Wytłumaczenie I prawa Kirchoffa na podstawie browarów mnie po prostu rozjebało xd Kurłe genialne, nie ma chuja we wsi, od tej pory zawsze na korkach z fizy tak będę to dzieciom tłumaczyć
@misiek80714 жыл бұрын
Ja tłumaczyłem koledze prawo pilowicznego rozpadu na butelce wódki.
@nekenpl55527 жыл бұрын
"Oczywista oczywistość nazwana dla zmyłki pierwszym prawem kirchoffa" akurat omawiamy to na fizyce zacytuje babce XD
@karool90084 жыл бұрын
Obejrzałem chyba z pińćset filmików na yt o tym ocierając się już o depresję i dopiero pirwszy mi pomógł.
@bfs76685 жыл бұрын
"Alkohol to po maturze" Żebyś wiedział odrazu po fizycę lecę do monopolowego i zeruję parkową w parku
@Szkielet5 жыл бұрын
Parkowa w parku
@barus31784 жыл бұрын
Gdzieś w losowym vademecum z wypizdowia II prawo Kirfrajera było wytlumaczne w kompletnie drugą stronę, tzn + przy SEM w drugą stronę i + przy opornikach zgodnie z przybranym kierunkiem, co ani trochę mi się nie wydawało intuicyjne, chwała Bogu że trafiłem na to video bo twoja metoda jest średnio 30 razy prostsza do zapamiętania.
@ktosktosiowski7786 жыл бұрын
Tak wiem, że komentarz trochę spóźniony, ale co tam. Właściwie to ostateczne równanie też idzie wklepać do kalkulatora prostego, o tak ( tylko ja pokazuje jak zrobić na takim który uwzględnia kolejność wykonywania działań): (E1:(r1+R2)-E2:(r2+R3)):(1+R1:(r2+R3)+R1:(r1+R2))
@makuksior1896 Жыл бұрын
2:30 tłumaczenie którego będę używał do końca życia
@acrosik52043 жыл бұрын
nie chce mi się myśleć bo już jestem troche najebany XDD
@Szkielet3 жыл бұрын
To zrozumiałe. Ja też. Miałem pracować, a oglądam jakieś gupie filmiki na YT.
@acrosik52043 жыл бұрын
@@Szkielet ale dzięki zajebiście wytłumaczone
@daniel-vz7tn Жыл бұрын
Znając życie nie sądzę żeby jakiś belfer dodawał to do lekcji. Nie będzie sobie podrywał autorytetu. Raczej Cię podpuszczają żebyś im nie cisnął (a należy im się jak psu buda za to, że rzetelnie nie wyjaśniają). Stąd te ich apele o wersje "poprawne politycznie".
@juliavvlk3 жыл бұрын
nie zdaje z fizyki na razie może dzięki tobie uda mi się
@robertwide65926 жыл бұрын
Jak mi dobrze wyszło a jak se wstawie do E1+E2 to kupa
@szyp28704 жыл бұрын
Nie wiem czemu, nie wiem jak ale przy tych danych wyszły mi inne wyniki, które przy I3=I1+I2 dają prawidłowe wyniki
@Szkielet4 жыл бұрын
Obadam jak wytrzeźwieję.
@szyp28704 жыл бұрын
@@Szkielet Nie spiesz się z trzeźwieniem, zauważyłem że się wyjebałem w zadaniu.
@bartek121773 жыл бұрын
Chyba zbyt długie jak na maturke jak myslisz
@Szkielet3 жыл бұрын
Tak myślę. Bardziej sprawdza, czy umiesz w matmę niż w fizykę.
@mateczek3 жыл бұрын
Ja chodziłem do technikum elektrycznego więc pewnie mam trochę inny punkt widzenia. Po prostu na rozwiązanie zadań jest wiele metod. Moją ulubioną zawsze była metoda tewenina Sprawdzała się idealnie i nawet ma głęboki sens praktyczny. (Napięcie policzone w punkcie drugim to tzw napięcie stanu jałowego A rezystancja Rz to rezystancja zwarcia) Oczywiście doczytaj sobie o tej metodzie Bo warto jeśli cie interesuje szybsze robienie takich zadań. A to zadanie spróbuję rozwiązać w komentarzu. 1. wypinam rezystor R1 nie ma go !!!! Taka Teweninowska sztuczka (wypinasz ten element który chcesz policzyć) prąd w obwodzie I = (80+45)/(41+21)=~2A 2. napięcie na zaciskach odłączonego rezystora będzie Uz=80-2[A]*21= 38V // 3. Rezystancja zastępcza Rz=41*21/(41+21) = 13.9 // połączenie równoległe rezystancja widziana od strony zacisków wypiętego rezystora 4. Teraz do układu o napięciuu Uz i rezystancji Rz podłączam ponownie rezystor i liczę prąd I1=38/(13.9+30)=0.86A Więc czy długie to rzecz względna. A metoda jest tak fajna że nawet po gdzieś 15 latach od skończenia technikum pamiętam jak się jej używa :P (to chyba wniosek że ja się czegoś dobrze nauczy to się pamięta)
@damianferrari82044 жыл бұрын
W drugim oczku I2xR3. A po zamianie stron to już I2xR2 ?
@Szkielet4 жыл бұрын
Kurwa, źle przepisałem. Dzięki! Zaraz napiszę dzieciom w komentarzu ostrzeżenie i w kolejnej wersji tego filmu bardziej się postaram.
@MikFrost005 жыл бұрын
Alkohol to zło
@Micha-ir1bv4 жыл бұрын
1. 0:37 a jak natężenie na gałęzi obwodu wyjdzie zero ? 2. Ja zrobiłem przez podstawianie: E2= (r2*I2)+(R3*I2)+(R1*I1) [EDIT: tutaj powinno być -R1*I1, teraz się zgadza] E1= (r1*I3)+(R2*I3)+(R1*I1) I3= I2+I2 Na pewno wszystko dobrze policzyłem, wyszło: I1= 2,66A - 0,7I2 (bo I1 źle założyłem ale i tak źle) I2= 16,536 A No kurwa nie wiem co jest nie tak... 3. Czy trzeba rozpisywać równanie dla każdego oczka obwodu czy wystarczy po prostu tyle równań co niewiadomych ?
@Szkielet4 жыл бұрын
Pewnie dobrze masz. Ja pomyliłem indeksy przy przepisywaniu w 6:03. Już napisalem w opisie ostrzeżenie.
@Szkielet4 жыл бұрын
Wystarczy tyle równań, ile niewiadomoych. Ja se piszę nadmiarowe równania, bo jak je wszystkie widzę, to widzę, z których najłatwiej będzie liczyć. A przynajmniej taką mam nadzieję że coś zobaczę;)
@Micha-ir1bv4 жыл бұрын
@@Szkielet Dzięki. To już było dawno i chyba to potem dobrze rozwiązałem. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.