uwielbiam w tych starych dokumentach dobry polski jazz
@ukaszwozny45632 жыл бұрын
I jazz w tle... To były czasy!
@zibisbiegienius30653 жыл бұрын
Piękna rzecz, aż przyjemnie popatrzeć.
@01125866610 жыл бұрын
Ale super materiał.Rewelacja to mało! Wszystko rzeczowo i dokładnie wyłożone i zobrazowane.Wielkie dzięki za zamieszczenie.Rozmach budowniczych PRL-u budzi szacunek i uznanie.a teraz to tyko burzą, likwidują i zamykają.
@marcinwicinski713710 жыл бұрын
OK ale powiedz mi jak sobie wyobrażasz nie likwidować czegoś ekonomicznie nieopłacalnego??? Za PRL była gigantomania wielkości budowli (czego przykładem ten wielki piec) Miało to swe uzasadnienie. Nie ekonomiczne, ale produkcyjne- trzeba było wiele stali do budowy czołgów. Dziś eksploatacja mnóstwa "wielkich budowli socjalizmu" jest ekonomicznie nieopłacalna - przynosi straty więc jak sobie wyobrażasz ich nie likwidować? Będziesz dokładał z portfela? Masz tyle pieniędzy? Nie jestem absolutnie wcale prawicowym oszołomem co to wytyka jaka to komuna była zła, ani za bezmyślnym rozpieprzaniem wszystkiego co z "komuny" i dobrze wiem że kapitalizm IIIRP to złodziejstwo zgodne z tzw. prawem ale jak sobie wyobrażasz eksploatować coś niechby i budzącego podziw ale nieopłacalnego? Z pensji (i tak marnych) pracowników (tych jeszcze mających robote) dokładać??
@01125866610 жыл бұрын
Z tą nieopłacalnością ekonomiczną po części masz rację.Po pierwsze wtedy to było opłacalne.Teraz jest nie. Ponieważ zmienił się ustrój polityczno - gospodarczy.Sztuka polega na tym aby sprawić aby produkcja była opłacalna.Ekonomia mówi że koszty produkcji maleją w wielkich przedsiębiorstwach wprost proporcjonalnie do nakładów.Produkcja jednostkowa przykładowego wyrobu jest tańsza w dużej firmie niż w malej manufakturze.Dlatego ze obniżają się koszty stałe oraz wpływ na niższy koszt ma poziom technologiczny, nasycenie maszynami, nowoczesne urządzenia. Huta Katowice mądrze zarządzana i zrestrukturyzowana mogła by przynosić zysk.Błędem w budowie tej huty było zastosowanie wielu przestarzałych technologii rodem z ZSRR np.walcownia zgniatacz gdy świat budował juz COSy.Poza huta produkowała nie tylko stal na czołgi ale na (i przede wszystkim) blachy, szyny,kątowniki czy ogromne ilości surówki na wlewki do przerobu w innych śląskich hutach z powodów ekologicznych. Życzyłbym obecnie rządzącym takiego rozmachu i romantyzmu w budowie miejsc pracy dla Polaków w jakiejkolwiek dziedzinie gospodarki.
@01125866610 жыл бұрын
PS "wielkich budowli socjalizmu" nie należy likwidować ani sprzedawać za bezcen ale restrukturyzować (nie restrukturyzować w pojęciu rozkradać czy likwidować jak ma to obecnie miejsce) ale modernizować dla utrzymania miejsc pracy, dla utrzymania majątku narodowego budowanego z takim wysiłkiem oraz wreszcie dla zysku który powinien być dzielony sprawiedliwie do wzrostu naszego dobrobytu a nie nabijania kieszeni obcego kapitału jak dla Mittala w hucie Katowice.
@marcinwicinski713710 жыл бұрын
Alan Bolon No właśnie po "zlikwidowaniu" komuny i dorwaniu się do żłoba solidaruchy po prostu zaczęły chapać co się da. No i skończyło się na zwykłym szabrunku mienia przy zwolnieniach zwykłych robotników (dzieki którym wczesniej obalili PRL i dorwali się do stołków) A trzeba było tylko pomyśleć o przyszłych młodych pokoleniach (nie tylko swych własnych bachorach i wnukach - te ustawili na przyszłość) i oszacować: co jest opłacalne a tylko wymaga usprawnień, modernizacji, a co nieopłacalne i wymaga właśnie likwidacji. Za PRL powstało wiele dobrych i mogących służyć nadal zakładów i projektów, chociażby elektrownia w Żarnowcu. Oczywiście było tez mnóstwo projektów typowo prestiżowych, które budziły podziw i fajnie wygladały ale tylko na kartkach w książkach a w praktyce kompletnie chybionych i skazanych na porażkę. Tu na przykład projekt żeglugi towarowej na Wiśle - nawet za prl kompletnie nie wypalił, bo nie mógł. Trzeba było tylko oddzielić ziarno od plew.
