Annyit még hozzátennék, hogy arra mindig figyeljünk, hogy az arcunkhoz ne érjen hozzá a pipetta, mert akkor a bacik, amik a bőrünkön vannak bekerülnek a szérumokba ( a videóban látszott, hogy nem ér az archoz, de nem lett kihangsúlyozva, és lehet, hogy kezdő bőrápolóknak ez nem egyértelmű, főleg, hogy sajnos elég sok a közösségi oldalakon látható videóban a lánykák az arcukhoz nyomják a pipetta végét...). Egyébként szuper hasznos videó lett! :)
3 жыл бұрын
Köszi, Judit :) Igen, ez tök jó kiegészítés, mert tényleg fontos erre külön odafigyelni, és valóban nem hangsúlyoztam a dolgot :/Örülök, hogy a videóban sikerült a bőrhöz érést kikerülnöm, kamera előtt kihívás volt :D
@krisztinabezzeg44462 жыл бұрын
Uh ez a videó most nagyon sokat segített nekem 😊 Jól gondoltam, hogy én nagyon sokat használok mindenből 🤣
@reginatoth83703 жыл бұрын
Nagyon hasznos video koszonjuk Nektek❤️ Halas vagyok az infokert 🤍
@littleblack57032 жыл бұрын
Nagyon jó és igazán hasznos videó. Nagyon szépen köszönjük.
@krisztinahorvath89783 жыл бұрын
Köszi!Nagyon szeretem a csatornát!🌷
@ritamarticsak88082 жыл бұрын
Köszi ,erre pont jókor bukkantam rá,most szeretnék kialakitani egy komplekszebb bőrápolást.Az lenne a kérdésem hogy szérumokból milyet használjak? Retinol,kollagén,hialuron?
@evaengelhardt60333 жыл бұрын
Nagyon szuper és hasznos videó! :) Esetleg várható egy bemutató videó az új márkátokról a Skintegráról? Már megvettem az olajos lemosót belőle, nagyon szeretem! még kinéztem egy két másik terméket is tölük, de szuper lenne egy videó róla! :) Köszi
3 жыл бұрын
Hú, még nem gondolkodtunk rajta, de felírjuk az ötlettárba :)
@jokesmokes20472 жыл бұрын
Sziasztok! Nagyon hasznos és egyszerű videót raktatok össze :) Sokat segített. Nekem fennmaradt egy olyan kérdésem, hogy a különböző termálvízes spay-ket mikor használjam? Eddig a hidratálóm után és a fényvédő előtt használtam, jó így vagy változtassak rajta?
2 жыл бұрын
Szia! Rétegezni mindig a textúra alapján érdemes; a könyedebb, vizesebb állagoktól, a sűrűbb és/vagy olajosabb állagok felé haladva. Ebből kiindulva tehát a vizes spray-ket a legelső lépések egyikeként érdemes bevetni, a lemosás után, de még a szérumok (ha vannak) és krémek, fényvédő előtt. :) Erről a témáról is készítettünk már videót, ha esetleg bővebben érdekel, érdemes megnézni: kzbin.info/www/bejne/oZebep58rZpnr7c
@furtocske3 жыл бұрын
Sziasztok, nem tudom mennyire teszem jól vagy nem jól, de én este lemosás (és 2-3 naponta a PC hámlasztó) után az Advanced Replenishing Toner-ből a tenyerembe löttyintek és hozzácseppentek 2-2 csepp GG B-bomb-ot és HA 5 Rich-et. Ezt a hármat elegyítem a tenyereimet összesimítva és ezt lapogatom fel az arcomra + nyakamra. Utána jöhet az A-Game és a hidratáló. Úgy tudom -remélem, jól-, hogy ez a 3 (toner + nia + hialuronsav) jól megférnek egymással, az állaguk is eléggé hasonló, így hamarabb megvagyok a rutinnal, mintha egyesével rétegeznék.
3 жыл бұрын
Sokan szokták keverni a dolgokat, és ezek nekem is jónak tűnnek együtt. Egyébként valóban időt spórolhatsz vele, csak fontos az is, hogy az ember odafigyeljen rá, mit mivel kever (pl hámlasztót és fényvédőt nem érdemes semmivel).
