Jaké efekty by jste doporučili někomu do začátku Vy? Jaké jsou ty vaše zásadní?
@stomprider10382 жыл бұрын
Multiefekt, aby si každý udělal představu co vlastně chce a seznámil se jak se daný efekt chová :-)
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@stomprider1038 souhlas. Taky jsem na něm začínal 👍
@jirka872 жыл бұрын
Asi určitě multi. Já s kytarou koketuji několik let, střídavě jsem prodával a kupoval a nic pořádně neumím. Dříve jsem měl Digitech RP90. Dnes jsem se už donutil za to utratit víc peněz, aby mě to trochu motivovalo něco dělat a vzal jsem z Thomanna Zoom G5n. Je to takové DODO. Neboli dodělej doma. Bez toho softwaru v počítači je to takové poloviční. Ale je kolem toho velká komunita lidí a dá se narazit na docela odpovídající simulace zvukového výstupu různých kytaristů/kapel. Tak je proti běžnému dvoupedálovému základnímu multiefektu (například Zoom G1XFour) výhoda, že člověk si přepne ze zkresleného zvuku na čistý (například). Zatím je to dobrý, ale učím se s tím teprve.
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@jirka87 Jasný. Multiefekty jsou super vstupní branou a parádní plarformou si věci ošahat. Termín “dodo” je vtipnej 😂👍 Co by na něj řekl asi Miloš “Dodo” Doležal ☝️😇
@myguitarjoe2 жыл бұрын
Reverb,delay,overdrive nebo neco v tym smeru,wah wah,chorus,looper.Tech efektu by zacátecnik nemel mít hodne,aby se mohl soustredit na hru.Já byl celá ta léta spokojenej s multákama,jak jsem se dal na ambientní muziku,tak zacalo sílenstvi s krabickama....a to jsem nejak pedálboardy neuznával,mozná ze proto,ze mi nabízely vetsi výber zvukú.Prijde i na to,jakemu stylu se adept na vytvárení lahodných zvukú za pomoci kytary chce venovat.A taky jak má naditý mesec.
@dopal692 жыл бұрын
Moc díky za tohle video. Pro začátečníka kterej se v těch efektech "topí" je to velká pomoc. Přeji hodně zdaru v tvojí práci.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Díky Pavle. Snad to někomu pomůže se trochu zorientovat 👍
@SkIpEr5652 жыл бұрын
Skvělé video! Dnešní doba je jednodušší v tom, že člověk, který do toho chce proniknout, tak nemusí jít hned pro nějaký univerzální multiefekt, ale pokud si pořídí nějakou použitelnou zvukovou kartu k počítači, tak si skrze simulace může takřka za pár korun ozkoušet, jak se zhruba daný typ efektu chová a může se rozmyslet co opravdu potřebuje nebo chce. Nejuniverzálnější efekt, který bych někomu do začátku vždy doporučil je kvalitní ladička. 😁 Pro mě je kromě kvalitní ladičky zásadní mít něco po čem zvuk ožije, resp. přidá to prostor (delay/reverb), ideálně v eff. smyčce, i když jsem nějakou dobu používal delay před aparátem. A ačkoli jsem si dlouho myslel, aniž bych si něco ozkoušel, že i nezmíněné typy efektů jako třeba kompresor nebo nějaký druh pitch shifteru/octaveru bych nevyužil, tak od doby co je mám bych je z pedalboardu už nevyřadil. 😉 A upozornil bych na to, že ke každému odloženému efektu se později můžete vrátit a zjistit, že nemusí být vytočený na extrémní nastavení aby plnil svojí funkci, příp. nyní hrajete trochu něco jiného, nebo hrajete jinak než dříve a právě tato krabička Vás může posunout zase trochu dál. Samozřejmě, mít extrémní nastavení může být Váš umělecký záměr, to Vám neberu. Ale například až časem jsem došel k tomu, že ten booster (T.C. Electronic Spark) co se mi moc zvukově nelíbil (když jsem ho používal před zkreslený kanál), tak se mi úžasně hodí jako takový opravdu lehounký nakopávač před čistý kanál aparátu, po kterém předzesilovač dojde na tu hranici zkreslení a začne ten zvuk trochu komprimovat a zároveň to nemusí být čistě lineární boost, protože na té krabičce mohu ovlivnit basy/výšky.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Hezky jsi to napsal a souhlasím. Díky 👍
@blackfree28682 жыл бұрын
Tenhle díl je hodně užitečnej... A potom už jen dobrou hudbu...nebo naopak...) díky Maťo..
@MatoMisik2 жыл бұрын
Díky 😀 Dobrá hudba předevšim 😀
@Principaltunes2 жыл бұрын
Veškerá videa jsou super,na to Svoje šolichání používám JOYO California a Kmise Digital delay .Díky za Vaši Tvorbu.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Některý tyhle levný asijský kopie jsou super. Ať to hraje 👍 Diky
@KevinVoxan-dy2zs Жыл бұрын
Díky. Nejenom, že jsem konečně trochu pochopil základní efekty, ale ještě jsem pochopil některá nastavení mého nového modelingového komba. No, neber to!👍
@MatoMisik Жыл бұрын
No vidiš to… tak třeba se tady časem přiučíš i něčemu dalšímu 👍
@JindřichJansa10 ай бұрын
Moc pěkně zpracovaný přehled. Žádné mýty ani irelevantní kecy 👍. Jen opravím drobnost: do pružin, nebo do plechu nejde signál elektricky, ale mechanicky - z obou stran je měnič. A pro doplnění: digitální delay má výhodu v tom, že do moderních pamětí se toho delayovaného signálu může vejít podstatně víc, než do analogové zpožďovací linky a je i možnost z paměti číst jinou vzorkovací frekvencí, než jakou se do ní psalo - to je pak podobné frekvenční modulaci. K otázkám připnutým autorem: Pro začátečníky jednoznačně nějaké zkreslovadlo - to se dá snadno doma vyrobit svépomocí s náklady do stovky. Vyhnul bych se delayům a modulacím, ono to do hraní docela dost kecá a vyžaduje to už nějakou jistotu. A zásadní pro mě jsou treble booster (mimochodem, např. treble booster Omega má na internetu podrobný návod na výrobu včetně nastavení pracovního bodu), reverb a aparát co se nechá vyhulit už v předzesilovači.
