A legjobb magyar METÁL gitárszólók 3. (80-as évek) | Szólómánia S05E04

  Рет қаралды 14,228

Szólómánia

Szólómánia

Күн бұрын

Пікірлер: 258
2 ай бұрын
►Hatékony Gyakorlás munkafüzet: szolomania.com/hatekony-gyakorlas ►Zeneelmélet alapjai gitárosoknak: szolomania.com/alapozas ►Szólómánia Felmérés: szolomania.com/felmeres ►Meséld el a történeted! szolomania.com/tortenetem
@szabolcsszell4527
@szabolcsszell4527 2 ай бұрын
10/9 A fene, hogy Classica nem ugrott be, pedig szeretem az együttest. Annak idején szerintem ez az ország nem volt felkészülve az ilyen fajta muzsikára és nem volt annyira népszerű és ismert, mint amennyire megérdemelték volna. Sejtettem, hogy a Pokolgép letarolja majd a mezőnyt :) Abszolút megérdemelten egyébként. Kukovecz - Nagyfi párosa nagyon jól működött. A két gitáros kiegészítette egymást illetve hozzá adott a zenei összképhez. Kuko klasszikus hangzása Nagyfi power metálos gitárjátéka a kettő alkotott egy egészet. 90-en után készült Pokolgép lemezeken nekem hiányzott ez kohézió. Nagyon köszi, hogy a Rock&Roll lány 2. szólója bekerült szerintem kissé méltatlanul "elfeledett" alkotás de a videódnak hála talán felkerül arra a megérdemelt bizonyos polcra. Nekem egyértelműen Maróthy Zoli a kedvenc magyar gitárosom, mert szerintem elképesztő dolgokat csinált az Ossianban. A szólóiban ott van a Metálos, fiatalos erő és a technikai tudás és mind emellett dallamos maradt Nem úgy mint manapság, mikor fénysebességgel sikálnak a srácok a gitáron és egybefolyik az egész. Itt van rá egy példa amire gondolok. Damian Salazar. Isten adta tehetség de annyira túl tekeri, meg túl technikázza, hogy szerintem pont a zenei élmény marad el kzbin.info/www/bejne/nHKxdqSjdqtmj8k A 80-as években szerintem ezért voltak hanem is jobb gitárosok de jobb hangzású gitárosok, mint manapság, mert az ő szólóikban volt dallam, volt íve, eleje, közepe és vége a történetnek, amit elakartak vele mesélni. 2000-es évek szólói. Hm... oké ezen lehet sokan mosolyogni fognak de az egyik kedvencem Tankcsapda - Molnár Levente (Cseresznye) Föld és Ég szólója. Nekem ő volt az első igazi gitárhősöm. Mai napig nagyon szeretem a gitárjátékát a nyersessége, az ösztönössége miatt. Van benne egy olyan power, ami egyszerűen magával ragadó. Nekem legalább is mindenképpen. A másik szintúgy egy Ossian dal, mint a múltkor a Végállomás motel Rubcsics Ricsitől
2 ай бұрын
Köszönöm mindkét szavazatodat, és Cseresznye szólói szerintem is nagyon hatásosak, a dalt szolgálják mindig és tele vannak energiával. Jó volt olvasni a leírásodat a Pokolgép gitárosairól és Maróthy Zoliról is, és nagyon egyet tudok érteni a gitározás legfontosabb tényezőivel kapcsolatos gondolataiddal is.
@ArgonAntlers
@ArgonAntlers 2 ай бұрын
Köszönöm még egyszer a vendégszereplést! Egyértelműen a következő szintre emelted a zene minőségét. 🎸🔥
2 ай бұрын
Én is köszönöm a lehetőséget, a kitűnő zene hozta ki az ötleteket, szinte csak tartani kellett Sammy-t, ő játszott. :)
@veggg
@veggg 2 ай бұрын
Nem meglepő, hogy a Pokolgép leuralta a mezőnyt, figyelembe véve a kijelölt korszakot és zsánert. A '80-as években szerintem nem nagyon volt még itthon más, szélesebb körben is ismert metalzenekar, ahol értékelhető gitározás történt (ami volt, az be is került a válogatásba). Ez így ebben a felállásban kicsit nekem olyan volt, mint amikor az állami megrendeléseknél már eleve direkt a haver termékére/cégére írják ki a tendert. :) SZAVAZÁS: Kicsit későn leltem rá erre a sorozatra, így sajnos a '90-es évekre már nem tudok szavazni, pedig oda beterjesztettem volna Daczi Zsolttól mondjuk a teljes Szabadság Rabszolgái lemezt (bízom benne, hogy megtették mások :)), de akkor lépjünk át a következő évezredbe, és innen javasolnám a méltatlanul kevesek által ismert (Age of) Nemesis zenekar Terra Incognita lemezéről mondjuk a Fények Földjén szólóját Fábián Zoltántól (3:42-től), és ha lehet kettőt, akkor még betenném a Wisdomtól a Heaven and Hell szólóját (Kovács Gábor és Galambos Zsolt).
@talhideg6063
@talhideg6063 2 ай бұрын
Leginkább a classisa szólói voltak a legjobbak, a pokolgép viszont sikeresen nyúlta le egy az egyben a DOKKEN és más ismert és kevésbé ismert külföldi zenekarok számát……… nem árt utánna nézni és hallgatni a régebbi külföldi lemezeknek, mielőtt hülyeséget írsz!
@mr.metalhead4093
@mr.metalhead4093 2 ай бұрын
Nekem már unalmasak a Pokolgép, és az Ossian lemezek, egyrészt mert mindenki azt szajkózza, hogy milyen világszínvonal(miközben szerintem egyhén egysíkúak a dalok/lemezek), másrészt meg kötelező jeleggel bele kellett erőszakolni egy "Rocker himnuszt" minden lemezbe, amiktől meg a szőr áll fel a hátámon, annyira semmitmondóak
@veggg
@veggg 2 ай бұрын
@@mr.metalhead4093 Ez teljesen valid, 40 év után már eléggé elfáradt ez a stílus, sőt, már 20 év után is cikik voltak egyes elemei. Ha ma egy új zenekar jön ki hasonló zenékkel, az sok jóra nem számíthat, és ez teljesen rendben is van így, mivel a világ változik. De ettől még nem lehet elvitatni ezektől a zenekaroktól, hogy egyrészt remek gitárosokkal dolgoztak (akiket szintén saját kontextusukban érdemes vizsgálni, és nem a mai KZbin-generációhoz hasonlítani), másrészt a maguk idejében maradandót alkottak, olyannyira, hogy a nevezett zenekarok a mai napig megélnek az akkoriban lerakott alapokból. Ez persze sokaknak nem tetszik, dehát szabad piac van, szóval bárki utánuk csinálhatja. :)
@mr.metalhead4093
@mr.metalhead4093 2 ай бұрын
@@veggg Nem összehasonlításról van szó, távolról sem, ez inkább a rajongókra igaz, mert ők aztán minden zenével összehasonlítják, még azzal is, amivel indokolatlan, például a Metalcore-ral, amiknek semmi közük egymáshoz, csak egyszerűen valami fogóckodót akarnak találni, amivel bírják fikázni, mert képtelenek hozzászoktatni a fülöket az új hangzásokhoz, és ezt nem a negyven felettiekről beszélek, mert azokkal értelmetlen erőlködni, hanem a tízen, és huszan évesekről, és ez eléggé visszásan hat a zene fejlődésére, ha ugyanazokat a zenéket kérik, és én, aki folyamatosan új műfajokat akarok megismerni mindenféle zenében, elég szomorúan nézem, hogy ezzel senki sem foglalkozik, hogy ezekről a gondokról beszeljen
@veggg
@veggg 2 ай бұрын
@@talhideg6063 Kedves Érzelemvezérelt Idegen, akinek a kioktató, fölényeskedő proli hangnem használata egy számára ismeretlen emberrel szemben fontosabb volt, mint az, hogy bármilyen értéket hozzátegyen a diskurzushoz! Kérlek, ne fukarkodj hatalmas tudásoddal, csepegtess belőle egy kicsit, hogy én is egyszer olyan művelt és jó ember lehessek, mint te! Első lépésként mondjuk leírhatnád, hogy az általam leírt 2 mondatban mi volt a "hülyeség". Annak, hogy a Pokolgép "lenyúlt" pár riffet és motívumot a Dokkentől (most így hirtelen talán 2 ilyenről tudok, de lehet, hogy több is van), jelenleg semmilyen relevanciája nincs. Én annyit írtam, hogy a '80-as években nem nagyon volt olyan hazai metalzenekar, akik legalább ugyanolyan népszerűek voltak és maradtak, mint a Pokolgép, ergo nem meglepő, hogy a mostani visszaemlékezésben ők köszönnek vissza a leggyakrabban, hiszen rájuk emlékeznek a legtöbben. Eszem ágában sincs azon vitatkozni, hogy a Classica vagy a Pokolgép szólók voltak-e "jobbak", ilyen vitákba eleve hülyeség belemenni, mindkét zenekar értéket teremtett, még akkor is, ha sokat inspirálódott innen-onnan (azért a neoklasszikus tekerést sem a Fejes Zoli találta fel, bár tény, hogy nagyon ügyesen műveli a mai napig). A népszerűség már más kérdés, ott azért elég egyértelmű a kép.
@rorschachunter
@rorschachunter 2 ай бұрын
Nagyon jó válogatàs. Nekem a Classica, mint zenekar nagyon nagy kedvenc, főleg az első albumuk a 80 l-as évek végéről hozta azt amit akkoriban szinte csak Malmsteen képviselt. Rendkívül magas a szinvonala szöveg, dallam, zene, és maga s stílus vilàga nagyszerű. Kàr, hogy nem ismerik annyian, mindig jó koncerteket adnak.
2 ай бұрын
Egyetértek, kiemelkedően színvonalas zenéket alkottak, megérdemeltek volna egy jóval nagyobb ismertséget.
@Istvan01
@Istvan01 2 ай бұрын
Üdvözlöm Tamás ez fantasztikus volt a mai adás Pont ezért szerettem bele csöppenni a szólózsás világába a szívem mindig aszt súgta hogy nekem gitározni kell 🙏
2 ай бұрын
Nagyon örülök, és köszönöm szépen! Ez az a belső indíttatás, amit mindenképpen követni kell. Mindig a belső zenei adottság súgja azt, hogy gitározni kell, és ez mindig tehetséget jelent, amit tanulással lehet egyre jobban kibontani.
