Audio z komputera - Odc.53 [Reduktor Szumu]

  Рет қаралды 254,206

ReduktorSzumu

ReduktorSzumu

Күн бұрын

Tym razem coś o dźwięku z naszych domowych komputerów.
Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na facebook'u:
/ reduktorszumu
Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tematyki videobloga lub sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy na stronę reduktorszumu.c... do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Пікірлер: 295
@krzysztofmmichaluk
@krzysztofmmichaluk 4 жыл бұрын
Autor powinien dostać nagrodę za edukację i wiedzę którą wykonuje. Gratuluję i dziękuję.
@januszpolski4228
@januszpolski4228 3 жыл бұрын
Całkowicie popieram!
@janchumski5997
@janchumski5997 7 жыл бұрын
Zajebisty kanał . Mimo 60ki i świra na punkcie sprzętu dużo się dowiedziałem.Polecam.
@drhakim8365
@drhakim8365 2 жыл бұрын
Ludzie tyle w Polsce nie żyją....to jest Troll.
@Gregory.2000
@Gregory.2000 7 жыл бұрын
Niesamowity poziom wiedzy technicznej. Zdrowia życzę wszystkim, którzy przygotowują Wasze materiały :-)
@ka82yetan
@ka82yetan 3 жыл бұрын
Przydałaby się aktualizacja tematu. Jestem ciekaw czy coś się w tym temacie zmieniło przez 7 lat.
@gostek9071
@gostek9071 2 жыл бұрын
8
@patrzenosem1305
@patrzenosem1305 Жыл бұрын
9
@TomaszNowak-n7w
@TomaszNowak-n7w 9 ай бұрын
10
@TheKamillosdanny
@TheKamillosdanny Ай бұрын
11
@jakobo5521
@jakobo5521 27 күн бұрын
Zdecydowanie, Szczególnie w czasach win 10/11.
@a3142100
@a3142100 10 жыл бұрын
Jakiś czas temu prosiłeo o odcinek o takiej właśnie tematyce i dowiedziałem się kilku rzeczy, o których nie miałem pojęcia. Wielkie dzięki i tak trzymać.
@piotrmistur9738
@piotrmistur9738 7 жыл бұрын
Bardzo interesujący filmik. Na marginesie, z własnego doświadczenia polecam zewnętrzny przetwornik DAC najlepiej z asynchronicznym USB lub wejściem optycznym, pliki FLAC lub ALAC i dobry program do odtwarzania który dogaduje się z DAC'em - efekt piorunujący : )
@przemysawbiel4159
@przemysawbiel4159 9 жыл бұрын
Z mojej strony wielki ukłon w stronę tego kanału, bo można tu znaleźć chyba wszystko, co ważne w dziedzinie audio no i przedstawionego w sposób, który wyczerpuje dany temat jednocześnie będąc zrozumiały dla początkującego.
@robert3501
@robert3501 6 жыл бұрын
czasy gdy słyszalne były różne dziwne zakłócenia dźwięku z karty muzycznej czy to wbudowanej czy dedykowanej w slocie minęły, dziś ogólnie w zasadzie każda płyta główna posiada dość dobrą jakościowo kartę zintegrowaną, starsze kilkuletnie płyty miały istotnie tę irytującą wadę, szczególnie przy słuchaniu muzyki za pomocą słuchawek. szum i różne dźwięki dawały w kość...obecnie nawet w laptopach w miarę nowych nie ma takich niespodzianek ...:)
@konradzlu5h
@konradzlu5h 5 жыл бұрын
Jeden z najbardziej genialnych kanałów na KZbin o dźwięku... Proszę odcinek o interfejsach audio RME i Universal Audio i M-Audio i jakości dźwięku oraz numer konta do przelewu... w ramach wdzięczności (donation) :)
@drhakim8365
@drhakim8365 2 жыл бұрын
Reduktor jest Oligarchą = nie potrzebuje jałmużny.
@szymonaxi2923
@szymonaxi2923 10 жыл бұрын
Dlaczego ten film ma tylko 25k wyświetleń? Naprawdę dziwi mnie to, że ludzie wolą oglądać psa od Wardęgi a nie jakiś wartościowy film z którego można się naprawdę sporo dowiedzieć i to nie od jakiegoś sezonowca tylko od człowieka, po którym widać ze zjadł na tym zęby. Niestety takie realia.Kiedyś braknie takich ludzi jak Pan a następców jak na lekarstwo.
@RaddeTheBest
@RaddeTheBest 9 жыл бұрын
szymonaxi niestety to prawda, że ludzie wolą oglądać ''psa od wardęgi'' niż coś wartościowego, tak to jest że najczęściej właśnie takie bzdury zwracają ich uwagę, ale co sie dziwić... w tych czasach niewiele ludzi jest zainteresowanych polepszeniem jakości dźwięku, mało kto jest audiofilem czerpiącym przyjemność z jakości dźwięku. dziś starcza bylejaki telefon i słuchawki w zestawie z telefonem ;)
@TomaszWota
@TomaszWota 9 жыл бұрын
+RaddeTheBest Oj już bym tak nie dramatyzował... ;)
@TEHNIKBeatz
@TEHNIKBeatz 8 жыл бұрын
+szymonaxi A kto to jest wardęga? Bo ja nie wiem i nie mam takich problemów :-\ cyt. "kiedyś braknie takich ludzi jak Pan" kiedyś? już BRAKUJE!
@marcinwilll2494
@marcinwilll2494 7 жыл бұрын
sam pewnie ogladales psa jakiegos wloczykija
@arogio1994
@arogio1994 7 жыл бұрын
bo głupich jest wiecej niz mądrych
@xanowich
@xanowich 8 жыл бұрын
Bardzo dużo niedomówień i przekłamań, lubię ten kanał, dlatego chciałbym pewne rzeczy sprostować :): 1. Karta muzyczna i karta dźwiękowa to nie są synonimy. Karta muzyczna to zupełnie archaiczna konstrukcja, nie posiadająca możliwości pracy na dźwięku w kodowaniu PCM, nie było mowy o żadnych samplach. Działały głównie poprzez obsługę sekwencera midi. 2. Dźwięk przy zmianach głośności używa mnożenia, albo przez ułamek, albo przez tzw. przesunięcia bitowe. (w przypadku zmian o 6,02 dB). Nie można powiedzieć, że przy zmianie głośności zmniejszamy rozdzielczość bitową do mniejszej wartości, bo wtakim przypadku przesuwailbyśmy również punkt który przetwornik D/A jako punkt odniesienia (0 dBFS), zatem na wyjściu pojawiało by się dokładnie to samo napięcie ("-10 dBV" - czyli 0,316 volta jeżeli mówimy o sprzęcie konsumenckim). Co prawda przesunięcie powoduje usunięcie informacji jakie zawierały te dwa ostatnie bity, ale taki już urok pracy w stało przecinkowym systemie liczbowym :). Mixer audio zawsze opiera się na dokładnie tych samych procesach matematycznych. Problem nie leży w jakoś inaczej działającej matematyce w różnych programach/systemach operacyjnych a leży w błędach zaokrąglania, które zawsze pojawią się w okolicach najmniej znaczacego bitu. W Windowsach starszego typu przeliczanie głośności było realizowane w trybie 16 bitowym, co mogło doprowadzić do powstania zniekształceń na poziomie rzędu -90 dBFS, w przypadku więc sygnałów o niskim poziomie, faktycznie mogło wprowadzić słyszalne zniekształcenia. W windowsie od visty w górę, mixer jest 24bitowy, te dodatkowe 8 bitów ma właśnie za zadanie przeniesienie błędów zaokrąglenia znacznie poniżej progu słyszalności (nawet zakładając system mogący przenieś w pełni 100 dB dynamiki sygnału to dalej uzyskujemy jeszcze 38 dB zapasu od zniekształceń!). 3. Resampling typu 44,1 - 48 kHz to zło porównywalne do zdolności wokalnych Mandaryny. W profesjonalnej technice studyjnej resamplingu między wartościami nie będącymi swoimi wielokrotnościami takiego resamplingu nie używa się praktycznie nigdy. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, gdy trzeba coś zresamplować, ale wymaga to konkretnego uzasadnienia (np. robimy materiał do filmui i trzeba korzystać z różnych materiałów). Każdy resampling wiążę się z błędami aliasingu, a 44,100 -> 48,000 ze względu na stosunkowo małą różnicę w częstotliwości próbkowania możę objawić się pojawieniem się częstości różnicowej wraz z jej harmonicznymi, nie wspominając już o innych typach zniekształceń.
