Büsztből jeles! | Longer LK4 X ◆ Eszközteszt

  Рет қаралды 20,088

Walter Reéb

Walter Reéb

Күн бұрын

Пікірлер: 44
@MyTechFun
@MyTechFun Жыл бұрын
6:38 nagyon pöttyös a tárgy. G-kód elejére szúrd be ezt a sort: M413 S0 (ezzel kikapcsolod a power loss recovery-t de legalább nem lesz szünet a mozgásban és nem lesz pöttyös). Végére M413 S1 visszakapcsoláshoz.
@tamasau8725
@tamasau8725 Жыл бұрын
Most néztem végig ezt a videót. Sok jó ötlet jutott eszembe, amiket szinte már mind leírták itt. A Z offszet beállítást én is hiányoltam, de mint kiderült, csak nem került bele a videóba. Lehet így van a kalibrálással is. Meg pár, szóba jöhető Cura beállítással.(Elnézést, ha nem mondok újat!) Az a tizedmilliméter, amit aránylag jónak ítéltél meg, szerintem sok. Nekem egyetlen egy 3D nyomtatóm van. Az egyik leggagyibb típus, hogy úgy mondjam. Mégis elégedett vagyok vele. Rengeteg időt töltöttem a kalibrációval, és rendszeresen ellenőrzöm is. Illeszkedő alkatrészek ha összeragadnak, először a "Slicing tolerance" beállítással szoktam próbálkozni. Ami alapban ugye középre van állítva. "Exclusive" módban alulról (belülről) közelíti meg a méreteket, tehát az adott alkatrész - a rétegek lépcsőtzetessége miatt - sehol sem lesz nagyobb a megadott, kívánt méretnél. Aztán van úgy, hogy csak az első réteg miatt ragadnak össze. Elefántláb effekt ugyebár. Ilyenkor leveszem az "initial Layer Flow"-t mondjuk 85-90%-ra. Mint írtam, csak egy nyomtatóm van. Nem tudom, mennyire elvávárható, hogy gyárilag tökéletesen pontos legyen egy ilyen eszköz. Mennyire függ ez márkától, ártól. Az is érthető ha egy-egy ilyen eszközteszt okán nem töltesz el napokat az összes lehetőség próbálgatásával. Vagy az is, ha mindezt csak kihagyod a videóból. Mi nézők, ugyebár a végerednyt látjuk, és az alapján okoskodunk ☺ Összességében ez a nyomtató nekem jobban tetszik, mint ami a videóból átjön. Több olyan tulajdonsága, szolgáltatása van, ami az alacsonyabb árkategóriában nem evidens. Csak sok időt kell szánni a beállítgatásra. Persze mindez már túlmutat egy egyszerű kipróbáláson. Ilyen szintű szöszölés nélkül is teljesek, és jók az eszközteszt videóid. Megjegyzem, mióta vannak a ták-ól-lak videók, azok a kedvenceim 🙂
@Zollee_Squirrel
@Zollee_Squirrel 6 ай бұрын
Olyan sok 3d nyomtatót teszteltél már az idők folyamán hogy szerintem, nagyon sokat segítene egy Tier-listás videó ahol rangsorolnád hogy tapasztalataid szerinte melyik a legjobb nyomtató / ajánlanád megvételre a legjobban. S-ben lehetne a legjobb, míg F- ben amit inkább kerülni kellene. A kompromisszumosabbak pedig elterülhetnének A-től D-ig.
@Dymon32
@Dymon32 Жыл бұрын
15:02 Lehet hogy a felső réteg miatt ilyen a kijelző. Melóban egy Hach DR 6000 spektofotométer van, ami igazából körömmel érintőzve működik pontosan. Valószínűleg a képernyő felett elhelyezett védőréteg miatt.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Жыл бұрын
Majdnem. Az ilyen olcsó holmikban (meg a régiekben) még nem kapacitív érintés érzékelés van mint a mai mobilokban, hanem a régen volt mára pont emiatt elavult rezisztív. Ez úgy működik, hogy két réteg van igen közel egymás felett és a külső fóliát kell fizikailag behorpasztva neki nyomni az adott helyen az alsó rétegnek. Ez eléggé bizonytalan. Az ilyet vékony műanyag pálcával érdemes bögdösni nem ujjal.
