Dzięki za cenne porady. Myślę, że powinieneś prowadzić kursy dla spawaczy. Masz dużo praktycznej wiedzy.
@szymensun4 жыл бұрын
Niewygodna informacja dla wielu. Dobrze że poruszasz taki temat. Film jak zawsze na wysokim poziomie.
@wiktor96844 жыл бұрын
Ten kanał to przeciwieństwo polskich for internetowych, osoba prowadząca ma doświadczenie,chętnie się dzieli swoją wiedzą i wchodzi w dyskusje na różne tematy z swoimi widzami :) spróbowałbyś pare lat temu na jakimś forum spytać o najprostszą rzecz w spawaniu np jak robić pion to kasta spawalnicza by cie zrugała bo jak to tak chcesz sie czegoś dowiedzieć odrazu na tą wiedze trzeba zasłużyć !!! ( wiem to jest chore tym bardziej że na necie można znaleźć zagraniczne poradniki które mają czasami 20 lat i taki np piran powinien się z nich uczyć
@topidrut14 жыл бұрын
@@wiktor9684 Przecież się uczy a czas poświęcony na naukę jest dokumentowany i publikowany w internecie. Co nie zmienia faktu że ludzie lubią to oglądać i ma sporo widzów. Sam też oglądam jest tam dożo cennych informacji (dla mnie jak patrzę na to jako całość). Mam zamiar zrobić coś podobnego ale o filmowaniu... czyli jak uczyłem się warsztatu filmowego na przykładzie tworzenia kanału o spawaniu... normalnie Incepcja.
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć wszystko jest ok ale kasta powiało grozą hehe Pozdrawiam
@sparta86194 жыл бұрын
Spawam amatorsko, samouk, aczkolwiek całkiem dobrze na własne potrzeby. Bardzo fanjy kanał, merytoryczny, techniczny, zrozumiały, pouczający mozna doszlifować wiedzę. Pozdrawiam
@kiepskiferdynand99394 жыл бұрын
@@AdiWeld To profili stalowych na klapę od przyczepy rolniczej gdzie uzyskuję pełen przetop też nie można spawać z góry do dołu.
@michaem56912 жыл бұрын
Dopiero zaczynam swoją przygodę ze spawaniem, ale dzięki Twoim filmom dowiedziałem się więcej niż na kursie... Szczególnie tematy przygotowania - kątowania powierzchni podczas techniki czołowej dały mi dużo do przemyśleń. Dzięki. Jesteś merytoryczny do bólu. Pozdrawiam
@jareksudo38824 жыл бұрын
Super !!! Gdyby tak inni specjaliśc z różnych dziedzin chcieli podzielić swoją wiedzą byłoby łatwiej wszystkim .Wielki szacunek dla Ciebie .
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć również Pozdrawiam
@KonradUtratny Жыл бұрын
z tymi węzłówkami fajnie że wspomniałeś, jak to lepiej czasem dopytać, człowiek całe życie się uczy, dzięki wielkie za ten film
@piterhonda4 жыл бұрын
Dzięki za ogrom wiedzy jaką się z nami dzielisz. PEŁEN PROFESIONALIZM
@kataxuzo43734 жыл бұрын
nie widzę nic złego w spawaniu cienkich materiałów z góry do dołu, filmik jak najbardziej profesjonalnie :)
@ramankizina8241 Жыл бұрын
Nawet na grubym materiale,można na styku zrobić korzeń z góry do dołu, autor trochę za dużo prądu dał,trzeba mniej i kółeczkami ruchy i było by luksusowo
@grzegorzm38804 жыл бұрын
Bardzo mądra rada. Tylko że w nie jednej firmie powiedzą że ten spawacz jest za wolny bo liczy się najbardziej ilość. Dzięki za twoje filmy.
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć niestety znam ten problem , Może będzie to temat na filmik. Pozdrawiam
@EmilBieniu4 жыл бұрын
Spawacz ,,za wolny,, ? A kto się podpisuje pod ewentualnymi konsekwencjami????. Spawacz czy szef ? Bo nie zawsze kasa jest współmierna do możliwych o ewentualnych kosztów..
@ninapl43704 жыл бұрын
Dokładnie, jak majstrowi zwróciłem uwagę, że nie powinno być spoiny z góry do dołu bo nie wytrzyma to odpowiedź była " masz akord, nie baw się"
@Tooksley3 жыл бұрын
Stary filmik a jednak tych informacji szukałem od dłuższego czasu. Dzięki piękne.
@PiotrT-ue1jw4 жыл бұрын
Adi naprawdę szacun za Progress jeśli chodzi o robienie filmików! Bardzo naturalnie, profesjonalnie. Oby tak dalej! Co prawda jeszcze nie spawam (mieszkam w bloku), ale niedługo mam zamiar budować dom, chce kupić migomat i na pewno materiały od Ciebie będą pomocne 😉.
@AdiWeld4 жыл бұрын
Oczywiście powodzenie przy inwestycji Pozdrawiam.
