Amikor az édesanyám állapotos volt velem, már egyáltalán nem akart engem plusz két kisgyerek mellé harmadiknak, ezért megpróbált elvetetni, de harmadik próbálkozás ellenére is megmaradtam. Azt hiszem az egész terhességet végig szorongta velem, így már az anyaméhben magamba szívtam. Az ő tragikus halála volt a mélypont, akkor már olyan rosszul létek is jelentkeztek, hogy volt hogy kórház lett a vége. A lényeg, hogy igenis a genetika és a gyerekkorban szerzett tapasztalatok összessége a kiváltó ok. Segítség lehet egy jó társ vagy bárki más, de a piszkos munkát nekünk kell elvégezni. Nagy meló, de megéri a befektetést.🙏🙏🙏 Timi Barcelonából🇪🇸❤️🇭🇺
@luxurythings4608 ай бұрын
❤
@boglarkaszoradi45048 ай бұрын
Hogyan tudtál megszabadulni a szorongástól?
@jozsefnenyakas-yf1ic8 ай бұрын
❤❤😊
@viktoriakmety98138 ай бұрын
@@boglarkaszoradi4504nekem szakember mondta, hogy a szorongás nem örökletes, hanem magunkba szívjuk a mintákból, lasd a hozzászóló hölgy posztját. És igaza van, terápiaba kell járni, de önmunka nélkül nincs gyógyulás. Saját tapasztalat is. Nekem a rerapia nellett az is segített pl., hogy tudatosabb vagyok mint korábban es amikor jön a szorongás érzete egy-egy szituációban, helyzetben, többször kapcsolok már, elkapom, felismerem h.szorongok-régi lemez bekapcsolt- és tudatosan próbálom másként kezelni a szitut. Fontos, h.a belső stabilitást is megtaláljuk magunkban.
@gabriellanagy96148 ай бұрын
❤❤❤
@MrHarpad4 ай бұрын
Már vagy 5x hallgattam meg mióta felfedeztem ezt a beszêlgetést. Valahànyszor elkezdek szorongani megnyugtat.
@HorvatAkos-di7dhАй бұрын
Érzékelni vélek némi empátiahiányt és felsőbbrendűség érzetet Kadarkai részéről. Világos, hogy egy céltudatos és művelt figura, aki önerőből ért el oda, ahol tart. Most viszont kissé visszataszítónak találtam a kérdéseit, mintha arról a magaslatról ezek a szerencsétlen szorongók élveznék a félelmet és a kényelmes önpusztító rutint, ami helyett élhetnék az életüket. Nem élvezzük kedves Endre. Több alázatot a téma és az emberek felé. Na nem kell úgy benyalni senkinek, ahogy a neves művészeknek szokott, csak egy csipetnyivel több empátia. Örülök, hogy jó mentális egészségben él és dolgozik, nem kívánom, hogy megéljen hasonlót, aztán ilyen szöveget kelljen hallgatnia egy modoroskodó alaktól, aki azzal vált híressé, hogy megtanulja emberek teljes életrajzát. Ezt leszámítva hasznos és érdekes műsor volt, még több ilyet és hasonlóan kulturált szakembereket és vendégeket a jövőben is.
@susalucas27 күн бұрын
Hadonlót éreztem, miközben hallgattam. Nagyon magas volt az a ló.
@imrekabok68328 ай бұрын
Hú ! Ez nagyon - nagyon hasznos volt. Borzasztó nagy átok ez a hiperérzékenység, és rendkívül fárasztó és kimerítő így élni. Ebből az attitüdből szerintem csak más emberek "profitálhatnak", mert a hiperérzékeny emberek rendkívül empatikusak....másokkal. Pedig legalább olyan mértékben saját magukkal is megértőek lehetnének.❤
@boglarkaszoradi45048 ай бұрын
Van jó oldala is. Megérzel vagy észreveszel olyan dolgokat amit mások nem. Nem kockáztatsz nagyot, óvatosabb vagy. De én is sokat szenvedek a hiperérzékenységtől. Speciál ez a műsor nekem nem segített semmit, nem mondott semmi újat vagy hasznosat. Nekem nincsenek szorongáskeltő gondolataim, mégis szorongok. Ezzel mit lehet kezdeni? Próbáltam "együtt lenni" a szorongásommal, megfigyelni azt "kívűlről" de ez a (mindfullness) módszer sem segít.
@editmaurer42128 ай бұрын
Igen, megérzed,észreveszed,leveszel olyat is amit más nem de engem pl.ez kimerít, leszív, annyira hogy inkább bezárok, minimális impulzust engedek be mert egyébként túl sok az infó.
@arankabayer71008 ай бұрын
A gondolataink nagy része nem a miénk. Ezt felismerni már egy nagy lépés.
@katalinhadadi49228 ай бұрын
😅@@boglarkaszoradi4504
@ursuminor8 ай бұрын
@@boglarkaszoradi4504valószínűleg olyan szinten elnyomsz magadban valamit, hogy még gondolati szintre sem engeded. Lehet hogy szégyellsz félni, vagy szégyen tapad bármilyen más erzelemhez, gondolathoz, de olyan szinten, hogy lenyomtad tudat alá. De a szorongás megvan. Talán első körben azt kéne végiggondolnod, volt e bármilyen érzelem, gondolat tiltva a családban. Lehettel mérges? Büszke? Szomorú? Boldog? Vagyakozó? Sikeres? Fáradt? Elégedett? Elégedetlen? Stb stb stb
@ganyimiklos4 ай бұрын
Az egész életem így élem. A hozzám közelálló emberek tudják, van aki a mai napig bánt emiatt (főleg a család). Aki nem tudja milyen érzés így élni a mindennapokat, az elképzelni sem tudja hogy milyen nehéz, fárasztó így létezni. Köszönet az adásért!
