Przycupnęłam na chwilę, zostałam do końca… dzięki Karol za ten wywiad! A Pani Agnieszka tak sprawnie posługuje się językiem polskim, ze mam ochotę włączyć na 0,75 żeby przyswoić wszystkie jej słowa ;)
@kathilroyal35543 жыл бұрын
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@kamilmurawski26673 жыл бұрын
0,75 to ty w siebie wlewasz
@agnieszka77943 жыл бұрын
Naprawdę słuchałam z zaciekawieniem.. I chyba po raz pierwszy to gość nie dał dojść do słowa prowadzącemu 😜 Karol kiedyś musiał być ten pierwszy raz☺️
@whateverLDZ3 жыл бұрын
Teraz mówi się goscini podobno hehehe
@xyz-gz7lo3 жыл бұрын
Jak zobaczyłam zajawkę tego wywiadu to pomyślałam „meh tłumaczenie co to feminizm po raz n-ty”, a tak się pozytywnie rozczarowałam jak jeszcze chyba nigdy przy impo. Pani Agnieszka to przeciekawa gościni niesamowicie posługująca się językiem ojczystym. Dzięki Karol z głębi serducha! :))
@Urszula-of3wx3 жыл бұрын
Szkoda, że tak krótko, ale i tak dzięki Karolu za tę rozmowę.
@InvisibleThemon3 жыл бұрын
o jeeezu jaka ciekawa rozmowa, nie znalam pani Agnieszki wczesniej, jestem bardzo pozytywnie oczarowana
@jezuschrystus48372 жыл бұрын
Wiedziałem że Ci sie spodoba.
@mleczko1383 жыл бұрын
Eeeej, czemu nie spytałem o polecajki książkowe. Nie pytasz już o książki ostatnio.
@gingergirl66083 жыл бұрын
Karol, pytaj o ksiazki ❤️😀
@piotrszczerbinski23383 жыл бұрын
Rozmowa była o książce takie naciągane usprawiedliwienie
@figazmakiemnasmak3 жыл бұрын
Agnieszka Graff w końcu u Karola, bardzo mi ciepło na serduszku.
@tadeuszpyzel25553 жыл бұрын
Świetny wywiad! Bardzo pouczający, nawet dla młodego faceta, który z feminizmem ma styczność tak naprawdę od dziecka (mama dobrze wychowała). Smuci natomiast fakt niektórych wypowiedzi w komentarzach, gdzie ktoś pisze ze ta zmiana to zło i obraża rozmówczynie przez sam fakt tego, że powiedziała że kobieta jest równa mężczyznie. Plot twist kochani, kobieta równa nam była zawsze, a to że ileś lat temu przez to że mamy coś innego między nogami uznaliśmy innaczej, kompletnie nie pytając ich o zdanie, tego nie zmieni.
@justynajustyna093 жыл бұрын
Dziękuję za ten komentarz 👏🏼
@marcinnoga20193 жыл бұрын
rozumiem, ze dla ciebie matka, która nie wychowała syna na osobę o lewicowych poglądach i feministę nie wychowała dziecka dobrze?
@Brzdec3 жыл бұрын
@@marcinnoga2019 Stawiasz chochola w pytaniu. Naucz sie czytac ze zrozumieniem komentarz, do ktorego sie odnosisz, bo tworzysz belkot. A rola rodzica nie tylko matki to nie tylko pielegnacja i odchowanie, ale rowniez wprowadzenie mlodego czlowieka w kwestie spoleczne, aktualne problemy. Uzupelnie ci zatem zaniedbania wychowawcze: - istnieje spektrum centrowe w polityce i w kwestiach wyborczych. - nie wszyscy sa aktywistami spolecznymi, wiekszosc jest odbiorcami i moze wykazac zrozumienie badz ignorancje w danej kwestii spolecznej. - szufladka "lewak" wskazuje wylacznie jak niewielkie masz doswiadczenie i wiedze o swiecie i cie osmiesza. No chyba, ze robisz populistyczna karierke w polityce dla lemingow
@katarzynawilewska34893 жыл бұрын
@@marcinnoga2019 nie ma czegoś takiego jak dobre wychowanie, to jest zupełnie subiektywne, bo każdy z nas trochę inaczej je rozumie. To, co przelali w nas rodzice zostaje z nami i kształtuje nasz światopogląd w jakimś stopniu, dlatego dla jednych postawy feministyczne będą ważne, a dla innych zupełnie nie - i nie ma w tym nic złego. Nie rozumiem tego oceniania, przecież każdy może uważać że został dobrze wychowany i wcale nie oznacza to, że się myli :)
@justynajustyna093 жыл бұрын
@@marcinnoga2019 wysuwasz błędne wnioski albo nie czytasz ze zrozumieniem 🤷🏼♀️
@3oko3 жыл бұрын
Pani Agnieszko! Dziękuję Pani za to co Pani robi. Cudownie słuchać światłych Polek. To są ludzie, z których możemy być dumni!
@iwonajeznach745 Жыл бұрын
🤣🤣🤣
@aleksandrakozlowska72812 жыл бұрын
Właśnie zamówiłam Świat bez kobiet, dziekuje za tę rozmowę!
@paulinas-p99483 жыл бұрын
Podbijam tylko zasięgi dodając komentarz identyczny, jak wiele innych: świetna rozmowa! Cudownie słucha się ludzi z wiedzą, zaangażowanych w sprawę, w którą wierzą!
@pawmal19882 жыл бұрын
Feminizm kończy się gdy trzeba wnieść lodówkę na trzecie piętro.
@elissmirell7630Ай бұрын
@@pawmal1988 stac Cie na więcej ;)
@basiaslok3 жыл бұрын
Jakieś 10 lat temu dostałam od Pani Agnieszki 5 i do dziś jestem z tego mega dumna ;) Ta rozmowa przypomniała mi z jaką przyjemnością chodziłam na wykłady na amerykanistyce. Zaraz po skończeniu wywiadu przeszłam do słuchania książki.
