Én olyat hallottam, hogy ha jó Gamer PC-t akarsz, elég egy erős videókártyába befektetni, a proci meg a többi már nem is számít. Na, itt jön a képbe amit mondtál a RAM-ok kapcsán, hogy gamerkedéshez kell az a 16 GB. A videókártya esetében pedig elmondható, hogy a videókártya és a processzor olyan, mint egy versenyautó és sofőrje. Egy jó sofőr többet tud kihozni egy rosszabb autóból, mint egy rosszabb sofőr egy jó autóból, ergó egy jobb proci egy rosszabb videókártyával többet tud kihozni magából összesen, mint fordítva.
@danielkurucz51952 жыл бұрын
PL.: Vírus tönkre teheti a Komponenseket XDDDD
@JamonSerrano12342 жыл бұрын
"Nekem nem kell erős gép,csak játszani fogok rajta"
@gergoleventebuzas44052 жыл бұрын
Csak józanul lehet gépet építeni.
@efraimdabronaki46162 жыл бұрын
A Minecraft bármin el fut de sajnos nem😂
@zapTap2 жыл бұрын
10/10 videó VISZONT! 800 óra Rust tapasztalat: Amint betölti a játék a teljes mapot,2-3 óra játék után nem fér el egymás mellett a Rust meg mondjuk 1-2 tabos Chrome,és ezek mellett discord,16 bol 15 GB ramot felemészt ez a procedúra. Meglátásom szerint aki 2022 ben épít gépet nyugodtan mehet bele a 2x16 GB Ram,főleg ha van rá keret és hosszabb távra tervezed a gépet.
@altTech2 жыл бұрын
Hát én átlag játékos alatt arra gondoltam, hogy max. játék + Discord.😄 De természetesen, ha valaki egyszerre 3-4 dolgot is használna aktívan, akkor lehet neki több RAM kell 16GB-nál, de tapasztalataim alapján jelenleg még nem ez az átlag játékos kör.
@brokernagy90382 жыл бұрын
Ha warzonet streamel max beallitasokon 1440p ben akkor kell 16 giga ramnal tobb.
@altTech2 жыл бұрын
@Broker Nagy Azért szerintem ez nem éppen egy átlagos gamer, aki ilyet csinál. Xd
@LujcsIIyepp2 жыл бұрын
Nekem 2-3óra WZ után simán megeszik 22GB ramot a játék, és semmi más nincs megnyitva a háttérben:D
@brokernagy90382 жыл бұрын
@@LujcsIIyeppnem kapsz több fps-t mint 2x8 giga rammal az a lényeg.. hiába kalállja bel.
@zsoltszaba64302 жыл бұрын
Esetleg a pozitív negatív légnyomásos gep hutesről csinálnál videót melyik a jobb?
@altTech2 жыл бұрын
Elképzelhető, hogy lesz videó erről, ha lesz rá igény.🤔
@pattanas29732 жыл бұрын
@@altTech lenne!44!4!
@gaborherhager57852 жыл бұрын
Szia! Véleményem szerint a pozitív a jobb, mert akkor csak a befelé nyomó ventiknél megy be a por, oda meg lehet szivacs vagy akármilyen szűrt rakni. Ha negatív, akkor minden nyíláson van befelé áramló levegő, ezzel por is. :-) De majd meglátjuk mit mond altTech :-)
@Thomas-Gameplay2 жыл бұрын
Az tényleg jó lenne
@davidbalazs42552 жыл бұрын
Szeretem a csatornátokat! 🤗 “rakétavetőzd szét a hdd” na ott végem lett, azòta is szakadok rajta 😅😂
@bolcsmajom2 жыл бұрын
hddnek mágnes kell, az sddnek mikró, bár most olcsó javelin fekete fegyverpaicon :D
@balintschutzmann58002 жыл бұрын
A vizes poén ott volt nagyon! Ezért is kedvelem a tartalmaid! Köszi!
@lacikeri31022 жыл бұрын
Tápegységet ~80%-os terhelésre érdemes méretezni. Azaz ha a gép 800W-ot akar felvenni mindennel együtt akkor kell 1000W-os táp. Egyrészt impulzusban felvehet simán többet, másrészt a legtöbb tápegység ezen a 80%-os terhelésen, vagy annak környékén a legjobb hatásfokú. Vagyis egy 1000W-os táp önmagában elfűthet 20W (98% hatékonyság)-100W(90% hatékonyság) közötti teljesítményt, hogy közben még a gép el sem indult. Ezért nem érdemes a szükségesnél nagyobbat használni. Illetve ezért érdemes jobb minőségű tápot venni, mert azok hatékonyabbak is. Szóval érdemes megnézni a paramétereket.
@farkasgolyoka2 жыл бұрын
Azt hittem már tényleg rá öntöd :D
@doctor.marci107gaming82 жыл бұрын
énis :D
@altTech2 жыл бұрын
Azért reméltem, hogy véletlenül ne sikerüljön, mert az drága poén lett volna.🙈
@rdzsmed2 жыл бұрын
Én úgy tudtam a lassú formázás minden egyes bitet átír nullára vagyis arról már semmilyen adat nem fejthető vissza.
@robertkiss82312 жыл бұрын
Nagyon jó videókat csinálsz. Lehetne sűrűbben is videó
@altTech2 жыл бұрын
Csinálhatnék, de a videózás mellett jogi egyetemet és egyéb tevékenységeket végzek, emiatt csak heti szinten tudok csinálni videókat a szabadidőmben.
