Örültem a beszélgetésnek. Normális hangvétel, tudás és bölcsesség. Meg kell találni a módot arra hogy ez a normális viszonyulás többek számára elérhető legyen. Köszönet ezért az Sz. T. T-nek. De még kell.
@annamariadr.pszky307 Жыл бұрын
Kifejezetten nagyon érdekes témákat vesz alapos vizsgálat alá a csatorna, intellektuális kérdésekről beszél közérthetően, illetve egyszerűnek tűnő jelenségekről intellektuális mélységű megközelítésből. Nagyon jók a kérdések. Nagy érdeklődéssel várom a következő témát. Köszönjük.
@aklagyna Жыл бұрын
Nekem csak egy információ nem volt korrekt: amit a nőkről mondott Hedvig nővér. Kb 103-104 katolikus gimiből csak 41nek van női igazgatója, pedig a tanári karok általában 90%-a nő. Tudok olyan felvétel eljárásról, pont egy katolikus iskolában, hogy azért mert férfi jelentkezett tanitónak látatlanban felvette az igazgató, míg a tanárnők meg felvételire vártak a folyosón... (a többi női elnyomásról ne is beszéljünk, mert lehetne még sorolni...)
@hyperouranios_topos10 ай бұрын
36:50 Miről szól egy jól működő demokrácia? Miről dönthet a többség, ha az igazságról nem? A többség által választott párt mindenképp a saját igazságértelmezése szerint hoz törvényeket, és ha ez nem egyezik a többségi igazság koncepcióval, akkor a többség leváltja. Van olyan demokrácia ahol nem így történik? Lehet úgy a többség uralmáról beszélni, ha az igazságot nem a többség határozza meg? Hogy lehet uralma valakinek, ha az igazságot más határozza meg helyette? Vagy a jól működő demokrácia mégsem a többség uralmáról szól?