@szabolcsmagyar5909
@szabolcsmagyar5909 2 ай бұрын
Az adás azért is jó lehetett , mert itt már "minőségibbek"voltak a szólók , "minőségibb" hangzással . Én is így gondolom .
2 ай бұрын
🙂
@turbi
@turbi 2 ай бұрын
SZAVAZÁS: Zöld Csillag zenekar - Mindent és semmi mást Köszi, Tamás, jó volt ezeket a régi számokat visszahallgatni. :)
2 ай бұрын
Köszönöm a szavazatodat és örülök, hogy tetszett az adás! :)
@beszabo2306
@beszabo2306 2 ай бұрын
Az összes pokolgépet megmondtam, mert a bratyóm nagy kedvence volt, nyolc-tízévesen rengeteget kellett halgassam! :) A mai napig mennek a szövegek, pedig 25 éve szinte csak elektronikus zenét hallgatok.
2 ай бұрын
Igen, ami gyerekkorban beivódik, az örökre velünk marad! :)
@bambabaraniro4381
@bambabaraniro4381 2 ай бұрын
Tisztelt Tamás, engem nagyon érdekelne, hogy melyikek a Te kedvenc szólóid, vagy milyen a rangsorod, akár évtizedektől függetlenül is. Mint szakértő biztos vannak meglátásaid, amik különbözhetnek a szavazatoktól. Ha valami okból kifolyólag nem akarnád értékelni a hazai gitárosokat, érdekelne az esetleges rangsorod, vagy kedvenceid a világ többi részéből. Remélem láthatunk valami hasonló videót is tőled az észrevételeiddel együtt. Persze, ez csak egy ötlet.
2 ай бұрын
Köszönöm a kérdésedet, és nem lenne könnyű a választás, annyi izgalmas gitáros van a hazai zenékben, a 60-as évektől a napjainkig. Az biztos, hogy Daczi Zsolt, Bencsik Samu, Barta Tamás ott lenne a listám elején, és nagyon jó lenne, ha a sorstól mindhárman több időt kaptak volna. Vajon milyen zenéket/szólókat írhattak volna meg, amelyek így nem születhettek meg? Felkai Mikit szeretném még kiemelni a hazai mezőnyből, rá is érkeztek szavazatok az elmúlt hetekben, és már 20 éve is nagyon szerettem a játékát.
2 ай бұрын
Információk a szavazásról: a legközelebbi adásban a 90-es évek legjobb magyar szólóit nézzük meg. A 90-es évekre a szavazás lezárult (az előző adás alatt lehetett erre az időszakra szavazni), és nagyon érdekes eredmény jött ki. A legközelebbi adás utáni adásban jönnek majd a 2000-es évek legjobb szólói. Ehhez most megnyitom a szavazást, és november 10 éjfélig várom a te szavazatodat is. Szavazni itt tudsz, ezalatt a videó alatt, kommentben. Írd meg a kedvenc gitárszólódat a 2000-es évekből. Itt már nem bontjuk évtizedekre a mezőnyt, tehát minden olyan dalra szavazhatsz, ami 2000 után jelent meg. A kommented elejére írd oda, hogy “SZAVAZÁS”, és írd le az együttes nevét és a dalcímet.
@sandororsos1902
@sandororsos1902 2 ай бұрын
Az újkori Magyar dalok szólói között érdemes meghallgatni a Rudán Joe - Enyém az egész világ című dalt. Nagy Dávid gitáros (ex-Pokolgép) írta és fantasztikus hangulata van! Dávid egy zseni, érdemes odafigyelni rá! 🤟
2 ай бұрын
Köszönjük az ajánlást a többiek nevében is! Be is írhatom szavazatként a 2000 utáni szólók listájára?
@sandororsos1902
@sandororsos1902 2 ай бұрын
Köszönöm szépen, nagyon megtisztelő! 🤟
2 ай бұрын
Rendben 🙂
@AnnaHalasz-ly2vb
@AnnaHalasz-ly2vb 2 ай бұрын
Sziaa, 7/10et sikerült felismernem, és nagyon örülök, hogy ennyi Pokolgép volt benne, főleg a két kedvenc albumomból, pedig én itt még nem is szavaztam😆
2 ай бұрын
10-ből hét találat nagyon szép eredmény! A Pokolgép pedig tarolt:)
@MEX-MetalMachineMusic
@MEX-MetalMachineMusic 2 ай бұрын
Kilóg kicsit a szólók fogalmából, de nekem az Ossiantól Maróti Zoli instrumentális dala a "Valahol messze, (Randy, Cliff és a többiek)" a kedvencem 1989-ből.
2 ай бұрын
Nagyon szép zene, és méltó emléket állít a címben szereplő legendáknak.
@csabatakacs3747
@csabatakacs3747 2 ай бұрын
Szia! A Halálra szeretlek, az Itélet helyett és a Kár minden szó szólóját Nagyfi László játszotta a Pokolgépben és nem Kukovecz Gábor!
2 ай бұрын
Szia Csaba! Köszönöm, hogy jelezted, és ezennel meg is követem Nagyfi Lacit, megérdemli az elismerést ezekért a szólókért. (Egyébként számos Pokolgép szóló felelgetősnek hangzik, mint amikor két gitáros váltja egymást pár ütemenként. Kíváncsi lennék, hogy tényleg volt-e olyan számuk, ahol mindketten felváltva szólóztak. Ha esetleg valaki tud erről bővebb információkat, akkor örülnék neki, ha leírná itt.) 🙂🎸
@gigabursch
@gigabursch 2 ай бұрын
A Pokoli színjáték az felelgetős.
2 ай бұрын
Köszönöm! Érezni, hogy kétféle kreatív gondolkodás találkozik a szólóban.
@CsabaBiro-sq2pu
@CsabaBiro-sq2pu 2 ай бұрын
Az ítélet helyett Kukó dala és a szólót is ő játsza! A másik kettőnél igazad van!
@ntvbt
@ntvbt 2 ай бұрын
Így igaz! És mindkét klipet - ahogyan a legtöbb Pokogép klipet is - én rendeztem.
@ntvbt
@ntvbt 2 ай бұрын
Én rendeztem szinte az összes metál zenekar klipjét, Pokolgéptől Ossianig. Itt a legfrissebb 2023-ból. kzbin.info/www/bejne/bWGsiKybf8qtr6Msi=ddaKBK9FLH0PQEPs
@ntvbt
@ntvbt 2 ай бұрын
Ez Maróthy Zoli legfrissebb klipje 2024-ből: kzbin.info/www/bejne/gpXYmI2Nf8yhgLcsi=a4iblI5SXtjq28el
@ntvbt
@ntvbt 2 ай бұрын
Az Itt és most klipemre az "Év klipje" díjat nyertem el. Nemrég feltettem újra, mert csak lopott verziók voltak a neten, gagyi minőségben. Ez az eredeti a Beta master szalagomról: kzbin.info/www/bejne/f2Xboomir9OrmZIsi=YuY94JE7-ilHxbvG
@ntvbt
@ntvbt 2 ай бұрын
Ez pedig Kukovecz legújabb szólólemezéről: Tiszta szívvel kzbin.info/www/bejne/mJapZYeZpdSXg6ssi=egoVzGyP1D3_mHql
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a klipek linkjeit a többiek nevében is!
@ac250cort8
@ac250cort8 2 ай бұрын
Gratulálok én is és köszönet a munkájáért!!!
@librarymusicfanchannel70s80s
@librarymusicfanchannel70s80s 2 ай бұрын
Tamas Jonas - every one solo from "Timeless H." (professional and emotional master of music!🤟)
2 ай бұрын
Thank you so much, it means really a lot!
@marcibence
@marcibence 2 ай бұрын
Szia! Az összeset felismertem, érdekes hogy a Lordot ebbe a listába tetted. Kedvencem a Classica szóló. Fiatal koromban többször elmentem megnézni őket. Most szombaton hosszú idő után ezt újra megteszem. Ment a lájk...
2 ай бұрын
Köszönöm, és örülök, hogy szombaton kint leszel! Fellép aznap a Lady Macbeth is, ők is nagy hazai kedvenceim, sőt egy Szólómánia adásban egy Lady Macbeth zenei alapra alkottunk szólókat (kzbin.info/www/bejne/pJq5e4abr9ijpck). Igen, a rock és metál közötti választóvonal sosem egyértelmű, a Lord esetében a zenei megoldások és a hangulatvilág alapján éreztem úgy, hogy ebben a listában legyenek. :)
@MrAgrima1
@MrAgrima1 2 ай бұрын
Szavazás: Cross Borns - A vadászat
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat! 🎼🎵🎶
@erikkarancsi1661
@erikkarancsi1661 2 ай бұрын
Szia Tamás. Gratulálok ehez a sok munkádhoz amit itt elvégzel hogy sok gitárosnak kőnyeb legyen megtanulni anyi sok jó dolgot sok erőt és egéséget kivánok neked!🎸🎸🎸🙏. Nekem az 5 tödik Hejezet tetszet Ritmikailag is egyenletes rimusu a kiséret és nagyon jó a szólo nagyon átjőt pont aza külőnleges szólómiat egybül ahogy meghalótam és a motivumk is jo szólnak Ritmikailag is hangilag is🎸🎸🎸😂
2 ай бұрын
Szia Misi, köszönöm szépen a kedves szavaidat, nagyon örülök neki! 🎸🎸🎸 Ez a Lord szóló nagyon közel áll hozzám is, és a bés moll hangnemek már Georg Friedrich Händel zenéinek megismerése óta a kedvenceim közé tartoznak.
@erikkarancsi1661
@erikkarancsi1661 2 ай бұрын
Szivesen!!!🎸 minkis őrülünk a sok jó tanulságnak Tamás és eszt te hozod létre!🙏🙏🙏🎸🎸🎸
2 ай бұрын
:)
@ac250cort8
@ac250cort8 2 ай бұрын
SZAVAZÁS: Lukács Peta: Ikran Lukács Peta: Replay Szijártó Zsolt: Stoppos a galaxisban
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat! :)
@CharlieFirpo-Pari-e-dispari
@CharlieFirpo-Pari-e-dispari 2 ай бұрын
Nagyon jó rész! Pokolgéppel külön rész is lehetett volna annyi jó szólót írtak. Történetmesélőnkkel egyet értvén, sajnos nagyon ritkán cserélődik a vezetés a Magyar oktatásban, ezért lassabb a fejlődés.
