Fajnie opowiada ten gość z firmy. Swobodnie, widać że kamera go nie krępuje, i bardzo rzeczowo wypowiada się w temacie. Propsy!
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Zdecydowanie 😁 Łukaszu jeśli to czytasz to widzisz, że nie tylko my tak myślimy 😁🤗
@uzytkownikgoogle46063 ай бұрын
Rozmawiałem przed chwilą z tą firmą. Mega dobry kontakt, mega dobrze wytłumaczone. Umówiłem się na wycenę bo rozwiązanie u mnie byłoby idealne jak na filmie. Tak na prawdę koszt tej oczyszczalni a dokładniej różnica kosztów porównując z szambem zwróci się po 2 latach używania 👍
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Super 🤗cieszymy się, że mogliśmy pomóc w wyborze 🙂 To prawda! Kontakt z nimi jest świetny 🙂 będziesz zadowolony 🙂
@jolantatokarz59943 ай бұрын
Chwilę mnie nie było i już nie nadążam. Oczyszczalnia to już jest tylko krok do kąpieli. Szybko idzie ta budowa 👍💪😀😘
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dziękujemy Pani Jolu 😁😍
@kamilbogus3 ай бұрын
Ciekawy odcinek !
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dziękujemy 🤗
@tomaszjedrzejewski27473 ай бұрын
Super, dziękuję za pokazanie fajnego rozwiązania 🫵👍💪 pozdrawiam❤
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dziękujemy I pozdrawiamy 😍
@sajmon10833 ай бұрын
Bardzo dobre rozwiązanie
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dzieki🤗🤗🤗
@SuperCordovan3 ай бұрын
Mam osobiście , montowali mi we wrześniu właśnie panowie z Eko Bio oczyszczalnię ale u mnie jest rozwiązanie jeszcze inne, ja mam i nasyp i zbiornik na wodę ściekową, gdzie mogę sobie regulować gdzie ma ta oczyszczona woda trafić, z zbiornika na oczyszczoną wodę mogę puścić nawadnianie w drenażu wykonane pod tujami wokół płotu i mogę puścić na poletko drenażowe w nasypie (na którym zagospodaruję ładny skalniak wkomponowany w część ogrodu), mogę też puścić wodę i tu i tu. Polecam takie mega rozwiązanie szczególnie na tereny gliniaste gdzie chłonność poletka drenażowego jest ograniczona. POLECAM BARDZO ZADWOLONY KLIENT.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Też świetne rozwiązanie 🤗cieszymy się, że też jesteś zadowolony z realizacji 🙂
@JanKowalski-pl1tm20 күн бұрын
Jak zrobić poletko drenażowe
@Marcin19800053 ай бұрын
Majster na zielono to wygląda jak Luigi, jakby jeszcze Łukasz pokazał się na czerwono to byłby sztos. Szefowa mogłaby robić za księżniczkę a Teodor za Koope 😂😂😂😂
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Hahahaha 😂😂😂😍dzieki! 🤗🤗🤗🤗
@krzysztof__24463 ай бұрын
Mam tą samą oczyszczanie u mnie montował Pan Leszek ,przedstawiciel z Podkarpacia, zajebisty gosc, pozdrawiam 😊
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
O widzisz 😁pozdrowionka
@adrianbiskup9072Ай бұрын
Można wiedzieć jak to cenowo wyszło na Podkarpaciu?
@krzysztof__2446Ай бұрын
@@adrianbiskup9072 zakładana 3 lata temu , wyszło około 12 tys z tego co pamiętam
@arturxxx9733 ай бұрын
Kuurrła majstr spadles mi z nieba wlasnie stoje przed wyborem i myslalem wlasnie o nich
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Serdecznie polecamy 🤗będzie Pan zadowolony 🙂
@jacekjacek95303 ай бұрын
fajna sprawa
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dzieki🙂
@konradchudy14913 ай бұрын
Genialne rozwiązanie. Nie dość, że nie trzeba wywozić nieczystości co kilka tygodni, to jeszcze wodą z oczyszczalni można podlewać trawnik. Same plusy.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Trawnika lepiej nie podlewać. Ale tuje albo rabaty z kwiatami tak 🙂
@arek57453 ай бұрын
@@Co.dzis.robimya śmierdzi ta woda?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@arek5745 nie 🙂
@dre-gi2mj3 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy a dlaczego nie podlewać trawnika?
@annawojciechowska27802 ай бұрын
Tez jestem ciekawa
@macmac198003 ай бұрын
"Gęste że węża nie wbijesz. Tomek lej wodę i dawaj bosak. Trzeba rozrobić na rzadko..." Pozdrawiam 😉
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
🤣🤣🤣🤣pozdrowionka
@bartoszaleksandrowicz43713 ай бұрын
Matko boska,g#wno ożyło 😁
@rafalpiekarski222 ай бұрын
Ile metrów od granicy działki macie osadnik?
@Granshii3 ай бұрын
też montowałem teraz oczyszczalnie AT8 i fachowcy mówili przede wszystkim o tłustych rzeczach, olej z patelni, duże ilości mleka nie wlewać do zlewu ;)
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
My nawet mając szambo nie wlewamy 😁
@stefandhr2 ай бұрын
A gdzie to wylewac?