@MatoMisik10 ай бұрын
Děkuju za pěkné doplnění a tipy :)
@drzyton49702 жыл бұрын
Pěkné a velmi užitečné video.Děkujeme
@MatoMisik2 жыл бұрын
Taky díky. Jsem rád, že to tak vidíš a něco ti to dalo :)
@vladimirkubicek54322 жыл бұрын
Jako obvykle moc pěkné video. Užitečné pro orientaci v pedálech. Záleží hodně na tom, co člověk hraje. Pokud bude hrát muziku jako Keith Richards, který říká, že nohy potřebuje, aby mohl stát na pódiu, tak efekty moc neužije. Kdo bude chtít hrát ve stylu Dave Gilmoura, tak si může vyhrát s efekty do aleluja; ale z kytary už pak bude trochu jiný nástroj .... něco ze syntetajzru, něco z kytary...něco z kumpjútru. Ta muzika je pak jiná, musí se to dobře umět. Používám delay na kombu, efektové pedály jsou v šuplíku, i když ten modrý boss overdrive "hraje" opravdu dobře.. Myslím že je to podle vkusu každého soudruha. Maťovi díky za prezentace.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Tak snad jen popřejeme, aby to všem soudruhům pěkně hrálo a dělalo hlavně radost… hudba je jen jedna (dobrá - to ostatní je nehudba) a je jedno jestli pak hraješ na lopatu nebo vesmírnou stanici 😇👍🌟
@ollafhudler46632 жыл бұрын
Zdarec Maťo. Opět parádní práce 👍super. Já bych doporučil žádnou krabičku nekupovat. Je to jako droga. Stanete se na tom závislí a u jedné nikdy nezůstane. Jinak doporučuji rozhodně nějaký delay (Ehx hazari) na tom se objevuje závislost velmi brzy. Už se těším na další díl. Který mě zase na něco naláká. I když už jsem si dal závazek, že tohle je poslední stav pedalbordu. (Ale znáš to🤣)
@MatoMisik2 жыл бұрын
Stačí si tam nastavit protiváhu… za každej novej kus gearu složim a natočim novou písničku 😇
@lukaslelic91988 ай бұрын
Super, díky moc..
@MatoMisik8 ай бұрын
Rádo se stalo :)
@mira-kaas2 жыл бұрын
Skvělý video, Díky 🙏❤🍀
@MatoMisik2 жыл бұрын
To jsem rád, díky 👍
@cjneti2 жыл бұрын
Jen k modulačním efektům: 1. Phaser a wah-wah fungují podobně - ovlivňují frekvenční pásmo kolem zvolené frekvence. Frekvence se buď cyklicky zdvihá a klesá podle nízkofrekvenčního oscilátoru, nebo zdvich je řízen pedálem. Jediný rozdíl je v tom, že wah-wah používá band-pass filtr (zdůraznění) a phaser pro změnu band-notch filtr (potlačení). 2. Flanger a chorus jsou si také blízké. Duplikováním signálu a jeho mírným zrychlováním a zpomalováním dochází k uvedeným efektům. U chorusu se volí počet hlasů, zatímco u flangeru jen míra zpětné vazby. Flanger pracuje podle nízkofrekvenčního oscilátoru a duplikovaný signál podle toho kolísá ve zpoždění (řádově milisekundy). U chorusu není důležité zpoždění - duplikovaný signál se zpožďuje a zrychluje pseudonáhodně tak, aby byla dosažena míra rozladění v žádané toleranci.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Super. Děkuju za detailní doplnění 👍👍👍
@orkus532 жыл бұрын
Ahoj Maťo. Pěkně zpracované, přehledné a informativní video. Já jsem spíš minimalista, takže můj pedalboard obsahuje ladičku, overdrive, eq, reverb/delay a noise gate (když je třeba). To bych vlastně zařadil i jako takový základ pro obsažení variability zvuku. Pak samozřejmě záleží na jednotlivých preferencích a požadavcích v rámci hudebního stylu.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Díkes 👍😀 Myslíš, že noisegate patří do základní výbavy? Ja si ho pořídil relativně nedávno a je to šikovná věc, ale posledních 20 let jsem ho neměl a ani nepotřeboval. Přijde mi, že je to už takovej vyšší level, když si ten zvuk začínáš vychytávat. To možná ten EQ má širší využití… jak ho používáš ty (eq)? Diky
@orkus532 жыл бұрын
@@MatoMisik Takhle, nedovolím si tvrdit, že noise gate je nutnost, ale velmi potřebná věc určitě. Ať jde o hi gain zesík nebo pedálový řetězec, které vygenerují ze své přirozené podstaty šum/hluk, je noise gate krok cestou k řešení těchto věcí/starostí a tím pádem většímu hernímu komfortu. EQ mám umístěný v FX loop (pokud jde o klasickou hlavu) nebo mezi rackovým preampem a koncákem, což je v podstatě ta samá funkce. K doladění specifických frekvencí pro mě nutnost.