@joannajureczko60302 жыл бұрын
Dziękuję za ten wywiad - zamierzam przeczytać książki pani Graff na pewno. Otworzyły mi słowa pani Graff drogę do feminizmu jako dla katoliczki, za co dziękuję. A panie Karolu - wywiad z feministką katoliczką byłby świetny!
@ithan55762 жыл бұрын
Feminizm już nie jest tym czym był kiedyś stał się mściwą, złośliwą nienawidzącą mężczyzn ideologią która poprzez odbieranie praw i nadawanie sobie przywilejów dąży do totalnego matriarchatu i socjalizmu. Feministki to same szowinistki I paranazistowskie twory. Przykładem są ich działania w Australi gdzie ojciec nie może siedzieć obok swojego dziecka bo jest mężczyzną, Hiszpani gdzie na żądanie kobiety policja zawija "w skarpetkach" mężczyznę wobec którego nie ma winy, UK gdzie jeszcze niedawno pojawił się pomysł godziny policyjnej dla mężczyzn. A dziwnym trafem nie narzekają na to że mężczyźni mają wyższy wiek emerytalny, jak jest wypadek to kobiety pierwsze, wyższe kary dla mężczyzn za to samo przestępstwo, sądy rodzinne, dzielenie majątku czy nawet ilość pomówień za które choć fałszywe to tysiące ludzi niewinnie odsiaduje wyrok. Bo jak ma się lepiej to przecież czemu to zmieniać? Przykładów jest wiele by wymieniać. A zagorzałe feministki mowią tak o mężczyznach : Valerie Solanas "Mezczyzni to zwierzęta i chodzące dilda". Sally Miler Gearhard "Liczbę mężczyzn trzeba utrzymywać na poziomie 10% społeczeństwa". Elizabeth Cady Stanton "Stoimy jako płeć wyżej nad mężczyznami". I jak takie coś ma walczyć o równość skoro nie walczy ? W dodatku bagatelizuje się taki problem jak gwałt i molestiwanie seksualne z strony kobiet. Bo po co o tym mówić ? "Przecież to ci źli mężczyźni są tacy, a my jesteśmy święte". Żadna kobieta w moim otoczeniu nie nazywa się feministką bo jeżeli chce się walczyć i równość to się wybierze egalitaryzm A nie feminizm. kzbin.info/www/bejne/fqivioWvorStZtE kzbin.info/www/bejne/nmW4pqZuhNOEobc bezprawnik.pl/mezczyzni-wyzsze-wyroki-niz-kobiety/
@69tnt69hg3 жыл бұрын
Uwielbiam takie wywiady kiedy co chwile masz dosc rozmowcy i chcesz wylaczyc, a po chwili sie z nim zgadzasz i sluchasz dalej.
@aniadolecka-waleczek5755 Жыл бұрын
Na początku byłam przerażona, prowadzacy wydał się na początku wobec rozmówczyni żenujący. Odniosłam wrażenie , że ma braki w edukacji, brak szacunku i pogardę w każdym zdaniu. Gosciu zachował się na wstępie, jakby przeleżał 100 lat pod lodem sie obudził w 21 wieku. Jednak rozmowa okazała się przyjemna do słuchania dzięki Pani Agnieszce. Zwracam honor.
@2Minsky3 жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Zakonczenie troszke mnie zaskoczylo, bo temat na pewno nie byl wyczerpany. Ale podejrzewam ogarniczenia czasowe.
@mleczko1383 жыл бұрын
Też tak uważam
@001stasiek3 жыл бұрын
Aż, zatrzymałem. Co to znaczy, że ojciec, który nie jest przy porodzie to nie jest w pełni ojciec. Dlaczego do takich sytuacji podchodzimy zero-jedynkowo. 1) Są cesarskie cięcia 2) W Covidzie nie każdy szpital wpuszcza ojców. 3) Widok krwi u wielu osób powoduje omdlenia 4) Sytuacje rodzinne gdzie pozostałe dzieci wymagają opieki 5) sytuacje losowe. Dlaczego my jako społeczeństo oceniamy nie patrząc, nie myśląc. To nie jest test egzaminacyjny z jedną prawidłową odpowiedzią... Musiałem to napisać bo sam jestem świeżo po porodzie! I wiem, że rodzinny poród w wielu sytuacjach nie jest możliwy!!!! Poczułem się dotknięty. Włączam dalej ale z dużym niesmakiem...
@Aga-xu2qc5 ай бұрын
Jeśli baluje z kolegami gdy żona rodzi, to słabo bo ona tak na prawdę może umrzeć. Inne sytuacje są zrozumiałe. Ale nie słuchałam jeszcze. Piszę o swojej perspektywie.
@rainbowgirl47952 жыл бұрын
Karol dziekuje za wywiad.To nie jest oczywiste, że mężczyzna prowadzi wywiad z feministką.To wymaga odwagi i reflelsji. Dziękuje ci za to. Teraz sobie słucham książki tej pani i zdaje sobie sprawę jal mi wyprano mózg.Mi grzecznej dziewczynce...zrozumialam patriarchizm jak urodzilam dziecko
@laarum3 жыл бұрын
Dzięki za rozmowę i polecenie książki, szukałem akurat!
@saszajoga2 жыл бұрын
Dziękuję za możliwość, książkę już zakupiłam😁
@ameliaszczyrek27613 жыл бұрын
Agnieszki Graff jak zwykle się słucha świetnie ! Ten wywiad jest naprawdę ciekawy, pozostawia wiele refleksji, chęć lektury ale i poczucie sprawczości
@agas.1133 жыл бұрын
Swietna rozmowa. Bardzo oczyszvzajaca rózne tabu i przeklamania wiążące sie z feminizmem. Gratuluje Karoliwi zachowania i wypowiedzi bez wpadek. Nic mi nie zgrzytało w moich kobiecych uszach 🙂Prosze dajcie znac na jaki wywiad z prezydentem Kwasniewskim sie powołujecie w rozmowie ? Chetnie poslucham
@CzarnaRoza853 жыл бұрын
Genialna rozmowa, inspirująca i uświadamiająca.
