Gdyby nie Ojciec i jego rozważania, nigdy nie zrozumiałabym w pełni Pisma. Dziękuję Ojcu za każde słowo
@MartaHancykBasar Жыл бұрын
Genialna konferencja, staram sie stosowac wszystko to, o czym ojciec mowi odkad urodzila sie moja corcia. Ma teraz 3lata i poki co dziala, wiec polecam wszystko z doswiadczenia:) wszystkiego dobrego!
@malgorzatagmerek61632 жыл бұрын
Kurczę ale daje do myślenia..Chyba muszę nad sobą dużo popracować.. Dziękuję Ojcu za ten wykład 😍🙏
@monikah.59163 жыл бұрын
Jesteś niesamowicie autentyczny 😃 Właśnie przeżywam ciężkie chwile,bo syna musiałam wyrzucić wręcz z domu! Nałóg okazał się silniejszy na ten moment! A ja uznałam bezsilność wobec tego!Taka była potrzeba ! Wyobraźnia podpowiada okrutne obrazy,ale dostał niepowtarzalną szansę na odnalezienie swojej drogi! Bardzo mi pomogłeś tym i wcześniejszym materiałem ! Dziękuję serdecznie ❤
@agnieszka.nester6 жыл бұрын
Ten film absolutny MUST HAVE dla każdego kto ma kontakt z dziećmi czyli całego świata. Po raz pierwszy w życiu dostałam w twarz i zobaczyłam swoją NIJAKOŚĆ, a musiałam być tylko 6tkową uczennicą. Teksty taty "czemu tylko 5 czy 4" ciągle w pogoni za łechceniem ego rodzica. Kolejny czerwony pasek, zaproszenie mamy do publiczego odbioru i Jej "znowu"... czuje się jak w labiryncie, jak ktoś od wszystkiego...a tak naprawdę od niczego. Totalny szok i kop! Ale dzięki o. Adasiu 💚 ponagrywam na płytę i będę rozdawać... Serio!
@relacjeidietetyka99756 жыл бұрын
neneschka - nie jesteś jedyna. Też zawsze byłem do wszystkiego więc w sumie do niczego - ale ja trochę sam się w to wkręciłem. Dopiero teraz w wieku 36 lat zacząłem robic co kocham.....Odnośnie Adama i tej konferencji: absolutnie rzecz obowiązkowa! Powinni to puszczać na szkole rodzenia wszystkim ;-)
@annaszklarz81324 жыл бұрын
Adam, te konferencje powinno się puścić na naukach przedmałżeńskich.
@Magdalena-op4rv8 жыл бұрын
Dziękuję CI Ojcze Adamie za" otwarcie oczu" po raz kolejny.
@abnegacek2 жыл бұрын
Otworzyłaś oczy? To teraz spójrz do lustra czy nie masz zeza... ;)
@grzegorznonszalancki76048 жыл бұрын
Chłopie, ile Ty masz tych materiałów na kanale ?! Kiedy ja to wszystko obejrzę ? :D
@wandathiede19597 жыл бұрын
Grzegorz Nonszalancki powoli obejrzy pan, gwarantuje, ja już nie zasne dopóki nie posłucham, pierwszy ling wysłała córcia rocznik 88 ☺
@Kurczak003 жыл бұрын
Do gier komputerowych, do podróży, do spaceru i lecisz. :D
@margplsr31209 жыл бұрын
Jestem tak wdzięczna mojej cioci, że podesła mi linki z tym księdzem.... to jest niesamowity człowiek (bogaty też własnym doświadczeniem jako dziecko i nastolatek w rodzinie). Uratuje wiele rodzin.... pomoże stworzyć prawdziwe, głębokie relacje.... a przede wszystkim być lepszym chrześcijaninem. Słucham codziennie i nie mogę przestać (polecam też inne filmiki ks. Szustaka). Ciekawe odkrycie jak psychologia łaczy się z religią... :) Rewelacyjny akcent, że autorytet jest przez działanie a nie mówienie...
@abnegacek2 жыл бұрын
yhy... ;)
@janusze63853 жыл бұрын
Bardzo pouczajaca konferencja.Polecam wszystkim rodzicom jak i przyszlym
@agatamonica27063 жыл бұрын
Matko Ojcze ales mi otworzył oczy...Dzieki 💝
@danyrze6 жыл бұрын
Szkoda że wcześniej nie trafiłem tu Ojciec jest super
Chyba jedno z najlepszych materiałów chociaż wszystkie lubię!)
@nataliakopta10 жыл бұрын
Dzięki za te słowa
@agatawandajarowicka19918 жыл бұрын
Madry wspanialy ksiadz.