@andro_system Жыл бұрын
Amúgy ha overrideolom a fájlokat (pl.: 1 terrányi macskás képet másolok fel 4k-ban), akkor a korábbi adatokat már nem lehet visszaállítani igaz?
@Betonoszlop Жыл бұрын
HDD-nél valószínűleg nem, mivel az egész lemezfelület újra lesz mágnesezve. Egyébként is, ha nem vagy celeb vagy valami közismert fontos figura, senki nem fogja laborba vinni a tőled megvásárolt adathordozót hogy adatokra tegyen szert
@Tsomsz2 жыл бұрын
Nekem ma víz került a videokartyamra és zárlatot kapott ezzel lehet valamit tenni vagy kuka az egész ?
@Blazs120gl2 жыл бұрын
Az SSD vs RAM méretben érdemes észben tartani, hogy _nagyon nem_ akarjuk, hogy a RAM-ból kifogyva az OS az SSD-n lapozó fájlozzon. A lemeztartalom gyakori változása az SSD-t írásokra és olvasásokra kényszeríti, illetve kiváltja a wear leveling-et, vagyis amikor az SSD azért mozgat át a lemezen lévő adatokat, hogy lemezterületet jelentő flash memóriacellák mindenhol azonos mértékben legyenek kiciklizálva (= a flash cellák újraírásához szükséges törlés ciklusok száma egy véges, nem túl nagy szám!). Ez gyorsan csökkenti az SSD élettartamát (általában 100%-ról induló tájékoztató érték), még gyorsabb az öregedés, ha nincs állandóan bizonyos arányú szabad hely (én 20-25%-ot mindig hagyok). Ezért érdemes a RAM méretet úgy megválasztani, hogy az OS lehetőleg *soha* nem fogyjon ki belőle az általunk használt maximális terhelés alatt sem.
@sloweddownhungary87812 жыл бұрын
Én sok embertől azt hallom hogy árt a gépnek az ha sokat van bekapcsolva pedig én úgy tudom hogy jobbat tesz neki az ha egész nap megy mint az hogyha mondjuk egy nap 4-5 alkalommal van ki-be kapcsolva. Szerinted melyik a jobb? Vagy ha mondjuk játékról van szó és tegyük fel egész nap megy a gép azt érdemes pihentetni közben?
@zadam2 жыл бұрын
Ha folyamatosan megy nyilván elhasználódnak benne az alkatrészek, de ez nagyon minimális, előbb lecseréled mint tönkremenne. Általában a ventilátorokkal van baj, na azok hangosak lesznek a sok használattól, ezért érdemes inkább kikapcsolni!
@zadam2 жыл бұрын
Ja és be-ki kapcsolástól még semminek nem lett baja.
@istvantorok48192 жыл бұрын
Nekem spec a folyamatosan működő gépek (Linux), vs. naponta kikapcsolt gépek tapasztalatom az, hogy az előbbieket gyakrabban kell takarítani, az összeszedett pormennyiség az kb. 3x annyi az utóbbiakhoz képest.
@HUNszuh2 жыл бұрын
Helo! A youtube ajánlotta a videódat, gondoltam megnézem. Két észrevétel: 1.) a szőnyeg téma azért probléma, mert egy prociban valóban nem tudsz kárt tenni, de egy alaplapon vagy vidi karin lévő ic t simán kisütsz, ha fel vagy töltve (az ESD védelem nem habiból van) és 2.) 16GB ram? Egy Anno 1800 1440p és full graf mellett eszik nálam 19 gigát. És mellette még fut maga a windows, egy böngésző, egy disc és pár háttér progi, lazán ott vagyok, hogy 24-26 giga. Illetve a kábel managemant olyan szempontból releváns, h 10-ből 9 ember nem takarítja a gépét és a kesze kusza kábeleken megülő por képes olyan felületet alkotni, h az már mérhetően rontja a hűtési képességeket. Ami pedig tipikus tévhit.. az a 30+ korosztályt javarészét súlytja (engem is), h isten ments az AMD-től.
@szaby20122 жыл бұрын
Próbáld ki SSD-ről visszahozni az adatot... Meg fogsz lepődni hogy a fájt látni és méretileg is azonos de a tartalma nem lesz az ;) Tehát elég a sima formázás SSD esetén. A miértet pedig mindenki tudja :) HDD esetén minden adat visszahozható ha nincs felülírva.
@Gr3g0ry0104 Жыл бұрын
Ez is egy tévhit:Nem elég a sima formázás semmilyen meghajtó esetén,végig kell írni zeroval abból már nincs visszamentés.
@szaby2012 Жыл бұрын
@@Gr3g0ry0104 SSD-ről sincs hidd el. Próbáld ki :)
@Gr3g0ry0104 Жыл бұрын
@@szaby2012 Ha nem próbáltam volna ki akkor az a komment se születhetett volna meg. :)
@pocak Жыл бұрын
Hali. A formázás nem törlést jelent a gyakorlatban. Hanem a könyvtárszerkezetben az általad kiválasztott állomány felülirhatóságát engedélyezi, és egyúttal láthatatlanná teszi számodra . További meghajtó használat közben ez az állomány randomizált módon el kezd átíródni más adatokra. Ha ez az állomány egy film, vagy kép, akkor jó eséllyel még sokáig megtekinthető a törlés után. Vannak erre partíció visszaállító programok, amik alap esetben egy hibás írás utáni adat vesztés javítására vannak, de ebben az esetben is használhatók. A leg jobb törlés , ha minden szektort nullára írsz. Erre is van jó pár program, nézz utána a neten. (Hard Disk Sentinel) A winchesterek esetében, mivel a rögzítés mágneses elven történik, a már nullázott szektorok is olvashatóak, megfelelő eszközökkel, de ez már egy átlag felhasználót nem érint álltalában.
