Proszę o odcinek na temat wiedzy praktycznej. Coś o odkształceniach, jak radzić sobie żeby je minimalizować, jak prawidłowo prostować elementy. Pozdrawiam
@The_Unobtainium2 жыл бұрын
To fakt: odcinek/odcinki na temat spawania konstrukcji kratownicowych, rurowych - ogólnie przestrzennych, tak aby podczas spawania niwelować odkształcenia termiczne to było by złoto!
@lukaszjurak1233 ай бұрын
Również jestem chętny na odcinekno takiej tematyce. W jakiej kolejności spawać konstrukcję, jakimi kryteriami kierować się, w jakiej kolejności kłaść spoiny, żeby odkształcenia konstrukcji po ochłodzeniu były możliwie najmniejsze
@dominikrudowicz76583 жыл бұрын
Bardzo pomocny materiał. Zamierzam spróbować sił w spawaniu. Pozdrawiam
@wojciech41804 жыл бұрын
Super odcinek, dzięki wielkie za tak fantastyczny kanał:) oczywiście trzymam kciuki za rozwój kanału!!!
@ManiacySpawania4 жыл бұрын
Dzięki i w imieniu chłopaków tez pozdrawiam najlepszego instruktora
@wojciechmilewski8622 Жыл бұрын
Super, dziękuję.
@norek77714 жыл бұрын
Dobrze i treściwie opowiedziane. Pozdrawiam 🙂
@steve7501073 жыл бұрын
30 odcinków i wreszcie to na co czekałem, dziękuję.
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
nie ma za co ;)
@piotru2 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC dobrze było by na drucie 0,8 kiedy łuk kropelkowy jest bo większość tego używa w przydomowych warsztatach
@paweprzybysz75052 жыл бұрын
Dzięki za odcinek i kolejną dawkę wiedzy. Dopiero zaczynam przygodę ze spawaniem i mam kilka być może głupich pytań. Ustawiasz różne parametry spawania jak napięcie i posuw drutu. Rozumiem, że chodzi o taki dobór tych parametrów, żeby łuk był stabilny i było mało odprysków. Z drugiej strony, gdy dopasujesz posuw drutu do napięcia, to łuk zwarciowy występuje w szerokim zakresie ustawień i podobnie łuk natryskowy. Podejrzewam, że ten zakres ustawień pozwala nam dopasować stabilny łuk pod konkretną grubość materiału? Na spawarce mam napisane, że drutem 0.8 mogę spawać przy prądzie od 50A do 130A (z synergią). Ale na jakiej podstawie mam wiedzieć, czy lepiej użyć 50, 130, czy coś pomiędzy? Max mojej spawarki to 200A. Rozumiem, że łuk natryskowy odpada przy drucie 0.8? Właściwie kiedy przydaje się nam łuk natryskowy, a kiedy zwarciowy? Jestem w połowie tej serii, więc może mi się jeszcze sporo do końca wyjaśni, ale zadaję pytania, które mnie teraz nurtują. Pozdrawiam
@artjurm4 жыл бұрын
Cześć, śledzę Twój kanał na bieżąco i obejrzałem wszystkie odcinki - świetnie przedstawione, świetnie omówione i ogrom profesjonalnej wiedzy, dzięki!!! Ja dopiero zaczynam, nie jako spawacz zawodowy, a raczej garażowy na własne potrzeby, dużo mi rozjaśniło i pomogło, jednak nie łapię jednego. Może to co teraz napiszę będzie śmieszne, ale ..... Pokazujesz jak ustawić sobie spawarkę do danej średnicy drutu, z danym gazem. Robisz to na materiale grubości 10mm i tak jak dzisiaj na materiale 3mm. Zgadza się i faktycznie tak jest, że pomiędzy jednym a drugim materiałem nie słychać i nie widać różnicy, ale jak to się ma do przetopu, czy wtopienia w materiał? Sprawa niby banalna, przyjeżdżasz na jakąś konkretną robotę, masz coś do pospawania, są niepotrzebne kawałki materiału jaki będziesz spawał i można sobie sprawdzić czy ustawienia spawarki są prawidłowe, czy jest przetop. A co w przypadku gdy przyjeżdżasz