@kszyh_3 ай бұрын
Liczę na film po roku/dwóch z recenzją/opinią.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Jeśli będziemy prowadzić kanał, to pewnie będzie
@annawojciechowska27802 ай бұрын
Mnie na ta chwile martwi - nie wiem czy dobrze patrze - słabe zabezpieczenie lub moze moje pytanie czy otwory są dobrze zabezpieczone przed malutkimi rączkami sprytnych maluchow???
@NaSkrajuGaju3 ай бұрын
Biuro projektowe, które nas obsługiwało doradziło nam oczyszczalnię SBR Haba, z kompostownikiem i deszczownicami do odprowadzenia wody pościekowej. I bez problemu można podlewać tą wodą warzywa. Podajcie proszę jakikolwiek jeden powód, dla którego miałoby to być szkodliwe? Jedyne co w tej wodzie może się znajdować to podwyższona zawartość azotu, fosforu i kilku innych elementów (na przykład sodu) a to jest wręcz wskazane do podlewania. Oczyszczalnia, którą mamy jest całkowicie bezwywozowa, ma tylko jeden pojemnik, po fazie odstojnikowej czysta woda jest rozsączana na trawę, a osad czynny, jeśli potrzeba, wypompowywany jest do kompostownika (to wynika wprost z obserwacji ile go jest w menzurce czy słoiku). No i co najważniejsze - uruchomiliśmy oczyszczalnię w styczniu i do dziś nie zadozowaliśmy ani raz dodatkowych bakterii. Co do środków chemicznych - używamy zwyczajnie tak jak wcześniej, oczywiście nie stosujemy kretów itp. Co do dozowania bakterii - nie wiem skąd się wzięła ta konieczność dozowania co tydzień. Firma zajmująca się tymi oczyszczalniami od lat wprost mówiła, że takie dozowania zakłóca dojrzałość oczyszczalni i powoduje często, że powstaje nadmiar osadu czynnego, co jest groźne w przypadku jego "wymierania" ze względu na zbyt małą zawartość "pokarmu", stąd już bardzo blisko do brązowej i śmierdzącej piany i konieczności restartu oczyszczalni od zera. Wtedy pojawia się też konieczność wypompowywania osadu czynnego. No i co ważne - jest tylko jedna komora, łatwy serwis, można zapomnieć o oczyszczalni, chociaż raz na rok trzeba zrobić serwis. Więc trochę jestem w kropce, bo mamy film, gdzie fachowiec mówi o oczyszczalni i jej obsłudze zupełnie coś innego niż inny fachowiec, również z olbrzymim doświadczeniem również od oczyszczalni biologicznych. To jaka jest prawda?
@dud3_k8573 ай бұрын
Oczyszczalnia przydomowa biologiczna nie oczyści ani nie usunie przetrwalników bakteri E.Coli, nie obniży wartości BZT5 do wymaganych w Rozporządzeniu 2020/741 w sprawie minimalnych wymogów dotyczących ponownego wykorzystania wody 10 mgO2/l. Oczyszczalnia nie usunie antybiotyków które wydalamy z moczem ze swojego organizmu. Ścieki po oczyszczalni powinny zostać rozsączone w gruncie. A za "bajki" sprzedawców, że z "oczyszczonej wody" będzie można robić herbatę, byleby tylko sprzedać zbiornik nieświadomemu klientowi, powinno się wyciągać poważne konsekwencje.
@przemysawkoodziejski14843 ай бұрын
Pan zadzwoni do firmy z filmika i się dowie. W tym co Pan mowi jest bardzo duzo madrych rzeczy natomiast nie wszystkie. Mnie bardzo ciekawi czy ma Pan opracowanie poparte badaniami ze nie trzeba wywozić osadu, prawnie jwst to bardzo ciężkie do wykonania. Bo tak wypompowanie sobie na kompostownik jest bezprawne , to tak jakby ze zwykłego szamba wypomowac sobie w pole. Za tą są kary.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Tak jak ktoś Ci tutaj odpisał bakterie E. Coli. Nie pozbędziesz się tego z oczyszczalni.
@NaSkrajuGaju3 ай бұрын
@@przemysawkoodziejski1484 nie ma za to kar, oczyszczalnie mają wszystkie atesty, w DTRce jest wszystko dokładnie opisane co i jak, a osadu dennego nie wywozi się bo go... nie ma. Nie ma co wywieźć nawet jakby się chciało. Do kompostownika idą te "kłaczki" filtracyjne czy jak to się tam nazywa i one nie mają masy stałej tylko taki płynny, żywy osad z bakterii filtrujących i wypompowuje się go tylko wtedy, gdy jego zawartość po pół godzinie odstania jest większa niż 50% wysokości słupa wody.
@NaSkrajuGaju3 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy no i to jest argument przed podlewaniem roślin do jedzenia, bo właśnie wyczytałem, że ta bakteria potrafi w glebie przeżyć kilka lat.
@miro.486114 күн бұрын
Cześć. Jak się nazywa model twojej oczyszczalni i ile masz ją od domu wkopaną?