@jakubolszewski8284
@jakubolszewski8284 6 жыл бұрын
Dziękuję za informację 1. Wiem, że stary komentarz ;) .
@bb-tc7jl
@bb-tc7jl Жыл бұрын
Fajnie by było rozciagnąć temat o przesył przez bluetooth czyli zestaw streaming/plik->komp->bt->wzmacniacz. To już standard, a w przyszłości standard właściwie bezalternatywny ;)
@iPiotrek
@iPiotrek 6 жыл бұрын
Kurła 15 lat sie zajmuje Informatyka ale bardziej serwisem co prawda jednakże 1 raz widze coś takiego, szacun za kanał i kontent bo przy wiekszości twoich filmów czuję się jak laik :)
@drhakim8365
@drhakim8365 2 жыл бұрын
Informatyk = Osobnik niejawnie informujący służby resortów siłowych o poczynaniach innych obywateli / donosiciel, kapuś , konfident, konfitura /.
@adamurbaniak8774
@adamurbaniak8774 5 жыл бұрын
Już w windows 7 optymalizacja dźwięku była bardzo dobra. A w dziesiątce nawet przy zintegrowanych kartach dźwiękowych to już jest arcydzieło.
5 жыл бұрын
XD
@jstanski
@jstanski 10 жыл бұрын
Według mnie bardzo dobrym rozwiązaniem tu mógłby być Matrix mini Portable. Rozwiązuje problem z kiepskim dźwiękiem na komputerze i przy okazji na każdym posiadanym smartfonie. Myślę, że zewnętrzne przetworniki cyfrowo analogowe to byłby dobry temat na osobny odcinek.
@drhakim8365
@drhakim8365 2 жыл бұрын
1000 Zeta = chory sport w laptopie za 300.
@jstanski
@jstanski 2 жыл бұрын
@@drhakim8365 a jeśli spędzasz w domu przed laptopem 8 godzin dziennie pracując i z czasem uświadamiasz sobie, że ten czas można dodatkowo wykorzystać na słuchanie ulubionej muzyki i dochodzisz do wniosku, że warto włożyć w sprzęt kilka tysięcy?
@MTWODZU
@MTWODZU 10 жыл бұрын
Ten odcinek rozwiał moje wątpliwości i chyba wyposażę się w Denon DNP-730EA, gdy już trafi na sklepowe półki, a do tego NAS strumieniujący przez DLNA, z możliwością sterowania smartfonem.
@MarcinMski
@MarcinMski 10 жыл бұрын
Dzięki wielkie za wyjaśnienia, sam na co dzień używam zewnętrznej karty dźwiękowej którą podłączam do laptopa by tworzyć własne melodie :D. Czasami nie ma zielonego pojęcia dlaczego oprogramowanie muzyczne, np. FL Studio albo Cubase od firmy Steinberg, zawiesza się albo zacina przy czym wydaje z siebie nieprzyjemne dźwięki w formie trzasków lub innych nie przyjemnych dla ucha dźwięków, a nawet wcale nic nie słychać. Po prostu tak zwana "kicha". Teraz wiem jak z tym mam walczyć. Dzięki raz jeszcze za informacje :) Leci ode mnie subskrypcja :) Powodzenia w dalszym prowadzeniu bloga :D
@rootreverb100
@rootreverb100 9 жыл бұрын
swietny kanal!
@SesjaZen
@SesjaZen 9 жыл бұрын
Co do odtwarzania filmów to wtyczka "ReClock" do Playera multimedialnego MPC:HC pozwala odtwarzać filmy z dźwiękiem bit perfect używając Kernel Streaming (do win xp) lub Wasapi (Vista i późniejsze). Ciekawostka - starsze gry jak GTA 3, GTA VC i kilka innych mogą kożystać z ReClocka :) i to na prawde słychać. Bardzo polecam zainteresować się tym rozwiązaniem.
@klips6laboratory520
@klips6laboratory520 7 жыл бұрын
Dokładnie karta muzyczna kiedyś kupiłem na giełdzie i tylko odtwarzała tylko muzykę, normalna mowa z filmów nie była słyszalna. ;-) hihi
@janosikduvan3570
@janosikduvan3570 5 жыл бұрын
Sam kupiłem do swojego komputera DAC AudioTrak Cube już zmodowany i powiem wam że fajnie przetwarza dźwięk z komputera na moje kolumny JBL LX800 i wzmacniacz Pioneer A449
@mobikgtf
@mobikgtf 6 жыл бұрын
2:28 Kupiłem taką kartę i wmontowałem w nią 8mb, tworzyłem własne dźwięki Wavetable, mimo syntezatora FM, to była super zabawa, trzeba też wspomnieć o Gravis ultrasound.
@paniczkernel
@paniczkernel 3 жыл бұрын
Świetny materiał! Ciekawi mnie jak sprawa wygląda w systemie linuks :)
@GrzesF0910
@GrzesF0910 2 жыл бұрын
raczej lepiej niż windowsie pulseeffects możesz sobie zainstalować
@paniczkernel
@paniczkernel 2 жыл бұрын
@@GrzesF0910 używam Ubuntu i jestem zadowolony z dźwięku, ale wszystko mam ustawione na domyślne.
@matiwawer3059
@matiwawer3059 4 жыл бұрын
Oczywiście że jak tylko znajdę jakiś film w temacie to musi on zawierać chociaż szczątkowe ilości starczego pierdolenia, jak miło że jednak nie będzie opcji dowiedzenia się czegoś i za razem przyjemnego spędzenia przy nim czasu.
@Ertywek
@Ertywek Жыл бұрын
Zawsze jest różnica między odtwarzaniem mp3 a flac/wav. Polecam nawet skonwertować odpowiednio mp3 na plik bezstratny i taki np AIMP odtworzy go inaczej a ja słyszę różnicę na plus na tanich ISK-HD9999. Mimo że skonwertowany plik nie zawiera więcej danych to zapewne zmiana na wave 32bit float powoduje że sygnał odtwarzany jest bogatszy o część informacji.
@bryce21s
@bryce21s 5 жыл бұрын
U mnie po zainstalowani WASAPI dzwięk sie pogorszył i było ciszej kilkukrotnie. Zostałem przy tym ,co dał producent-a dał, jak na notebook, super dźwięk. Dell Vostro 5470-polecam.
@przemek4101
@przemek4101 8 жыл бұрын
Od Visty system Windows posiada nowy mikser głośności.
@Ad7siem
@Ad7siem 5 жыл бұрын
kciuk w dol za to mowienie "Karta muzyczna"...
@damianox9
@damianox9 6 жыл бұрын
Od jakosci dzwieku przy zintegrowanych kartach znaczenie ma wersja srodowiska dzwiekowego XboxAudio i na tej samej karcie na roznych systemach mamy rozna jakosc. Najbardziej muzycznym systemem jest windows 8.1 x64 i tutaj nawet z kart zintegrowanych plynie akceptowalna jakosc dzwieku a niektore uklady zintegrowane graja calkiem ladnie. Przy resamplingu najlepiej uzywac wielokrotnosci czyli 44.1 na 88.2khz. A co do jakosci mp3 czy aac z youtube to powiem ze przy dobrym interfejsje lub karcie dzwiekowej uslyszycie super brzmienie mimo nizszej rozdzielczosci dzwieku.
@dariuszurbaniak4997
@dariuszurbaniak4997 Ай бұрын
Ja używam NUC przez podrasowany Foobar2000 z którego dźwięk wychodzi pomijając mixer Windowsa przez usb, wprost do daca we wzmacniaczu. Dźwięk jest piękny.
@hipek999
@hipek999 10 жыл бұрын
Ciekawym programem też jest SRS Audio Sandbox, "SRS Audio Sandbox to niezwykle ciekawe narzędzie, które modyfikuje i poprawia jakość dźwięku generowanego przez komputer. To bardzo dobry program, który sprawdzi się przede wszystkim w komputerach, które nie zostały wyposażone w zaawansowane karty muzyczne."