do jakiejś roboty gdzie trzeba dokończyć, poprawić lub pospawać coś co pękło i nie masz na czym ustawić spawarki, brama, przęsło itp. i trzeba spawać od razu na gotowo. Co wtedy? Zapewne masz wiedzę i potrafisz ocenić że jeżeli jest to profil o ściance 2mm to zastosujesz wypracowane po latach pracy ustawienia, spawarkę masz swoją i ją znasz. A co jeśli spawarka była na miejscu, nie znasz jej i tak jak wszyscy mówią, to co pokazują wyświetlacze, napięcie posuw drutu, może się sprawdzić na jednej maszynie ale nie koniecznie na drugiej. Co wtedy? Zaczynasz spawać na gotowo i w razie czego poprawiasz ustawienia na bieżąco, jakie parametry wyjściowe przyjmujesz, bo mówiłeś też że takie coś jak tabelki z podanym drutem grubością materiału się nie sprawdzają. A i jeszcze, ja próbuję ogarnąć spawarkę Magnum MIG 220 ALU Synergia - wiem wiem, zabawka, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) Mam takie wrażenie że ona w synergii ustawia troche agresywne parametry, np. dla materiału 2mm, gaz mix. ustawia 20,5V i 7,2m/min, dlatego próbuję sam ją ustawić na ustawieniach ręcznych, ale na razie z marnym skutkiem. Dzięki i pozdrawiam!
@marcinekmarcinek68234 жыл бұрын
Jak zwykle mega pomocny materiał :D pozdrawiam!
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Dzięki i również pozdrawiam :D
@madeingaragepl3 жыл бұрын
Dla zasięgu
@polommpo3 жыл бұрын
Super film. Ni haja nic nie kupuje.🤔 Pozdrawiam gorąco 👍
@Arturek7013 жыл бұрын
Super robota! Skoro już spawa Pan na Lorchu, proszę o odcinek na temat spawania SpeedArciem i SpeedArciem XT - Do czego to służy, jak dobierać parametry i jakie złącza tym spawać? Da się z tą funkcją spawać pachwiny wielkości a2 na blachach #3-#4? Pozdrawiam :)
@karolmatyla72669 ай бұрын
Hej. Dlaczego niektóre spawarki mają możliwość ustawiania wyłącznie napięcia i posuwu drutu? Przecież najważniejszym parametrem jest prąd. Więc o co tu chodzi? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam ;)
@hubert27102 ай бұрын
Napięcie (volty) + posuw drutu = ampery, tak to wygląda w standardowej spawarce bez synergii. W urządzeniu z synergią ustawiasz ampery, a volty (napięcie) i posuw drutu maszyna ustawia sama.
@karolmatyla72662 ай бұрын
@@hubert2710 Tak właśnie jest w mojej spawarce. Ale widziałem, że niektóre mają regulację napięcia, prądu i posuwu drutu w pełni niezależnie. Chyba, że się mylę i regulacja amperażu nie działa w trybie MIG/MAG?
@hubert27102 ай бұрын
@@karolmatyla7266 niektórzy błędnie to odbierają, ja posiadam spawarkę Ideal, jednym pokrętłem ustawiam volty i mam do tego wyświetlacz, drugim pokrętłem ustawiam posuw drutu, chociaż drugi wyświetlacz wyświetla mi ampery, co może wprowadzać w błąd, a trzecie pokrętło mam od indukcyjności, ale je trzymam ustawione na 0
@yogos74314 жыл бұрын
Sztos materiały, czekam na kolejne odcinki :)
@marcinsok3242 жыл бұрын
Nie spawałem magiem 2 lata a jade na próbki. Wszystko rozumiem jak ma brzmiec spawarka i jak sie zachowywac, ale jakie parametry ustawiac do grubosci blachy zeby tych Amperow nie bylo za duzo czy za malo ?
@jaroslawbarcikowski78304 жыл бұрын
Spoko materiał na filmik i na bank przydatny. Pozdro.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Dzięki Jarku :) również pozdrawiam :)
@navalgdynia30004 жыл бұрын
Dzięki za film :) Będzie w przyszłości coś o spawaniu elektrodą?