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@orkus53 Jasný, souhlas. Měl jsem nějakou dobu takovej jednoduchej noise gate od MXR "Smart Gate". Ale nikdy jsem ho do svého rigu nezařadil (nebylo třeba). Ale před časem jsem vyzkoušel takovej vychytanej gate Co*k Blocker, co dělali kluci z KHDK pro jednoho KZbinra a to je teda jízda. Podobnej princip jako třeba iSP Decimator... jeden obvod je vstupní (jen detekuje signál z kytary) a druhej, umístěnej za zkreslením, kterej aktivuje samotný gate. A tohle se chová hodně přirozeně (nebere to dynamiku, když hraju jemně) a do svého rigu ho určitě zabuduju :)
@orkus532 жыл бұрын
@@MatoMisik Jestli se nepletu, je to ten s tím zuřivým kohoutem, jak má pentagram místo oka, ne? Tam je to zapojení guitar In/Out a blocker In/Out. Hodně povedená věcička.
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@orkus53 Přesně ten 👍
@bojineklucni20092 жыл бұрын
Super díl, díky
@MatoMisik2 жыл бұрын
🙏🏻
@zdenekdobry32842 жыл бұрын
Pěkně zpracované seznámení pro začínající kytaristy se základním rozdělením efektů. Dobře to děláš Maťo. Já používám v krabičkách jen zpožďovače a modulátory, RV 6 - klasika, Tera echo se zajímavou modulací, Harmonist, a Dimension C . Zkreslení mám výhradně v zesilovači Engl kde již netřeba dál nakopávat, AB master zajistí zesílení na sóla, zdvojené nižší a vyšší středy zvýrazní a oddělí kila, beglajdy a sóla, a taky vestavěný noise gate. V plesové kapele pak používám letitý preamp s efekty ART 2000 expres přímo do mixu. Přeji všem dobrý výběr.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Děkuju. Jo, ty dnešní zesíky jsou některý už fakt dotažený. Dimension C je takovej můj malej nesplněnej sen... jednou na něj dojde. ART... to už je skoro retro, nebo to je něco současného?
@zdenekdobry32842 жыл бұрын
@@MatoMisik Ten zesák je Steve Morse sign. Dimension, chtěl jsem jemnou modulaci i do zkreslení a vyšel z toho nejlíp, ale jelikož nemá úroveň zesílení efektu, mám smyčku otevřenou jen na cca 40%. Ten ART je rok 94 a má flašku na vstupu. Kdysi stál 1800,- marek což byla na 90 léta garda a nesplnitelný sen pro mladého kluka. Já ho sehnal haluzově na inzerát cca 15 let zpět za 6 tisíc šťastnej jak blecha. ;-)
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@zdenekdobry3284 Super 👍 Taky jsem si splnil jeden pubertalni sen a poridil jednu ujetou kytaru 🌈
@epsazava97192 жыл бұрын
Parádní a přehledný video, díky Maťo! Možná by stálo za to zmínit také úskalí, plynoucí z nadměrného a necitlivého použití jednotlivých typů efektů :-)
@MatoMisik2 жыл бұрын
Děkuju 🌟 Já myslim, že do tvorby lidem moc kecat nemám. Pokud to někam vede, ať maj klidně zapnutých 10 efektů najednou… je to fakt asi jedno. Každej si tu citlivost kolik čeho a kdy použít, musí vypěstovat sám.
@epsazava97192 жыл бұрын
@@MatoMisik Jo jasně! Spousta dobrýho vzniklo extrémním trápením krabiček. Jen se koukám svojí bývalou optikou, kdy všechno bylo všude, navíc pořád… ať to hraje a dělá radost.
@bobrjs2 жыл бұрын
Moc hezký. Já mám už léta ustálený řetězec, teď jsem si to přenesl do nanoboardu. Low gain drive, hi gain drive, boost, tremolo, echo, reverb. V poslední době (po zkušenostech s točením) jsem doplnil kompresor. Je-li třeba, tak wah a docela rád mám volume pedál. Pustej ostrov? Xotic ac/rc, el capistan a Princeon (reverb a tremolo).
@MatoMisik2 жыл бұрын
Ten pustej ostrov mám dost podobně: lowgain pedal, delay a tremolo 👍
@janstepan95512 жыл бұрын
Ahoj, chtěl bych se zeptat na modulační efekty (chorus, tremolo atd...). Jelikož je třeba použiju jen v jedný písničce jedenu z těchto modulací, tak si říkám, jestli si na to moje hrani :) mám pořizovat vicero krabiček, a nebo jestli se třeba nedělá nějakej modulační multiefekt? Věřím, že ano, spíš mi jde o doporučení, protože je mi jasný, že samostatná krabička bude lepší, než multiefekt, ale jak říkám, ne to moje hraní... :) Mimochodem parádní, moc užitečný video, děkuju a jen tak dál!
@MatoMisik2 жыл бұрын
Ahoj Honzo. Pro tvoje účely určitě mutliefekt. A dokonce to není tak, že musí ty zvuky z něj být zákonitě horší. Dnes už je doba, kdy digitální emulace hrajou naprosto senzačně. Tady asi záleží na tvém rozpočtu. Z těch levnější a pěkně hrajících to je třeba Line 6 řada M (M5, M9) nebo starší věci od Bosse či Zoom. Modernější a kvalitnější je třeba Line 6 HX Stomp, HX Effects nebo Pod Go. Určitě fajn věci najdeš od Boss, Zoom, Mooer, Nux. Přímo na modulace vypadaj dobře Wampler Terraform nebo JOYO R-09 Modulation Pedal. Taky TC Electronic Plethora X5 bude super.
@janstepan95512 жыл бұрын
@@MatoMisik Děkuju Maťo, teď používám multiefekt od Bosse (ME50), což si myslím, že je pro začínající i míň náročný kytaristy super, protože si ošahá co přesně každej efekt dělá a pak se může dál rozvíjet. Postupně si kupuju krabičky (overdrive, delay, reverb a tak), jen ty modulace použiju zřídka, tak jsem se ptal. Ještě jednou ti děkuju. H.
