Привіт, Назарій. А мені сподобалась інформація надана через мікроскоп, бо ніхто інший такого ще не показував нам. Продовжуй. Цікавий канал. Не звертай увагу на диванних хейтерів. Всього найкращого твоїй родині.
@МихайлоВеличко-ц1й26 күн бұрын
Дякую ще раз. Передивився 2 рази і тепер точно зрозумів чому на цукрі краще зимувати ніж на медові
@_beekeeperofukraine925326 күн бұрын
Так певна логіка в тому є
@PasikaUkraintsia21 күн бұрын
Мммм, а відео нормально так залетіло))¹🔥🔥🔥
@ГераОгнева27 күн бұрын
Спасибо за видио, интересно посмотреть
@Вера-х1я9щ27 күн бұрын
Ссасибо за ролик интересный👍
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Дякую)
@PasikaUkraintsia21 күн бұрын
Афігезне відео, скоро можна буде відправляти бджіл до Вас на маленький аналіз)
@_beekeeperofukraine925321 күн бұрын
І га великий також😅
@PasikaUkraintsia21 күн бұрын
@_beekeeperofukraine9253 🔥🔥🔥🔥🔥
@МихаилКара-к8т27 күн бұрын
Идите своей дорогой,хоть вам и тяжело,ибо дорога к истине трудна и терниста.Не слушайте хейтеров,со временем наберете опыт общения с аудиторией.Главное вы освещаете моменты ,интересующие пчеловодов и не только касаемо пчел,но и администрирование пчеловодства и пчеловодов.Спасибо вам,удачи!
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Дякую вам)
@МихайлоВеличко-ц1й26 күн бұрын
Дякую
@koval_natural_honey27 күн бұрын
Дякую за відео, пізній росплід це симптоми-(наслідки) а причіпна кліщ. Бджола в Осени та в зиму була покусана(причіпна). Через це вони намагалися виростити розплід щоб виростити собі заміну, чім погіршили сетуацію!(Наслідки). В вас на першій бджоло родині яку показали (00:10 секунді). Це не означає що вона загине, може так і всю зиму шуміти. Зручно коли є плівка( не силіконова) можна хоч ВСУ зиму заглядати і приблизно розуміти як там справи,. < 10-ти родин мали закліщованість і постійно сипляться бджоли але думаю перезимують, якщо ні то будуть Запасні Матки! Пару днів тому зробив Другу проливку Амітразом, з деяких випало більше сотні , після пластин з деяких випало~600 кліщів ті давно загинули ще в Осени( куплені Бджоолопакети загинули ~70%)
@wladmelnyk593127 күн бұрын
Полякуй йому за умертвіння бджіл!
@ОлесяКатеринюк27 күн бұрын
Доброго вечора Назар в сіх нас є проблеми коли бізнес вони не можуть показати свої проблеми а кашмарити когось можут
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Так я знаю що для них бізнес головне. Так заробіток тоже важливий, але лише після благополуччя бджіл
@Валерий-э9э26 күн бұрын
Стосовно зимівлі (колись коментував..) :да, в мене є різні вулики з різною системою вентиляції, в різних місцях (в затінку та на сонці). В одних типах вентиляції (при теперішні погоді) сидять спокійно, виставивши хвости із клуба. А там де плівка - так само трохи активніші. Перезимують і одні, і інші. Але ті шо активніші з'їдять більше корму, тому я вважаю зимівка ідеальна коли бджоли в січні не активні. А коли я вирішу в лютому їх "підігнати" - утеплю. Кому як краще.. Стосовно сім' ї, котра загинула: Дістали пасічники своєю увагою до кліща!! Хоч один провів експеримент, осінню визначивши закліщованність декількох сімей, і пустивши їх в зиму не обробленними або тільки після проливу біпіном. І потім весною подивитися, хто як перезимує. Безконтрольно травлять і маток і бджіл!! Я думаю, шансів знайти нозематоз було мало.. Та і коли кліща багато літом чи осінню - його і без мікроскопа на бджолах видно. Трахейний кліщ - залежить як і чим оброблялися бджоли... На віруси якось перевіряються бджоли? Але знову.. Тоді б у жовтні не було шо збирать... Може оси або шершні. В мене ситуація була, кожні 15-30хв з'являється шершень, пролітає коло кожного вулика в ряду до останнього вулика, забирає в останньму вулику бджолу, і несе. В жовтні в кайньому вулику не було шо збирать. Так само постійно бачив, як шершні брали бджіл на пізніх медоносах, аж поки не перестали бджоли літать. (цілий вересень та жовтень тягали..) То де бджоли діваються в вересні..