@agatawandajarowicka19917 жыл бұрын
Ale pan nie musi mi tego udowadniać. Sama sie przekonałam ze Jezus zyje i pana argumenty bedą tutaj na nic. Dziekuje pozdrawiam
@DonPablito8810 жыл бұрын
super!!! Ze wszystkim sie zgadzam pomijajac tylko sporty (rywalizacje). Tak zostałem wychowany i najmilej z dzieciństwa i okresu nastoletniego wspominam wszystkie zawody pilkarskie, hokeyowe, bokserskie... To bylo (z czynnosci(zaraz po zabawie w piratow)) najpiekniejsze co mnie spotkalo, a teraz mase wspomnien medali, dyplomow
@DonPablito8810 жыл бұрын
znajomosci, zwiedzonych przez zawody miast i przyjaźnie nawet z oponentami po dzis dzien. Pozdro
@Machefi9 жыл бұрын
DonPablito pablo Też myślę, że trochę ojciec tu przesadził. Jeśli tylko dotyczy to dziedziny, którą dziecko samo wybrało i jeśli akceptacja rodziców nie jest związana z sukcesem/porażką, zawody są świetną sprawą.
@bratSebastian9 жыл бұрын
Kalina Dziadosz Po pierwsze weźcie pod uwagę a) sukcesy vs porażki; b) poziom zaangażowania rodziców. W moim przypadku sukcesów było brak, a poziom zaangażowania mojego ojca był o wiele wyższy niż mój. Dziś jestem ponad 30-letnim mężczyzną, który traci mnóstwo czasu na jakieś specjalne treningi i diety, które mu mają przynieść wspaniałe rezultaty, a sport, choć tak poważnie traktuje, uprawia samodzielnie i jedynie na mieście czasami się z jakimś innym niedowartościowanym rowerzystą pościga w korkach ryzykując przy tym nierzadko zdrowie swoje i innych, a poza tym omija wszystko, co może jednoznacznie określić swój poziom wytrenowania na tle innych. Zazdroszczę tym, którym rodzice pozwalali uprawiać sporty dlatego, że ich dzieci same tego chciały, natomiast kompletnie się do tego nie wtrącali i nie wywierali na dzieciach żadnych presji odnośnie oczekiwanych rezultatów.
@Machefi9 жыл бұрын
nietylkodupamnieboli To prawda, że zdarzają się rodzice, którzy przeginają. Ale to nie powód, żeby wprowadzać wszystkim zakaz posyłania dzieci na treningi. Równie dobrze można by zakazać małżeństw tylko dlatego, że w niektórych dochodzi do przemocy.
@bratSebastian9 жыл бұрын
Moim zdaniem o. Szustak nie mówi o zakazie ogólnym uprawiania sportu. Mówi o zakazie nakazów by rodzice nie spełniali swoich ambicji kosztem dzieci. Czy to w dziedzinie sportu czy też w jakiejkolwiek innej. Sam powtarza to, że przesada jego jest intencjonalna, by wyolbrzymiając problem, wyciągnąć go spod dywanu.
@annaszklarz81324 жыл бұрын
Zgadzam się, nie wywierajmy presji, żeby nieć same szóstki i piątki.
@ania.tomaszewska712 жыл бұрын
A ja jestem wdzięczna mojej Mamie że mnie posyłała na fortepian, zaznaczyła też nauczycielce żeby ze mnie nie robiła muzyka, ale bym umiała coś zagrać dla siebie. Pianino w domu było i ja chciałam. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej przez 10 lat. Mama rezygnowała z własnych potrzeb by na te lekcje były pieniądze. I za to też jestem jej wdzięczna. Dzięki temu rozwinęła u mnie słuch i później nie tylko dla siebie grałam ale przydała mi się ta umiejętność w pracy z dziećmi. Uważam że można i trzeba posyłać dzieci na zajęcia dodatkowe w różnych kierunkach bo to dzieci rozwija i poszerza horyzonty. Ale trzeba to robić mądrze i patrzeć czy dziecko to lubi i czy mu się te zajęcia podobają. A w dzisiejszych czasach to nawet konieczne by pozytywnie oderwać dziecko od TV czy komputera!
@martawolyniec12573 жыл бұрын
Doskonałe!!!
@noroar9 жыл бұрын
super filmik ☺
@Soquss12313 жыл бұрын
🙏Bóg zapłać
@agnieszkadymel7636 жыл бұрын
Ojciec co prawda nie ma dzieci, ale sam byl dzieckiem i mial rodzicow. To tez doswiadczenie. Swiat sie zmienil, technika poszla na przod. Trzeba tego naprawde pilnowac. Dzieki, Ojciec ma racje.
@Nikola_Nicola6 жыл бұрын
Jesteś Wspaniały. Dziękuję.