@kyloren3952 жыл бұрын
Ez a videó is remek lett! Viszont a témájától eltekintve lenne egy olyan kérdésem, hogy a google fotókból at lehet-e vinni a képeket és videókat a samsung galériájába?
@gergoleventebuzas44052 жыл бұрын
A google supporttól vagy lehet hogy van ilyen opció már, de el tudod kérni az összes képet és le tudod tölteni zip fájlként.
@kyloren3952 жыл бұрын
@@gergoleventebuzas4405 Köszönöm szépen!
@adamtek9092 жыл бұрын
Szerintem ha kellő mennyiségben írsz felül egy HDD-t, akkor az adatokat már nem lehet visszanyerni. Mit tudom én ha 7x teljesen leformázod (nem gyorsformázással), lepartícionálod, vagy csak felülírod fájlokkal, utána már nehéz lesz visszanyerni, vagy nem is lehet az adatokat. Az SSD ettől szerintem még jobb, ott kevesebbszer kell felülírni, hogy ne lehessen visszanyerni.
@brokernagy90382 жыл бұрын
"A sok fps-től csak hamarabb tönkre megy a videó kártya ".. A videó kártya akkor megy tönkre hamarabb ha 80 fok felett üzemel hónapokig akkor sem fix de esélyes.. tehát nem fog tönkre menni a géped ha nincs 100/120/144 vagy annál nagyobb hz monitorod és te 300 fps-el játszól 60-75 hz monitoron.
@brokernagy90382 жыл бұрын
@@joejohn346 értelmező olvasás megy ?? A videóban beszélt hülyeséget a srác.. igaz nem raktam idéző jelbe az első mondatot , de lehetet következtetni a teljes írásomból. A videós srác a hülye..
@klotildn11532 жыл бұрын
Már készítheted is a következő tévhites videót: Smartphone -os tévhitek :D
@ShawneeValadez112722 жыл бұрын
Első az ördög adta nekünk? (2010ben volt egy öregasszony ezt mondta a boltba hogy: "Ezt az ördög adta nekünk, hogy használjuk nem az isten..." én ezen jót röhögtem)
@Almafazbear Жыл бұрын
Ha az adatok formázás után visszanyerhetőek akkor miért nem formázom a megtalt ssd met, töltöm meg ujra, és használom ameddig qkqrom és csak a lecserélésekor szedem le róla az adatokqt?
@peterbaranyi5027 Жыл бұрын
Format C:/S parancsról én úgy tudtam, hogy tutira letöröl mindent...
@adamtek9092 жыл бұрын
Ideális esetben a gép földelve van, ha csak nem nyúlsz bele, akkor a ház külső fém részei megvédik ezáltal a belső alkatrészeket, levezetik a feszültséget. Legalább is én így tudom. Építkezéshez, javításhoz meg földelő nyárs vagy mi kell.
@mrkrisz33282 жыл бұрын
A ramhoz annyi megjegyzésem lenne hogy ha 32gb rammod van, akkor akár egy warzone 20gb-ot tud használni
@altTech2 жыл бұрын
Természetesen igen, ha több RAM-od van, akkor az programok is tudnak többet és szoktak is használni.
@mrkrisz33282 жыл бұрын
@@altTech pontosan 😁 de a 16 otthoni felhasználásra/játékra szerintem bőven elég
@0utslder2 жыл бұрын
@@mrkrisz3328 Viszont gépet soha nem az aktuális igények alapján rakunk össze, hanem gondolunk a jövőre is. A jelenlegi gépemet kb 12 éve raktam össze. Azóta 2 szer cseréltem vga-t. Plusz kb 4 éve bővitettem a ram-ot 16 GB-ra. Ha most raknék össze gépet, csak akkor elégednék meg 16 GB ram-al ha szűkös lenne a keret. De akkor sem 2 x 8-at tennék bele, hanem 1 x 16-ot.
@mrkrisz33282 жыл бұрын
@@0utslder 12 éve milyen proci volt ami most is viszi a mai játékokat? 🤨
16 GB ram elég... Star Citizen kedveli ezt a kijelentést. :D
@mate-ka2 жыл бұрын
HDD témában... Vannak programok amik teleírják a teljes HDD-t 1-esekkel vagy 0-ákkal, vagy random. Erről nem nagyon nyersz már vissza semmit. A sima formázás ellenben felülírásra engedélyezi az adott szektorokat csak. De nem töröl. Amúgy ha flexxel átmész a vinyón arról sok sikert visszaállítani bármit... De ha szétcsavarozod, és találkozik a levegőben szálló porral a benne lévő lemez, az se tesz neki túl jót. Nem hiszem hogy a Kürt Kft-nek fog valaki százezreket fizetni, hogy a te kis otthoni gyűjteményedet nézegesse :) Eladás előtt érdemes ezt a 0-ával vagy 1-essel teleírós módszert használni.