@tejbegrizmelytanyerban3 ай бұрын
A szakember nagyon szimpatikus volt. A kérdezőtől viszont egyáltalán nem értem, miért ismételgeti, hogy a túlgondoló emberek biztos élvezik ezt a helyzetet. Ebből is látszik, hogy ő nem ismeri ezt a jelenséget. Én túlgondoló és hiperszenzitív ember vagyok és a mindennapjaimban rengeteget szenvedek emiatt, egyáltalán nem élvezem, nem komfortos. Viszont pontosan ezen tulajdonságom miatt vagyok nagyon empatikus és finoman fogalmazó más emberekkel. ❤ A második vendég hölgy is nagyon szimpatikus és intelligens volt. Jó beszélgetések, köszönöm! ❤
@gzugzu013 ай бұрын
A pszichológus nagyon jól beszél! Köszönjük! A kérdező viszont nagyon szerencsés ember hogy nem élte még meg ezt a szorongásos betegséget! Ez tökéletesen látszik a kérdésein és megjegyzésein!
@etelkanagy-gyorgy60898 ай бұрын
Nagyon jó beszélgetés volt...ez a pszichológus rendkívül jól magyaráz, teljesen érthető és világos, érdekes, hasznos...sokat lehet tanulni belőle..
@annakondasz5 ай бұрын
több nagyon jó könyv (társ-)szerzője is, érdemes azokat is elolvasni.
@csillaszabo84558 ай бұрын
Érdekes ez a szorongás. Én gyakorlott szorongó vagyok. Olyankor esek-kelek, minden kiesik a kezemből, nem tudok figyelni arra, amit éppen csinálok. De a legrosszabb a derealizáció és persze a hasmenés. Nagyon klassz beszélgetés volt!
@BeataHart8 ай бұрын
@@PatrikSolyom-hu9fnlátom te sem érted...
@andreamarta19106 ай бұрын
Dalma tökéletesen elmondta a lényeget. Nem kell hozzá kiváltó ok. Ezt az tudja igazán, aki benne van. Köszönöm mindkét beszélgetést. 🥰😘
@krisztinagoger8 ай бұрын
Takács Dalma helyében akar én is ülhettem volna ott a stúdióban, annyira tudtam azonosulni minden szavával. A legnagyobb tanulság az volt számomra, hogy fogadjuk el magunkat olyannak, amilyenek vagyunk és ennek ismeretében sokkal könnyebb uralni, helyes mederbe terelni a káros gondolatokat. Nagyon köszönöm ezt a beszélgetést (is)❣️
@gabip.77188 ай бұрын
Majdnem minden adás után azt érzem, hogy ez rólam szól! 😂 Lenne mit dolgoznia rajtam egy pszichonak. 😊
@arpadnagy13548 ай бұрын
Akkor ne várj vele ;) én még el se kezdtem nézni a videót, de már pszichoval dolgozok
@gabriellakerekes1478 ай бұрын
Nagyszerűen bemutatta ennek a rendkívül kemény, önmarcangoló és sokszor a mélybe taszító mentális zavarnak a lényegét! Mindkét beszélgető partner nagyszerű volt! Köszönöm és kívánom, hogy minél kevesebb ember élje át ezt a borzalmat! 🙏🌺
@edithajmasi90718 ай бұрын
Köszönöm Dalmának az őszinteségét. Nagyon értelmes és reális megközelítése volt a problémának.
@MrFgsan8 ай бұрын
Endre riportjai fantasztikusak. Jómagam is ebben a munkában tevékenykedem! Szakmailag is óriási köszönet és gratuláció! Köszönöm Endre!
@tundekiss31907 ай бұрын
Érdekes ahogy próbálja kierőszakolni hogy a szorongó élvezetből dagonyázik a rossz gondolatokban. Ezzel szemben a pszichológus nyugodtan de mégis határozottan mutatja be a valóságot!
@BajorKlau7 ай бұрын
Nekem is ugyanez jött le...😢
@evalilykovacs63696 ай бұрын
én azon gondolkodtam, mikor ez az érzés szintén "rám tört", hogy vajon tényleg ennyire nem érti meg a szorongó embert (ami egyébként oké, mert ha nem szorongó, akkor valszin nem értheti), vagy ezt neki így kellett erőltetnie, mert megmondták neki? kicsit felbosszantott :D de majd átrágom magam rajta... de ez is lehet kattanás, és most míg el nem felejtem időnként beugrik ... és ami ezzel kapcsolatban eszembe jutott, hogy nem túl jó a memóriám, de azért a negatív dolgokra 95%-al jobban, és tovább emlékszem... nemrég kezdtem a terápiát, van hová fejlődni bőven
@annakondasz5 ай бұрын
@@evalilykovacs6369 az, hogy a negatív dolgokra jobban emlékszel /-ünk, teljesen természetes és evolúciós okai vannak. Pl. fontos volt az életben maradáshoz megjegyezni, hogy az xy növény termése gyomorrontást / mérgezést okoz, vagy xy ember / törzs ebben és ebben a helyzetben veszélyeztetheti az életed...
@gergelyszabo35818 ай бұрын
Lenyűgözött az önreflexió beszélgetésben látott mélysége. Csodálom Dalma hajszálpontos megfogalmazásait. Köszönöm.
@editmaurer42128 ай бұрын
Kb.minden példa ami elhangzott érvényes nálam is. Rengeteg energiat visz el, bedarál. Sok, hosszú időt igénybe vevő munka, lassú javulás.
@ilonaduka29195 ай бұрын
Köszönöm mostaláltam ere a videóra nagyon hasznos!
@bloodflower45818 ай бұрын
Nálam a pszichoterápia sajnos nagymértékben fokozta az agyalást és rágódást. Ellenben egy rövid mindfulnes zréning sokat segített. Épp ezért érdekelnének Dalma módszerekkel és szakemberekkel szerzett tapasztalatai. Szondy Máté megközelítése nagyon szimpatikus.