@furtocske3 жыл бұрын
Köszönöm! Igen, a hámlasztót és a fényvédőt mindig magában viszem fel és mindkettő után várok 10-15 percet. :)
@bencevass3 жыл бұрын
Köszi a videót! Nekem az lenne a kérdésem, hogy a lépések között mennyit kell várni: pl. akkor lehet a következő lépést amikor már teljesen beszívta bőr a folyadékot, csak utána lehet folytatni, vagy mehet-e közvetlenül egymás után, akkor is ha még kicsit nedvesebb a bőr?
3 жыл бұрын
Ez kicsit attól függ. Hámlasztónál fontos, hogy száraz bőrre vidd fel, és várd meg, míg teljesen beszívódik, ez olyan cc 2-3 perc, és csak utána haladj tovább, de a többinél, háát, szerintem olyan 90%-os beszívódottság már elég :)
@Csilla71 Жыл бұрын
Én még ilyet nem hallottam hogy c vit. Szérum után jön a hamlaszto! Miert??
@aranyhaju3 жыл бұрын
Sziasztok! Köszi a videót, hasznos volt, és volt benne, ami meglepett (én évek óta a "folyékonyabbtól a sűrűbbig" elvét követve tonert használtam reggeli lemosás után először, és azután a C-vitamint) :O Egy kérdésem lenne a lemosással kapcsolatban: esténként két lépésben mosok arcot (micivíz, majd géles lemosó), reggelente pedig csak a géllel. Korábban is hallottam már tőletek, hogy reggel elég lehet a langyos víz, azonban az én bőröm nagyon zsíros, egy éjszaka alatt bőven termel annyi olajat, amennyi vízzel már nem tisztítható le rendesen, illetőleg telente a hideg fürdőben langyos víz sincsen azonnal XD azon gondolkodtam viszont, hogy vajon a csak géles lemosó helyett csak micellás vizes reggeli lemosás (utána természetesen vízzel leöblítve) nem lenne vajon kíméletesebb? Ti miért a másik, általam is használt kombót ajánljátok? Előre is köszönöm a választ! :)
3 жыл бұрын
Alapvetően a micellás víz is jó lehet, ha neked kényelmesebb. Nem vagyunk a mici víz ellen egyáltalán, szóval nincs kőbe vésett szabály ebben, ahogy szimpatikus, ha reggel jobban esne a micellás, akkor mehet az :)
@aranyhaju3 жыл бұрын
@ Köszönöm a választ! Igaziból elsősorban arra irányult volna a kérdésem, hogy a micivíz kíméletesebb-e egy géles lemosónál (tudom, ezt így általánosságban nehéz), ha már muszáj nagyobb lemosást végeznem reggelente is, inkább azzal csinálnám a reggeli, egylépéses kört, ami jobban kíméli a bőrömet. Köszi még egyszer! :)
@dianapogacsas31003 жыл бұрын
Nagyon jó videó! 😊 Engem az érdekelne még hogy esti rutinba hova tegyem a retinol, mert nekem a geek and gorgeous 0.5%retinolja van meg ami az olajos. És mivel szérum de ugyanakkor olaj is, nem tudom, hogy inkább a szérumok sorába vagy inkább a hidratáló után tegyem e fel, mert a hidratálo krémem, ami az utolsó lépés az esti rutinomban az vizes állagú. Nagyon örülnék neki ha tudnának segíteni, előre is köszönöm! 😊
3 жыл бұрын
A The Ordinary-re gondolsz, ugye? Igazából, erről megoszlanak a vélemények :/ A retinol jobban hasznosul, ha kevesebb dolog van alatta, ez indokolja, hogy hidratáló előtt vidd fel, viszont olajos, ez pedig indokolja, hogy utána... Ami neked személy szerint jobban beválik, úgy csináld, ha pedig zavar ez a probléma, akkor érdemes loiton állagú retinoidra váltani, pl: skinsmart.hu/arcapolas/szerumok/retinolos-szerumok/advanced-retinoid-2-dd.html vagy skinsmart.hu/arcapolas/szerumok/retinolos-szerumok/a-game-5.html
@kingakinga29783 жыл бұрын
Sziasztok! Köszi a hasznos videót! Tudom nem kapcsolódik a témához, de az lenne a kérdésem, hogy a ricinus olaj arcravaló kozmetikumokban nem erősíti az arcon a szőrőket/ pihéket? Egy fényvédőt néztem ki, amiben a ricinus olaj az első helyen van az összetevő listában. Előre is köszönöm a választ!