2 ай бұрын
Köszönöm szépen, és tervezek majd tematikus adásokat magyar gitárosoktól, lesz Kukovecz/Nagyfi duó is.
@tiborrusin7597
@tiborrusin7597 Ай бұрын
Minden Pokolgép és Ossiant megismertem😅, rongyosra hallgattam valamikor ezeket a dalokat. 👍🤟
Ай бұрын
\m/ :)
2 ай бұрын
Heti kérdés: neked melyik szóló tetszett legjobban ebben a videóban, és mi fogott meg benne? Írd meg azt is, hogy hány dalt ismertél fel. Ezenkívül vegyél részt a szavazáson a 2000-as évek legjobb szólóiról! És kíváncsi lennék a véleményedre egy további kérdésben is: Szerinted a 80-as évek gitárosai tudtak-e valami olyat, amit az utóbbi egy-két évtized gitárosaiban már nincs meg? Sokan mondják, hogy ma már inkább a technika dominál a játékban a lélek helyett. Te mit gondolsz erről a témáról? Írd meg ezt is kommentben.
@doubterist
@doubterist 2 ай бұрын
Azt nem tudom, hogy a 80-as évek gitárosai miben tudtak többet, jobbat, de egészen a 90-es évek közepéig, mielőtt elterjedt az internet és addig ismeretlen produkciók kerültek tömegek elé, a gitározás is, mint a zene általában még nem volt teljesen telítődve. Ma már a netnek "hála" annyiféle stílus, műfaj, gitáros megoldás kerül nagyon sokak elé nagyon gyorsan (indonéz kislányok kétkezes tappingelnek, 12 éves filippínó kisfiú "legitározza" a jó öreg Batio-t, gitáros csaj tényleg jól játszik, de mély dekoltázs kell a nézettség miatt, stb), annyiféle tényleg egyedi zenei és látvány elem megoldás létezik és ezeket oly sokan másolják, hogy hiába vannak egyedi kreatív gitárosok, nehezebb kitűnni a tömegből. Uniformizáltabb lett a gitározás, annak ellenére, hogy egyúttal diverzebb is. De aki tud, az most is tud. Randy Rhoads, Vivian Campbell és társaik nem kizárólag 40 éve tűntek fel, csak most nehezebb észrevenni. Akiket jobban látunk, azok, akik önmenedzseléssel elértek egy "ingerküszöböt" (pl. YT videókkal, Facebookon), lett egy nézettségük, onnantól már sztárok. Mancuso, Ichika, Henson pl. De az biztos, hogy a zene bármennyit is változott, ami ma is nélkülözhetetlen: hangszer és zene ismeret, igen sok gyakorlás (tessék pl. Tim Henson és Scott Lapage futamait kigyakorolni), és még több gyakorlás. A kreativitás most is nélkülözhetetlen. Ami talán más lett a 80-as évekhez és az előtte levő korszakhoz képest, a tudatosság. Ma már aki igazán kiemelkedő gitáros (akárcsak járási szinten is 😀), azokra gyakran jellemző a nagyfokú zeneelméleti ismeret, sokszor tudatosan képzik magukat (vagy autodidakta, vagy tanár, zeneiskola, de az önképzőknek is könnyebb komoly tudást szerezni a 40 évvel ezelőttihez képest). 40 éve nem voltak Jónás Tamások, nem tartott a neten online kurzust Marty Friedmann, Paul Gilbert, nem magyarázta el egy videóban a szólóját Tony Iommi, stb. És ezek a felvételek bármikor elérhetőek, újrajátszhatóak, lelassíthatóak, elemezhetőek, stb. Ami talán más volt még 40 éve: aki akkor gitárhős lett, az valódi sztár volt. Tömegek tomboltak neki a koncerteken, falakra tették a képeiket, hangról hangra le akarták a kezdők másolni a szólóikat (emlékszem 35-40 éve mekkora menőség volt eljátszani Gary Moore vagy Malmsteen szólóit, keveseknek sikerült. Hallás után, lemezeket, kazettákat hallgatva nem is volt könnyű.) Kevés embernek volt, főleg kezdők közt Gibson, Ibanez, Fender, BC. Rich gitárja, inkább Jolana meg Musima a jó öreg Vermona Regentekkel. Milyen menő srác volt a faluban, akinek volt egy japán Squier stratoja! Nem voltak pedál sorok, multieffektek letölthető patch-ekkel, stb. Nem volt ennyiféle zenei stílus sem és főleg nem ömlöttek rád milliószámra. Jobban meg kellett szenvedni a sikerért (persze az most sem könnyű). Ma már a gitárhősöket leginkább a többi gitáros ünnepli. Gitárosok mennek el a gitárosok koncertjére (láttam már Alapit és Tátrait McAlpine koncerten, Bogdán Csabát Steve Vai-on), zártabb lett a kör. Persze egy nagyszínpadon a G3 most is tömegrendezvény, de pl. Vai legutoljára Bp-en az Akváriumban játszott egy kis teremben (mondjuk tömve volt). Hiába tudna király gitárszólókat rittyenteni Azariah meg esetleg különös harmóniákat, szokatlan skálákat, már nem ez érdekli a fiatalokat. Eleve a gitárszóló egy kisebb körben divat. Eddie, ha megtekerte sikítoztak a lányok (mondjuk az inkább Rothnak szólt 😀), Gilmour ha fél óriág szólózott, a közönsége csillogó szemekkel hallgatta. És ilyenek még a tömegrádiókban is lementek néha. Aztán elkezdett ismét megváltozni a világ. Megjelentek rock és metál számok gitárszólók nélkül. Nem is rosszak. Szvsz. 😉
@antalkocsis2620
@antalkocsis2620 2 ай бұрын
@@doubteristHolnap Greg Howe az Arénában! Teltház! Ja, nem!!! Amíg nincs a segged alatt egy mainstream brand és egy bénzbánya, addig Kirk Hammet csak egy sört kér bármelyik tehetséges és kreatív gitárostól....
@claudiusoltarimanus4433
@claudiusoltarimanus4433 2 ай бұрын
A Halálra szeretlek és a Kár minden szó szólóját Nagyfi Laci játszotta.
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a kiegészítést, és ezért is nagyon jó a Szólómánia közösség, mert amit esetleg nem jól írok vagy mondok, azt a csapat jelzi. 🙂 Együtt sokkal messzebb jutunk, és Nagyfi Laci is nagyon megérdemli, hogy az általa játszott szólókért megkapja az elismerést.
@MegaPalesz
@MegaPalesz Ай бұрын
🤣🤣🤣 Nagyfi tudod mi egy rakás sz@r!🤣A jó gitár szólók nem Magyarországon szuletnek!🤣
@twistedmusicvideos2845
@twistedmusicvideos2845 2 ай бұрын
2000-es évek SZAVAZÁS : Demonlord - Darkest Place (2002) Kovács Gábor
@viktorstierand2460
@viktorstierand2460 2 ай бұрын
Meg is hallgatom. A Tűzmadár, a Wisdom, a Stainless Steel sem volt rossz. Mindet szerettem/szeretem
2 ай бұрын
Szuper, be is írtam, köszönöm a szavazatodat!
@zsoltperei
@zsoltperei 2 ай бұрын
Tamás ismét nagyon tartalmas videót kaptunk, köszönöm. Sikerűlt eltalánom 10/10, de nyílván azért is mert ez az időszak a metal gitározás bölcsője volt. Nekem a Classica - Megszállot, Fejes Zoltán szólója tetszett a legjobban, zseniális a hangsúlyozása.A 80-as évek gitárosai szerintem kreatívabb, tágabb spektrumon közelítették meg a zenélést. A többség igyekezett kialakítani azt a hangzást amitől rögtön felismerted a játékát, ma elsősorban a stock megoldások és a praktikus megközelítés dönt. Gratulálok a vendég szólódhoz, szépen illeszkedik a témához. Kérdésem lenne, hogy ebben az esetben hogyan állítottad be a reverb/delay egyensúlyt a dalhoz képest, valahogy mérhető vagy "csak" a fül döntött? 2000-es évek szavazatom: Donászy Tibor - Game Over, gitáros: Lukács Peta, dalszerző: Szűcs Norbert kzbin.info/www/bejne/h5Xdq61nh8uBnJI
2 ай бұрын
Szia Zsolt, nagyon örülök, hogy tetszett a videó, és gratulálok a telitalálathoz! A Classica szóló nagyon ott van szerintem is, és ekkor még maga Malmsteen is csak pár évvel korábban jelent meg (a Steeler, Alcatrazz albumokkal és utána az első szólólemezével), tehát a Classica nagyon hamar kiválóan képviselte ezt az új műfajt. :) Köszönöm a szavazatodat is, beírtam a listára. Örülök, hogy tetszik a vendégszóló, az effektezést ezúttal nem én csináltam, csak a delay-nél állítottam be a BPM-et és az ismétlések hangerejét -9 és -11 dB értékre állítottam be (sztereó delay, ezért van két érték, és onnantól a további ismétlések a fenti értékektől haladnak egyre halkabb felé).
@tamastoth3579
@tamastoth3579 2 ай бұрын
Szavazás - Rómeó vérzik: Piros 19 Ez egy kicsit outsider lesz, mert nem egy virtuóz darab, de vállalom. :) Ez a szám az egyik kedvenc koncertélményenet idézi meg. Kb. 10 éve volt a szomszéd faluban egy rock klub, oda jött egyszer a Rómeó vérzik, és kb. 50-100 embernek adtak egy koncertet ugyanolyan hőfokon és lelkesedéssel, mintha a sportarénát töltötték volna meg. Nagyon szeretem a kis klubkoncerteket, és nagyon sajnálom hogy ez a műfaj kihalt.
2 ай бұрын
Meg is hallgatom (az együttest ismerem, ezt a dalt viszont szerintem nem hallottam még), és örülök, hogy leírtad a személyes élményt is, ami hozzájuk fűződik. Teljesen más egy ilyen hangulatú koncert, mint a nagyobb helyeken, megsemmisítő hangerővel történő fellépés.