@PajakTheBlind
@PajakTheBlind 10 жыл бұрын
Polecam przyjrzeć się również problemom, które występują w PCtach. Kilkukrotnie spotkałem się z tym, że np. mikrofony USB posiadają szum, który wydaje się brać z zasilania (wysoki poziom składowej 50Hz i jej harmonicznych).
@drhakim8365
@drhakim8365 2 жыл бұрын
Szum jest w górnych drogach oddechowych i przenosi się przez MIC . Szum 50Hz jest od 2 paczek papierosów, a 25 od jednej .
@jankowalski9617
@jankowalski9617 9 жыл бұрын
Proszę o kolejną część tego tematu tzn. na windows 7 64b i np. jakie karty dźwiękowe wewnętrzne warto kupić i czy warto używać niestandardowych sterowników?
@EkoKolo_Katowice
@EkoKolo_Katowice 8 жыл бұрын
Ja od bardzo dawna korzystam z wyjścia SP-DIF do zewnętrznego wzmacniacza i tam dopiero przeprowadzam regulację . Jest nadzieja że system się nie wtrąca do tego
@egg138
@egg138 5 жыл бұрын
Oj tam, oj tam. Piszę z roku 2019 i dalej mam dedykowaną wewnętrzną kartę dźwiękową. Kupiłem dosyć dawno słuchawki AKG K240 MK II. Integra przy tych słuchawkach, to istny śmiech na sali. Mowa tutaj o najlepszym i najaktualniejszym zintegrowanym kodeku Realteka ALC 1220. Producent się chawali an temat tego czegoś, że Oh i Ah. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy to żart. Podejrzewam, że dedykowana karta za 200 zl i nawet mniej bije na łeb tego Realteka ALC 1220. Ja sam posiadam kartę za niecałe 300 zł. Głuchy by usłyszał różnicę. Pozdrawiam gorąco ;)
@astraldreamer84
@astraldreamer84 5 жыл бұрын
To jak jesteś taki obcykany w temacie to mi powiedź czy integra wystarczy do muzyki z youtube. Czy dla przykładu taki Audiotrak Prodigy Cube dużo zmieni w odsłuchu muzyki z tego serwisu. Moje słuchawki to Creative Aurvana Live(grały bardzo dobrze na moim poprzednim sprzęcie:karta dzwiękowa sound blaster audigy 1 jeszcze na złączu AGP). Teraz mam zintegrowaną dzwiękówkę ALC892. Jak słucham muzyki z youtube to czegoś mi brakuje, trochę zbyt płaski ten dzwięk. Ale napewno obecna integra jest dużo lepsza niż ta z mojego starego pc:tam różnica między integrą, a wspomnianym przeze mnie sopund bloaster audigy była ogromna(do dziś uważam że jest świetny, ale na nowehjj płycie głównej nie mam złącza agp by koprzystać z SBAudigy). Dlatego chcę kupić coś co wykorzysta w pełni moc moich słuchawek Crative Aurvana Live, no i może nawet coś lepszego na przyszłośc, gdybym chciał sobie dokupić lepsze słuchawki. Tylko pytanie jest właśnie takie jak na początku, czy opłaca się inwestować w odzielną dzwiękówkę do słuchania z youtube? Różnica pewnie będzie, tylko jak duża.
@egg138
@egg138 5 жыл бұрын
@@astraldreamer84 Jakakolwiek dedykowana dźwiękówka na YT nic nie da. Jakość audio musi być wysokiej jakości. Nawet teraz zrobiłem test muzy z YT. Jakość audio na tym serwisie jest tragiczna. Nie opłaca się kupować karty dla słuchania muzyki z YT. Może z innych serwisów tak, jak np Spotify itp.
@astraldreamer84
@astraldreamer84 5 жыл бұрын
@@egg138 A co jeśli chodzi o szumy? Integry mają duże szumy. Aha i w jaki sp[osób zrobić testy. Jak mógłbym np przetestować gdzieś słuchawki, jakieś dźwiękówki. Orientujesz się czy są może jakieś sklepy które oferują klientom odsłuch wybranych urządzeń? Nie mam tu na myśli jakichś paranoicznych sklepów audiofilskich z "pedalskim sprzętem hi-fi za tysiące złotych" Mam na myśli sklepy audio dla normalnych ludzi nie dla zboczeńców i bufonów trwoniących tysiące złotych na jakieś zabawki. Aha byłbym zapomniał. Wydaje mi się , że trochę zbyt krytycznie oceniasz yt: bo patrząc na statystyki coraz więcej utworów jest wrzucanych w dużo lepszej jakości niż jeszcze parę lat temu. Wydaje mi się, że chodzi ci bardziej o tą "loterię" związaną z yt polegająca na tym, że wiele utworów jest w dość średniej jakości, natomiast mniejszość w lepszej.
@egg138
@egg138 5 жыл бұрын
@@astraldreamer84 Co do szumów. Wewnętrzne karty, a szczególnie DAC-ki ich nie mają. Nie wiem czy istnieją takie miejsca dla odsłuchu sprzętów audio. Zależy ile chcesz wydać na kartę czy słuchawki. Ja mam AKG K240 MK II. od tych słuchawek zaczyna się porządny sprzęt do słuchania muzyki. Co do karty, to nawet za 300 zł będzie już coś znaczyć, a do integry to kosmos.
@astraldreamer84
@astraldreamer84 5 жыл бұрын
@@egg138 No dobra skoro z jednej strony piszesz, że między integrą, nawet najlepszą a zwykłą kartą dedykowaną w twoim odczuciu jest kosmos. A z drugiej strony piszesz, że nie warto kupować jakiejkolwiek dodatkowej karty dla youtube, no to moim zdaniem sam sobie zaprzeczasz. A wiesz dlaczego? Bo moim zdaniem nie ma aż tak kosmicznej różnicy o jakiej wspominasz między pilkami skompresowanymi z yotube a jakimiś wave czy flac. Ponieważ większość uciętych informacji i tak byśmy nie usłyszeli. No chyba, że posiadasz naprawdę świetny słuch. A w zasadzie głównie tylko o to się tutaj głównie rozchodzi. Dla przykładu z tego testu: www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality trudno jest mi rozróżnić jakość skompresowaną mp3(czyli coś pokroju youtube) a formatem nieskompresowanym. A nie uważam, że mam słaby słuch. Sądze więc, że dużo większe znaczenie dla kiepskich wrażeń słuchowych u mnie ma tutaj kiepska integra którą posiadam, aniżeli jakość plików audio z youtube. Ale prawdopodobnie zdecyduję się na tego audiotraka i wtedy dam znać kto miał rację w kwestii youtube.