@grzegorzszczecinski52463 ай бұрын
Wygodniejszym rozwiązaniem dla takiej oczyszczalni jest rozwiązanie ze studnią chłonną bądź studniami. Oczyszczona woda przelewa się do studni i wsiąka w geunt . Ja mam takie rozwiązanie od kilku lat przy czym na wszelki wypadek mam dwie połączone studnie. Do tej pory nie było jednak sytuacji aby woda w tej pierwszej osiągnęła poziom do przelania sie do drugiej. Studnie te maja kilka metrów głębokości chyba koło 6ciu . Wykonane z betonowych kręgów i około metra podsypki żwirowej- drobnego kamienia. Oczywiście możliwość wykonania takich studni i ich głębokości zależy od rodzaju gruntu i badań geologicznych.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Tutaj niestety takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Woda w grudniu jest na 1.5 m wysokości 🙂
@dawidtuo3 ай бұрын
Zastanawia mnie co zrobić z oczyszczoną wodą w zimie. Lodowisko na trawniku? Woda w rurach zamarznie i co dalej. Zapewne jest jakieś rozwiązanie ale nie było tego w filmie. Podobnie jak będzie tydzień padać - podlewać dalej?
@grandaize2 ай бұрын
.
@Co.dzis.robimy2 ай бұрын
Wylewasz zima tak samo jak latem. Przecież nie wylewasz całego zbiornika na raz🙂
@Patryk96up5 күн бұрын
@@Co.dzis.robimyteż się nad tym zastanawiam co z wodą w zimę jak jest np -15 i nie ma możliwości wylewania na dworze
@katarzynakaptur8993 ай бұрын
👍👍👍👍👍👍👍
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
🤗🤗🤗
@katarzynalewandowska93603 ай бұрын
❤❤❤❤
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
😍😍😍😍
@aneta84203 ай бұрын
Tez rozwazamy oczyszczalnie biologiczna, wiec dla mnie materiał super. A jak z taka oczyszczalnia wyglada sytuacja w przypadku przerw w dostawach pradu?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Cieszymy się, że się wpasowalismy z tematem 🙂 chyba nigdy nie ma tak długich przerw w dostawie prądu 🙂 zbiornik nie zdazy siw tak szybko zapełnić🙂
@przemo_przemo3 ай бұрын
Jako posiadacz (co prawda innego producenta, ale zasada działania podobna) mogę powiedzieć, że do kilku godzin przerwy nie powinno zaszkodzić. Lecz w moim rejonie często w godzinach nocnych są przerwy w dostawie prądu kilku minutowe. Co powodowało zaburzenie cykli napowietrzania. Problem rozwiązał zasilacz awaryjny UPS dopasowany do poboru pompy membranowej. Przy akumulatorze 100 ah podtrzymuje nawet 10 godzin
@aneta84202 ай бұрын
@@przemo_przemo a to najpiekniej dziekuje za ten komentarz. Mysle ze sie przyda tez innym. Tam gdzie budujemy zdarzaja sie przerwy w dostawach pradu, wiec doswiadczenia innych uzytkownikow sa dla mnie cenne.
@sebastiankozowski2502 ай бұрын
Witam a wzime co robimy gdy jest pełny zbiornik bo latem rozumiem wypompujemy go w trawnik czy w krzewy a zimom jak jest -10stopni ?
@Co.dzis.robimy2 ай бұрын
Witam, też będzie wypompowywane
@sebastiankozowski2502 ай бұрын
@Co.dzis.robimy rozumiem ale jakoś to mi nie widzi się ale rozumiem nie jestem ekspertem zadaję takie pytanie bo też jestem przed wyborem oczyszczalni wiem już jaką wybrać tylko szukam rozwiązania pozbycia się cieku czy drenaż czy studnia chłonna bo u mnie jest gliniasty teren i mając działke na wsi co zawsze są więkrze mrozy to zimą bym miał bajzel na działce przy 3 osobowej rodzinnie prania kąpiele nie widzi mi się ten wasz system u siebie Pozdrawiam i gratulacje niech służy i zdaje egzamin 👍
@pawelw.91722 ай бұрын
@@sebastiankozowski250 a oczysczalnie miejskie nie pracują w zimie?
@sebastiankozowski2502 ай бұрын
@pawelw.9172 witam dla mnie to jest oczyszczalnia sezonowa a w zimę dzwonię po beczkę by przyjechała bo zbiornik mam pełny mowa o tym modelu oczyszczalni Pozdrawiam
@KaczyProceder3 ай бұрын
Majster, zrób sobie osobny obieg na toalety, będzie gdzie ta wode wykorzystać 😊
@Enjama3 ай бұрын
Mam tą oczyszczalnię ok 3 lat, nie mam tego drugiego zbiornika jak u was, a oczyszczona woda idzie rurą w poletko rozsączające. NIestety nie mam w domu odpowietrzenia fi 100 a fi50... tak kiedyś robili. Musiałem rurę wyciągać przy oczyszczalni bardzo wysoko gdzies co najmniej 7 metrów.(niżej było czuć). Same włazy nie mają żadnej uszczelki i musiałem je uszczelniać doklejanymi uszczelkami.... bo czasem bardziej czasem mniej, ale jak się przechodziło to czuć było.Najlepiej odejść od domu jak najdalej się da.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Tutaj będą jeszcze napowietrzenia kanalizacji w dachu 🙂 ta oczyszczalnia na też swoje napowietrzniki w deklach 🙂nie powinno być zadnego zapachu 🙂
@agnieszka20423 ай бұрын
Ja mam 5 m od domu (minimalna możliwa odległość) - nic nie czuć.