@ludvikvala52552 жыл бұрын
@@janstepan9551 pokud uz mas stado krabicek tak kup i modulaci zvlast, ten multak ti to kazi, do sluchatek je to naopak vpoho
@truhlik100 Жыл бұрын
Děkuji za tvé podcasty. Dost mi to rozšiřuje obzory. Hraji sice už delší dobu, ale převážně na akustiku a teď jsem se opět vrátil k elektrice. Mám dotaz, jestli k tomu někdo něco ví. Mám momentálně jen Line6 Spider 15 combo, kde používám většinou jen čistý a crunch kanál. K tomu Line6 FBV Express pedál. Kde je kromě přepínání čtyř kanálů Volume pedál, který se dá přepnout i na kvákadlo. Protože tato krabička jde připojit k PC, zajímalo by mě, jestli jde nějak nastavit rozsah Volume pedálu. Potřeboval bych přepnout jen mezi mezními hodnotami na mírné zesileni na doprovod a sólo, rozsah je jinak dost velký. Víte někdo, jestli to jde, nebo je nutné si pořídit zvlášť jiný pedál?
@MatoMisik Жыл бұрын
Díky 😁 Nevím jaké má ten Spider možnosti editace a připojení k počítači. Ale ten pedál co popisuješ, je klasický expression pedál, který dělá jen to, na co je v systému nastaven. Pokud to Spider umožňuje, měl by jít nastavit na cokoliv, ale chce to prozkoumat manuál. U novějších produktů Line 6 se dají expression pedály nastavit na uplně cokoliv si vymyslíš a můžeš tím obládat třeba 10 parametrů najednou.
@medwjet2 жыл бұрын
Ahoj, co dělá ta úprava na tvém Small Clone? Můj by potřeboval opravit, tak že bych ho rovnou poslal i upravit? 😀
@MatoMisik2 жыл бұрын
Jen trochu rozšiřuje možnosti a můžu ovládat parametry, které jsou tam jinak napevno.
@mdl123212 жыл бұрын
Nejhezčí je samozřejmě čistý ambientní reverb v golden reverbeatoru zapojený ve stereu. Když kytarista ulítne, tak černý fuzzface od Dunlopu (Joe Bonamassa) s humbuckery, Za to bych řadil plate reverb prpctakové to běžné brnkání, analogový delay (třeba ten malý od Pigtronix), lampové tremolo (ano, to hnědé od effectrode, nebo nějaké harmonické, já mám malé tremolo od Mr.Black), za tím staré tape echo (které ale není k sehnání, a tak se musíte spokojit jen s digitálem, který ale pokulhává a tak bych tento typ delayů vynechal). Nejzásadnější pedál o kterém skoro nikdo neví je Gamechanger Plus (sustainer), je s ním dost legrace, ale zesložiťuje signálovou cestu (pak potřebujete splittery, mixer kabely). Mezi modulacemi bych krom zmínky o tremolech uvedl Strymon Deco (trochu stereo flanger, trochu stereo widener a double tracker). Začli jsme reverbem, skončíme reverbem - co třeba chorálově ambientní modulovaný reverb jako Cloud v Strymon Bigsky? Chcete-li menší krabičku, stejně dobře jako Cloud poslouží JET pedals revelation v2. Jak je vidět, vše to jsou stereo efekty, krom Fuzzu :). Overdivy taky dobré, ale jemný fuzz v bodě zlomu nic nepřekoná. Nejkrásnější lampový zvuk nemusíte vykouzlit přerostlým lampovým kombem, stačí vám Blackbird od effectrode a solidstate zesilovač, např. do sterea Harley Benton Thunder 99. No dobře, nebo to celé zesilovat lampovým koncákem Mesa 50:50. Utility krabičky např. od Lehle a Dpfx, ale v jednoduchosti je krása, a víme že to vše zde zmíněné jsou drahé krabičky, podle mne stačí do začátku jen dvě nebo tři - reverb, fuzzface nebo overdrive. Nakonec zjistíte že chcete krásný base zvuk a ten dají jen lampy. Proto, pokud nešetříte na celolampové kombo, a chcete ujíždět na stereo efrktech, zkuste preamp Effectrode Blackbird, to dá base zvuk jak sviňa. Powerampem může být ten levný Harley Benton 99. A za to UA Golden reverbeator. To je vše co potřebujete - krásné čisté stereo reverby v jedné krabičce, druhou krabičkou je lampový preamp - overdrive, třetí krabičkou stereo power amp a pak už vám stačí jemný fuzzface. Ještě hodně dělá zvuk beden, a tam doporučuju na vychutnání krás této sestavy postavenépro čistý, modulovanýi středně rockově zkreslený zvuk repráky od dvouvamerických firem. Jednak Fat Jimmy, a jednak Jupiter. Fat jimmy jsou univerzály na rock. Juoitery jsou spíš do country, ale mají něco co jimmy nemá - zní skoro jak lidský hlas.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Hmm… koukám, že pán je labužník 😁👍 Díky, plno věcí jsem neznal, tak se mrknu zase na něco nového.
@mdl123212 жыл бұрын
@@MatoMisik 🙂
@mdl123212 жыл бұрын
@@MatoMisik ps fuzzface ukazuje na mém kanálu vidko nazvané 09.87, vidko Zdarec1 je s tape echem (Volante). Skoro v každém yt videu mám nacpán nějaký Golden reverbeator ve stereu, ve videu 012 je modulace z Jet revelation v2. Od nevím jského čísla je použit Blackbird s koncákem Mesa 20/20, do té doby jsem měl 2x mv50 clean od voxe. Často je tsmcpoužit i sustainer který drží zahranou notu nebo akord. Je to nahrávané skoro vše přes dva různé small kondenser mikrofony od Shure ( na každe strane jeden). Něco jde přes čtveřici repráků Vox bc108+Jupiter 8SC (na každé straně dva) a něco přes Fat jimmy 8. Osmipalcáky kvůli snadné přenosnosti - nacpu je do po dvou do Bauhaus tašek, k tomu vezmu pedalboard, a abych se nemusel tahat s koncákem mesa tak pořizuje trn mini koncák HB thunder 99. Vše to jde jednoduše přenýst, zapojit, zahrát si, odpojit. Jo a abych mohl nahrát více stop, používám čistě jako záznamové zařízení stereo stop dlouhých až 10 minut Aeros looper. Mám to jennjako hobby, nehraju v kapele. Můžu snadno přenýst někam kde se dá hrát nahlas a zas odnýst. Neříkám že umím hrát, ale baví mne to. :) Den se rodí nápad, pak jej nějak nahraju a zapomenu. Není to profi záznam, ale umožňuje mi to ty nápady chrlit a pořád jít dál.