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Nie ma za co :) docelowo chcielibyśmy pokazać wszystkie metody, ale kiedy to będzie, nie potrafię odpowiedzieć na chwilę obecną :)
@wojciech03993 жыл бұрын
Pozdrawiam, wiele lat spawam, ale ciągle czegoś się uczę.Nie mogę oglądać waszych filmów, będę za mocno przemądrzały🌝👍
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
hehehe spokojnie jak na wojnie, w spawalnictwie chyba nie da się wiedzieć wszystkiego :D
@wojciech03993 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Prawda; nauczyłem się, że pokora i skromność w tym fachu jest atutem, pozdrawiam ekipę👌👍
@gonzopl2643 жыл бұрын
Jestem w trakcie właśnie uczenia na wzrok i słuch, nie wiem czy używasz ale dobrze gdyby był jakiś lepszy mikrofon i na bieżąco pokazywanie jak wygląda połączenie gdy przesadzimy posuwem drutu itd... Ciekawie prowadzone, czekam na nowe filmy. Pozdro ;)
@piotrgrel26674 жыл бұрын
Witam co sądzisz o LightWELD 1500 Laser Welding System
@vNeroxx4 жыл бұрын
Mógłbyś zrobić odcinek z odczytywania informacji z rysunku technicznego podczas pracy spawacza????
@proximus064 жыл бұрын
Podbijam
@maciejkabat88234 жыл бұрын
@@proximus06 był już jeden odcinek
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Faktycznie był już odcinek o oznaczeniach spoin na rysunkach warsztatowych, chyba, że chodzi Ci o innego typu materiał ?
@vNeroxx4 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Tak był już odcinek z oznaczeniami spoin ale mi chodzi o rysunek techniczny który się dostaje razem z wykazem elementów które trzeba se sobą pospawać. Jak odczytać z niego poszczególne informacje. Oczywiście pracując w jakimś zakładzie, firmie gdzie rysunek jest z góry narzucony.
@nerokuwa46074 жыл бұрын
Nigdy mi nie przyszło do głowy, iż w takowy sposób można ustawić spawarkę. Może kiedyś ta wiedza mi się przyda.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Mam nadzieje, że tak :D
@irefoxx4 жыл бұрын
Super porady. Czy zrobisz odcinek spoina doczołowa ukosowanie V z przetopem bez poprawiania z drugiej strony? 🤔
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Tak, będą spawane złącza doczołowe we wszystkich pozycjach :)
@PabloPablow4 жыл бұрын
Jak zawsze super. Świetnie przedstawiony temat👍. Ale nasunęło mi się pytanko z mojego malutkiego doświadczenia. Na natryskowy nie mam szans więc to pomijam. Spawając materiał np.j 3 mm grubości przy pewnych parametrach osiągam prawidłowe wtopienie w materiał. Spawam jednolitym ruchem bez zakosów, przytrzymywania itp. Więc czy ma sens zwiększanie parametrów spawania przy grubszym materiale, jak i tak nie osiągnę już głębszego wtopienia? Oczywiście przy grubszym materiale należałoby spawać inną techniką np. kłaść szerszą spoinę (zakosy, dłuższe wtapianie na łączonych elementach itp.) lub wykonać spoinę wielościegową. Dobrze myślę, czy jak ?
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale postaram się odpowiedzieć :) jeśli przy pewnych parametrach osiągasz dobre wtopienie to nie ma sensu zwiększać parametrów bo to dodatkowe ciepło wprowadzone w materiał, zasada jest trochę zakręcona, ale postaram się napisać po krótce, żeby nie zrobić opowiadania przez przypadek, ale np. spawając 180A wtopisz się głębiej w materiał np. 10mm, drutem 0,8 (bo osiągniesz łuk natryskowy), niż spawając drutem 1,2 (bo będziesz miał dolną granicę łuku mieszanego). Także w pewnych warunkach na pewnych grubościach zrobisz głębsze wtopienie mniejszą średnicą drutu niż większą :) o to chodziło ? ;P
@PabloPablow4 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC 😄Nie zupełnie. Chodzi mi wyłącznie o łuk zwarciowy. Dla nas, garażowych spawaczy ze spawarkami max. 200 A łuk natryskowy nie istnieje (załóżmy że nie istnieje🙄).Przy parametrach 18.5 v i podawaniu drutu 4 m/min. dla drutu 1.0 uzyskuje dobre wtopienie ciągnąć spoinę jednolitym ruchem (bez zakosów, przytrzymywania itp). Połączone tym sposobem płaskowniki grubości 6 mm pękają na prasie nad spoiną. Więc myślę, że te parametry przy łuku wyłącznie zwarciowym są optymalne i spawając materiał o grubości np. 10 mm nie ma sensu ich zwiększać , a jedynie np. Wykonać spoinę dwustronną, lub podwójną ?