@PasikaUkraintsia21 күн бұрын
Та дадно, і колбочки будуть, Я впевнений в цьому, Ви не зупиняєтесь, скоро ціла лабораторії буде)
@РоманРоманів-р2я23 күн бұрын
Для мене вдала зимівля це-5 рамок хорошого розплоду 20го серпня,обробка від кліща і загодівля великими порціями на початку вересня з обовʼязковим видаленням утеплення.що це нам дає:хто що б не говорив зимувати повинен серпневий розплід(5рамок розплоду-8 вуличок набереться).зараз теплі осені тому матка сіє довго,мало,тому серпнева бджола продовжує годувати(в середині зими помре)а розплоду мало який виходить.тому необхідна загодівля великими порціями щоб не було місця під засів.Слабка сімʼя завжди вирощує розплід до останнього щоб нароститись,звідси і підвищене споживання корму(ще й зима тепла)Втрату корму не видно,бо не дуже сильні.А куди їм спорожнятись коли їдять-на рамки звичайно.При зимівлі сім’ї без розплоду бджоли здатні затримати випорожнення до весни.В мене так і вам не обовʼязково так робити,але з 70 у мене відходить максимум 2
@_beekeeperofukraine925323 күн бұрын
У мене зі 120 відійшла 1
@Сергей-ф9п2в26 күн бұрын
Вітаю.вважаю підхід правильним. Знайди підручник для вишів проф. Аветисяна.буде корисно прочитати. Бажаю успіхів тобі коли вітчизняна наука не працює.
@_beekeeperofukraine925326 күн бұрын
Вітаю, підручники такого класу вже перечитані мною неодноразово
@СергейТюркин-ж2щ26 күн бұрын
Висновок що винні оси є не вірним .
@gena56727 күн бұрын
Фольга имеет в составе алюминий , и может проводить тепло от гнезда в стороны , это одна из причин плохого развития весной из за охлаждения гнезда.
@Руслан-о4с8м28 күн бұрын
Ти прав, таке може бути. Особливо цього року. Думаю бджолами надоїло жити і вониуходять із вулика, а останки просто осипаються від слабості.Досліджуй.
@Андрей-т9т9ы27 күн бұрын
Вітаю! Отже після досліджень можна зробити висновки. Піздній розплід. Оси. Дозволю собі трохи поміркувати. Кліщ варроа ні, бо Ви всі сім'ї обробляли. Нозема, трахейний відпадає, бо дослідження зроблене. Корма, ні, бо вміст кішкивників в нормі. Оси, також на мою думку ні, наявність однієї оси не показник, плюс так як сім'я була доволі сильна, вона б боролась, біля вулика було б багато трупів ос. Залишається пізній розплід. От це найвирогідніша причина, багато було недорозвинутої бджоли. Отже, висновки попередні, неякісна матка( розплід гнала) Виправляти це, холодною зимівлею, ізоляцією. Відбраковка матки. Це моя суб'єктивна думка. Дякую за аналіз.
@volodymyrvynnyk70427 күн бұрын
Так, цікаве спостереження. І я теж до цього схоляюсь. Як уникнути? Думаю, що проблемаможе бути повязаною з утепленням. Я теж користуюсь плівкою Вереда. Це дуже класна річ. Проте я використовую її з лютого, разом з іншим утепленням. У мене українська рамка і сітчатсті днища і якщо дати утеплення, то бджоли піднімаються вверх і починають гнати розплід. Забравши утепення - вони знову перестають гнати розплід і опускаються вниз. З даданом справи не було. проте думаю, що на пізній розплід це явно може впливати. Хоче це явно може бути не одна причина.
@Андрей-т9т9ы27 күн бұрын
Погано що матка не була знайдена. Автор говорив, що гнізда були зібрані, сім'я була доволі сильна. Після цього був ще теплий період. Отже можливо сім'я зроїлась. Залишилась ця кількість бджоли. А причина цьому, це вже інші причини. Якщо матка загинула в вулику, тоді зрозуміло, чому бджоли не сіли в клуб і сипанулись. Цікаво, чи були яйця в рамках. На рахунок думок, що матка гнала розплід тому що бджоли мало було, не згоден. Відводки які йдуть в зиму з невеликою кількістю бджоли, якісні матки всеодно, в залежності від погоди, перестають сіяти і сідають в клуб. @@volodymyrvynnyk704
@ПетроЛепуга-ь2к27 күн бұрын
Ти зарозуміла людина, до тебе поваги нуль...