@alexandrafazekas93703 жыл бұрын
Köszi a videót, szuper hasznos volt. Azt szeretném kérdezni, hogy (én) reggeli rutinban használok hialuront és c vitamint is (G&G-t) első lépésként nedves bőrre a hialuront utána a c vitamint. Ez így rendben van? Köszi a választ 🥰😊
3 жыл бұрын
Szia, érdemes inkább úgy csinálni, hogy arctisztítás után a száraz bőrödre a C vitamint viszed fel, megvárod, míg beszívódik, és utána jöhet a hialuron. A hialuron szérumhoz nem szükséges nedves bőr, a szérum vizet is tartalmaz már magában :)
@annamariasimon14373 жыл бұрын
Szia nagyon szép köszönöm videót hasznos volt nekem.
@zotterors Жыл бұрын
Köszi a videót! Az jutott eszembe, hogy télen is ugyanannyi fényvédőt használtok, mint nyáron? Vagy a faktorszámmal játszotok inkább?
Жыл бұрын
A mennyiség nem változik, inkább a faktorszámot lehet variálni, télen szuper az SPF 30 is! :)
@lauraevatoth92103 жыл бұрын
Szia! A fényvédőből én a két ujjas megoldást hallottam, szerintem az kicsit érthetőbb is, mert ugye csak felvisszük a két ujjra és úgy kenjük fel fokozatosan. :) Egyébként ha a fényvédőből a "kötelező mennyiség" felét használnám, akkor semmennyit sem védene?
3 жыл бұрын
Igen, a két ujjas hasonlat is jó (amit én magamban nyuszifül-mennyiségnek nevezek :D), köszi :) Ha feleannyi fényvédőt használsz, akkor a védelem is csökken. Labmuffin írt erről egy tök szuper cikket: labmuffin.com/spf-changes-how-much-sunscreen-use/ -- amiben leírja, hogy ha feleannyi fényvédőt használsz, mint az ajánlott, akkor a védelem valahol az 1/3 és 1/2 között fog mozogni. Ezért is jó "trükk", ha nem bízol abban, hogy kellő mennyiséget fel tudsz vinni, hogy magasabb faktorszámút választasz :)
@MrTeknics3 жыл бұрын
Hello, kipróbáltam a hype-olt Cerave habzó arclemosó + Cerave Moisturizing Lotion kombót és az arclemosó egész jó, de a lotion eléggé csípi az arcom, ami szerintem nem normális dolog, ezen kívül én úgy látom kb semmit nem ér. Ez mitől lehet? Gondolom hagyjam abba utóbbi használatát. Előre is kösz a választ, üdv!
3 жыл бұрын
Ha valami csípi a bőrödet, az általában nem jót jelent, főleg, ha nem egyszeri az eset, hanem folyamatos. Elképzelhető, hogy egyénileg érzékeny vagy valamelyik összetevőre, szóval ha nem múlik a dolog, akkor függeszd fel, és keress másik terméket, igen.
@MrTeknics3 жыл бұрын
@ Köszi! Kipróbáltam a Cetaphil intenzív hidratáló krémjét helyette(főleg, hogy 80% akcióban volt)és az jó. ...ha esetleg másnak is csípne a Cerave Lotion...
