А чи потрібно купувати матки F1.

  Рет қаралды 3,561

Пасіка в яру

Пасіка в яру

23 күн бұрын

Пікірлер: 28
@user-rz8md6dl9y
@user-rz8md6dl9y 21 күн бұрын
Ви колега дійшли до того що перепробували багато купованого матеріалу. Все залежить від совісті матковода і його скупності. Виводьте від своїх кращих рекордисток,періодично підливаючи свіжої крові від чужого матеріалу і буде у вас результат набагато кращий ніж з купованих маток.
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 21 күн бұрын
Згоден так і є і перевірено часом звичайно свіжу кров постійно потрібно вливати. І знаю багато бджолярів що йдуть таким шляхом. Хай вам щастить.
@user-lc1gb6jy4k
@user-lc1gb6jy4k 21 күн бұрын
Яка місцева, коли у вас бджоли різних порід і від різних заодчиків. Місцева ,_ це український бакфаст. На сьогоднішній день навезли на пасіки скільки різного матеріалу, добавте сюди неконтрольоване парування, що про порду можна і неговорить.В одного сусіда італійка, другого_ бакфаст, третього _ карпатка, у вас напевно всі перераховані, а то більше . Така картина в кожному регіоні_ наш нахрещений укр бакфаст(гібрид всіх порід) Яку породу ви ще не пробували, скажіть чесно?? У нас кожен 10пасічник _брат Адам😄
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 21 күн бұрын
Ви праві пробував усі породи і ви знаєте з кожним роком йде покращення щось не так поміняв я думаю пару років і все буде добре Але я беру у матководів чисту острівну і якщо на пасіці хороші батьківські то ходьби пару штук догонять перші своїх маток і головне щоб мед носили. От цего вінігрету вибираю вивожу матки доволі не погані раніше вибраковка була 70% зараз навпаки. Якось так.
@Kaksdelatvsecom
@Kaksdelatvsecom 21 күн бұрын
Тут багато залежить і від бджоляра і від якості матки і від взятку. В мене одна матка ф1 Карпатка працювала один рік спокійно, на другий рік стала зла.
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 21 күн бұрын
Згоден але не завжди від бджоляра вилитіла матка і ским спарувалася хто знає. Хоча якщо хороші підготовлені батьківські сімї тоді все буде гаразд.
@user-jm8zb3lk9w
@user-jm8zb3lk9w 11 сағат бұрын
Пробував для себе щоб кожна сім'я виводила для себе сама свищевих маток. З кожним роком були не стабільні результати. По меду нормально але дошкуляла злобливість.Від злих сімей маток бракував. Трутневий фон робить свою справу. Тай по сусідству не знаємо що є.
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 11 сағат бұрын
@@user-jm8zb3lk9w кожен робить як як йому виходить але так неправильно потрібно вибрати 3_5 маток і якщо вони вас влаштовують виводити від них 3-5 дочок і якщо дочки показують хороший результат тоді матка стає племінна. Хай вам щастить у всьому.
@user-jm8zb3lk9w
@user-jm8zb3lk9w 11 сағат бұрын
@@user-ue6pr3oh4y у мене любительська пасіка і я щоб не було все в родстві робив так. Одного року купував маток ф1 але по продуктивності були гірші за моїх. Цьогоріч знову купив декілька маток у різних матководів. На наступний рік зможу оцінити та порівняти. Мої цьогоріч пішли в ройку навіть відводки на пару рамок.
@user-mk8uw4bz2i
@user-mk8uw4bz2i 21 күн бұрын
Дякую за ролик,все вірно сказано,всі бджілки дорі а ми під них підлаштовуємось.Я до прикладу кожен рік купую Іо від різних спеціалістів,таким чином я думаю що трут дійсно різний,результатом медозбіру задоволений,але маток звик міняти кожен рік так як менше проблем з роїнням і гарна зимівля .Вам мирного неба.
@user-is5gj6ms5x
@user-is5gj6ms5x 21 күн бұрын
Якщо в матковода більш-менш чистопородний трут,то думаю з 10 маток ф1,дві-три матки будуть чистопородні,а це рахуйте іошки тільки про контрольовані природою.Сам так роблю з 5 куплених ф1,роблю прививку в одну серію по 5-7 личинок з кожної,і з них виявляю тих які передають хороші якості,і потім пів пасіки переводжу на найкращих.
@user-yy4bi3ef4l
@user-yy4bi3ef4l 20 күн бұрын
❤❤❤
@blackforestapiary1634
@blackforestapiary1634 20 күн бұрын
Так це ж так і працює. Купуєте чистопородні матки виводите від них поміссі і збираєте більше меду. Але характеристики в у ваших поміссях будуть не стабільно передаватися далі, але ж нам головне мед. Тобто це відомий науковий факт що поміссі приносять більше меду від чистопорідних бджіл.
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 20 күн бұрын
Згоден з вами. Але мої місцеві з кожним роком краще вчилася кров від Єгошина Бабенка Кривченка Стрільчука з Гадяча і думаю що дальше повинно бути краще і головне це мед. Но меду не буде якщо сім'ї ройові. Слабкі по гігієні плохо зимують ' погано стартують... все в совокупності в гармонії тоді буде бджола яка нам потрібна. Хай вам щастить.
@user-eb2ug7io6r
@user-eb2ug7io6r 16 күн бұрын
Одні розказують, що Карпатки дають мало розплоду, інші кажуть розплоду багато, але меду не гасять Так всеж такі якіж ці Карпатки? Чи то як погана сім'я то і буде Карпатка.
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 16 күн бұрын