@vassjiri2 жыл бұрын
Zdravim Maťo, fakt skvělý video - díky moc! Skvělej přehled, parádní provedení (baví mě ty animace jak se tam každá ta krabička zjeví) i ty historický fotky. Dozvěděl jsem se hodně novýho v tý části o různejch typech boosterů - cením. Hraju na elektroakustiku a jádro mýho pedalboardu je looper RC-600. K tomu používám blues driver DB-2, oktáver OC-3, delay DM-2w a phaser MXR-95. Vřele doporučuju Align Series Reverb (od L.R.Baggs) - podle mě nejlepší reverb pro akustickou kytaru. Líbilo by se mi kdybys někdy zrecenzoval Boss SY-1 Synthesizer - je to neskutečně nabušenej a přitom malej pedál. Dík a ať ti to hraje! :) Jirka
@MatoMisik2 жыл бұрын
Díky Jirko ... i za tipy :)
@B1905-SDI2 жыл бұрын
Super video, ten zelený prototyp zněl zdaleka nejlíp.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Díky 🙏🏻 Jo, germaniovovej treble-booster je pro zkrelslenej old school zvuk uplnej bálzám 💪🔥
@jirkabenesh2 жыл бұрын
Pro mě nejlepší a nejzábavnější je, RE-20 Roland Space Echo RE-201, a na pořádné prdění Triangle Big Muff od Electro harmonixs, Boos mám externí ,dodaný k hlavě Marshall zapojený do zadní zdířky, jak jsi naznačil transparentní jen přikrmí konec. Jinak dík za přehled, toto jsem potřeboval už před rokem, a nemusel jsem kupovat hovadiny, ale zase jsem si s tím pohrál a utratil hodně penízků.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Lidí se mi ta nová verze Space Echo cp letos Boss vypustil 👍 Obchodnici jsou určitě za tvé bádání rádi 😀😇👍
@jirkabenesh2 жыл бұрын
@@MatoMisik: to máš pravdu Maťo.
@milancerny42532 жыл бұрын
Bezva video! Maťo,🙂... já v tom (jako "kytarista"amatér), měl totální "bramboračku". Chtěl bych si pořídit nějaký tý krabičky-na "takový to domácí brnkání..",a tohle mě dost pomohlo..., to základní rozdělení., super díky!..👍
@mirbar40732 жыл бұрын
Doporučuju krabičku iRig 2.Super věc
@MatoMisik2 жыл бұрын
No vidiš to 😀 Tak to pak ještě můžem doladit “na míru” 👍
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@mirbar4073 ten iRig ale neni klasická efektová/signálová krabička, ale audio převodník do digitálu a následně vstup do mobilní appky pro virtualni aparáty vč. efektů. Je to fajn a na nějaké to cvičení a brnkáni si to stačí. Ale neni to to samé, jako hrát si na normálni zasilovač 😀👍
@skunk442 Жыл бұрын
Ahoj Maťo, tak ja napríklad vzhľadom na to, že hrám najviac country, tak primárne nejaký compressor, ľahký delay a kúsok reverbu. O skreslenie sa mi postará kombo a to stačí, ale teda elektrickú gitaru hrám pomenej.
@MatoMisik Жыл бұрын
Jasny. Šťastný to človák, co jen s kytarou a kombem si vystačí 😇
@miloslavdarko6066 Жыл бұрын
Ahoj Mato, neco o kompresorech, o tom jake sou fajn za dobrou cenu , v cem se lisi a jak je nastavovat ..... To by bylo asi zajimavy. Pro mne urcite. Dik
@MatoMisik Жыл бұрын
Ok. Uz jsem na to taky myslel. Diky za tip 👍
@miloslavdarko6066 Жыл бұрын
@@MatoMisik kompresory sou hodne takova tajemna a ruznoroda vec 😉
@MatoMisik Жыл бұрын
@@miloslavdarko6066 presne, takovy takoby to nic nedelalo a pritom to dela fakt hodne 😁👍
@Honzinus78 Жыл бұрын
Koukám, že máš taky Torpedo Captor. Moc povedená hračka ;)
@MatoMisik Жыл бұрын
Toprédo je nejlepší kus gearu, co jsem si za posledních 10let pořídil!
