Opravdu krásná práce, veřím že to mnoho lidem pomůže jako mě.Děkuji
@davosakvaristika Жыл бұрын
Také moc děkuji za sledování a odběr.
@michalmervart56103 жыл бұрын
Je vidět opravdu veliký pokrok, je to super, když se to povede, asi základní chyba, co jsem udělal taky, že si myslíme, že to půjde i se slabsi výbavou, ale pak dojde na nové světlo, filtr i substrát CO 2 a vše znovu, dneska bych šel někde k profíkům a koupil to hned a je klid. 👍
@davosakvaristika3 жыл бұрын
Úplně souhlasím.
@mirekbilek420811 ай бұрын
Zdravím. Moc děkuji za toto video. To byl super nápad. Hodně lidem toto video pomůže. Mám akvario 600l a pořád ho doladuji a toto video mi pomohlo s tím že doopravdy člověk musí být trpělivý a dělat změny pomalu. Zatím jsem nikde neviděl takovéto video. Každý ukáže založení a pak třeba výsledek po roce ale průběh změn a pokusu nikdo neukáže. Moc super video, držím palce a přeji mnoho úspěchů a dalších takových to videí. Super,super
@davosakvaristika11 ай бұрын
Ahoj Mirku, ani nevíš jak mě tvůj komentář potěšil. Aspoň vím, že má smysl pořád dále natáčet videa. Jsem si vědom, že všechny nejsou dobré, ale snažím se na tom pracovat. Starší videa nechci vymazávat, ať každý vidí jak jsem se s tím pral na začátku. Ještě jednou moc děkuji za podporu.
@mirekbilek420811 ай бұрын
Ještě jedna věc, dělej to jak to děláš dál, nic neupravuj a nic nepreskakuj, prostě i s chybami. Jsme jenom lidé a učíme se celý život.
@mirekbilek420811 ай бұрын
Zdravím, jdu si pro radu . Když uděláte nějakou změnu v akváriu jak dlouho čekáte? Já chodím každý den kolem pozoruju a pořád něco vymyslím a přemýšlím co zase změnit. Je to už droga, jak s ní bojovat?😂😂. Naučit se aspoň dva dny nevšímat akva?
@davosakvaristika11 ай бұрын
@mirekbilek4208 Ahoj Mirku, je to opravdu o trpělivosti, záleží na tom, jak velké změny děláš. Pokud například stříhám rostliny, tak ostříhám jen polovinu akvária a druhou až za 14 dní. A když jsem dělal totální prostřih, tak jsem snížil dávku hnojiva a bedlivě pozoroval, jestli se bude dělat řasa a podle toho jsem upravil hojení. Hodně mi v tom pomáhají kapkové testy vody od JBL. Chce si to akvárium užívat a jen pozorovat. A velké změny dělat postupně. Moje akvárium vypadá dneska zase úplně jinak 😀
@jandrahos18543 жыл бұрын
Krásná práce 👍 je to běh na dlouhou trať a trpělivost je potřeba, ale ve finále to stojí za to. A to je to teprve rok.
@davosakvaristika3 жыл бұрын
Děkuji za podporu.
@dudusiagata3117 Жыл бұрын
Piękne masz to akwarium Pozdrawiam👍👍👍
@davosakvaristika Жыл бұрын
Děkuji a pozdravem.
@dudusiagata3117 Жыл бұрын
@@davosakvaristika Zapraszam do mnie może coś się spodoba
@jirkakapcuk5045Ай бұрын
Máte to krásné
@vendy26732 жыл бұрын
Dobrý den kde jste hledal informace o akvaristice děkuji
@davosakvaristika2 жыл бұрын
Dobrý den, na začátku to byl hlavně youtube jako Profiplants, Juwel a později hlavně informace z různých internetových stránek. Velmi mi také pomohly rady mých fanoušků. Samozřejmě mám taky několik známých, kteří se taky akvaristice věnují. Bohužel někdy řeším problémy třeba s kytkami systémem pokus omyl, ale to nedoporučuji. Ale i takto se něčemu přiučím. Protože i přes všechny rady, budete muset dělat v akvaristice vlastní rozhodnutí.
@jameswalker98788 ай бұрын
Moc hezké, dají se orientačně spočítat náklady na kolik to vyšlo?
@davosakvaristika8 ай бұрын
Dobrý den, na začátku jsem si schovával všechny doklady a po roce jsem to spočítal a celkem to vyšlo na necelých 50.000,- . Ale je pravda, že jsem spoustu komponentů vyměnil. Jako například světla, filtrace a jak jsem pořád něco v akváriu měnil, tak i rostliny. Dneska už vím, že se to dá realizovat. I za daleko menší peníze. Záleží jen na tom jaké vybavení a jaké rostliny budete v akváriu potřebovat nebo chtít.
@aldazatloukal38722 жыл бұрын
Moc pěkný hezky sis na to přišel. Akorát nevadí ti ty bublinky z toho atomizéru znáš CO2 reaktor?
@davosakvaristika2 жыл бұрын
Ahoj , Děkuji za připomínku. Časem mi ty bublinky opravdu vadily a tak jsem si vyrobil vlastní reaktor a vyšlo mě to na 500 Kč a nemusel jsem platit ty nesmysly v akvaristických obchodech . Plánuji na toto téma video a tak snad to lidem pomůže.
@marekkresan38112 жыл бұрын
Zdravím super video veľa mi to dalo a už viem kde zrejme robím chyby ale chcel by som sa spýtať na konkrétny typ filtra aký používate ďakujem za odpoveď
@davosakvaristika2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/l5LVn3SEnJ6Sfck Ahoj, koukni ta toto video.
@tomba7442 жыл бұрын
Dobrá práce, hezké akvárium.Podivej se na moje..