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 Жыл бұрын
Azt a bolygóművet én is nyomtattam, ha jól sikerül és lehet tekerni, akkor az azt jelenti, hogy kevés az adagolt kaja, vagyis nem lesz elég szilárd a test, ezzel a kompromisszummal kell számolni.
@davidgocza9278
@davidgocza9278 Жыл бұрын
Nekem az Ender 3 V2-es csinálta ugyanígy a pöttyöket az áramszünet elleni védelem miatt, amit a g-code elejére írt M413 S0 paranccsal le tudtam tiltani, és inkább tettem egy szünetmentes tápot a nyomtató elé áramszünet esetére. :)
@tamasekes7896
@tamasekes7896 Жыл бұрын
Szerintem kell neki adni egy klippert, fluiddal vagy mainsaillel, és kihasználható lenne a 150mm/s, de a 180 szerintem csak a travel sebességre vonatkozik. Egy ilyen nyomtatóval max 100mm/s a max, de az is inkább klipperrel. Egy próbát megnéznék a nyomtatóidon, hogy klipperrel hogy muzsikálnak. Nekem egy Biqu B1 van aminek 60mm/s van megadva max nyomtatásnak és ott a gyár oprendszer/marlin a szűk keresztmetszet. A gyári érintőképernyős oprendszer (dual oprendszeres) volt, hogy lefagyott egy 10órás nyomtatásnál random helyeken még akkor is, ha SD kártyát cseréltem. Marlinnal stabilan nyomtatott, de a sebesség akkor is csak max 60mm/s volt. Az asztalszintezés lehet sokkal gyorsabb is, de ahhoz is klipper szükséges. Szóval a BLtouch nem negatívum szerintem, csak kell egy jó software, ami kitudja szépen használni.
@friciworld
@friciworld Жыл бұрын
Szia Walter! Mit javasolnál kezdő nyomtatónak? 150.000 környékén. Ender3? Érdekes számomra a technológia, meg szeretném tanulni. De nem a legolcsóbb géppel. Valami olyan lenne jó, akivel értelmes használható dolgokat is lehet nyomtatni. Ha jól tudom van ilyen gyűjtő oldal, ahol ingyenes 3D tervek vannak. Például törülközőszárítós radiátorra pattintható fogas/kampó. Csavar rendszerező egymásra rakható dobozkák, stb. Tehát, nem csak játékra, hanem hasznos témákra is szeretném használni. Illetve nem találtam megfelelő videót a pet palack filamentként történő újrahasznosításáról. Ebben a témában mennyire vagy képben? Először pár milliméteres csíkokra vágják, de utána valami melegítő kütyü kell hozzá, aztán lesz csak belőle kör keresztmetszetétű filament, mint a damilos fűkaszába való kb. kinézetre. A környezettudatosság jegyében érdekelne ez a vonal is.
@zoli34516
@zoli34516 Жыл бұрын
Szia, Prusa minit tudom ajanlani 459 Euro nagyon jolteszi a dolgat. Ender 3 S1 is eleg jo gep 400 Euro kornyeke es jol mukodik csak jol kell beallitani. A PET filament gyarto cucc jo pojen de szerintem annyira nem megeros mert mellete kell allni hogy mukodjon rendesen. kzbin.info/www/bejne/hYGxp6Knoc6ppqc&t Itt egy video a geprol.
