Bardzo pomocne i logiczne porady miło słuchać kogoś takiego 👏👏👏
@zdr4277 Жыл бұрын
Dużo nam dajesz!
@NoMeNoI11 ай бұрын
Lubię Twoje filmy, bardzo merytoryczne.
@pdajek Жыл бұрын
Dzięki Anton za mądre słowa.
@ChooseGoodMove Жыл бұрын
Wartościowy film
Жыл бұрын
systematyzacja wiedzy
@Argoth1987 Жыл бұрын
Dzięki za film. Czy mógłbyś zrobić jakiś filmik o przydatnych książkach szachowych? Taki must have dla początkujących i średniozaawanowanych.
@-Tolson- Жыл бұрын
Systematyzacja wiedzy. Dzięki!
@ferquelupo Жыл бұрын
dzięki za ten film, giga mi otworzyłeś umysł na rozwój
@marcinh6732 Жыл бұрын
Fajny motyw z tym drwalem 😊🎉 podstawy i systematyzacja wiedzy ważna sprawa
@panszarlotka Жыл бұрын
Lubię Cię posłuchać. Gratuluję widzy, logiki i polotu. Sukcesów. Niestety uczę się języków obcych i szachy traktuję tylko jako sporadyczną rozywkę. Mam II kategorię i bardzo niuporządkowaną wiedzę szachową. ;)
@monter2662 Жыл бұрын
Mądrość to zastosowanie wiedzy w praktyce, do szachów trzeba być mądrym :)
@jarema6 Жыл бұрын
Systematyzacja wiedzy.
@pracus906 Жыл бұрын
Systematyzacja wiedzy :))
@kubakowal5818 Жыл бұрын
Dziękuję mordko
@kret1366 Жыл бұрын
systematyzacja wiedzy ;)
@szachynoca1415 Жыл бұрын
Po pierwsze dzięki za ten materiał. Inspirujący. Po drugie należy go obejrzeć dwa razy: raz by wysłuchać, dwa aby zanotować. A jeśli chcecie oszczędzić sobie czasu, oglądając za pierwszym razem notować! No i po trzecie... punkt pierwszy z materiału... czasami trudno jest usystematyzować wiedzę, w szczególności, tak jak ja, mam głowę wypełnioną masą zbędnych informacji o szachach obejrzanych tu i tam... większość to śmieci, mądrze brzmią ale niepraktyczne... tym, co to się naoglądali tak jak ja proponuję usunąć i zapomnieć wszystko co wiecie o szachach... obejrzeć filmy Antka z kanału, na których zdradza naprawdę wiele i dopiero od tego momentu budować swoje nawyki szachowe. Kiedyś słyszałem takie informatyczne powiedzenie "najbardziej produktywny dzień w mojej pracy było kiedy skasowałem 1000 linijek kodu". Czasami po prostu lepiej zacząć od początku.
@TeRuZxPompa Жыл бұрын
SYSTEMATYZACJA WIEDZY 🔥
@panszarlotka Жыл бұрын
Jutro startują MP system pucharowym. Może zagrasz???
@antonchess Жыл бұрын
Na co najczęściej poświęcasz czas podczas swojego treningu szachowego?
@ChooseGoodMove Жыл бұрын
gra środkowa ;)
@tomr3760 Жыл бұрын
Anton bo kilka dni temu na promocji wykupiłem platformę treningową i wysłałem formularz o prośbę do dołączenia do zamkniętej społeczności na lichess. Czy mógłbyś mnie tam dodać?
@XYZ-uk1ue Жыл бұрын
Dajesz bardzo dobre porady, ale proboj mniej sie powtarzac i szybciej przechodzic do sedna. Trzymam kciuki za rozwoj kanalu.