@kierdel11834 жыл бұрын
Git odcinek, pozdrowienia z Puszczy😂
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
hehe no to git, że git :D
@adamtomczyk27004 жыл бұрын
Witam serdecznie i osobiście dziękuję za odcinek :) sporo wyjaśnia i ułatwia a teraz pytanie czy ustawienie parametrów na CO2 dużo się różni od ustawień na mieszance ? Spawając na CO2 ten łuk jest przez chwilę ładny stabilny a za chwilę coś przerwie i nagle dalej idzie poprawnie,jest to normalne zachowanie ? Na mieszance wydawało mi się że takowych problemów nie miałem i ogólnie wszystko lżej wychodziło, pozdrawiam
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Nie ma za co :) różnice są ogromne :) np. czystym CO2 nie będziesz wstanie osiągnąć łuku natryskowego, jest on zarezerwowany tylko i wyłącznie dla mieszanek :) poza tym pamiętaj, że CO2 jest gazem aktywnym, procentowe zmniejszenie jego udziału w procesie spawania jest bardzo mocno widoczne :)
@adamtomczyk27004 жыл бұрын
Rozumiem,to może w przyszłości jakiś odcinek z CO2 ? Porównanie wygladu spoin,technik spawania i ogólnie zapewne coś mądrego na temat byś powiedział :) myślę że był by ciekawy bo sporo osób zapewne spawa na takowym gazie :) a teraz druga sprawa czy stosowanie podgrzewacza ma jakieś duże znaczenie podczas spawania ? Bo jak już zaczyna pojawiać się szron na manometrze to widać że jest już trochę gorzej chociażby w moim mniemaniu,więc czy w drugą stronę jest odwrotnie ? Jest sens stosować takowe urządzenie ?
@lukaszjurak1233 ай бұрын
@@adamtomczyk2700Jeśli dużo spawasz lub kładziesz długie spoiny, ewentualnie spawasz na wolnym powietrzu to może mieć sens, ale do zastosowań amatorsko - hobbystycznych raczej sensu nie ma. CO2 w butli jest w stanie ciekłym i odparowuje. W reduktorze gaz dodatkowo rozpręża się i ochładza reduktor. A w jednym i drugim przypadku ciepło pobierane jest z otoczenia. Jeśli przepływ gazu jest duży to potrzeba doprowadzić dużo ciepła z otoczenia, temperatura reduktora zmniejsza się i skrapla się na nim woda z powietrza (wilgoć), a później zamarza tworząc szron na reduktorze
@irefoxx3 жыл бұрын
Cześć. Mam do Was takie pytanie. Podczas spawania kształtowników o ściankach 2 mm, czasami spoina potrafi dosłownie miejscowo eksplodować pozostawiając dziurę. Drut 0.8 mieszanka ArCo2.
@adrianrobal56124 жыл бұрын
Fajnie sie oglada -no to usTawimy zwarciowy 130A -no to kropelkowy 200A -a to teraz natrysk jebniemy 250A A ja dymam na zwarciowym, spawarka 24V max xD
@osamabinladen83604 жыл бұрын
mam pytanie czy jak mam dobrze dobrana szkielko przyciemniające w przyłbicy. Czy oczy razi i podłuższej pracy ma sie oczy zmęczone.
@wojciechv8.2.0wojciechkurc53 ай бұрын
Czy można oprzeć łuskę podczas spawania?
@yogos74313 жыл бұрын
Będzie coś o spawaniu dużo cieńszych blach? np. w pionie? :D
@mdppopow3 жыл бұрын
Ale jak mamy cienkie blachy to natryskowy się chyba nie nadaje że względu na duży amperaż?