@trakers33 жыл бұрын
Dla laików cenne rady ja nigdy o tym nie słyszałem i zaskoczyło mnie to . Pozdrawiam !!
@michalz59472 жыл бұрын
Dziękuję za te cenne informacje, uświadomił mnie Pan, pozdrawiam
@lubiedobrejedzenie37244 жыл бұрын
Adi ty to jesteś profesjonalny spawacz , ja jeszcze nie jestem ale dajesz dużo dobrych rad
@janbajorski35584 жыл бұрын
RADY to nie wszystko , praktyka I zdolności robią resztę .Nie wszyscy będą super spawaczami
@dawidsz.7864 жыл бұрын
Cieszę się ADI, że czerpię wiedzę z twoich filmów. Przede mną jeszcze długa droga
@mariusz59064 жыл бұрын
ADAŚ ,widzę że się rozkręciłeś,pozdrówka MANIEK FROM HSM subik i łapka po koleżeńsku,dobra robota!!!!!!!!!!!
@maximilianworld41132 жыл бұрын
Dobrze o tym wiedziec to bardzo istotne .
@mkw25554 жыл бұрын
Ciekawe informacje, dzięki 👍
@11...DEMONIK...114 жыл бұрын
I taki kanał aż chce się zasubskrybować😁😁 bardzo przydatna i rzeczowa wiedza 👍👍👍Pozdro....
@lukaszch63344 жыл бұрын
Super rada dziękuję za zwrócenie uwagi ☺️
@marcinrutkowski774 жыл бұрын
Właśnie zbliżam się do końca kursu spawacza, PA, PB i PF
@jacekwodarczyk73674 жыл бұрын
Jak zawsze świetny film. Czekam na więcej!
@dominikj.50954 жыл бұрын
Hej Adi😀 Oprócz tego że jesteś spawaczem to jeszcze jasnowidzem😀 Zdaje się że to ja jestem widzem który zadał to pytanie. Dodatkowo zadałem je dlatego że na co dzień spawam balustrady, ogrodzenia, kwietniki bez żadnego kursu. Jakiś czas temu pospawalem całe wypełnienie, wszystkie blachy do przyczepy/rozsiewacza nawozu (8 ton suchego, 12 ton mokrego), to było moje pierwsze i jak do tej pory ostatnie zlecenie o takiej odpowiedzialności konstytucyjnej. Blacha miała 4mm, do dziś wszystko jeździ i wszyscy żyją, ale następnym razem się zastanowię dwa razy jak spawać. Wielkie dzięki. Ps. Spawałem z góry do dołu bo szło nieporównywalnie łatwiej, ale nie mam żadnego wykształcenia spawalniczego więc to jedynie mój błąd.
@dominikj.50954 жыл бұрын
Odpowiedzialności konstrukcyjnej oczywiście😂
@AdiWeld4 жыл бұрын
Jak mówiłem na 4 mm powinno trzymać . Generalnie jeśli spawałeś rynnę czy tak to mogę określić nic się nie stanie inna sprawa coś przy osi Pozdrawiam
@dominikj.50954 жыл бұрын
@@AdiWeld Oś i cała rama była zaspawana fabrycznie w Szwecji. Rolnik ściągną to że względu na to, cenę i papiery do rejestracji. Jedynie blachy/burty były do wymiany.
@mozdzierz954 жыл бұрын
@@AdiWeld Ja kiedyś pracowałem w fabryce maszyn rolniczych Claas w Niemczech i tam musiałem pospawać chyba 6 próbek, w tym z góry na dół, a spawanie z dołu do góry nie występowało w ogóle.
@damianospolska30314 жыл бұрын
Krótko i na temat.👍 Prostymi słowami...
@Bartoszbb1303 жыл бұрын
temat wyczerpany:D Dziękuję za cenne informację
@grzepak4 жыл бұрын
Niedawno wzmacniałem brony na wsi blachą 10mm Jedną stronę pospawałem z dołu do góry, wyszło brzydko, drugą z góry na dół wyszło ładnie. Żyłem w świadomości, że pion z góry na dół jest ok bo ładny wychodzi, dzięki :)
@fendtmontage8823 жыл бұрын
To złudne ale każdy chyba na początku popełnia ten błąd :) chodzi tylko o to że spoina ścieka zamiast sie wtopić, tak działa grawitacja :D cienka blacha łapie szybciej temperaturę i łatwiej sie w nią wtopić dlatego do 3 mm można spawac z góry na dół przy odpowiednich umiejętnościach
@tomaszpaw1744 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za film👍Pozdrawiam serdecznie 🙂
@maxm57684 жыл бұрын
dziękuję za cenną wiedzę
@kosmos9214 жыл бұрын
Super wiedza .dzieki
@Krzysztof_Kornet_844 жыл бұрын
Przy grubych blachach techniką z góry na dół to można tylko nasmarkać a nie spawać. Wygląd ładny natomiast zero wytrzymałości.