@deniblender
@deniblender Жыл бұрын
Szia. Mondtad hogy meg-meg áll a nyomtató az nem memória túlcsordulás hanem az hogy be van kapcsolva hogy áramszünet után tudja folytatni ugyan is ilyenkor ír az SD-re amin tárolja hogy hol jár a nyomtatás, a filapöttyök pedig a fejben lévő túlnyomás. Ha ezt kikapcsolod akkor megyen ezerrel gond nélkül. Amúgy kedvelem a videóidat 👍
@antalmarjai1387
@antalmarjai1387 Жыл бұрын
Szia . Készítenél nekem egy hasonló szobrocskát? Nem ingyen.köszönöm válaszod. Antal
@krisztianhegedus9879
@krisztianhegedus9879 Жыл бұрын
Nekem egy anycubic kobram van szintén ABL funkcióval, de hasonlóan (nem ) működik mint ez. Egy bizonyos fokig tudja korrigálni a tárgyasztal differenciát, de ha túl nagy az eltérés két pont között, azt valahogy már nem. Sőt, a kobran még tárgyasztalt sem lehet manuálisam állítani... persze egy kis házi tuning, szilikontávtartó aztán már lehet. :) Én octoprinttel néztem bed levelt és utána manuálisan állítottam a mesht minden mérési pontál. Így jó, csak kicsit macerás, ha elmászik valami akkor kezdhetem elölről.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Жыл бұрын
A marlinnal nekem is voltak próblémáim. Az asztal saját gyártmány, így kissé hullámos. Az UBL -t sosem sikerült működésre bírnom. A bilinear ABL működött, de sokszor kellett újra méretnem. A mérési pontok száma is korlátos. Aztán sokat hezitálva (túl bonyolultnak látszott) vettem egy raspberry Pi microcomputert és átálltam a klipper firmware -re. Azóta tökéletesen működik a szintezés. Csak akkor mérem újra, ha megfordítom a PEI lemezt (dorozmás a hátsó oldala), vagy üvegre nyomtatok. 13x13 ponton méri meg 6 perc alatt és ezt még interpolálja két pont között még 3 ponttal. Ez több nint 500 pont. A marlin erre már bőven nem képes. (és akkor még ott van a pressure advance (nyomás kompenzálás) és az input shaping (rezgés, szellemkép kioltás)) Megérte. Itt a gépem: kzbin.info/www/bejne/j3e7fIWghsx2gM0
@Hiberniust
@Hiberniust Жыл бұрын
Szia, egyszer annyira kivancsi volnek ha egy ilyen magneses asztalt 80C-ra felfutenel es PETG-t nyomtatnal ra. Mar hogy a magnes 80C-on is megtartja a PEI sheetet...
@leskopeter68
@leskopeter68 Жыл бұрын
Én abs-t 100c fokos asztallal nyomtatok mágneses pei-vel és nem veszti el a mágnesességét.
@reebwalter1
@reebwalter1 Жыл бұрын
Jogos, ezt is érdemes lenne tesztelnem ilyen gép esetén, eddig nem is gondoltam rá. Felfűtöttem maximális értékre amit enged a nyomtató, ez 100°C, de a valós hőmérséklet a tárgyasztalon 94°C, a mágnesek viszont továbbra is tökéletesen a helyén tartják a lemezt.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Жыл бұрын
@@reebwalter1 A drágább és minőségi gyártmányok mágnesei samarium-cobalt alapúak. Az 350 C fokig garantáltan mágneses. Az olcsók neomydium mágnesek amik 80 felett szépen meghalnak.
@effendi0596
@effendi0596 Жыл бұрын
hali,tudnál ajánlani egy általad "tökéletesenek" titulált nyomtatót? köszönöm
@reebwalter1
@reebwalter1 Жыл бұрын
Mivel amiket teszteltem mind hobbi nyomtatók, így kis tökéletlensége mindegyiknek van, inkább az ár-érték arány számít, de leginkább a következőkkel voltam megelégedve: Ender-3 V2 kzbin.info/www/bejne/jIGnhWOBl7qSgKs FLSUN SR kzbin.info/www/bejne/jGOxf4mgl5KCp5Y Kingroon KP3S kzbin.info/www/bejne/g4ixgouZj79jZqM
@effendi0596
@effendi0596 Жыл бұрын
@@reebwalter1 köszönöm,gyantás nyomtatóból Anycubiccal mennyire szimpatizálsz? (ár nem lényeg :D )
@reebwalter1
@reebwalter1 Жыл бұрын
Gyantás nyomtatókkal keveset foglalkoztam, így nem tudok véleményt alkotni a témában, de jókat hallottam róla.