@10kunegunda8 жыл бұрын
To ty mi teraz powiedz, co mają zrobić ci ludzie, którzy tu kiedyś pracowali, zarabiali (mało? dużo? nie ważne, ale zarabiali systematycznie) mieli plany dla siebie, plany na wykształcenie swoich dzieciaków. A teraz żyją "aby do jutra": bez planu, bez marzeń, bez widoków dla swoich dzieci. To taki ustrój ci się podoba? Do tamtego nie chciałbyś dopłacać a do tego będziesz chętnie dopłacał? A z czego? Z zasiłków dla bezrobotnych? Popatrz na Chiny - tam też mają podobny ustrój to tego z czasów PRL-u. I jakoś im się udaje. Może wiesz dlaczego? Co było złe w socjalizmie to należało usprawnić, unowocześnić, zmienić na lepsze ale nie burzyć, nie rozdawać za pół ceny różnym cwaniakom. Bo efekty takiego myślenia dziś widać wokół osiedlowych śmietnikach!
@01125866610 жыл бұрын
"...myśl, decyzja,praca - zamienione zostały w konkret..." Piękne słowa.
@kompresor46356 жыл бұрын
Piękne czasy.
@corsiarz77 Жыл бұрын
Marne czasy... I żaden film propagandowy ich nie zmieni.
@gnightcore5352 Жыл бұрын
Dla przemysłu jak najbardziej
@corsiarz773 ай бұрын
@@AZ-in8zv buaha dzieciaku buahaha
@hellbehemoth12352 жыл бұрын
Muzyka końcowa wymiata 👍
@on30sg10 жыл бұрын
Rewelacja!
@krzychuk4569 жыл бұрын
Świetny materiał i pomyśleć ile ludzi brało w tym udział piękne polecam serial o Hucie "Ślad na Ziemi"
@donshogo1971 Жыл бұрын
Jak miałem 3 lata to HK była moim pierwszym placem zabaw. Powaga. Możliwe, że jestem najmłodszym ''hutnikiem'' na hucie.
@karol17xxx11 жыл бұрын
Świetny materiał oby więcej takich :):) Szkoda że ten piec skończył z tabliczką "Obiekt wyłączony z użytku" Pozdrawiam pracowników .
@arkadiuszhoffman35252 ай бұрын
Nie do końca panie kolego. Wielki piec był remontowany i znowu jest na chodzie. Wiem to bo mam bardzo dobrego kolegę który pracuje na Hucie od lat. Pozdrawiam.
@donshogo1971 Жыл бұрын
Mieli rozmach chłopaki😀🥲🤩
@artursubzda84944 жыл бұрын
Świetne i olbrzymie przedsięwzięcie! A tak gadali na socjalizm że nieroby i zacofanie! Epoka Gierka to najlepszy okres socjalizmu! Ludziom chyba w tym okresie żyło się najlepiej.
@MrKam554 жыл бұрын
Weź se kredyt w banku. Też bedzie ci sie żyło ot tak... do czasu spłaty pierwszej raty..
@artursubzda84944 жыл бұрын
@@MrKam55 teraz też są długi nie wiele mniejsze
@olokolo45694 ай бұрын
@@artursubzda8494tyle,że skala inwestycji za te długi nieporównywalna. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak wyglądała Polska przed tymi inwestycjami. W większości zakładów technologia była rodem z międzywojnia. Struktura mieszkańców głównie wiejska. Infrastruktura drogowa i kolejowa bez komentarza. Można pluć na Gierka, ale nawet nie chce myśleć z jakiego pułapu Polska startowałaby w 89r. baz tych gierkowych zmian. Pewnie V-max na koleji dopiero w XXI w przekroczyłaby 120km/h. Tak jak dopiero w tym wieku dotknelibyśmy poraz pierwszy polską autostradę i większość dwujezdniowych dróg międzymiastowych, a większość z komentujących tu, miałoby pochodzenie wiejskie, bo taka była ówczesna Polska i żaden beton partyjny jako następca lub zastępca Gierka, jak wiemy nie zrobiłby tego.