@beatabudrewicz93513 жыл бұрын
Praktyczne stosowanie niektórych zasad. Jeżeli nawet dziecku ograniczysz dostęp do telefonu, wyrzucisz z domu telewizor to jednak pozostają rówieśnicy. Dużo, bardzo dużo rodziców ma w wielkim poważaniu, co ich dzieci robią w wolnej chwili. Nie osądzam tych rodziców bo życie jest czasem ciężkie. Moje dziecko ma kontakt z rówieśnikami i robi się problem na styku rodzic a dziecko i autorytet. Koleżanki, koledzy uczą, jak patrzeć na ten nasz wspólny świat. To znaczy, że dowiaduję się jak dziś spostrzegany jest świat przez dzieci. I spostrzeganie tego świata nie ma wiele wspólnego z tym światem z Biblii tzn, że te dwa światy się gryzą. I nie, nie piszę o różnicy między historią a czasem dzisiejszym. Biblia właśnie dziś jest najbardziej aktualna w patrzeniu na świat. Wiem , bo czytam i praktykuję. Praktykuję w swoim życiu i czuję na sobie potężny konflikt. Tak, prawdą jest, że dzieci traktujemy przedmiotowo . Żyjemy przyjemnościami. Chrześcijaństwo natomiast uczy przeciwności. Uczy, że nie przyjemność a cierpienie ma większy sens w życiu. Kiedyś sobie samej napisałam, że bieda uczy tych, którzy chcę się uczuć. Bogactwo rozleniwia. I te słowa bogactwo a bieda należy rozumieć szeroko. Odnosząc się do przypowieści: dla mnie historia, która musi się wydarzyć. Dzieje się codziennie. To nie jest ostrzeżenie, a raczej zwrócenie uwagi, że musimy odczuć na skórze smak cierpienia. Bez tego bólu nie wiele chcemy rozumieć. Przecież ten świat - oczywiście bardzo upraszczam - właśnie wziął ten majątek od Ojca i ruszył w świat. Ojciec na to pozwolił, bo ten Ojciec jest szczególny. Pozwala się uczyć jego Prawa na własnej skórze. I nie pyta, nie kontroluje. Nauczyłam się z tej powieści, że dziecku należy pozwolić robić błędy, pozwolić płakać nad błędami. W praktyce tłumaczę, wiele rzeczy tłumacze z innej perspektywy ale też sama próbuje naśladować właśnie tego Ojca. To trudne ale wiem, że prawdziwie i odnoszące więcej pożytku. Zresztą przyszłość przyniesie odpowiedź.
@GrzegozW9 жыл бұрын
Bardzo mi się podoba! Aż miło się słuchało :)
@kamilagasiuk56386 жыл бұрын
Prawdziwe słowa. Święte słowa! Wychowałam trójkę dzieci według zasad o ktorych mówisz i mam naprawdę świetne, szczęśliwe dzieci (bez pychy).
@joma94303 жыл бұрын
@Langusta na palmie 41:47 - tak właśnie robię. Słucham z Dzieckiem "dobranocek" z kanału LnP. Po każdej rozmawiamy - zawsze ciekawi mnie co i jak moje Dziecko zrozumiało. Od dawna czuję, że to wartościowe. Dziś trafiłam właśnie na ten fragment i po raz kolejny czuję, że potrzeba mi więcej. Nie mam wykształcenia ani doświadczenia katechetycznego, a to co jest religią w szkole woła o pomstę do (nomen omen) nieba. Uczą się modlitw, które u nas w domu po prostu są od dawna znane. Nie ma rozmów o tym kim jest Bóg, dlaczego pewne rzeczy są jakieś i dlaczego działamy tak, a nie inaczej. Chciałabym, żeby dziecko wiedziało i rozumiało więcej, ale nie wiem co będzie, jak już przesłuchamy wszystkie "dobranocki". Jak dalej przekazywać tę wiedzę i wiarę, czyli to, do czego zobowiązałam się na Chrzcie. Marzę, żeby kiedyś doczekać się na Languście serii właśnie dla takich rodziców jak ja..
@basiabaranska59303 жыл бұрын
Też robiłam z rodzeństwem budę 😁 dziękuję o.Adasiu za to,że jesteś🤣że masz tekie gadane😳👏🧡...poproszę o więcej😉🤣
@dorotaziarko27466 жыл бұрын
Sluchanie ks. Szustaka Otwiera serce I umysl
@rozawiatrow97326 жыл бұрын
Ze mną chyba jest coś nie tak. Na tych Ojca Homiliach ja wiecznie ryczę.Pozdrawiam bardzo bardzo bardzo gorąco.
