Nagyon szimpatikus, logikus metszés. Köszönöm nagyon használható.
@BAnton-re5it2 жыл бұрын
Köszi a videót! Jöhet még több fa metszős videó!
2 жыл бұрын
Köszönjük!
@mariaseres27092 жыл бұрын
Erre a témára nekem nagyon nagy szükségem van. Sok könyvet olvastam ebből a témából, de látni ezt a gyakorlatban egészen más. Mária Ferencziné Seres
2 жыл бұрын
Köszönjük szépen! Ez a csatorna célja, hogy gyakorlatban mutassuk be a munkafolyamatot, legalábbis úgy, ahogy mi csináljuk.
@FerencGönczöl-k1q Жыл бұрын
Gratula ! nagyon egyszerűen és érthetően lett elmagyarázva és bemutatva !
@saraballa3907 Жыл бұрын
Köszönöm szépen, nagyon sokat segített ez a videó nekem.
@MzeeBwana Жыл бұрын
Nagyon haszNos információk. Köszönet a videóért!!
@BAnton-re5it2 жыл бұрын
Remélem folytatod a szőlővel kapcsolatos videókat is!!! Szőlő metszése most aktuális. Engem és szerintem másikat is érdekelne, ha bemutatnál több féle metszési módját.
2 жыл бұрын
Lesz még szó metszésről! Köszönjük!
@RipMe4 ай бұрын
Ez a fajta metszés bár szellőssé teszi a koronát, és jó benapozottságot ad (kezdetben) a korona belsejének, rengeteg plusz munkát csinál a gazdájának. Rengeteg vízhajtásképzés stb. Feltételezem, hogy az eltelt két évben erre a tulajdonos is rájött már.
@tamaraczanik82913 ай бұрын
Nekunk fasulibol van 2 kortefank es az egyik szepen hqlad, osztodik agakra meg minden de a masik kb 1 meterre a talajtol kezdett es ujabb 1meterre felette rugyezik a vezerag. Azt hogy kell kezelni, vezeragat kell leroviditeni hogy lassan letrejojjon a korona vagy az also agakat kell levenni es majd jovore hoz agakat fent 🙈? Fiatal fakrol sehol sem talalok tippeket
@zoli55l Жыл бұрын
Köszönjük
@LL-wl3sy2 жыл бұрын
Végre egy használható videó! Alig találni valamire használhatót! Ajánlanám címmódosításra "körtefa metszése", mert a keresőbe beírva ezt elsők között dobná ki, hanem kicsi az esély rátalálni. 17:15-nél azt mondja, hogy körtefa és almafa metszést láthattunk. Ez nemcsak körte volt? Melyik az almafás rész???
@janosabraham44192 жыл бұрын
Almát is metszettem, de nem lett belevágva a videóba, mert nem voltak élvezhető felvételek.
@LL-wl3sy2 жыл бұрын
@@janosabraham4419 abba ne tessék hagyni, mert nagyon jól tetszik magyarázni!👍 Egyetemistaként az online óratartás miatt a gyakorlataink értelemszerűen elmaradtak, de az ilyen videót megnézve majdnem olyan, mintha élőben lehetnék ott.😊 Nem tudom leírni mennyire örülök, hogy végre nem intenzív ültetvényes videó, végre a háztáji hagyományos koronaformát láthatok.🌳 Különböző életkorban levő, a fiataltól az idősebb metszetlen fákig, de a többéves metszés által keletkezett hibák kijavítására irányuló tanácsokat is szívesen fogadnánk.👍
2 жыл бұрын
@@LL-wl3sy Köszönjük a biztató szavakat! Örülünk, hogy a videóink segítséget nyújtanak a tanulásban- A cím módosítást megfogadtuk!
@molbar7710 ай бұрын
Köszi a videot. Kérdés hogy a körtefa kisebb korában ki lett kötve- feszítve? Hogy lett katlan korona?
10 ай бұрын
Ez a fa nem lett kikötve, a vázágak ilyen szerencsés állásba fejlődtek.
@istvanhajdu2421 Жыл бұрын
Nagyon köszönöm! Sajnos későn találtam meg ezt a videót.😢 Virágzás után még lehet metszeni? A vízhajtások megmaradtak. Rosszul magyarázták el nekem. 😢😢Tele van a közepe felfelé törekvő egyenes hajtásokkal. Ki lehet még szedni? Vagy csak jövőre? (Körtefa)
@janosabraham4419 Жыл бұрын
Én ha találok még vízhajtást, kicsípem. (Permetezéskor nem lesz útba.Sőt, júniusra - az erős metszésnek köszönhetően - ceruzavastagságúnál vékonyabb vízhajtásokat nevelhet a fa, amit kézzel is le lehet szedni, tépni.)
@istvanhajdu2421 Жыл бұрын
@@janosabraham4419 Nagyon köszönöm! 😊😊😊😊😊
@zoltannagy9649 Жыл бұрын
Jó lenne normális szerszámmal dolgozni
@janosabraham4419 Жыл бұрын
Ennél jobbra nem tellett.
@lukacs8446 Жыл бұрын
Ez a fűrész nem rókafarkú, Mester!
Жыл бұрын
Köszönjük a kiigazítást.
@karolyandras11 ай бұрын
Ahogy elnézem ezt a szerencsétlen alakú fát, nem igen volt a korábbi években alakítva! Érdekes, ez a szaki sem mondja el, hogy az éves vesszőket mennyire kell visszavágni, hogy termő nyársak alakuljanak ki a következő években!!
10 ай бұрын
A fölfelé törőt tőből vágom ki, vagy egy kifelé oldal hajtás fölött. Ezen felül, az éves veszőket ritkítom. A ritkítás mértékét a növény korához, termőképességéhez viszonyítom.