@erzsebetszauter98964 ай бұрын
Nagyon hasznos volt.Köszönöm
@robertsleder-molnar72314 ай бұрын
Sziasztok! Nagyon jó, és értelmes lényegre törő beszélgetést hallottam általa- tok . Hálásan köszönöm szépen 🙏🏼🤗🥰
@Adrienne7698 ай бұрын
Köszönöm a beszélgetést.Azt hiszem egyre több szorongó, pánikbeteg ember van. Nem véletlenül. A mostani földi lét mindennek.kedvez csak egy nyugodt ,kiegyensúlyozott emberi életnek nem. Annyi minden bejött az életünkbe az utóbbi 30 évben amivel napi szinten meg kell birkoznunk a tulélésért.
@ferencschneider96528 ай бұрын
A megoldáson kell gondolkodni nem a megmagyarázáson
@Adrienne7698 ай бұрын
@@ferencschneider9652 Akkor rajta! Várjuk,a megoldási ötleteket öntöl!
@borbelyaniko584 ай бұрын
Tévét, híreket zárja ki az életéből. Ezzel kezdődik. Majd meditáció,jóga közösségben. Csak vígjátékokat nézni. Negatív embereket,szomszédokat lerázni,kerülni.
@irentothnenagy73044 ай бұрын
,, Az aggódás mértéke egy Ircsi" sajnos már nincs köztünk a volt férjem, aki ezt mondogatta állandóan. Ezt az Ő halála még inkább felerősítette. 🖤 Köszönöm ezt a beszélgetest🙏
@Liaa728 ай бұрын
Fúú... köszönöm! Dalma nagyon jól mondja! Végre egy ember, aki ugyan úgy gondolja, mint én! Szóval, nem én vagyok a hülye, ez, ebben a helyzetben így működik! Sajnos.
@CsillaMolnárné-b4e8 ай бұрын
Ez nagyon értékes beszélgetés volt! Szívesen hallgatnám rendszeresen!
@andreakardos72418 ай бұрын
Ismet ket jol sikerult, tanulsagos beszelgetest hallottam. Szondy Matet nagyon kedvelem, Dalma is nagyon szimpatikus. Koszonom, hogy hallhattam.
@forsolyka8 ай бұрын
Jókor jött ez a beszélgetés, hálás köszönet érte. Szeretem, amilyen empatikusan Endre kérdez. 😍
@szilviap13618 ай бұрын
Nagyon-nagyon hasznos mindkét beszélgetés, számomra különösen a Dalmával folytatott beszélgetés nyújtott gyakorlatias segítséget. Köszönöm a beszélgetést! ❤
@dk.122168 ай бұрын
Köszönöm Dalmának az írásait és ezt az interjút. Sajnos, amikor mélyre kerültem, nem találtam meg a cikkeit és még nem volt Kadarkai szuper podcast sorozata sem. Váratlanul ért és visszanézve csoda hogy kijutottam belőle. Én is szorongó vagyok, hiperérzékeny és olykor hipochonder.. és folyamatosan tudatosan kell figyelnem magamra, hogy akár egy újabb alvászavart meg tudjak előzni.
@csajszi2617 ай бұрын
Számomra hasznos videó volt. Biztos, hogy még meg fogom nézni később is. Köszönöm
@timeagera12348 ай бұрын
Ajaj…ismerős nekem ez a bélyegzős sztori😅…magamra ismertem! Nekem is hasonlóan küzdelmesek a napjaim, de én is azon vagyok, hogy egyre jobban legyek. Jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül, külön köszönet a hölgynek, hogy ilyen bátran beszélt erről!😊❤
@vouge08148 ай бұрын
Szuper téma volt! Még órákig tudtam volna hallgatni! 🥳
@gyorgyisipos19078 ай бұрын
Dalma! Nagyon köszönöm!
@LadislavTaric8 ай бұрын
Nagyon jókis beszélgetés, tanulságos. Köszönjük
@blackagness8 ай бұрын
Ha rosszul érezzük magunkat nem kötelező mindig feltegyük magunknak a kérdèst vajon mitől èreznènk jobban. Ebből gyakran az következik, hogy görcsösen kapkodni kezdünk pròbàlkozunk ezzel azzal hiàbavalòan. Vagy törtetünk èrvènyesülèsi szàndèkkal a karrierben, de végül visszacsùszunk önmagunkba. Azzal kell kezdeni mindig valamit amink van ès abbòl kihozni a legtöbbet. Nem mindig màsra, jobbra vàgyni. Maximàlistànak, mohònak vagy àllandòan elégedetlennek lenni. Időközben sajnàlhatjuk magunkat, zsörtölődhetünk, panaszkodhatunk. Adjuk ki magunkbòl egyszer, kétszer. Talàn megkönnyebülünk, de az nem elèg a vàltozàshoz. Annàl fontosabb, hogy felelősséget vàllaljunk az èrzelmeinkèrt ès feltegyük magunknak a kérdèst miért èrezzük magunkat frusztràltnak? Miért zavar az amit màsik mond vagy csinàl. Fontos, hogy szembe nèzzünk a dolgokkal. Erre pedig nem az a megoldàs, hogy eltereljük a figyelmünket a gondokròl, majd mikor időnk engedi emèszteni kezdjük magunkat forgolòdva az àgyban. Nem hagyhatjuk, hogy a vàgyaink irànyítsanak, ès ide oda hullàmozzanak. Az èrzelmeinkèrt mi vagyunk a felelősek. Légy az őrszemük ès ne a rabjuk. Szabj èrzelmeidnek hatàrokat! Aki megengedi magànak, hogy az èrzelmei ràngassàk, az megengedi azt is, hogy màsok ràngassàk. A hatàrok addig jòk amíg nem bebörtönöznek hanem tàmogatnak a vèdelem erősítésben. Ràjövünk az életben nem kedvelhetünk mindenkit, mert van akiben nem ajànlatos megbìzni, de nem is kiabàlhatunk mindenkivel ha dühösek vagyunk. Nem lehetünk mindenkibe szerelmesek aki örömet okoz, stb. Igaz, nem vagyunk tökèletesek. Az önhittsèg tèvutakra