@hunzsinor2 жыл бұрын
Köszi
@martingere10382 жыл бұрын
Ha a gépházba elölről 3 ventilátor szívja a levegőt és felül 3 küldi ki akkor gondolom a hátsó ventilátort is úgy rakjam, hogy beszívja a levegőt, hogy a légnyomás pozitív legyen.
@altTech2 жыл бұрын
Igen, de csak ha mindegyik ventillátor ugyanolyan CFM értékkel rendelkezik (tehát ugyanannyi levegőt szállít).
@martingere10382 жыл бұрын
@@altTech Köszönöm szépen a gyors választ!
@karadi01 Жыл бұрын
Nem feltétlenül kell megsemmisíteni a meghajtókat. Vannak erre alkalmas szoftverek amik formázás után tele írják az összes szektort amivel azt érik el, hogy az adat amit el akartál tüntetni róla az már az életbe nem kerül elő. Szóval csak rá kell írni a régi adatokra és biztonságban leszünk.
@beni6746 Жыл бұрын
Az utolsó tévhithez hozzátenném hogy pl a Darik's Boot and Nuke is egy opció ami random adatal teszi tele a lemezt
@kornelkovacs96592 жыл бұрын
szia! azt szeretném kérdezni hogy 16gb ram,i3 10100f proci,rx580 rog strix 8gb szerinted ez a konfig elég lenne warzone-hoz és a 16gb ram elége?
@altTech2 жыл бұрын
Szia, 1080p alacsony-közepes beállításokon ezzel a PC-vel 60fps stabilan meglesz, de még a 75fps is, ha 75hz-es monitort használnál. 16GB alapból bőven elég Full HD felbontáson.
@zoltantamasi78762 жыл бұрын
Jó videó lett. Viszont a WarZone-nál hogyha minden ki van csutkázva akkor használhat akár 20GB ramot is. De ez persze a beállításoktól függ. (Ezt csak gondoltam megemlítem.)
@altTech2 жыл бұрын
Nálam 1-2 beállítás híján maxon volt minden így 11GB volt. Ha minden teljesen maximumon van akkor olyan 14-15GB RAM-ot használt (bár kompetitívebb játékoknál a magas FPS szám a cél, ezért nem is érdemes max-ra tenni mindent). De tény, ha több RAM áll rendelkezésre, akkor az adott program többet is fel tud használni esetenként.
@zoltantamasi78762 жыл бұрын
@@altTechElfelejtettem odaírni hogyha QHD-ra állítod a játékot és úgy csutkázol ki mindent akkor 16GB felé is mehet.
@altTech2 жыл бұрын
Ja hát Igen, az egy elég fontos információ morzsa.😂 Én 1080p-ben játszom.
@zoltantamasi78762 жыл бұрын
@@altTech Én is mivel hogy nincs QHD monitorom csak FullHD. És a gépem is csak FullHD felbontást tud.
@ivanyiattila3547 Жыл бұрын
Az FPS-sel kapcsolatban is nagyon sok a tévhit. Sokan azt hiszik, hogy minél magasabb az érték annál jobb, pedig ez változó, attól függ milyen a játék. Van egy csomó játék ami 60 FPS fölött már játszhatatlanná válna, és van ami kevesebb mint 60 FPS-sel normális.
@Indebacsi2 жыл бұрын
Kedvencem: "Az a videokártya erősebb amelyikben több a memória" Illetve még a kedvencem: "Minek 60 fpsnél és hznél több ha a szemed amúgy sem lát többet?"
@rdzsmed2 жыл бұрын
Valójában az átlag emberi szem amit érzékel, lehet hogy több lenne, de az agyunk képfeldolgozása sokkal lassabb annál, hogy ilyen mértékű folytonosságot és képkockaszámot idejében tisztán érzékeljen. Nagyon egyszerű példa erre egy gyorsan mozgó tárgy, amit szabad szemmel már elmosódva látunk.
@rdzsmed2 жыл бұрын
@@joejohn346 Ott a válasz. Nem véletlenül volt 24 a szabvány, mert tisztán 20 képkockát vagyunk képesek másodpercenként értelmezni, ingerületté alakítani. Kezdj el gyorsan hadonászni a szemed előtt! Tisztán fogod látni a karodat?
@rdzsmed2 жыл бұрын
@@joejohn346 Beérkezik az inger, ami az érzékszerveink fogni képesek, ezesetben a fény általi képi információ, mely ingerülwtté alakul, amit aztán az agy egy bizonyos sebességnél még képes tisztán kiértékelni. Fps témánál vagyunk és nem néztél utána miképp működik az emberi látásérzet?
@DemeterCS2 жыл бұрын
Kedvencem az, hogy a vizhűtés halkabb, mint a léghűtés.
@Gr3g0ry0104 Жыл бұрын
Az utolsóval egyet illetve nem tudok egyetérteni,formázással tényleg nem törlünk "semmit", DE! Ha a lemez - TELJES! - tartalmát felülírjuk csupa zero-val/vagy nullával akkor onnantól az adat elvész(pl dd vagy DBAN). A gyorsformázásról meg ne is beszéljünk....Az csak a partícióstáblát írja át semmi több.