@bartomiejciesielski65124 жыл бұрын
Z góry na dół do 3 mm grubośći
@wicekwickowski37984 жыл бұрын
@@bartomiejciesielski6512 Nie do 3 a do 4 !
@bartomiejciesielski65124 жыл бұрын
@@wicekwickowski3798 mam na to certyfikat fw metoda 135 z UDT
@topidrut14 жыл бұрын
Spoina jak widać nie musi wyglądać tylko ma być mocna. Można sobie zadać pytanie przy wyborze techniki do góry czy na dół "ile osób mogę zabić jak ta spoina pęknie" Dziękuje za materiał. Miłego dnia.
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć można również ok z dołu do góry , Ja tu widzę inny problem , z komentarzy wyczytałem że jest wysoki progres na wydajność a tych obu aspektów nie pogodzimy. Pozdrawiam serdecznie.
@BogusMisiek4 жыл бұрын
Ma być mocna i wygladac. To odróżnia fachowca od amatora
@mradamf102419854 жыл бұрын
Odcinki coraz bardziej na luzie, to na duży plus, jako osoba która spawa tylko dla siebie jakieś duperele nie miałem pojęcia że jest aż taka różnica w wytrzymałości. Dzięki za filmiki można się z nich więcej dowiedzieć niż z nie jednej literatury pozdrawiam.
@AdiWeld4 жыл бұрын
Dzięki za wpis i Pozdrawiam
@titanictechno4 жыл бұрын
Z mojego doswiadzczenia jako nie zawodowego spawacza bardzo dobre rezultaty jezeli chodzi o wytrzymalosc daje spawanie zwykla starego typu elektroda. Jezeli mowimy o jakiejs powaznej konstrukcji, zapomnijmy o tanich jedno fazowych Mig-ach. Mig-i tak, ale trzy fazowe, gruby drut i na duzych pradach, wtedy mozemy sie spodziewac dobrego przetopu. Rozmawialem kiedys z producentem przyczep TIR- owskich do przewozu zamochodow, na dwoch poziomach (na zachodzie) Powiedzial mi ze wszystkie przyczepy spawali elektrodami i nigdy sie nie zdazylo aby cos peklo lub ktoras wrocila do poprawki gwarancyjnej. A przyczepy przejezdrzaly setki tysiecy kilometrow i oczywiscie musialy byc atestowane. Pokazal mi starego Lincolna ktorym to spawali, nie moglem uwierzyc. Spawanie z dolu do gory w tak zawana choinke wymaga duzej wprawy i nie kazdy potrafi to zrobic. Na szczescie juz najnowszej genercji MIG-i z podwojnym pulsem i programami, pozwalaja spawacza mniej doswiadczonym. dosc dobrze sobie z tym radzic.
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć po prostu trzeba troszeczkę czasu i praktyki po czym zawsze okazuję się że nie jest to takie straszne. Pozdrawiam.
@danielwarcha18854 жыл бұрын
Potwierdzasz moje obserwacje 👊
@CzOpen894 жыл бұрын
Fajnie się słucha. Wpada sub i oglądam dalej :)
@pietiaoverall85204 жыл бұрын
Adi czekamy na filmik o rysunku izometrycznym rur. dzieki za twoje filmiki
@banditosdestylatoros63774 жыл бұрын
Jak zawsze profesjonalne
@EmilBieniu4 жыл бұрын
Fajnie i rzeczowo wyjaśnione... Dla niedowiarków proponuję zrobić próbę łamania na tym samym materiale ale spawanym z dołu do góry i z góry do dołu. Myślę że każdemu taka próba wyjasni wiele. Na kursie spawania zawsze instruktor powtarzał. Jak na przedłużeniu uprawnien położysz poprawną spoinę z dołu do góry to już dalej nie musisz robić próbek...
@filipprucnal4 жыл бұрын
Mógłby mi pan wyjaśnić dokładniej w czym jest różnica? Z góry do dołu to spaw po złamaniu wyglądał jakby ktoś przykleił gumę do żucia, dlaczego spaw z dołu do góry jest wytrzymalszy?
@EmilBieniu4 жыл бұрын
@@filipprucnal właśnie sobie sam odpowiedziałeś w pytaniu. Spoina wygląda jakby ktoś przykleił gumę do żucia... Podobnie też trzyma. Spawając z dołu do góry mamy możliwość lepszego wtopienia spoiny, mówiąc jeszcze inaczej . Spawając z dołu do góry roztopione jeziorko metalu nie zalewa nam miejsca spawania gdyż grawitacja działa nieubłaganie. Możemy wtedy dłużej nastąpić brzegi łączonych elementów przez co przetop jest większy a całe połączenie wytrzymalsze. Proponuję samemu sprawdzić... Wtedy wszystko się wyjaśni. Pozdrawiam
@filipprucnal4 жыл бұрын
@@EmilBieniu Samemu niestety sprawdzić nie mogę, nie mam jeszcze jakiejkolwiek spawarki, zaczynam się dopiero interesować tematem ale takiej odpowiedzi oczekiwałem, czyli sprowadza się to po prostu do lepszego wtopienia
@EmilBieniu4 жыл бұрын
@@filipprucnal dokładnie. Szczególnie dobrze widać to przy grubych blachach.
