A buddhizmus öt ösvénye - A dzogcsen

  Рет қаралды 8,280

Cser Zoltán

Cser Zoltán

4 жыл бұрын

Online kurzusok: dharmaphala.hu/
Iratkozz fel a csatornára, hogy ne maradj le az új videókról:
➡ kzbin.info?s...
Kövess Facebookon is: / cserzoltan55
E-mail: cserzoltan55@gmail.com
Ha szeretnéd munkánkat támogatni, akkor ezen az oldalon keresztül megteheted: / cserzoltan

Пікірлер: 18
@papandrea4593
@papandrea4593 10 ай бұрын
Köszönöm!
@anettefarkas4060
@anettefarkas4060 11 ай бұрын
Tiszta beszéd, köszi, Zoli :-)
@Adrienn7715
@Adrienn7715 3 жыл бұрын
Köszönjük, szuper összefoglaló
@halmosigellert855
@halmosigellert855 4 жыл бұрын
Hálásan köszönöm Zoli, értékes és hasznos kis tanítást tettél közzé.🙂☺️
@zsoltlosonczi1294
@zsoltlosonczi1294 4 жыл бұрын
Nagyon szépen Köszönöm, ezt az igazán velős tanítást! Ezt most emészgetni fogom egy darabig az biztos! 🙏
@sumsermargit
@sumsermargit 4 жыл бұрын
Kedves Zoli, olyan jól összefoglalod a tanításokat, hogy a mozaikok (a 30 év alatt kapott tanítások) számomra kezdenek egy csodálatos egész képet megmutatni. Hálásan köszönöm. SARVA MANGALAM
@Adrienn7715
@Adrienn7715 4 жыл бұрын
Jó kis videó , még libabőröztem is... Köszi ZOLI. Köszönjük a változást a világban ès Csögyam Namkhai Norbunak a dzogcsen bemutatását nyugaton.
@beszterczeyjudit7998
@beszterczeyjudit7998 4 жыл бұрын
Köszönöm a videót. Sajnos egy szót sem fogok fel belőle.
@janosrevesz9385
@janosrevesz9385 4 жыл бұрын
Köszönöm.
@davidnagy1046
@davidnagy1046 Жыл бұрын
amerikai oldalról láttam már, hogy voltak olyan lámák akik nyilvánosan elérhető videókban adják a 3 féle bevezetést a Trekcsö non-meditációhoz; itthon erre van példa, vagy mindenképpen szangha-jelenléthez, alapozógyakorlatokhoz és fogadalmak letételéhez kapcsolódik, hogy valaki rámutató tanításokat kapjon?
@zsoltmalinger1734
@zsoltmalinger1734 4 жыл бұрын
Számomra a rigpa felismerése azonos a népmesék kacsalábon forgó várába bejutásával.
@robertreszler8230
@robertreszler8230 4 жыл бұрын
Erről az egyik agykutató ted előadása jutott eszembe. Agyvérzést kapott és pontosan ezt a nem kettősség állapotát írta le, ami nála pár napig tartott. Valószínűleg bizonyos drogok is kiválthatnak ilyen érzeteket. Illetve szerintem, ha egy külső tárgyra valaki nagyon összpontosít hosszú időn keresztül, akkor tudja úgy érezni halványan, mintha az a saját része, a teste folytatása lenne. Persze ez sokkal kisebb a végső állapotnál, de mégis lehet egy jó gyakorlat belőle. Kár, hogy ezek a tanítások még mindig annyira titkosak. Régen biztos megvolt ennek a pontos oka, akár a királyoktól, nagy hatalmú vezetőktől való félelem, de most már nem kéne ez így legyen. A nyilvánossá válás után a legrosszabb dolog ami történhet, hogy valakik félre értelmezik és rosszul végzik a gyakorlatokat. De egy rosszul végzett meditációs gyakorlat szerintem még mindig fényévekkel több, mint a ma megszokott órákig tartó facebook és tiktok görgetés.
4 жыл бұрын
A dzogcsen tanításoknak három sorozata van: a tudat sorozatához szükséges speciális légzéstartás, valamint 5 óra összpontosítás képessége, a tér sorozatához nagyon sok jógára van szükség, és a titkos instrukciók sorozatához, ahol a fénnyel is gyakorolnak, nemcsak hasonló magas képességre, hanem rendkívüli intelligenciára is szükség van, hogy a gyakorló el tudja különíteni a saját képzeteit a természetes látomásoktól. A probléma ezekkel a gyakorlatokkal az, hogy ha a fellépő tapasztalatokat csak egyszer is félreérti a tudat, akkor egész életére blokkolja a továbbjutást a gyakorlásban. Nem azért titkosak, mert valami elit társaságnak a sajátja, hanem a gyakorlat természete miatt titkos, mert ha nem felkészült tudattal gyakorolják, akkor sokkal több kárt okozhat, mint hasznot.
@robertreszler8230
@robertreszler8230 4 жыл бұрын