@Enjama3 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy Przy remoncie łazienki, trzeba będzie przerobić napowietrzenia i będzie estetyczniej. Na razie poradziłem sobie z zapachami, stosując dobre tabletki made in usa ;) Aha panowie zmienili mi czas napowietrzania na 15 minut pracy 15 minut przerwy i nie wiem czy to jest prawidłowe hmm
@metagraf243 ай бұрын
Pierwsza łapka😀
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dzieki
@GrzegorzG_Ай бұрын
Mam i używałam od prawie 3 lat
@arek5745Ай бұрын
to samo?
@GrzegorzG_Ай бұрын
@ ja mam bez tego drugiego zbiornika. Inaczej to zrobiłem. Mam drenaż zasypany kamieniem i na końcu zrobiony spust do deszczówki jeśli by drenaż nie dawał radę. Jedyne co to olałem pompkę i po prawie 3 latach mi powyrywało membrany i magnes. Wymiana samodzielnie i działa
@adamkuty8063 ай бұрын
👍
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
🙂
@miro.486114 күн бұрын
Ile miejsca potrzeba na taką oczyszczalnie jak Ty masz?
@alwin8Ай бұрын
Czy wieczorem jak jest juz cisza wszędzie to nie słychać tej pompki od napowietrzania ? Tez stoję przed wyborem oczyszczalni i martwię się że głos buczenia zoczyszczalni będzie uciążliwy.
@Co.dzis.robimyАй бұрын
Wieczorem nie sprawdzaliśmy, ale przy odbiorze sprawdzaliśmy, czy słychać jak jest cicho i my nie słyszeliśmy
@przemyslawgrun_ti3 ай бұрын
👍🙂
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
🙂🙂🙂
@Torch777777773 ай бұрын
Dzień dobry szanowne Państwo. Nie wiem czy nie było tego w filmie czy ja nie wyłapałem - woda się wylewa się samoczynnie tylko jest pompa do podlewania. Pytanie co z tą wodą robić jak nie ma czego podlewać i jest mróz ?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Będzie się po prostu wylewać, ale to są śladowe ilości wody, bo przecież nikt nie zużywa na raz 1000l 🙂
@Torch777777773 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy tylko czy tam ten układ w zimę jak będzie duży mróz nie zamarznie ? Czy to jest na tyle ocieplone że nie ma problemu i tylko na chwilę się wyciąga jakiś wąż do wylewania ?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Nie zamarznie. Przewód,który ma podlewać , nie będzie napełniony woda cały czas 🙂 a pompa jest poniżej strefy przemarzania
@Torch777777773 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy no i wszystko jasne. Fajna sprawa takie szambo. Kiedy u Was takie zagości 😁?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
U nas trzeba by było kostkę rozbierać 😱nie za szybko 🤣
@krzysztofzet99913 ай бұрын
No dobra majster nie ma drenażu jest ten zbiornik z którego będziesz podlewać rośliny..ale zimą tego nie robisz i co się dzieje wtedy gdy zbiornik jest pełny? Ja mam drenaż więc dlatego pytam
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Zima też będę podlewać 🙂
@sebastiankozowski2502 ай бұрын
Powodzenia zimą oraz wiosną
@tarzanboy85913 ай бұрын
Koszt bakterii i jsk często trzeba uzupełnić?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Ta paczka wystarcza na rok allegro.pl/oferta/tabletki-do-szamba-sanidenn-tabs-52-bakterie-do-szamba-i-oczyszczalni-rok-8100823486?#
@fladrowskip3 ай бұрын
Pozdrawiam.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Pozdrawiamy 🙂
@dariusztryba29283 ай бұрын
Oki. Wszystko super, ale co z zimą i ze zbiornikiem na czystą wodę? Rozumiem, że należy ją opróżnić. Pozdrawiam. 👍
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@dariusztryba2928 nie 🙂 woda będzie się rozsaczac ze zbiornika na czysta wode po rabatach i w tuje 🙂pozdrowienia
@arek57453 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy Przy mrozach też? Pytam bo też mnie to czeka :D
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@arek5745 też 🙂
@arek57453 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy a jaki poziom wód gruntowych jest u majstra?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
W grudniu ma na 1.5 m wg badań geologicznych
@piotr529223 күн бұрын
Majster a co się dzieje z wodą w zbiorniku jeśli już osiągnie maksymalny stan, a nie masz co z nią zrobić? W sensie nie masz żadnego podlewania itp ?
@Co.dzis.robimy23 күн бұрын
Ale to będzie chodzić non stop, nawet zima🙂 wiec raczej nie ma możliwości, żeby się zbiornik zapełnił
@piotr529223 күн бұрын
@Co.dzis.robimy a gdyby nie to jest jakiś awaryjny sposób opróżniania tego? Pytam pod swoim kontem i pewnie wielu innych osób, którzy nie planują podlewać tą woda ogrodu i co wtedy ?
@Co.dzis.robimy23 күн бұрын
@piotr5292 to wtedy robisz inne rozwiązanie. Jeśli nie masz zamiaru podlewać ogrodu
@piotr529223 күн бұрын
@@Co.dzis.robimy możliwości nie masz zbyt wiele jak masz np. gliniaste podłoże.
@Co.dzis.robimy23 күн бұрын
@piotr5292 na pewno jak zadzwonisz do firmy to znajdą odpowiednie rozwiazanie
@piotrkrakowski33133 ай бұрын
Czy w tej oczyszczalni jest też założona rura 110 do odpowietrzenia ukladu która powinna sięgać powyżej kalenicy ?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
To się montuje w domu 🙂 będą odpowietrzania w łazienkach 🙂
@marekmilewski4323 ай бұрын
Majstry a powiedźcie mi czy macie zrobiony jakiś przelew od ostatniego zbiornika? Czy musicie pamiętać, aby nawet zimą wlaczac pompe w celu wypompowania. Zastanawiam sie nad takim samym rozwiązaniem co wasze. Pozdrawiam ekipe!