@filipprucnal4 жыл бұрын
@@EmilBieniu dziękuję za odpowiedzi
@airstrike16104 жыл бұрын
Czy do spawania w pozycji z góry na dół spoiny pachwinowej zaleciłbyś jakieś specjalne środki, które mogłyby wpływać np. na wtopienie? Mam tutaj na myśli technikę prowadzenia uchwytu. Problem w tym, że niekiedy nawet na cienkich ściankach niektórych materiałów jest problem aby uzyskać wtopienie, co widać po złamaniu takiego złącza. Dla przykładu stal nierdzewna (ale nie kwasówa) , np. dwa profile kwadratowe o ściance 2 mm tworzące złącze teowe. Zakładam że istotnym problemem tutaj, w odniesieniu do spawania stali czarnej , jest gaz. CO2 wpływa na głębokość wtopienia. W typowej mieszance do stali czarnej jest go 18% w argonie a w mieszance do stali nierdzewnej tylko 2,5%. Nawet podnosząc parametry prądowo - napięciowe trudno jest uzyskać zadowalający efekt. Zresztą podniesienie amperażu wiąże się z kolei koniecznością zwiększenia prędkości spawania aby uzyskać wizualną jakość spoiny.
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć no czysty Co2 jak najbardziej może być pomocny w uzyskaniu głębszego wtopienia ale przy stali czarnej, jeśli nakręcisz parametrów to będzie Ci ciekło i efekt będzie gorszy, co do techniki raczej prosto prowadzimy lub delikatne zakosy, kuleczka ale w niewielkim zakresie. Powodzenia i Pozdrawiam
@a-tom80794 жыл бұрын
Dobrze gada, polać mu🍺
@yarobanasiak4 жыл бұрын
Witam bardzo dobry film ja spawam 15 lat i cały czas widzę jak spawają błędnie i jest coraz gorzej bo nikt im tego nie mówi a w pracy liczy się tępo.
@midnightwalker. Жыл бұрын
Czy może pan poradzić jak poprawnie spawać elektrodą blachy napawane?
@fifu71864 жыл бұрын
uff mam praktyki jako ślusarz-spawacz ostatnio uczyliśmy się spawania w pionie wszyscy koledzy spawali z góry do dołu ,a instruktor powiedział że mamy z dołu do góry i jako jedyny się uczyłem spawac od dołu, coś czułem że jednak ma to jakieś znaczenie :D
@metaldoktor88624 жыл бұрын
Fajna porada dzięki Adi
@Dooku84 жыл бұрын
Kiedyś mocowanie zawiasów furtki przyspawałem z góry do dołu, z rozpędu mi kazali, a trochę miałem przerwy od spawania. Jak się połapałem co zrobiłem, to naciąłem i pospawałem jeszcze raz prawidłowo. Niby wszystko było dobrze, furtka 50 kg + ja 80 mogłem na tym wisieć, ale nie dawało mi spokoju.
@erykdach98884 жыл бұрын
to już psychoza jest
@eggarage1084 жыл бұрын
Bardzo przydatny materiał mistrzu 👍
@omek40504 жыл бұрын
Super Pozdrawiam
@adrians46334 жыл бұрын
Zrób odcinek o nimo cr 45 stopni na rurze
@przemo95292 жыл бұрын
Mam pytanie czy zdarzyło się ci takie dziurki w spoinie spawanej metodą MIG a jak tak to czy wiesz czym może to być spowodowane bo materiał miałem czysty i szlifowany
@adriancwik88804 жыл бұрын
Święta prawda!!!!!!!!
@kamilpiaskowski30573 жыл бұрын
A czy ta zasada przenosi się też na metodę tig?
@thorgithorgi49654 жыл бұрын
Może i masz racje lecz w momencie nacisku wyższym niż przykładowo 3 tony spaw pęka i nie ma co oszukiwać
@AdiWeld4 жыл бұрын
oczywiście że może pęknąć , ale porównując te dwie opcje ten z góry do dołu o wiele szybciej a z drugiej strony spawając coś co będzie pracować spawamy solidniej niż na jeden skromny scieg Pozdrawiam
@tomrox89214 жыл бұрын
Hi. What company do you work in Poland?