@davosakvaristika2 жыл бұрын
Vidím že se věnuješ akvaristice už dlouho. Taky moc pěkné
@tomba7442 жыл бұрын
No akvaristice se věnují již dlouho,ale co týká videa,tak to jsem ještě začátečník.Musim se toho ještě moc naučit!Zatím nejsem moc spokojený z kvalitou videa.Ty je máš super! Můžu se zeptat čím točíš video?
@davosakvaristika2 жыл бұрын
Natáčím videa na telefon Samsung A52. A myslím že to zatím stačí. Horší to bylo v začátcích než jsem se trochu rozmluvil, ale i tak mi to ještě pořád nejde jak bych si představoval. Hlavní je nějak začít 😀
@petrl. Жыл бұрын
Davide ne atomizer, ale diffuzer máš to i na krabičce napsaný, to jen pro doplnění, atomizer je za vějším filtrem než jde přefitrovaná voda zpět do akvária, k filtru ne na dvěstě litrů / je strašně obecný/, ale fitr, který za hodinu min.5x raději 7x přefiltruje vodu za hodinu v akváriu je přesnější, neboť většina filtrů se dá přiškrtit, ale přidat těžko, to jen pro upřesnění jinak dobrý. i dobrý námět pro začínající akvaristy, jen tak dále
@davosakvaristika Жыл бұрын
Děkuji a souhlasím s tebou.
@lukynxanderzr98743 жыл бұрын
paráda :) gratuluju
@davosakvaristika3 жыл бұрын
Děkuji
@jakubfiala97073 жыл бұрын
Mohu se prosím zeptat kolik zhruba kusů krevetek žije aktuálně v akváriu? Děkuji
@davosakvaristika3 жыл бұрын
Napočítal jsem 60 kousků, ale přesně to nevím pořád se hejbou 😀. A to jsem ještě vynechal ty maličké. Zatím se stále množí. Mám ještě druhé akvárium v práci, takže je pomalu začnu přemisťovat.
@jakubfiala97073 жыл бұрын
@@davosakvaristika Děkuji za odpověď. Váš kanál sleduji. Mám stejně velké akva a procházím stejně jako Vy a asi i ostatní, stejnými problémy. Vaše videa jsou inspirující. Také oceňuji Váš mluvený projev.
@davosakvaristika3 жыл бұрын
Děkuji moc za podporu.
@HonzaHanziWachter22 күн бұрын
Jak máte velké akvárium
@davosakvaristika22 күн бұрын
Ahoj Honzo, moje největší akvárium s bonsají má 112l
@davosakvaristika22 күн бұрын
Je to přesně to které je v tomto videu, ale po třech letech, jsem ho předělal.
@HonzaHanziWachter22 күн бұрын
Mně dneska sem si koupil akvárium 132l jakej substrát mám dát
@davosakvaristika22 күн бұрын
Výběr substrátu pro akvárium závisí na typu akvária, které plánujete, a na druzích ryb nebo rostlin, které budete chovat. Níže jsou uvedeny různé typy substrátů a jejich doporučení: 1. Pro rostlinné akvárium (aquascaping) Doporučený substrát: Výživné substráty, např. ADA Aqua Soil, Tropica Aquarium Soil, Dennerle Scaper’s Soil. Tyto substráty obsahují živiny potřebné pro růst rostlin. Použijte výživnou základní vrstvu (např. lávový kámen nebo jílové substráty) a na ni přidejte vrstvu jemného štěrku nebo písku. 2. Pro akvárium s rybami (společenské akvárium) Doporučený substrát: Jemný písek nebo oblázky (ideálně zaoblené, aby se ryby neporanily). Pokud plánujete živé rostliny, můžete kombinovat písek s výživným substrátem. Dbejte na to, aby substrát neobsahoval ostré hrany (důležité pro ryby, které se pohybují u dna, např. pancéřníčky nebo parmičky). 3. Pro akvárium s cichlidami Doporučený substrát: Vápenitý substrát (např. drcený korálový písek nebo aragonitový písek). Tento substrát pomáhá udržovat vyšší hodnoty pH, které cichlidy preferují. Pokud máte africké cichlidy, substrát může napodobovat jejich přirozené prostředí (skalnaté dno s hrubým pískem). 4. Pro krevetkárium Doporučený substrát: Aktivní substráty s řízením pH a tvrdosti vody (např. Shrimp King Soil, ADA Aqua Soil). Krevetky preferují jemnější substrát, který nepoškodí jejich těla. 5. Pro akvárium bez rostlin (čistě dekorativní) Doporučený substrát: Dekorativní štěrk nebo písek (různých barev a velikostí podle estetických preferencí). Substrát by neměl ovlivňovat chemii vody, pokud neplánujete specifické druhy ryb. Obecné tipy při výběru substrátu: 1. Velikost zrn: Jemný písek je vhodný pro ryby žijící u dna. Hrubší štěrk může být vhodnější pro větší akvária s rostlinami. 2. Tloušťka vrstvy: Pro rostliny: 5-7 cm. Pro dekorativní účely: 3-5 cm.
@davosakvaristika22 күн бұрын
kzbin.info/www/bejne/npXbY56bbLBnl8U
@aleskosinka45833 жыл бұрын
souhlas slepou hladinu jsem měl furd tak jsem z 54 l akva vyhodil vnitřni koupil vnější filtraci a je klid
@davosakvaristika3 жыл бұрын
Taky si myslím, že slepá hladina se tvoří především kvůli odpadním látkám.
@miranovak8098 Жыл бұрын
Už tam chybí jenom žáby
@martahrubcova6272 жыл бұрын
ahoj píšu za mámu mužů si z tvé nádrže vzít inspiraci mam 125L, máš moc hezkou nádrž Jarda