@bedees89823 жыл бұрын
Adekwatne słowa do dzisiejszych czasów🤩
@janwojtusiak61452 жыл бұрын
Proszę ojca o jak najwięcej jeszcze konferencji są naprawdę świetne
@danielsp95118 жыл бұрын
"obowiązek edukacji" na to zagadnienie trzeba by spojrzeć z perspektywy Makro a nie mikro .. tzn. brak obowiązku edukacji spowodował by klęskę intelektualną w naszym kraju .. ponieważ ~ 70 % naszego społeczeństwa w ogóle nie przywiązuje wagi do rozwoju intelektualnego swoich dzieci, po prostu pozostawia to szkole .. więc łatwo sobie wyobrazić co by było gdyby nie było obowiązku edukacji ... ..."Posyłanie dzieci do szkoły" a gdzie jak nie w szkole dziecko miało by poznać swoje pasje, które mogło by rozwijać ... ( pamiętając że większość rodziców bagatelizują i nie rozpoznaje silnych stron intelektu swoich dzieci.) Owszem taki model, który Ksiądz przedstawia sprawdził by się w "świecie idealnym..." gdzie zawsze i bezgranicznie rodzice dbają o rozwój swoich dzieci a dzieci same chcą rozwijać swoje talenty :) Oczywiście pod całą resztą podpisuję się obiema rękami :)
@janwojtusiak6145 Жыл бұрын
Ps ostatnio szkoda że nie było tego na konferencji w Katowicach bo bardzo uwielbiam te kazanie Szustaka
@mateuszxxxxxxxxxx78582 жыл бұрын
Gdyby ksiądz chciał się pomodlić za moją rodzinę i za mnie strasznego grzesznika Panie przebacz
@agnieszkaciensky13425 жыл бұрын
A ja już myślałam, że jestem jakaś nienormalna ..... Dzięki Ojcze za te oczywiste prawdy👍💕 Super
@piotrles21599 жыл бұрын
A propo's zabawy, do której służy tylko koc i taboret. Moja mama miała w szufladzie coś w rodzaju packi zakrzywionej powiedzmy do przewracania placków ziemniaczanych na patelni. Owa packa odwrócona doskonale imitowała autobus Jelcz jeżdżący w MPK, a miastem była cała podłoga w kuchni. Pozdrawiam.
@aniutqa6 жыл бұрын
Ja na dworze zrywałam liście winogron i wyobrażałam sobie że to są łabędzie, a spinacze do prania są drapieżnikami i polują na nie :D Druga zabawa to zrywałam długie liście jakiegoś wodnego kwiatu i bawiłam się nimi w wodzie, robiąc z nich węgorze.
@anetalenda19136 жыл бұрын
Piotr Leś
@ewacymerkiewicz42808 жыл бұрын
genialne... jak zwykle Ojczulku :)
@magdalenateodorczyk24068 жыл бұрын
zajebisty ksiądz!
@gosiaclio75655 жыл бұрын
Masakra...
@wiolapazgrat10722 жыл бұрын
Jesteśmy małżeństwem od 22lat, mamy syna-anioła i córkę "marnotrawną". Moje przekonanie że żyjąc wg.wartości , dając świadectwo wiary i dbając o to aby córka przyjmowała sakramenty niestety nie wystarczyło. Wybrała "szeroką bramę" świadomie i dobrowolnie. Pozostało nam czekać z nadzieją na Wiellą Ucztę. 🙏
@WueNeM78 жыл бұрын
bardzo trafne spostrzeżenia!
@joannagolec51185 жыл бұрын
Tym słowem zrozumiałam gdzie popelniam błąd z wychowaniem dzieci 🙂dziękuję ojcze bardzo bardzo 🤗🤗🤗🤗🤗
@aniutqa9 жыл бұрын
A kiedy i czy będzie ta konferencja o tych dzieciach "trochę wyżej"?
@pulkwiat775 жыл бұрын
zajebiscie madre slowa, aby robic diecku specjlzcj juz od malego , a n wymagac nauki wszyst i to jeszcze na samych 5kach czy 6tkach.....szacunek Ojcze Adasiu dla Ciebie....
@sysadmin-info8 жыл бұрын
Prostak z samochodówki jest w stanie zarobić więcej, niż intelektualista z liceum.
@empo67128 жыл бұрын
Intelektualista z liceum, jest w stanie zarobić więcej niż prostak z samochodówki. Działa w dwie strony :)
Wspaniala nauka , rodzice uwaga , wezcie sobie to do serca, bodzcie wychowcami a nie dziecmi.
@agnieszkagiera57678 жыл бұрын
Całkowicie nie mogę się zgodzić. Skąd dziecko ma wiedzieć czy lubi biologię lub chemię, jeśli nie mogło jej poznać w szkole podstawowej? Fizykiem zostanie tylko osoba, która posiada za rodzica fizyka, itd? - To wszystko bez sensu. W szkole podstawowej człowiek uczy się podstaw - PODSTAW WSZYSTKIEGO! Każdy człowiek powinien mieć podstawy z KAŻDEJ dziedziny życia - to baza na podstawie której podejmuje się decyzje o dalszym życiu.
@erasalams618 жыл бұрын
+Agnieszka Giera No to chyba nie zrozumiałaś. Ma się uczyć i poznać, ale jak przyniesie Ci 2 (taką ledwo, ledwo) z chemii, to nie masz go zmuszać do nauki, szukać korepetytorów i w ogóle wariować na pkt. tej chemii (w domyśle, wszystko inne z czego może być słabe) "bo ma 2", tylko znaleźć jego ulubioną dziedzinę i pomóc mu ją rozwinąć. Tak czy nie?!