@frentzen100
@frentzen100 2 ай бұрын
SZAVAZÁS - Bikini - Az őrtoronyból Zseniális szólója Petának, na ha valami elmesél egy történetet, hát akkor az a szóló. Nem hiába sírva játszotta föl, annyira átérezte.
@ac250cort8
@ac250cort8 2 ай бұрын
Húúú az mekkora szóló, de örülök, hogy felvetetted! Szó szerint 'sír' a gitár Peta kezében, hidegrázós.
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat! :)
@ivynightfall9452
@ivynightfall9452 2 ай бұрын
Most se szavaztam, szóval nekem meglepetés minden helyezett. :D Magyar rock-metált továbbra se igazán hallgatok. Az, hogy elmondod, melyik rész a kedvenced az adott szólóból, jó. :) Egyet se ismertem fel, de ugye én nem is vagyok jártas a magyar világban. Egyik legutóbbi kedvenc KANONENFIEBER bandától van, az pedig nem egy magyar együttes. :D Az a svédországos koncert az felemelő lehetett. Várom a következő videót.
2 ай бұрын
Örülök, hogy tetszett a kedvenc részek kiemelése és annak is, hogy új zenéket tudtam bemutatni, minden meghallgatott zene gazdagítja a kreatív tapasztalatot. Igen, azon a svéd koncerten szívesen ott lettem volna én is.
@ivynightfall9452
@ivynightfall9452 2 ай бұрын
Azt hiányolom, hogy ezeket a kottarészleteket nem lehet letölteni pdf/kép formátumban. Talán egyszer Magyarország is eljut oda, hogy ilyesfajta rendezvények legyenek. De itt még többen ott tartanak, hogy a rock-metál sátán zenéje, a fekete szín meg szintén sátán...Volt, akinek még a rock is túl durva volt hangzásilag
2 ай бұрын
Igen, most nagyon kevés idő volt, nem készült letölthető csomag, de a videóról screenshot-tal le lehet másolni az adott kottát. Svédország azért is kedvenceim egyike zene terén, mert Yngwie Malmsteen onnan indult, aki egyik fő zenei inspirációm volt régebben.
@ivynightfall9452
@ivynightfall9452 2 ай бұрын
Kevés idő volt...akkor legközelebb. :) Screenshoot eszembe se jutott most. :D Pedig kézenfekvő lenne. Őt nem is ismerem, ha időm engedi (és lehetőségem), akkor utánanézek a munkásságának. :) Látszik, hogy én a gitározást nem az ismert, tehetséges gitárosok oldaláról közelítettem meg. :D
2 ай бұрын
Malmsteen-től elsőként a Black Star című számot ajánlom. A legelső lemezének legelső száma, és engem rögtön padlóra küldött annak idejében (a legjobb értelemben:)
@tamasredei8052
@tamasredei8052 2 ай бұрын
Megint egy jó videó, gratula Tomi! 8/10 az eredmény, ami nekem fontos azt felismertem. :-) Nem tudom mennyire szabályos egy olyan dalt nevezni ami 1984- ben jelent meg, de 2023- ban feldolgozták. Ha nem gond akkor ezennel nevezném a Középeurópai Hobo Blues III- at a Tornóczky All Access előadásában. A Feri által játsztott szóló igazán különleges nekem, aki még nem hallotta volna annak itt a link: kzbin.info/www/bejne/iZfCZ62LiNaJbdk
2 ай бұрын
Szia Tamás, köszönöm szépen! 8/10 nagyon jó eredmény. Igen, teljesen érvényes a szavazatod, mert maga a szóló 2000 utáni, tehát feldolgozásra is lehet szavazni.
@bahonmm
@bahonmm 2 ай бұрын
Turi Csabinak igaza van, itthon mindent elkövetnek, hogy a rock, a metál ne kerülhessen reflektorba. Bedig van mögötte tudás, tehetség, tömegbázis. Bocsánat, nem ezt mondta, de továbbgondoltam a hallottakat. :)
2 ай бұрын
És mennyivel jobbak lennének a mindennapok, ha mindenhol rockzene szólna, nem pedig azok az alulinspirált zenék, amelyek mostanában szólnak, ha bemegy az ember vásárolni egy helyre.
@CsabaBiro-sq2pu
@CsabaBiro-sq2pu 2 ай бұрын
Tömegbázis???! Akár hány metal koncerten vagyok ugyanaz az 50+os korosztály jár ki mindenhova! Mára a rock meral zene marginális kiöregedett rétegzene lett! Ez a valóság!/a techno a dance stb megölt nindent/
@bahonmm
@bahonmm 2 ай бұрын
@@CsabaBiro-sq2pu Rengeteg fiatal metálos van. Voltál már pl AWS koncerten?
@CsabaBiro-sq2pu
@CsabaBiro-sq2pu 2 ай бұрын
@@bahonmm egyszer,még vagy 5 éve,de akkor még menő felkapott zenekar voltak! Persze vannak fellángolások nem mondom,de hidd el az összkép siralmas!
@viktorstierand2460
@viktorstierand2460 2 ай бұрын
Szavazás: Stainless Steel - Pestilence (Diószegi Dominik ha minden igaz)
2 ай бұрын
Eddig nem ismertem, most meghallgattam, és nagyon rendben van, vérbeli power metal, és a szóló oda lett téve tényleg.
@demalgon5223
@demalgon5223 2 ай бұрын
Azt sejtettem, hogy a Pokolgép ledominálja majd a mezőnyt, őket minden rocker rojtosra hallgatta. Sőt, ritka kivételként még néha a médiában kaptak kis műsoridőt. Szóval mondhatjuk populáris volt :) De ami igazán mosolyt csalt az arcomra most, az a Classica volt. Kevesen ismerték, pedig megkockáztatom, még talán jobb is volt a Gépnél. Ifjú koromban az egyik meghatározó zenekar volt számomra ami elindított a rockzene kedvelők útján. Még a mai napig bérelt helye van a playerben, jól esik munkába menet hallgatni.
2 ай бұрын
Örülök, hogy a Classica felbukkanása a listán örömöt szerzett :) Én is nagyon szeretem ezt a stílust, és ők nagyon magas színvonalon képviselték ezt.
@telekkonyv
@telekkonyv 2 ай бұрын
OFF: Melyik dalban van az első gitárszóló a világon? Ki játszotta?
2 ай бұрын
Jó a kérdés, és azon a definíción múlik a válasz, hogy mi számít gitárszólónak, és mi számít kíséretnek, illetve mi az adott korszak dalainak struktúrája és története. Charlie Christian-t szokták gyakran emlegetni, aki még évtizedekkel a rock korszak előtt a jazzben forradalmasította a gitárkíséretet. Számodra mi számít a legelső/legkorábbi igazi gitárszólónak? (A többiek válaszára is kíváncsi lennék.)
@He11aHunn
@He11aHunn 2 ай бұрын
@telekkonyv Ez a múlt homályába vész. Kották, nevesített komponisták, akik gitárszólókat szereztek, legkorábbról az 1500-as évekből maradtak fenn.
2 ай бұрын
Vivaldi hegedű-szólamai jutnak eszembe, amelyek vérbeli rock hangulatúak (dallam, ritmus, érzelmi hatás), csak épp a hangszer pengető helyett vonóval szólal meg.
@Gaborkik
@Gaborkik 2 ай бұрын
Ha Maróthy akkor Éjféli lány szóló nekem. De az pont 1990 😅
@ntvbt
@ntvbt 2 ай бұрын
Én rendeztem az Éjféli lányt is, és Maróthy Zolit ebben az új klipemben is meghallgathatod. A Bánat Lánya kzbin.info/www/bejne/gpXYmI2Nf8yhgLc
2 ай бұрын
Igen, meglátjuk majd, hogy bekerült-e a 90-es évek top 10 listárára a szavazatok alapján. :)
@ntvbt
@ntvbt 2 ай бұрын
Az Éjféli lány klip is az én alkotásom, bár a Hungaroton tette fel, mert ők rendelték meg. Ugyanakkor megjegyzem, hogy nagyon sokan felrakták a sajátjukként, ezekben egyszer összesítve kb. 8 millió nézőt számoltam meg. kzbin.info/www/bejne/o3Lck3lrbdWLa7c
@zoltanfarkas9252
@zoltanfarkas9252 28 күн бұрын
Szia! Tök jó ez a műsor, de annyiban helyesbítenék, hogy a Halálra szeretlek és a legjobbnak szavazott Tökfej szólója Nagyfi László szólói! Nálam a Tökfej a legjobb és a Halálra szeretlek együtt. Remek lenne ha esetleg te feljátszanál több részt is a szólókból! Üdv: Zoli
27 күн бұрын
Szia Zoli! Köszönöm, hogy írtál és örülök, hogy tetszik a műsor! Igen, jelezték többen is ezt, és tényleg így van, Nagyfi Lacié az érdem. Távlatilag tervezek majd még Pokolgéppel kapcsolatos adást, ahol lesz több szólózás is.
@CsabaBiro-sq2pu
@CsabaBiro-sq2pu 2 ай бұрын
A kétezres évek legjobb szólói,Pokolgép:Az álarc lehull c.nóta szólója!/nagyon gonosz,tényleg pokoli az a szóló és Kukó élete szólója/
2 ай бұрын
Szuper, be is írtam a szavazatodat, köszönöm!
@loserock1
@loserock1 2 ай бұрын
Egy esetben lövésem nem volt, 3-nál bizonytalan voltam. A többi kitaláltam a listáról, maximum előbb kezdtem dúdolni a szólót és a szöveget, minthogy a cím is beugrott volna. Ahogy lenni szokott! :) Hát igen, a Pokolgép letarolta a mezőnyt. De nagyon örültem, hogy akadt Lord és Ossian is, pont a kedvenceim közül! Az a tippem, már az alkotói számok miatt is, hogy a 2000 utáni szekciót az Ossian fogja letarolni. Az egy nagyon érdekes kérdés, hogy mitől lehettek kreatívabban a gitárosok korábban! Ha nem magyar, hanem nemzetközi zenére evezek, akkor nálam egyértelműen a ‘70-es ‘80-as évek volt a nagyon magas csúcs. Utána énekben, hangzásban tudnék jókat mondani, de gitárban már jóval nehezebb találni későbbről kiemelkedő játékot. De az is lehet, hogy ez a “természet rendje”, és rajtunk, hallgatókon is múlik, hogy mit érzünk frissnek vagy kreatívnak.
