"Az emberek többségében nem tudatosul, hogy a lét szenvedésteli" - Akkor bizony azok az emberek boldog tudatlanságban élnek - ahogy éltem én is évtizedekig. És így utólag nagyon örülök, hogy nem lettem erről korábban "felvilágosítva", mert megmérgezte volna a jól létemet.
@dr.bimbambula3 жыл бұрын
így van
3 жыл бұрын
Azt mondják mások (úgy halottam), hogy mikor Brahma teremteni kezdett , lehasadt róla egy darab és az 14 milliárd darabkára esett szét. Ezért köszönnek úgy a hinduk, hogy namaste, vagyis köszöntöm a benned lévő Istent. Vagyis régi kérdésemre a válasz, hogy hol voltak eddig azok a lelkek, akik most egyre többen előjönnek - a Föld ember száma gyarapszik - erre az a válasz e szerint, hogy mi mind öreg lelkek vagyunk, és hogy megszűnt a másik 5 világban (lóka) való újjászületés lehetősége, ezért minden új lélek emberként születik ujjá. Akkor még 6 milliárdan vannak a köztes létben...., ez egyben kérdés is Mireisz László Úrnak. Köszönöm.
@agnesszabo93963 жыл бұрын
Köszönöm! ❤️
@gabriellavirag8353 жыл бұрын
Köszönöm!
@Mantra6043 жыл бұрын
Nem hiszem, hogy lehetséges a megszabadulás :( Azt gondolom, hogy az örökkévaló (Purusa, nirvána, 'semmi' nevezd ahogy akarod) szerves része és létrehozója ennek a nyomorúságos végtelen drámának, amit 'életnek' nevezünk, és nem valami 'más' amiben reménykedhetnénk, ami 'kiút' lehetne a szenvedők számára. A természet és az örökkévaló együtt hozzák létre az 'Én'-ek sokaságát és az érzékszerveket, amik folyton keletkeznek és pusztulnak, örök körforgásban tartva a lét kerekét. EGyre erősebb a meggyőződés bennem, hogy az örökkévaló is az 'Én' állandó része, egy belső nézőpont, ami előtt az ősanyag szenvedésteli kálváriája zajlik, tehát nagyon is "valami", amit ha kivennénk a rendszerből 1. a szemlélő nélkül összeomlana az 'Én' illúziója, megszűnne a szerves élet minden formája, ezzel együtt a halálfélelem, a 'halál' és 'szenvedés' is értelmét veszítené 2. nem létezne többé a hallhatatlanság gondolata , érzete és az az utáni sóvárgás sem , ami egyértelműen a purusa-ból ered és a fő oka a szenvedésnek. A lényeg, hogy jógával megismerhető a 'semmi', de téves azt gondolni, hogy ez 'megszabadulás', vagy 'kiút' a fent említett okok miatt a 'semmi' (purusa) és a 'valami' (prakriti) egy és ugyanaz a szubsztancia két különböző megnyilvánulási formája. Legalábbis szerintem :/