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Jest zrobiony przelew z pompa 🙂nie musimy o niczym pamiętać 🙂pozdrowienia
@tomaszm23183 ай бұрын
14:30 to chyba nie głos szefowej czy dobrze rozpoznałem druga szefowa się odważyła 😊
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Tak, to nie ja🙂
@kamilwardzinski56133 ай бұрын
Jeżeli ostatni zbiornik jest zbiornikiem zamkniętym i nie można podlewać z niego warzyw itp. to co będziesz z tą wodą robił? Dodatkowo po jakimś czasie będziesz musiał pamiętać aby się tej wody pozbyć.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
W ostatnim zbiorniku jest pompa. Ona się zalaczy automatycznie jeśli poziom wody w zbiorniku przekroczy ustalony poziom. Majster będzie podlewać rabaty i tuje
@wielkopolska22763 ай бұрын
A jeśli jesteśmy w trakcie budowy to musimy załatwiać jakieś pozwolenia skoro przy budowie domu jest zaznaczone, że oczyszczalni będzie na działce?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Jeśli masz zwykłą oczyszczalnie z rozsacznikami juz w pozwoleniu na budowę to nic więcej nie musisz robić. Majster musiał, bo ten zestaw wymagał zgody na takie rozwiązanie
@wielkopolska22763 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy w pozwoleniu mam, że zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
To musisz jednak zweryfikować z producentem oczyszczalni, która wybierzesz.
@wielkopolska22763 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy rozumiem, ekologiczna fajna sprawa, droższa, ale przy wysokim poziomie wody zimą to jedyna rozsądna opcja
@kacperidziaszek49873 ай бұрын
Tak z ciekawości jak ten zbiornik jest zakończony? Zaślepką czy wypuszczone w górę? W przyszłym roku zaczynamy, wysokie wody, niby piasek ale te wody. Ciężko było z pozwoleniem na to? Dałoby zrobić jakiś odcinek lub kontakt?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
+48 506 226 116 kontakt do firmy
@MarianBobolny2 ай бұрын
Ja mam oczyszczalnię firmy Wobet-Hydret typu SBR, jestem bardzo zadowolony, pracuje niezawodnie już wiele lat. Jedyny minus jest taki, że choć oczyszczalnię opróżnia się tylko raz do roku, to firmy asenizacyjne - przynajmniej w mojej okolicy - biorą za to kupę kasy. Robota nie różni się niczym od opróżniania szczelnego szamba (przynajmniej w mojej oczyszczalni nie ma żadnych problemów z wywozem zawartości, wszystko jest upłynnione), pojemność mojej oczyszczalni jest niewielka, może 3 metry sześcienne, a wywóz ostatnio kosztował 500 zł. Pogrzało tych złodziei. Chyba stwierdzili, że skoro zainwestowałem w oczyszczalnię i mogę ją opróżniać rzadziej, to za wywóz będą liczyli potrójnie.
@wojtaswojtas108Ай бұрын
Jak z wykorzystaniem tej oczyszconej wody porach zimowych przy mrozach
@Co.dzis.robimyАй бұрын
Przy normalnym użytkowania jest to niezauważalne w każdej porze roku. Zima też nie wylejsz od razu 1 m3 wody żeby miało zrobić się lodowisko.
@wojtaswojtas108Күн бұрын
Tak to oczywiste że dużej ilości nie powinniśmy się pozbywać za jednym razem. Zastanawiam się nad taka oczyszczalnia tylko do końca nie rozumiem jak rozsaczanie się odbywa przy mrozach, tzn. woda w przewodach nie zamarza ?
@igoryakovyna19473 ай бұрын
Dostałeś pozwolenia na taką oczywiście? Bo wiem ze od wód polskich na oczywiście woda z której jest wylewana na grunt nie trzeba pozwolenia. Ale co masz w Pozwolenia na budowe , szambo ?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
W pozwoleniu mam oczyszczalnie
@Anonymous-PL3 ай бұрын
Spoko , u mnie niestety mpzp nie zezwala na oczyszczanie...
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
U nas też nie przeszła 😔
@przemysawkoodziejski14843 ай бұрын
W tym przypadku też da się zamontowac oczyszczalnie.
@WB_3373 ай бұрын
@@Anonymous-PL u mnie było napisane w MPZP że dopuszcza się do szczelnych zbiorników. Pani w gminie stwierdziła ze w takim razie oczyszczalnia nie może być, tylko szczelny zbiornik czyli szmbo. Odwołałem się że skoro " się dopuszcza" to przecież się nie zabrania. Po kłótni w gminie i rozmowie w wodach polskich, gdzie urzędnicy mieli takie samo zdanie jak ja, dostałem zgodę. Zerknijcie co i jak jest napisane w MPZP. Lepiej raz w roku zapłacić za wywóz 300 zł niż co miesiąc
@Anonymous-PL3 ай бұрын
@@przemysawkoodziejski1484 jak ? Mam w mpzp szczelny zbiornik , jak ogarnięcie to to biorę od was :D
@Anonymous-PL3 ай бұрын
@@przemysawkoodziejski1484 jak ? Bo jestem przed kupnem szamba ale bardzo chętnie założyłbym taka oczyszczalnie ?