Ні я не можу сказати що карпатки погані бджоли. Проблема в непорядних матководах я впевнений що є супер лінії просто я пару разів попав на ........ і більше нехочу якщо шукати можна найти. Я думаю так і з кожною породою. Хай вам щастить.
@user-re1lj3it1y
@user-re1lj3it1y 18 күн бұрын
Про Єгошина....у вас спрацював ефект гетерозиса....і так має бути Лайк😊
@user-eo7iz2jq2p
@user-eo7iz2jq2p 21 күн бұрын
успіх в бджільництві залежить від породи-раз,але багато значить і медоносна база і погода,цього року на ріпак -холодно,акація тільки 2 дні щось дала,меду нема,кормлю минулорічним соняшником,а клієнти уходять.Де би найти такий яр як в вас?
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 21 күн бұрын
Так згоден багато залежить від медоносної бази весняного меду трішки взяв а от з різнотрав'я було дуже жарко може після дощів щось покращеться годувати думаю що не треба але якщо бджола присосована до місцевих вибриків то мед має бути завжди потрібно саджати ваточник .посадив не було дощів висох. Все буде добре чого і вам бажаю.
@HorribleDex
@HorribleDex 21 күн бұрын
Я б не назвав це акліматизацією, Бо аклівматизація - це коли ваша порода залишається чистою і через 2-4 покоління підлаштовується під ваш регіон. А те що ви кажите що матки облетілися на вашому труті - це можна сказати міжвидове спаровування і тоді проявляється така особливість, як гетерозис. Від трута і матки передалися сильні гени, або як їх називають по науковому домінантні. Якби від ф1 дочка облетілася на трутові братові, тоді б був ефект розділення, тобто проявлялися гени батків ф1. І ще хотів запитати за одне з попередніх відео. Там де ви обговорювали кордован. Скажіть, той матеріал, що у вас був проявляв агресію? Чому запитую. В деякій літературі (не згадаю що саме то було, бо давно вже) було зазначено, що за крадійство відповідає ген агресії, тобто бджола і агресивно поводить себе при оглядах і по суті при крадіжках - це також прояв агресії до інших сімей. (Можливо хто знає це з наукової точки зору або підтвердить або спростує). І чи не сплутали ви крадіжку з 1 особливістю кордована. У них проявляється блукання по пасіці. Вони можуть плутати свої вулики. І ще одна особливість є у кордована яка є в одночас і позитивною і для когось може бути негативною. У цієї бжоли є ефект поліспермії. Це коли в яйце при відкладці проникає не 1-2 сім'я трута, як зазвичай, а 5-8, що підвищує життєву силу бджоли, але в той самий час і матка швидше розходує запаси сім'я, а при умові що вона і так може класти 3,5-4 тис яєць на добу то матку потрібно змінювати кожного року.
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 21 күн бұрын
Я називав кордован капризним можна було подивитися без рукавиць а було що тікав від вулика но він завжди з медом і його великий + що нероївся і у F3 проявляв агресію. Була сімя в альпійці три роки не заглядав в гніздо стояла решітка лише мед качав. Якось так.
@HorribleDex
@HorribleDex 21 күн бұрын
@@user-ue6pr3oh4y Якщо бажаєте, можете спитати Кривченка, у нього наче є американська лінія Каліфорнія, вважається миролюбивим кордованом.
@antonteslenko8163
@antonteslenko8163 21 күн бұрын
На острові 2023 року батьківська група була від Бабенка.
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 21 күн бұрын
Від Бабенка бджоли супер.
@user-lo8bk2tx9n
@user-lo8bk2tx9n 21 күн бұрын
Свої матки я за . Але важко підтягнути всі показники . Як гарні до меду то слабкі йдуть в зиму . Ато злобливі . Ато рояця . Місцева не програє на медозборі . Но йде в зиму в середньому 5р . А ще зазиму відходить . То лишиця 4р . І не встигає набрати силу до ріпаку. А внас . Ріпак і соняшник це взятки основні. я брав в Єгошина і вмене вони ніякі .
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 21 күн бұрын
Друже так селекція це важко жостка вибраковка і пару років і буде бджола така яка тобі потрібна .Ви від Єгошина введіть дочок. В мене від Єгошина в лідерах. Хай вам щастить.
@user-el9xq8mq8i
@user-el9xq8mq8i 21 күн бұрын
А як вам матки від Кривченка О
@user-ue6pr3oh4y
@user-ue6pr3oh4y 21 күн бұрын
Зараз на тесті 96 поки справила чудові враження бистрий старт легко виходить з родового.
Немає меду в вулику. Чому бджоли не носять мед?
11:42
Бджільництво в Україні
Рет қаралды 67 М.
Підгодівля бджіл на всі 100
18:53
Мед Карпат
Рет қаралды 28 М.
Must-have gadget for every toilet! 🤩 #gadget
00:27
GiGaZoom
Рет қаралды 12 МЛН
Другий точок росте.
15:51
Пасіка в яру
Рет қаралды 2,6 М.
Василь Івашко. Франція
22:24
Віталій Харченко
Рет қаралды 13 М.
Ситуація на пасіці нова рамка 300*300мм
14:33
Сільська майстерня "WOODWORK"
Рет қаралды 1,1 М.
Заміна всіх старих маток! Коли і як часто?
9:50
Бджільництво в Україні
Рет қаралды 114 М.
Український корпусний вулик. (04.02.2020р.)
35:00
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 440 М.
Італійська система вулика.(19.09.2020р.)
19:00
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 68 М.
А чи потрібні такі бджоли.
11:53
Пасіка в яру
Рет қаралды 3,5 М.
Must-have gadget for every toilet! 🤩 #gadget
00:27
GiGaZoom
Рет қаралды 12 МЛН