@januszpolski4228
@januszpolski4228 3 жыл бұрын
Super materiały
@adamkowalski1239
@adamkowalski1239 3 жыл бұрын
Czy można prosić o nowy film z tematem audio z komputera? Dziś praktycznie nikt nie używa Windows XP więc część zagadnień jest już nie aktualna. Myślę że obecnie na większości domowych komputerów i laptopów jest Windows 10 czy chociażby Windows 7/Vista. Kart dźwiękowych używają jedynie takie dinozaury jak ja chyba bo większość tych świadomych puściła sobie z zintegrowanej karty światełkiem sygnał do zewnętrznego DAC-a i stamtąd już wzmacniacz i głośniki lub mają zintegrowanego DAC-a ze wzmacniaczem jak np. SMSL AD18 i tylko głośniki podpinają. Ja do tej pory męczyłem kartę ASUS Essence ST bo jeszcze się ne przekonałem do zewnętrznego DAC-a i zestaw 2.1 Teufel Concept D 500. Na początku roku Teufel dokonał żywota, odesłałem go do naprawy, ale ponieważ nie jest już produkowany nie można go naprawić bo brakuje do niego podzespołów, zaoferowano mi zniżkę na na nowy zestaw 2.1 ale nie skorzystałem bo wyglądał troszkę gorzej od tego co do tej pory poosiadałem w dodatku za podobną cenę mogę nabyć zestaw Edifier S351 który wydaje się być lepszą opcją. Póki co sparowałem satelity które mi zostały z Concept D 500 ze starym Klipsch iFi, ale gra to tak sobie. Na domiar złego kilka dni temu spaliła się karta ASUS-a i jadę już tylko na zintegrowanej VIA gdzie słyszę sporą równicę i trochę mi to przeszkadza, dlatego poszukuje jakiegoś rozwiązania. Póki co zamówiłem nowa kartę ASUS Essence tym razem STX, ale chętnie posłuchałbym o rekomendacjach. Czy warto zainwestować w DAC? Tak tanio i dobrze to chyba SMSL AD18 chociaż ja pewnie kupiłbym coś w stylu SMSL SA300 ze względu na wyjście pod subwoofer bo mam ograniczoną ilość miejsca na biurku, a niewielkie głośniki mają problem z niskimi częstotliwościami i te braki właśnie rekompensuje subwoofer. Chętnie posłuchałbym też rekomendacji odnośnie głośników gdybym zdecydował się na zewnętrzny DAC ze wzmacniaczem to zamiast gotowego zestawu 2.1 wolałbym osobno kupić subwoofer i głośniki bo oferta od Edifier ma tą wadę że w przypadku awarii subwoofera który ma zintegrowany wzmacniacz wszystko jest do wymiany, a jeśli zepsuje się DAC/Wzmacniacz to tylko jego wymieniam a głośniki dalej działają więc można kupić tylko subwoofer np. Edifier T5 i dobrać głośniki, ale nie koniecznie od Edifier bo zapewne są o wiele lepsze na ryku, jeśli taka możliwość proszę o nowy film który zgłębi ten temat.
@Siergiej0
@Siergiej0 10 жыл бұрын
Kombinowanie z WASAPI/ASIO i mimo to odtwarzanie z mp3, to tak jakby kupić tico i próbować zrobić z niego wyścigówkę.
@UKHLover
@UKHLover 10 жыл бұрын
"i chociaż nie wiem jak bardzo byście się starali to nie zrobicie z tico ferrari"
@Hajsu
@Hajsu 7 жыл бұрын
Wiem, ze wiadomosc stara, ale odkopie temat, bo w sumie nie rozumiem chyba do konca sensu tej wypowiedzi? W/w procesory audio sa lepsza alternatywa dla windowsowskiego. Nie widze przeciwwskazan do korzystania z takowych. Ja np. korzystam z Breakaway Audio Enhancera i byloby komiczne, gdybym orzekl, ze nie slychac zadnej roznicy, bo ta jest wrecz ogromna przepascia w stosunku do systemowego procesora audio. Moj prywatny sprzet to: monitory aktywne + usb DAC (laczna wartosc w ok. 1400zl, wiec budzetowy komplet); do takiego zestawu enhancer nadaje sie idealnie, bo wyciaga i steruje glosniki w skraj ich mozliwosci. Jako ciekawostka, mialem okazje uzyc takowego enhancera przy systemie stereo o lacznej wartosci lekko ponad 100k pln i tutaj enhancer zanizal jakosc/barwe dzwieku - poprostu byl waskim gardlem dla procesora ''analogowego'' we wzmacniaczu. Wydaje mi sie, ze zamysl twojej wypowiedzi, byl tak przestarzaly jak i komentarz albo nawet dalej (jakies poczatki lat '00), kiedy to rzeczywiscie sluchalo sie samych mp3 sciaganych z sieci p2p (kaaza, bearshare, bittorrent, etc.), bitrate wynosil glownie 96, 128 kbps, jakosc pozostawiala wiele do zyczenia i ponadto uzywalo sie 5-10 filtrow ''polepszajacych'' brzmienie. I tu przejde do drugiej czesci twojej wypowiedzi, tzn. formatu mp3. Po pierwsze dzisiaj jak ktos ma mp3 to raczej stara sie je miec w najwyzszym bitrate (320kbps), po drugie polecam uzyc programu AVS Audio Converter i przekonwertowac sobie jakiegos FLACa/WAVa do mp3 w najlepszej jakosci, zrobic jakis slepy test i sprawdzic czy sie slyszy roznice. Raczej watpie :). Oczywiscie sciagane mp3 z sieci sa dosc ryzykowne jesli chodzi o jakosc dzwieku, ale jesli masz plyte, badz cyfrowy bezstratny format nagrania i przekonwertujesz go do mp3 najwyzszej mozliwej jakosci, to bedziesz slyszal generalnie to samo co we FLACu. Czemu? Wytlumaczone bodajze w odcinku Reduktora o formacie mp3. Oczywiscie no offence, chcialem sprostowac kilka faktow. Pozdrawiam!
@garywollance
@garywollance 6 жыл бұрын
To ja już nic nie wiem.
@damianuadamus
@damianuadamus 6 жыл бұрын
@@Hajsu napisz proszę jaki konkretnie masz sprzęt . dzięki
@Hajsu
@Hajsu 6 жыл бұрын
@@damianuadamus ze sprzetu audio - DAC Hifiman HM 101; glosniki Roth Oli Powa 5.
@ShibaInuClassical
@ShibaInuClassical 10 жыл бұрын
XP ssie z jakością muzyki, prawda ale był ten 1 taki plus z efektami przestrzennymi do gier w kartach creative, i ogólnie dźwiękiem sprzętowym, pewnie dlatego autor filmiku nadal używa XP :D takich efektów już się nie znajdzie w viście, 7 czy 8mce
@ShibaInuClassical
@ShibaInuClassical 10 жыл бұрын
***** Mam Titanium HD, alchemy też dołączone do tego i powiem że czasami działa, czasami nie zresztą to taka sztuczna emulacja, nie tak jak pod xp żeby wszystko idealnie działało. Miałem jeszcze kartę z serii asus xonar (dx) ale tam to już wogóle straszliwa emulacja gdzie czasami powodowała bluescreeny albo zacięcie dźwięku i przymusowy reset.
@rastafaray666
@rastafaray666 7 жыл бұрын
Chciałbym dopytać o problem który jest opisywany mniej więcej w 6:00 . Czyli jak dobrze rozumiem posiadając wzmacniacz stereo podpięty pod PC powinienem mieć w Windowsie zawsze ustawione 100% mocy, a głośność regulować tylko na wzmacniaczu stereo? Czy w 2017 roku gdzie każdy praktycznie ma Windowsa 10 jest to tak samo rozwiązane? Czy jeśli posiadam do komputera zewnętrzny DAC w postaći karty zew. firmy Audiotrak Maya U5 też sprawa wygląda podobnie? Z góry dziękuje za odpowiedź
@trotyl84
@trotyl84 11 ай бұрын
9:20 Klikamy kolejno dla Win 10 Ustawienia/Urządzenia/Ustawienia dźwięku/ Panel sterowania Dźwiękiem. Wybieramy Wyjście audio Prawym i Własciwości
@RadomirMazonPl
@RadomirMazonPl 5 жыл бұрын
Witam. Świetny materiał. Miło była by pewnie widziana aktualizacja do win10. Dzięki.
@RadomirMazonPl
@RadomirMazonPl 5 жыл бұрын
@ ale w porównaniu do poprzednich działa...
@matryc
@matryc 5 жыл бұрын
6:13 MSB to the Most Significant Bit - najważniejsze bity, LSB to najmniej wazne bity. Na grafice powinno być odwrotnie, jeśli LSB jest obcinane.
@miroslawczajka3577
@miroslawczajka3577 5 жыл бұрын
Używam dobrej karty dźwiękowej a przetwarzenie cyfrowo-analogowe zostawiam dobremu DAC-owi "gonionego" po kablu współosiowym. Nie korzystam też z mechanizmów Windows, w szczególności regulacji głośności - zostawiam to wzmacniaczowi. Stosuję ASIO w Foobar, który pomija całkowicie kulawe mechanizmy Windows. Chciałbym zwrócić uwagę na częstotliwość próbkowania i wspomniane w felietonie konwersje, które degradują dźwięk nawet przy dobrych algorytmach. Dziwi mnie stosowanie arachicznej częstotliwości 44.1 kHz, która ma sens tylko jeśli dźwięk został zgrany z płyty CD. Karty dźwiękowe pracują na 48 kHz lub jego wielokrotności (np. 96 kHz). Nie rozumiem więc PO co serwisy dystrybuujące muzykę bez pośrednictwa CD dokonują konwersji częstotliwości do 44.1 kHz (materiały dostają najczęście w formatach studyjnych: 48 lub 96 kHz). Oni najpierw przeliczają to niepotrzebnie do 44.1 a potem karta dźwiękowa dokonuje kolejnych resamplingów, np. znów do 48 kHz. Zupełnie niepotrzebne operacje degardujące dźwięk. Nie mogą tego zostawić w 48 kHz? Plik będzie niewiele większy lub taki sam (najczęściej powyżej 20 kHz i tak nic nie ma i kompresja typu AAC nie będzie zapisywała informacji o dźwięku, który nie występuje...).