2 ай бұрын
Nekem is ez a két évtized az abszolút kedvenc, bár persze sok zenei példaképem van a későbbi évtizedekből is (Andy Timmons-tól Michael Romeo-n át egészen Plini-ig és Matteo Mancuso-ig). De azért egy David Gilmour, Gary Moore, Brian May, Mark Knopfler lista mutatja (és még sorolhatnám hosszan), hogy a 70-es és 80-as évek milyen kiemelkedő szinten voltak... :)
@istvdan
@istvdan 2 ай бұрын
SZAVAZÁS Pokolgép- Az állarc lehull (2000’)
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat!
@bohonye
@bohonye 2 ай бұрын
21:24
@bohonye
@bohonye 2 ай бұрын
SZAVAZÁS: Zöld Csillag zenekar - Mindent és semmi mást
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat!
@hangrosta9985
@hangrosta9985 2 ай бұрын
Szavazás-Omen: Az Isten Bajsza(2003) (Daczi Zsolt)
2 ай бұрын
Köszönöm a szavazatodat, Daczi Zsolt említésének mindig örülök!
@norbertfejes6307
@norbertfejes6307 2 ай бұрын
Szavazás - cornerstone club - száguldás blues
2 ай бұрын
Köszönöm a szavazatodat! Fejes Zoltán odateszi nagyon a blues/rock feelinget ebben a szólóban.
@norbertfejes6307
@norbertfejes6307 2 ай бұрын
Hát igen. a '90es évekre is lett volna tőle szóló, de azt pont nem tudtam beküldeni: kzbin.info/www/bejne/iKiUZmqejJ6paNk 2:15 től
@hangrosta9985
@hangrosta9985 2 ай бұрын
Zártosztály-Lassíts (Csillag E.) 2019
2 ай бұрын
Köszönöm, felírtam és meg is hallgatom, mert nem ismertem eddig
@AntalVidovics
@AntalVidovics 2 ай бұрын
SZIA TOMI🙃 FANTASZTIKUS MIND A TÍZ, ÓRIÁSI, 3 SZOLÓ DERENGET, KÜLÖN KÖSZÖNET A VIDEÓKERT, NAGY MUNKA LEHET BENNE, GRATULA🙃🎸
2 ай бұрын
Szia Anti! Nagyon szépen köszönöm, örülök hogy tetszett! Sok tennivaló akad a videókkal, de az a jó benne, hogy nem érződik munkának, mert közben végig zenével foglalkozhatok. :)
@FlyingVist
@FlyingVist 2 ай бұрын
Szekeres Tamás '89-es teljes Guitarmania albuma egy a "legjobb" szólók gyűjteménye.
@Metallic_Gaijin_Hu
@Metallic_Gaijin_Hu 2 ай бұрын
Magyar gitározásból nagy kedvenc :)
2 ай бұрын
Nagyon sokat hallgattam annak idején, amikor elkezdtem gitározni.
@Tunze73
@Tunze73 2 ай бұрын
Mivel úgysem szavaz más rájuk, álljon itt a 2000-es évek egyik legzseniálisabb magyar szólója szavazatként: Vasárnapi Gyerekek: A kicsi lány (Czitrom Ádám).
2 ай бұрын
Szuper, mindig örülök, ha kevésbé ismert együttesek is szavazatot kapnak. Meg fogom hallgatni, mert szerintem én sem ismerem.
@Tunze73
@Tunze73 2 ай бұрын
Köszönöm, Tamás. ❤ Szerintem egészen extrém és felemelő.
2 ай бұрын
Meghallgattam, különleges a dal is és a szóló is! Nagyon szeretem ezeket a bátor megoldásokat és a 7 skálafokon kívüli további 5 hang használatát.
@Tunze73
@Tunze73 2 ай бұрын
Köszönöm szépen a meghallgatást, az értékelő szavakat. Mindig az olyan szólók fognak meg elsősorban, amelyek kizökkentenek a várhatóból, amelyek szokatlan helyen szokatlan eszközöket vetnek be, akkor is, ha épp technikailag nem is akarják letekerni a csillagokat az égről. Szerintem ez ilyen. Még egyszer köszönöm, sok sikert, Tamás, várom a további adásokat is! ❤️
2 ай бұрын
Én is mindig a szokatlanságot, egyediséget keresem a zenékben, zenehallgatóként is és zeneírás során is. Köszönöm szépen a biztató szavaidat, hamarosan érkezem az új adásokkal, sok tervem van a következő hónapokra. :)
@Méz-és-Metál
@Méz-és-Metál 2 ай бұрын
Sziasztok Szólómániások, szia Tamás! Köszönöm ezt az összeállítást, minden percét elvezem! Én 42 éves vagyok, az itt elhangzott szólókból 9-et felismertem! 😅Azért volt némi helyzeti előnyöm, mert Pokolgépen, Ossianon és a soron következő adásban, szerintem megemlítésre kerülő Omen és Akela zenekarokon “szocializálódtam”. A 2000-es évek elején, volt szerencsém 9 hónapig ahhoz a Nagy Dávid”DVD”-hez járni gitár oktatásra, aki a Pokolgép kötelékét is erősítette 10 éven keresztül, és aki egy gitáros “lélek útjába” is beavatott nem csak a technika és a darálás ment! Azóta is magaménak vallom azt a nézetét Dávidnak, miszerint a Bluse zene minden zene gyökere ! Ha már gyakorolsz egy fél éve, kezdj el a Bluse zenével ismerkedni, gyakorolj bluse köröket, pentaton skálákat, szólózáshoz, nyújtani, billenteni, megtapasztalod mekkora élmény fél év után úgy zenélni mint a “nagyok”! A zenei alázat hiánya szerintem nagyon meglátszik a mai fiatalságon! Mindenki nulláról, holnapra akar Steve Vai vagy John Petrucci lenni! Pedig azt a technikai tudást fel kell építeni. Kezdőként szerintem a gyökereknél kell kezdeni, de nem a bici-boci tarkánál, hanem a bluse zenénél! A 80-es évek gitárosai is mind a bluseig nyúltak vissza, gondoljuk csak pár ismert gitárosra, Malamsten, Slash, Martin Fereedman, Zakk Whylde, James Hatfield, hogy csak párat megemlítsek. Ők mind hasonlóképpen nyilatkoztak már, hogy először megismerkedtek az alapokkal, vagyis a Bluseal és abból fejlődött ki sok ezernyi óra gyakorlással a saját stílusuk! Mindenkinek örömteli zenélést, gyakorlást és kitartást kívánok a világ legkreatívabb és legkifejezőbb dolgához a gitározáshoz!
2 ай бұрын
Szia Zoli, nagyon örülök, hogy tetszett az adás, és köszönöm, hogy mindezeket a gondolatokat leírtad, rengeteg igazság van ezekben! És az is gyakran igaz, hogy B.B. King egyetlen nyújtásában több érzelem van, mint egy technikás de érzelemmentes virtuóz albumon. A gitározás pedig a világ egyik legcsodálatosabb dolga, 25 év után sem csökkent a lelkesedés, amikor megfogom a hangszert. :)
@LaNfinity
@LaNfinity 2 ай бұрын
Mindegyik Pokolgepet felismertem, az elso 3 albumot - tobbnyire kazettarol - rongyosra hallgattam. Az Ossian dalnal a zenekar megvolt, noha sosem hallgattam oket, de a stilus adta magat. Az en szemelyes kedvencem a Tokfej, szerintem a teljes magyar rocktortenelem egyik magasan kiemelkedo szerzemenye. Classica-val sosem talalkoztam eddig, de bejott, az pedig kicsit szegyen, hogy a Lord-dalokat nem ismertem fel (meg eloadoi szinten sem), noha sokat azt sem hallgattam.
2 ай бұрын
A kazettás időszak nekem is megvolt, és a Tökfej tényleg különleges (nemcsak a szóló, hanem a teljes dal is). Köszönöm, hogy megnézted az adást, és várlak majd a 90-es évek szólóinál is!
@szabolcsmagyar5909
@szabolcsmagyar5909 2 ай бұрын
Mekkora égés számomra ... 10/9 lett csak . Szombathelyiként pont az elsőt nem tudtam kimondani , pedig a nyelvemen volt ...😑 Na , kíváncsi leszek hogy benne lesz-e a 90-s évek beli szólók között az a szóló , melyet akkoriban szakmailag a legjobbnak tartottak .
2 ай бұрын
A 9 találat így is kiemelkedő eredmény, és a Lordnak annyi sok jó száma van, hogy egy szólóból néha nem ugrik be rögtön a cím. :) Majd a következő adásnál írd meg, hogy benne volt-e az általad gondolt szóló a top 10-ben, kíváncsi leszek, melyik ez a szóló.
@tamastoth3579
@tamastoth3579 2 ай бұрын
Köszönjük a mai adást is! Nagyon érdekes kérdés, hogy mi mást tudtak a 80-as évek zenészei. Ezt semmiképpen nem egyszerűsíteném le annyira, hogy akkor a lélek volt, ma meg a puszta technika. A 80-as évekig a rock volt a 20. század népzenéje, de akkor - főleg a nyugati parton a glam térhódításával - elszakadt a néptől. Milliárdosok kezdtek aggódni a nincstelenekért, szolidaritásukról biztatták a melósokat azok, akik aztán az öltözőbe kéretett majom alfelét több pénzzel törölték ki, mint nekik a havi fizetésük. És félreértés ne essék, nem az a baj, hogy sok pénzük volt, hanem hogy annyira látványosan semmi közösséget nem vállaltak azokkal, akikből éltek. Örök szerelemről énekeltek, akik évtizedeket k..rtak (elnézést a terminus technicusért) végig kokainmámorban, minden nap mással. Meg hát az nem volt valamirevaló rocksztár akinek nem volt bekábszizva okozott halálos közúti balesete, amit aztán pénzbüntetéssel megúszott. Ezzel a közeggel mindent ki lehetett csinálni, csak szeretni nem. És a hallgatók le is küldték őket a purgatóriumra, ahogy megjelent a grunge. (Személy szerint én is jobban szeretem a grunge-ot és az abból származó zenét, mint a 80-as éveket.) A 21. századnak szerintem nincs meg a népzenéje. Akinek közlési kényszere van, egész egyszerűen nem a gitárhoz fordul, de talán nem is a zenéhez. A zene megmaradt művészeti ágnak. Az introvertáltak játékszere. Technikásabb? Mindenképp. Lélektelenebb? Nem. Csak azt látjuk, hogy nem tud annyira rezonálni a néplélekkel, vagy inkább úgy mondanám, a néplélek nem tud rezonálni a zenén keresztül. A rock képtelen frappánsan megfogni a korszellemet, és ezt el kell fogadnunk, nem pedig a kortárs játékosokat hibáztatni. Legalábbis én így látom, aztán lehet, hogy tévedek.