@Dawidk01 Жыл бұрын
No ale ja na przykład lubię rozwiązywać skomplikowane zadania i mam wrażenie, że uczą mnie one cierpliwości i pokory do szachów. Lubię Twoje filmy, ale z tym poradnikiem i ze wszystkimi innymi tego typu (czyli nie mówiących o konkretach szachowych, ale o jakichś schematach treningowych i tak dalej) jest pewien problem - nie opierają się na obiektywnych danych, tylko na subiektywnych odczuciach. Marzy mi się poczytanie jakichś prac z twardymi danymi, że "ten i ten sposób treningu doprowadził x osób do poprawy rankingu o x punktów, a ten i ten sposób treningu okazał się być mało wydajny". No i druga kwestia: większość wybitnych szachistów, do których się zaliczasz, osiągnęło po kilku latach gry, w wieku powiedzmy 15 lat będąc dzieciakiem ranking, o jakim zwykły śmiertelnik może pomarzyć. No i nie wierzę w to, że taki dzieciak osiągający ranking 2000 w wieku 13 lat miał usystematyzowany schemat myślenia i treningu, gruntownie przemyślane i rozpisane wszystkie zasady szachowe i tak dalej. Dopiero później, wraz z wiekiem, chcąc zostać arcymistrzem albo i superarcymistrzem zmieni swój sposób działania na bardziej usystematyzowany. A później taki superarcymistrz przedstawia "sposób na wbicie rankingu 2000", a sam ranking 2000 wbił robiąc wszystko dokładnie odwrotnie.
@antonchess Жыл бұрын
Jak najbardziej, każdy ma prawo do swojego podejścia w kwestii treningu. Ja przedstawiam moje na filmiku, żeby pomóc osobom które chciały by ulepszyć swój sposób trenowania. Jak masz swój działający system oparty na skomplikowanych zadaniach - nie ma problemu, zwykle jest wiele dróg do celu, ważne by wybrać swoją. Moje poradniki i system nauki jest oparty na moim doświadczeniu. Trenuje i trenowałem wiele osób, zarówno indywidualnie jak i za pośrednictwem platformy treningowej. Widzę po opiniach i wynikach, że jest to coś co realnie działa. Każdy przypadek jest unikalny i nie spotkałem się w szachach z metodą pozwalającą na przedstawienie "twardych danych" na temat treningu. Opinie i wyniki moich uczniów ciężko nazwać "subiektywnymi odczuciami" Drugą kwestią opisałeś cel mojej działalności - skoro nie ma takiego schematu myślenia i treningu, przez co większość "zwykłych śmiertelników" może tylko pomarzyć o swoich wymarzonych rankingach - stworzyłem coś co im pomaga. Zdawanie się na losowość nie jest najlepszym pomysłem. To że ja doszedłem do poziomu 2100 w chaotyczny sposób, nie znaczy że 20 innych osób robiących to samo co ja nie utknęło na niższym poziomie. Chodzi więc o maksymalizacje szans. Z perspektywy doświadczonego gracza łatwiej spojrzeć w tył i powiedzieć: "robiłem to i to, ale wiem że można robić lepiej" Mój sposób treningu jest czymś czego brakowało mi w moim progresie, więc teraz dziele się nim i pomagam innym osobą z podobnymi problemami. Ktoś chce skorzystać - zapraszam. Ktoś nie chcę - może wybrać taki który u niego działa i mu odpowiada
@Dawidk01 Жыл бұрын
Żeby nie było, nie mówię tego wszystkiego, by krytykować, po prostu bardzo mnie interesuje ogólny temat "jak się uczyć szachów", bo widzę, że to nie jest proste, ale też przez to, że nie jest proste, jest bardzo ciekawe. I jest to paradoks, że pewnie niemożliwym jest znaleźć przykład, że ktoś polubił szachy w wieku 20 lat i systematyczną wieloletnią konsekwentną pracą wbija ranking 2200. Za to jest sporo przypadków, że ktoś po prostu gra sobie w szachy, uczy się mniej lub bardziej chaotycznie i w wbija taki ranking w 5 lat. Pewnie to kwestia tego, że dzieci mają umysł podatniejszy na naukę. Może taki pomysł na film: szczere przedstawienie Twojej drogi do na przykład rankingu 2000. Co robiłeś, i jak robiłeś. Może ktoś uzna, że on też tego spróbuje i uda mu się powtórzyć Twoją drogę.
@likebluxb7125 Жыл бұрын
Pamiętaj żeby usïæ╫mÆtyzować wiedze~ AntonChess 2023