sodorhat. Hibàzunk. De tanulnunk kell belőle. Nem szapulni magunkat. Mi èrtelme, ha hagyjuk, hogy rossz kedvünk legyen? Mire jò az? Attòl nem fog vàltozni semmi. Attòl sem ha aggòdni kezdünk a jövőnk alakulàsa miatt, az esetlegesen vàrhatò nehézségek miatt vagy attòl, hogy hibàzni fogunk ès ezzel talàn be is vonzzuk amit nem akarunk. Ahogy írta Weöres: " Mihelyt többé nincs igényünk èlvezetre megtudjuk annak szakadatlan mòdjàt, de nem èlünk vele, mert többé nem lesz szükségünk visszaigazolàsokra a hiùsàgunk legyezgetèse èrdekèben ahhoz, hogy tiszteljük önmagunkat. Mihelyt megtudjuk a földi örökèlet mòdjàt, màr nem élünk vele. Mihelyt belàtjuk az emberiséget nem kell boldoggà, bölcsebbé tenni. Megtudjuk a mòdjàt, de màr nem èlünk vele... hisz a vàltozatlan létezés a vàltozò életet nem òhajtja, nem is utàlja, hanem magàba foglalja. Senkin sem kívàn segíteni, de hajlandò bàrkin. Az èletnek dolgait elfogadja. A rosszat tanítàsként fogja fel. Rajongàs nélkül dícsèr ès undor nélkül kifogàsol. Mert tudja aki ítél az ítéltetik. A gyűlölet, vagy irigysèg mélyén megbùjò vàgyak vannak." Nem irigykednünk kell màsokra, hanem csodàlni ès utànuk csinàlni. Mindig lesznek olyanok akik valamiben jobbak nàlunk. Ne foglalkozzunk azzal ami zavar, haragra gerjeszt, felidegesít bennünket. Abban sem kell reménykedjünk, hogy a jò pèldànk ragadòs lesz-e vagy sem. Nem kell senkit sem megvàltoztatnunk, bölcsebbé, boldoggà tegyünk folyamatosan, nem kell jutalom utàn kaparnunk. Csak hagyjunk élni màsokat ès ne nyűgöljünk rajtuk. Ne vàrjunk el semmit, ne kérjünk szàmon semmit. Amit nem kapunk meg azt mellőzzük arra fòkuszàljunk ami a legszükségesebb. Kapaszkodjunk az àramlatba- akkor kialakul minden. Nem sodròdàsròl beszèlek, amikor ide-oda, màsokhoz csapongunk. Az univerzum jobban tudja mire van szükségünk. Kàr erőltetni bàrmit is. Amikor nem keresünk valamit akkor bukkanunk rà. Akàr egy négylevelű lòherère. Nem kell mindent megértenünk ès nem kell olyan vàlaszok utàn kutatnunk amit nem kaphatunk meg. Felesleges sóvàrogni/ màsok szeretetéért, figyelméért könyörögni, mindenkinek a kedvèben jàrni és mindenkinek pròbàlni megfelelni, mert pezsgés közben molekulàkra esik szét a lelkünk. Manapsàg az emberek maguk körül pörögnek, el vannak foglalva a sajàt problémàikkal, ès arra figyelnek. Tehàt amikor velük beszélünk akkor is olyan mintha magunkban beszèlnènk. Gyerekként vannak emberek akik extrovertàltabbak voltak, mint felnőtt korukban, mint èn is. Nem szerettek sokat egyedül lenni ès a korabeliek tàrsasàgàt is keresték, mert még fejlődèsben, nővèsben voltak tele tudàsvàggyal, kèrdèsekkel ès kivàncsisàggal. Àm a priorìtàsok, az értèkrend vàltozik. Főleg amikor az ember megszereti az egyedüllétet. Megszereti a csendet. Megérti, hogy ahol a semmi kezdődik ott kezdődik minden.
@Work-From-Home-Worldwide7 ай бұрын
Ezt olyan jó volt olvasni, köszönöm ☺ Ha saját írás, akkor gratulálok!
@gabornemiro4 ай бұрын
Nem csak azért szorongunk, hogy mások mit gondolnak rólunk. Sőt. Engem ez abszolút nem érdekel. Mégis szorongok és jönnek a rosszabbnál rosszabb gondolatok. Tudom, hogy ez gyerekkori trauma és a szüleimnek köszönhetem. De nem tudok velük mit kezdeni. Könnyű azt mondani, hogy az érzelmeinkért vállaljunk felelősséget, de ez nem ilyen egyszerű. Szeretni sem lehet vezényszóra.
@conejitaenojada13618 ай бұрын
zseniális riport ....ezt a részt kimondottan köszönöm...🙏🏼...
@beremenyireka-pszichotreni95388 ай бұрын
Jó lenne, ha nem készítene interjút olyan állapotról, amely felett ítélkezik és erős elképzelései vannak. Érdekes is lehetne az adás, ha megpróbálna nyitott kérdéseket feltenni és nem az interjú alanynak kéne folyamatosan a szorongó, agyaló állapotban lévő emberek "védelmére kelni". A tárgyi tudással és olvasottsággal szemben, számomra az együttérzés, kíváncsiság és nyitottság tesz éretté egy riportert. Amúgy köszönöm a hiánypótló sorozatot!
@bloodflower45818 ай бұрын
Én is úgy éreztem időnként, hogy a kérdések erősen sugalmazóak, amit a riportalanyok ügyesen kezeltek. Ezzel együtt örülök a témaválasztasna és értékelem KE riporteri kvalitásait.
@kata7ful7 ай бұрын
Tökéletes megfogalmazás! Egyetértek!
@istvanszemok88598 ай бұрын
Szorongás és túlagyalás. A műsornak köszönhetően realizáltam magamban a másodikat, az első már megvolt. Sok sikert Dalmának. Remélem sikerül tovább enyhíteni problémáit. Szuper műsor volt. Egy szorongó ember rájött, hogy egyéb problémája is van. Nekünk tényleg meg kell tanulnunk örülni. :) Újra nézem majd frissen.
