Hej hej Asiu :) Miło Cię widzieć:) Dzięki za porady :)
@andrzejsowa39922 жыл бұрын
Super film .Dużo wiedzy i daje dużo do myślenia .Ciekawe skoro one wchodzą w ziemię ,czy nie powędrują po agrowlokninie aż ja znajdą.Moze się dadzą wyśledzić...Chyba faktycznie najlepiej wszystkie spady utylizować,ale raczej pewne że muszki z pod agrowlokniny nie wyfruną .Pozdrawiam ,życzę dużo energii i zapału do kręcenia kolejnych filmików.Juz się na nie cieszę👏👏👏...a może ja się uzależniłem 🤔. ,😁😁😁
@marzenakaiser98472 жыл бұрын
Dziekuje bardzo 🌹🌹🌹ziemie opryskowalam ,wode z drozdzami,tak robila moja babcia. 60 lat temu, pozdrawiam zycze duzo szczescia 🌳
@mmartuha2 жыл бұрын
Dziękuję za wskazówki, moje drzewka są jeszcze małe ale będę trzymać rękę na pulsie
@WildBoarChannel2 жыл бұрын
Ciekawy filmik. Pozdrawiam
@nna.j2 жыл бұрын
Mam nadzieję, że metoda ta będzie bardzo skuteczna😘❤️
@kamilkamil97812 жыл бұрын
Fajnie mówisz
@TomaszMarek2 жыл бұрын
Swego czasu przeczytałem w opracowaniu naukowym metody ograniczenia populacji trześniówki. Przekopanie ziemi wczesną wiosną, obłożenie ziemi wokół drzewa agrowłókniną, nie koszenie trawy (wysoka trawa utrudnia wylot muszek), posiadanie kur, owinięcie drzewka agrowłókniną ( niewysokie drzewka). Najskuteczniejsza była metoda ostatnia, skuteczność 100%. Ja osobiście rozkładam białą włókninę pod drzewem oraz stosuję lepy. Zarobaczenie ok 20% owoców w porównaniu z wczesniejszym prawie 100%.
@SzalonyFarmer2 жыл бұрын
hej, wydaje mi się to zbyt proste by zwalczyć robale w owocach ale 3mam kciuki;]
@krzysztoflegiec48142 жыл бұрын
Mam w planach zrobić prawie to samo, nabyłem już agrowłókninę, ale chcę położyć na bokach jej długie deski obciążone kamieniami zamiast tych szpilek. Zobaczymy co na to trześniówka.
@marcin50092 жыл бұрын
Może jakieś ptaki jedzą te muszki ? Może jakaś budka dla ptaków by pomogła ?
@agnieszkazubek27132 жыл бұрын
Hej, zamysł ciekawy...ale czy gdy będziesz ściółkowała tą włóknine to czy nie będzie to robora bez sensu...? Bo może nie w tym roku a w przyszłym na pewno larwy będą sobie żyły w zrębkach lub słomie, a podejrzewam, że ze zrębek czy słomy trudniej będzie zbierać opadówki...takie jest moje zdanie...wiem, że sama włóknina nie wygląda zachęcająco ale może warto by było zostawić dla eksperymentu. Kolejna rzecz to wielkość muszki i wielkość splotu samej włókniny...tak teraz mi przyszło na myśl...chyba, że już to sprawdzałaś więc ok..🙂 Pozdrawiam serdecznie.
@magorzatadutkiewicz8116 Жыл бұрын
Potwierdzam, że agrowłóknina pod drzewem działa. Sprawdziłam.
@grzesoffg45232 жыл бұрын
W latach 80 czereśnie jakie występowały na posesji, nie miały robali. Drzewa czerwonych i żółtych czereśni sięgały 10-12 metrów wysokości i nie robiono oprysków. Cztery rodziny korzystały z tych drzew, bo były bardzo samcze. Co takiego się zmieniło że występowały takie skrajności. 6 lat temu dostałem drzewko śliwki, rok temu miała pierwsze owoce, ale wygląd liści wskazywał na problem. W tym roku śliwka obsypała się kwiatami, po przekwitnięciu wygląda paskudnie. Czy to genetyka czy zmiana klimatu decyduje o tych szkodnikach czy chorobach.
@ogrodniczaobsesja2 жыл бұрын
Bardzo ciekawe obserwacje. Nie wiem czy to genetyka, zmiana klimatu czy coś jeszcze - środowisko, otoczenie, poziom bioróżnorodności i balansu, sąsiedztwo, odmiany i tak dalej... powodów może być wiele i to zawsze zależy.
@klubikdobrejnowiny2 жыл бұрын
Można zatrudnić kury. 😀
@prozdrowotny7 ай бұрын
i jak efekty po roku?
@ogrodniczaobsesja7 ай бұрын
Wynik nierostrzygnięty ze względu na złe wykonanie. Wspominam o tym na jednym z filmików pod koniec sezonu.
@iwonaa26112 жыл бұрын
Wydaje mi się że te larwy jak już są gotowe to przegryzają owoc i spadają na ziemię. Mam sad i kilka razy trafiłam na taki przejrzały owoc , który był pusty ,ale ze śladami żerowania (zabrudzony odchodami).
@dominikm79947 ай бұрын
Pomogło?
@ogrodniczaobsesja7 ай бұрын
Wynik nierostrzygnięty ze względu na złe wykonanie. Wspominam o tym na jednym z filmików pod koniec sezonu.
@adammajka97182 жыл бұрын
Jest jeszcze jeden sposób stosowany przedewszytkim przez dzieci, zjadają wszystkie owoce nie zaglądając do środka i muszki nie ma 😁
@tomekzpp5262 жыл бұрын
Oczywiście masz rację i powinno tak być, jak mówisz, ale... jak sama zauważyłaś, muszki mogą przylatywać od sąsiadów, więc jeśli zrobisz to tylko Ty, to możesz nie zauważyć różnicy. :( Zasięg? Jak wiatr powije, to pewnie nawet kilka kilometrów...