@czarnyarek31242 жыл бұрын
pytanko jeśli spawam materiał profil o grubości scianek 3/4 mm łączących się z powiedzmy hea o grubości scianki 10mm czy w takim wypadku techniką z góry do dołu wtopi się wystarczająco w ten materiał 10mm puki co bawie się z dołu do góry ale jest to stranie czaso chłone. Spawy wstępne tylko mające na celu wzmocić kratownice/element wystarczająco do przewiezienia na inne stanowisko
@dakaraleksander43355 ай бұрын
Grube rzeczy owszem, ale jak spawam jakieś płotki, furtki i inne gòwienka ze swianką 1.5-3 to zawsze z góry do dołu bo jesz szybko i ładnie, a wytrzymałosci tam nie brakuje
@erykgajewski23743 жыл бұрын
Co to za wtrącenia na spoinach pokazanych na miniaturce? Fosfor siarka? Pozdrawiam
@erykgajewski23743 жыл бұрын
Chodzi mi o tą szklistą substancję
@Mietek4864 жыл бұрын
Spawanie z góry do dołu nigdy nie wychodzi. Spoina spływa na elektrodę itp. zawsze wolałem z dołu do góry. I teraz widzę że jest też to wytrzymalsze 👍👍👍 dobry Protip. Pozdrawiam :-)
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć również Pozdrawiam
@piotrwasiak60164 жыл бұрын
dobrze mówisz :)
@MauzeRuch Жыл бұрын
Siema Adi nagraj może jak kontynuować spawanie bo wiadomo czasem trzeba przerwać spoinę i pociągnąc ją dalej jestem samoukiem i nie mogę nic znaleść na ten temat
@mappam87533 жыл бұрын
Czemu Pan spawa pion pchajac w góre, czy fajka nie powinna byc ustawiona pod kątem nacierającym? Pozdrawiam
@confectiimetalice6364 жыл бұрын
SG2 & SG3? GOOD?
@lukeduke93043 жыл бұрын
👍
@cieszynaxd22614 жыл бұрын
podasz parametry na jakich spawasz ?
@wojst8203 Жыл бұрын
Mam do pospawania koła do części rolniczych. Muszę spawać pulsem bez odprysków pozycja bez wymuszeń podolna ale na rurze znajduje się 16 kół ważne że ja wiem żeby zacząć od środka i wyjść zewnątrz ale to jest pieciagwazda rosyjska
@gregorystrong67763 жыл бұрын
Siema Adi, słuchaj gdzieś to pytanie już padło ale jest dosyć istotne wiec zapytam raz jeszcze: lece pion pachwinowy z dołu do góry, płaskownik 10mm do profila 4mm, ścieg jest ładny, metoda na choinke ale...prąd 105A...jak dam wiecej to się robi klucha...wiem że troche pytam czy słońce świeci no ale kto pyta, nie szlifuje spawów...😁
@zapol16244 жыл бұрын
Mam Pytanie do Ciebie czy w metodzie tig również dla obciążonych elementów lepiej spawać z dołu do góry dla uzyskania mocniejszej spoiny ?
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć tak
@piotrwu70234 жыл бұрын
Adi może zrobiłbyś kiedyś odcinek na temat różnic między MIG-em a MAG-iem. Do czego się stosuje, jakie gazy do czego, jaka różnica wizualna ( ja caly czas spawam tigiem i zastanawiam się jak po zdjęciu niektórzy rozróżniają czy coś było spawane migiem czy magiem) Myślę, że mógłby być z tego ciekawy odcinek. Pozdrawiam i dzięki za nowy film! :)
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć , pomyślę nad tym tematem
@paweryko50344 жыл бұрын
Jak to jak mogą po zdjęciu rozpoznać MAGa a MIGa. To proste MIG jest raczej do aluminium a MAG do stali czarnej , nierdzewki.....
@davegpl4 жыл бұрын
Mig i mag to tak samo spawanie automatem z samoregulacją łuku. Różnica pochodzi od nazwy angielskiej MIG metal inert gas czyli spawanie w gazach obojętnych jak argon hel, MAG metal active gas czyli w gazach aktywnych i ich mieszankach. To z kolei rzutuje na materiały spawane : MIG glownie aluminium i inne nie ferrytycxne, tytan miedź mag stale wszelkie niestopowe, niskostopowe, wysokostopowe czyli nierdzewka. Tak z grubsza
@albertszymczak87212 жыл бұрын
Jak spawać magiem.w suficie blacha nachodzi na drugą grubość 10mm??
@paweszczesny17074 жыл бұрын
Ja sam się ucze na spawacza i na początku dostaje takie testowe blachy do spawania. Czy jest możliwe żeby lepiej mi te spawy wychodziły?
@AdiWeld4 жыл бұрын
Spawa sie łatwiej ale techniczne parametry spawu sa niższe
@danielkolo91264 жыл бұрын
Wital Pana mam taki migomat i kwestja jest dobrania amperów i wolty ciężko mam ustawić co Pan może doradzić co ma być większe (mn więcej) jakie ustawienia. SPAWARKA INWERTOROWA MIGOMAT MIG 200 TRAFILUX 230V .Z góry dziękuję
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć, nie znam tego sprzętu hmm proponuję wyzerować wszystkie dodatkowe funkcje na początek tylko sterować predkoscia podawania drutem względem natężenia prądu, z czasem dopracujesz odpowiednią wartość. Na moim kanale są filmy na temat tego co napisałem. Powodzenia I Pozdrawiam
@Welder-zo7ju4 жыл бұрын
Można gdzieś na priv z Toba pogadać?