2 ай бұрын
Nagyon jók ezek a gondolatok, és ilyen irányból még nem is közelítettem meg eddig ezt a kérdést. Simán lehet, hogy ilyen oka lehetett annak, hogy megváltoztak a zenei preferenciák, illetve a zene és az emberek kapcsolata. Már a Pink Floyd "Wall" albuma is erről az elidegenedésről szólt, amikor a zenész falat érez közte és a közönség között (Roger Waters gondolkodó emberként észrevette azt, amit sok későbbi rocksztár sosem vett észre). Mindenesetre az nagyon jó, hogy a rock/metál tovább él, még ha rétegzeneként is (és azért világszerte százmilliók hallgatják ezt a két stílust, és talán soha nem volt ilyen gazdag a felhozatal a Mastodon-tól Tosin Abasi-ig, a Gojira-tól a Nick Johnston-ig).
@Laci1972
@Laci1972 2 ай бұрын
Szerintem a nyolcvanas évek metal zenészei maradandót alkottak. Akár a korai Pokolgép akár a kezdeti Ossian, zenekarokat vesszük. 23:34
2 ай бұрын
Ez így van pontosan, és ezért is öröm 2024-ben is ezekkel a bő három évtizeddel ezelőtti zenékkel foglalkozni.
@Tebe-video
@Tebe-video 2 ай бұрын
Szavazás: Roy és Ádám - A boldogság egyszerű
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat! 🎸
@laszlototh7026
@laszlototh7026 2 ай бұрын
Az nagyon fasza szóló, de inkább már a jazz felé hajlik, nem metál.
@Tebe-video
@Tebe-video 2 ай бұрын
@@laszlototh7026 nem metál a stílus, bármilyen zene mehet.
@laszlototh7026
@laszlototh7026 2 ай бұрын
@@Tebe-video ja, akkor ok!
2 ай бұрын
Így van, mehet bármilyen zene a szavazáson. A 80-as éveknél a kínálat bősége miatt lett csak kettéosztva a mezőny. :)
@mokavadasz428
@mokavadasz428 2 ай бұрын
Jónás T.-Borderline (⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️)
2 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm, nagyon jólesik!
@navrasicsi
@navrasicsi 2 ай бұрын
Kukovecz Gábor tarolt :)
2 ай бұрын
:)
@To652
@To652 Ай бұрын
Nem került bele a Háború gyermeke?! Mondjuk én annyit értek a zenéhez, hogy van két fülem és hallok velük. 🤣 Nem tudom mi van abban a szólóban, de 10 éve az a csengőhangom, 1560x meghallgattam és még mindig libabőrös vagyok tőle! 😁
Ай бұрын
A közönségszavazatok most így alakították a sorrendet, de természetesen lehetne még további 3 top 10 listát csinálni, mert rengeteg dal van, ami megérdemelné. A kiemelkedő zene egyik célja pont ez, hogy ilyen nagy hatással legyen a zenehallgatóra, úgyhogy nagyon jó ezt olvasni, hogy 10 év után is ilyen érzésekkel tudod meghallani, amikor megszólal a csengőhang. :)
@jurajkosa3494
@jurajkosa3494 2 ай бұрын
Szia Tamás, udv újra itthon, sajna most nem szavaztam, mivel a metál nem az erosségem, de így tálcán kapva a legjobbakat, nagyon élveztem. Utánna is nézek, hogy jobban megismerjem oket.. Az én Szilárd fém - díjamat a 9. "sorszámú" Megszálott c. dal kapná.
2 ай бұрын
Szia Gyuri, köszönöm szépen! Örülök, hogy tetszett a mai lista, és a Classica tényleg kiemelkedő zene volt (épp holnap lépnek fel Pesten, ha minden igaz), akik több ismertséget érdemeltek volna.
@jurajkosa3494
@jurajkosa3494 2 ай бұрын
még egy pillanat...a lépnek helyett lépek - et olvastam, megorultem, hogy mikor? , hol? , de itt a Classicáról van szó. Azért elárulhatnád , hogy Te mikor lépsz a nagykozonség elé?
2 ай бұрын
Pár hónapja feleségem kiállítás megnyitóján játszottam, de ezt leszámítva most minden időt kitölt a Szólómánia (adások, tanfolyamok készítése), ha több idő lesz, akkor lesznek majd sűrűbb fellépések. 🙂🎸
@jurajkosa3494
@jurajkosa3494 2 ай бұрын
🏸🎸🎸🎸🎸🎸🎸🎸🎸🎸🎸🎸
2 ай бұрын
:)
@Szalay-u8v
@Szalay-u8v 2 ай бұрын
SZAVAZAT: nálam nagyon nyerő egy szerintem kevésbé ismert szám ami az Omentől a Késztermék című dal én annak a szólójáraszavazok
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat, meghallgatom mindenképpen🎸🤘🏻
@doubterist
@doubterist 2 ай бұрын
Nem rossz sőt! Mondjuk szerintem a Lord nem igazán metál zenét játszott, inkább dallamos hard rock talán. Sok koncertjükön voltam 88 előtt, utána sajna kevesebb koncertre tudtam elmenni. Én nagyon bírtam, amikor koncerteken Erőss kiállt egyedül és negyed órát vagy többet virgázott, az volt a kedvenc részem. Látszik, hogy a 80-as években a magyar metál színtér nem volt valami túl gazdag, legalábbis ami a kiadott felvételeket illeti, a Pokolgép, Ossián uralkodott, még voltak páran, de a széles közönség nem sokat ismert, inkább underground módban voltak a zenekarok egészen a nyolcvanas évek végéig. Undertaking-et emelném még ki, akiktől egy kazetta terjedt el, nyúlósra hallgattam. Én is főleg a Metallica, Iron Maiden, Malmsteen, Judas Priest, Running Wild, Dio, Helloween, Black Sabbath, Anthrax, Celtic Froast, stb. vonalon "mozogtam", a magyarokat sokkal később kezdtem megismerni. De így kiemelve csak a gitározást, egész jók. Nyilván ők is leginkább abból éltek eleinte, amit külföldről hallottak. Aztán kialakult mindenkinél a saját íz és persze nyilván fejlődtek is, egyre jobb hangszerek, hangtechnika jött be az országba, egyre több külföldi hang és videó anyag, stb. Emlékszem, sokáig vékonnyá nyúlott kazettákat másolgattunk, azokról próbáltuk kihallani az akkoriban kevésbé ismert metál zenekarokat. Ezek a vacak házi koncert felvételek el is vették kicsit a kedvemet, és inkább tettem fel a Mob Rules vagy a Somewhere in Times lemezemet, ahol hallottam is mi szól. Jó ez a sorozat. Kár, hogy nem vagyok 25 évvel fiatalabb, talán több lelkesedés lenne bennem, hogy megtanuljak legalább alapszinten szólózni. 👍🙏
2 ай бұрын
Nagyon örülök ennek a részletes visszatekintésnek, amit leírtál, jó volt olvasni és külön köszönet, hogy minden adásnál megírod a gondolataidat! A kazettás korszak végét én is elcsíptem, és én is tekergettem vissza tollal a magnó által bekapott szalagokat:) Igen, a rock és metál közötti választóvonal sosem egyértelmű, a Lord esetében a zenei megoldások és a hangulatvilág alapján éreztem úgy, hogy ebben a listában legyenek. :)
@roberttajti1360
@roberttajti1360 2 ай бұрын
Pokolgép mind megvolt ,, nem is csoda , kedvenc bandám volt .
2 ай бұрын
Ennek örülök! Kik voltak még a további kedvenceid a műfajban?
@roberttajti1360
@roberttajti1360 2 ай бұрын
1980 ban születtem, a 90 es évek közepétől szerettem meg a metál stilust , és azonnal a Pokolgép lett a kedvenc . Persze a hasonló nagyok mint pl Ossián is ott volttak, de Pokolgép az vitt mindent évekig. Egyszer csak jött Moby dick az életemben , és a többi pl Kreator és nagyot változott a helyzet . Viszont az időben kezdtem visszafelé is nézni , és amikor a Pink Floydot megismertem , akkor ért meg bennem a gondolat hogy én is gitározni szeretnék .David Gilmour az én legnagyobb gitárhősöm .Itt köszönöm neked a régebbi videódat David stilusáról, trükkjeiről. Sokat tanultam belőle .Köszönöm neked a sok erőfeszitést , hogy mindennel ,és mindenkivel foglalkozol hogy jobb gitárosoká váljunk.
2 ай бұрын
​@@roberttajti1360 Nagyon jó ezt olvasni, hogy szintén Gilmour volt az, akinek köszönhetően megszületett benned az elhatározás a gitározásra. Ez velem is pontosan így történt, és még az első gitárom színét is Gilmour miatt választottam (egy bordó olcsó Strat volt, mert akkoriban nem a Black Strat gitárját használta, hanem egy bordó Fendert:) Örülök, hogy hasznos volt számodra az adás David Gilmour játékáról, és köszönöm szépen az elismerő szavaidat, ezentúl is igyekszem mindig érdekes+hasznos tartalmakat készíteni.
@attilahorvath6153
@attilahorvath6153 2 ай бұрын
A 2000-es évek szólóiba bekerülhetne a Kalapács együttes "viszlát" című száma,és jónéhány Ossian szóló is.Rubcsics Ricsi is csodákat tud művelni.
2 ай бұрын
Köszönöm, be is írtam a Kalapács dalt, és ha írsz az Ossian-tól is egy kedvenc 2000 utáni számot, akkor felírom azt is a listára. 🎸🎵
@hangrosta9985
@hangrosta9985 2 ай бұрын
Lukács Peta-Replay (2017)
2 ай бұрын
Köszönöm, be is írtam!
