Czekam na każde spotkanie z Tobą ojcze arcybiskupie. Twoja mądrość, spokój i pokora sprawiają, że wreszcie łapię jak być lepszym. Uczę się wiary w Boga, miłości do ludzi. Nie zawsze to wychodzi, ale już na pewno nie mogę powiedzieć, że nie wiedziałam :-). Przestaję się Boga bać a zaczynam go rozumieć, zaczynam kochać. Zrozumieć miłość, i wejść w doświadczenie miłości poprzez drugiego człowieka, poprzez szacunek do siebie samego. .... dziękuję Bogu za dar Twojego posłania do naszej diecezji. Ty ojcze nie dzielisz tylko łączysz, nie oceniasz tylko uczysz rozumieć, uczysz mądrości, miłości i szacunku. To powinno być takie oczywiste a jest jak perła znaleziona w polu. Bóg zapłać z całego serca.
@dorotamichno53364 жыл бұрын
Posłuszeństwo, Boże bądź uwielbiony, dziękuję za słowo 🙂
@giuliabogdan36514 жыл бұрын
,,Wzrastac w posluszenstwie,, to niesamowite stwierdzenie .To zadanie dla kazdego.Takie spojrzenie na posluszenstwo dodaje skrzydel,czyni posluszenstwo wartoscia nieodzowna,konieczna,radosna...,dziekuje Abp.Grzegorzu....
@bibliaihistoria96784 жыл бұрын
Bóg zapłać
@Pawel79A4 жыл бұрын
Bardzo piękne, dziękuję. Natomiast mnie przyszła taka refleksja. W kościele, gdzie byłem akurat czytano tekst Ewangelii, gdzie anioł przemawia we śnie do Józefa, żeby nie bał się wziąć Maryi za żonę (która okazała się być brzemienną przed ślubem, zatem wynikało dla Józefa, że go zdradziła). Istotą jest to, że (Ewangelia o tym nie mówi) Maryi groziło ukamieniowanie za to, że zaszła w ciążę bez ślubu!!! Zrozumiałe, że niedoszły małżonek może już nie chcieć takiej żony, to nie zmieniło się do dziś. Jednak chodzi mi o to, że dziś nikomu nie przychodzi do głowy nie tylko kamieniować takich kobiet, ale nawet karać ich w jakikolwiek sposób!!! Dziś taka sytuacja nie stanowi żadnego problemu społecznego w tym znaczeniu, że jest to traktowane jako sfera czysto prywatna. Warto więc od tej strony podjąć refleksję, jakie prawa i zwyczaje panowały w czasach Jezusa, a jakie dziś i dzięki czemu doszliśmy do stanu dzisiejszego.
@kasiamalinowska77354 жыл бұрын
Jestem bardzo wdzięczna za te kazania ♥ dziękuję!
@jaacag.11064 жыл бұрын
Nazaret ❤️ Święta Rodzina dziękuję za to kazanie
@sgisgi67684 жыл бұрын
Wrocław zazdrości Łodzi biskupa. ❤️
@iwonaiwanicka58224 жыл бұрын
...i nie tylko Wrocław! !!!!!😀
@urszulajarecka44404 жыл бұрын
Kraków "oddał" z wielkim bólem i smutkiem :(
@Watsonka774 жыл бұрын
Urszula Jarecka może wróci =)
@StasiekBachledaCurus4 жыл бұрын
Myślę, że cały świat by zazdrościł i przyjął z największym uznaniem takiego Pasterza!