@TomaszKotlarskiАй бұрын
Witam chciałbym o poradę ktura spawarke wybrać magnum 2084×4 szermana 209 4r czy skandi craft 2204r bardzo bym prosił o opinie i poradę żaznaczam że jestem amatorem z góry dziekuje
@tomaszrytelewskirytelewski38644 жыл бұрын
Moze coś więcej na temat spawania aluminium metodą MIG.....
@piotru2 жыл бұрын
Proszę podać do drutu 0,8 przy mieszance Aegon 82 do dwutlenek węgla 18stu . Jakie są mniej więcej przy jakim amperazu specyfikację łuku bo tylko przy 1,0 podajesz
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
Piotrze wszystko jest w odcinku 58, na różne średnicę drutu, jak i różne osłony gazów.
@piotru2 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC aha ok jestem przy 30 odcinku dopiero dzięki
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
Nie ma problemu 🙂
@piotru2 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC chciał bym ci pokazać jak mi się udało dzięki twoim naukom wykonać spoinę z dołu do góry , ale nie ma gdzie wstawić zdjęcia
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
@@piotru wyślij na maila grzegorzciula@gmail.com , z chęcią zobaczę 🙂
@karols44213 жыл бұрын
Witaj Mistrzu... Posiadam Magnum 210 H , ten sprzęt posiada funkcję UPALANIE DRUTU ale w ogóle nie wiem co to jest i do czego służy. Jako amator nie widzę różnicy gdy ustawiam na 0 bądź na 10 wyżej wymieniona funkcję. Czy mógłbyś mnie oświecić? Pozdrawiam
@4alvar3 жыл бұрын
Upalanie drutu - odpowiada za czas upalania drutu czyli ile ma Ci go wystawać jak skończysz spawać. Jak ci go klei do końcówki to odejmujesz a jak wystaje 15mm to dodajesz. Fabrycznie nastawa w Magnumce to jak pamiętam 3.
@marlena7112 Жыл бұрын
Jak ustawić parametry łuku zwarciowego natryskowego gdy nie mamy wyświetlacza tylko pokrętła z literkami i cyferkami
@AKADEMIASPAWANIAGC Жыл бұрын
W którymś odcinku zakleiłem wyświetlacze i ustawiałem parametry tylko i wyłącznie na wzrok i słuch. Można to zrobić bez problemu, ale wymaga to już pewnej wprawy i doświadczenia, lub żeby ktoś doświadczony przynajmniej pokazał jak wyglądają dobrze ustawione rodzaje łuków spawalniczych 🙂
@lobudek4 жыл бұрын
Co możesz powiedzieć o mieszance mixon93 (93%Ar+5%Co2+2%o2). Jaka różnica względem zwykłej mieszanki i czy będę w stanie osiągnąć łuk natryskowy?
@darekmichnowicz52724 жыл бұрын
możesz wypowiedzieć się o spawarce ,lub zrobić test FANMIG J5 MOST?
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
Teraz już tak 🙂 zapraszam do odcinka 31
@dobry-spaw4 жыл бұрын
Fajny materiał.Przydało by się to samo tylko na transformatorze.;)
@wojtekwierzba78134 жыл бұрын
To jest zabawa prądem (volty!) i posuwem drutu. Fizyka taka sama dla źródeł inwertorowych i trafo (regulacja skokowa). Ale chyba faktycznie niektóre migomaty nigdy nie opuszczą łuku mieszanego :(
@sawskor40614 жыл бұрын
Czekam na test spawarki Spartus.