@ludvikvala52552 жыл бұрын
nevim jak moc sem se tehda pred desitkami let trefil ale: SuperOverdrive, graficky ekvalizer GE-7, Chorus a Delay DD-X - vse od Boss, nejdulezitejsi byl ten EQ, hral sem primo do mixu v baru a bez toho se to nedalo (kde tehdy byly IR-ka😉), zdar vsichni a hlavne Maťo! Lu
@MatoMisik2 жыл бұрын
Dikes. Ekvalizer je dost šikovná věcička… asi si jeden taky pořídim 😀👍
@ludvikvala52552 жыл бұрын
@@MatoMisik nedavno sme zkouseli krmit lampac Boss GE7 a pak ARTEC SE a teda necekal bych takovy rozdil, ten ARTEC znel divne..., myslel sem ze u krabky tohodle druhu to bude +- stejne - a vono ne; nemel sem moznost zkusit ty vicepasmove napr. MXR - to by mohlo byt zajimave; tak preju stastne ucho pri vyberu👍
@Anca-a-Tom Жыл бұрын
18:39 Nevím, jestli to tak bylo, nebo nebylo myšleno, ale... To bylo sólo z Get Back 👍
@MatoMisik Жыл бұрын
Nebylo, jen náhodný jam... ale zní to podobně :)
@Anca-a-Tom Жыл бұрын
@@MatoMisik No praštilo mě to hned 😀 Díky a ať se daří 😉
@AdamTheGuitarist2 жыл бұрын
Já rozhodně vřele doporučuju pedálovou ladičku, když jsme u efektů pro začátečníky. Kromě toho bych rozhodně doporučil reverb, protože to je efekt který dokáže udělat hodně, ale zároveň nemusí být extrémně poznat. A potom nějaký distortion - standardně mohu doporučit například RAT a jeho nekonečné kopie, nebo fuzzovitější Big Muff
Moc pěkné video. Překvapila mě ale absence fuzzu. Například máte blízko k pedálu Dirty Filter.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Díkes. Osobně si nemyslím, že fuzz patří mezi základní efekty. Mně třeba trvalo dost dlouho, než jsem si k němu našel cestu. Začátečník by z něho byl dost zmatený (až na pár exotů 😂). Dirty Filter je už uplně za rohem… jen pro pár odvážlivců 😆
@tomotrop2 жыл бұрын
@@MatoMisik To je asi pravda. Ale v názvu je napsáno "každý", ne "začátečník":) V každém případě mi trvalo se zamilovat do fuzzů až po několika nepodařených pokusech.
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@tomotrop Jasný. No u fuzzu je to buď a nebo… miluješ nebo nenávidíš 😂 A jakej fuzz to teda u tebe vyhrál?
@tomotrop2 жыл бұрын
@@MatoMisik To právě ještě přesně nevím. Myslel jsem, že to bude Big Muff, pak Ibanez FZ-7, ale taky mě docela vzal Danelectro Eisenhower Fuzz. No, a pak jsem si zahrál na Tychobrahe Octavii...ale bylo to moc nabušený, a nechtěl jsem tu oktávu pořád (taky se mi nelíbila cena). Tak jsem nakonec sesmolil vlastní verzi se přepínáním oktaveru a se vstupním atenuátorem, což mi dost vyhovuje. Pak si ještě zvykám na Defects Dirty Filter od Tomáše Jandáka s tvým dezajnem, kde je těch újezdů až moc. A taky jsem našel nastavení na Behringeru SF300 což je tuším Boss FZ-2, ale můžeš si jich za cenu jednoho Bosse koupit asi tak 15. Takže když se plastová škatule rozšlápne, tak se koupí novej. A za zmínku taky stojí Donner stylish fuzz, což je pěkně řešený mini Big Muff. Tak to jsem se zase rozjel. Takže jsem moc dobře neodpověděl, jen tímto potvrzuji, že fuzz skutečně do tohoto videa nepatří:) Jinak na téma delay-reverb: jsem fanouškem TC Electronic. Díky TonePrintu si vždycky najdu co chci ve Flashbacku i v HOFu a taky občas používám G Major. Co se týče ostatní modulace, MXR phasery jsou pro mě taky klasikou. No a jinak souhlasím v podstatě se vším ostatním. Red Ant je pro mě novinkou.
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@tomotrop Hledání fuzzu je dost “peklo” :) Asi to nemůže být ten jeden ale třeba tři. Mrkni na Red Ant, dělá je fakt skvěle a min. dva fuzzy od něj jsou fakt špička a ta top kvalite vs příznivá cena je taky moc fajn. 👍 Na KZbin mám pár dílů “Fuzzparáda”, kde prezentuju i fuzzy od Radima.
@martinq97262 жыл бұрын
Ahoj, pro mě bylo zcela zásadní pořízení delaye KORG SDD-3000, nedám na něj dopustit. Jinak z levnějších krabiček můžu doporučit třeba overdrive EHX Crayon, ten mě velice překvapil a aktivně používám. Stále tedy tápu, jaký si koupit reverb, o němž neustále uvažuji, chci, aby to umělo jak "pazvuky" nebo ty dlooouuuhyyy, zvuky, ale i klasiku. Maťo, děláš ty videa lepší a lepší, jsi šikula.
@tomotrop2 жыл бұрын
SDD-3000 je teda fakt luxusní. Jestli ti nevadí digi reverb, TC Electronic Hall of Fame je super, dá se do něj nahrát (i naprogramovat) spoustu zvuků. Klidně bych doporučil i první verzi mini.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Díky Martine. Hele, zkus TC Hall of fame, tem je plno dobrých algorytmů a navíc toneprint presety slavných hráčů, které lze do pedálu stáhnout. Za mne super pedál za super peníze 👍
@David-jq4wf2 жыл бұрын
Nedávno jsem si koupil multiefekt, kde je nějakých 200 efektů. (Line 6 Pod Go) Hned přišlo první zklamání, protože zbožňuju Redhoty a plno efektů tam chybí a nebo jsou tam jiné značky. Např. potřebuju DS-2 a místo toho mám na výběr okolo 15 jiných dis. od jiných značek a nebo maximálně DS-1 od Bosse. Pak se chystám nastavit Delay Digital od Line 6, ale v multiefektu mám jiné hodnoty (jiné názvy nastavení), než jsou na originální krabičce efektu. Na origo krabičce je : Delay time, repeats, tweak, tweez, mix. V multiefektu můžu nastavit : Time, Feedback, Bass, Treble, Mix, Level, Trail. Takže moc nechápu, jak to mám potom nastavovat, když už teda najdu správnej efekt 😂 do teď jsem měl jen pár základních efektů v kombu. Chtěl bych se zeptat, co dělat v těchto případech? Prostě jen naposlouchat song a v multiefektu zvolit ten zvukově nejpodobnější efekt? Logicky nemůžu mít všechny efekty. Za krabičky bych platil desetitisíce, proto jsem radši zvolil tohle za 12000. Jinak díky za videa s kytarářem. Mám v plánu se tam stavit a nechat si seřídit kytaru.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Takhle, digitální emulace z Pod Go nebudou nikdy znít jak originální analogové předlohy. Za druhé, i kdybys všechny ty efekty teálně měl, nebude ti to ani tak znít jako Frusciantemu, jelikož nemáš jeho aparáty, kytary a hl. ruce a hlavu :) Takže to ber tak, že to bude vždy kompromis. Pracuj prostě s tim co máš, vymáčkni z toho maximum a nauč se ten mulťák pořádně používat. Soustřeď se hl. na hraní, kde je 90% výsledného zvuku … ono je pak jedno, jestli tam dáš chorus takovej nebo makovej, bude to prostě chorus :)
@joeldetail2 жыл бұрын
používám joyo jf13 ac tone overdrive, cena - výkon mi přijde super
@MatoMisik2 жыл бұрын
S tímto JF13 zkušenost nemám, ale pravdou je, že některé tyto čínské klony hrajou fakt hodně slušně.
