Рет қаралды 791
Pirmasis vaikų bandymas nupirkti maisto parduotuvėje nelabai pavyksta. Bet visi supranta planavimo svarbą.
Finansų ekspertė Jūratė sako, kad vaikai nuo mažens turėtų suprasti planavimo svarbą, ir turi keletą patarimų 👇
KIŠENPINIGIAMS SKIRKITE FIKSUOTĄ SUMĄ 💶
Vaikai išmoks geriau planuoti savo finansus ir supras pinigų vertę, jei, užuot davę kišenpinigių kasdien ar tada, kai prašo kokiam nors skanumynui, duosite, pavyzdžiui, kartą per savaitę. Taip vaikai supras, kad pinigai - ribotas išteklius, jie neatsiranda tėvų piniginėje tada, kai vaikai paprašo.
LEISKITE VAIKAMS PRIIMTI FINANSINIUS SPRENDIMUS 🧒
Už visus turimus kišenpinigius vaikas nusprendė įsigyti saldainių? Puiku, bet kai norės naujo pirkinio, priminkite, kad savaitės suma nukeliavo saldainiams, nors galėjo būti paskirstyta keliems pirkiniams.
MOKYKITE SUSIDARYTI PREKIŲ SĄRAŠĄ 📝
Beno patirtis parodė: neplanuodami pirkinių ir eidami į parduotuvę be sąrašo, dažnai pasiduodame impulsyviam pirkimui. Planuokite pirkinius su vaikais, leiskite jiems padėti sudaryti prekių sąrašą - taip nuo mažens jie įgis įprotį planuotai apsipirkti. Labai svarbu leisti vaikams jaustis visateisiais šeimos finansinio gyvenimo nariais.
MOKYKITE PROTINGAI IŠSIVERSTI SU RIBOTAIS IŠTEKLIAIS 🧠
Vyresnieji gali pasimokyti „asmeninio bankroto“ vienu kartu išleidę visus kišenpinigius, o mažesniems tokias finansines pamokas galite diegti žaisdami parduotuvę. Nusipieškite pinigų, priskirkite jiems paprastas vertes (pavyzdžiui, 1 popierėlis = 1 pinigas, o lėlei įsigyti reikia 5 pinigų) ir jomis įkainokite prekes, kurias vaikai iš jūsų „pirks“. Taip jie supras, kad pinigų kiekis ribotas ir kartais jų neužtenka visiems norams.
---
Knygą PINIGAI IR KITI GILUČIŲ ŠEIMOS REIKALAI nemokamai skaityti ir parsisiųsti galite čia 👉 blog.swedbank....
Garsinė knyga SPOTIFY 👉 open.spotify.c...
Knygos autoriai 👉 Simonas Urbonas ir Jūratė Cvilikienė ✍️
Knygą įgarsino 👉 Solveiga Vaičiukauskienė 🎙️