ARCHICAD - Klasifikace a vlastnosti

  Рет қаралды 5,949

ardit. (Martin Jan Rosa)

ardit. (Martin Jan Rosa)

Күн бұрын

Пікірлер: 7
@Peter_Novak
@Peter_Novak 4 жыл бұрын
Ďakujem za návod, presne toto som hľadal! :) Mám ale jednu otázku: Ako spravím aby v tabulke bola vypísana miestnosť, ktorej plocha by sa nezarátaval do celkovej úžitkovej plochy (napr. plocha balkóna), je to možné nejako spraviť ?
@ardit.
@ardit. 4 жыл бұрын
Tento případ je krásně popsaný v návodu na Asiabimu: asiabim.wordpress.com/2020/05/28/schedules-with-zero-values/ . Já sám bych to tak ale asi nedělal (ty nuly tam mohou být matoucí) - terasy a další plochy, co nechci započítávat, obvykle vypisuji zvlášť.
@stanislavkolar8495
@stanislavkolar8495 3 жыл бұрын
Opět skvělé, děkuji. Zkusil jsem navázat na závěrečnou část videa a vytvořit si vlastnost "celková cena", která by byla součinem "množství" a "jednotkové ceny" , kterou ručně zadávám. Použil jsem datový typ "číslo", výchozí hodnotu "výraz" do kterého jsem přes "parametry a vlastnosti" sestavil vzorec "množství*jednotková cena" ale tabulka se vzpouzí a v příslušném sloupci (celková cena) ukazuje stále nuly... A to jsem si chtěl vyrobit tabulku, která by v projektu průběžně vykazovala ceny všech konstrukcí a prvků..:-(. Netušíte, kde by mohla být chyba?
@ardit.
@ardit. 3 жыл бұрын
Dobrý den. Je třeba myslet na základní pravidlo, že vlastnosti jsou "element based" (tedy vztahují se vždy ke konkrétnímu prvku). V editoru výrazu nelze s parametrem Množství pracovat (v Archicadu 24 mi editor výrazu v parametrech a vlastnostech už ani ten obecný parametr Množství nenabízí). S pomocí výrazu tedy nelze dosáhnout toho, abyste měl třeba pět trámů, jednu jednotkovou cenu za trám a z těchto údajů dostal celkovou cenu jako množství * jednotková cena. Na druhou stranu, u trámu můžete použít vlastnost jednotková cena (jako číslo) a pak si vytvořit tabulku, do které tyto trámy vypíšete (můžete je případně pomocí volby "Sloučit stejné položky" vypsat do jednoho řádku a pak tam má smysl zobrazit i jejich Množství). Celkovou cenu pak můžete dostat z této tabulky tím, že k poli "Jednotková cena" přidáte součet. (Pokud Vás práce s cenami zajímá více, hodně doporučuji celou řadu videí na kanálu Contrabim, ve kterých John Hallgarth ukazuje svůj systém rozpočtování za pomocí vlastností, výrazů a případně exportů do Excelu).
@stanislavkolar8495
@stanislavkolar8495 3 жыл бұрын
@@ardit. Moc Vám děkuji, ani na školení Cegry mi tento dotaz před několika lety nedovedli zodpovědět :-(. Bohužel mi "množství" editor výrazů i v AC 24 nabízí (asi že používám Win.).... Takže budu muset zapojit Excel, čemuž jsem se chtěl vyhnout.. Přeji hodně zdaru do Vaší práce.
@ardit.
@ardit. 3 жыл бұрын
Být Vámi, excelu bych se nevyhýbal. Archicad je výborný zdroj dat Excel je zase nejlepší nástroj na práci s těmito daty. Podle mě se obě aplikace krásně doplňují. ;)
@ryohazuki007
@ryohazuki007 2 жыл бұрын
super video 🙏😊☕
5 (+1) rychlých tipů pro Archicad 🖐️
17:16
ardit. (Martin Jan Rosa)
Рет қаралды 1,5 М.
Schodiště v Archicadu - tipy pro jejich nastavení a modelování
35:27
ardit. (Martin Jan Rosa)
Рет қаралды 504
Война Семей - ВСЕ СЕРИИ, 1 сезон (серии 1-20)
7:40:31
Семейные Сериалы
Рет қаралды 1,6 МЛН
Ozoda - Alamlar (Official Video 2023)
6:22
Ozoda Official
Рет қаралды 10 МЛН
Real 3D Roof in Archicad Tutorial
17:38
SB. ARCHITECT
Рет қаралды 73 М.
Tlusté řezové čáry v Archicadu #1 - proč už je nepoužívám 💪
11:38
ardit. (Martin Jan Rosa)
Рет қаралды 4,6 М.
5 tipů & triků pro efektivnější práci v Archicadu 🖐
13:48
ardit. (Martin Jan Rosa)
Рет қаралды 6 М.
Slavic countries - GDP per capita 2024
3:10
Data Visualization
Рет қаралды 653 М.
Kodaňská interpretace
58:01
Patrik Čermák
Рет қаралды 372 М.
Working with Buildings with Different Elevations in the Same Project
13:46
Zone Lists - ARCHICAD Training Series 3 - 39/84
3:44
ARCHICAD
Рет қаралды 49 М.
Výkresy v Archicadu: tipy pro nastavení výkresové složky, šablon, kreseb
26:41