@ginbo333 жыл бұрын
Nagyon hasznos kis videó ez, köszi
3 жыл бұрын
Nincs akadálya a spot treatment dolgoknak, de nem mindenhol a legjobb megoldás. Ha csak a T-vonalad mitesszeres, akkor a hámlasztó és a B-Bomb teljesen jó csak oda, bár pl a hámlasztót szerintem azért heti 2x felviheted az egész arcodra, mert jót tesz, segíti az egészséges pórusműködést :) aPAD, Matryxl és G-Game mehet mindenhova, ezzel csak jót teszel magadnak (utóbbi kettővel a 10-15 évvel későbbi magadnak :))
@ginbo333 жыл бұрын
@ koszonom 😍😍 neha pont ilyesmit csinaltam, csak bizonytalan voltam benne, hogy mi is az igazi 😁 akkor ezentul celtudatosabban teszek igy, nagyon koszi a valaszt!
@Betti951003 жыл бұрын
Sziasztok! PC C15 Booster/GG C Glow és NIOD Survival 0 közé mehet BHA hámlasztó? Egyik sem üti egymást? :)
3 жыл бұрын
A C Glow után a BHA okés, én is így szoktam. A Survival 0 tartalmaz SOD-ot, ami a savakat annyira nem szereti, de ha vársz közöttük valamennyit, vagy esetleg BHA után még rétegzel valamit, akkor egy kicsit "törvénytszegve" szerintem mehet. Jó ötlet például egy súlytalan tonikot tenni BHA mögé, vagy egy hialuronszérumot. Amikor Survivalozom (most éppen nem, de ősszel/télen általában igen), én így szoktam csinálni.
@Betti951003 жыл бұрын
@ Köszönöm!
@emesejomaaneszilagyi93523 жыл бұрын
Sziasztok! 😊 Én csak érdeklődni szeretnék: A c-vitamin szérumot és a hámlasztót (jelenesetben BHA) azért nem szokták együtt ajánlani használni, mert irritálhatja a bőrt vagy azért, mert gyengíthetik egymás hatását? 🙂 Hálistennek nem érzékeny a bőröm, viszont nagyon miteszeres, úgyhogy szüksége van rá, hogy a BHA teljes erőbedobással hathasson rajta. 😁 Előre is köszönöm! 🥰
3 жыл бұрын
Alapvetően nem egy szabály, hogy nem használhatod őket együtt, egyáltalán (én is azt teszem), csak ha érzékenyebb a bőröd, akkor sok lehet a kettő együtt (ha valóban érzékeny, persze önmagában bármelyik egyedül is sok lehet). Én először használom a C-vitamint, utána a BHA-t. Egyébként inkább ezen szokott menni a vita, hogy melyik jöjjön előbb, és van aki így, van, aki úgy csinálja :)
@emesejomaaneszilagyi93523 жыл бұрын
@ köszönöm szépen a választ ❤️
@e14anad3 жыл бұрын
Szia! Ngayon jó, informatív videók, éppen próbálok magamnak összetenni egy rutin megfelelő termékekkel, mert korábban eddig semmi ilyesmit nem csináltam. Esetleg tudnátok olyan videót csinálni, amiben pl a szérumokról/emulziókról beszéltek, hogy mi mire jó, milyen sorrendben termékajánlásokkal együtt? :)
@csilla93523 жыл бұрын
@e14anad Rengeteg szérumos videójuk van, amiben elmondják a lányok, melyik hatóanyag mire jó, mit érdemes tőle várni, milyen sorrendben kell használni a termékeket. Illetve, termékajánlás is van minden skinsmartos videóban. Csak figyelmesen! 😉
@e14anad3 жыл бұрын
@@csilla9352 köszi, akkor majd kikeresem őket.