@joeldetail2 жыл бұрын
@@MatoMisik ještě by mě zajímal díl o pedalboardech a propojeních, přijde mi to dost zajímavé, rád bych se něco dozvěděl, díky, videa moc fajn
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@joeldetail Ok. Můžeš být trochu konkrétnější? Je to dost široké téma. Díky
@joeldetail2 жыл бұрын
@@MatoMisik v podstatě jak si na něm logicky propojit krabičky, co se hodí na začátek a co spíš na konec, sekvence, tipy a triky 😁
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@joeldetail Rozumim. Díky za tip. Mám něco takového v plánu 👍
@JaroslavKoukola2 жыл бұрын
Maťo, mám prosbu. Mám samodělaný pedáboard na kterém mám 1.ladičku 2. Owerdrive 3. Chorus 4. Vibrato 5. Delay . Owerdrive si nastavím, co se týče volume asi 20 procent nad čistý zvuk, aby sólo bylo hlasitější než čistý zvuk. Ale tímto způsobem se mi stává, že na tvrdší rychlou skladbu je volume na sólo slabé oproti tomu, když dáme ploužák, tak zase sólo zbytečně řve. Když uberu na poťáku, tak se sólo moc neztiší, jen spíše ztratí nabuzení. Musím často sáhnout na volume na kombu, což se mi nelíbí a vždy to ani nejde. Myslíš, že je nutné mít volume pedál. Hraji na Telecastra, takže nejčastěji na střední polohu, kdy snímače tolik nevrčí. Poradíš mi, vidím, že také hraješ na Tele.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Ahoj, pokud ti to takto lítá, dá se to řešit právě volume pedalem, který umístíš až za ten overdrive pedál. Pak můžeš dle libosti pracovat s hlasitostí dle potřeby.
@JaroslavKoukola2 жыл бұрын
@@MatoMisik Ok,, seženu a prubnu, potom se ozvu. Velké díky Maťo.
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@JaroslavKoukola Držim palce :)
@martingaspar22452 жыл бұрын
Moja top3 su Tc Electronic Hall Of Fame 1 - to mám prakticky furt zapnuté v slučke MXR Phase 90 - používam to na ozvlášnenie niektorých pasáží, ktoré by inakmoc nevyzneli a do Tc Electronic Spark mini boost, ktorý používam tiež v slučke
@MatoMisik2 жыл бұрын
Super 👍 Ten Spark máš jako volume boost na solo?
@martingaspar22452 жыл бұрын
@@MatoMisik Presne tak!
@dusanjanek44228 ай бұрын
ešte si mohol spomenúť tap pedal, ktorý sa pichne do delaya a nohou si určíš rýchlosť opakovania
@MatoMisik8 ай бұрын
Třeba příště… toto bylo video opravdu na seznámení se základníma typama efektů 👍
@pavelpopovic55042 жыл бұрын
Já teď řeším problém před tím než koupím talkbox od mxr kam se zapojuje mikrofon který se používá společně s talkboxem abych mohl vytvořit něco podobné jako bylo intro u Abraxas - Každý den je to jinak. Ještě bych doplnil k videu co se týká delay pedálů má naprostá láska je od EHX Grand Canyon neviděl jsem zatím nic co by ho překonalo.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Ahoj, s talkboxem zkušenosti nemám, ale tady určitě stačí nahlédnout do manuálu. Díky za tvůj delay tip 👍
@luganymusic2 жыл бұрын
Mě vyhovuje multiefekt, mám Hotone Ampero One a plně pokrývá mé potřeby. Výhoda je, že si člověk nakonfiguruje efekty v nekonečnu kombinací.
@MatoMisik2 жыл бұрын
V tom je síla multiefektů 👍👍👍
@luganymusic2 жыл бұрын
@@MatoMisik a víte že jste mě překvapil? Většinou jsou matadoři jako my dva odpůrci digitálních emulací ale většinou je to mýtus. Krabičky mají své kouzlo ale mulťáky už mají dnes takovou kvalitu že dokáží napodobit jak zesilovače, tak i kabinet, tak i stovky efektů. Já osobně mám produkční studio kde kombinuji elektronické nástroje s kytarama tak ani klasický analog nepotřebuji. Díky za reakci máte skvělá videa.
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@luganymusic Celou éru s Tata bojs jsem odehrál na multiefekt od Zoom a sloužil skvěle a znělo to taky pěkně. A dnešní kvalita a úroveň zpracování kytarového zvuku digitálem je fakt parádní. A co je ještě lepší, že si fakt každej může vybrat co mu vyhovuje. Někdo si lebetí v drahém butikovém analogu, někdo skočí do světa jedniček a nul, někdo to kombinuje… je to jedno. V první řadě jde o hudbu. Pokud to někdo zvládne jen s lopatou, ať 😀
@luganymusic2 жыл бұрын
@@MatoMisik přesně tak, je to i pohodlnější, je hezké mít pedalboard s dvaceti krabičkama ale pak tam šlape jak v mraveništi.