@mateusz71964 жыл бұрын
Czyli nie jestem sam hehe
@mateusz71964 жыл бұрын
Co do ustawiania spawarki na słuch bardzo ciężko jest to przekazać na nagraniu które może lekko przekłamywać. Dodatkowo każda spawarka może inaczej pracować jedna dobrze ustawiona będzje skwyrczeć inna znowu np bardzjej syczeć
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
masz rację, przed nakręceniem tego materiału miałem obawy jak to zbierze mikrofon i kamera, na żywo widać i słychać zdecydowanie więcej, ale mam nadzieję, że mimo wszystko film i tak będzie pomocny :)
@mateusz71964 жыл бұрын
Łuki ładnie wodać. Łuk mieszany tutaj zachowywał się jak płomyk na wietrze ale pozostałe dwa ładne stabilne
@mateusz71964 жыл бұрын
Widać*
@hanhonda50624 жыл бұрын
Mistrzu spawo manii Wyjaśnij mi proszę kiedy stosujemy łuk zwarciowy, a kiedy natryskowy przy jakich konstrukcjach? Skoro łuk mieszany jest tak chusteczkowy to po co o nim mowa w podręcznikach czy innych teoriach? Wykorzystuje się go do jakiś celów ? Z oglądanych odcinków wnioskuję że przy słabszej spawarce takiej do 200A jestem w stanie uzyskać łuk natryskowy ale zmniejsza średnica drutu tak max 0,8 przy mieszance zgadza się czy nie koniecznie ? Myślę że większość widzów to tacy garażowi dłubacze jak ja i miło by było gdybyś poświęcił odcinek lub więcej spawarkom do 200 A . Chętnie zobaczę jak spawasz cienkie blachy takie od 1-3 mm z mniejszą średnica drutu. Jakie ustawiasz parametry by ich nie przepalić i czy dasz radę zrobić łuk natryskowy.. tego sobie i innym życzę 🤗 Pozdrawiam
@ArenaCsPl3 жыл бұрын
Pewnie nie da, poniżej 8mm nie schodzi, lepiej powiedzieć że się nie da tym spawać i to chiński badziewi, jestem ciekaw jak by spawał 1,5mm profil pachwinę
@hezzy85804 жыл бұрын
Super film dużo się nauczyłem z twoich filmików a jestem takim spawaczem amatorem. Jakbyś miał możliwość na przykład przetestowania mniejszych spawarek na przykład ja spawam magnum mig 216 dual puls synergia w której nie za bardzo rozumiem jak ją ustawić. Pozdrowionka
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Był IDEAL, za niedługo będzie most J5 :)
@wodzu22034 жыл бұрын
Ja bym spawarki nie ustawiał na wzrok, tylko na materiał, który ma być spawany - po co spawać oczy? Nie szkoda? :P
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
hehehe i po raz kolejny mnie masz, oczywiście racja jest po Twojej stronie mistrzu :D
@wodzu22034 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC , jak fajny kanał, to nie mogę się oprzeć ironii =]
@stensin89264 жыл бұрын
Co tu się z mikrofonem zadziało 😦
@adamcichanowski774 жыл бұрын
Pomimo tylu lat przyda, sie otwierzyc wiedze. Technika, poszla, do przodu z spawarkami.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
zgadza się w 100% :) nie można stać w miejscu bo człowiek zostanie w tyle :)
@michawozniak3122 ай бұрын
Porażka łuk zwarciowy to powinien bzyczeć podobnie do spawania w trybie pulsacyjnym i nie walić iskrami dookoła
@scaniav8472 жыл бұрын
Dobry materiał. Ale ty nazywasz parametry fachowo łuk zwarciowy, mieszany, natryskowy, a ja jako amator ustawiam te 2 parametry czyli posuw druta i Moc A do swoich możliwości czyli szybkości spawania w momencie gdy nie potrafię tak płynnie i szybko spawać jak ty co mam na myśli mówisz w filmie w pewnym momencie posuw za wolny jeśli ja spawam dokładnie i nie mam wprawy lece na wolnym posuwie i i nap A100 -120 i przetop jest tylko robię to 2x wolniej bo niw umiem szybko.
@slawomirstolarski70464 жыл бұрын
Ja wy sprawie tych paramwtrów dlamnie kat spawania jest parametrem a zly kąt jest błedem parametrem dlamnie terz jest teperatura materjalu przy spojnach wieloscieģowych
@odzeradopreppera33823 жыл бұрын
ja się chyba jednak nie nadaje do tego
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
nie koniecznie, na filmie staram się wytłumaczyć wszystko jak najlepiej potrafię, ale na żywo zawsze jest łatwiej :)
@jakubkap55323 жыл бұрын
Witam mogli byście przeprowadzić test tej oto spawarki? allegro.pl/oferta/welder-fantasy-perfect-351-4x4-mig-synergia-pulse-9721011110
@MsWrangler883 жыл бұрын
AHA ...
@krzysztofkrzysztoff76824 жыл бұрын
cały odcinek poswiecony na kreceniu pokretami ... przecież kazdy wie ze wraz ze wzrostem napiecia zwieksza sie tez ilosc podawanego drutu .... ot cała filozofia ....