Widać prawdziwy fachowiec w swojej dziedzinie . 👌👍
@AgregatytynkarskieKaletashop4 жыл бұрын
No proszę ile ciekawej wiedzy i przydatnej. Dziękuję za tak naprawdę lekcję klejenia. Super. Pozdrawiam.
@vstm39503 жыл бұрын
bardzo dobry materiał, dziękuję
@jakubsykstusivszymczak31934 жыл бұрын
Bardzo interesujący materiał dużo wiedzy jest przekazywanej super czekam na kolejny odcinek :D
@miosz8624 жыл бұрын
Super film łapka w górę jest
@tomek_kot4 жыл бұрын
Super rozmowa panowie!
@sawekkonserwacja92844 жыл бұрын
Ciekawy materiał, sporo przydatnej wiedzy. Nie zgodzę się w temacie nakładania kleju na jedną z powierzchni we wszystkich przypadkach. Na jedną powierzchnię możemy nakładać klej w przypadku łączenia elementów od razu po naniesieniu kleju. Jeśli elementy z naniesionym klejem nie są połączone ze sobą zaraz po nałożeniu kleju względu na proces nakładania kleju na pozostałe, to klej nanosimy na obie powierzchnie aby klejone elementy równo naciągnęły kleju. Tak jest właśnie przy klejeniu klejonek. Czas otwarty kleju, to bardzo ważny proces o którym wielu majstrów zapomina. Jeśli jesteśmy już przy ekologi , klejach zwierzęcych i odzwierzęcych, to mamy pewną niezgodność. Przecież mamy klej kazeinowy, który jest klejem odporym na wilgoć. Fakt, klej trochę zapomniany i zapewne nieznany młodemu pokoleniu, ale nie ma się co dziwić skoro wszędzie na wszystko dobry jest "Vikol" 😋 Pozdrawiam serdecznie!!
@AgregatytynkarskieKaletashop4 жыл бұрын
Jeśli chodzi o klejenie za pomocą soli to lepszym sposobem jest kilkukrotne przesunięcie materiałów do przodu i do tyłu. Zwiększasz w ten sposób tarcie i przyczepność .
@robertneno30204 жыл бұрын
A czy można skleić np. dwie deski - całość klejem poliuretanowym, a same brzegi (np. po 0,5 - 1,0 centymetra) dyspersyjnym. I tu komentarz i pytanie dot. filmu: 19:45 - znamy wytrzymałość spoiny dla kleju poliuretanowego - znamy dla białego - można powiedzieć że znamy wszystko, a zyskujemy pełną wodoodporność a końcowa obróbka nie powoduje "wyłażenia" poliuretanu na zewnątrz. Jest tylko pytanie o styk tych klejów - co tam zajdzie i czy się ze sobą nie "pogryzą" ?
@slawomirgontarek42132 жыл бұрын
Jakiego kleju użyć do sklejenia drewna CLT ze styropianem o dużej gęstości?
@kamilrenczewski51514 жыл бұрын
Ja nie mierzyłem temperatury. Wręcz w zeszłym roku miałem okazję kleić elementy, które były w garażu w temperaturze około 10 stopni a klej trzymałem w innym pomieszczeniu, dużo cieplejszym. Dawało mi to możliwość łatwiejszego rozprowadzenia kleju na drewnie a sam klej będąc już cienką warstwą bardzo szybko uzyskiwał temperaturę otoczenia, a więc i drewna. W efekcie sam proces klejenia odbywał się w temperaturze garażu. Nie umiem sobie wyobrazić procesu fizycznego, który w tym przypadku mógłby negatywnie wpłynąć na proces klejenia. Jeśli się mylę to proszę wyjaśnijcie mi to.
@sebastianwienc63994 жыл бұрын
Witam jakiego kleju urzyc do klejonki na stopnie schodowe
@wojtas_carpenter4 жыл бұрын
Bardzo dobre kleje w których cena nie zabija a ich jakość jest bardzo dobra to rakoll D3 i D4. Oznaczenia firmowe są gxl. Poszukaj nawet na allegro.
@sebastianwienc63994 жыл бұрын
@@wojtas_carpenter Dziękuję bardzo.
@sawekkonserwacja92844 жыл бұрын
Na Rakolu przjechałem się dwa razy, raz przemarznięty, drugi raz jakaś dziwna konsystencja. Od tego czasu tylko Pattex D3 lub D4
@sebastianwienc63994 жыл бұрын
A jakiego lakieru użyć a może oleju co radzicie
@sawekkonserwacja92844 жыл бұрын
@@sebastianwienc6399 Trochę sporo czynników może wpłynąć na rodzaj wykończenia. Zależy od drewna jakiego użyjesz, miejsca usytuowania i oczywiście Twoich preferencji.
@bogdanornacki71894 жыл бұрын
Mistrzowie stolarscy z przed 40 lat mawiali klej najlepiej trzyma jak go nima