@ZelaznykarzelWasyl
@ZelaznykarzelWasyl 6 жыл бұрын
Jak wygląda sprawa jakości dźwięku, kiedy jego źródłem jest wyjście HDMI z karty graficznej z podpiętym zewnętrznym przetwornikiem DAC?
@rosandpl
@rosandpl 6 жыл бұрын
ja wysyłam przez HDMI do procesora Audiolab 8200AP a z niego do monobloków M1PWR Musical Fidelity, lub przez usb do MDAC Audiolaba i do wyzej wymienionych monoblokow
@Marecki2707
@Marecki2707 8 жыл бұрын
Odcinek naprawdę jest strzałem w dziesiątkę, gdyż w dzisiejszych czasach bardzo dużo osób korzysta z komputera jako odtwarzacza audio. Jest jednak w tych poradach jeden problem, który mnie osobiście męczy. Posiadam kartę dźwiękową wewnętrzną Creative SoundBlaster Audigy 2. Po ustawieniu odtwarzania według poradnika naprawdę poprawiła jakość dźwięku. Karta ta fabrycznie obsługuje ASIO i AIMP3 wyprawia wręcz cuda na plikach MP3 o dużej przepustowości danych, jednak z ustawianiem poziomu głośności w Windows na maksimum przy tej karcie odpada. Może to wina mojego egzemplarza lub konfiguracji, ale przy takim ustawieniu, mój zestaw głośników Logitech X-530 oraz wieża Technics SC-EH 550 ulegają przesterowaniu (karta podaje bardzo duże wzmocnienie na wyjścia). Głośniki grają za głośno, odkręcenie pokrętła głośności do połowy przesterowuje zestaw totalnie, a co do Technicsa, nie robiłem tego, wystarczy, że analizator widma na procesorze dźwięku wyskakuje do maks skali w całości pasma. Posiadany prze ze mnie system to Windows 10 Pro 64 bit. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? A tak w kwestii tych co odradzają zmiany w odtwarzaczach do odsłuchu plików MP3 to nie jest żadna ściema. Ja zauważyłem dużą poprawę głębi stereo, o wiele szersze pasmo przenoszenia. Wy może nie widzicie różnicy, bo jedziecie na zintegrowanych w płyty główne Realtek-ach, które dla mnie brzmią do d...... po podłączeniu wszystkiego.
@atomicinca
@atomicinca 3 жыл бұрын
ja tez , dzwiek jest o wiele bardziej aksamitny
@CebulaDecker
@CebulaDecker 8 жыл бұрын
nie polecam nie doświadczonym zmieniać 16 bit na wyższe , mogą pojawić się problemy w niektórych programach czy w grach , sam nawet tak miałem
@pawewilkosz9938
@pawewilkosz9938 8 жыл бұрын
A tego nie wiedziałem proszę Państwa ,że przy standardowej operacji pogłaszania wykorzystując suwak głośności Windows najprawdopodobniej standardowego(?) sterownika głośności karty muzycznej zmienia się coś oprócz ciągu bitów interpretowanych na poziom sygnału sterującego.Domniemałbym conajwyżej,że to jakiś ewentualnie cyfrowo sterowany loudness już na stałe implementowany bez potrzeby zmiany ustawień z poziomu użytkownika.A tu guzik prawda.O ile wiem to włączony na stałe loudness i na pewno w wersji czystoanalogowej to była cecha starszych rozwiązań pewnych modeli amplitunerów.A tu taka niespodzianka.
@Darkiii666
@Darkiii666 10 жыл бұрын
Kiedyś gdy miałem X-Fi to ASIO od Creative działało całkiem nieźle, ale potrafiło mi zawiesić system jak pojawiała się kolizja i były dwa źródła dźwięku (foo i mumble korzystające z ASIO). ASIO4All zupełnie nie chciał mi działać. Z moją obecną kartą na Win7 nie czułem różnicy miedzy WASAPI a direct sound.
@_lut3k_
@_lut3k_ 4 жыл бұрын
Ma ktoś pojęcie jak to jest teraz z tym mikserem w windows 10 ? Czy te zabiegi są nadal konieczne?
@lukas88lag1
@lukas88lag1 3 жыл бұрын
Witam, materiał leciwy, ale temat jak najbardziej aktualny. Pytanie z mojej strony: czy testował może Pan lub przynajmniej miał styczność z przetwornikami AudioQuest DragonFly (black, red, cobalt), czy inwestycja w tego typu sprzęt jest jakkolwiek opłacalna przy zintegrowanej karcie muzycznej opartej na podstawowym sterowniku Realtek ALC892? Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam, Łukasz.
@xboxc2
@xboxc2 10 жыл бұрын
Trochę mało o sprzęcie Apple'a, gdzie na starcie odcinka niby sugeruje, że równo opiszecie jeden i drugi rodzaj sprzętu. Tylko wspomniane jest o wadach WIndowsa (które z resztą nie powinno dziwić).
@grzegorzponka9001
@grzegorzponka9001 9 жыл бұрын
Kupiłem tani DAC do 300zł i żadnej różnicy w dźwięku, a to chyba za sprawą, płyty głównej z ALC 1150
@TobikFL
@TobikFL 9 жыл бұрын
Foobar2000 to nazwa programu, 2000 to nie jego wersja tak dla scislosci :)
@TXPer
@TXPer 6 жыл бұрын
@ReduktorSzumu potrzebna aktualizacja
@akdwrl
@akdwrl 7 жыл бұрын
Musze niestety dodac dziegciu do filmiku. Ja ustawiam sile sygnalu na karcie muzycznej na 75%, gdyz czesto wbudowana karta dzwiekowa jest wysterowana na maksimum, wiec czesto po ustawieniu 100% zwyczanjie psuje dzwiek. Moge sie zgodzic na 100% ale w wypadku dobrych ukladow dzwiekowych z dobrym zasilaniem. Ale polecam nie wiecej niz 80% bo zacznie skrzeczec. niby drobiazg, ale jednak potrafi popsuc wrazenia dzwiekowe. Wiele plyt glownych i kart dzwiekowych robionych jest na ilosc nie na jakosc, ale inzynierowie lubuja sie w tym, aby wysilic do granic mozliwoasci uklady dzwiekowe. Nie przejmuja sie oni naszymi uszami, dla nich liczy sie odpowiedni znaczek na pudelku i cena za jaka mozna sprzedac. Owszem lepsze firmy, szczegolnie zewnetrznych kart dzwiekowych dokladaja wiecej staran, czesto takie karty maja tez zewnetrzne zasilanie, aby slaby port USB nie byl waskim gardlem.