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Так гуляйте
@wladmelnyk593127 күн бұрын
Згоден щодо зарозумілости. Але, лишіть щіпку поваги заради нагоди поправи.
@koval_natural_honey27 күн бұрын
Назарій 1) якщо на днищі в підморі ви знайшли чимало варатозу, тоді гадати вже не варто! 2) підмору мало томущо частина ослаблених ледь живих бджіл вилитіло з вулика насмерть. 3) матка в підморі точно є томущо росплід був до останнього. 4) вирощували росплід до останнього томущо розуміли що до весни не доживуть.
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Завжди сомніваюся не не настільки добре знаю бджіл щоб робити кінцевий висновок. І ніхто не знає. Завжди треба лишати місця для маневру і припущення. Тільки тоді будуть іти реальні досліди
@koval_natural_honey27 күн бұрын
@_beekeeperofukraine9253 ви вважаєте що досліджувати треба коли нема проблеми?, чі коли є проблемам, а причіпна невідома
@wladmelnyk593127 күн бұрын
@@_beekeeperofukraine9253 ''лишати місця для маневру''??? А ти їм лишив місце для маневру??? ти їх придушив 30-ти см.-ровим обмеженням маневру і при цім хвалишся ''живою'' сім'єю під стелею смерті!!! Убивця єси!!!
@ПетрКузовков21 күн бұрын
Польза и вред углекислоти
@user-hd1lq4sy2u27 күн бұрын
...біля мого дому 70 м встановили вишку К. Стар ,є невелика пасіка ,на вашу думку чи будуть впливати СВЧ хвилі на бжолосім'ї , розвиток , та виведення маток?
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Не можу сказати точно, оскільки сам з цим не стикався, але думаю що все буде впорядку, багато людей тримають біля вишок і все ок
@maximsirik27 күн бұрын
за київстар не знаю, а ось коли біля пасіки починає працювати реб, то до бджіл без димаря та костюма краще не підходити. Реагують просто на прохід між вуликами
@volodymyrvynnyk70427 күн бұрын
Складно сказати за вишку. Під лінією електро передач ставив ловшки, то рої заходили. Хоча не думав, що в тій зоні можна буде щось піймати. поставив одну для експерименту. А от вишка мобільного звязку це зовсім інше. Чи впливає? Думаю що так. Хоча якщо поставити роїврю, то у там думаю що зможете піймати декілька роїв. Але в довгій перспективі думаю, що впливає. Хоча особисто не читав досліджень стосовно цього
@fedan649624 күн бұрын
Не впливає ,на мою так точно 10років зимують на 100відсотків майже
@СергійЕвстратенко24 күн бұрын
Потрібно провірити на тропієлапс.в Росії ця пошисть поширюється швидко .так .що тут діло часу .прийде і до нас .
@DidYhim27 күн бұрын
прикольно, теж маю сімю з великим обсипом, але ще є багото бджоли приблизно 3-4 вулички, можливо можна прислати на дослід?)
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Якщо маєте бажання присилайте. Виконаю, зроблю відео. Детально проаналізую, виконаю згідно методики.
@ЛюдмилаСачок27 күн бұрын
З відео чітко видно що причиною є кліщ і ні які там оси Справа в тому як ти обробляв тобто коли і як В серпні коли концентрація кліща в розподілі дуже велика його збити дуже важко Далі і всі наслідки
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Людмила ви абсолютно не в курсі того як я обробляю бджіл. Ваш висновок не вірний.
@АндрійРачок-ш4н27 күн бұрын
Я згідний з Людмилою.яка різниця як ти їх обробляв факт є факт бджіл нема А кліщ є@@_beekeeperofukraine9253
@wladmelnyk593127 күн бұрын
Передумова є у низьких рамках!!! На 11-тій секунді я припинив перегляд, бо побачив бджіл під покровом смерті! Зауважте, шо на льотку ше тільки січень! А де березень?
@kombiDid27 күн бұрын
Моя гіпотеза продовжує існувати ( на рахунок вирусних хвороб). А на рахунок розплоду і слідів поносу, то це логично. Коли бджоли відчули свою загибель то почали вирощувати заміну (почали спасатись) і почали більше споживати корму, підвищили тумпературу. Бджіл стає все менше, нагрузка збільшуєтся (на кишечник також)...