@AdiWeld4 жыл бұрын
Poszukaj mnie na Facebooku Adam Litwiniuk
@Welder-zo7ju4 жыл бұрын
@@AdiWeld Dzieki 🍻
@ostrykolo6134 жыл бұрын
Adiweld czy mógłbyś pokazać spawanie stali czarne migiem w pulsie? Pozdro!
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć z czasem czemu nie
@czesaw77414 жыл бұрын
Pamiętam jak starzy spawacze zawsze nam mówili że z góry na dół do max 3mm, aczkolwiek kilka razy spotkałem sie że technolog i przy takiej cienkiej blasze wymagał prawidłową spoide od dołu do góry
@ramankizina8241 Жыл бұрын
6-8mm jeszcze jest dobrze już grubsza nie a 3 mm z dołu do góry to jest schizofrenia przecież będzie deformacja materiału i na pewno przed spoiną będą pękać punkty
@premekmirek20992 жыл бұрын
Ffacet zna sie na robocie.pozdrawiam👍
@sergiuszbogdanski43054 жыл бұрын
Chciałem dopytać jak dobrać amperaż do spawania techniką z dołu do góry? Taka informacja by mi dużo pomogła
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć pooglądaj filmy w przypiętym przeze mnie komentarzy na pewno znajdziesz rozwiązanie. Trudno opisać temat w odpowiedzi na komentarz. Pozdrawiam
@wicekwickowski37984 жыл бұрын
'AdiWeld' słusznie zaznaczył, że "nie należy spawać grubych materiałów techniką z góry do dołu". Tylko raczej powinien powiedzieć że materiałów grubszych niż 4 milimetry i czołowo. Spawanie blach do 4 milimetrów czołowo prawidłowymi parametrami jest techniką lepszą, ponieważ taka spoina jest bardziej wytrzymała i kładzie się ją dużo szybciej. Oczywiście jeżeli spawacz ma takie kwalifikacje czyli uprawnienia Euro normy i umiejętności i odbiorca nie wykluczył tej metody. Najważniejsza w tej metodzie jest solidność spawacza to znaczy że NIE wolno pod żadnym pozorem przekraczać amperażu celem szybszego wykonania spoiny.
@jedrula774 жыл бұрын
Może mnie źle uczono ale spawanie tak grubych materiałów na raz bez fazowania krawędzi i ustawienia odstępu pomiędzy łączonymi elementami to zwyczajna fuszerka i w razie wypadku jest na to paragraf. Brak przetopu obu materiałów a pracuje jedynie lico spoiny co widać po łatwości złamania spoiny, która została jakby nalana na materiały. Może w obecnych czasach tak się już spawa. Prawidłowa spoina powinna wytrzymać a zgięciu powinien ulec materiał obok.
@tomeksmerf26434 жыл бұрын
Mam pytanie chodzi o spawnie z dołu do gury jaki ustawć prond spawania ustawiać i posuw drutu miej wiencej jaki
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć trudno w kilku zdaniach opisać to o co pytasz udostępnię dla ciebie playlistę z podobnymi publikacjami gdzie na pewno znajdziesz odpowiedż kzbin.info/aero/PL_jRcXNELIzhG3Wkw3zj9k1-Gk55eX-N4
@tomeksmerf26434 жыл бұрын
@@AdiWeld dziękuję adi jest to do mnie bardzo ważne rzetem nie spawłe z dołu do gury dla tego ptałem się orade jak to spawć morze jeszcze jakiś film podasz
@damiandazo4 жыл бұрын
@@tomeksmerf2643 czesc I co doszedłeś jak spawać z dołu do góry? Bo mi to zbytnio nie wychodzi
@tomeksmerf26434 жыл бұрын
@@damiandazo hej ci powiem że jest to trudne ale do zrobienia wstarczy wprawa dłoni i średni prond ale nie za duży i nie zamały a posuw drutu muśisz ustawić dopasować do prondu żeby nie drut nie kapał i nie prskał na wszstkie strony i się da mi zajeło 2 tygodnie dojś do wprawy a teras lico i wtopienie na 5 ocenione , a teras się mencze na rurka z blachą pot kątem 90 stopni z dołu do góry bo ta pozycia pozwala spawać wszystkich pozciach i to jest w chuj trudne ale jest wprawa i jest doświaczenie wiendz bendzie okej pozdrawiam 👍👌
@damiandazo4 жыл бұрын
@@tomeksmerf2643 aha czyli prąd nie za duży, no właśnie bo mi wszystko wypływało.