@dariuszdrazek2253 ай бұрын
Jakie bakterie zasugerowała firma? Zastanawiałem się ostatnio
Ile wychodzi za robociznę, czy warto sie samemi zabierać za montaż?. Czy trzeba miec jakies dokumenty do odbioru domu odnosnie oczyszczalni, w sensie czy dostaje sie certyfikat na urzadzenie, czy jednak potrzebuje od kogoś papierka na montaż?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Niestety nie wiemy ile konkretnie kosztował montaż. Najlepiej zadzwonić do firmy i dowiedzieć się dokładnie jak to wygląda
@birzy14313 ай бұрын
"[..] jezeli mamy mozliwosc rozsaczenia oczyszczonego scieku to zglaszamy do wod polskich.." - rozumiem, ze ten krok jest opcjonalny?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Tak, jeśli chcesz mieć taką metodę jak Majster to musisz zgłosić. W innych wypadkach będziesz miał już to w pozwoleniu na budowę.
@lergo39233 ай бұрын
A co jeśli woda Ci niepotrzebna na podlewanie? Musisz specjalnie wylewać tą wodę gdzies? Na przykład zimą ?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Zima też będzie się wylewać w miejscu gdzie będą rośliny
@ocizzico3 ай бұрын
Nie za mała? latem oczywiście bez problemu to wykorzystasz do podlewania, ale co zimą?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Zima też się będzie wylewać 🙂tak samo jak latem.
@ocizzico3 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy To lodowisko sobie zrobi.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@ocizzico to w lesie będzie miał lodowisko... przecież to nie wylewają się takie ilości wody..
@pawełzłoty3 ай бұрын
A w zimę co z tą wodą? też ogródek podlewać?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Tak
@robertstaron7082 ай бұрын
Niestety albo stety mam tą samą oczyszczalnia ale coś nie gra ciągle zmieniam bakterie a kożuch zostaje chyba że to problem nie w tym
@Co.dzis.robimy2 ай бұрын
A dzwoniłeś do firmy żeby to skonsultować. Napewno przeanalizują problem i pomogą znaleziono rozwiazanie
@siwy75513 ай бұрын
Powiem więcej ogólnie lipa, zbiornik w zimie zapełnisz w 2-3 doby mowa o tym na teoretycznie czystą wodę I co z nią? Będziesz lał na działkę co chwila? Większej katastrofy nie widziałem
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Tak samo przecież dziala oczyszczalnia w nasypie. I działa. Więc jaka lipa?
@siwy75513 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy jak tak samo, tu nie masz drenażu tylko zbiornik dobrze mówię?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Źle mówisz.
@siwy75513 ай бұрын
To gdzie wędruje oczyszczony ściek? Do tego zbiornika prawda? Jest tam przelew do drenażu?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@siwy7551 jest to rozwiazane na zasadzie rozsaczenia przewodem po działce. Możesz go umieścić w rabacie, w tujach
@criss74383 ай бұрын
No i elegancko Majster. Oczyszczalnia obsługująca 5 osób. Jak będziesz miał żonę i dwójkę dzieci to jeszcze jedno będziesz mógł spłodzić. A jak się urodzą bliźniaki?????🥰
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dzieki👍🙂
@R4TEL3 ай бұрын
Z dachu - pod ziemię! Wy to macie jednak urozmaiconą robotę 😆
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
🤣🤣🤣Nie ma nudy
@Lenzy3 ай бұрын
Jak się ma sytuacja na terenie glinianym? Mam w warunkach zabudowy wpisane tylko szambo.. zastanawia mnie to jak można z tego wybrnąć
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Zadzwoń do firmy , na pewno znajdzie jakieś rozwiązanie🙂 Majster ma też tutaj glinę wymieszana z piachem
@JanKowalski-pl1tm20 күн бұрын
Ile to kosztowało?
@Co.dzis.robimy20 күн бұрын
W filmie jest taka informacja
@BartoszBielecki2 ай бұрын
Parę pytań: 1. Co z wylewaniem tłuszczy do zlewu/ubikacji? 2. Czy jest ryzyko "zabicia" flory bakteryjnej gdzie dokarmianie nie będzie już nam nic dawało? 3. Jak upewniać się, że pompki/napowietrzacze działają poprawnie i nie dopuścimy do przelania brudnej części do czystej? 4. Gdzie kierowana jest nadmiarowa woda i czy nie będzie dochodziło do zalewania działki/wylewania wody poza działkę w przypadku terenów gliniastych?