@agnieszkagiera57678 жыл бұрын
+Eras Alams Mi chodzi o to co mówił od 24 do 26 minuty - najlepiej nie puszczać dzieci do szkoły tylko samemu uczyć. Tylko większość rodziców nie ma kwalifikacji do nauki na odpowiednim poziomie z każdego przedmiotu (pomijam fakt, że większość musi chodzić do pracy). Dodatkowo rodzic może ucząc własne dziecko przedstawiać swoje przekonania jako ogólnie obowiązującą wiedzę, itp. Zagrożeń jest wiele.
@piotrfret5628 жыл бұрын
Zartujesz chyba.Więksozsc lekcji w klasach 1-6 to materiał do opanowania dla kazdego dziecka bez pomocy. Tak naprawdę szkoła przeszkadza w opanowaniu tego materiału. Szkoła i jej rola jest nie do przecenienia ,ale jezeli chodzi o socjalizację. P.S. Co to znaczy własne przekonania? O jakim to przedmiocie myslisz? Matematyka ,polski?historia? przyroda? Zanim napiszesz pomysl.
@agnieszkagiera57678 жыл бұрын
Każdy rodzic chce wychować dziecko na swoje podobieństwo lub zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Mały człowiek ma prawo poznać wszystkie opcje i sam wybrać swoją drogę w dorosłym życiu. W Rosji nie usłyszysz o IIWŚ i o 17.09 - tylko o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. W niektórych szkołach (wyznaniowych) nie uczą o ewolucji tylko o kreacjonizmie, itp. W szkołach muzułmańskich (ogólnie w Islamie) nie wolno grać na instrumentach, tworzyć muzyki, tańczyć, malować (poza abstrakcjonizmem), rzeźbić postaci. Dziecko nie jest własnością rodzica i ma ono prawo do poznania pełnej, dostępnej wiedzy o świecie. Co to znaczy, że dziecko samo opanuje materiał - samo nauczy się czytać - chyba jednak jest potrzebna pomoc - tym bardziej, że większa część dzieci woli się bawić niż uczyć. I dlaczego większość osób odpowiadających na posty kończy frazą "Zanim napiszesz pomyśl"? To znaczy, że rację ma osoba odpowiadająca, na starcie deprecjonuje poglądy innych. Jestem gorsza, bo nie myślę i w związku z powyższym moje poglądy nie są nic warte. Nie znoszę, gdy ktoś na starcie stawia się o poziom wyżej - każdy o swoich poglądach myśli to co Pan o swoich - sztuka do nich przekonać.
@piotrfret5628 жыл бұрын
Nie sądzę bys była rodzicem i osobą dojrzałą.Twoj post to stek bzdur i banałow. O jakich to szkolach wspomninasz ,ze uczą kreacjonizmu a nie teorii ewolucji?Masz jakies adresy? Poza tym o ile sie orientuję to 1-6 niespecjalnie uczą sie biologii, ale przyrody. Cos poza tym argumentem? Jedno z moich dzieci chodziło do szkoly katolickiej i dzis jest studentem medycyny inne ktore chodzilo do tzw panstwowej kompletnie nie zna biologii historii zna za to fizykę i matmę,ale nie dzięki podstwowce i gimnazjum, ale dzięki liceum i wlasnym zdolnosciom jest studentem trudnego wydzialu politechniki. Trzecie dziecko tez uczylo sie w szkole panstwowej i oprocz matury na troje nie pamięta wiele z większosci lekcji. Co do poziomu nauczania i programu lekcji języka ojczystego i historii to pozal się Boze.
@TheSkypetrus9 жыл бұрын
Na szczęście nie trzeba 'cichaczem':) - jest Bogu Dzięki coś takiego jak 'home schooling' i moja koleżanka z podstawówki z powodzeniem to realizuje na swoich dzieciach. Na lekcje muzyki i kółka zainteresowań chodzą z innymi dziećmi więc mają kontakt z grupą rówieśniczą, ale nie ma siermięgi porannego zrywania się - niepotrzebnego przyzwyczajania dziecka do robotniczego stylu życia- i całej patologii szkolnictwa publicznego.
@ewasrajerova80398 жыл бұрын
Czy powstała część o starszych dzieciach? Jesli tak, poproszę o link
@KM-zi5ub2 жыл бұрын
czy została nagrana ta kolejna część o wychowaniu 12+? jeśli tak, bardzo proszę o nazwę filmu
@JoasiaCyngot3 жыл бұрын
Wiele ksiedza konferencji I homilii trafia do mnie z przytupem, ale ta? Jest zaadnicza sprzecznosc w tym, co ksiadz radzi rodzicom, chodzi mi o kwestie szkoly. Dzieci w szkole nie tylko sie ucza, maja tez kontakt I interakcje z rowiesnikami I doroslymi, ktorzy sa spoza rodziny. Ok drugie, co jesli rodzice pracuja, too ma siedziac caly czas z dzieckiem? Z drugiej strony Zgadzam sie z tym, co powiedziales o telewizji
@Krystyna-gs4px6 жыл бұрын
WSPANIAŁE
@randymou47706 жыл бұрын
Ale to nieprawda. Przepraszam za Ciebie Adaś. Jezeli bysmy sie nieuczyli jakichs podstaw. Bo to podstawy nic więcej rozszerza światopogląd i wtedy wybieramy co lubimy. Nawet jezeli fotosynteza nieinteresuje kogos to dzieki temu rozwijasz inne dziedziny np. Ja z historii. I z wiekiem rozumiem ze to wszystko połączone stwarza nas kim jeztesmy.