@michalmarzec14884 жыл бұрын
Spawanie z góry do dołu to oczywiście lipa ale jeżeli najpierw zrobić wtopowke jest wyraźnie lepiej
@weswes22024 жыл бұрын
WITAM ŚWIETNY PROGRAM AŻ CHCE SIĘ OGLĄDAĆ POZDRAWIAM
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć, również Pozdrawiam
@seenuvasan67023 жыл бұрын
Ok
@matibork4 жыл бұрын
jestem amatorem, co jeśli spawam od prawej do lewej ;)?
@wicekwickowski37984 жыл бұрын
Najważniejsze jest trzymać odpowiedni kąt, odległość i parametry. Jeżeli tak robisz to nie widzę problemu.
@michael_mack Жыл бұрын
W poradniku inżyniera spawalnictwa znala3zlem informację, że granica spawania z góry na dół to nawet 4mm.
@AdiWeld Жыл бұрын
Tak chyba że ukosowane krawędzie
@michael_mack Жыл бұрын
@@AdiWeld Aha...no ma to sens.
@robertiksinski7554 жыл бұрын
dokladnie z góry na dól to przyklejenie spoiny wiem ze jest specjalny drut do spawania z góry na dól pozdrawiam
@pwoanimations35484 жыл бұрын
Poważnie? To mało spawales..... jak się nie potrafi ,to z góry na dół się przykleja....
@robertiksinski7554 жыл бұрын
@@pwoanimations3548 19 lat spawam wiem co mówie na róznych projektach spawalem w stoczni na konstrukcjach offschore itp ok masz racje ale prawidłowe cykl jest z dolu do góry pozdrawiam ale Adi prowadzi bardzo przydatne filmiki
@hryrobert19714 жыл бұрын
A tak aprops , fajny kanał
@AdiWeld4 жыл бұрын
Dzięki że wpadłeś Pozdrawiam
@dariusz98494 жыл бұрын
a mnie uczono że w ogóle nie powinno się spawać z góry do dołu, no chyba że sytuacja jaką opisałeś, spoiny mają pęknąć.
@kacper02914 жыл бұрын
Ciekawy temat. Może teraz filmik o różnicy między wytrzymałością spawów drutem proszkowym a drutem litym? Widze że wielu hobbystów i rolników spawa swoje maszyny drutem litym i to mnie jako spawacza kłuje w oczy gdysz ów maszyny pracują w ciężkich warunkach i czesto pękają na spawach.
@wiktor96844 жыл бұрын
drut lity kupi się na każdym wypizodwiu a i po proszkowym trzeba potem usunąć żużel co już się staje dla niektórych gówno firemek nieopłacalne bo spawacz to ma spawać a nie stukać młoteczkiem!!!!
@kacper02914 жыл бұрын
@@wiktor9684 jednak wiedza to podstawa
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć pewnie kiedyś tak Pozdrawiam
@maszynista2164 жыл бұрын
kilka razy widziałem pekniete spoiny po proszkowym
@woodycore36743 жыл бұрын
Mnie na praktykach uczą ,że z góry na dół to się spawa cienkie blaszki a, spawać się powinno z dołu na dół.
@mikoajppp32454 жыл бұрын
Ja każdy detal spawam Pod górę mój były Majster powtarzał że z góry na dół możesz kobietę całować a nie spawać
@wicekwickowski37984 жыл бұрын
Ten Twój były majster po prostu nie zna się na spawaniu. Jak byś tak u Niemca spawał blachy 4 w pionie z dołu do góry, to by Ci podziękował raz dwa!
@Rafixx54 жыл бұрын
Zrozumienie jest proste. Od góry do dołu płynie przez co schodzimy szybciej do dołu i jest słaby przetop. W przypadku od dołu do góry dłużej grzejemy miejsce w walce z grawitacją co powoduje lepszy przetop i mocniejsze połączenie
@malinowygosciumg5158 Жыл бұрын
Panowie,nie mogę dojść do poziomu uzyskania łuski,co robię źle?
@WELDMASTERS Жыл бұрын
Luk zwarciowy musisz uzyskać 19v
@malinowygosciumg5158 Жыл бұрын
@@WELDMASTERSudało mi się na 17v,kwestia prowadzenia palnika
@WELDMASTERS Жыл бұрын
@@malinowygosciumg5158 zobacz akademia spawania gc , tam fajnie tlumaczy a mało tego nieświadomie pod kątem prostym spawał co też jest ważne.
@WELDMASTERS Жыл бұрын
@@malinowygosciumg5158 zapraszam też do siebie ale głównie elektroda I tig robimy
@malinowygosciumg5158 Жыл бұрын
@@WELDMASTERS już jestem,ja przeważnie elektroda i mig, mam tiga ale jeszcze się sporo muszę uczyć
@MsLiextreme3 жыл бұрын
Jeszcze niedawno temu byłem przekonany że nikt nie popełnia takiego błedu jak spawanie z góry na dół do czasu gdy trafiali do firmy w której pracuje co raz to nowsi spawacze z uprawnieniami cudownymi że hej. Widzę że ten zabobon szerzy się niczym teoria płaskiej ziemi.nie pozostaje nic innego jak marnować czas i materiał na udowodnienie że technika z góry na dół to absolutne fiasko.jakie zabobony wokół tej techniki się nasłuchałem to aż nie mieści sie w głowie.dramat.przydatny odcinek choć jestem przekonany że znajdą się i tak idioci którzy za nic w świecie nie uwierzą.po drugie,ten kto spawa z góry na dół ten zwyczajnie nie umie spawać z dołu do góry.