@faithless1337t3 жыл бұрын
rozmowa?
@CzarnaRoza853 жыл бұрын
@@faithless1337t wywiad lepiej brzmi?
@tomaszpobuta9593 жыл бұрын
Uświadamiająca , co?
@faithless1337t3 жыл бұрын
@@tomaszpobuta959 Wykład całkiem interesujący, zgodzę się :)
@Ogr833 жыл бұрын
Celna uwaga z tym podrywem. Oczywiście - nie dotyczy to każdego, ale myślę, że spora część jak najbardziej, nawet jeśli ten motyw zostaje nierozpoznany w podświadomości :)
@filozof57783 жыл бұрын
Taka trochę postawa pick me boy
@choinka6673 жыл бұрын
Za krótko! Jak ja zazdroszczę tym dzieciakom, które mają z Panią Agnieszką zajęcia, dzizas. Regale, portfelu - szykujcie się, idę kupować kolejne książki.
@pawelzabicki77853 жыл бұрын
To prawda, pedagog, jakiego chciałoby się mieć. :)
@polishpsych3 жыл бұрын
Cudowna kobieta i jej książki są niesamowicie ważnym głosem w dyskusji dotyczącej równouprawnienia płci w Polsce. Bardzo dobra i merytoryczne dyskusja.
@wiktor_333 Жыл бұрын
XD
@dawidkowalski2423 жыл бұрын
Kończę czytać książkę i dziękuję za wywiad
@karolinawalkow2473 жыл бұрын
Bardzo ważna rozmowa! Dzięki!
@Agnika183 жыл бұрын
Nie myślę o sobie, jako o feministce, ALE słucham już drugi raz tego wywiadu, bo bardzo mi się Pani podoba :D Jak zobaczyłam miniaturkę, pomyślałam "Eliza Orzeszkowa". Mam ochotę słuchać i słuchać, i ufać tym słowom :)
@KlaraKluczykowska3 жыл бұрын
Graff nie czuje jak można "po kiepskim seksie oskarzyc kogoś po kilku miesiącach o gwalt", albo to bardzo niefortunne sformułowanie, albo celowe umniejszanie problemu i do tego jeszcze z jakiejś pozycji oświeconej. Gwalt to nie jest kiepski seks. A problem stawiania granic, przyuczania do posłuszeństwa i nierobienia komuś przykrości jest ważny i szkoda, że ktoś mówi o tym w taki sposób.
@KlaraKluczykowska3 жыл бұрын
@@yukicross1104 nie czytałam, mam wrażenie, że Graff już później nie mówiła o samym opowiadaniu. I dziewczyna oskarża go o gwalt, bo seks był kiepski? Czy nie była to jej świadoma zgoda, bo przyuczono ją do niesprawiania nikomu przykrości, posłuszeństwa i naginania lub łamania swoich granic?
@PanBiceps3 жыл бұрын
@@KlaraKluczykowska W sensie że zgodziła się na seks bo ją uczono że ma nie odmawiać i się dopasować?
@asiakozowska10223 жыл бұрын
Tutaj chodziło o to, że pokolenie Graff już albo jeszcze nie czuje tego problemu, a nie o to, że taki problem nie istnieje. Nam też ciężko zrozumieć niektóre problemy, z którymi borykały się wcześniejsze pokolenia :)
@xe713 жыл бұрын
@@KlaraKluczykowska jak tak postawimy sprawę, to żadna zgoda nigdy nigdzie nie jest w pełni świadoma, bo zawsze zdarzy się jakiś czynnik, który osłabia Twoją racjonalność w podejmowaniu decyzji. Możesz się zgodzić na seks bo: wychowanie, osobista głupota, lampka wina, pozycja w grupie, pragnienie spróbowania czegoś nowego, poczucie pustki, euforia, błędne wyobrażenie. Po każdej takiej sytuacji możesz zmądrzeć/otrząsnąć się/przejrzeć na oczy - czy to ci pozwala ocenić odbyty stosunek jako gwałt dokonany na Tobie? A nawet jeśli tak Ci się to jawi, to czy na pewno Twój partner jest jemu winny? Czy przypadkiem nie „zgwaciły” Cię Twoje własne doświadczenia/błędy/rodzice? Nawet jeśli ktoś kimś manipuluje (a robimy to sobie non stop), to są bardzo różne stopnie tej manipulacji, wszystko jest bardzo płynne… gdzie zatem jest ta granica, która wyznacza gwałt tak jasno, że milimetr wcześniej go nie ma, a milimetr dalej już jest?
@KlaraKluczykowska3 жыл бұрын
@@xe71 zgadzam się, ale spłycanie tego do "kiepskiego seksu" jest niepoważne
@agawilk77tm3 жыл бұрын
"Przy kawie o sprawie" jest MEGA :)
@Catwoman_mrrr3 жыл бұрын
Też jestem fanką! Ale komentarze tam trochę mnie przerażają. 😶
@robuzytkownik75053 жыл бұрын
Facetka zaczyna najbardziej interesujący wątek, w którym mówi o tym że niezgadza się z młodymi feministkami odnośnie definicji gwałtu, i co robi Karol? Ciągnie wątek? Nie. Nie. Karol "oł,łał" Paciorek pyta o jakąś pierdołę. Siadaj Paciorek, pała.
@gosiama4803 жыл бұрын
Bo on jest zamknięty na odmienne zdania innych ludzi
@viz123453 жыл бұрын
mangina
@Sssvvvgggwww3 жыл бұрын
💜 super rozmowa, kulturalnie i merytorycznie :)
@marlenakaczmarek7820 Жыл бұрын
Właśnie odkryłam Panią Agnieszkę. Dziękuję!
@anetawokiewicz39433 жыл бұрын
Agnieszka Graff! Winszuję Karolu :)
@mrshmllw123 жыл бұрын
Świetne, pozdrawiam i niech ta rozmowa idzie w świat ✌
@magdalenagrzaslewicz59653 жыл бұрын
Jak brzmi tytuł tego opowiadania Joanny Russ? W wersji polskiej i oryginalnej też?
