Azzal vitatkoznék, hogy nem lehet megoldani a locsolást. Én nagyon egyszerűen oldottam meg, úgy hogy 1 alkalommal sem kellett ott lennem. Viszont be kellett ruháznom kemény kb: 15.000 ft ot (amit később amúgy is megvettem volna) Vettem: 2db hunter öntözőfejet kb: 3000 Ft/db, 1db mágnes szelepet kb: 4500 ft, 1db IP67 es 12V os tápegységet Kb: 3000 Ft, és 1db időkapcsolót: 1500 ft (az egészet rákötöttem az ivóvíz hállózatra) A szórofejeket az alap két ellentétes oldalára helyeztem. Az idő kapcsolóval be lehetett állítani, hogy óránként 1x 15 percre nyissa meg a szelepet. Az öntözőfejbe lehet cserélgetni a fúfókát, ami a vízkibocsájtást és a távolságot szabályozza. ha jól be van állítva, akkor kevés vizet fogyaszt, és folyamatosan nedves a beton. Ha később öntöző rendszert is akarsz, akkor lehet ezt még profibban is, mert az öntözésvezérlőbe van keletető program, ami kiváltja az időkapcsolót + a tápegységet is. és rá lehet kötni esőérzékelőt is, igy ha esik az eső, akkor leáll az öntözés.
@zoltanreisz22282 жыл бұрын
teljesen felesleges munka és pénzkiadás
@tundego555 Жыл бұрын
Kár, hogy nem láttam régebben ezt a videót. Múlt héten szerdán csinálták a tároló alapját, 10 cm vastag, mixer. Azt mondták, hogy másnap kezdjek el locsolni, elég lesz napi kétszer reggel meg este. Kivettem szabadságot, de másnap csak délre értem oda, az volt az első locsolás, meleg volt. Csütörtöktől vasárnapig napi 3-4 alkalommal locsoltam, 20 perceket. Hétfőn már dolgoztam, akkor csak este tudtam menni, és kiszáradt, kánikula volt. Hétfőn este már letakartam ponyvával. Kedden este a szomszédom átszólt a kerítésen, hogy ez a beton megégett. Ma utána olvastam mit jelent és nagyon elkeseredtem. Ennek tényleg kampec, ez már szét fog morzsolódni? Tesztelhető az 1 hetes beton, hogy szét fog porlani? A 2 hét vizesen tartást azért ugye csináljam végig a takaró ponyvával? Repedést nem látok rajta, a felszíne kicsit fehér foltos.
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Próbáld meg fóliával takarni és alá locsolni. Ez a megrendelo szívatasa felsőfokon! A beton locsolasa a kivitelezo dolga!
@DauenhauerMate2 жыл бұрын
A fóliával a nedves betont letakarva, bent lehet tartani a nedvességét? Ez a módszer alkalmas utókezelésre? Járda betonozáshoz alkalmaznám ezt, hogy napi 1x-2X keljen locsolni.
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Ami kiparologna, vissza is csepeg. Teljesen ok !
@sandorbarta23332 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Én kapubejárót csináltam, otthon keverve. Meddig érdemes/kell takarni, locsolni? (párolgásgátló már nem opció). Mikor lehet autóval terhelni? Tudom, hogy járdánál hamar rá lehet menni, de egy 1,5t-ás autóval? (3x5m, ~14cm, betonhálóval). Próbáltam utánaolvasni, de nem egyértelmű és sok helyen 28 napot írnak, de szerintem az nem reális ebben az esetben.
@pirosszirom89982 жыл бұрын
@@sandorbarta2333 6-7 nap után rá lehet menni, ha rendesen tömörítve van, és jó az aljzat.
@napalm752 жыл бұрын
Érdekelne ez a párazáró készítmény. 40 nm-t tervezek betonozni, azt szeretném lepermetezni. Ilyen kis területre hol kaphatnék nem nagy kiszereléssel? Székesfehérvár előny :)
@gyulahavar2 жыл бұрын
Lehet tudni milyen típus a jó? Márka nevet lehet írni?
