Рет қаралды 12,787
A Messiás kérdéskörét körüljáró adásunkban megbeszéljük, milyen bibliaértelmezési áramlatok mentén alakult ki a zsidó-keresztény világban az egy személyben elérkező Messiás koncepciója. Ezen kívül szóba kerül, hogy mitől új az a szövetség, ami Jézus által köttetett Isten és az emberiség között, és hogy mitől lépett eszerint magasabb érettségi szintre az emberiség. Majd végezetül igyekszünk megtudni, tulajdonképpen mi is változott a világban azzal, hogy Jézust keresztre feszítették, hiszen háborúktól, boldogtalanságtól, és betegségektől sajnos az összképet tekintve nem szabadultunk meg.
Tényleg létezik egy természetfeletti jótevő? Akkor miért esik ennyi szörnyűség? És miért nem jelenik meg inkább egyszerűen? Nem arról van inkább szó, hogy a hit csak menekülés, és leegyszerűsítés? Hogy mindez csak egy ősi tudat babonás képzeletében létezik, melyet lassan meghalad a tudományos hozzáállás? A Bibliával szembeni legalapvetőbb kifogásokat Gesztesi Máté, filmíró szegezi neki Ruff Tibornak, a Rabbiképzőn doktorált filozófus-teológusnak. A hit filozófiája. Minden pénteken jelentkező podcast sorozat 13 epizódban.
“Beszélgetéseink természete idegen attól, ami ellenkezik a szabadsággal. Igyekszünk kreatívan és pozitívan, de főleg őszintén beszélni ezekről a dolgokról.” Tibor és Máté egy általuk improvizált főcím dallal indítják az adásokat, úgy érezték, ez megfelelően tükrözi majd a dolog szellemiségét. Sok szeretettel ajánljuk tehát ezeket a különleges beszélgetéseket, melyek egy barátság kialakulásának történetét is megörökítik.
1