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@luganymusic vše má své řešení, své plusy i mínusy a své místo.
Boss DD-7 mi před lety změnil život...když neumíte hrát, prožeňte to delayem :D
@MatoMisik2 жыл бұрын
Jo, jako kamuflátor je delay príma parťak 😂 Co teprv, když hrát trochu umíš, to jsou teprv kouzla 🔮✨
@dejv_98882 жыл бұрын
Overddrive, wah wah pedál, looper
@MatoMisik2 жыл бұрын
Překvapuje mne, kolik lidí používá looper. Předpokládám, že ho máš na hraní doma a ne s kapelou… to pak chápu. 👍
@theozminator2 жыл бұрын
Noise Gate. Bez toho by lidi nemeli vylezat z baraku! 😆
@MatoMisik2 жыл бұрын
Co by na to řekl takovej bluesman nebo nedejbože jazzman ??? 😇
@theozminator2 жыл бұрын
@@MatoMisik Predpokladam, ze by se mnou asi nesouhlasil. 😅
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@theozminator Předpokládám, že by moc nechápal, co s ním má dělat :D
@smoketown281613 ай бұрын
Nevysvětlí mi někdo jak to funguje s delayem? Proč některé jsou s funkci TAP a některé ne? Vždyť ten který nejde tapovat je v kapele nepouzitelnej… tak proč se to děla? A proč některé docela drahé pedály tuto funkci nemají? A hlavně teda proč se o tom v popisu prosuktů nikdy nic nepíše, jestli mají, nebo nemají. Díky za pripadne iformace
@MatoMisik3 ай бұрын
@@smoketown28161 Nevim kde jsi vzal, že delay bez tap tempa je nepoužitelnej 😂 Vem to od začátku. Když se delaye začali používat, žádná možnost tapování nebyla. To je vymoženost až posledních let. Na počátku bylo páskové echo, pak analogovej BB delay a pak přišel první digitál. Všechny slavné nahrávky od 60-90 let jsou na delaye bez tapovani. Pokud jsi chtěl nastavit konkretní tempo, dělals to ručně. Je plno delay zvuků, kdy fakt tap tempo nepotřebuješ. Klasické slap echo, různé ambientní rozmáznuté plochy, nebo klasickej 300ms analog delay, kterej ti jen pěkně podmázne zvuk kytary aby se ti pěkně hrálo sólo atp. Takže jsou použití, kdy tap tempo potřebuješ a kdy ne. Každej si může vybrat co potřebuje. A samozřejmě každej výrobce možnost tapování uvádí (by byl blbej kdyby to nedělal 😂).
@mdl123212 жыл бұрын
Efekt pevných svalů, efekt zapáchajících bot, efekt úsměvu, efekt nedostatečného vyspání se a efekt pořádné pomluvy. Ale já mám nejradši efekt chladného vzduchu po dešti.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Já mám rád efekt “je mi všechno jedno” 😇
@dusansalat92002 жыл бұрын
Možná aj dobré... ale je tam jakésik “šlehnuti” či “šoupnuti”...
@MatoMisik2 жыл бұрын
Pardon, ale nerozumim jaka “slehnuti” mate na mysly. O zadnych mevim… teda pokud není myšleno mé hraní 😂
@dusansalat92002 жыл бұрын
@@MatoMisik ...ide o zvukový efekt sprevádzajúci objavenie sa každej ukážky nejakého efektu... Ono to možno nie je až tak počuteľné pri každom type počítačových reproduktorov (hlavne pri nejakých takých, "len aby hrali")... Ja mám k počítaču pripojené štúdiové monitory a tam tie šľahania počuť - má to spektrum k k najvyšším frekvenciám (a samozrejme to ovplyvní aj nastavenie výšok)... Ale možno v jednoduchosti je krása...
@MatoMisik2 жыл бұрын
@@dusansalat9200 ja už vim… vždy, když se ukáže popisek k pedálu, tak tam je takový efekt “šoupnuti”. Asi máte pravdu, že může být při určitém typu poslechu agresivní… do příště ho ukrotim aby jen ševelil na pozadí 😀😀
@dusansalat92002 жыл бұрын
@@MatoMisik ...tak to som rád, že ste sa na mňa nenahnevali - a vlastne ďakujem - nechcel by som byť sám "agresívny" - to by potom bolo oveľa horšie, než nejaké tie zvuky...
@SKLADmotyk2 жыл бұрын
Komentář pro algoritmus.
@MatoMisik2 жыл бұрын
Prej si pěkně pošmák :) Díkes
@vladimirdvorak83182 жыл бұрын
Vladimír Dvořák P.S. Letos je to 42 let... A od tý doby to NIKDO nedokázal...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@MatoMisik2 жыл бұрын
😂 to je samozřejmě věc osobního vkusu a ničeho jiného. Muzika a ani zvuk kytary nejsou žádné závody a nelze to hodnotit lepší/horší.
@lubovrabel18008 ай бұрын
Moc dlouho kecááš vo ničem 😊
@botwinjohn86952 жыл бұрын
kytara a aparát, pokud neumíš hrát jsou ti krabky naprd
@MatoMisik2 жыл бұрын
Pokud neumíš hrát, je ti naprd i kytara a aparát… ideální si najít nějaký jiný koníček 😇
@JindřichJansa10 ай бұрын
@@MatoMisik Nesouhlasím. Objektivně neumím hrát a přesto mi kytara i aparát způsobují radost 😇. Vlastně... nějak se to člověk naučit musí, ne?