@abnegacek2 жыл бұрын
Jedynym problemem w tym systemie edukacji jest to że się dzieciom wmawia, że to wszystko samo się dzieje, a Prawa matematyki, fizyki itd. wymyślili naukowcy.. i każe się wszystkim to zapamiętać... Ale niektórzy z nich płaczą na widok książki a inni na widok kilofa... Może osiłkom nie jest potrzebna literatura, a intelektualistom WF... To jednak jakaś reklamówkowa informacja należy się każdemu... Osobiście wolałbym się uczyć tego jak się uczyć, niż uczyć się na pamięć wzorów podawanych jako abstrakcja matematyczna... przecież ci matematycy nie mówią uczniom do czego służą te wzory. Gdybym wiedział do czego je zastosować, to może by mnie to zachęciło do poznania niektórych reguł wnikliwiej.. Albo gdyby mi powiedziano dlaczego maseczka, która nie chroni nawet przed kurzem, nie zatrzymuje wirusa, który przelatuje przez nią jak mucha przez otwarte okno, to bym wywołał rewolucję i obalił głupi rząd... ;)
@Galezinowski9 жыл бұрын
Skoro syn się poskarżył, że nie dostał koźlęcia, to chyba miał powód? Rodzice często żałują kasy na utrzymanie dzieci, więc potem one sięgają po ich majątek. Nic w tym dziwnego ani bezbożnego, postąpiłbym tak samo.
@margplsr31209 жыл бұрын
+Waldemar Gałęzinowski najgorzej jak jedno dziecko jest faworyzowane kosztem innego - jest dużo literatury z psychologii jak to wpływa na dziecko (w sumie na wszystkie dzieci - też te faworyzowane) - nie mówiąc już o ich relacjach o relacjach w rodzinie ogółem i o kontaktach (a najczęściej ich braku) gdy zabraknie rodziców...
@stefanszechter78395 жыл бұрын
Zajebisty potencjał na stund up z przesłaniem!
@martadrozd-korozan35110 жыл бұрын
KOCHAM :D :*
@wirginiaeska56465 жыл бұрын
Tu sie zgadzam,powinno byc wczesniej ukierunkowanie, tak tak kiedys myslalam,Ze z paskiem pracowite ec.,a teraz jest najogorsza corka,ale co potem jak ma zle oceny jak sie dostanie do lepszej szkoly
@betibeti36706 жыл бұрын
Mega mega mądre i wartościowe kazanie!!!
@spiritness13622 жыл бұрын
Myślałam że o trochę czym innym będzie ta konferencja.
@zosiacukierek76419 жыл бұрын
Ja ide na homeschooling - żeby uniknąć tych chorych ocen w szkole
@wirginiaeska56465 жыл бұрын
Tak to przykre,ale mnie spotkalo podobnie,nawet gdy wszystkie pieniadze wydalam na dlugi mojej chorej corki,ktora popadla w dlugi dzieki namowom moje go ex meza
@NiebywalePamiętnaNuda4x2_8_2_13 жыл бұрын
Szczęść Boże. Jak wychowywać, to w tej dziedzinie ekspertów ze świecą szukać. Ale ku czemu w tej kwestii dążyć, i na czym się opierać, to zdaje się instruktarz jak najbardziej z właściwej strony.
@juuulek6 жыл бұрын
dlaczego ucięte przed błogosławieństwem? :(
@Lena_Huras6 жыл бұрын
Zajebisty facet...kocham 💖💖💖
@gosiaclio75655 жыл бұрын
A ty....
@David-cq2op2 жыл бұрын
Wszystko jest jasne, interpretacje tej Ewangelii są na ogół zbieżne. Nie mniej jednak uważam że krytyczna ocena syna starszego, pierworodnego jest nieodpowiednia. Jest tylko człowiekiem wierzącym, kochającym i ufającym Bogu, Ojcu, i ma prawo do rozterek, chwili słabości, żalu, jego krytyka dlatego że jest złośliwy i ma żal do Ojca nie jest właściwa. Za uczciwe życie zostaje skrytykowany, to jest nadinterpretacja przypowieści.
@romanmacielag64276 жыл бұрын
może to znajdziesz po latach, Padre...stwierdzenie o zombie wykreowałem kilka lat temu...wystarczy spojrzeć na ludzi w transporcie publicznym...szczęść Boże...
