Nagyon szép történet volt! Egyet értek e nemzeti emlékhellyel!
@erzsebetgyorgyi81254 жыл бұрын
Nagy elismerés ezért a kezdeményezésért! Valóban, miközben a történelem sok meghatározó - és köztudomású - eseménye köthető ehhez a helyhez, minden diák tanul róla, először kap a közvélemény pontos helyszínhez kötést. Köszönet az állhatatos utánajárásért! Valóban szükség van ehhez egy emlékműre és ide irányító jelzésekre. Jómagam is sokszor gondolkodtam rajta, hogy a hatalmas rákosi síkon pontosabban hol lehetett. Köszönöm a Patriótáknak, hogy kiderítették - remélem a történészek egyetértenek a megállapítással!
@Bozse114 жыл бұрын
Hálás köszönet a kutatóknak.
@SUBZERO3224 жыл бұрын
Támogatom!
@judittabi88334 жыл бұрын
Én is!
@istvanfedor73234 жыл бұрын
Nemes kezdeményezés, köszönöm, hogy gondoltak rá. Támogatom, hogy legyen nemzeti emlékhez Rákos mezejének a megmaradt része. Ha ehhez házakat kell elbontani, akkor is.
@csabamolnar99884 жыл бұрын
Azért aki azokban a házakban lakik nem hiszem, hogy nagyon örülnének :D
@attilasimonovics3734 жыл бұрын
Legyen!
@wess2744 жыл бұрын
Teljes szívvel támogatom ! Legyen egy szép park és emlékhely egy szép szoborral ezen a helyen. Köszönet a Patriótáknak, hogy nem hagyják elfeledni nemzeti értékeinket !! Kellene egy közvélemény kutatás, mi lehetne a szobor tárgya ? Egy oklevél, ami említi Rákosmezőt - mint az Aranybulla emlékhely - vagy IV. Béla unokája, IV. (Kun) László királyunk, az első itt megkoronázott magyar király szobra ? - döntsön a közvélemény.....
@Tititateo634 жыл бұрын
Legyen nemzeti emlékhely!
@beatrixbarna95184 жыл бұрын
Emlékidéző, történelmi hitelességét ne feledjük Rákos mezejének. Köszönjük a felhívást a Magyar Patriótáknak!
@klarasteinhauser9954 жыл бұрын
Szerencse, hogy még nem épült be lakóteleppel. Méltó lenne egy emlékhely elődeink tiszteletére.
@judittabi88334 жыл бұрын
Egyet értek!
@kicsilo4 жыл бұрын
felig mar be vna epitve, sajnos
@sandorhodi43014 жыл бұрын
Elismerés ezért a nemes kezdeményezésért!
@rozaliarozalia504 жыл бұрын
TISZTELETEM !!!
@izabellaberki20964 жыл бұрын
Szép lenne, valóban nemzeti emlékhellyé emelni ezt a kitüntetett helyet,-területet,-amíg nem késő...
@judittabi88334 жыл бұрын
Igaza van!
@Rimini124 жыл бұрын
Emlékem szerint a Királydomb lejtőjéről néztem az István a király ősbemutatóját 1983-ban....az összes eddigihez képest a legnívósabb rendezésben és a legjobb szereplői összeállításban. Ezért (is) Koltay-Szörényi tudhatott a Királydomb magyarság történeti jelentőségéről.
@leventebokonyi9314 жыл бұрын
A Szörényi-Bródy féle rockoperának semmi köze nincs ehhez a helyszínhez, az a domb a Városligetben található. Azt a dombot 1975-ben készítették mesterségesen, a BNV épületeinek törmelékből és a ráhordott földből álló dombot szánkózás céljából hoztál létre. A Királydomb elnevezést az István, a király c.rockopera bemutatója után a közönség ragasztotta rá. A fővárosban több királydomb is létezett. Az egyik a mai Széchenyi tér közepén (MTA-val szemben) állt és Ferenc József koronázására hordták össze az ország összes megyéjének földjéből. A másik domb IV. Károly koronázására készült és a mai Szent György téren állt. Koronázási dombok voltak Székesfehérváron, Pozsonyban, Sopronban is. A címben szereplő Királydombot( X.ker. Nagyicce utca) a néphagyomány őrizte meg mint a középkori rákosi országgyűlések kiemelt színhelyét. Az, hogy itt állt-e a király sátra, valóban ez a pont volt-e a az országgyűlések központi helye, azt nem lehet tudni biztosan. Az biztos, hogy ez a Rákos-mező legmagasabb pontja, közelben folyik a Rákos-patak, illetve az, hogy a néphagyományban Királydomb néven élt a helyszín a török kiűzése után is, arra mutat, hogy valóban a középkor folyamán kulcs szerepe lehetett ennek a helynek az országgyűlések életében.