@crusade08842 жыл бұрын
Nagyon erös mágnessel lehet törölni a hdd-t énnazt halodtam
@alzobanditwolf2 жыл бұрын
Az adat megsemmisítése házilag, régen informatikát tanító kollégám által: "Tudod mi a megfelelő arra, hogy megsemmisíts egy SSD-ről minden adatod? Beteszed a kályha rácsára, aláteszel egy begyújtóst meg egy kis fát, és mikor látod, hogy alul már folyik a műanyag, na akkor megtörtént a megsemmisítés." HDD-nek meg nagy suhintás egy kalapáccsal. :)
@alzobanditwolf2 жыл бұрын
Jaj, látom valaki már írta, bocsi :D
@lacikeri31022 жыл бұрын
A kályha minden adathordozón segít. A mágneses és az elektrosztatikus tárolók esetén is garantált megoldás a nagy és tartós hőhatás. De alapvetően ha félted az adatokat akkor titkosított tárolót kell használni, és kidobás előtt jó sokszor teli írni véletlenszerű adattal (erre van szoftver) Aztán bár marad vissza adat, de nem lesz senki aki megtalálja hogy mi volt az igazi.
@adamkis71372 жыл бұрын
defibrillátor még jót tesz a hdd-nek, jobb mint a mikró :D
@csokolat2 жыл бұрын
mondjuk azt megnézném ahogy valaki át fúr egy hdd azzal konkrétan fát lehet vágni xd
@pcgamer22972 жыл бұрын
Nálam is Warzone alatt simán túlllépi a pc-m a 16 gb ramot. Néha fogom a fejem hogy 20 gb vagy 22 gb ram amit használ. Véleményem szerint 16 gb a minimum követelmény, 32 gb az optimális. Attól hogy 32 gb ram van a gépben nem a sebesség lesz a több, lassulás nélkül több alkalmazás fér el a szimplán a memóriában.
@altTech2 жыл бұрын
Nálad azért 20-22GB, mert a rendszer és a komolyabb programok mindig próbálnak annyi RAM-ot használni, amennyi rendelkezésre áll. Nekem 16GB van és 11-et használ a Wz, mellette Chrome és Discord megnyitva sem okoz problémát. Viszont 8GB mellett szinte 90-95%-ban használ a Wz. Szóval jelenleg 1080p-ben bőven elég a 16GB RAM játékra.
@moneywolf6132 жыл бұрын
Te ezeket honnan szedted gyakori kérdések? Ott olyan értelmesek az emberek
@altTech2 жыл бұрын
Fórumok (pl, Reddit), különböző videók alatti kommentek stb.
@mortika9892 жыл бұрын
Velem a harmadik tipp megtörtént nem is olyan rég :D Nagy WZ-közben egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a gép lefagy és nem csinál semmit ( tudni illik a koliba illegálba bent volt a gépem egy ágyneműtartóba gépház nélkül ) mondom újraindtítom kézzel .. elsőnek észre sem vettem de nem indult a gép de éreztem valami kis nedvességet a karomon.. nem foglalkoztam vele. Aztán mondon szét szedem megnézem mivan vele.. akkor láttam az egész a táptól az alaplapig minden vizes volt és úgy volt áram alatt. Kicsit elkapott a szomorúság de mondom gyors szétszedem mert az alaplapon világított a RGB led. Szétszedtem mindent a ramokat kiszedtem a VRM hűtőt, procit minden fajta chiphűtőt ( alaplap Asus TUF B450M Pro Gaming ) és utána jött a proci .. amikor megláttam nah akkor kapott el egy picit az ideg :) a proci foglalatba is került víz ... De kitettem mindent száradni az ablakba elmentem enni, tesire aztén össze raktam és működik mai napig Gép spec: Asus TUF B450M Pro Gaming Ryzen 5 2600X Ballistix 16 GB 3000 MHz GTX 670 Zalman MegaMax 600W 80P
@haga66752 жыл бұрын
Az Usb-t leválasztani kihúzás előtt, mert sérülhet a rajta lévő fájl xd
@rdzsmed2 жыл бұрын
Ha nem is feltétlenül jár adatvesztéssel, egy pendrive-nál pl idő előtt tönkre tudja tenni az, ha éppen melózik a kütyü és hirtelen kirántod a portból. Nem egy pendrive-nál találkoztam már ilyennel, hogy rövid időn belül bizonytalanná vált emiatt a működése és így ezáltal idővel az adataid sincsenek rajta biztonságban.
@SteveStifler8400.2 жыл бұрын
Szia van egy ddr3 as gépem , viszont a ddr3 as gépbe lehet bármilyen videókártyát rakni?
@icamingoicamingo73032 жыл бұрын
A kérdés pontatlan.
@SteveStifler8400.2 жыл бұрын
@@icamingoicamingo7303 miért?Az a kérdés , hogy egy gépbe bármilyen videókártyát rakni?
@altTech2 жыл бұрын
Igen, lehet, a DDR3-as alaplapokon van PCIe 3.gen csatlakozó, ami a videokártyáknak kell. Annyi, hogy ha nagyon erős GPU-t raksz bele (aminek 4.gen-es csatlakozó kéne) akkor kicsit veszít a teljesítményéből.
@SteveStifler8400.2 жыл бұрын
@@altTech Köszönöm , életmentő vagy . Már majdnem megvettem egy gyenge videókártyát . Ezer hála 🙏 (respect+)
@tonypapa762 жыл бұрын
A felső memória tisztítása...