@mariacsimanehegyi82308 ай бұрын
Köszönöm mindkét beszélgetés jó volt!
@birdgreen50378 ай бұрын
Csinálhatnál a szociális fóbiáról is egy videót, mert ez egy kibeszéletlen téma, nem is menő beszélni róla és szerintem sok embert érint kisebb nagyobb mértékben, csak ezek azemberek vagy jól palástolják, vagy nem látszanak, mert olyan életet élnek. Egy rohadt kellemetlen dolog, nehezen tud kezdeni vele az ember magától bármit is.
@kocsis-hollaiesztergloria62328 ай бұрын
Főleg az online világ korában.
@Marton4098 ай бұрын
Én emiatt nem bírtam Pestet és jöttem el onnan 6 év után. Ennyi idő sem volt elég, hogy megszokjam.
@zsoltszelesi93968 ай бұрын
Hát Endre, ez telibetalált. Nem tudom eléggé megköszönni ezt a videót! 🙏
@andrasneszathmari22568 ай бұрын
Ma is fontos dolgot tanultam, köszönöm
@bettiforgo43498 ай бұрын
de cuki ez a lány ❤
@brooklyn.33138 ай бұрын
Kadarkai Endre ezekben az interjúkban úgy kérdez, mintha ő nem emberi aggyal rendelkezne, és időnként nem fogná el őt is szorongás vagy túlagyalás. Ez valószínűleg nincs így, és sajnos nagyon mesterkélt
@Work-From-Home-Worldwide7 ай бұрын
Professzionalizmus.
@robertsleder-molnar72314 ай бұрын
Kedves Dalma, nagyon intelligens ember vagy. Igen, nagyon nehéz azoknak az embereknek akik a szitán át jobban látnak!
@gaborlenart82448 ай бұрын
Hát a cím alapján rólam lesz szó:)
@melindaszonda7398 ай бұрын
Köszönöm❤ AHA élmény volt
@ildikogyorgy69058 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm! Hálásan köszönöm hogy hallgathatom ❤
@Valaki-hhc5 ай бұрын
Nos nekem ezek a tüneteim megvoltak nagyon régen de már nincsennek nagyon kigyógyultam belőle. Hosszu lenne leirni ide ha érdekli Dalmát a válaszaim akkor vegye fel velem a kapcsolatot!
@melindapare22218 ай бұрын
Köszönöm. Ölellek benneteket ❤️ ❤️ ❤️
@zsuzsannahorvath71528 ай бұрын
Köszönöm 💖
@robertsleder-molnar72314 ай бұрын
Egy szóval személyes véleményem::Ön tréner, saját idegrendszer megerősítés.
@kisbudai8 ай бұрын
Nagyon sok kèrdèsre kaptam választ
@erzebetkiss8 ай бұрын
NAGYON TANULSÁGOS - KÖSZÖNÖM.👍👍😊
@andikk59738 ай бұрын
Köszönöm szépen ezt a részt is, sok fontos informacio hangzott el, Szondy Máté pedig mindíg remekül és érthetően beszél a témáról. Viszont szerintem teljesen téves es karos összemosni azt, hogy valamilyen helyzet ismerős és azért csináljuk vagy élvezzük es azert. Ez tobbszor is elhangzott. A szorongó ember önmagát bántalmazza, es igen, valoban ismeros neki a helyzet, de nem élvezetből teszi. Ezen a gondolaton továbbhaladva akkor akit bántalmaznak, elnyomó kapcsolatban él, az is élvezi vagy inkább a megszokott rosszban szenved?
@EaseJoyandGlory8 ай бұрын
Egyetértek, nagyon rossz megközelítés volt Endre részéről, félrevezető és empátiától mentes, és nem tágított tőle a szakember magyarázatai ellenére sem. A szorongásban nincs semmi jó, nem dagonyázunk benne, sokkal pokolibb annál, ahogy azt a riport érzékeltetni tudta. Összemosni a túlagyalással pedig hatalmas hiba, nem lehet őket egy napon említeni. Nagy kár, jó lett volna egy igazán érzékeltető és érzékenyítő műsor erről a témáról
@Zoleeka8 ай бұрын
Talán nem a témába illő, bocs, de akkor is le kell írnom! Baromi jó csaj vagy Dalma!!! ❤❤
@nikolzsolnoki90278 ай бұрын
Hát talán nem, de tök igazad van!
@anikotoldi-takacs44198 ай бұрын
Szeretem, amikor és ahogy Endrea különböző interjúkban sokszor kicsit értetlenkedve kérdez vissza dolgokra. Azonban ez a mostani az amikor ez először zavar. Nyilván érintett vagyok 😂 és nem értem mit nem lehet érteni. 🙈 Nem, nem jó szorongani. És bár most már "tudatos szorongó" vagyok aki folyamatosan fejlődik, sőt, segít is másoknak, de már bőven elmúltam 30 éves mire rájöttem, hogy nem ez a normális és nem mindenki érez így mint én...
@sonadorasify8 ай бұрын
Hadd védjem meg, szerintem sokszor direkt értetlenkedik, hiszen nem minden néző jártas az adott témában. Néha nekem is kicsit banálisak a kérdései, de hiszem, hogy ez csak azért van, hogy mindenkinek esélye lehessen minél inkább átlátni a témát. 😊
@tamasit8 ай бұрын
Az a feltételezés, hogy a szorongó tudat alatt törekszik a szorongás fenntartására, sőt profitál belőle, engem is szíven ütött, és miután a szakember “elhajtotta”, a civiltől is megkérdezte, aki valami fantasztikus választ adott rá ( az első alkalom hogy a civil beszélgetőpartnert jobb szakembernek éltem meg a témában mint a meghívott szakembert ). Endre kemény munkával ért el szép sikereket a szakmájában, a munkában és az önfegyelemben hisz, tudat alatt talán lustaságnak éli meg a szorongást, nem ismeri a bénító erejét…ez volt az első alkalom hogy úgy éreztem, nem hisz az állapot létezésében…vagy csak az átlagember gondolatait próbálta közvetíteni? Nem hiszem hogy megtudjuk.