@zetorexma7 жыл бұрын
Piękne dzieło Polskich inżynierów. Kawał histori
@sebas46644 жыл бұрын
ta polskich na licencji ruskiej albo zachodniej
@Voinar0109 жыл бұрын
Dobra ścieżka dźwiękowa. Nie żeby jakieś wiekopomne dzieło, ale naprawdę czuć talent i pasuje idealnie. Kto jest autorem?
@janiesranie2795 Жыл бұрын
Wilhelm kanaris
@Krecior19404 ай бұрын
@@janiesranie2795 xD
@hujtotwojstary4 жыл бұрын
Koedyś to sie budowalo ^^
@Grzegorz-gl9xc Жыл бұрын
U nas w polsce nie może być dobrze tyle firm i zakładów poszło pod młotek 😔
@tubemarcys294 жыл бұрын
Co do dźwięków, to sorki, ale to co słychać od mniej więcej 2 minuty i 10 sekundy (2:10), to nie są dźwięki tej koparki, można było się lepiej postarać mimo wszystko :)
@ziomkakolega2 жыл бұрын
Ciekawe ile wódki krajowej zostało wypite przez pracowników w czasie pracy a ile samogonu? ;)
@admonster117 жыл бұрын
wzięli na to kredyt który spłacaliśmy do 2015 sprzedali za pol darmo
@karl2346 жыл бұрын
obecnie są ogromne długi, wtedy powstało mnóstwo rzeczy
@karl2346 жыл бұрын
@ciro de marcio cos tam zostaje, ale socjal rzadzi
@amekrachkrach49966 жыл бұрын
to tak jak janusze teraz: biero na kredyt w zagranicznych bankach co się da, to co kupio traci szybciej na wartości niż spłacane raty z odsetkami i potem sprzedajo za bezcen albo kumornik im to zabiero bo nie stać ich na dalszą spłatę.
@karl2346 жыл бұрын
@@amekrachkrach4996 no brac mozna po to sa, z umiarem, kasa i tak traci na wartosci. Inflacja, dlugi, rolowanie
@amekrachkrach49966 жыл бұрын
@@lukaszds8935 Dochód z takiego "przedsiembiorstwa" był przejadany.
@Mrursus360D8 жыл бұрын
ciężarówki steyr 1490 które woziły ziemię były produkowane w kraju na licencji czy zakupione za granicą?
@harryhaller69988 жыл бұрын
Mrursus360D Jelcz produkował Steyery pod marką i Steyer i Jelcz
@Mrursus360D8 жыл бұрын
Harry Haller gdzie indziej dostalem odpowiedź że akurat te steyry na hk były sprowadzane z austrii
@harryhaller69988 жыл бұрын
Mrursus360D ramy były robione w Jelczu od konca 76r, silniki mieleckie lub austriackie, mosty austriackie. Montaż jelczanski. Potem Jelcz montował standaryzowane mosty do autobusów i ciężarówek. Jelcz na Paryz-Dakar był z kolei niemal całkowicie oparty o części austriackie, tylko wytloczki kabiny były jelczanskie.
@Mrursus360D8 жыл бұрын
czyli wynika z tego że na budowie hk pracowały steyry sprowadzane z austrii, dzięki
@harryhaller69988 жыл бұрын
Mrursus360D austriackie były V8,polskie R6
@budowaslask3 жыл бұрын
Budowa z pompą !
@jarosawkamczynski54854 жыл бұрын
W tamtych latach to było naprawdę coś! Dzisiaj pewno już powoli chcą zamykać wielki piec.
@sebas46644 жыл бұрын
ekonomia
@m.q-zersky474 жыл бұрын
Przechodzą teraz na małe piece, prawdopodobnie.
@jacek68672 жыл бұрын
Czy Polska Będzie w końcu Mogła Samostanowić o Sobie? Kopalnie kazali pozamykać ,
@krzysztofciu4 жыл бұрын
Zaraz zaraz gość mówi że piec ma ważyć 60tys ton a chwilę później mówi ze drut zbrojeniowy ważył 400tys ton????
@tomekscania98724 жыл бұрын
Drut poszedł w fundament a piec stał na fundamencie. Mozliwe ze sie pomylił
@ArekBajek-im2uz Жыл бұрын
Chyba nie wiesz jaki ten piec wielki i jak gruby....
@gumijagud8 жыл бұрын
Zajebista to musi byc praca w tak wspaniałej i ogromnej Hucie.