@PaxHominibusBonaeVoluntatis
@PaxHominibusBonaeVoluntatis 4 жыл бұрын
Mam pytanie do wszystkich użytkowników spotify: Czy zauważyliście że utwory oddtwarzane są z takim "błyszczącym/ekscytującym" efektem ? Robiłem analizę widmową sygnału i porównywałem z utworami ściągniętymi ze spotify i odtwarzanych w innych playerach na systemie ubuntu linux 20.04. Nawet materiał ściągniety ze spotify brzmi inaczej niż ten sam odtwarzyany w aplikacji spotify. Nawet oryginalne płyty (porównywałem polskie zespoły ponieważ zagraniczne najczęsciej są nmasterowane w różnych wytwórniach na świecie i to może się bardzo różnić brzmieniowo). Okazywało się że oryginalna płyta CD na hi-endowym odtwarzaczu nie brzmi tak jak odtwarzana ze streamu spotify... A co takiego słychać. spotify przybliża wokal dodając alikwoty - o dziwo na analizatorze widma szumy powyżej 22khz są całkowicie wycięte a do 20kHz jest bardzo niewiele sygnału. Z oryginalnego CD góra ma mnóstwo szumów które ustępują sygnałowi "użytecznemu" z widocznym konturem "ciszy" (takie jakby pasmo ciche) - całość wygląda jakby było poddane ditheringowi. W spotify to jest wycięte i jakimś cudem rozszerzone pasmo ale szczyty przycięte i zaokrąglone (jak przy klipowaniu/kompresowaniu na lampach). Tajemniczy efekt który dodaje spotify powoduje uczucie spójności i większej ilości powietrza w utworach uwydatniając wokale, saksofony, wiolonczele, klarnety, oboje. Jest to dla mnie przedziwne ale jeszcze ciekawsza sprawa jest na windows 10. Tam spotify w webplayer gra jeszcze bardziej "ekscytująco" a aplikacja instalowana brzmi płasko i szaro jak tynk ;) kto za tym trafi. Sprawdź sam. Pozdrowionka!
@b.k.2804
@b.k.2804 4 жыл бұрын
Nie znam sie na tym, o czym się rozpisujesz,ale webplayer tez dla mnie brzmi lepiej niż aplikacja, slucham na linux mint. Jeszcze jedna korzyść z tego, ze na webplayerze działa adblock:)
@TranceBIKER
@TranceBIKER 5 жыл бұрын
A już chciałem kilka słów krytyki napisać ale sprawdziłem z którego roku filmik chociaż niedawno mi wyskoczył na proponowanych, ni ale w dzisiejszych czasach karty dźwiękowe są już o wiele lepsze nawet w laptopach(sam pamiętam dźwięki podczas przemieszczajacego się kuratora) dzisiaj karty dźwiękowe są wręcz odizolowywane od reszty Kamiński płyt głównych. Creative External 24 bit mam ją do dzisiaj bardzo się przydaje gdy mam ochotę zobaczeć film w 5.1 z laptopa na + jest to że wystarczy zasilanie z USB.
@Piterrrxd
@Piterrrxd 6 жыл бұрын
Karty na PCIE również eliminują zakłócenia pochodzące z innych podzespołów. Posiadam płytę z wyższej półki i ze względu na bardzo mocną sekcję zasilania procesora, na zintegrowanej karcie dźwiękowej są spore przebicia zakłóceń - od wspomnianych w filmie ruchów myszy, na dźwięku cewek z karty graficznej kończąc :) Karta na PCIE, w moim przypadku Creative RX, kompletnie wyeliminowała wszelkie zakłócenia. Mimo tego, że w dzisiejszych czasach montowane są przyzwoite karty zintegrowane, ich brzmienie w moim odczuciu i tak jest nijakie w porównaniu z dedykowaną kartą dźwiękową, takie sztuczne i bez "jaja". Do tego dochodzi oprogramowanie, które w przypadku integry zamiast poprawić barwę na naszych głośnikach/słuchawkach, tylko je dodatkowo psuje.
@sawogolec2286
@sawogolec2286 2 жыл бұрын
Witam, swietny film, przydal by sie film aktualizujacy, wlasnie stoje przed problemem podlaczenia rotel 1572 + focal aria 926 do kompa
@mootant
@mootant 2 жыл бұрын
DAC (chyba były o tym odcinki) jak Schiit Modi 3E/Modius podłączony przez USB do kompa i RCA/XLR do wzmacniacza.
@ArturWrona
@ArturWrona 6 жыл бұрын
Ja używam Linuxa, gdzie mam do dyspozycji PulseAudio, a odpowiednikiem ASIO jest JACK. Używam wewnętrznej karty (SB Audigy) i mam bardzo dobrą jakość.
@JesperKydster
@JesperKydster 5 жыл бұрын
A moja sb x-fi za cholerę nie chce grać. Nie mogę uzyskać poprawnego dźwięku na wszystkich kanałach i słychać szumy i trzaski, :)
@janekgagatek9007
@janekgagatek9007 5 жыл бұрын
Witam co pan myśli o filmie typu Audio z TV no i czy do TV można podłączyć zewnętrzną kartę muzyczną na usb, ewentualnie porównanie z audio z pc .
@escapader
@escapader Жыл бұрын
A co jest ze źródłem dźwięku ze Spotify lub TIDAL przesyłane bezpośrednio z iphone za pomocą adaptera kablowego do wzmacniacza ? Czy wówczas many jakość hifi czy nie ?
@Witoutas
@Witoutas 6 жыл бұрын
Przyznam, ze zawsze doceniam oraz zwracam uwagę na jakość utworu. Niestety z powody przyzwyczajenia zazwyczaj używałem Direct Sound. Mam w jednostce kartę dźwiękową ASUS X-onar 7.1 z powodu uszkodzenia tylko słuchawki SONY i słyszalna różnica na WASAPI Ex. ewent, 441 KHz, 24 bity w AIMP.
@Wojmistrz
@Wojmistrz 4 жыл бұрын
Sporo się zmieniło w tej kwestii. Czy nie warto by było zrobić aktualizację tego odcinka?
@EvanidusEvan
@EvanidusEvan 3 жыл бұрын
Jakość się poprawiła z 24bit na 32bit 96kHz i więcej zmian odnośnie kolejnych jakości i chyba to tyle.
@patrickc8007
@patrickc8007 3 жыл бұрын
@@EvanidusEvan Do tego obecne integry w komputerach są często świetnie odfiltrowane przed zakłóceniami.
@EvanidusEvan
@EvanidusEvan 3 жыл бұрын
@@patrickc8007 nie używam integry, jaka by nie była to i tak każda inna karta dźwiękowa będzie lepsza. Tak wiem że się zmieniło itd... ale poza cyferkami które odzwierciedlają to że aktualnie jest genialnie lepiej i oprogramowaniem które potrafi uzupełnić braki w zapisie, więcej zmian nie ma.
@mattfitkovsky
@mattfitkovsky 5 жыл бұрын
moja sugestia. Interfejs USB koniecznie z wlasnym zasilaniem...
@m.f.4574
@m.f.4574 7 жыл бұрын
Witam. Muszę przyznać, że ogromnie ubolewam, iż wcześniej nie natknąłem się na pański kanał 😀 Opisuje pan merytorycznie zagadnienia które za Pańskim pośrednictwem mogą rozbudzić nową pasję chociażby w artyście. Czy jest taka możliwość, lub może Pan przewiduje nagranie któregoś z kolejnych odcinków w których poruszone zostaną tematy konfiguracji urządzeń typu tablet, smartphone z systemem Android? Jakich używać plugin'ów które zechciałby Pan polecić i w jaki sposób zmaksymalizować możliwości takowych sprzętów? Serdecznie pozdrawiam, dziękując za wiedzę jaką dzieli się Pan z osobami dotąd "błądzącymi"
@marcelljshs9047
@marcelljshs9047 7 жыл бұрын
Możesz poruszyć temat wejść MIDI
@marekzawadzki2329
@marekzawadzki2329 5 жыл бұрын
Witam. A jak się ma do tego wszystkiego, podłączenie komputera przez usb bezpośrednio do wzmacniacza lub przez DAC ?
@lirick59
@lirick59 10 жыл бұрын
Akurat zainteresowałem się parę dni temu tematem sterowników dźwięku w Windows 7, i znalazłem informację że sami autorzy programu Foobar nie polecają używania ASIO, i nie zgadzają się że wpływa on na poprawę dźwięku. Cytuję: "Contrary to popular "audiophile" claims, there are NO benefits from using ASIO as far as music playback quality is concerned, while bugs in ASIO drivers may severely degrade the performance." W internecie krążą różne opinie, jedyni przysięgają że ASIO poprawia dźwięk, inni że nie ma różnicy, a jeszcze inni że nawet pogarsza, sam już nie wiem w co wierzyć.
@Jacek..