@qFhkuR28 күн бұрын
Дякую за поділ, чудове відео! У мене є просте питання: у моєму гаманці OKX є деякі гроші, і я маю 12 слів (iron observe slam major mad decorate feed photo awesome vast kitchen faint). Як я можу надіслати це на Binance?
@НИКА-д9ы28 күн бұрын
Дякую за Ваші відео.🎉🎉🎉
@noxfides159727 күн бұрын
На 7:02 Вами сказано - після того як їх зібрав ще дуже довго було холодно. Яка дата складання?
@tigor21212127 күн бұрын
То він обмовився! Було тепло, довго для ос.
@koval_natural_honey27 күн бұрын
Не знаю коли Назарій склав. Я он другого числа цого місяця, закінчив складати в зиму, через варатозу дуже слабкі в цьому році такщо падіж ще буде!
@noxfides159727 күн бұрын
@koval_natural_honey по Україні пішли підробні препарати які слабко знищують кліща. Зате є якась додаткова дешева отрута що знищує бджіл. Виробники пластин набивають свої кишені грішми а пасічники рахують збитки. Ще й оптова ціна на мед збиткова.
@volodymyrvynnyk70427 күн бұрын
@@koval_natural_honey Другого січня? Раніше просто не вийшло, чи на то є інша причина. Поясніть, будь лас, чому саме такий підхід.
@wladmelnyk593127 күн бұрын
@@tigor212121 За обмовки злітають головки!!!
@ІванСлюсар-д1х27 күн бұрын
Доброго дня. Питання, чому підмор по всьому дні ? А ни вмісті гнізда ? Можливо ще вони витягали застигший розплід і самі при цьому замерзли !!!!
@Андрей-т9т9ы27 күн бұрын
Можливо спочатку загинула матка, залишився остатковий розплід. За таких умов бджоли в якісний клуб не сядуть. Ось чому потрібно контролювати сім'ї в будь який період і в зимовий в тому числі. Це 50 років тому з листопада почалась зимівля і до кінця березня. Клімат змінився, зими нема, починаються проблеми у бджіл.
@РусланХристюк-и8с27 күн бұрын
Ти молодий чоловік але ти почав свою діяльність з того що обгадив всіх пасічників та виробників вощини і ти думаєш що не буде хейтерів .Всі ці причини по втраті бджіл вони тільки із за вини пасічника. В мене в цьому році осталось 25 вуликів без бджіл так я бачу що вина тільки на мені бо в мене малий досвід .
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Я почав не з того що когось образив. А з того що показую вам що у нас купа проблем. І це не можна ігнорувати своїми діями я вже врятував сотні бджолиних сімей. Бо бути неграмотним у бджільництві це як бути хірургом без досвіду. Робити неякісні вощину - це взагалі неприпустимо. Не будьте масою яка не думає
@MikloShkd23 күн бұрын
Яким чином обгадив ?
@РусланХристюк-и8с22 күн бұрын
@MikloShkd звичайним.
@_beekeeperofukraine925322 күн бұрын
@@РусланХристюк-и8с я вийшов і показав свою ситуацію, свій досвід, щоб інші мали з чим рівняти і не повторяли помилок. Як я обгадив? Тим що кажу потрібно розвиватися? Чи як. Може це ви мене гадите постійно. Думаючи що я молодший то можна наїзжати. Я в вашу сторону нічого поганого не сказав. А ви в мою? Половина людей в коментарях вважають що мають право мені вказувати, вчити, наїзжати і ображати. І ви в тому числі. Ви відео дивіться і потом у свої вулики. Буде у вас мій результат хоча б 5%. Тоді будете мене вчити. Зауважте, я вас не вчу. А просто показую. Мій канал, що хочу те і показую.
@РусланХристюк-и8с22 күн бұрын
@@_beekeeperofukraine9253 ти вирішив що заробиш на хайпі а тепер ображаєшся , дивно ?
@ПетроЛепуга-ь2к27 күн бұрын
Лічно я такого не бачив, щоб на сім'ю напало стільки осей щоб розбили сім'ю, якщо одна оса чи дві вриваються у вулик то це сміх.
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Бажаю вам і не бачити. Оси в невеликій кількості запросто розбивають сім'ю
@ПетроЛепуга-ь2к27 күн бұрын
Ну за оси ,то ти мене розсмішив. У мене пасіка в лісі, і я не один раз спостерігав як бджоли вбивають шершня на льотку. А оси залітають поодинокі, бджола легко справляється з нею.