@KeChan272 ай бұрын
Én ezekből 1-et se gondoltam, hogy valaki ebben a hitben van. Még sose találkoztam olyannal aki ezekből bármelyiket is mondta volna. :D Jó tudni, hogy ilyeneket is elhisznek sokan. :D
@vege13962 жыл бұрын
ma már nem túl aktuális dolog, de régebben volt egy olyan "elmélet" hogy ha a cd lemezt minél lassabban írod annál jobban fog szólni a zene. Tehát a hangminőséget befolyásolja audio cd -nél.
@qwertzzui22 жыл бұрын
Mi azért írtuk lassan mert az akkori CD-s autósrádiók érzékenyek voltak rá :D (4x írtunk ezért...ha több volt, akkor akadás/no disc :D ) Adatnál persze 48, vagy 52x volt az írási sebesség. Továbbá később újraírható CD-re lett cserélve, mert többször írható...viszont a metódus ugyan az volt.
@vege13962 жыл бұрын
@@qwertzzui2 igen,ez volt az alapja a dolognak. viszont ez valamiért úgy terjedt el az embereknél ,hogy "jobban szól" a lassabban írt cd. Nekem valahol még megvan egy füzetem amibe azt jegyzeteltem,hogy melyik gyártó melyik fajta cd -je milyen sebességgel írható úgy,hogy még ne akadozzon a lemez. régi szép idők. :)
@rdzsmed2 жыл бұрын
Amilyen sebességgel íródott egy lemez, azt utána ugyanazzal vagy nagyobb sebességgel lehetett csak kiolvasni és egyes akkori lejátszók még baromira nem tudták azt a forgási sebességet produkálni. Ezért volt az akadás is, mert nem tudta magát utolérni az olvasó. A hangminőséghez semmi köze nem volt. Azt már a hangrendszer és a forrás határozta meg. Ugyanilyen tévhit volt a kalóz dvd filmek, amikből azért herélték ki a menüt, hogy jobb legyen a film minősége, pedig amilyen minőségben az a film rákerült, helyfelszabadítással az az anyag nem lesz hirtelen fullhd, ha csak 576p volt az original minőség.
@mate-ka2 жыл бұрын
Inkább jó íróval, jó nyersanyagra kellett írni. Szar íróval vagy ha szar volt a nyersanyag, lassabban kellett írni. Na meg nem mindegy hogy mennyi hibát kell javítania a lejátszónak, mennyi a bizonytalan pit.
@vege13962 жыл бұрын
@@rdzsmed a dvd nél indirekt módon kellett érteni a jobb minőséget. Nagyon sok film volt,ami szerintem csak másolás védelmi okokból volt nagyobb mint 4,7 GB. És többnyire a menűvel meg az extrákkal oldották meg ezt. Ha átmókolta az ember a menűt,vagy kicserélte álló képre + szöveges gombokra meg lekapta az extrákat újratömörítés nélkül mehetett a film. Ha mindent meg akart tartani az ember akkor mindent újra kellett tömöríteni. Akkoriban rohadt lassú volt az egész folyamat. Úgy újratömöríteni egy filmet,hogy a minősége 'azonos' maradjon, az vagy 16 óra volt.A gyors tömörítők általában rohadtul kockásították a képet a gyorsan mozgó jeleneteknél. Inkább lekapta az ember a menűt mint 16 órán át teljes terhelés mellett menjen a gépe és semmi mást ne lehessen rajta csinálni. Ott szerintem nem a felbontás volt a minőség mutatója hanem a tényleges képminőség. Artifactek száma meg a kockásodás mértéke. Úgyhogy ott inkább úgy értették hogy jobb lesz a minősége, hogy jobb lesz mint az újratömörített és nem úgy,hogy jobb lesz mint az eredeti.
@Betonoszlop Жыл бұрын
A folyadékhűtésről elhangzottak nem alaptalanok. Mert hiába van ioncserélt víz vagy akármilyen folyadék a rendszerben, ha az nincs tisztítva, karbantartva, az visszanyeri a vezetőképességét. Nem beszélve a festékkel ellátott folyadékokról, ami alapból kérdéses. De tegyük fel, ha a folyadék nem is vezeti az elektromosságot nagy mértékben, ha szivárgás van, amely alkatrészekre ráfolyik por található, ez belevegyül, s máris telítődik ásványokkal a hűtőfolyadék ,ami károsíthatja a gépet. Mert ugye, ventik ha másban nem is, a tápegységben vannak. Nem tudom hány ember szokta rendszeresen pl garancia lejárta előtt szétszerelni a tápegységét, hogy portalanítsa. Arról nem is kell szólni, mekkora katasztrófa ha abba kerülne folyadék, mert általában a tápegységek a gép aljában helyezkednek el.
@Iradreas Жыл бұрын
3:26 ugye tudod, hogy tényleg véletlenül, de kitéptem egy foltot a hajamból? Ez mind a te hibád! :P
@brokernagy90382 жыл бұрын
Másolt lemez saját használatra rád küldenek 100.kommandost ahogy beteszed a cd olvasóba ..