@urszulajarecka44404 жыл бұрын
@@Watsonka77 Daj Boże :)
@katarzynat83024 жыл бұрын
"święty Józef był przełożonym wcielonego Boga" Takiej paraleli jeszcze nie słyszałam
@robertboniecki84084 жыл бұрын
Znowu coś co znałem okazało się że wcale nie znałem. Teraz wiem że władza powinna być zawsze taka aby nigdy nie przytłumić wzrostu, rozwoju osoby osób poddanej tej władzy. Józef jako ojciec takim był. Pan Jezus poznawał ojcostwo przez Józefa i ukazał nam ojcostwo Boga swego Ojca mając obraz ojcostwa Józefa. Oczywiście że ojcostwo Boga jest niewyobrażalnie więlkie ale jakoś trzeba było tę miłość Boga nazwać będąc człowiekiem żeby to było zrozumiałe jeśli Pan Jezus miał przybliżyć Boga ludziom. Józef był pięknym wzorem ojca dla Jezusa i nadal jest dla nas. Jeśli więc pomyślę o różnych ojcach i samym sobie jako ojciec to szkoda że nie słyszałem tego kazania biskupa Rysia 25 lat temu kiedy urodziła mi się moja córka. Mógłbym codziennie kształtować swoje ojcostwo na obrazie Józefa. To że Bóg jest ojcem to nie wystarcza mężczyźnie do bycia dobrym ojcem. Potrzebny jest wzór ludzki i dopiero wtedy ojcostwo Boga do mnie dotrze tak że to zrozumiem. Biskup Ryś tak zrobił przy okazji Święta Józefa. Wiele razy słyszymy i wiemy że Bóg jest Ojcem ale trzeba wiedzieć jaki ojciec naprawdę powinien być. Chyba teraz już wiem że wzór ojca to św Józef.
@arendar794 жыл бұрын
Jozef to jest KTOS nooo amen
@danm62794 жыл бұрын
Amen
@tomaszzoltandanka54314 жыл бұрын
+PAX! Niech Duch Święty dalej przemawia przez Ojca Abp Rysia, a Matka Przenajświętrza z Medjugorje Chroni i Strzeże! +PAX!
@NiezlaFundacja4 жыл бұрын
dziekuję! ❤️
@mirosawpawlik49136 ай бұрын
Dziękuję !!!!
@KRZYSZTOFPACHOLE4 жыл бұрын
Amen!
@urszulareeh80434 жыл бұрын
Świetna końcówka
@joannamazur53074 жыл бұрын
Dziękuję!
@andrzejk22994 жыл бұрын
Opiekunem, nie przełożonym św. Józefowi nie brakowało pokory i znał swe miejsce. Gdyby wszyscy przełożeni brali wzór ze św. Józefa inaczej by wyglądały relacje wśród duchowieństwa i w zakonach. A np. św Jan od Krzyża był wręcz więziony przez współbraci.. Naśladujmy św. Józefa -tego życzę wszystkim.
@Marysia3214 жыл бұрын
Amen
@joannaszymanowska64404 жыл бұрын
Bardzo to budujące, że Jezus miał taki przyklad ojca w Józefie. Bóg nie "zafundował" swemu Synowi piekła przemocy domowej, oca psychopaty, uzależnionego, despoty ect. Niestety inne dzieci Ojca nie mają już tyle szczęścia ze swymi biologicznymi ojcami. I czy to dziwne, ze potem mają ogromne trudności w relacji do Boga i z Bogiem?
@LordSielu4 жыл бұрын
A czy to wina Boga czy raczej tego ziemskiego ojca?
@joannaszymanowska64404 жыл бұрын
@@LordSielu wina nie ma tu nic do rzeczy
@bogum64264 жыл бұрын
To jasne, że budujemy nasz obraz Boga na wzorze własnego ojca. Mój ojciec psychopatą i zwyrodnialcem nie był i nie jest, ale jak większość, ideałem także nie. I długo nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jest we mnie ogromna potrzeba wypełnienia tego braku ojcowskiej miłości. I tą potrzebę od lat usiłuję sobie zaspokoić szukając u mężczyzn zauważenia, uznania i miłości. Ale żaden mężczyzna ludzki nam tej pustki nie wypełni. To może zrobić tylko Bóg. I dlatego widząc i doświadczając Jego miłości w codzienności, która nie zawsze jest łatwa, prosta i przyjemna, powoli i małymi kroczkami podnoszę swoje skulone serce i ciało i czuję się coraz bardziej kochana i przez to coraz silniejsza. Życzę i Tobie takiego doświadczenia miłości najlepszego Ojca, które uleczy Twoje zranienia zadane przez ziemskiego ojca.