@parallel_line67333 жыл бұрын
Sądy nie są kawałkiem matriarchatu w patriarchacie. Są w 100% patriarchalne, bo zakładają tradycyjne role matek i ojców. Poza tym świetny wywiad! Ciekawie słuchało się o latach 90. i wczesnych 00., kiedy wówczas nie miało się świadomości, jak to wszystko wyglądało.
@eithel853 жыл бұрын
Myślę, że chodziło o to,że dają kobiecie władzę w tym małym zakresie. A jak władza to i jej nadużycia.
@agnieszka56563 жыл бұрын
@@eithel85 tak, ale też zgadzam sie z komentarzem wyżej. No bo jak to tak żeby nie matka zajmowała sie dzieckiem? Nie ważne, że agresywna, przemocowa albo z uzależnieniami. Bo przecież jest kobieta i ma być matka koniec kropka.
@eithel853 жыл бұрын
@@agnieszka5656 jeśli tylko chce. Bo tak, patriarchalnie zakłada się, że to ona się zajmie. Ale bez problemu może zrezygnować. Najczęściej jednak nie rezygnuje, nawet gdy nie chce się opiekować, bo raz że może się mścić na ojcu dziecka, a dwa że co by ludzie powiedzieli, że co z niej za kobieta.
@Paulinazborowska3 жыл бұрын
Nigdy nie zrozumiem dlaczego ktoś wspomina, ze podział społeczeństwa jest problemem, a później sam to społeczeństwo dzieli w wypowiedzi. Pani ma na pewno dużo wiedzy, ale powiem szczerze, że roztacza wokół siebie taką aurę, że i ja oglądając trochę się boję.
@magorzatapielka49813 жыл бұрын
Agnieszka Graff świetnie, dużo wiedzy, merytorycznie. Karol Paciorek asekuruje się w każdej sytuacji, w której rozmawia z kobietą, a już z feministkami, to najbardziej. Feministki nie strzelają z procy jak się zada im pytanie tak samo jak facetowi. Naprawdę :D
@juliajulia91063 жыл бұрын
Karol Paciorek: "Rozmowa z feministką dla faceta, to jest trochę slalom". Ja, która dojrzała w feminiźmie dzięki swojemu facetowi-feminście: " w jakim uniwersum ja żyję" 😅. A tak na serio, kochani mężczyźni, nie bójcie się feminizmu on jest również dla was, nie przeciw wam.
@karolinar.34153 жыл бұрын
dzięki za te słowa
@wojbas4713 жыл бұрын
Nie nie dla nas !!!! Na co mi baba co nie jest karą domową ???
@ziiz79 Жыл бұрын
podać Ci tytuły książek feministycznych i cytaty z wypowiedzi o mężczyznach? ciekawe czy nadal byś twierdziła, ze nie jest przeciw nam gdybyś usłyszała, ze "all men are trash."
@dm012733 жыл бұрын
Świetna rozmowa! "Rykoszetem" było pierwszą feministyczną książką, po jaką sięgnęłam, i, choć "czułam się" feministką już wcześniej, na wiele spraw dopiero ta książka otworzyła mi oczy. #nawróconaprzezGraff :)
@whateverLDZ3 жыл бұрын
Jesteś teraz trochę bardziej nieszczęśliwa i będziesz jeszcze bardziej walczyła z mężczyznami?
@oolg4292 Жыл бұрын
@@whateverLDZprojektujesz swoje jakieś lęki, czy co?
@whateverLDZ8 ай бұрын
@@oolg4292nie rozumiem, skad ten dziwny wniosek?
@oolg42928 ай бұрын
@@whateverLDZ to najwyraźniej nie jesteś w pełni świadomy słów jakie wypisujesz, a to nie jest zdrowe, radzę odwiedzić neurologa
@whateverLDZ7 ай бұрын
@@oolg4292a można po polsku, cy to jakaś poezja? Co ma neurolog do rzeczy?
@kamilasiwek46263 жыл бұрын
Wow, petarda! Włączyłam i z uwagą obejrzałam całą rozmowę, nie wiem, kiedy minęła ponad godzina. Świetna gościni, fajna rozmowa!
@whateverLDZ3 жыл бұрын
Goscini hahaha co rusz nowe słowo. Kiedyś każdy był gościem. Słownik mi to podkreśla. Twórzmy jeszcze więcej podziałów!
@kamilasiwek46263 жыл бұрын
@@whateverLDZ gościni jest dla kogoś nowe?
@kordianfritsch13863 жыл бұрын
Rewelacyjna rozmowa. Definicja intelektu ♥️
@nataliagwardys91683 жыл бұрын
Niestety nie miałam czasu przesłuchać do końca, tylko początek. Mam podobne przemyślenia. Feminizm na wsi. W sensie nie uważam żeby na współczesnej wsi było uprawnienie ale ekonomiczne na pewno na plus. Moi rodzice, sąsiedzi oraz teraz moi znajomi, którzy zostali na gospodarce- od zawsze pamietam kobiety pracujące razem z mężami razem inwestujące wspólne pieniądze. Wspólnie się planuje, pracuje, zarabia, inwestuje. Ja i moi znajomi za dzieciaka - gdziekolwiek ale mamy na pewno nie siedziały w domach i nie czekały z obiadem na męża. Wiadomo, musiały ogarnac dom i dzieci w międzyczasie, tak samo jak współczesne pracujące kobiety. Wiec dlatego o uprawnieniu jeszcze nie mówimy ale mysle że kobieta na wsi miała dużo do powiedzenia w sprawach gospodarczych zawsze - przynajmniej ja mam takie doświadczenie.
@Marcel598373 жыл бұрын
Moja matka czekała na męża z obiadem i jeszcze pracowała, ale jej zdanie w kwestii zarządzania gospodarstwem nie miało większego znaczenia, bo kwestie finansowe były przed nią ukrywane, głównie za sprawą teściowej. Już po ślubie ojciec wraz z nią ukrywali na co wydano pieniądze ze ślubu. Później była niedoceniana za pracę w domu i w sadzie, jak jeździła do miasta na zakupy, to teściowa wytykała jej, że jest wygodnicka. Czasem nie miała nawet na podpaski. Nie miała własnego konta w banku, było wspólne, ale rozporządzać dowolnie pieniędzmi nie mogła. Od początku chciała mieć dużo dzieci, jak przyszła ciąża to ją przyjęła, i tak wyszła czwórka dzieci mająca rodziców niedojrzałych do bycia w związku, a co dopiero do wspólnego rodzicielstwa. Matka była zmuszona wyrwać się z domu rodzinnego, bo jej ojciec był alkoholikiem, a że mojemu tacie zależało na ślubie i był zaangażowany, to zgodziła się. I teraz mając paletę doświadczeń patriarchatu, włączając przemoc ekonomiczną i ojca alkoholika, jest zatwardziałą przeciwniczką Strajku Kobiet, nazywając protestujące "morderczyniami dzieci".
@Anna-rc3ki3 жыл бұрын
Ciekawe, tak wszystko wspolnie robili, to dlaczego dzieci i domu tez wspolnie nie ogarniali. W czym problem?
@grakowal89473 жыл бұрын
@@Anna-rc3ki W patriarchacie
@agatawitczak84073 жыл бұрын
Serdeczne pozdrowienia dla Pani Agnieszki i dla Ciebie Karolu. Dobra rozmowa. Dziękuję.
@agnieszkapasternak-salamon58543 жыл бұрын
Super wywiad. Chciałabym się dowiedzieć, kto jest autorem opowiadań fantastycznych, o których wspomniano w wywiadzie
@majasalamon5363 жыл бұрын
Autorką jest Kristen Roupenian www.newyorker.com/magazine/2017/12/11/cat-person
@AdamKlobukowski3 жыл бұрын
I nagle mi tu przerywa reklama z głosem Radka... Się dziwie że Karol jeszcze tych reklam nie zbanował :P
@whateverLDZ3 жыл бұрын
Dziwisz się że chciałby zarobić na swojej pracy? Baaardzo dziwne! Kup se premium ale za co, jak przecież nie bierzesz kasy za pracę?
@AdamKlobukowski3 жыл бұрын
@@whateverLDZ oczywiście niech zarabia, mnie chodziło tylko o Radka :p
@paulinap.t66693 жыл бұрын
Polska klasa polityczna handlowała prawami kobiet z kościołem od zmiany ustroju. Najpierw złożono nas i prawa do aborcji na ołtarzu za reformy Balcerowicza, potem, przed akcesją do UE utrzymano aborcyjny status quo.
@demonesd4343 жыл бұрын
xd
@majaaudran25323 жыл бұрын
Swietna rozmowa. Dziekuje!
@magdalenagrajkowska1023 жыл бұрын
Fascynująca rozmowa!
@daianaxyz17763 жыл бұрын
Woow wspaniała rozmowa ,Agnieszka Graff jest tak mądrą kobietą ,ze brak słów, byłam na pierwszym i potem wielu Kongresach Kobiet i jak słuchałam wtedy wszystkich mądrych kobiet miedzy innymi pani Agnieszki to płakałam ponieważ zobaczyłam ile jest pracy do zrobienia żebyśmy my kobiety uzyskały świadomość i poniosły ją dalej, dziękuję Panie Karolu za poprowadzenie rozmowy w bardzo ciekawy sposób
@pawelzabicki77853 жыл бұрын
Świetna rozmowa, oby jak najwięcej podobnych.
@grakowal89473 жыл бұрын
Fantastyczna rozmowa, dzięki Karol
@natansalda3 жыл бұрын
Świetny wywiad, jeden z lepszych na kanale moim zdaniem.
@dorotam67382 жыл бұрын
Świetny wywiad, mam książkę Pani Agnieszki czeka na swoja kolej tuż po " niewidzialne kobiety" Perez. Dzięki Karol:)
@barbtki22393 жыл бұрын
Wspaniala kobieta .Powodzenia
@ziiz79 Жыл бұрын
Mam wielką nadzieję, że mężczyźni też doprowadzą do momentu kiedy dyskusja o ich prawach będzie toczyła na mainstreamowych kanałach. Oby jak najszybciej.
@michaogorzaek4013 жыл бұрын
Jedna uwaga. Obecna afera w Kanadzie nie dotyczy masowych grobów dzieci tylko licznych grobów dzieci i nie tylko dzieci. Manipulujące tłumaczenie. Unikajmy proszę powielania takich informacji.
@barbaraczubczynska85163 жыл бұрын
Oj, to prawda, kobiecie jest dużo ciężej tak publicznie powiedzieć, że nie chcę mieć dzieci. Mam 32 lata i ciągle słyszę jeszcze Wam się zmieni albo zaraz będzie za późno... I ciężko przetłumaczyć ludziom że się nie chce mieć dzieci, tym bardziej będąc w związku małżeńskim.
@gosiama4803 жыл бұрын
A ja mam 30 lat i totalnie nikt się nie dziwi, że nie chce dzieci, bo ludzie czują, że to jest naprawdę zgodne ze mną i nie obchodzi mnie, co inni na ten temat myślą.
@riprappap3 жыл бұрын
Bo PiS rozsierdził idiotów. Tak naprawdę z zazdrości ci to mówią. Nie przejmuj się Pani tylko rób Pani coś ze swoim życiem. To co Pani lubi i koniec.
@pawmal19882 жыл бұрын
Nie do końca rozumiem. Nie wolno im mieć własnego zdania ?
@RitaHolm3 жыл бұрын
Bardzo dobry pomysł na gościa. Gdzie można przeczytać te wspomniane opinie przeciwników praw wyborczych kobiet? Jakaś bibliografia? Zaintrygował mnie ten temat!
@adus00073 жыл бұрын
Swietna rozmowa!
@kamilagermanska2083 жыл бұрын
Mógłby ktoś podlinkować wywiad z Kaczyńskim, o której mowa w 20 minucie?
@agas.1133 жыл бұрын
No wlasnie.
@patrycja24213 жыл бұрын
Nie Kaczyńskim a Kwaśniewskim ;) www.google.com/amp/s/audycje.tokfm.pl/amp/podcast/106463,Papiez-urzekal-arcybiskup-upijal-Spowiedz-Aleksandra-Kwasniewskiego
@Catwoman_mrrr3 жыл бұрын
Świetna rozmowa! Muszę koniecznie w końcu sięgnąć po jej książki, bo kobieta jest fenomenalna. A do komentujących mała rada - najpierw wysłuchajcie, a potem piszcie. ;) Często odpowiadacie na stwierdzenia, które w ogóle nie padły w rozmowie.
@agnieszkapakua41233 жыл бұрын
Cudownie się słucha 🥰
@Jarulek3 жыл бұрын
Nawet ciekawie się słuchało. Pomyślałem sobie wow w końcu feministka, która nie jest seksistką ale czar prysł gdy usłyszałem, że równouprawnienie to utopia i będą walczyć do końca życia.
@EverynyanSan3 жыл бұрын
w ich mniemaniu to na pewno utopia
@Kisiel1143 жыл бұрын
Aktywistom i fanatykom nie dogodzisz. Znacznie zdrowsza jest powolna ewolucja, która wybije niepożądane elementy
@rafalpytko24583 жыл бұрын
Jest szansa na zaproszenie w jednym z kolejnych odcinków Kuby Wiecha, żeby pogadać o zmianach klimatu?
@kamilas36833 жыл бұрын
Szkoda, że tak krótko.
@agulwu3 жыл бұрын
Rewelacja! I mega inspiracja!
@dobrawodazoteciekawostki81612 жыл бұрын
No chyba nie...
@agalaula3 жыл бұрын
Świetny wywiad, bardzo ciekawa rozmowa!
@janab.67253 жыл бұрын
Świetna rozmowa! Ja też z tych "wychowanych na książkach Graff". Nie ukrywam, że rozczarował mnie ostatni wywiad w Wyborczej i podchodziłam do tej rozmowy z lekką obawą, ale widzę, że mogę uznać tamten wywiad za jakieś nieporozumienie (szkoda tylko, że ostatnio oberwało się od pani Graff dziennikarce, która zadawała prowokacyjne, ale ciekawe pytania)
@whateverLDZ3 жыл бұрын
Jak ktoś niewiele ma do powiedzenia, to na niewygodne pytania już całkowity brak odpowiedzi i agresja typowa dla skrajnych feministek, które nie wiedzą o co walczą
@janab.67253 жыл бұрын
@@whateverLDZ Bardzo krytycznie podchodzę do tamtej rozmowy. Mam jednak wrażenie, że Graff zjadła raczej zbytnia buta i pewność siebie niż brak argumentów. Swoją drogą, to naprawdę interesujące, że osobę z habilitacją, autorkę licznych publikacji i jedną z bardziej znanych w Polsce intelektualistek random z internetu, który nie potrafi sklecić poprawnie jednego komentarza, oskarża o to, że ta ma "niewiele do powiedzenia".
@Kroketje10 Жыл бұрын
Karol - dobrze wyglądałeś w tym odcinku 🎉🎉🎉❤
@WittNordal3 жыл бұрын
Wywiad interesujący, dlatego również, że pokazuje, jak ta oczytana i inteligentna pani jest hermetycznie zamknięta w swojej bańce. Po wysłuchaniu mam wrażenie, że feminizm jest wyłącznie dla przekonanych lub obliczonych. Może to również wina prowadzącego, który nie zadaje żadnych pytań na kontrze.
@55mrowka Жыл бұрын
„(…) a teraz mamy niebinarnych i trans… i Kaję Godek (…)” uwielbiam hahah ❤😂
@piotrpaneta46213 жыл бұрын
Bardzo fajny wywiad dojący sporo do myślenia, ale proszę nie uproszczeń tematu szkół dla ludności rdzennej w Kanadzie. Polecam zapoznać się z filmem na Szymon mówi. Zdaję sobie sprawę tak samo jak przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w to kościołów, że to było złe, ale cały ten proceder powstał z inicjatywy świeckich władz państwowych które były odpowiedzialne za dramatyczne niedofinansowanie tych "placówek".
@kruczek46463 жыл бұрын
To kościoły mogły się dołożyć ze swoich (a mają z czego) albo zrezygnować, bo przecież nikt ich do tego nie zmuszał (bo i w jaki sposób?). Relacje z Kanady są szokujące, powalające, nic tego nie usprawiedliwia. Pozdrawiam.
@piotrpaneta46213 жыл бұрын
@@kruczek4646 zdaję sobie sprawę, że nigdy żadne okrucieństwo nie może być usprawiedliwione. Pragnę jedynie zaznaczyć, że wina nie leży tylko po stronie kościołów, ale też(a właściwie na początku) władz świeckich Kanady. Oczywiście ta wina nie zostaje w żadnej mierze rozmyta przez większą ilość podmiotów odpowiadających za to. Ja w swoim komentarzu chciałem zauważyć potrzebę zaznaczania całego grona winnych, a nie zwalania całej winy tylko jednej stronie, która zaczęła za to przepraszać 40 lat temu i robi to regularnie. Z kolei władze Kanady ledwie od 10 lat przyznają się do tego, że to było błędem. Co do tego, że kościoły miały z czego dokładać, jeśli chodziłoby o Europę to bym się zgodził, ale nie znam się na majątku kościoła w Ameryce Północnej, jeśli masz o tym dane to chętnie przeczytam. A jeśli chodzi, że nie powinni brać w tym udziału to się z tym zgodzę, ale nie jestem pewien czy to by wyszło tym dzieciom na zdrowie, bo wtedy braki kadrowe w tych "szkołach", byłyby znacząco większe. Pozdrawiam
@elektryk1173 жыл бұрын
Karol prośba o wrzucenie tego odcinka na podcasty 😉
@akikaurismaki_3 жыл бұрын
Kolejna super dyskusja, gdzie Karol po prostu przytakuje i jest grzeczny i w zasadzie to mhm okej jasne pewnie okej spoko jasne pewnie tak jasne. Do tego zabobony typu: Jestem w szoku, że powiedziałeś, że nie macie dzieci i nie będziecie mieć. Nikt tak nie mówi i kobiety tak nie mówią. xD No rzeczywiście, tak było, nie zmyślam. Rzecz jasna nie dowiemy się też z rozmowy o tym jakich praw kobiet w Polsce brakuje (poza prawem do aborcji, co jest skandaliczne w moim mniemaniu i wyrok TK to czarna karta w polskiej historii). Temat nierównych płac olany całkowicie. Z czego wynikają nierówne płace? Jak duże są te nierówności? Co możemy zrobić by je wyrównać? Czemu mężczyźni żyją znacznie krócej i zaczynają emeryturę 5 lat później od kobiet? Brawo Karolu, piękna otoczka kanału i tak dalej, ale jak zwykle pusta rozmowa i przezroczysty prowadzący.
@ZmyslonePL3 жыл бұрын
Niestety zgadzam się z komentarzem. Liczyłem, że będzie to dyskusja i poznam nieco głębiej o co walczą feministki.
@earlofunicorns3 жыл бұрын
Jesteś kobieta i nie widzisz jak jesteś traktowana w porównaniu do mężczyzn? To zazdroszczę
@akikaurismaki_3 жыл бұрын
@@earlofunicorns może otaczam się odpowiednimi ludźmi?
@earlofunicorns3 жыл бұрын
@@akikaurismaki_ nie zawsze masz wpływ na to jak cię potraktują inni :)) ale oczywiście wiesz lepiej lol
@Jarulek3 жыл бұрын
@@earlofunicorns zarzucasz Juli ze "wie lepiej", a sama twierdzisz że jesteś gorzej traktowana na podstawie własnych odczuć. Może żyjesz w bańce informacyjnej i same się nakręcacie.
@mmadzia85653 жыл бұрын
Super wywiad!
@annatorun72963 жыл бұрын
Pani Agnieszka jak zawsze ciekawie mówi, ze wszystkim się zgadzam. Smutne, że w XXI wieku, w Europie panowie w sukienkach trzymają prawa kobiet "za twarz"...
@Dis1353 жыл бұрын
Wyjedź do arabi saudyjskiej jak ci ciężko.
@annatorun72963 жыл бұрын
"Argument" o Arabii znam na pamięć, od 20 lat, zmieńcie tą starą płytę.
@Dis1353 жыл бұрын
@@annatorun7296 Może być Katar.
@antoinehalik3 жыл бұрын
@@Dis135 Spokojnie - jeszcze trochę wysiłków feminazistek - i to Arabia Saudyjska przyjdzie do nas.
@pawmal19882 жыл бұрын
@@annatorun7296 Gdyby w 2015 roku wygrała inna partia to nie musiałabyś nigdzie wyjeżdżać abyś doświadczyła Arabii Saudyjskiej. Co Ty na to ?
@ilonab5134 Жыл бұрын
Super rozmowa .
@dobrawodazoteciekawostki81612 жыл бұрын
Sa różne rodzaje feminizmu, np. feminizm katolicki lub patriotyczny. Patrzenie na feminizm jedynie przez pryzmat socjalizmu jest bardzo krzywdzące. Warto zauważyć, że Jezus nie powiedział oni jednego złego słowa o kobietach. Jego działania w temacie kobiet były jak na jego czasy bardzo rewolucyjne.
@mon.b.e3 жыл бұрын
Wspaniała rozmowa... zdecydowanie zbyt krótka.
@edytastala3 жыл бұрын
Co do tych „niezadowolonych babć” to karma haha. Najpierw się truje dzieciom tyłki o wnuki, a jak wnuki są na świecie to nie chce się niańczyć i pieluch zmieniać? Mi rodzina tez całe życie truła, abym się zaczęła rozmnażać, ale powiedziałam jasno, ze nigdy nie chce potomstwa i tyle. Za to moja siostra urodziła dziecko i całe wychowanie spadło na moich rodziców (a dziecko ma już 11 lat). Zgadnijcie czy się cieszą 😈
@anikagodel34873 жыл бұрын
Gdzie jest ten wspomniany w trakcie rozmowy wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim?
@marcin.b38023 жыл бұрын
Ciekaw jestem jak to będzie jak przyjdą ciężkie czasy. No bo mam wrażenie , że co niektórzy niewyobrazaja sobie jak wyglądało zycie chociazby w 19 wieku.
@urgith30353 жыл бұрын
5:55 ała, to jest nie do przyjęcia psze Pani. 11:40 no to jo dziękować szczerości. 59:00-59:40 osoba ceniąca bardziej życie płodu/dziecka od wygody matki nie jest feministką, nawet jak uważa, że jest. Toż to gatekeeping jest.
@dobrawodazoteciekawostki81612 жыл бұрын
A płody żeńskie?
@artdeko90063 жыл бұрын
Proszę nie obrażać ludzi którzy nie mają włosów
@bostichanel8773 жыл бұрын
Cudna baba !!!
@Mr9Pablo63 жыл бұрын
Spoko wywiad. Jedyne co mi troszkę przeszkadzało to to że często słyszałem to "ja" "ja" i jeszcze raz "ja"
@Jarulek3 жыл бұрын
Przypomnienie sobie po pół roku, że ktoś Cię zgwałcił bo zgodziłaś się na seks żeby nie robić przykrości to niezła patologa. To tak jakby, ktoś po paru miesiącach stwierdził że go okradłaś bo żyłaś na jego koszt.
@katarzyna94403 жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Idea wytłumaczona spokojnie i logicznie, bez wrzasku, który myślę że trochę odstrasza od feminizmu. Murem za kobietami ❤️
@dorotas-k54063 жыл бұрын
Cieakwy wywiad. Z jednej strony bardzo mi się nie podoba narzucanie swojej definicji tego, czym feminizm jest, a czym nie jest i decydowania, kto feministką może się nazywać, a kto nie. No bo niby skąd mandat do tego? Nawet kojarzy mi się to z klasyfikacją, kto zasługuje na miano "prawdziwej kobiety", a kto nie. Z drugiej strony pani Agnieszka zaraz sama wspomina o tym, jak wiele różnic jest w obrębie feminizmu. Ja osobiście zawsze deklarowałam się jako feministka, choć jt. to o tyle niefajne, że zaczynam być utożsamiana z osobami (b. różnymi) i ich poglądami, choć niekoniecznie sama chciałabym z nimi mieć cokolwiek wspólnego. Usłyszałam ostatnio, jak Monika Jaruzelska mówiła, że ona stara się nie mieć żadnych poglądów, a zamiast tego woli myśleć. Także chyba zamiast bycia feministką, zwolenniczką patriarchatu, lewaczką, prawaczką itp. lepiej po prostu myśleć.
@logynusera43443 жыл бұрын
Ziomeczki, zlitujcie się. Podcast jeszcze nie mial premiery a wy juz dajecie lapki w dol (lub w gore). Not cool.
@elvenoormg59193 жыл бұрын
Konfederatów (i innych prawicowych) nie ogarniesz. Słyszą/widzą "feminizm", od razu minusują i zaczynają pierdolić o tym, jak szkodliwe jest to, jak bardzo biali heteroseksualni mężczyźni są dyskryminowani, jak bardzo jest to sprzeczne z naturą itd.
@mleczko1383 жыл бұрын
Konfa może teraz się spuszczać tymi kciukami 😜
@Dis1353 жыл бұрын
@@elvenoormg5919 A może niektórzy mają dość pierdolenia o tym.
@elvenoormg59193 жыл бұрын
Gdyby nie było problemu nierówności, nie byłoby potrzeby "pierdolenia o tym". Gdyby nierówności były rozwiązywane w dobry, mądry, rozsądny sposób, nie trzeba byłoby o tym rozmawiać. To, że przestaniemy mówić o czymś, w chwili, gdy ów problem pozostaje nierozstrzygnięty, nie znaczy że zniknie sam z siebie. Nie tyle więc warto o tym mówić, ale wprost trzeba. Masz dość tego tematu? Omijaj treści z nim związane i żyj sobie w swoich wyimaginowanym patriarchalnym świecie, gdy w tym realnym powoli, choć nie bez trudności, dokonuje się postęp.
@Dis1353 жыл бұрын
@@elvenoormg5919 Gdzie masz nierówność w polsce. Mniejszy wiek emerytalny,lepsze traktowanie w pracy na tym samym stanowisku co mężczyzna.Prawo karne,prawo rodzinne.Mogę jeszcze tak dużo wymieniać.
@kasia52373 жыл бұрын
Superrr
@kingabudys79983 жыл бұрын
Gościni wie, o czym mówi i ta jej świadomość dobrze mi robi, choć wiedza, że tak jest w Polsce przyprawia o smutek. Na marginesie, słowo gościni jest podkreślane jako błąd 😶
@Wiedzma9993 жыл бұрын
Hanna Gronkiewicz-Waltz kandydowała w 95…ej ja jestem stara, bo pamiętam…
@Brzdec3 жыл бұрын
Tez pamietam, a doskonala pamiec to domena mlodych umyslow ;) i tego sie mozemy chyba trzymac Pozdrowka
@Wiedzma9993 жыл бұрын
@@Brzdec ja również pozdrawiam ;)
@grzegorzdrozd17635 ай бұрын
Patrząc na obecny stan kobiecości . Przechodzi mnie natychmiast potrzeba bycia w związku , potrzeba posiadania dzieci a nawet chęć na sex mi przechodzi . Wolę już samotność , ergo spokój duszy 😜
@edytajaneczek94903 жыл бұрын
Świetnie się słuchało- feministka sprzedaży Podlasia :)
@KamilRgD3 жыл бұрын
Nie nie nieeeeee nie! Nie wprowadzać się na Podlasie błagam! Tu jest spokojnie tak jak lubię, a za chwile będzie milion ludzi, mimo faktu że jesteśmy memem internetu.
@dobrawodazoteciekawostki81612 жыл бұрын
Może Podlasie unormalni tych ludzi?
@batkowsky113 жыл бұрын
Tyle już naoglądałem się podobnych materiałów, a wciąż dziwi mnie kuriozalność problemu. Bo z jednej strony feminizm jest czymś dobrym. Jeżeli kobietą zależy na korzystaniu z takich samych przywilejów, które posiadają mężczyźni, to powinny je dostać. Z drugiej strony jednak, dochodzi do takich sytuacji, gdzie to mężczyzna pragnie skorzystać z przywilejów kobiet (ostatnia afera o tym, że osoby transpłuciowe wystartowały w zawodach w lidze kobiet), lecz w tedy to kobiety są tym obrażone.
@pawmal19882 жыл бұрын
Może zamiast zajmować się niszowymi problemami zaczniemy od tego, że kobiety są systemowo uprzywilejowane. Zaczynając od wieku emerytalnego a na ZSW kończąc.
@alues31273 жыл бұрын
Nie wiem jak feministki-katoliczki są w stanie wykonać to salto emocjonalne by wspierać jedną i drugą stronę. Skoro feminizm to zauważenie patriarchatu i niechęć do życia w takim układzie, to wspieranie swoją osobą kościoła jest czymś zupełnie odwrotnym, a mianowicie godzeniem się na patriarchat i umacnianiem tego układu. Chyba nie ma drugiej bardziej patriarchalnej instytucji od kościoła. No mi się to nie klei :) Ale wiem, że jest cała masa ludzi, którzy w jednoznacznych biblijnych słowach typu homoseksualizm to zło a kobieta ma służyć mężczyźnie będą dociekali interpretacji tego, że zło to w sumie dobro, homoseksualizm to coś innego, a o kobiecie to tylko tak przenośnie. Skoro na siłę wszystkie zapisy z tych książek można interpretować wg swojego uznania to…? No właśnie, czy nie prościej raz na zawsze porzucić te dyrdymały i zacząć żyć.