@szymonszymon53435 жыл бұрын
Zajebiście było na początku teraz to totalne dno
@xfouR13372 жыл бұрын
nie no co wy mówicie chłopaki xd ja 5 na rękę dostaję aktualnie
@jak95044 жыл бұрын
A teraz remont odpylnika.
@waldin22784 жыл бұрын
Dzisiaj takiego czegoś chyba by nie zrobili.
@Krzysztof28112 жыл бұрын
Zrobili tylko świniaki przy korycie na nic nie pozwalają
@corsiarz77 Жыл бұрын
A ty co... kolejny zaślepiony filmem z czasów zachwalania socjalizmu???
@oktawianciez6481 Жыл бұрын
@@corsiarz77 może czołgów z polskiej stali nie produkują już w ZSRS
@piotrboruszewski183 Жыл бұрын
Coś w tych danych nie gra. Zbrojenie 14 tys ton i 6 tys m3 betonu daje gęstość zbrojenia na poziomie 2,3 tony/m3.
@StowarzyszenieBudostal4-GW.DG.8 жыл бұрын
Jak na tak krótki materiał, za dużo błędów w tekście komentatora, np.-objętość fundamentu WP-1 6000 m3-ilość stali zbrojeniowej 400 tys. ton, czyli 51 000 m3.błąd 1000-krotny,Terminy robót pokręcone, pancerz pieca spawali pracownicy Mostostalu Kraków, nie HPR, dalej nie oglądam.
@mirosawchecko78684 жыл бұрын
Że spawaniem jesteś w błędzie Mostostal owszem ale szpic to były HPR ry Budostale budowlanka.
@lovga33622 ай бұрын
Jak kiedyś tak szybko budowali ‼️ to teraz cpk w rok powinni wybudować elektrownie max w 3lata! Coś nas w hu… robią
@mati_gitara4 жыл бұрын
Było to świetne przedsięwzięcie... szkoda że wszystko poszło w obce ręce... niestety..
@wojciechkozlowski61472 жыл бұрын
400 tysiecy ton zbrojenia to chyba pomylka
@JasioClass774 жыл бұрын
Wydzial Informatyki HK 1978-1993
@grzegorz5856 жыл бұрын
Wspaniale wspomnina,moj number 22392 lza w oku sie kreci, atmosphera,wspaniale koledzy,niestety grudzien wiezienie emigracjs.
@DonMikson2 жыл бұрын
Wielki szacunek za bycie częścią tego przedsięwzięcia. Dlaczego wiezenie ? Sprawy zwiazane z komuną ? Wyemigrowałeś?
@ArekBajek-im2uz Жыл бұрын
@@DonMiksonpewnie uciekł na zachód porywając samolot ....to wyjaśnia czasy w których nie szło z tego kraju wyjechać .
@GAMESTavern9 жыл бұрын
tyralem za dormo w hucie lenina w 86 88 jako junak ze stalowego byl to wydzial zw w2 czy cos takiego ale mimo to mam sentyment ten zapach te odglosy pracy huty nie wiem czy ci ludzie tam jeszcze pracuja chodzi o cywili
@AtakNAciebie7 жыл бұрын
GAMESTavern W wiekszości nie żyją.
@darekkafarek4423 жыл бұрын
Kiedyś w Polsce były wielkie huty stali ale żeby kupić kawałek kątownika lub drutu zbrojeniowego bo głównie to było na rynku dostępne trzeba było mieć dobre znajomości A dziś nie ma tylu hut i każdy rodzaj materiału hutniczego jest na wyciągnięcie ręki ale jak to za komuny wszystko było produkowane A nic nie było na krajowym rynku
@janpawlak6112 Жыл бұрын
Bo trzeba było spłacać długi tym co wyprodukowano jak i sprzedawać za dewizy żeby można było prosperować ale i tak słabo szlo
@WędkarstwoRekreacyjne4 жыл бұрын
12:41 ... Alien czuwa ...
@BuBuTaBi Жыл бұрын
jestt ona jeszcze czy juz ja zniszczyli?
