Nagyon köszönöm ezt a részletes iránymutatást. A kálcium magnézium arány és hozzá kötődő problémák felhozataláért meg egy nagy pacsi! 😊Tényleg agyonhallgatott téma a nagyoktól.
@qwert345-s9 күн бұрын
Jó ez az iránymutatás :) Nem bonyolult, nagyon is egyszerű az akvarisztika, minél több az emberi beavatkozás, annál több és sokszínűbb a természet reakciója is. Nagyon tetszett, hogy Viktor felhozta a foszfát példájával a tüneti kezelést, amit az ember pl. fejfájás esetén tesz. Nagy dologra vállalkoztatok ezáltal a csatorna által, hisz az akvarisztika művelése nem olyan egyszerű, mint mondjuk egy zongora tanulás stb, mert nincs két egyforma akvárium, főleg, amiben még halak is vannak és a tápozásra hatást gyakorolnak. Erre már kisebb hatással tud lenni az ember ellentétben mondjuk a víz hőfokával, ami még - a ph-nál kisebb különbséggel ugyan, de - befolyásolja a különböző tápanyagok oldódását és felvehetőségét a vízben tapasztalataim szerint.
@adamnagy45448 күн бұрын
Visszasózáshoz én magamnak csinálom a keveréket. Kálcium klorid, magnézium foszfát a GH és szódabikarbonát a kH emeléshez, a "gyári" valami brutálisan drága, szerinten tizedéből, vagy még kevesebből jövök ki :D
@tiborvarga96298 күн бұрын
Köszi a vidéot, nagyon hasznos mint a többi is :) Viszont mikor Viktor belement a nem megfelelő GH+ és Micro, Macro gyártók termékeibe, azon kattogok akkor melyik a jó? Esetleg nem kérhetném ki az általatok használt márkák termékeit?
@flamingo49609 күн бұрын
Koszi ❤
@szabolcs16116 күн бұрын
Hiánypótló, köszönöm. Teljesen érhetően magyarázzátok el a témát az összefüggéseket.
@Akvarisztikakezdoknek16 күн бұрын
Köszönöm, hogy megnézted!
@EmeseMándi-o6t4 күн бұрын
Hello. Green Aqua gh növelöröl esteleg van velemenyetek? Köszönöm;)