@joannaszymanowska64404 жыл бұрын
@@bogum6426 bardzo dobre i życzliwe słowa. Dziękuję i nawzajem.
@bogum64264 жыл бұрын
@@joannaszymanowska6440 dziękuję
@user-jx3cb5tv9h4 жыл бұрын
Dziękuję 🌏🔥
@aleksandrabaranska49374 жыл бұрын
❤️
@klaudiarapacinska88154 жыл бұрын
Amen💜🕊
@monikaremington13674 жыл бұрын
ZLOTE Kazanie!!! Dziękuję za nie 🙂 Przemoc mezow, ojcow w rodzinach. Przemoc - wyzszosc , niskich ranga przelozonych, itd,itd, itd. Mi w niemczech skorumpowany jugendamt i skorump. sąd odebrali dziecko bezprawnie i dali ojcu przestepcy (5000 € - taka okolicznosc kosztuje) I teraz on wlasnie tak przemocowo miazdzy psychike dziecięcą...mam coraz mniejszy kontakt 1x na m-c 3 godz. A dziecku obcinane sa skrzydla. Ze mną wczesniej sie modlił. Teraz 12 lat - nie chce juz slyszec o Bogu... Brak ojcow - Józefów za to cale zastepy oprawców Judaszow. Przepraszam ze tak ostro. Ale przez cale zycie nigdy nie spotkałam dobrego kochajacego ODPOWIEDZIALNEGO mezczyzny, Tylko egoisci... Ojcow w domu brak a matki tylko tiu, tiu, tiu - moj kochany synek. A potem rosna Monster'y
@alex2420504 жыл бұрын
Abp. Grzegorz wydobywa najgłębsze przesłanie. I takie oczywiste.
@Marysia3214 жыл бұрын
Czy mogę prosić o usunięcie wulgarnych i obraźliwych komentarzy, których celem nie jest miłość braterska ale sianie zgorszenia i zamętu? Niech Bóg będzie uwielbiony w każdym Swoim dziecku❤️
@mistagogiajestlepszanizmor42094 жыл бұрын
To najpierw wypadało by się zapytać tych, którzy je piszą, czy aby na pewno ich celem jest sianie zamętu albo zgorszenia. Po wtóre twierdzenie, że nie miłują swoich braci jest bardzo nadwerężone. Po trzecie, Ewangelie uczą, że najpierw trzeba było by ich upomnieć, zanim robić ekstrakcję, co prawda bardzo nie eleganckich treści, załatwiając to zarazem po kumotersku przez admina, a jeszcze lepiej przez zakrystię. Po czwarte, Kościół nie jest miejscem wyłącznie dla zdewociałych panienek i wdów w podeszłym wieku, zwłaszcza pochlebców swojego pasterza w zastępstwie, kochających jedynie samych siebie, i uważających się za dzieci boże.
@mistagogiajestlepszanizmor42094 жыл бұрын
Poza tym, w większości są to ludzie bardzo poranieni przez Kościół właśnie, a więc przez twoich braci, twoje siostry, twoich kapłanów i biskupów. A więc bierz ich grzech na siebie odrobinę chociaż, miast umywać ręce, jak Piłat.
@walditu93554 жыл бұрын
Bóg daje nam znaki i należy je odczytywać i ich przestrzegać. Teraz znak jest taki, że w ciężkich czasach tłumy wiernych, szczególnie starzy i chorzy, mają trzymać się z dala od murów kościoła, a takie rytuały jak adorowanie najświętszego sakramentu i jedzenie Boga mają praktykować w bardziej sprzyjających okolicznościach.
@ewelinawawrzola57674 жыл бұрын
A moje pytanie brzmi... Jaka jest różnica między odpowiedzialnością rodzica względem wychowania potomstwa a odpowiedzialnością księdza biskupa za diecezję, wierzących a przede wszystkim tych, którzy się pogubili...? Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
@Watsonka774 жыл бұрын
Ewelina Wawrzola pytania mozna zadawac na stronie- godzina 10
@internauta87224 жыл бұрын
Z myślą o św. Józefie: kzbin.info/www/bejne/oIO2gJuKaZp2a68
@kriss85004 жыл бұрын
A ry
@kriss85004 жыл бұрын
Ale programowanie ja pierdole a Rydzyk to jakiego mial mistrza ????debile ...