3 жыл бұрын
@@e14anad Nézd csak, ez ugyan nem azt foglalja össze, mi mire jó pontosan (ilyet ezt a szekciót böngészve, a cikkekben videókkal együtt találsz: skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok), de szuper kiindulás, hogy mit érdemes kipróbálnod pl. ha pattanásokkal vagy éppen ráncokkal küzdesz: kzbin.info/www/bejne/bJ6tY3x7erCii9U -- illetve, szintén klassz kiindulás a rutinvarázsló is: rutin.skinsmart.hu/ -- ha pedig szeretnéd, nagyon szívesen segítünk összerakni Neked egy rutint :) Ehhez írj nekünk a hello@skinsmart.hu címre, és segítünk :)
@boglarkapongracz41353 жыл бұрын
Sziasztok, újra egy nagyon hasznos videó. Tudnátok tanácsot adni hogy az The Ordinary 0.5 % Retinol-t mivel használhatom hogy ne "grízesedjen" amikor felkenem és hova rakhatom as esti rutinomban? Előre is nagyon köszönöm a választ. ☺️
3 жыл бұрын
@@boglarkapongracz4135 Én az esti hidratáló elé tenném, a többi szérum után. Az, hogy kinek hogy viselkedik a bőrén egy picit egyénfüggő is, úgyhogy sajnos nem tudok általános szabályt mondani, és attól is függ, hogy milyen bőrprobléma áll a fókuszodban. Pl ha anti-aging, akkor mondjuk amit én próbálnék, esti rutinban: lemosás -- hámlasztó (ha használsz, de a retinol miatt ugye gyengéd legyen, vagy az is jó, ha reggelre teszed) -- hidratáló tonik -- peptide szérum (pl. TO Matrixyl) -- a retinolod -- esti hidratáló, bőrtípus szerint. De ez csak egy gondolat. Ha grízesedik, amit még tehetsz: az esti hidratálódba cseppentesz belőle a tenyeredben, és úgy viszed fel a bőrödre, vagy válts emulziós retinoidra, pl: skinsmart.hu/arcapolas/szerumok/retinolos-szerumok/a-game-5.html vagy skinsmart.hu/arcapolas/szerumok/retinolos-szerumok/advanced-retinoid-2-dd.html
@adelvinkovics92923 жыл бұрын
Szia! Most kezdtem a "tudatos bőrápolást" és kicsit el vagyok veszve. Eddig csak alaprutint sikerült összerakni úgy ahogy. Így egy olyan kérdésem lenne, hogy most megvettem a The Ordinary - Azelaic Acid Suspension 10% -t , ezt lehet minden este használni? Illetve van amivel nem lehet használni majd? (később BHA szeretnék még)
3 жыл бұрын
Szia, üdv a tudatos bőrápolásban :) Igen, az azelaint tudod mindennap használni, hogy a reggeli vagy esti rutinba illeszted-e, az rajtad múlik, azon, hogyan a legkényelmesebb használni. BHA-val tökéletesen passzol, és más sincsen, amivel ne szeretnék egymást. Az azelain elég barátságos :) Nézd csak, mutatok egy hasznos posztot arról, mit mivel jobb nem együtt használni: instagram.com/p/CPaXsCAhaaR/
@csilla93523 жыл бұрын
Nagyon szuper videó lett! 😊Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy számomra egy géles és egy emulziós szérum a legjobb opció, több szérum már sok lenne a bőrömnek (az A-game állaga különösen tetszik, esetleg terveztek hasonló állagú GG szérumokat, akár AOX szérumot?). Illetve, láttam, hogy a PC bevezeti az európai piacra is a PC Omega+Complex Cleansing Balm-ot. Esetleg nálatok is kapható lesz? 😊
3 жыл бұрын
Köszi :) Igen, az egy gél + egy emulzió nagyon komfortos tud lenni :) Egyelőre egy géles szérum van készülőben, géles-vizes, de selymes, de igen, én is nagyon szeretem az A-Game állagot :) Az Omega Cleansing Balmot tervezzük, persze, várjuk is, mihelyst lehet, nálunk is lesz :)
@csilla93523 жыл бұрын
@ Szuper, köszönöm! 😊 Új GG szérum! 😍 Akkor sok minden lesz ebben az évben, amit várhatunk (szérum, fényvédő és hidratáló). I can't wait to see these products! Nagy rajongója vagyok a PC Omega line-nak, kíváncsi leszek a lemosóra is! 😊