@ Köszönöm a választ! Biztosan nagyon könnyen félreértelmezhetőek ezek, nagyon nehezen lehet visszatalálni a helyes útra, ezt nem vitatom. Viszont azt valahogy nem tudom elhinni, hogy egy egész életen át lehetetlen legyen visszatalálni. Csak gondoljunk bele, a meditáción kívül létezik bármilyen fizikai, szellemi gyakorlat, amit, ha elrontunk, berögződik a helytelen forma, akkor egy élet nem elég a kijavítására? Ugyanaz az ember gyakorolta be és értelmezte helytelenül, akinek ki kell javítani. Lehet, hogy kétszer, háromszor, tízszer annyi időbe és energiába telik (amit az illető valószínűleg bele sem fog rakni), de akkor is lehetséges, megfelelő elszántsággal. Egyébként a kommentem lényege inkább azt volt, hogy ha valaki már csak 1 óra őszpontosításig eljutna pl. egy ilyen mester nyilvános beszéde miatti motivációtól, és utána teljesen rosszul értelmez mindent, már egy sokkal csodálatosabb világban élhetnénk:) Az illetőnek pedig lehet a fia is elkezdene meditálni és ő már el is menne egy ilyen kolostorba, akár magasabb szintre jutna el. De így, ha semmi infó nincs róla (legalábbis én a googleban nem találtam) akkor ez a folyamat el sem indulhat ezekben az emberekben.
4 жыл бұрын
@@robertreszler8230 Ma egyre fontosabb, hogy a rengeteg zavaros elképzelés helyet kikerüljenek korrekt dolgok is, de az is igaz, hogy ha valaki pl. egy dzogcsen tantrát szeretne elolvasni, abból nem fog érteni semmit. A szövegeknek sajátos a nyelvezete, és ezért volt fontos a közvetlen tanítói kapcsolaton keresztüli szóbeli átadás. Ez a rendszer most változóban van.
@bertalanczako5609
@bertalanczako5609 4 жыл бұрын
Szia! Ha gondolod nézz utána az advaita védanta-nak ,ami a hinduizmus egyik ágazata, szintén a nem-kettőségről szól :)
@123szubhuti9
@123szubhuti9 2 жыл бұрын
@ Ezt az "egyszer is félreérti" dolgot kifejthetnéd, mert eléggé nem tudom hová tenni. Lévén, hogy egész addigi életünkben a látomás félre értett alapból..... Azt elfogadom, hogy nem mindenkinek tanítható, de ennek okai inkább azzal függenek össze, hogy a tanítást ne járassák le olyanok akik nem értik. De egyetlen félreértés miatt egész életre el lenne rontva a sztori, ezt nem akarom elhinni. Gondolom ez már egyébként - amit írtál - a thögál látomásokkal függ össze, nem a trekcsö-vel. Beszélj erről légy szíves!
@agneskolozsvari7954
@agneskolozsvari7954 3 жыл бұрын
Az alap, az őseredeti állapot üres? Azt mondod három természete van, aztán jön vmi tibeti kifejezés ami passz, és azt mondod: üres és hogy ez az kifejezés lényeget jelent. Tehát akkor üres az alap vagy nem? Nem mintha nem üres lenne de megnézve most már lassan Cser Zoltán összes video műveit úgy tűnik ezzel az ürességgel nem akarunk egyértelműen kampányolni.
A buddhizmus öt ösvénye - Összefoglaló
17:33
Cser Zoltán
Рет қаралды 6 М.
Hétköznapi szerzetesség - Környezettudatosság
22:01
Cser Zoltán
Рет қаралды 3,3 М.
Best KFC Homemade For My Son #cooking #shorts
00:58
BANKII
Рет қаралды 53 МЛН
Double Stacked Pizza @Lionfield @ChefRush
00:33
albert_cancook
Рет қаралды 63 МЛН
Я нашел кто меня пранкует!
00:51
Аришнев
Рет қаралды 5 МЛН
New model rc bird unboxing and testing
00:10
Ruhul Shorts
Рет қаралды 23 МЛН
A rábaközi hagyományok alaptanításai
25:54
Cser Zoltán
Рет қаралды 17 М.
Lényosztályok a buddhizmusban
17:11
Cser Zoltán
Рет қаралды 7 М.
Az 5 személyes védőerőnk
22:21
Cser Zoltán
Рет қаралды 14 М.
Le kell-e győzni az egót?
14:08
Cser Zoltán
Рет қаралды 4,4 М.
What is Dzogchen with Yongey Mingyur Rinpoche
3:10
Yongey Mingyur Rinpoche
Рет қаралды 115 М.
Magyarság és buddhizmus
26:52
Cser Zoltán
Рет қаралды 9 М.
Hogyan válasszunk spirituális tanítót?
20:07
Cser Zoltán
Рет қаралды 6 М.
Simply being: the dzogchen view. [HU] Zoom 03.2021
47:01
James Low • Dzogchen and Buddhist Teachings
Рет қаралды 2,1 М.
Best KFC Homemade For My Son #cooking #shorts
00:58
BANKII
Рет қаралды 53 МЛН