@kingabuziuk83613 жыл бұрын
Grubość spoiny pachwinowej wg PN wynosi 0,7 grubości materiału spawanego, a wg EN=0,5 i tego musimy przestrzegać na kursach spawacza
@Timons524 жыл бұрын
Do 4 mm max można z góry na dół jeśli coś nie jest odpowiedzialne bardzo mądre słowa
@turbodzik97274 жыл бұрын
Ja zawszę się kierowałem tym że do 3mm góry na dół a grubsze od dołu
@hryrobert19714 жыл бұрын
Z góry na dół to On sobie może w domu furtki spawać. Zero wytrzymałości na grubym materiale.
@Krzysztof_Kornet_844 жыл бұрын
Nawet do tego bym takiemu spawarki nie dał.
@danielbelka26764 жыл бұрын
Widze małe pojęcie masz o spawaniu
@turbodzik97274 жыл бұрын
W zasadzie da się spawać z góry na dół tak aby spaw był wytrzymały mówię tu o grubych materiałach powiem ci tak czym większym prądem spawasz tym gorsza przyczepność z tego względu że spaw po prostu pływa i nie ma szans w jakikolwiek sposób się przyczepić małym prądem jest inaczej wystarczy że ustawisz go do maksimum prąd taki aby spaw po prostu nie pływał i wtedy uzyskasz dobrą wytrzymałość ale faktem i tak jest to że z dołu do góry będzie mocniejszy.
@hryrobert19714 жыл бұрын
Daniel Belka a ty masz zapewne. W pewnych warunkach tego typu spoiny są dopuszczalne. Nawet ten typ spoiny ma oznaczenie. Ja spawam maszyny , rotory i nie stosujemy tego typu spoin. Nie wolno poprostu
@danielbelka26764 жыл бұрын
@@hryrobert1971 tak mam. Spawam mosty, konstrukcje hal obudowy górnicze itd pracowałem również na stoczni i wiem ,że czasami konieczne jest pospawać coś z góry na dół i jest do dopuszczone ,a nawet zawarte w WPSie.
@johnavocado61704 жыл бұрын
Masz włosy?
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć nie za wiele Ale to nie jest związane z tematem Mam to po moim w linii genetycznej
@BogusMisiek4 жыл бұрын
Zgadzam się w 100% Cienkie blachy do 3mm, nic co jest obciążone jedziemy z góry do dołu Poważne kobtrukcje jedziemy już "prawidłowo" z dołu do gory. Zdarzyło mi się pracować firmie gdzie spaw był wykonany z dolu do góry, a potem ze względów estetycznych objeżdżali z góry do dołu
@STACHUrka4 жыл бұрын
3:43 Niestety firma wyciągnęła wnioski, czemu niestety?
@AdiWeld4 жыл бұрын
Cześć, niestety🤔 miałem na myśli to co się stało. Jeśli sie przejęzyczyłem to przepraszam ale myślę że kontekst powinien być zrozumiały. Pozdrawiam
@topidrut14 жыл бұрын
Niestety bo zginą człowiek. Przed kamerą czasem się to ujmie niezręcznie ale sens jest zachowany.
@STACHUrka4 жыл бұрын
@@AdiWeld Myślałem że ci się nie spodobało to że firma zmienia zasady po wykryciu problemu.
@kluka94 жыл бұрын
Pion na grubych blacha ch od dołu do góry prowadzenie na trójkąt uprzednio wcześniej przetop wybranie materiału i lico pion od dołu do góry powoli nie za duży prąd bo na ut wyjdzie i na łamaniu !!!!!
@piotres96033 жыл бұрын
Materiał o grubości do 3mm możemy spawać w PG 😃
@TheMasterCel3 жыл бұрын
Nas uczyli, że do 2mm
@piotres96033 жыл бұрын
@@TheMasterCel zapewne są na to normy europejskie, ja mówię ze swojego doświadczenia w pracy w firmie, że w pozycji PG można spawać materiał do 3mm. Tzn. dwie blachy na złączu powinny mieć nie więcej niż 3 mm, chodzi o to żeby nie przegrzewać materiału spawając go w pozycji PF.
@animeriosczerski69489 ай бұрын
z góry do dołu słaby wtop pozatym jesli spawasz z dołu do góry i szef zauważy że dobrze ci idzie z automatu podnosi stawke :D ja 1 dnia dostałem za to 4 zł podwyżki :D