@volodymyrvynnyk70427 күн бұрын
В цьому році я біля пасіки власноруч знищив біля осиних гнізд з розплодом. Окрім того, було багато ловушок і всі вони були переповнені. Тому ос мали великий врожай )) А те, що їх декілька у вулику, то не означає, що декілька нападали. Частину вже могли бджілки прибрати. А частина спокійно бомбила у прохолодні дні, коли бджоли були малоактивними. Таке ми вже спостерігали. У знаймомого корпуса, і після першого стояв хостик, а тоді корпус із пустою сушниною (просто для зберігання). То оси бомбили так, що бджоли зробивши невеликий отвір у холстику піднялись із медових рамок на фактично сухі. А потім більше похолодало і оси не встигли винести всі корма. Добре, що замітив вчасно цю ситуацію, і додав корми у верхній корпус. Наразі успішно зимують.
@volodymyrvynnyk70427 күн бұрын
@@ПетроЛепуга-ь2к Ви везунчик, якщо не бачили, щоб оси розбивали сімї. Але ж якщо ми не бачимо як фізично рухаються електрони і біжить електрика по кабелях, то ми не кажемо, що її не існує. Ми в такому разі орієнтуємось на певні індикатори.
@wladmelnyk593127 күн бұрын
@@ПетроЛепуга-ь2к А вісім шершньотрупів у гнізді розбитої сім'ї бджіл видів? А погризені шершнями стінки гнізда видів? Поодинокі шершні-вивідниці не є великим клопотом; особливо, якшо залишаються на прилітці чи під нею - клопотом вони стають після повернення до свого гнізда! ''сво'' в поміч для усвідомлення.
@ltvx179227 күн бұрын
Що робити з аскоферозом бджіл? Розчин йоду і сироватка не дали ефекту.
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Ви не правильний підхід обрали, буду показувати на каналі
@vasylmuzychka978627 күн бұрын
Я от одного не розумію, коли студенти вчаться в Інституті бджільництва то чим вони там займаються?! А де порядок проведення лабораторних аналізів? Фактично вони після закінчення мали би знати як визначити всі наявні хвороби бджіл. Чи там навчають так як завжди.Гроші дав, диплом отримав , а далі це вже твої проблеми 😊
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Ви категорично не правий. Оскільки є поняття технологія виробництва і переробки (це мій фах) А є ветеренарія (так на ветеринарному факультеті про бджіл навіть не чули, а мають вчити) Це питання буде вирішено лише тоді коли буде факультет бджільництва я про це постійно говорю. Просто варто слухати. І я вам показав як визначити в умовах домашньої пасіки. (Також варто розділяти з лабараторією)
@volodymyrvynnyk70427 күн бұрын
Як я люблю ці образливі і нічим не підкріплені коментарі. У нас в компанії була чудова практика - знаєш краще - покажи, навчи, запропонуй новий підхід. Не вмієш краще - підбадьрюй колегу і за можливості допоможи в розвитку. Оскільки ми працюємо задля спільної мети - врятувати бджіл, захистити свої пасіки від тотальної загибелі. Мінімізувати втрати ітд. А проста голослівна критика це всього лиш прояв власної некомпетенції, відсутності толерантності та не вихованості. Якщо є конкретні зауваження, пропозиції, зауваження, які не є просто оціночним судженням, то думаю і автор, і всі коментатори будуть вам дуже вдячними. Гарного дня та вдалої зимівлі!
@wladmelnyk593127 күн бұрын
@@_beekeeperofukraine9253 То й пиздуй у технології і виробництва!!! Покинь убійство бджіл, техно-лох!!!
@АндрійРачок-ш4н27 күн бұрын
Відео пзнавальне однозначно таке на ютубі незнайдеш
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Щиро дякую)
@ОлексійЧикида25 күн бұрын
Точно не оси причина. Якщо сімя нормальна то їй і миші не завадять а тимпаче оси. Там алкаш на своєму каналі на тебе гонить на рахунок першої сімї що їй гаплик. Виживе чи ні не знаю, але з нею точно не все гаразд навигляд ніби вона просить їсти. І це взагалі не гарно зимує вона надто збуджена. Якщо там корму вистачає то може бути занадто жарко і вони просто активні. рекомендую забрати взагалі утеплення та день вони повинні зібратись у клуб і тоді зверху кинути якийсь холстик, а не плівку що відбиває тепло і ковдра зверху. Зараз нема -30 зараз навпаки занадто тепло.