@Jacek.. 6 жыл бұрын
Mam pewien problem z dźwiękiem. Zakupiłem rejestrator audio Olympus LS-12 do nagrywania audio mobilnie i jako interfejs audio plus mikrofon do kompa. Problemem są szumy po podłączeniu do kompa stacjonarnego z Win 7. Próby robię na Audacity. Jako host wybieram WASAPI (na innych jest to samo). Gdy podepnę mikrofon krawatowy stereo do rejestratora, szumy są jeszcze większe. No i o innej charakterystyce (mniej przyjemne) bo to mały mikrofonik. Dźwięk potem z PC puszczany jest przez kartę Esi Juli@ dwoma czinczami na wzmacniacz Sony, który potem puszcza na kolumny. Omijałem nawet kartę Esi i podpiąłem rejestrator pod wzmacniacz bezpośrednio ale jest to samo. Szumu praktycznie nie ma gdy ten sam mikrofonik krawatowy podepnę do karty zintegrowanej realtek hd audio. Jakość samego dźwięku marna i jest ciszej ale szumów nie ma. Nawet po normalizacji niesłyszalne i linia cienka jak włos gdy cisza. Ktoś podpowie w czym rzecz i czy coś da się z tym zrobić? Wydałem kupię kasy na ten rejestrator i mam mieszane odczucia, bo do kompa się nie sprawdza.
@TEHNIKBeatz
@TEHNIKBeatz 8 жыл бұрын
Do produkcji muzycznej ciągle używam WinXP 32-bit... mam kartę wew. ESI Juli@ i nigdy nie miałem żadnych problemów ani z zakłóceniami które mogłyby pochodzić z wnętrza komputera ani z jakością odtwarzanego i rejestrowanego dźwięku. Wydaje mi się że duże znaczenie mają tu przetworniki takiego interfejsu niż sam sterownik. Ja używam firmowych ster. ze strony ESI. Mikser systemowy windowsa przy ASIO rzeczywiście jest pomijany ale u mnie regulator od głównej głośności nie ma wpływu na poziom. Może być zarówno u góry jak i u dołu. Nie ma wpływu na głośność. Ma za to wpływ panel z mikserem od ESI Juli@.
@darekossowski4435
@darekossowski4435 5 ай бұрын
Od filmiku minęło już nieco czasu, ale zapytam z prośbą o poradę. Otóż od czasu kiedy przesiadłem się na win 11 podczas odtwarzania muzyki co pewien czas słychać trzaski. Wyeliminowałem wadliwe działanie głośników, wzmacniacza , słuchawek, czy zewnętrznej karty dźwiękowej. A więc wina musi być po stronie komputera. Gdzieś tam wyczytałem, żeby ustawić najwyższą opcję zasilania, kupić wysokiej klasy listwę, wymienić kable cinch itp. Niestety bez rezultatu. Zakłócenia te odbierają przyjemność słuchania muzyki zarówno z dysku komputera ,z płyt, czy z KZbin. Bardzo proszę o poradę jak to wyeliminować.
@WalczewskiMarej
@WalczewskiMarej 5 ай бұрын
Może w następnym kroku wyeliminuj mixer systemowy. Opdal np. foobar ustaw e trybie bitperfect i sprawdź.
@darekossowski4435
@darekossowski4435 5 ай бұрын
Dziękuję :) Używam Winampa i na razie sprawuje się znakomicie
@WalczewskiMarej
@WalczewskiMarej 5 ай бұрын
@@darekossowski4435 Jak znajdziesz przyczynę to napisz jestem ciekaw , u mnie na Win11 żadnych trzasków nie mam , używam karty dźwiękowej zewnętrznej po USB
@mirosawmiskiewicz1366
@mirosawmiskiewicz1366 5 жыл бұрын
ten sam interfejs mbox2 i mic behringer c1, pod różnymi pc z win10 dużo szumu nagrywa, a pod starym macmini2.1, minimalne, nic nie kombinowałem w windowsem, kombinować z PC z windowsami kiedy nam i tak wentylatory zagłuszają... chłodzenie mac mini żadko kiedy jest słyszalne
@byszovd
@byszovd 10 жыл бұрын
A czy bedzie jakis odcinek poswiecony glosnikom / wzmacniaczu (glosniki z wbudowanym wmacniaczem?) do komputera. Niby temat do wywnioskowania z poprzednich odcinkow ale jestem ciekaw co w tej sprawie powie znawca.
@drhakim8365
@drhakim8365 2 жыл бұрын
Edifiery lub JBL i kropka . Działa wspaniale.
@zbigniewwawrzczak1319
@zbigniewwawrzczak1319 Жыл бұрын
jestem nowicjuszem w temacie audio video. Kupiłem odbiornik kina domowego Yamaha RX-V6a w zestawie z głośnikami 5.1. Używam laptopa do ogladania filmów i muzyki. Pytanie pewnie zapewne nie raz wałkowane ale nie mogę się doszukać odpowiedzi. Czy HDMI z laptopa to optymalne złącze dla moich potrzeb ? Jak poprawić jakość dzwięku wykorzystując tylko HDMI z laptopa ? Lub jak w ogóle poprawić jakość dzwięku. Będę wdzięczny za pomoc i wybaczcie mi dla Was może banalne pytanie
@Mafadaka4
@Mafadaka4 8 жыл бұрын
mialem xonara ST i nie mialem zadnych problemow nawet na sluchawkach przy wiekszej glosnosci
@dozerjohn
@dozerjohn 9 жыл бұрын
A gdyby tak zaizolowac mechanicznie karte audio jakos? Ot zrobic jakis ekran aluminiowy z izolacja.
@dozerjohn
@dozerjohn 9 жыл бұрын
Chyba czasem stosuja z tego co potem wyczytalem, w komputerach na ktorych ludzie miksuja audio zawodowo. Moj Audio in Motion 808 lapie troche szumu prawdopodobnie to sie zastanawiam, chociaz nie jestem pewien czy to przy kablach czy przy samej karcie.
@EkoKolo_Katowice
@EkoKolo_Katowice 8 жыл бұрын
Któreś X-Fi czy asus xonar były w wersji w metalowej obudowie . nadal zasilanie zakłóca .
@omeleq
@omeleq 4 жыл бұрын
Jaka karta muzyczna jest dobra do dzwięku w filmach 7.1 na małych jackach ? Lub cinch.
@pllevi
@pllevi 8 жыл бұрын
Te zabawy z ASIO do odsłuchu MP3 z PC to może jeszcze nie choroba mózgu jaką jest audiofilia ale jest blisko. Nie dość, że implementacja jest marna w przypadku większości kart to w porównaniu ze standardowym wyściem daje zero-zero-nic. Takich rzeczy używa się gdy komputer ma miksować wiele ścieżek audio a nie do odsłuchu MP3 - nie dajmy się zwariować.
@TEHNIKBeatz
@TEHNIKBeatz 8 жыл бұрын
+Mariusz Zieliński (levi) Rzeczywiście zgadza się! Do słuchania mp3 z odtwarzacza, ASIO nie jest potrzebne ale w aplikacjach DAW przy miksowaniu utworu i obsłudze instrumentów VSTi tak. Chociażby dlatego by zredukować opóźnienie dla A/D i D/A. Ważna rzecz przy graniu j rejestrowaniu midi z kontrolera. Do tego ASIO omija jakby cały interfejs windowsa.. znaczy się mikser i jego sterowniki.
@pichu-michu
@pichu-michu 8 жыл бұрын
Powiem tak, niewielka inwestycja na tym polu: dobre słuchawki oraz zewnętrzny interfejs audio (np. www.musicexpress.pl/pl/product/10635,tascam-us-2x2-usb-interface-audio-2-in-2-out), pozwala za około 1000 zł uzyskać system odsłuchowy o wysokich parametrach. Mało tego, dodatkowo, gdy już mamy taki interfejs, dokupujemy studyjne głośniki aktywne (np. www.musicexpress.pl/pl/product/7761,krk-rp-6-g3-monitor-studyjny-aktywny-klasyka) za około 1800 PLN, otrzymując dość mocny zestaw, jakością dźwięku bijący na głowę nawet kilkukrotnie droższe tradycyjne zestawy z tradycyjnej linii "audiofilskiej". Myślę, że to jeszcze zbyt mało znany i niedoceniany sposób na skompletowanie dobrze brzmiącego zestawu audio, dlatego uważam ten wątek za bardzo ciekawy. Warunkiem wyjściowym jest oczywiście dobry plik dźwiękowy. Na takiem zestawie naprawdę słychać, czy odtwarzany jest mp3 bądź flac. Sam posiadam podobny zestaw, mniej więcej za około 7000 PLN (Interface MOTU + kolumny aktywne z ADAM Audio), który zapewnia naprawdę doskonałą jakość dźwięku w paśmie od 30 Hz do 50 kHz, dlatego trochę z rozbawieniem śledzę dyskusje np. na temat kabli za 7000 PLN, kolców pod kolumny czy też właśnie takich gadżetów za 5000 PLN jak Quantum Energy Enhacer ;) ...