@doriczulak14703 жыл бұрын
Hát. Én szerintem 4-5-szörös mennyiséget használok a szérumokból és hidratálókból. 😆 Nekem egyből “megeszi” a bőröm őket, főleg az első szérumot, el se tudom képzelni hogy maradéktalanul jusson mindenhova egy ilyen kis pici mennyiségből, mielőtt beszívódna... 🤔🤷🏼♀️😁
3 жыл бұрын
Tényleg? Hát, mindenkinek a bőre azért más és más, teljesen elképzelhető, hogy Neked ennyire még meg sem rezdül a bőröd. A videóban egyébként a konszenzusos mennyiségeket mondtam/mutattam az alapján, nálunk ki mennyit használ, illetve az alapján, hogy máshol (például a márkáknál) mennyi a bevett ajánlott mennyiség. De ha Neked megvan a saját ideális mennyiséged, az a legjobb :)
@doriczulak14703 жыл бұрын
@ a harmadik szérumnál, vagy az arra jövő krémnél azért már a "kényszeresség" is játszik, látni, érezni akarom, hogy minden négyzet milliméterre jut mindenből, mielőtt beszívódik. :D De valóban, így vált be. Persze, ennek szó szerint is ára van, mert szinte "eszem" a szérumokat, pl. amit minden nap kenek, az egy hónap alatt elfogy... Meg ugye reggel esélyem nincs szérumozni, akárhogy próbálok spórolni a mennyiséggel, nem tudom elképzelni, hogy a hidratáló, fényvédő és alapozó alá még bármi beférjen kukacosodás nélkül, ezeket is épp elég nehéz összeegyeztetni, hogy "ne vesszenek össze"... :/
@evelineszenyi1449 Жыл бұрын
Dettó, én is azt néztem, hogy milyen kevesek a mennyiségek, főleg a szérumoknál 😳 Én egyedül a lemosóból használok sokkal kevesebbet, mint a videóban, mert nem sminkelek, így nincs is szükségem akkora mennyiségre belőle, de minden másból jóval többet használok. De így legalább már értem miért mondja mindenki az ajánlott fényvédő mennyiségre, hogy hatalmas mennyiség 😂 Nekem egy picivel több csak, mint az átlagos krémmennyiségem.
@doriczulak1470 Жыл бұрын
Mostmár a szérumokat igyekszem más technikával felvinni, így tudok némileg spórolni. Egyedül a vizes állagúakkal vagyok béna, az mindig szó szerint kifolyik a kezemből. Régebben kisebb adagonként, az arcom egyes területeire külön vittem fel a szérumokat, most egy adagot viszek fel a két kezemet összedörzsölve és úgy oszlatom el. Próbáld ki, anyagilag mindenképp jobb, plusz több is szívódik be, a harmadik réteg már nagyon lepergős volt nekem sokszor (reggel a párnán, hajamon, arcomon kis kukackákból, cafatkákból következtettem erre). Hajrá! 😊
@brigittakoos6890 Жыл бұрын
Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy a tonikat mikor kell használni? A honlap szerint a lemosó után kell használni, a videóban viszont a hámlasztó után (folyékony állag után ajánlja). A profi rutin lépései a honlap szerint, köszönöm szépen előre is! Üdv, Brigi REGGEL ESTE 1. Lemosó 1. Lemosó 2. Tonik/mist 2. Tonik/mist 3. Szérumok 3. Hámlasztó 4. Hidratáló + SPF4. Szérumok 5. Primer/finisher 5. Hidratáló
Жыл бұрын
Ez lényegében attól függ, hogy milyen állagokról van szó. Folyékonyabb hámlasztó és sűrűbb tonik esetén először célszerű a hámlasztót használni és utána a tonikot, de ha a tonikod például vízkönnyű, a hámlasztó pedig géles, akkor előbb a tonik, utána jöhet a hámlasztó. :)
@erikasimon566 Жыл бұрын
Miért kell lemosó után,tonik?
Жыл бұрын
Nem kötelező eleme a bőrápolásnak, de szuper bónuszt jelentenek! :) Van egy haszos cikkünk a témában, érdemes elolvasni: skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/hasznaljak-tonikot-vagy-sem#p2