@_beekeeperofukraine925324 күн бұрын
Ви колись бачили як 1 миша знищує сім'ю? Тим паче оси, нищать і не думають. Я бачив, тому оси це небезпека. Корм є. Те що збуджені ну звісно клуби рихлі. А те що гонять: так вони тільки самогон вміють гонити і на когось
@ОлексійЧикида24 күн бұрын
@_beekeeperofukraine9253 минулої весни через брак досвіду не закрив льотки у вуликах у трьох були миші , вони собі гнізда над клубами поробили і жили собі. Але бджоли були дуже тривожні від цього більше корму їли і опоносились ті що сильніші а один слабачок помер. Страшна штука та 🐭. А оси як на мене то менше шкоди зроблять як миша. після медозбору прикриваю льотки щоб легше було їх охороняти і все
@olegvlasov258723 күн бұрын
Та хренова сім'я, на 5 рамок то відводок пізній що сили не набрав в літку. Від 8 до 12 рамок то сім'я яка повинна іти в зиму. Незнаю куди все котиться ????
@_beekeeperofukraine925323 күн бұрын
Які ви всі не уважні, хай Бог милує
@PasikaUkraintsia18 күн бұрын
@@olegvlasov2587 можете будь ласка, зробити відео своїх сімей, де 12 рамок бджоли, мені просто цікаво побачити, чи то так, чи ви лиш говорити вмієте)
@Руслан-о4с8м28 күн бұрын
Відкривайсвою лабораторію. Це буде прибильне діло.
@wladmelnyk593127 күн бұрын
ПРИБИЙНЕ діло для цего ділка!!
@Джус-у7ы21 күн бұрын
При чому тут оси, розбили сім'ю?! Все ясно, як божий день, велика закліщенність!!! Якщо він в кількості, вже присутній на дні, то "баста"!
@_beekeeperofukraine925321 күн бұрын
@@Джус-у7ы це не вірно, ви не правильно аналізуєте
@Джус-у7ы21 күн бұрын
@_beekeeperofukraine9253 Ну зрозуміло. Хто ж признає, що "на тупив" на протязі сезону.
@Mykola-q9q27 күн бұрын
То кліщ. Сім'ї з осені були слабкі.
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
Звідки ви так легко робите висновок? Ніби там ви весь сезон працювали
@Mykola-q9q27 күн бұрын
@_beekeeperofukraine9253 Вітаю. Не хотів обідити але часто дивився твої відео і коли ти починав об'єднувати сім'ї то це вже був перший показник. Я колись теж так страждав поки не навчився їх по справжньому доглядати. Я не кажу що ти нічого не знаєш чи я все знаю, просто все приходить з роками. Все буде ок, закажи Апівароль тільки бери Польський. Перший і другий раз по дві таблетки спали на один вулик, третій одна таблетка як контрольна. Помагає не тільки від вароа. Удачі.
@_beekeeperofukraine925327 күн бұрын
@Mykola-q9q Питання і проблема цих бджіл це не вароа. Це зрозуміло коли аналізуєш і виключаєш всі чиники. Із 120 сімей 1 загинула. Думаю це гарний показник. Як би у всіх так ішла зимівля я був би щасливий
@Mykola-q9q25 күн бұрын
@@_beekeeperofukraine9253 зі 100 виходить 100 вже так років п'ять і це без об'єднання і бджола зимує на 8-10 рамках (це клуб) бо стоїть на двох корпусах 10 рамкових. В мене в теж були колись такі проблеми поки я не зрозумів що найкраще коли бджоли обкурюються і з ранньої весни починається боротьба з кліщем. Попробуй посади десять сімей в нові вулики на вощину, випали по дві таблетки Апівароль (Польщі) , на початку серпня дві обробки проливом щавлевої кислоти з періодом десять день і в вересні після закормки ще раз Апівароль. Проексперементуй побачиш результати.
@АполінарВермут27 күн бұрын
Прикро, бо ще й середини зимівлі немає, але ж це не біда, таке трапляється. Скоріш за все була слабка сім'я з пізднім розплодом. Головне щоби не була хвора! Порадьте, чим дезенфікуєте, інвентар,вулики?
@wladmelnyk593127 күн бұрын
''не біда'' що саме??? Клуб під стелею на початку січня? Згоден, - біда буде вкінці січня! І нові слізні відосики про прикривання власної недолугості позаторічними кліщами...