@Alabastrova
@Alabastrova 10 жыл бұрын
bardzo fajne
@ESEMI0015
@ESEMI0015 5 жыл бұрын
Ja mialem kilka sound blasterow wewmatrz taniegi PC I nigdy nie mialem zaklucen z innychzrodel komponentow komputera
@norbertolo1232
@norbertolo1232 10 жыл бұрын
ja mam katre zewnętrzną usb i dopiero wzmacniacz i kolumny.
@ryszardbajorek5226
@ryszardbajorek5226 6 жыл бұрын
pytanie laika, wszystkie podpięcia takie same z tą różnicą, że na LG32" było dobrze, a na nowym LG Smart mam taką moc, że kolumny rozrywa
@WhiteToss
@WhiteToss 10 жыл бұрын
Warto było by jeszcze wspomnieć o programach do optymalizacji odtwarzania audio z komputera jak np. Fidelizer.
@drhakim8365
@drhakim8365 2 жыл бұрын
Kubański optymalizator Fidelizer Castro US Be- 5 USD .
@dominikwujek4126
@dominikwujek4126 9 жыл бұрын
0:19 Po lewej Tannoye i czyżby to EM-1? :D Świetny ten kanał tak btw!
@drhakim8365
@drhakim8365 2 жыл бұрын
BTW = Bede Twoim Wrogiem
@Wonski39
@Wonski39 7 жыл бұрын
Jaką polecał by pan kartę dźwiękową na pci-e do pc ?
@enhncr
@enhncr 10 жыл бұрын
Bardzo dobry odcinek. Zero pseudo-audiofilskiego-bełkotu i czary mary o wpływie kabli na jakość dźwięku:) Zgadzam się jednak z tym, że ograniczanie się do M$ i Apple jest nie fair. Odkąd pamiętam (od 98 roku) dźwięk w Linuksie był znacznie lepszy od tego w Win. Beat perfect mamy chyba na dzień dobry. Autor w ogóle nie odnosi się do świetnego formatu ogg, który bije mp3 chyba w każdej dziedzinie za wyjątkiem rozmiaru pliku. Niestety nie zgodzę się co do MUSU korzystania z zewnętrznej karty. Autor zapomina, że stosowanie SSD i bezwentylatorowego HTPC zbudowanego z komponentów z jak najwyższej jakości + Asus Xonar ze swoim zasilaniem z molexa pozwala na uzyskanie rewelacyjnych efektów. Zasilacz musi być HighEnd, płyta, obudowa aluminiowa, itd. Bez kompromisów. No i Xonar także najnowszy. Można tez pokusić się o profesjonalne karty muzyczne. Można zrobić INNE rzeczy:) możliwości jest sporo, ale trzeba pamiętać o zasadach :) Pozdrawiam serdecznie miłośników audio, a nie pozdrawiam audio-oszołomów myślących że słyszą różnicę pomiędzy flac a wave :)
@dawidmaek4078
@dawidmaek4078 5 жыл бұрын
witam mam pytanie , chcę kupić kabel optyczny toslink mini jack digital ,po to żeby podłączyć pc z wieżą.Pc ma wyście analogowe jack ,a wieża digital in , poprostu chcę uzyskać lepszą jakość dźwięku,obecnie pc z wieżą jest podłączony zwykłymi cinch jack .. czy ten sposób można uzyskać lepszą jakość dźwięku?? Wieża to Denon m 39
@karolrogalski5761
@karolrogalski5761 4 жыл бұрын
Przydało by się odświeżyć temat. Obecnie walczę z dźwiękiem przesyłanym przez hdmi
@damianox9
@damianox9 6 жыл бұрын
W windows 8.1 rt nie odnotowalem pogorszenia jakosci dzwieku nawet przy 5% glosnosci.
@szponiasty
@szponiasty 5 жыл бұрын
Nie prościej kupić kartę dźwiękową, która sprzętowo wszystko to obsługuje? Np leciwy ASUS Xonar DX?
@danielode1666
@danielode1666 8 жыл бұрын
Jest sens podłączania wzmacniacza lampowego do wyjścia cyfrowego w karcie muzycznej?
@igorstaszak133
@igorstaszak133 7 жыл бұрын
dobra dobra ale jaka polecasz karte :P? czy sa jakies odbiorniki na bluta? o tych parametrach??
@jacekd1230
@jacekd1230 5 жыл бұрын
Z moją kartą zewnętrzną Creativa zauważyłem, że duże znaczenie ma sam kabel USB. Po przetestowaniu kilku kabli trafił się jeden na którym nie słychać trzasków itp. Kabel dołączony do karty okazał się jednym z najgorszych. Nie wiem czy to normalne, czy mam jakąś wadliwą kartę, a może to mój laptop. Jak by ktoś miał problemy z pojawianiem się trzasków na karcie zewnętrznej to może być to być kabek USB.
@tomaszukaszyk2301
@tomaszukaszyk2301 4 ай бұрын
Zgadza się, mam kartę zewnętrzna SoundBlastera i na 5 kabli usb które mam dobrze gra tylko na jednym, starym nawet nie pamiętam już od czego był ten kabel.
@majstersc9188
@majstersc9188 5 жыл бұрын
Jaki poziom sygnału wyjściowego daje zwykła karta dźwiękowa realtek hd audio( chodzi mi ile mV)? Otóz mam wzmacniacz Fonica PA1801( max sygnał wejściowy 300mV) i głośność mogę regulować tylko do 1/2 obrotu bo powyżej dźwięk jest przesterowany.
@ukaszkoziarski2875
@ukaszkoziarski2875 5 жыл бұрын
Witam wszystkich. Zwracam sie z prosba o pomoc. Gdy podlczam pod komputer kablem aux wieze, szumia mi glosniki i nie gra muzyk. Gdy puszcze radio z tej wiezy wszystko gra. Dla sprawdzenia podlaczalem glosnik jbl3 pod kompa przez aux i dziala. Podlaczylem rowniez przez inna wieze przez aux do kompa i tez nie graja glosniki... Pomocy o co chodzi???
@krzysiekm1641
@krzysiekm1641 Жыл бұрын
a system toslink optyczne wyjscie z komputera nie sprawdzilo sie
@marcincinal9001
@marcincinal9001 2 жыл бұрын
ja mam daca zewnętrzny p[rzetwornik podłaczony kablem usb do kompa a dac do wzmancaicza rca
Tajniki filtra loudness [Reduktor Szumu] #231
19:02
ReduktorSzumu
Рет қаралды 54 М.
TELEWIZOR POD PC
14:25
Ziemniak
Рет қаралды 194 М.
-5+3은 뭔가요? 📚 #shorts
0:19
5 분 Tricks
Рет қаралды 13 МЛН
24 Часа в БОУЛИНГЕ !
27:03
A4
Рет қаралды 7 МЛН
Czy potrzebna Ci karta dźwiękowa?
13:25
moreleTV
Рет қаралды 76 М.
Audiovoodoo, cz.1 - Odc.8 [Reduktor Szumu]
14:26
ReduktorSzumu
Рет қаралды 226 М.
Bass-reflex: SZCZERA PRAWDA [przystępnie i zrozumiale]
20:43
Lampa czy tranzystor ? [Reduktor Szumu] Odc.130
23:14
ReduktorSzumu
Рет қаралды 290 М.
Oto sposób na lepszą jakość dźwięku!
10:17
TechnoStrefa
Рет қаралды 70 М.
Konrad Siemientkowski Muzg Audio - Reference DAC-01S
22:05
obiektywnie o audio
Рет қаралды 10 М.
Stereofonia [Reduktor Szumu] #143
16:27
ReduktorSzumu
Рет қаралды 54 М.