@Co.dzis.robimy2 ай бұрын
Sądzę że najłatwiej będzie zadzwonić do firmy i od nich uzyskać całkowita i profesjonalna odpowiedź na Twoje wszystkie pytania. Pozdrawiamy 👍
@jezuschrystus.693 ай бұрын
U Was pod nowa droga zrobili kanalize czy beda pozniej ją rozkopywac i ukladac jak na dobra inwestycje przystalo?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Nie 🙂kanalizacji nie ma i szybko nie będzie 😁
@jezuschrystus.693 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy aha, a droge skonczyli? 😄 U mnie w miescie tez mialo nie byc kanalizacji dlugo po wybudowaniu drogi a za rok kopali i ukladali 🤣
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@jezuschrystus.69 nie 😁
@jezuschrystus.693 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy 🤣
@Tomek_r903 ай бұрын
Szukam dzialki budowlanej , to kanalizacja jednak musi byc. Teraz mam w domu kanalizacje , 6zl m3 sciekow czyli szabo 60 zl ... Ale wiem nie wszyskie fzislki maja kanalizacje
@arturstanczyk34803 ай бұрын
Tylko jak będziesz robił wykończenia to żadnego mycia wiaderek po gipsie kleju farby itp bo będzie po oczyszczalni pozdro 🐗💪
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dzieki😁🤗pozdrowienia
@ePasjonat3 ай бұрын
a gdzie je wylać? Do worków i zawieść do miasta? XD
@arek57453 ай бұрын
@@ePasjonatwiertnica zrobic dół i lać :D
@arturstanczyk34803 ай бұрын
Mówię serio tak moim znajomym ci co robili wykończeni załatwili tak oczyszczalnię farbami i gładzą
@arek57453 ай бұрын
@@arturstanczyk3480 wiem i ja też serio pisałem, ja tak zrobię :)
@mpGrafik3 ай бұрын
Oby wam tylko nie buczało tak głośno to natlenianie, jak u mojego syna. Ja mam szczęście, bo u mnie działa rozsączanie
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Sprawdzaliśmy już , w trakcie odbioru 🙂 nic nie słychać na szczęście 😁
@mpGrafik3 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy 👍
@strazok58303 ай бұрын
Co dziś Majstrujemy 😁
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
😁😁😁🤗
@paweljak59373 ай бұрын
Jaka jest cena oczyszczalni bez montażu? Jak zakładałem swoją to cena z montażem wychodzila 18tys a sama oczyszczalnia 8tys wynajecie koparki i kupno rur i wszystkiego do montażu 2.6tys wiec te ceny maja chore
@paweljak59372 ай бұрын
@@przemysawkoodziejski1484 ja zapłaciłem 10tys
@_JerzU_3 ай бұрын
koniec materialu to w stylu sprawdzimy jak sie zesramy ;D btw gdzie czapki kupujeice ? :P
Skoro tą wodą nie powinno się podlewać warzyw itp to co ze zwierzętami na działce? W sensie nie upilnujesz czy pies a tym bardziej jakieś dzikie stworzonka się tego nie napiją np przy podlewaniu, nie zaszkodzi im?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Rurę do nawadniania trzeba zasypać kora bądź kamieniami. Woda rozsacza się w warstwie humusu. Zima zasada jest podobna , dlatego stosuje się odpowiednie rosliny. Ściek ma stara temperaturę 18st więc nie tworzy zastoism wodnych. Do tego roślinność wkolo obrasta uniemożliwiając bezpośrednie podejście do rurki.
@jarek-b3l3 ай бұрын
gdzie te ciężkie warunki
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
W grudniu na 1.5 m jest woda
@michasleziak15062 ай бұрын
Cześć
@Co.dzis.robimy2 ай бұрын
Hej 🙂
@q1fly1983 ай бұрын
Mam trochę inny pogląd na te sprawy 😁. Majster dobra rada, zacznij już kopać te rozsącza. 😷😷😷
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
E tam 🙂 to rozwiązanie da radę 🙂
@q1fly1983 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy Pożyjemy zobaczymy😎
@MrZiemwit3 ай бұрын
jak to jak wyglada to od momentu papierologii, no odrywasz papier a potem to chyba kazdy wie co i jak :) bardzo dziwne ze zbiornik nie ma awaryjnego odplywu przeciez majster w zime nie bedzie nic podlewal a gdzies to musi sie przelewac
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Majster zawsze będzie miał coś do.podlania 🙂
@SzadiB3 ай бұрын
A skąd Majster taki pewny, że mu się nie poszczęści i będzie potrzebował oczyszczalni dla np 6 osób ;)?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Nigdy nic nie wiadomo🤣
@marek88003 ай бұрын
Witam serdecznie majster ale tego gościa co ci nogą dopytywał rurę z kopa to mógłbyś kurde ustawić do pionu
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Ale właśnie fajnie to zrobił 😁 sami będziemy stosować 😁
@drivertomasz3 ай бұрын
Co niektórzy to słuchać ze zrozumieniem nie potrafią 😵💫
@krzysztofzet99913 ай бұрын
Majster grubo lecisz ! Też mam biologiczna innej polskiej firmy i nic mnie nie interesuje😊
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
I o to właśnie chodzi 😁
@JanKowalski-pl1tm20 күн бұрын
Ten trzeci zbiornik jest szczelny co jak jest pełny np zima gdzie wylewasz ten trzeci z niby czystą wodą
@Co.dzis.robimy20 күн бұрын
Zima też wylewasz
@ms8373 ай бұрын
Witam "Kupa" roboty🤣
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Witamy 😁😁😁
@krzysztoflesniak76913 ай бұрын
Zbiorniki białe… rury pomarańczowe… ja bym nie chciał takiej oczyszczalni :p
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
🤣🤣🤣Krzysiu dla Ciebie firma zrobiłaby nawet różowa jakbyś ładnie poprosił 😁
@krzysztoflesniak76913 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy😂😂😂
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@krzysztoflesniak7691 😁😁😁
@kenebkeneb47493 ай бұрын
Witam Ludu Pracy 🤗
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Witamy 🙂
@andrzej35113 ай бұрын
Mam mieszane uczucia na myśl, że leżąc na ślicznym, pięknie podlanym trawniczku latem w swoim ogrodzie, leżałbym właściwie na gówienkach swoich, rodziny i wszelkich gości... Serio. Myślę, że podziemne rozsączanie jest lepszym rozwiązaniem. No ale może to tylko moje wymysły mieszczucha, bo w końcu ziemniaczki i inne takie też na gówienkach, tyle, że bydlęcych i nierogatych... I w dodatku je jem! :))) A jednak taka świadomość na trawniku jakoś nie byłaby dla mnie przyjemna. Zaś nawożenia na polach po prostu nie widzę! Na marginesie: czy wiecie, że Japończycy "od zawsze" SWOJE szambo wylewali na swoich polach? I jakoś nie mają z tym problemów. Może dlatego są tacy długowieczni? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Majster zapomniał wspomnieć, że na trawnik lepiej nie wylewać tej wody 🙂ale tuje czy rabaty kwiatowe to będzie idealne rozwiązanie🙂
@ocizzico3 ай бұрын
Gówienka to bakterie zjedzą, gorzej z detergentami czy inną chemią stosowaną w domu.