@ArnoldCsimpi2 жыл бұрын
Elég csak a mikróba betenni az SSD-t vagy a HDD-t
@0101mano2 жыл бұрын
Ennyit a statikus feltöltődésről kzbin.info/www/bejne/rpXdoGCrdtuta7s
@DenyCreep2 жыл бұрын
3:22 Majom xD
@hungariangamer742 жыл бұрын
Én még 2 ilyet hoznék: SSD-vel több az FPS mint HDD-vel Illetve Videókártyán több ram=gyorsabb is A VGA-s példa helyenként ma is megállja a helyét, de ez inkább régebben volt nagy tévhit, példa: Radeon HD 7970 1GB vs Rafeon R5 240 4GB (Még ma is van olyan ismerősöm aki azt mondja hogy több ram egy VGA-n egyenlő azzal hogy gyorsabb is.)
@adamkis71372 жыл бұрын
Az SSD a HDD-vel szemben a lagg spikeokat tudja megfogni, redukálni ami a játékban betöltés miatt történik. Mivel sok esetben a frame, akkor ér véget, ha a háttértárról betöltődött egy adott modell, textúra, hang.........Unitynél imádom az olyan tutorialokat amikor update alatt olyan erőforrás igényes dolgokat betolnak, hogy csak nézek :D
@magic_relic24292 жыл бұрын
Nekem van egy fura szokásom amiről nem bírok leszokni még pedig az hogy Operát használok és több mint 30 tab van megnyitva operából. Ha kiszűröm őket egy min 1 hét után akkor is marad 15 amit folyton használok. ez ugyebár a ramom 90% át megeszi. És nem hioszem hogy nekem elég lenmne egy 16GB ram lehet nemsoká cserélek. De lehet a 32 gb ram al se lenne elég :D
@AceMcLoud422 жыл бұрын
nem hülye szokás, én már 2001 óta használok operát, kezdetben a tabok miatt (csak neki voltak), meg a beépített e-mail kliens miatt, ami mostanra sajnos kikerült.
@WasAsgard2 жыл бұрын
Én mos tszeretnék gépet venni, összerakni. Tudna valaki segíteni ebben?
@Beniofficial222 жыл бұрын
Elvileg sok RGB több fpst ad
@BazsaakosDj2 жыл бұрын
A desztillált víz,nem vezeti az áramot. Ezt kihagytad.
@altTech2 жыл бұрын
Egyrészt egy poénról volt szó. Másrészt mondtam hogy sima víz helyett ez jobb (épp az áram miatt mondtam). Harmadrészt nem tudom értelmezni, hogy miért "maradt ki", ha ez nem is volt a videó fő tárgya, hanem csak egy mellékes poén?
@BazsaakosDj2 жыл бұрын
@@altTech Mert részben igaz volt,amit mondtál. Nagyon feldobtad volna a videód,ha desztillált vizet öntesz a gépedbe :)
@Betonoszlop Жыл бұрын
Attól mert nem vezeti, még nem biztonságos.
@grabowsky78 Жыл бұрын
Tud enni több mint 16giga ram-ot egy játék. Például a last of us pc port 24giga ram-ot zabált 1.0-ás verzióban 1440p-ben 1.1-et nem néztem. De alapjában véve 1080p-s 60hz-es monitorral elég a 16giga minden játékhoz.
@altTech Жыл бұрын
A videó dátumát érdemes megnézni, akkor még nem volt TLoU, de amúgyis, videóban én 1080p felbontást mondtam
@AttilaTDI1952 жыл бұрын
Nagyon jó lett!Bár még nem néztem végig
@maraczmark2 жыл бұрын
RGB-s géphá jó gép.
@papjanos29372 жыл бұрын
rgb=+10fps
@markbrekocki2 жыл бұрын
Én általában attól félek, hogy nehogy zárlat legyen a kábelek miatt. Netalán a vége beleér valamibe vagy valahogy csupasz. Csak én vagyok ezzel így? 😅
@istvantorok48192 жыл бұрын
Nagyon rég volt, még a 486-os, (PI-es?) időkben, a melóban működés közben egy PC füstölni kezdett, és nagyon büdös volt. Az történt, hogy a kábelezése egy belső lemez éléhez ért, a tápventi rezgésétől az az idők alatt finoman dörzsölődött, mígnem a lemez átvágta a szigetelést, és a ház ugyebár földelt volt.... Az izzó vezeték az összes további kábel szigetelését is megolvasztotta, láng ugyan nem volt, de lefolyt műanyag, vörösen izzó kábelek... Akkor még nem voltak a tápok olyan okosak, mint a maiak. A mai tápok azonnal lekapcsolnak ha megfutás van. Mármint a normálisak, nem a dzsunka olcsók. Egyszer szerelés / tesztelés közben (működött a gép), ráesett csavar az alaplapra, olyan gyorsan lekapcsolt a táp, hogy az milliszekundumokban volt mérhető. Másik észlelt eset: Egy SATA kábel hosszabb volt a kelleténél, így ívelt lett, az íve meg úgy helyezkedett a kábel rengetegben, hogy bebújt a videokártya venti alá, ami csak annyira ért hozzá, hogy nem állt le, de szépen koptatta a kábelt. (A ház hangszigetelt volt, nem volt gyanús zörej, lehetett hallani, de azt nem volt "szokatlan") A szabad csatlakozók soha nem okoztak gondot. De a fentiek miatt is érdemes a kábeleket értelmesen elrendezni, kötegelni.
@kolbaszkaazigazi3 ай бұрын
szentem az egy tévhit hogy ha nem nyomd meg a biztoságos eltávolítást akkor adat vesztés lesz
@thalatinaico Жыл бұрын
Az ESD miért tévhit? Ezzel nem értek egyet.