@agape96484 жыл бұрын
To po co tu jesteś? Nikt cię nie zmusza do sluchania i oglądania... Ale dobrze ze tu jesteś🙂 Jezus Cię szuka i na pewno kiedyś dasz mu się odnaleźć...
@TheRobertdeerhunter4 жыл бұрын
Ojciec to nie przełożony! Ludzie, żeby takie bzdury gadać!
@barew7774 жыл бұрын
Co musi stać się w mózgu, żeby takie brednie wygadywać.
@sweetpotato78784 жыл бұрын
Grzegorzu Rysiu. Jezusa nie ma. Nigdy nie było. Są tylko Panowie po przebierani w kolorowe sukienki, którzy próbują nam coś wmówić.
@maciejcichy13794 жыл бұрын
Rysio antypolak i komunista.. Zaraz zacznę wierzyć w Stalina
@walditu93554 жыл бұрын
Bóg daje nam znaki i należy je odczytywać i ich przestrzegać. Teraz znak jest taki, że w ciężkich czasach tłumy wiernych, szczególnie starzy i chorzy, mają trzymać się z dala od murów kościoła, a takie rytuały jak adorowanie najświętszego sakramentu i jedzenie Boga mają praktykować w bardziej sprzyjających okolicznościach.
@walditu93554 жыл бұрын
Bóg daje nam znaki i należy je odczytywać i ich przestrzegać. Teraz znak jest taki, że w ciężkich czasach tłumy wiernych, szczególnie starzy i chorzy, mają trzymać się z dala od murów kościoła, a takie rytuały jak adorowanie najświętszego sakramentu i jedzenie Boga mają praktykować w bardziej sprzyjających okolicznościach.
@walditu93554 жыл бұрын
Bóg daje nam znaki i należy je odczytywać i ich przestrzegać. Teraz znak jest taki, że w ciężkich czasach tłumy wiernych, szczególnie starzy i chorzy, mają trzymać się z dala od murów kościoła, a takie rytuały jak adorowanie najświętszego sakramentu i jedzenie Boga mają praktykować w bardziej sprzyjających okolicznościach.
@walditu93554 жыл бұрын
Bóg daje nam znaki i należy je odczytywać i ich przestrzegać. Teraz znak jest taki, że w ciężkich czasach tłumy wiernych, szczególnie starzy i chorzy, mają trzymać się z dala od murów kościoła, a takie rytuały jak adorowanie najświętszego sakramentu i jedzenie Boga mają praktykować w bardziej sprzyjających okolicznościach.
@walditu93554 жыл бұрын
Bóg daje nam znaki i należy je odczytywać i ich przestrzegać. Teraz znak jest taki, że w ciężkich czasach tłumy wiernych, szczególnie starzy i chorzy, mają trzymać się z dala od murów kościoła, a takie rytuały jak adorowanie najświętszego sakramentu i jedzenie Boga mają praktykować w bardziej sprzyjających okolicznościach.
@walditu93554 жыл бұрын
Bóg daje nam znaki i należy je odczytywać i ich przestrzegać. Teraz znak jest taki, że w ciężkich czasach tłumy wiernych, szczególnie starzy i chorzy, mają trzymać się z dala od murów kościoła, a takie rytuały jak adorowanie najświętszego sakramentu i jedzenie Boga mają praktykować w bardziej sprzyjających okolicznościach.
@walditu93554 жыл бұрын
Bóg daje nam znaki i należy je odczytywać i ich przestrzegać. Teraz znak jest taki, że w ciężkich czasach tłumy wiernych, szczególnie starzy i chorzy, mają trzymać się z dala od murów kościoła, a takie rytuały jak adorowanie najświętszego sakramentu i jedzenie Boga mają praktykować w bardziej sprzyjających okolicznościach.