@andrzej35113 ай бұрын
@@ocizzico Jakoś mnie to nie przekonuje.
@ocizzico3 ай бұрын
@@andrzej3511 To wyobraź sobie że drugi zbiornik to Wisła a pierwszy to Czajka. Dodatkowo kranówka w Warszawie to oczyszczona woda z Wisły.
@Scatitariusable3 ай бұрын
Potem przelew do rowu, jak 99% użytkowników.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@Scatitariusable nie będzie takiej konieczności
@adamkobiec74653 ай бұрын
Przelew do rowu za zgodą wód polskich jak najbardziej możliwy. Super sprawa. Montujesz zbiornik i cyk oczyszczony ściek do rowu. 😅
@Paraptaszeek3 ай бұрын
Niestety koszt duży i nie jest ona taka bezobsługowa…
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
A co musisz przy niej robić? Raz w roku wezwać kogoś kto go opróżni i raz na jakiś czas wrzucić tabletkę do toalety? Koszt. Zobacz jakie są komponenty. Sama pompa jest świetnej marki Pedrollo, to jest włoska firma i ona robi wszystko na miejscu a nie w Chinach. Cena to też koszt montażu, kruszyw, czy jak w tym wypadku betonu.
@agnieszka20423 ай бұрын
@Co.dzis.robimy Od roku użytkuję (tylko z rozsącznikiem) i zapłaciłam 280 zł za wywóz na rok - sąsiadka co 3-4 tygodnie 350 zł za szambo - to co zyskała montując szambo, już wydała, więc nie uważam, żeby koszty były duże w stosunku do comiesięcznych oszczędności. Ja wrzucam tabletkę raz na miesiąc - dla mnie to żadna obsługa.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dokladnie! My płacimy 400 zł za wywóz... To są chore pieniądze! Więc taka oczyszczalnia już dawno by nam się zwróciła 🙂
@ePasjonat3 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy mogliby jeszcze dodawać opcjonalne czujniki poziomu osadu/szamba, żeby było wiadomo jakby zapełnił się szybciej z nieoczekiwanych przyczyn
@BLACK_SALAM1233 ай бұрын
4:31 ziomuś w koparce miszcz drugiego planu na luzaczku nona na noge
@Marakazzo3 ай бұрын
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
🤗🤗
@strazok58303 ай бұрын
Majster daj znać ile prądu z czasem będzie pobierać taka oczyszczalnia 🫡
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
Dam znać 🙂
@majsterON3 ай бұрын
Aż by się poszło na 2
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
🤣🤣😁
@DDDD-yn7yf3 ай бұрын
Czy taki "oczyszczony ściek" mocno śmierdzi?
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
W ogóle nie śmierdzi. To jest szara woda
@dud3_k8573 ай бұрын
"Szara woda to taka woda, która została zabrudzona, ale nie przez fekalia ani mocz. Powstaje ona głównie podczas codziennych czynności, takich jak mycie naczyń, kąpiel czy pranie, co oznacza, że nie jest tak silnie zanieczyszczona, jak np. ścieki przemysłowe i może być ponownie wykorzystana."
@WB_3373 ай бұрын
Ja zrobiłem drenażową. Robocizna samemu. Koszt całkowity 7000 zł
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
To za biologiczna czy ekologiczna?
@WB_3373 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy ekologiczna
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
No to możliwe w tej cenie 🙂 ale to jest biologiczna 🙂
@WB_3373 ай бұрын
@@Co.dzis.robimy wydaje mi się że ta moja jest lepsza w sensie cena do działania. Dużo taniej, bez prądu i urządzeń które mogą się popsuć. Jedyny minus to potrzeba więcej miejsca na działce. Odzysk wody do podlewania to na plus ale nie wielki
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
@@WB_337 ale w większości kraju już nie wydają zezwoleń na ekologiczne oczyszczalnie.
@MikeLtm323 ай бұрын
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że do zbudowania oczyszczalni tzw. "Eko" stosuje się najmniej ekologiczny materiał, czyli plastik.
@Co.dzis.robimy3 ай бұрын
No tak, ale chociaż jest to szczelne 🙂 szamba po jakimś czasie niekoniecznie 🙂