@stevensteven51093 жыл бұрын
Én időkapcsolóval és szivattyúval csináltam. Beállítottam, hogy napkeltétől napnyugtáig félóránként 2 percre induljon el. 2 perc kellett ahhoz, hogy teljesen elterüljön a víz a betonon. Letettem a locsolócsövet a beton azon pontjára ahonnan a legjobban szétterül.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Szuper! jó hogy valaki megcsinálta, DE nem javaslom, mert az alap alá is jut víz, az tuti! Kipárolgásgátlót javaslok!
@csabatari192413 күн бұрын
@@SzakiEllenor hidrosztatikus kötés?
@EFazy3 жыл бұрын
Nem vitatkozva azzal, amit elmondtál, de azt kiemelném, hogy a komoly hűtést nem a rálocsolt víz adja, soha nem is adta... a felső pár mm vizes lesz, ami párolog, a párolgás hőt von el, és így indirekt módon hűteni fogja a betont, amíg ki nem szárad
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Igen, ez a fizikai jelenség alapja!
@szglazer2 жыл бұрын
Szia Kolléga🙂
@SpongeHu8 ай бұрын
Vip-Rex GÉL. Kiváló beton adalékszer, kifejezetten kánikulában végzett betonozáshoz. A beton keverésekor adod hozzá a keverékhez, ezt nem kell sehova permetezni.
@gabor63042 жыл бұрын
"A betont önttözzni kell nem törni"_____Rugós Beke_____
@andrasnagy17708 ай бұрын
Térkőgyárban, betonelemgyárban dolgoztam! Vegyszer nélküli betont használtunk, 320-as cementel. 24-óra után ki lehetett hozni az érlelőből a térkövet, raklapra áttéve ment ki az udvarra. semmilyen utókezelése nem volt. Az érlelő egy oldalt nyitott fólia sátor volt, de a pára megszorult benne rendesen. Illetve feszített födém, előre gyártott betonelemek, hídgerendák, bár ezek vegyszeres betont kapnak. A feszített födém le lett takarva, másnap meg volt kötve. Az előre gyártott elemeket minden esetben takarták gőzt vezettek a fólia alá. Egyiket sem utókezelték. Azóta ha betonozok 24-órára biztos hogy letakarom. Ha igényli persze locsolom is, lehetőleg nem hideg vízzel. Gondoltam megosztom a tapasztalatom.
@SzakiEllenor8 ай бұрын
111 kedves András amit leírsz az maga az utókezelés. Igaz hogy speciális esetei de utókezelés. Amikor fólia alatt gőzt vezetnek be alá, azt pedig a gőzérlelés gyorsítja a beton szilárdulását. Ehhez nyilván különleges beton recepttúrák is kellenek.
@Joe38ish2 жыл бұрын
Igen a betonhoz jár az utókezelés. Útépítésnél 99 % ban nem használják. Azaz sajnos ott nincs utókezelés .
@ferenccsaki88943 жыл бұрын
Ezért használok Vip-rex Gélt a betonozázhoz mert ezátal elhagyható az utókezelés.
@jozsijozsi97113 жыл бұрын
Ha jól értem akkor a beton leöntése után lepermetezik egy pára záró réteggel?
@lajosantal14963 жыл бұрын
Igen. Kis felületen (maszekban) jó a háti permetező is. Nagy felületen, csarnokok iparibeton padlójánál motoros háti permetezőt használnak.
@jozsijozsi97113 жыл бұрын
@@lajosantal1496 köszönöm és boldog új évet kívánok.
@csabatari192413 күн бұрын
Melóztam olyan vállalkozásnál aki egy vízszivattyút sajnált az építkezésre. A seggmuki kézzel pumpálta fel a vizet. A monolit födémet kanállal fel lehetett kaparni úgy meg volt égve a beton. Volt még több finomság is 🤯🤯🤯🤯🤮🤮🤮