@mapa86278 ай бұрын
Szerintem felrertelmezted ezt. Endre a művelt, intelligens ember, aki 99,9% hogy tisztában van az állapot létezésével. Egyszerűen azért kérdez így, mert lehet hogy sok néző, és lehet, hogy Endre sem tapasztalta tartósan ezt az állapotot, ezert szeretne megerteni és feltarni a mögöttes tartalmat. En erre tippelek. Az hogy ő elbagatelizalna ezt a az allapotot, főleg a létezését... Kizartnak tartom
@EaseJoyandGlory8 ай бұрын
@@tamasit Végre valaki leírta, amit gondolok. Én is, gyakorlott szorongóként és a riport publikálásának idején épp erős krízist élve át, nagyon rosszul éreztem magam attól, ahogy Endre megközelítette a témát. Úgy tűnt, egyáltalén nem érti, mit jelent szorongani, empatikusnak abszolút nem nevezném, összemosta a túlagyalást a szorongással, pedig a kettő távolról sem ugyanaz és úgy állította be, mintha a szorongó ember kényelemből vagy valamiféle előny miatt maradna benne ebben az állapotban, holott akár össze is szedhetné magát... hát nem... a szorongásban nem dagonyázunk, nem azért nem mászunk ki belőle mert mindeféle előnyökkel jár... a szorongás maga a pokol, a szorongás jön, elkap és beráncigál a barlangjába, gúzsba köt és úgy meggyötör, hogy bérmit megadnál, hogy vége legyen...
@ibolyakontor71994 ай бұрын
Kituno felismeresei vannak Endrenek. Lehetne o is pszyhologus, persze + tanulas ez iranyba
@tonimolnar36647 ай бұрын
ENRE KÖSZÖNÖM SZÉPEN A MUNKÁSSÁGODAT MINDEN EMBERNEK KIVÁNOK SIKERES ÉLETET
Hú, de igaz ez, ami itt elhangzott Dalma részéről: ne mondjuk a pánikos,szorongós embernek, hogy minden fejben dől el. Hát, hiszen, ki akar szenvedni?
@qwentyfly8 ай бұрын
Az, akinek ez “otthonos”. A beszélgetés, első felében elhangzott.
@juditfajth26598 ай бұрын
Generalizált szorongásom van. 0-24 órában szorongtam, amíg 4 hónap kórházban töltött idő után a gyógyszerek nem segitettek. Negyven évnyi szorongás olyan mély nyomokat hagy, hogy a gyógyszerek mellett is nagyon nehezek a mindennapok.
@czargaby8 ай бұрын
Lehet, hogy gyógyszert kellene váltani. Esetleg a hipnoterápiát kipróbálni. Nekem a 2o éves korom óta tartó pánikbetegségem egy gyógyszer elmulasztotta, nem szorongok, jól érzem magam.
@MrEmcsike8 ай бұрын
Jó lenne.szabaulni.
@juditfajth26598 ай бұрын
A szorongásom megszűnt, de pici gyerekkorom óta beteg vagyok es csak 44 éves koromban sikerült diagnosztizálni, ezért azt a sok rosszat ami belém rögzült nehéz letenni. Meg kell tanulnom kifejezni a gondolataimat, a konfliktusokat kezelni stb.
@EaseJoyandGlory8 ай бұрын
@@juditfajth2659 Sok erőt és kitartást kívánok az úton, hidd el, hogy sikerülhet, van belőle kiút
@TheMarcsi547 ай бұрын
Cselekedj első megérzésed szerint, hiszen az vagy te. Ne agyalj!
@monikasebok24668 ай бұрын
Rengeteget szorongok..sajnos! Van, hogy éjjeleket nem tudok aludni.
@szilviameszaros31148 ай бұрын
😢
@qwentyfly8 ай бұрын
Ha teheted, hallgass vezetett meditációt, lefekvéskor. ❤
@nikoletth.73358 ай бұрын
Próbáld ki a valerianat meg a b vitamin komplexet, meg egy nagy adag citromfű teát. Nekem este a valeriana is segített. Persze mire megtaláltam az ami bevált idő vlt. Nekem ebbe is es a b vitmainba is a bioco-s jött be.
@martaudvari80648 ай бұрын
a legzogyakirlatok is segithetnek, például a mély hasi legzes és egyéb legzes technikak
@erikaszekely84458 ай бұрын
Köszönöm! ❤
@istis.42448 ай бұрын
Én is érintett vagyok, főleg a döntéseimmel kapcsolatban agyalok sokat, előtte is, és aztán majd utána is még görgetem magamban, lehet mégsem úgy kellett volna...😀
@rekal46308 ай бұрын
Endre, még hány rész lesz? 😅 Csak mert eddig az evészavaron kívül talán már mindent is diagnisztizáltam magamon az eddigi epizódokban elhangzottak alapján. 😂
@eszterszecsi28048 ай бұрын
Szintén, de kösz a tippet, hogy nevessek magamon sírás helyett 😂
@MartonRamona7 ай бұрын
😂jelen.
@czargaby8 ай бұрын
Nagyon fontos meglátás, hogy kontrolálni akarja a szorongó az életét, a jelent, a jövőt, a testét stb.
@Ezustliliom4 ай бұрын
Az isten áldjon meg benneteket! Miért nem lehet magyar kifejezéseket használni, hogy mindenki megértse???
@Work-From-Home-Worldwide2 ай бұрын
Teljesen egyetértek. Mert most ez trendi és cool 😞 ezek is csupa magyar szavak, bocsánat, de nem tudtam kihagyni.