@Rimini124 жыл бұрын
@@leventebokonyi931 Lehet, hogy igaza van a helyszínt illetően, hiszen én Debrecenből utazta fel arra az előadásra....előtte is...máig itt élek, tehát ilyen részletesen én nem ismertem a helyszínt. De a továbbiakat továbbra is tartom, mármint, az volt összes közül a volt leg.." mert azért láttam a későbbiekből is. A Királydombbal kapcsolatos további ismertetését köszönöm.
@leventebokonyi9314 жыл бұрын
A Szörényi-Bródy féle rockoperának semmi köze nincs ehhez a helyszínhez, az a domb a Városligetben található. Azt a dombot 1975-ben készítették mesterségesen, a BNV épületeinek törmelékből és a ráhordott földből álló dombot szánkózás céljából hoztál létre. A Királydomb elnevezést az István, a király c.rockopera bemutatója után a közönség ragasztotta rá. A fővárosban több királydomb is létezett. Az egyik a mai Széchenyi tér közepén (MTA-val szemben) állt és Ferenc József koronázására hordták össze az ország összes megyéjének földjéből.. A másik domb IV. Károly koronázására készült és a mai Szent György téren állt. Koronázási dombok voltak Székesfehérváron, Pozsonyban, Sopronban is. A címben szereplő Királydombot( X.ker. Nagyicce utca) a néphagyomány őrizte meg mint a középkori rákosi országgyűlések kiemelt színhelyét. Az, hogy itt állt-e a király sátra, valóban ez a pont volt-e a az országgyűlések központi helye, azt nem lehet tudni biztosan. Az biztos, hogy ez a Rákos-mező legmagasabb pontja, nagyon közel folyik a Rákos-patak, illetve az, hogy a néphagyományban Királydomb néven élt a helyszín a török kiűzése után is, arra mutat, hogy valóban a középkor folyamán kulcs szerepe lehetett ennek a helynek az országgyűlések életében.
@ernokiss4054 жыл бұрын
4:36-hoz: Ezt jó lett volna később is megtartani.
@csabamolnar99884 жыл бұрын
Előtte se volt megtartva, hiszen már Károly Róbert se volt magyar és az Árpád-ház uralkodói közül is volt, aki külföldről jött vissza.
@ernokiss4054 жыл бұрын
@@csabamolnar9988 Károly Róbert félig volt magyar, vagy legalábbis ő volt a Turul-dinasztia legközelebbi szóba jöhető külföldi leszármazottja, de mégsem habsburg.
@csabamolnar99884 жыл бұрын
@@ernokiss405 Károly Róbert nápolyi volt, semmi kapcsolata nem volt a magyarokkal közvetlenül. Ahogy az akkor vele szembeszallo cseh és lengyel személyeknek se, de az ő nevük nem ugrik be
@ernokiss4054 жыл бұрын
@@csabamolnar9988 Úgy tudom, valami magyar vonatkozása volt, mert egyébként szóba sem jöhetett volna. Nagyanyja Árpád-házi Mária nápolyi királyné volt.
@martonjuhasz15444 жыл бұрын
erre már csak egy igényes angol felirat kéne és tökéletes lenne. :) mernünk kell szólni a világhoz, nem csak magunkhoz.
@magyarpatriotak17354 жыл бұрын
A felvetés jogos, de most csak ennyi fért bele a keretbe. Majd legközelebb!
@csabamolnar99884 жыл бұрын
Kéne ide egy jó kis stadion, én azt mondom.
@bogdandy_gyorgybogdandy_gy17044 жыл бұрын
Támogatom, de kérjék a "köz-véleményét", nem úgy mint a ma átadott/felavatott, az Országházzal szemben lévő "nemzet gödrét" Emlékhely szerintem nem a föld alá való (talán kivéve a temetőt, kriptát) - akkor sem ha ott a Történelmi Magyarország összes települése neve van bevésve - olyan mintha az összeset eltemették volna... Pedig nem! Föld-alatt az ördög lakozik, hogy ne soroljam a klf. jó vagy egyéb kártékony élőlényeket... Nem dicsekszik - eddig - senki az ötletgazda/tervező nevével, remélem nem kap Kossuth Díjat...
@biharorszag4 жыл бұрын
"- A térszín alá süllyesztés a Kossuth tér és az Országház épülete iránti tisztelet kifejeződése, amely szempont végig érvényesült a tér megújítása során is. Steindl eredeti elképzelése szerint a domináló látvány maga az Országház, ezért semmit nem lehet elhelyezni a téren és a környékén, amely eltakarná vagy konkurálna vele - indokolta a program vezetője a különleges építészeti megoldást." Magyar Nemzet, A Nemzeti összetartozás emlékhelye nem a múlt századi veszteségről szól
@imregyongyosi57533 жыл бұрын
@@biharorszag Azért nem ártott volna megbeszélni, megvitatni.
@biharorszag3 жыл бұрын
@@imregyongyosi5753 kivel vitatni járványhelyzetben? Az ellenzékkel?