@lutheratya15132 жыл бұрын
Én a legnagyobb tévhitet nem is hallottam a videóba... RGB Orrba szájba = több fps.. :D
@adamkis71372 жыл бұрын
Ez így van, amióta világítós alaplapom van, azóta sokkal szebben, stabilabban fut a GTA II és a Terraria max grafikán.
@Kiborg2310 ай бұрын
6. tévhit : a vízhűtőre szükséged van.
@pantocsekistvanz7577 Жыл бұрын
Simán feltudsz töltödni statikusan annyira hogy kinyird az alaplapot...
@RANTOTTSAJT94652 жыл бұрын
De hogyha több rgb-s ram van az több fps nem? "irónia"
@szarvasbogárműhely2 жыл бұрын
Bedobom a kohóba a hdd-t oszt nincs semmien adat rajta de hdd formája sem lesz
@altTech2 жыл бұрын
Igen, ez a fizikai megsemmisítés egyik formája lehet. De erről beszéltem a videóban is, hogy fizikailag kell tönkre tenni az eszközt.
@efraimdabronaki46162 жыл бұрын
3:22 neee kipróbáltam de már késő volt amikor szóltál😭
@altTech2 жыл бұрын
Az ember mindennap tanul a hibáiból, de neked ez költségesebb lett ma, részvétem.
@krisztoferhunyadi13372 жыл бұрын
A minecraft használ rengeteg ramot oda nem elég 16gb xd
@ShawneeValadez112722 жыл бұрын
Nekem 14gb rammal simán fut a játék (75fps) de... itt van a de, a maga a játék az egy 9genes gépre lett tervezve 16gb rammal
@adamkis71372 жыл бұрын
16GB-al 2 böngészőben nagyjából 60 ablak körül van nyitva + sokszor unity, skype, dc, notepad++........sok xar nyitva és mégis gond nélkül megy a minecraft....még amikor a max chunk számot felvettem, akkor is ment. Viszont a 7 days to die, Rust az meg tud nyekkenni egy-egy nagyobb betöltés esetében.
@brokernagy90382 жыл бұрын
Inkább fordítva egy 250w fogyasztású rendszerhez egy 400w közepes minőségű táp bőven jó ! És itt szokták hinni hogy tonkre megy , nem a túl nagy tápnál ! Pl ryzen 3600+rtx 2060 400w chieftec.
@altTech2 жыл бұрын
Igen, de erről beszéltem én is, csak nagyobb számokkal (450W-os PC-hez egy 850W-os tápegység).
@brokernagy90382 жыл бұрын
*bőven jó!
@AceMcLoud422 жыл бұрын
csak nehogy Vargáné legyen ráírva :))
@krisztiankrauczi19622 жыл бұрын
Minden ami RGB az már jó gémer.
@pantocsekistvanz7577 Жыл бұрын
Cyberpunk....
@thebigx99192 жыл бұрын
RGB +fps
@JaxCommander2 жыл бұрын
500 tápom van Deep Cool és nagyon cool :) viccet férre téve meg vagyok elégedve vele 100% ossan
@pizzafiu2 жыл бұрын
Nekem a bátyám tévhitje az hogy az amd driverek rosszak (gpu)
@0utslder2 жыл бұрын
Régen ATI felhasználó voltam. Őket vásárolta fel az AMD. Akkoriban ha kijött egy új AAA game, akkor a legtöbb esetben szívás volt az ATI driverekkel. A játékok nagyrésze nvidiára volt optimalizálva. Nem tudom, hogy most mi a helyzet, de régen ez az állítás igaz volt.
@Lownoise10002 жыл бұрын
Nem biztos, hogy a driverek hibája, de az AAA kategóriás játékok sokszor Nvidia kártyán jobban mennek, pl. Mirror's Edge Catalist, Crysis 3, biztos vannak még, én ezeket próbáltam AMD és Nvidia kártyával is, ég és föld volt a külömbség FPS számban. Sok AMD kártyám volt már, de én végleg át állok a zöldekhez szerintem.
@batizjani10 ай бұрын
Hogwarts legacy 1440p full ultra 23gb ramot kér😂
@szarvasbogárműhely9 ай бұрын
Hdd-re hatással van a csiszoló korong
@norbertfodor74702 жыл бұрын
16GB RAM már-már kevés lesz, ha valaki most vesz gépet. Az ember nem 1 évre vesz gépet hanem 5-6 évre. Kell az a 32 :)
@adamtek9092 жыл бұрын
Igen, RAM-ból sosem elég. Lehet ma jó a 16GB, de holnap már kevés lesz.
@davidnagy28942 жыл бұрын
Nagy tévhit 4 GB bőven elegendő.
@AceMcLoud422 жыл бұрын
olyat is hallottam már valakitől, hogy 640 kiloyte mindenre elég :)
@davidnagy28942 жыл бұрын
@@AceMcLoud42 64 a pontos válasz.
@phenthohn73032 жыл бұрын
Irodai gépeknél elég szokott lenni.
@davidnagy28942 жыл бұрын
@@phenthohn7303 Windows 10 rendszer használ ennyit viszont ha frissít vagy a háttérben valami fut akkor már kevés lesz. Egyébként i3 vagy ryzen 3 processzor a minimum.