@noranora5178Ай бұрын
Velem tortent harom rossz dokog es mindig azon agyalok,hogy mi lesz ha azmiatt valami bajom lesz,vagy meghalok .Tudom,hogy hulyeseg,de nem mondhatom el senkinek sem ami tortent velem.Mit csinaljak a felelmemmel?
@flowerwoman20228 ай бұрын
Nagyon nehez ez az egesz. Szamomra az egyetlenegy megoldas egyfajta feladom (szo szerint fel az egbe adom) hozzaallas: legyen meg a te akaratod /isten, univerzum, forras kinek mi. Ez bizalom az elet fele, es ez az ami sztem hianyzik ilyenkor. Es ekkor tobbnyire megnyugszom, nem akarom kontrollalni tovabb a helyzetet. Hatha masnak is segit.
@Ezustliliom4 ай бұрын
Azt hiszem, a hiperérzékenység és a szorongás kéz a kézben járnak sajnos.
@martaliener68808 ай бұрын
En merhetetlenul boldog lennek,ha engem elhivna.Egyreszt ez egy rang,masreszt hallgatva a musort,rajottem,hogy nekem mindenbol van egy kucsi tulajdonkeppen egyik sincs igazan.
@erikatokoli36098 ай бұрын
Az elme nem csak úgy alakult . Van Isten , az biztos. Ha hiszi ha nem, és az egész működés egy csodálatos Szellem+ Atya,Fiú hasonlatosságára
@JozsefGaspar-zm4os4 ай бұрын
🙏💜
@zoltanvasarhelyi50258 ай бұрын
Az egész életem a szorongásról szól és már 57 éves vagyok, amit a hölgy mond 55:30-55:40 ig azt én nap mint nap átélem.
@EvaTundeKulcsar4 ай бұрын
40 éve szorogok pedig hiszek !!!nem az a baj ha nem hogy generalizálódott.állandósúlt. Jézus is tanit hogy ne féljünk ne aggódjunk mert Ő mindennap velünk van ....sem az élettől sem a haláltól.....
@petercsoka44478 ай бұрын
Egy kicsit olyan hangja van, mint Rudolf Péternek....
@elbeje8 ай бұрын
Ez most nem tetszett, ahogy Kadarkai erőltetett egy saját maga által kreált teóriát az "otthonos érzésről", nem állítom, hogy a mentális zavarok hátterében nem állhat ilyesmi is, de irritáló volt, ahogy gyakran tök indokolatlanul ráerőltette a saját elképzeléseit a riportalanyokra. Talán ez a - amúgy jó és érdekes - műsorfolyam azt a hatást kelti nála, hogy magabiztos ismerője a mentális problémáknak, miközben azok rendkívül összetettek, ezért is lenne jó ez a műsor, feltéve, ha a diagnózis felállítását meghagyja a meghívottaknak. ( az, hogy kérdő módban szól a "diagnózisa", nem mentség 😊)
@jeannedarc50668 ай бұрын
Endrének pszichológus a barátnője...😊el-elkap tőle dolgokat, aztán rákérdez a riportalanynál.
@judithargitay98608 ай бұрын
Ez engem is zavart. Lényegében a Freud által bevezetett fogalmat, az ún. "ismétlési kényszert" húzta rá a dologra. Ez ugye az, hogy az ember mindig azokat a viselkedésmintákat ismétli be élete során, amiket (többnyire kora gyermekkorban) megtanult, nem azért, mert az jó neki, hanem azért, mert az az ismerős, és ez tényleg felülír mindent. De ha egy gyerek súlyosan bántalmazó közegben nőtt fel mondjuk, és a szorongás mint védekezési mechanizmus ragadt be nála, akkor azt fogja beismételni később is, újra meg újra. És nem azért, mert ez jó neki, hanem mert tudat alatt ez kódolódott bele. Az ismétlési kényszer rettenetes sok szenvedést tud okozni, és sokszor tényleg egy életen át küzdenek vele emberek, aztán vagy sikerül felülírni, vagy nem. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nekik ez a "kényelmesebb", "otthonosabb", meg könnyebb nekik "vekengeni". Ez áldozathibáztató gondolkodás szerintem.
@Jeripusz8 ай бұрын
mindig okoskodik. de azért szerencsére nem bántóan sokat szól közbe, így élvezhető a műsor, és ez a kettős koncepció is jó ötlet.
@tobyn.24218 ай бұрын
Látom nem csak én gondoltam így.
@EaseJoyandGlory8 ай бұрын
Én is így gondolom, gyakorlott szorongóként nagyon vártam ezt a részt és nagyot csalódtam. Folyamatosan erőltette a teóriáját aminek a valósághoz semmi köze, "ledegradálva" a szorongást, összemosva a túlagyalással holott e kettő egyáltalán nem ugyanaz... Félrevivő volt az egész, ahelyett, hogy empatikus és érzékenyítő lett volna
@zsoltxx8 ай бұрын
Elkerülő személyiségzavarról és annak összevetéséről a rejtett nárcisztikussal! Érdekes lenne!
@ursuminor8 ай бұрын
Csatlakozom. Nagyon kéne erről is riport. Mmint az elkerülésről.
@ladygaga868 ай бұрын
ez nagyon jó felvetés!
@edinaosztronkovics19502 ай бұрын
Mi lehet az oka annak, hogy ezt a videót nem lehet a facebook-on kitenni? Valaki esetleg? más videóit gond nélkül ki tudom tenni erre folyamatosan azt írja, hogy sikertelen feltöltés……..
@Work-From-Home-Worldwide2 ай бұрын
Az okát én sem tudom, de sajnos nagyon régóta így van.
@boglarkaszoradi45048 ай бұрын
És mi van azzal a szorongással ahol nincsenek szorongást keltő gondolatok?
@sziszi.sziszi8 ай бұрын
Generalizált szorongásnak hívják.
