Érthető volt ,sok tippel . Csinálhatnál egy "csóró" parti pecát is a dunán . "Radar" ,akarom mondani szonár ,csónak nélkül . Ezekből a horgászokból több van ,mint én is 😂Jó volt hallani újra , múltkor Robi mondta a parti-arcokban ,hogy csináltok videókat és a te riportod is király volt benne . Hajrá srácok ,sok-sok és mégtöbb feliratkozót nektek ! Görbüljön.
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
Köszönjük szépen, most télen tervben van még egy Dunai csónakos film, persze ha a vízállás engedi, de szívesen elfogadom a "kihívást", és tilalom után forgatunk egy gyalogpecát.
@istvantolnai976110 ай бұрын
Jó volt. Volt benne olyan amit eddig még nem tudtam. Jöhet a folyóvízi süllőzés videó. Illetve szívesen látnám a csalikat is. Gumik,wobblerek.
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
Jön mindkettő....
@_Williem10 ай бұрын
Bár még soha nem pecáztam süllőre ( csukára és hasonlókra se :) ), de tetszett a videó, érdekes, érthető volt.
@szalisznyokrisztian79510 ай бұрын
Csoda hogy ott lehet ilyenkor szonárt használni. Jó videó lett!
@istvanpetrecz61610 ай бұрын
Nagyon informatív videó volt, hasznos tanácsokkal. Már várom a következőt😊!
@nincsebbehaL10 ай бұрын
Nagyon köszi a tartalmat, ismét!
@sorensen091110 ай бұрын
Kivétel nélkül a lassú,folyamatos csalivezetéssel fogtam az összes nagy süllőmet.(80-100centi)Ha nagyhalas pecáról van szó,3-4 éve kizárólag így horgászom!5-6" csalik esetében 3-7grammos jiggel,45-ös fluorocarbon előkével.Viszont ennél a csalivezetési technikánál a csali mozgásának,formájának borzasztó nagy szerepe van tapasztalatom szerint!A nekem legjobban bevált csali a Biwaa Deus :)
@93kriszi10 ай бұрын
Szia! Folyamatos vezetesnel 5”-os csalihoz mekkora fejet raksz mekkora vizben, hogy folyamatos vontatasnal is a fenek kozeleben maradjon? 6”-os csalinal sima jigen nincs sok rontott kapas?
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
Bizony, ahogy a méret emelkedik, az ugrándozás egyre kevésbé vonzó (ezzel ahogy öregszem, magam is így vagyok 🙂) és abban is egyetértünk, hogy nem csak a csali formájának, de bizony még a jig fej formájának is komoly jelentősége van, de ez egy másik videó tartalma lesz. A Biwaa gumikról pedig magam is fogok beszélni a csalikról szóló süllős részben, beérte bitang jó csalik, igaz, a Desedán nem a Deus lesz a középpontban, de ezt a poént sem lövöm le itt, ha nem baj.
@ferencbordacs430810 ай бұрын
Nagyon jó kis videó! Sokat tanultam belőle.Érthető tisza mondatok, jól megfogalmazva.Gratulálok. Milyen kötéssel kötitek a kapcsot ha a flourocarbont használtok (fluo 20-40es) Köszönöm szépen
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
@@ferencbordacs4308 Köszönjük szépen az elismerő szavakat. A kérdés egyszerű, de sajnos erre is tudok kicsit összetettebben válaszolni. Alapesetben a kapcsot clinch csomóval kötjük, mert egyszerű, gyors, erős és zsinórtakarékos, ami nem költség kérdése, de a rövidülő előke miatt ez is szempont lehet, ha sokat kell szerelni. Az ördög azonban itt is a részletekben lakozik. 22-es méretig én sima clinch csomót kötök, 5,5 tekeréssel, tehát a 6. kör után bujtatom át. Ennél a zsinórméretnél vastagabb esetében biztosított clinch, és a menetek száma a zsinórvastagággal arányosan csökken, tehát 40-es zsinórnál már csak 3,5 tekerés.