@szabolcsnagy319
@szabolcsnagy319 2 ай бұрын
Szavazás Kalapács - Terápia
2 ай бұрын
Szia Szabi, köszönöm szépen a szavazatodat 🎸🎵🎶
@CsabaBiro-sq2pu
@CsabaBiro-sq2pu 2 ай бұрын
Teljesen elfogadható a sorrend,/bár nálam a tökfej ikerszólója a No:1,jó kis Bhramsos hegedű hangzású/ Kukovecz pedig egy dalszerző zseni!
2 ай бұрын
Köszönöm a szavazatodat, és egyetértek azzal, amit Kukovecz Gáborról írtál! :) A szavazás most a 2000-es évek utáni zenékre van kiírva, a 90-es évek szavazása zajlott az előző adás kommentjeinél.
@RóbertTalpai
@RóbertTalpai 2 ай бұрын
Világ legjobb szólói
2 ай бұрын
:)
@timeaszabo6626
@timeaszabo6626 2 ай бұрын
SZAVAZÁS: Zöld Csillag zenekar - Mindent és semmi mást
2 ай бұрын
Köszönöm a szavazatodat!
@asdfqwer6841
@asdfqwer6841 2 ай бұрын
A Tökfejben "gitárpárbaj" stílusban nyomja a két gitáros. Felváltva szólóznak, de időnként beleszólóznak a másik szólójába is. 😆 Az újra születnék- ben szintén, csak itt kicsit jobban elkülönül a két szóló. Illetve hát ... tulajdonképpen egy szóló....na 🙂😄
2 ай бұрын
Ilyesmit éreztem én is ezekben a szólókban, csak nem tudtam pontosan, hogy a valóságban mikor melyikük játszotta a részeket. És tényleg az a szép, hogy ezek a külön-külön játszott szólórészek egy igazi kerek szólóvá állnak össze. A Helloween "Keeper of the Seven Keys" dala jut eszembe, ott is olyan szép gitárpárbajok vannak a dal középső harmadában. :)
@asdfqwer6841
@asdfqwer6841 2 ай бұрын
Ha egy normális fülessel hallgatja az ember (sőt egy sima telefon fülhallgató is megteszi) akkor gyönyörűen elkülönül egymástól a két szóló. Egyik fülben Kukovecz, a másikban Nagyfi hallatszik. Amikor egyszerre játszanak az is nagyon jól kivehető. Még a harminc valahány éves felvételeken is. Viszont ha valamilyen hangfalon, vagy monitor hangszóróján keresztül hallgatjuk, akkor nem biztos, hogy ezek ilyen tisztán előjönnek. Persze nem kell beszerezni az eredeti albumot, ami itt a Jutubon fent van, azok is tökéletesek erre a célra.🙂 A Hellowenről pedig csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. 😃 Hatalmas kedvenc
2 ай бұрын
Igen, fülesen át hallgattam, amikor lekottáztam a kedvenc részeket a szólóból. Hallatszik is a sztereó panorámázás, csak nem tudtam, hogy melyik szóló-részlet Kukovecz és melyik Nagyfi szakasza. Örülök, hogy a Helloween közös kedvenc!
@asdfqwer6841
@asdfqwer6841 2 ай бұрын
🥰
@TamasSzabo69
@TamasSzabo69 Ай бұрын
A fenébe.. Csak 10-ből 5. 😊 Azt hiszem, ha a Pokolgép nyugatra születik, világhírű lett volna. Nem véletlen, hogy Kukovecz többen is szerepel. Zseniális. Csak én gondolom, hogy kicsit hajaz a Halloween hangzására?
Ай бұрын
5 találat is egészen jó:) Kukovecz Gábor lett az egyik legnépszerűbb szereplője ennek az ötrészes visszatekintő sorozatnak és megérdemelten. A Helloween biztosan hatással volt a hazai színtérre, nekem is nagy kedvencem volt a Keeper of the Seven Keys. :)
@TamasSzabo69
@TamasSzabo69 Ай бұрын
Ez a lemeze a Halloween-nek, kitörölhetetlen az agyamból. 😃😃😂
Ай бұрын
​@@TamasSzabo69 Nekem is, még gimiben hallgattam a kazettát rongyosra, különösen a hosszú címadó dalt :)
@TamasSzabo69
@TamasSzabo69 Ай бұрын
A 13 perces balladaszerűre gondolsz? A Part 2-őn? Az is mocskosul jó! 🙂 Én nem tudok kiemelni egyet sem. Azt hiszem, mindegyik elképesztő. És Kiske hangja.... 👌👌 Ha létezik tökéletes hang, az övé az. És a legelképesztőbb, mennyire időtálló. Mint a Baby Sisters, vagy Kozsó. 😂😂😂😂😂 Azt gondolom, tényleg igaz, a rock, örök. Lehet egy kérdésem, kedves druszám? ( ugye nem baj, hogy druszámnak neveztekek? 🙂) Játszol valahol? Amit láttam a csatornákon meggyőzött, hogy elképesztő az elméleti és gyakorlati tudásod. Kár lenne nem kamatoztatni, plusz a külsőd is megnyerő, és szimpatikus. (Kérlek ne érts félre...😂) Bár, a tanítás is hivatás, főleg, ha valaki az életét teszi rá, és persze nem mindenki akarja a "sztárszerepet". Nézd el nekem, hogy hosszúra sikeredett választ írtam, de szeretek értékes, értelmes emberekkel kommunikálni, megismerni öket. 🙂 Ja, "idegbe " hoztál, fejhallgatón elkezdtem hallgatni a Helloween albumát. Nagyobb hangerőn. 😂
Ай бұрын
Igen, a part 2 metálballadára gondolok, már a kromatikus intró is szenzációs, és utána a teljes dal is. :) És köszönöm szépen az elismerő szavaidat és az érdeklődést is! Jelenleg a tanítás a fő szenvedély, de volt már minden, együttesek, szólólemezek, külföldi szerződések, vendégszereplések, stb. A történet egy részét ebben az adásban meséltem el a bordó gitárom szemszögéből :) kzbin.info/www/bejne/hJW7hpuldrVri6c
@CsabaAcs
@CsabaAcs 2 ай бұрын
SZAVAZÁS : Kalapács A játék ha véget ér
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat! 🎸
@ferencnorberttoth4991
@ferencnorberttoth4991 2 ай бұрын
Az Ossian szám címe helyesen: Éjféli lány
2 ай бұрын
A "Rock 'n' roll lány" az 1988-as "Acélszív" lemezen jelent meg, az "Éjféli lány" pedig az 1990-es "A rock katonái" lemezen jelent meg, tehát két külön dalról van szó.
@ferencnorberttoth4991
@ferencnorberttoth4991 2 ай бұрын
Oh, valóban, igazad van, kevertem fejben a két számot, mostanában nem hallgatom ezeket a számokat, a fiatalkori emlékekből dolgoztam. Mentségemre szóljon, a Pokolgép szólókat felismertem . :)
2 ай бұрын
🙂🎸 Semmi gond, és köszönöm szépen, hogy megnézted az adást! Várlak majd a következő adásnál is, ahol a 90-es évek legjobb magyar szólói szerepelnek majd.
@antalkocsis2620
@antalkocsis2620 2 ай бұрын
Jónás Tamás - Borderline
2 ай бұрын
Köszönöm szépen, nagy örömöt szereztél nekem ezzel a szavazattal!
@ZakkWyldeman
@ZakkWyldeman 2 ай бұрын
A 9.-ik elég is volt nézni, mert az a number 1.
2 ай бұрын
:)
@gigabursch
@gigabursch 2 ай бұрын
hááááát, igen. A Pokoli Színjáték valami akkora durranás volt, hogy a mai napig zeng... A Classica nekem kimaradt az életemből. 😞 Van mit pótolni! 🙂 A 10. csak zenekarilag lett meg, a többi az a Classica kivételével mind csont nélkül...
2 ай бұрын
Örülök, hogy ilyen sok találat lett, és a Classica mindenképpen megérdemli, hogy emlegessük őket, mert különleges zenei világot hoztak nagyon magas szinten.
@JustLazloOfficial
@JustLazloOfficial 2 ай бұрын
Ejj, hogy a "Sörivó vagyok" c. számot senki nem szavazta be az Ossian-tól azért az kár 😞
2 ай бұрын
Igen, érdekes módon erre a számra nem érkezett szavazat, pedig ez egy híres számuk, már kamaszkorban is idéztünk mindig belőle. :)
@herczegtibor751
@herczegtibor751 2 ай бұрын
A halálra szeretlek szólója egy világ listán is méltán szerepelne.
2 ай бұрын
Egyetértek ezzel, nagyon komoly alkotás.
@CsabaBiro-sq2pu
@CsabaBiro-sq2pu 2 ай бұрын
Azért túlzásokba ne essünk,nem véletlenül nincsenek világhírű Magyar rock és pop zenészek!
@JessyJamesization
@JessyJamesization 2 ай бұрын
@@CsabaBiro-sq2pucsak azèrt mert a magyarországon születtek ès ott alapítottak bandát A magyar nyelv nem olyan dallamos ès populáris mint az angol, egyébként technikailag ès dallamilag simám egy szinten van az Iron Maidennal vagy Metallicaval. Jok lettek volna Amerikában a 80-as 90-es években mikor a Rock&Roll a csucspontjára szárnyalt
@CsabaBiro-sq2pu
@CsabaBiro-sq2pu 2 ай бұрын
@@JessyJamesization na jagyjuk a dumát! Az elmúlt bö 30 évben egyetlen zenészünk és zenekarunk sem tudott összehozni egy bilboard listás számot,egy slágert,legyen szó popról vagy rockról! Egy nagy semmi a hazai zenei világ,egy nyugatmásolás az egész,egy kópoia!deep purple -P-Mobil kópia,vagy Ossian-Iron Maiden kópia,Scooter-Cosmix kópia,Space Girls-Bestiák kópia stb.,napestig lehetne sorolni! Hány gitáros, dobos ,vagy billentyüsünk játszik nemzetközi bandákban?! A helyes válasz "0"az az nulla! Az énekeseink még rosszabbak,arra is lusták és tehetségtelenek voltak,hogy angolul megtanuljanak hibátlanul elénekelni egy számot! Nézd meg, Kalapácsot vagy Paksit netán Rudánt szerinted megütik mondjuk egy Kiske vagy egy Klaus Meine szintjét?! Aligha! Tessék hallgasd meg az Eddától a November rain c.számot és akkor meg fogod látni,miért nem kell az Edda és Pataki a kutyának se a nagyvilágban! És hogy mégjobban elkeserítselek,azért nézd meg,egy Isten háta mögötti országból/Mongólia/jön a HU nevü zenekar és letarolja a SAjÁT zenéjével a világot,vagy itt vot a román zenekar dala a"numerakirály"húsz éve nincs olyan nap,hogy a rádiók ne adnák le, ráadásul feldolgoztákák már vagy 500 féleképp! Úgyhogy a honi zeneipar egy nagy túró!
