Akademia Grenton - Część 7. Aplikacja sterująca Smart Home myGrenton.

  Рет қаралды 14,992

Grenton

Grenton

Күн бұрын

Zostań instalatorem Smart Home Grenton i zapisz się na szkolenie:
szkolenia.gren...
W siódmej części Akademii Grenton omawiamy zasady tworzenia interfejsów na aplikację sterującą systemem inteligentnego domu na smartfony i tablety myGrenton. Prezentujemy jak łatwo przygotować dopasowaną do naszych potrzeb konfigurację, jak uruchomić zdalny dostęp przez chmurę lub skonfigurować powiadomienia PUSH. Pokazujemy jak może wyglądać nasza aplikacja, jak możemy pogrupować funkcje ze względu na rodzaj sterowanych urządzeń - np. oświetlenie, ogrzewanie czy rolety lub ze względu na pomieszczenia salon, kuchnia, czy garaż.
Część 7 to odcinek idealny dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home chcących poznać aplikację myGrenton i sposób jej konfiguracji. W kolejnych częściach omówimy jak w systemie Grenton skonfigurować ogrzewanie, rolety, systemem alarmowy, bramę wjazdową czy garażową, czy też wykonać integrację z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki.

Пікірлер: 16
@bartomiejkos370
@bartomiejkos370 Жыл бұрын
Czy jest możliwość w grentonie skonfigurowania kilku czujników temperatury tak by rejestrowały temperatury w zdefiniowanych porach dnia i nocy? Oraz czy można potem te dane przedkładać i eksportować np do excela? Chodzi o analizę pracy np zbiornika CWU, bufora CO, czy GWC w stosunku do temperatury zewnętrznej? To było by megaaa można świetnie wyregulować sobie maszynownię 😉
@japipasss
@japipasss Жыл бұрын
Możesz bez problemu zbierać, wykorzystywać dane z dowolnych czujników, wejść, wyjść itd. w Grentonie, cały czas lub w zdefiniowanych porach. Możesz je za pomocą Gate Http wysyłać do np. bazy danych czy aplikacji typu Grafana, by dalej analizować.
@bartomiejkos370
@bartomiejkos370 Жыл бұрын
@@japipasss Mega! Chyba czas poznawać ten system w haedwaerze 😉 dzięki
@radzio132
@radzio132 3 жыл бұрын
Czy trzeba miec stale ip czy nie jest potrzebne i wazne jest tylko polączenie z internetem?
@wolny98
@wolny98 2 жыл бұрын
Wystarczy dostęp do internetu i włączona chmura :)
@andrzej3511
@andrzej3511 3 жыл бұрын
No fajnie, mamy nadzór przez telefon albo tablet. Mnie jednak interesuje inne rozwiązanie. Czy istnieje oprogramowanie umożliwiające utworzenie mapy synoptycznej NA KOMPUTER i TYLKO poprzez LAN? Takie aby widać było stany wszystkich urządzeń którymi steruje system. Wszelkie połączenia poprzez chmurę, czy WiFi (a więc takie, które "wydostają się poza mój dom") mnie nie interesują.
@japipasss
@japipasss 3 жыл бұрын
Masz w systemie Gate http, możesz w domu postawić sobie prostą stronę http i do niej przesyłać lokalnie zmiany i informacje z systemu - np. z czujników. Masz pełną kontrolę.
@andrzej3511
@andrzej3511 3 жыл бұрын
@@japipasss OK, jest to JAKIEŚ rozwiązanie. NIE jest to jednak to o co pytam, tzn. mapa synoptyczna. Rzecz w tym, by użytkownik miał możliwość nanoszenia zmian, tworzenia scenariuszy bez uciekania się do specjalistycznego oprogramowania, nawet jeśli jest to bardzo wygodne projektowanie w trybie graficznym. Ono jest wygodne dla instalatora, ale dla statystycznej blond matki-Polki (z całym szacunkiem dla wszystkich pań) to będzie abra-kadabra. Chodzi zatem o to aby użytkownik o miernym poziomie spolitechnizowania był w stanie bez trudu coś wykreować a nie tylko biernie klikać po najbardziej nawet zaawansowanym panelu. Klikać to co mu zostanie zaprogramowane i za co bez wątpienia instalator zażąda godziwej zapłaty. (Bo niby dlaczego miałby na każde pierdnięcie klienta wprowadzać mu modyfikacje do systemu za friko?) I takie spostrzeżenia natury ogólnej. Wszystko jest fajnie gdy pokazujemy możliwości systemu klientowi (tak jak na tych filmach pan z Grentona). Przyznaję, że filozofia systemu znakomita: otwarta, elastyczna, praktycznie nieskończonej ilości scenariuszy (nie wiem czy nawet nie za bogato, bo już widzę oczami wyobraźni klientów-marudy miałczących o kolejne scenariusze, czy są one rzeczywiście potrzebne, czy nie), bardzo przyjazny dla instalatora. Jednak system nie jest budowany dla instalatora a dla UZYTKOWNIKA! I to użytkownik POWINIEN mieć możliwości pełnej kontroli na takie sposoby jakie mu się zamarzą. BEZ znajomości technikaliów. I tu upatruję źródła problemów eksploatacyjnych w przyszłości - tarć na styku instalator - klient.
@gofer85
@gofer85 4 жыл бұрын
Kiedy firmware obsługujący chmurę dla CLU 1 ?
@domisatib6672
@domisatib6672 4 жыл бұрын
Skontaktuj się z supportem to dostaniesz.
@SkiF1fan
@SkiF1fan 4 жыл бұрын
@@domisatib6672 testowałeś go może ? Działa ok ?
@sebastianczech6606
@sebastianczech6606 4 жыл бұрын
@@SkiF1fan Tak, działa ok :)
@domisatib6672
@domisatib6672 4 жыл бұрын
Działa wszystko ok, ale trzeba poprawnie przeprowadzić proces aktualizacji.
@taskhunters5245
@taskhunters5245 4 жыл бұрын
Dziękuję za kolejne szkolenie. Czy dobór komponentów najlepiej konsultować z Grenton Polska bezpośrednio czy może z instalatowem na dany obszar polski? Pozdrawiam😊
@Grenton_com_Smart_Home
@Grenton_com_Smart_Home 4 жыл бұрын
Proszę o kontakt z nami, pomożemy w doborze komponentów, a następnie skierujemy do odpowiedniego partnera.
@taskhunters5245
@taskhunters5245 4 жыл бұрын
@@Grenton_com_Smart_Home Dziękuję za odpowiedz. Na pewno w krótce sie będę z państwem kontaktowal.
Ozoda - Alamlar (Official Video 2023)
6:22
Ozoda Official
Рет қаралды 10 МЛН
$1 vs $500,000 Plane Ticket!
12:20
MrBeast
Рет қаралды 122 МЛН
Akademia Grenton - Część 18. Interkom Grenton
12:17
Grenton
Рет қаралды 998
Prefabrykacja rozdzielnicy typu Plug and Play z systemem GRENTON cz.5
23:49
Sonoff Ihost - Smart home control center without Internet access with Zigbee and Matter
22:37
Alex Kvazis - технологии умного дома
Рет қаралды 28 М.
Inteligentny dom - czy warto w to się pchać!?
19:41
Piotr Kłonica KLIMAP
Рет қаралды 10 М.
Ozoda - Alamlar (Official Video 2023)
6:22
Ozoda Official
Рет қаралды 10 МЛН