@gergelykozma48798 ай бұрын
Lehet tudni, hogy Péternek milyen pecabotja van? Köszi
@TamàsHajdu-r5j10 ай бұрын
Érdekes volt hallani ezeket a tippeket. Javarészt e szerint horgászok , de sosem fogalmaztam meg magamban ennyire tudatosan és így hogy töletek hallom a jövöben odafogyelek jobban hogy amit csinálok azt miért teszem. Természetesen új dolgokat is hallottam a videóban amit biztos ki fogok próbálni pl a vezetési technikával kapcsolatban. Egy nagy nyomás alatt lévö tavon a versenypályán edzésnapot követöen csak a verseny elsö órájában illetve elsö dobások alkalmával sárgúl be színte egyszerre a mezöny fe és utána halott ügy, még dél-egy óra körül egy kisebb varázsütés és annyi. De mindíg van egy-két stabil csapat, akik az inaktív idöszakban is megcsípnek még néhány sücit. Na kb ök gondolkodnak így mint ti, ami aztán dobogóhoz vezet. Versenyhorgászatnál mindenképp elengedhetetlen a gondosan összeállított taktika és az is hogy merjek drasztikusan máshogy pecázni ha nem vagyok eredményes. Kíváncsi vagyok milyen irányba fog változni az eredményességem versenykörülmények között. Köszônöm a tippeket és nem utolsó sorban gratulálok a csodás pályafutásotokhoz!!!!! Továbbra is görbüljön, üdv.
@kecskesjanos501910 ай бұрын
Szuper vólt !! És még sok hasonló videot várunk !! Megy a like !
@kuttork685510 ай бұрын
Ez nagyon informatív lett! Cool! 🎉
@GergőUher10 ай бұрын
Nagyon jó videó volt Péter. Gratulálok hozzá. Esetleg a videóban általatok használt botról írnál egy pontos típust 😊
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
Az én kezemben két botot látsz, az egyik az Evergreen Kaleido Serpenti Bush Serpent
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
Az a bot pedig amit úgy húzok ki a tokból, hogy "a titok" egy prototípus a magyar gyártású botok új generációjából: egy SensoKraft Technical Jig M (5-25 g, 199 cm) Ebben a botban benne van Gégény Viktor barátom szelleme, így ezen a napon (is) ez a bot fogta a csónakban a legtöbb halat.
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
Robi kezében pedig, mint oly sokszor, egy Yamaga Blanks Mebius 83mh 2.515m 35g bot van, amit megtalálsz a JADABO webshop kínálatában is.
@93kriszi10 ай бұрын
Nagyon jo film. Sok hasznos info, amit a tobbiek vagy eltitkolnak vagy annyi sallanggal mutatnak be, hogy kozben elveszik minden. Meg tobb ilyet sracok! Johet a folyovizi sullo, harcsa is. ( hangra majd kicsit figyeljetek )
@sandorszatmari635110 ай бұрын
nekem tetszett!
@zoltandemes97979 ай бұрын
Nagyon jó!!!!!!!
@istvanpetrecz61610 ай бұрын
Kíváncsi vagyok milyen botokat és milyen paraméterekkel használtatok? Köszönöm szépen!
@Bosanszky_Peter9 ай бұрын
@jadabofishing 2 héttel ezelőtt Péter kezében két botot látsz, az egyik az Evergreen Kaleido Serpenti Bush Serpent, a másik, amit úgy húz ki a tokból, hogy "a titok"- az egy prototípus a magyar gyártású botok új generációjából: egy SensoKraft Technical Jig M (5-25 g, 199 cm). Robi kezében pedig, mint oly sokszor, egy Yamaga Blanks Mebius 83mh 2.515m 35g bot van, amit megtalálsz a JADABO webshop kínálatában is.
@fetterattila488610 ай бұрын
Sziasztok nagyon tetszet a videó kifejezetten informatív volt. Azt szeretném kérdezni, milyen sonar tartót (mount-ot) használtok a live scope-hoz és a h oldal látó sonárhoz?
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
Szia, ebben a videóban a livescope egy nagyon modern, rezgéscsillapítós, állítható dőlésszögű, biztosságos és erős tartón volt: egy horgászdobozra terítet kabáton. A másik nagy vas (Solix 15) és ez is amikor a helyén van Robi hajóján, egyaránt RAM Mounts gyártmányú tatón van. Ezek közül a típust a kijelző méretéhez, és a felfogatás jellegéhez választjuk. Ezek ismeretében lehet konkrétabbat mondani.
@fetterattila488610 ай бұрын
@@Bosanszky_Peter köszönöm először is a választ, másodszor bocsánat rosszul tettem fel a kérdést, nem maga a kijelzője gondoltam hanem amire a jeladó fej van rögzítve , tehát gondolom az oldalra látó fej az a fartükörre van felszerelve a live scope meg egy forgatható tartóra és első sorban ennek a márkájára lettem volna kiváncsi😄
@roberthipszki139210 ай бұрын
Szia! Ez most egy Minnkota elektromos motortartó konzolon átvezetett 32es (ha jól emlékszem) cső volt, ha "mobilnak" kell lennie, ezt szoktam használni, de hasonló módon volt a saját hajómon is rögzítve egy motortartó konzolon. Ami szerintem lényeges, hogy a kábelt a csövön belül vezessük el, úgy nem zavargál használat közben. @@fetterattila4886
@barni807010 ай бұрын
Nagyon jó video lett az lenne a kérdésem hogy milyen bottal horgászol a videóban?
@jadabofishing10 ай бұрын
Szia! Korábban erre már volt válasz, bemásolom neked: Péter kezében két botot látsz, az egyik az Evergreen Kaleido Serpenti Bush Serpent, a másik, amit úgy húz ki a tokból, hogy "a titok"- az egy prototípus a magyar gyártású botok új generációjából: egy SensoKraft Technical Jig M (5-25 g, 199 cm). Robi kezében pedig, mint oly sokszor, egy Yamaga Blanks Mebius 83mh 2.515m 35g bot van, amit megtalálsz a JADABO webshop kínálatában is.
@barni807010 ай бұрын
@@jadabofishing rendben köszönöm és elnézést!!
@jadabofishing10 ай бұрын
@@barni8070 Dehogy, semmi gond, szívesen válaszolunk 😊
@pcs7710 ай бұрын
Sziasztok! Milyen botot hasznàltok a videóban? Köszi,csak így tovàbb! 👍
@jadabofishing10 ай бұрын
Péter kezében két botot látsz, az egyik az Evergreen Kaleido Serpenti Bush Serpent, a másik, amit úgy húz ki a tokból, hogy "a titok"- az egy prototípus a magyar gyártású botok új generációjából: egy SensoKraft Technical Jig M (5-25 g, 199 cm). Robi kezében pedig, mint oly sokszor, egy Yamaga Blanks Mebius 83mh 2.515m 35g bot van, amit megtalálsz a JADABO webshop kínálatában is.
@pcs7710 ай бұрын
@@jadabofishing köszönöm a vàlaszt! 😉
@aladarnemeth24110 ай бұрын
Te nem a farokuszony tövéig mérsz?
@Bosanszky_Peter10 ай бұрын
Több okból sem. Egyrészt nem viszek el halat, így a méretkorlátozás miatt erre nincs szükségem, másrészt az összes hazai és nemzetközi versenyen így, az orrcsúcstól, (vagy egyes esetekben állkapocstól) a farok végéig mérünk, így erre áll rá a szemem. Meg ha őszinte akarok lenni, szerintem a süllő a farka végéig tart, nem a tövéig. Az nem a süllő ami odáig tart, hanem a süllőfilé.😊