@kasiakli49933 жыл бұрын
Trzy lata później 😊 jeszcze do tego covid... Ehhh i jeszcze gorzej z tymi telefonami w komunikacji... wszędzie... Pozdrawiam 😊
@emilienovotny8024 жыл бұрын
duzo ma racji ten czlowiek, z tymi zabawkami to ma calkowita racje, z edukacja ma racje, chlop ktory chodzi o ziemi na boso
@abnegacek2 жыл бұрын
Zabawki, to oszukiwanie i porzucanie dzieci... Ale zostawianie na pastwę ich dzikiego umysłu, to okrucieństwo... ;)
@ak-gm1gn3 жыл бұрын
Służba u babci...Hehe... miałam to samo... tez jestem jedynaczką i żadna zabawka nie była nigdy lepsza od zabawy z kuzynostwem kocem, krzesłem, stołem, patykiem, kamykami czy czym popadło 🤣🤣🤣👍
@rangartons8 жыл бұрын
A jednak, kto ma szkołę ten ma lżej, przykład: pan po zawodówce dorobić do emerytury musi w budce na parkingu, marznąc pilnując cudzych aut, natomiast emerytowany wykładowca szkoły muzycznej, siada w domowym zaciszu, kawka, nózia na nózię i okłada linijką głąba przy pianinie :)
@rangartons8 жыл бұрын
Anna Biern Po co studiujesz?
@WueNeM78 жыл бұрын
ehe . moja koleżanka ma kilka fakultetow i sprzedaje spodnie w galerii handlowej bo nie chcą nigdzie jej przyjąć..
@rangartons8 жыл бұрын
i posiadasz odpowiednie umiejętności, talenty, które rozwijasz zgodnie z wolą Bożą :)
@Kamil-ZIQ8 жыл бұрын
Pan po zawodówce po 50 odpoczywa na Bahamach ;)
@rangartons8 жыл бұрын
Kamil Witkowski Ten z Pruszkowa :)
@sebastianpomorski58339 жыл бұрын
Niestety nie zgadzam się z interpretacją tego fragmentu Ewangelii, której dopuścił się o. Szustak OP... dla mnie to to jest przypowieść o stanie duchownym, który uważa, że ma klucze do oceny człowieka. Rzeczywiście Jezus Chrystus Nasz Zbawiciel, ma na myśli Boga Ojca, który w Trójcy Jedyny oceni nasze czyny. Dla mnie tym synem marnotrawnym jest każdy człowiek, nie będący kapłanem, który popełnia różne w życiu grzechy. To co takie wzięły od Ojca to ta część, zwana życiem/ jedyni dostają dłuższy inni krótszy czas/. Nikt z tych osób nie jest perfekcyjny i fajnie jak pojawia się ta refleksja, że mam Ojca w Niebie i wracam do Niego, mówiąc...zgrzeszyłem Ojcze wobec Ciebie itd...I kiedy właśnie następuje ten powrót... Ojciec i syn marnotrawny się cieszą, pojawiają się łzy.... to wtedy pojawia się właśnie stan duchowny/ ten drugi syn/ , który myśli i mówi, że to nie ok, bo ja w końcu żyłem całe życie pięknie i sprawiedliwie, a Ty Ojcze świętujesz powrót takich włóczęgów....
@tymoteus58303 жыл бұрын
U mnie w domu telewizora używamy w zasadzie jako ekranu do komputera.
@avbert00110 жыл бұрын
O tym że niełatwo być ateistą warto przeczytać w książeczce - Niewierzący Katolik czyli świat wg sceptyka - kto będzie ciekawy ten znajdzie.
@malgorztaolejnik35037 жыл бұрын
O własnie... relacje :matka: córka- raczego sa tak trudne? jak je uzdrowić?
@kasiamisiak48866 жыл бұрын
Przykry pogląd na edukację i szkolnictwo
@ewasrajerova80398 жыл бұрын
To z tym autorytetem też działa w szkole - jestem nauczycielką
@Markicjusz9 жыл бұрын
MAM DWOJKE DZICI W WIEKU 6 I 7 LAT - ZGADZAM SIE CALKOWIECIE.
@anetasow322011 ай бұрын
Kochani, Jak znaleźć inne gadanko ojca Adama przeznaczone dla rodzicow starszych dzieci, kiedyś słuchałam fragment nt.odcięcia pępowiny-ale nie mogę teraz tego znaleźć. O.Adam namawiał Rodzicow( w szczególności matki, które bywają nadopiekuńcze) do pozwolenia na usamodzielnienie się syna, -tzn. Jak dorośnie: pozwolić na wyprowadzenie się z domu. Czy ktoś ma pomysł , gdzie to znaleźć, może jakiś link podesłać?