@michalkmiecik4 жыл бұрын
Wytłumaczy mi ktoś, czym zajmują się tysiące pracowników w hucie? Jak dla mnie to strasznie dużo ludzi jak na zakład, który nie jest manufakturą. Niemniej jednak, czekam na odpowiedzi, bo stało się to moją zagadką życiową. Dziękuję z góry ;)
@ukaszmondeo49454 жыл бұрын
Być może mam odpowiedz twoje zagadki, tego typu zakłady przemysłowe potrzebują rąk do pracy wszystko jest stare nie ma nowych technologi produkcycyjnych. Ale najwkszy problem tego typu zakładów że nie ma komu tam Rządzić nie ma już takich kierownków produkcji co by ty mi ludźmi zarządzali w sposób prosty dla nich... Czytaj opierdol rób ta a ty tamto...
@kapuha998xxd4 жыл бұрын
Pracuje tam obecnie jako 22 letni młody elektryk i powiem tak.. obecnie pracuje tamm dużo mniej ludzi niż kiedyś, powodów jest kilka: 1) modernizacje na większą automatykę pozwalają na zatrudnianie mniejszej liczby pracowników 2) ludzie nie chcą tam pracować.. niestety ale warunki jak to w hutnictwie nie są sprzyjające, bród,syf,hałas,niebezpieczeństwo z każdej strony.. trzeba umieć pracować w takich warunkach... A wracając do pytania, oprócz wielkich piecy jest tam wiele różnych wydziałów takich jak: stalownia/cos/walcownia duża/walcownia średnia i wiele innych.. w każdej z tych wydziałów potrzebni są operatorzy,mechanicy,elektrycy,hydraulicy,energetycy,kierownictwo... Huta Katowice pracuje 24/7 tzn że potrzebne są tam 4 zmiany,czyli musimy pomnożyć oczywiście liczbę pracowników razy 4... niestety ale wytworzenie szyny czy czegokolwiek to czasem o wiele większy i dłuższy proces niż nam sie wydaje :D
@krzysztofciu4 жыл бұрын
@@ukaszmondeo4945 co niektórzy mieli w szafkach koce jak myślisz po co?
@grzegorzjankowicz77404 жыл бұрын
@@kapuha998xxd Czy można prosić o kontakt mail do Ciebie? Mam kilka nurtujących mnie pytań o HK, z góry dziękuję!
@grzegorzkowalski46144 ай бұрын
🙂👍👍
@1987Magnat5 жыл бұрын
Podziękujmy solidarności i dla kleru za obecny stan polskiego przemysłu ha tfu
@krzysztofnowak22863 жыл бұрын
Co ma duchowieństwo do tego ? Z tego co pamiętam to w latach 90. Kościół krytykował efekty przemian społecznych i ekonomicznych.
@mi_79673 жыл бұрын
@@krzysztofnowak2286 Taaaa... zwłaszcza przy Okrągłym Stole!
@chujciwpape Жыл бұрын
Podziękujmy szkolnictwu że wychowało takiego debila jak Magnat. Skoro do tej pory nie zna historii Polski to już jej nie pozna.
@Pitong88 Жыл бұрын
Zapomniałeś o jebanym pisie i jebanej ukrainie
@chujciwpape Жыл бұрын
@@Pitong88 i o twojej starej i starym ktorzy spłodzili pojeba
@adamszymczak94424 жыл бұрын
No ciepło nad piecem!Piecykcoin
@janiesranie2795 Жыл бұрын
Papra rapa pali się
@damianhuba94685 жыл бұрын
Szkoda ze nie rozwijali tak wojska Polskiego jak przemysłu heheh bylibyśmy mocni. Właśnie ciekawy jestem jak byśmy rozwijali to wszystko przez dekady a potsm albo w połowie tego czasu postawili na przemysł wojskowy, było by ciekawie.
@michalpodroznik19792 жыл бұрын
Nie mogliśmy. PRL był odbiorcą sowieckiej technologii wojskowej. Podobnie jak teraz tzw. III RP jest odbiorcą amerykańskiej technologii w tym zakresie.
@oktawianciez6481 Жыл бұрын
przecież ta stal szła właśnie na sowieckie czołgi, już t55 jadą na front nawet
@adamszymczak94424 жыл бұрын
Termineyszon Amber
@leszekdudek93856 жыл бұрын
O také polské żeśmy przyszli a dzisiaj to chociaż pokazać dzieciakom możemy
@theagroteam721310 ай бұрын
,,na wykonanie zbronienia fundamentow zużyto 400 000ton stali" a wcześniej bylo ze cały fundament ma ważyć 60 000ton... Chyba czasy tego produkcji tego materiału też lubiały wolbrzymiać
@tomaszmalinowski68772 жыл бұрын
W 1969 Amerykanie lądują na ksieżycu, taka mała dygresja
@edmundpasamonik51962 жыл бұрын
Tak, Stanley Kubrick bral w tym udzial.
@arturz493 Жыл бұрын
Może wylądowali a może nie wylądowali 😂
@janpawlak6112 Жыл бұрын
I co z tego że wylądowali, nie mieli 2 wojen co wyniszczyły kraj kościoła katolickiego co wszędzie się wpierdala i mieli murzynow Meksykanów i indian co za damski chuj robili wszystko
@Piotrek-gk1dd Жыл бұрын
NA murzyńskiej dupie wylądowali
@janpawlak6112 Жыл бұрын
@@Piotrek-gk1dd raczej w dupę dostawali w Wietnamie, dużo ludzi twierdzi że film z księżyca to Islandia, byłem tam i mogę stwierdzić że to może być prawda
@vigneshvanjinathan6344 жыл бұрын
English comment!
@m.q-zersky474 жыл бұрын
Yea we thank you, very useful. It wouldn't be the same without your contribution. We love India or Pakistan or Bangladesh.
@MrPablo1234567891011 Жыл бұрын
ale fajna praca w tych oparach i temperaturze to nie jest.... rak w 5 lat
@pawelkwiatek8225 жыл бұрын
BHP na poziomie chodzą w kapeluszach chyba słomianych jak na początku filmu
@lukaszsokolowski401510 ай бұрын
chyba sie zera pomyliły, 400kk zbrojenia ?? to by równik okrazyc autistradą
@gravelpit19604 жыл бұрын
Dlaczego hindus Mittal położył łapska na naszym "ludowym dziedzictwie" 😉
@JUDUSZPRAJST4 жыл бұрын
jego kolega moglby polozyc jeszcze swoje na naszych kopalniach, to moze by cos - oprocz dlugow i rozszczeniowych gornikow - cos z nich bylo...
@Piotrek-gk1dd Жыл бұрын
Bo SLD mu sprzedało
@Betonoweniebo14 жыл бұрын
Zeby wszystkich wkurwic. W Chinach buduje sie obecnie 9.000 km autostrad w ciagu roku. .Dziekuje.
@Ezoteriusz4 жыл бұрын
Tyle że oni mają po co to budować. U nas 3-4 tyś km ogólnej długości autostrad w zupełności by wystarczyło
@zibisbiegienius30653 жыл бұрын
a pod Grunwaldem walczono mieczami, wiesz ?
@ArekBajek-im2uz Жыл бұрын
Ha ha ha ha ha ha ha 9 tysi rocznie?a 50 km od centrum każdego miasta ludzie żyją jak w 15 wieku ....
@artbuildbuildingservices71302 ай бұрын
I sprzedane za grosze dla hindusa 😂😂
@ArekBajek-im2uz Жыл бұрын
Dziś w rękach chinczyka xd
@Krzych5425 жыл бұрын
A ludzie na budowie ginęli
@generalnywascicielinternet48885 жыл бұрын
Około 65 osób...także kobiet...
@Krzemieniewski15 жыл бұрын
@@generalnywascicielinternet4888 Na budowie HK zginęło 65 osób?!?!
@generalnywascicielinternet48885 жыл бұрын
@@Krzemieniewski1 hmm uwierzysz.ze na budowie zbiornika Racibórz, gdzie pracuje,spaceruje dziadzio,który jest emerytowany inżynierem( 85l) i opowiadał nam o kaskaderce podczas montażu kilkusettonowych elementów suwnic...twierdził on,że taka liczba ludzi tam zginęła.. Do tej pory ten chłop tam dorabia jako inżynier z uprawnieniami...umysł ma świeży. Pracuje w budimexie
@Krzemieniewski15 жыл бұрын
@@generalnywascicielinternet4888 Po prostu w głowie się nie mieści, że zginęło tylu ludzi. Nie wiem jak wyglądały wielkie budowy tamtego okresu, ale bhp chyba zostawało "za bramą". Straszne.
@Milus_DG_4 жыл бұрын
każda większa inwestycja wymaga poświęcenia
@tubemarcys294 жыл бұрын
"nie przedstawiający większej wartości las" - uszy więdną jak się tego słucha.
@awesomegraczgie21315 ай бұрын
po co komu stal, lepiej drzewka niech rosną. I jedno i drugie jest potrzebne
@tubemarcys295 ай бұрын
@@awesomegraczgie2131 Jeżeli ani jedna strona ani druga nie przeciąga struny na swoją stronę, to zgoda.