@boglarkaszoradi45048 ай бұрын
@@sziszi.sziszi Nem, ez a fogalom nem arra utal, hogy nincsenek szorongáskeltő gondolatok. Ez egy klinikai elnevezés a súlyosabb szorongásra amit betegségnek titulàlnak. Több különböző szituációban és hosszab távon kell fennálnia. A szorongásos betegségek másik két esete a fóbiák és a pánikzavar.
@froccsos8 ай бұрын
eddig úgy tudtam hogy a szorongás valami olyasmi félelem aminek nincs meg a tárgya. a túlgondolás nekem is ismerős de jó lett volna ha a másik fajta szorongásról is esik szó.
@noranora51782 ай бұрын
En a szuleimtol orokoltem a szorongast,mert rossz volt a kapcsolatuk ,latogatom a pszichiatriat.UDV.
@norbertjanosi68168 ай бұрын
kzbin.info/www/bejne/i6iQq4F3j6-CopIsi=aAAQMr9n8g3GAGw0 Endrével egy időben jött ki az adás. Meghallgatám egyszer szakemberként egy lélekben adásban Csernust
@tonimolnar36647 ай бұрын
👌🤸🏻♂️
@kleila834 ай бұрын
Nem tudom, hogy Dalma hallott-e a Buteyko légzésről, de lehet, hogy hasznos lenne kipróbálni: kzbin.info/www/bejne/ppm0pK2BoNeVoaM
@gkari42478 ай бұрын
Hú de jót mond 47:25 től. Mintha én lennék...
@noranora5178Ай бұрын
En ma azt hallottam valakitol,hogy ha elmindjuk a megtero imat es hivjuk Jezust akkor megszunik a fèlelmunk.Ezt fogom tenni.UDV.
@fruzsinamolnar3057 ай бұрын
Erre a Popper Péter-idézetre hivatkozik Dalma: „A buddhistáknak van egy jó kis gyakorlatuk: hétvégenként egy füzetbe felírják, hogy a héten mi hozta ki őket a sodrukból. Mitől féltek, miért haragudtak, min háborodtak fel - csak röviden, emlékeztető szavakban. Egy hónap múltán aztán végignézik a listát, és figyelik magukat, mi az, ami még mindig bántja, felháborítja őket, és mi az, aminek már nincs jelentősége számukra. Azokat kihúzzák. Ilyenkor néha döbbenten látja az ember, hogy milyen marhaságokon izgatta fel magát. Olyasmiken, amiknek napok, hetek elmúltával már semmi jelentőségük sincs. Ilyenformán idővel kirajzolódnak az érzelmileg valóban fontos dolgok.” Popper Péter
@csaba63568 ай бұрын
Amikor én hátra döltem és elkezdtem gondolkozni az életen megszünt minden szorongásom...🙄
@veronika24166 ай бұрын
Iszonyat megerolteto ez a dolog. En is szenvedek tole. Az utobbi idoben egyre jobban. Korabban ez nem volt jellemzo. Ugy erzem mintha ket szemelyisegem lenne. Pont most mondta a holgy, hogy olyan mintha Maratont futna.
@o1g_machiavellista6358 ай бұрын
Látszik az szemében, hogy sok fájdalom a szívében Dalmának.
@agiban1008 ай бұрын
Sajnos én is szorongó és pánik beteg vagyok, napi 1db gyógyszerrel vagyok úgymond tünetmentes.
@csillag.jessica95395 ай бұрын
Azért létezik a high functioning anxiety is, ami mellett lehet hogy teljes és hasznos az életed, nem jó az a sok stressz ami a szorongással jár...
@zsofiadragon25937 ай бұрын
Szelektiv mutizmusrol is szivesen hallgatnek egy beszelgetest. Viszonylag kevesse ismert pedig egyre tobb gyermek erintett a temaban. Kislanyom is mutista, a kornyezetunknek es nekunk sem volt tudomasunk korabban errol az allapotrol.
@MargitBakos8 ай бұрын
❤
@Erika-op9lm7 ай бұрын
Igen nekem is baj van az idegeimmel már reg
@StAugustine306 ай бұрын
Tehát: egy megvilágosodott ember, aki nem rágódik a múlton, nincsenek jövővel kapcsolatos kétségei, aggályai, tudatosan jelen van, nem az elméjéban él, akkor ő egy pszichopata... :)
@tsabika79156 ай бұрын
Szorongás? Megoldás: "varázsgomba".. Külföldön bizonyos országokban sikeresen használják depi és hasonló negatív dolgokra
@jozsefnenyakas-yf1ic8 ай бұрын
Tetszett ez a videó is, mint álltalában. Röviden elmondanám, arra gondoltam, hogy akik egy népes közösségben dolgoznak, sportolnak, túráznak, tanulnak, zenekarban léteznek élnek, eközben a különböző terhelt személyiségü emberek hogyan kommunikálnak viselkednek egymással? Vagyis inkább hogy az ö életképük szerinti hatást viszik e , várják el, esetleg generálják a kapcsolataikba egymás között. És a természetes tiszta személyiség között vagyok leginkább kíváncsi erre. Rájuk ezzel a magatartással hogy hatnak ? Van e hátulütője bárkire nézve is ? Különösen úgy, hogy nem felismertek ezek a jegyek, gyakran saját maga számára sem ? Jooggal gondolhatja mindenki, hogy az ö képzetével egyeznie kell a másikénak ! De ha nem akkor a másikkal --- tuljdonképp mi vaaaan... ? Remélem sikerült érthetöen megfogalmaznom.
@Andrea-fi9zd8 ай бұрын
@@Zaffriel Talán arra gondolt, hogy a szorongó, túlérzékeny, pánikra hajlamos emberek viselkedése kicsit furcsa lehet azok szemében, akik magabiztosabbak, kevésbé empatikusak, nem foglalkoznak mások érzéseivel, törtetőek. Szóval lehet hogy a " problémás" embereket inkább hanyagolják, elkerülik, megbélyegzik, hogy " hülyék", ezáltal kapcsolataik beszűkülhetnek és ez visszahat arra, hogy kevésbé kezdeményeznek újabb kapcsolatot.