@malakasiap3 ай бұрын
Taktyczny komentarz, bo też chętnie posłucham dla starszych 😊
@teneziasz9 жыл бұрын
Dopiero oglądając ten film zauważyłem pewną analogię w historii jednej z książek Dana Browna do tejże przypowieści ;) W "Zaginionym Symbolu" mamy postać ojca który daje synowi część majątku (on go potem opuszcza itd) :) ciekawe czy jest to świadomy zabieg autora... ale faktycznie trudno znaleźć takiego ojca :D
@janwojtusiak61453 ай бұрын
Kurka wodna ale ten Szustak jest zabawny najlepsze zajęcia księży zajmują się czymś czego nie znają z życia w sensie wychowania teksty boskie
@greentea81047 жыл бұрын
Dziękuje:)
@Sofija-tz24 жыл бұрын
Umnie tak tez bylo!Dzisiaj zaluje ze nie zrobilam zawod fryzjer.zrobilam Bisnes schule komu jest to potrzebne..!!!!
@dorotarogowska77139 жыл бұрын
Ojciec głosi intuicyjnie (a może świadomie?) teorię Gardnera. Gratuluję, choć wielka szkoda,że większość odbiorców traktuje Ojca słowa zbyt dosłownie i powierzchownie.
@abnegacek2 жыл бұрын
Powiedział żeby się tego nie trzymać kurczowo jak piany błota? To się módlcie, by słyszeć Boga w swoich sercach. Wtedy wam też rozsądek się objawi...
@marcinszkudlarek78716 жыл бұрын
Otworzył mi oczy
@tymoteus58303 жыл бұрын
34:50 lepiej brzmi robienie fortu
@wonspierdalc7779 Жыл бұрын
Racja chłopie!!!!!!!!!ale to jest program dla wszystkich nie wyłącznie dla rodziców ale dla szkoły edukacji szeroko pojętej ,programów rządowych a w telewizji Jacek i Agatka czy Bolek z Lolkiem na każdym kroku począwszy od sąsiada a kończąc na stadionie itp , itd etc. wszystkim powinno zależeć na tym co z tego wyrośnie a upadek przez internet nr 1 chłopie krok we właściwym kierunku zrobiłeś ale nie ogarniesz nie łódź się !!!!!!!!!!!!!!!
@SaltRogues8 жыл бұрын
haha mam takie samo podejście co do korzystania z technologii przez dzieci. :))) #Amishes
@magorzatamazurek20926 жыл бұрын
Czy są gdzieś filmiki z zapowiadanymi częściami tzn dla tych większych dzieci? czy to nigdy nie zostało zrealizowane?
@Kamila-py1gs5 жыл бұрын
Ja mam telewizor do KZbin
@magdalenaol Жыл бұрын
❤
@relacjeidietetyka99756 жыл бұрын
No i proszę - Adam się "nie zna" a okazuje się, ze zna się Z A J E B I Ś C I E! Doskonała rzecz - zmysł obserwacji u Adama - level hard. Obecność ducha świetego level mega total hard ;-)
@elas.95129 жыл бұрын
nie wyżuce telewizora
@wyrek19 жыл бұрын
wyżóć i zacznij czytać
@terravitts96503 жыл бұрын
❤️🔥🔥🔥🕯️🔥🔥🔥❤️
@Aileen18208 жыл бұрын
Co myślisz Ojcze o kanale Wirus wiary (kanał anty religijny) ?
@77Anastazja779 жыл бұрын
Nawet w konferencji o. Adama jest reklama… świat oszalał, naprawdę. ;)
@olgierdabramowicz77859 жыл бұрын
Jest dobra komercja i zła komercja, polecam nauczyć się takowe rozróżniać.
@Precel7779 жыл бұрын
77Anastazja77 O. Adam powinien podpisać kontrakt z Mc Donalds'em ;p Gdyby wiedzieli ile razy wzdycha do Bic mac'ów podczas konferencji to by mu dali tytuł ambasadora marki ;p
@pawelkazimierkiewicz37902 жыл бұрын
Lubie CIE ojcze, ale starszy brat mogl wiedziec ze mlodszy roztrwonic majatek lajdaczac sie rowniez z przekazow innych ludzi, a nie tylko widzac to na wlasne oczy. I wcale nie Musial tego wymyslac. Pzdr
@janwojtusiak6145 Жыл бұрын
Ps kojarzy mi się przypadkowo mniej lub bardziej to z takim filmem pt; zakochany kundel 2 przygody chapsa doisneya
@janwojtusiak6145 Жыл бұрын
Ale Disney razem z dream worksem może miećn podobne do katolickich treści!😅
@janwojtusiak6145 Жыл бұрын
Ta i do brata niedźwiedzia z tych klimatów baśni chociaż nie tylko baśniowych oczywiscie
@dokchampa93248 жыл бұрын
No tak, bo po co wiedzieć cokolwiek o tym jak działa świat skoro wszystko można wyjaśnić "Bóg tak chciał więc tak się stało" -.-
@martadrozd-korozan35110 жыл бұрын
Przeżywam rodzicielsko-intelektualny orgazm za sprawą zakonnika :D
@majanowak62566 жыл бұрын
proszę ojca tak bardzo bym chciała się z ojcem skontaktować zagubiona