Świetnie wyjaśnione VU na koniec. Korzystałem z tego, ale jak widać nie rozumiałem. Dzięki!
@adrfur333612 күн бұрын
Świetny poradnik dzięki 👍 tego mi brakowało.
@astrokot4 күн бұрын
spoko materiał
@Artek60412 күн бұрын
Mój dół wspiął się na wyżyny średniości - dzięki ;) :D
@TheDemodrass10 күн бұрын
Pierwsza porada pozostawia u mnie lekkie zmieszanie. Wielu artystów szeroko pojętego techno programuje kick w tej samej tonalności co bass, a ich low-end brzmi niesamowicie. Jednym z nich jest np. Boris Brejcha.
@konczetracki10 күн бұрын
może to być związane z rytmem basu (nie koliduje tak mocno ze stopą, samą stopą, która jest b krótka) lub tym jak jest stworzone brzmienie (np mniej harmonicznych w dole), a więcej w górze. To co tu pokazuje potraktuj jak wskazówki lub rzeczy do sprawdzenia - ostatecznie to co zrobisz zależy od Twojej wizji i tego co się Tobie najbardziej podoba.
@TheDemodrass9 күн бұрын
@ po twojej odpowiedzi przeanalizowałem trochę jego tracków i słyszę, że bardzo często automatyzuje pitch bend na subie. Daje to fajny movement i nie ma zamuły oraz nie koliduje to z Twoją poradą :). Bardzo możliwe, że niedługo dołączę do Twojej społeczności, pozdrawiam.
@Madkay7 күн бұрын
@@TheDemodrass Harmocznine, distort, pitch, reverb, delay, sidechain, kompresja, eq i limiting - narzędzia na odseparowanie basu od kicku. W przypadku zmiany tonacji basu, zmienia się tonacja utworu, przy bardziej melodyjnych utworach nie ma zastosowania podana na video praktyka. W techno raczej nie ma z tym wielkiego problemu.
@adziak4 күн бұрын
@@Madkay po co Ci sidechain skoro możesz puścić stopę a po niej bass
@Madkay4 күн бұрын
@@adziak Wszystko zależy od tego jak ma to zabrzmieć ale sidechain zawsze stosuje. Czasami tylko Hz gdzie gra Kick, innym razem cały. Mój znajomy nie używa sidechain przy tworzeniu muzyki, ale jest to brzmienie dalekie od tego co ja osobiście lubię i preferuje.
@Kotjek4 күн бұрын
Wolę od mid range zaczynać
@adziak4 күн бұрын
Rada prosto od Deadmau5a - kick ma być krótki a bass wchodzi gdy kick przestaje grać. Reszta gadania na forach i youtubach to zbędne dokładanie sobie roboty typu sidechainy, sidechain-comp itd. Dostsowywanie tonacji suba i stopy jest nie potrzebne, jeżeli już decyduje sie na użycie stopy i suba w tej samej tonacji to dobrze jest złapać ten sam poziom, jeśli stopa ma -10db to taki sub też powinien mieć -10db.
@BartoneSeedluck12 күн бұрын
Idąc Twoją poradą z mvMeter2, utwór przestał brzmieć, nie ma energii, nie ma kopa. Gdzieś pobłądziłem.....
@konczetracki12 күн бұрын
Jeśli porównujesz go ze wcześniejszą wersją z przeładowanym dołem, to na pewno będzie brzmieć słabiej. Ważne żebyś sprawdził z refejerencją z dobrze dopasowaną glośnością (poczutaj o mierniku LUFS i tym jak go używać) oraz żeby sprawdził jak taki utwór zachowa się na monitorach/nagłośnieniu - możliwe że potrzebować be∂zie lekkich modufikacki. Balansowanie z VU metere to tylko punkt startowy, a nie końcowy.