@hangrosta9985
@hangrosta9985 2 ай бұрын
JÓNÁS TAMÁS - Borderline (2011)
2 ай бұрын
Köszönöm szépen, ez nagy megtiszteltetés és jólesik!
@gaborbak356
@gaborbak356 2 ай бұрын
SZAVAZÁS - Ossian: A búcsú
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat! :)
@HulkuvEesti
@HulkuvEesti 2 ай бұрын
9. A legjobb szerintem,, ami lehet önmagában is az, a tömeg izlése sosem egyezik az általános minőséggel, hisz tudjuk, hogy a mcdonalds is mindig tele van
2 ай бұрын
A Classica szerintem is nagyobb népszerűséget érdemelt volna annak idején, mert kiemelkedő zenészek alkották az együttest, és különleges világot képviseltek.
@HulkuvEesti
@HulkuvEesti 2 ай бұрын
Én nem is tudtam, hogy volt ilyen a 80as években, nekem ez most katartikus élmény.
2 ай бұрын
🙂🎸🎶
@rorschachunter
@rorschachunter 2 ай бұрын
​@@HulkuvEesti A Classica az utóbbi 2 évben újra formálódott. Nemrég a Barba Negrába jatszottak. Szerintem zseni, ajánlani tudom. Nézz ràjuk facebookon lesz hamarosan bulijuk.
@HulkuvEesti
@HulkuvEesti 2 ай бұрын
@@rorschachunter Néztem videókat, analogban is volt nemrég. Én többnyire power, symphonic, neoclassical, és még pár féle heavy metalt hallgatok, de itthon nagyon kevés van, vagy nem annyira fog meg, és eddig neoclassicalt egyet sem ismertem Magyarországon. Nekem az Ossian és társai annyira egyszerű zenék, talán nem véletlen, hogy a legtöbb nagyobb neoclassical banda tagjai valamilyen zeneakadémia után kerültek erre az útra.
@norberttoth6699
@norberttoth6699 2 ай бұрын
A Pokolgépek, Ossiánok mind megvoltak! Azért Kukonál kijön hogy ének-zene tanárbácsi
2 ай бұрын
Igen, nagyon komoly harmóniavezetés és zenei építkezés zajlik a számokban.
@Elfoglalt1
@Elfoglalt1 2 ай бұрын
Amikor ezeket játszotta, még nem volt az, csak később lett amikor a rock és metál zene átmenetileg háttérbe szorult az új divat zenékkel szemben és nem tudtak csak a zenélésből megélni. De ezzel együtt vagy enélkül is egy géniusz ő is és Nagyfi Laci is. Jó lenne ha kibékülnének egyszer 🙏😎🤘
2 ай бұрын
Az tényleg jó lenne, legendás duót alkottak.
@norberttoth6699
@norberttoth6699 2 ай бұрын
Igen, hát mostanra mindenki a Totális metálban van Kuko kivételével. Kiváncsi leszek majd a 2000 évek szólóira Tamás, mert a magyar metál élet úgy eltűnt ? Vagy én öregszem?
@ntvbt
@ntvbt 2 ай бұрын
Itt hallhatod énekelni is Kuko-t, de a gitárszóló is megér egy misét! ÉG VELED: kzbin.info/www/bejne/bWGsiKybf8qtr6M
@zsoltfuto4044
@zsoltfuto4044 2 ай бұрын
SZAVAZÁS - OMEN: Huszonöt év
2 ай бұрын
Köszönöm szépen a szavazatodat! :)
@CSAKEGYSAS
@CSAKEGYSAS 2 ай бұрын
pokolgép.. engem az lepett meg,hogy mindet a Kukovecz játssza. én azt hittem,hogy a Nagyfi is szólózott.
2 ай бұрын
Igen, igazad van, közben a kommentekben a többiek is segítettek és megírták, hogy volt köztük felelgetős szóló, amikor mindketten játszottak, és olyan is, amikor Nagyfi Laci szólózott.
@dodigyulai1712
@dodigyulai1712 2 ай бұрын
Csak Pokolgép meg Ossian? Moby Dick?
@TheTomi0627
@TheTomi0627 2 ай бұрын
Az Ugass kutya 90es, talán ha lesz 90-es évek
@dodigyulai1712
@dodigyulai1712 2 ай бұрын
@@TheTomi0627 de már voltak előtte is felvételeik, pl.A kiválasztott
2 ай бұрын
A 90-es évek listájában hamarosan meglátjuk, hogy lesznek-e ők is a szavazatok alapján:)
@forsalejerseys4027
@forsalejerseys4027 2 ай бұрын
A Lord nem metál.....bocsi
2 ай бұрын
A stílusok szerinti elkülönítés valóban szubjektív, az előző adásban el is mondtam, hogy nem könnyű határokat húzni. Én a zenei témák, szövegek, hangzás alapján inkább a metál kategóriába soroltam őket, mint a sima rock kategóriába, de valóban dallamos hard rock lenne a besorolás, ha kettőnél több kategória lenne.
@He11aHunn
@He11aHunn 2 ай бұрын
Hát... azért ez a lista nagyon jól mutatja, milyen korlátoltak/beszűkültek vagytok ti, mostani 50 körüli metálarcok... de ez nem a korral jár, ilyenek voltatok ti már akkor is, amikor a 80-as évek még jelen idő volt - emlékszem erre jól, én is 50 éves vagyok, én is metálos voltam, s vagyok is máig, de azért hogy ugyanaz a 3-4 banda töltse ki az egész életemet.... hát jól is néztünk volna ki.
@Elfoglalt1
@Elfoglalt1 2 ай бұрын
80-as évek magyar metál szólói volt a téma, nem 50 év merítése.
2 ай бұрын
Hozzátennék még egy szempontot, tiszteletben tartva a véleményedet: a rock/metál egyik fő üzenete a szabadság és egyéniség megélése, gondolom ebben egyetértünk. Szerintem ennek a részét képezi az is, hogy valakinek pár együttes tölti ki az életét, másvalaki pedig nagyon szeret sokféle együttest hallgatni. (Sőt, ez életszakaszonként is változhat, nekem is volt 5 év Malmsteen korszakom, utána pedig hirtelen együttesek tucatjait kezdtem hallgatni rövid időn belül.)
@CsabaBiro-sq2pu
@CsabaBiro-sq2pu 2 ай бұрын
Igen,Malmsteen mindenkit elvarázsol a tudásával, Paganiní,Vivaldi szerű virtuóz ját3kával no! Azután meg rájön mindenki,hogy az egész nem más,mint egy önző magamutogatás😂!/én,csakis én vagyok a legjobb/
@He11aHunn
@He11aHunn 2 ай бұрын
Igen. Egyéniség meg szabadság. Hallgattam ezt pont eleget azoktól, akik ennek pont az ellenkezőjét valósították meg. Megyek az utcán úgy 1988 táján, könnyen megverhető kis gyîkarc voltam, megállít egy társaság, csupa nálam nagyobb erősebb gyerek, és agresszíven számonkérnek: "metal vagy depesmód" Nyilvánvaló volt, hogy metálosok, hiszen a metálosoknak kötelező egyen-outfitben pompáztak, vagyis ha jót akarok, azt mondom, hogy perszepersze, metál. Ám megvolt a kockázata, hogy ha ezt mondom, akkor azért vernek meg, mert akkor miért nem nézek is ki úgy, mint egy metálos (próbáltam volna csak meg, hahaha, apám agyon is vert volna). Úgyhogy végül is azt mondtam: nekem mind a két zene tetszik. Ami igaz is volt: a Mode 'Music for the Masses' lemeze kifejezetten sötét és kemény és nagyon agyas zene - máig rejtély számomra, miért volt egy "true" (hahaha) metálos számára kötelező utálni. A válaszomon a metálos galeri teljesen ledöbbent. Aztán végül a vezérük a mutatóujjával a mellkasomat bökdösve azt mondta erre: "Ez azért van, mert neked nincs egyéniséged!!!" Hát, gondoltam magamban, innen, ahol én állok, nagyon úgy néz ki, hogy pont hogy nekem van egyéniségem és nektek nincs, de ezt már nem mertem mondani, mert akkora egyéniség azért nem voltam, hogy ezért meg is veressem magam... Remélem, érti mindenki, hogy miről beszélek.
2 ай бұрын
Értem teljesen, és akik ilyen helyzetbe kényszerítettek, azok valóban nem értették a fogalmak lényegét. Az igazi szabadság és egyéniség ott kezdődik, hogy mások szabadságát és egyéniségét nem korlátozzuk. Sajnos nem volt ritka az ilyen eset, amit leírtál...
@gilrain71
@gilrain71 2 ай бұрын
SZAVAZÁS: Zöld Csillag zenekar - Mindent és semmi mást
2 ай бұрын
Köszönöm a szavazatodat!
Nálad - Kukovecz Gábor // Itt születnek a nagy dolgok! 🤘🔥
1:05:41
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН
coco在求救? #小丑 #天使 #shorts
00:29
好人小丑
Рет қаралды 120 МЛН
So Cute 🥰 who is better?
00:15
dednahype
Рет қаралды 19 МЛН
The evil clown plays a prank on the angel
00:39
超人夫妇
Рет қаралды 53 МЛН
Ráskó Eszter - Tirpák Madonna 1/4
27:02
Ráskó Eszter
Рет қаралды 609 М.
Gitártechnika 101: A gitározás titkai, amiket a tanárok nem árulnak el
14:55
Gyakorló erősítők otthonra // Tesztelünk Dandó Zolikával🎸🔥
59:07
“A ROCKZENE KONZERVÁL” /  ÉLETÚT / KALAPÁCS JÓZSEF
42:14
PEOPLE, STORIES FROM THE UNDERGROUND PASSAGE I. /// Friderikusz Podcast 105.
1:30:36
Bödőcs: Nincs idő gólörömre (a teljes önálló est)
1:02:39
Bödőcs Tibor
Рет қаралды 4,6 МЛН
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН