Nagyon köszönöm a videót! Kezdő kertészként sok fejtörést okozott, hogyan is metszem a rózsáinkat, illetve az egyéb gondoskodást hogyan végezzem. Külön öröm, hogy a magas szárú rózsáról is szó volt!
@tamasborai2 жыл бұрын
Kedves Andi! Köszönöm szépen a hozzászólást. Örülök, hogy tudtam segíteni.
@andusia-aa2 жыл бұрын
Köszönöm a videót! Megkérdezhetem a hamu nevét, mi van a csomagolására ráírva? Köszönöm a válaszát.
@tamasborai2 жыл бұрын
Kedves Andusia! A hamut én magam gyűjtöttem össze, nálunk fa tüzelésű kazán van. Arra kell csak figyelni, hogy semmi egyéb idegen anyag ne kerüljön a tűzbe, így színtiszta fahamut kapunk a fűtés során, amit a kertben fel lehet használni tápanyag-utánpótlásra.
@andusia-aa2 жыл бұрын
@@tamasborai Á, értem, köszönöm a válaszát! Reménykedtem, hogy talán így előrecsomagolva is kapható, mert nálam villany és gázfűtés van, nincs hamum. :( Na de azért megkérdezem majd a helyi gazdaboltban is, hátha tudnak szerezni nekem. :) Szép vasárnapot!
@tamasborai2 жыл бұрын
@@andusia-aa Jó ötlet a gazdaboltban érdeklődni, bár igazából a hamu használata úgy éri meg, mint keletkezett mellékterméket felhasználni, ami még sok hasznos anyagot tartalmaz. További szép estét!
@szekertamas2 жыл бұрын
@@andusia-aa Gazdaboltban nem fog kapni, de érdemes keresni egy szomszédot, vagy ismerőst, akinek vegyestüzelésű kazánja van, mert a hamu tényleg az egyik legjobb "melléktermék" káliumpótlásra... Szőlő, paprika, paradicsom, bogyósok mind-mind káliumigényes növények. Ja, és a fahamu szerintem a legjobb csúszásgátló szer, télen a járdát, térkövet mindig hamuval szórom fel. "Ingyen" van, és nem káros, mint a só...
@MikusLiza2 ай бұрын
Kesztyű nélkül én nem bírnám .. Jó lenne látni mi lesz ezekből a rózsákból tavasszal ill. nyáron!
@tamasborai2 ай бұрын
Kedves Liza! A tüskéknek sajnos a kesztyű sem akadály. Jövő tavasszal illetve nyáron tudok róla felvételt készíteni. Sajnos ezeket a forró nyarakat a rózsák nem nagyon szeretik. Sokszor már bimbós állapotban beszáradnak, ami meg kinyílik, néhány nap alatt elvirágzik.
@MikusLiza2 ай бұрын
@tamasborai Régen nagyapámtól azt hallottam rózsát, gyömölcsfát, szőlőt nem ősszel, hanem tavasszal kell metszeni. Ez már megdőlt?
@tamasborai2 ай бұрын
@@MikusLiza Kedves Liza! A növényeken a metszést általában nyugalmi állapotban célszerű elvégezni. Ez történhet ősszel és elvégezhető tavasszal is. A szőlős gazdák pl. akik több hektáron gazdálkodnak már decemberben elkezdik a metszést, hogy időben végezzenek a munkával.