@kissattila3486
@kissattila3486 Жыл бұрын
Próbál ki más anyagminőségből kinyomtatni a bolygóművet. A csavar + anya nyomtatásnál mindig hagyok néhány tized milliméter hézagot, mert az üreges testek hajlamosabbak a zsugorodásra, de ez anyagminőség függő. A zsugorodás mértéke.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Жыл бұрын
Az ilyen nyomtatás csak igen precízen kalibrált nyomtatóval lesz jó. Kalibrálta a stepper motorok lépéseit? Kalibrálta az extruder lépéseit (flow calibration)? Próbálta a szeletelőben a flow ratio -t állítani? Szeintem nem. Akkor pedig játékok nyomtatására való, nem műszaki nyomtatásra.
@jurajmadarasz927
@jurajmadarasz927 Жыл бұрын
Üdv Walter elösször is gratulálni szeretnék nagyon jók a videóid és a csatornád. Egy két megjegyzésem lenne ha lehet a nyomtató pontosságával kapcsolatban, vagyis a bolygómü nyomtatásával. Van pár dolog amivel nagyon szépen be lehet állíttani hogy ne olvadjon össze.. Ez függ a filamenttöl is névlegesen igaz, hogy 1,75 mm névlegesen de álltalában +/-0,05mm ugrál ami jobb esetben 5-7 % ugrál több anyagot adhat a gép a másik, a réteg vastagság amivel lehet játszani. Természetesen szeletelötöl is függ. Én Cura-t nem használok talán 8 éve annyira nem ismerem Prusa Slic3r-t hasznalok, Hardwer-t Software-t kell itt is hangolni mint mindennél. 150mm/s sebességet meg a nem szereti a hotend sem ha nem "high flow" ezekkel a az ún E3d V6 vagy v8 al nem lehet elérni egyszerüen nem tudja úgy olyan sebességgel melegítteni. Tetszik amit csinálsz csak így tovább.
@janyjozsef
@janyjozsef Жыл бұрын
Mágneses asztalom már vesztette el mágnességet ABS, ASA nyomtatásánál ahol az asztal hőmérséklet 100C.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Жыл бұрын
Akkor olcsó szar volt. A samarium-cobalt mágnesek 350 fokig mágnesesek maradnak. Ha márkásat veszel akkor az nem veszti el...
@csabakertesz3
@csabakertesz3 Жыл бұрын
minden nagyon szép és jó, de valaki bennfentes árulja el nekem, mi az a büszt?
@reebwalter1
@reebwalter1 Жыл бұрын
"Büszt [francia: buste] mellszobor, az emberi test felső részét, a fejet és nyakat ábrázoló szobor, amelyen a váll, a mellkas és a kar sokszor hiányzik; a 18. sz.-ban a festett mellképet is olykor büsztnek nevezték." 😉
@csabakertesz3
@csabakertesz3 Жыл бұрын
@@reebwalter1 köszi, nem ismertem a szót
@Fejszi
@Fejszi Жыл бұрын
Walter! Szerintem azért nem volt jó az automata szintezés mert nem állítottad be a Z offsetet, tehát amikor kézzel áligattad az asztal rugókat akkor igazából szoftverből kellett volna beállítani, mert azt egyszer kell beállítani és azt megjegyzi a gép
@reebwalter1
@reebwalter1 Жыл бұрын
De, megtörtént a beállítás, az automatikus szintezés első lépésénél az asztal közepén be kell állítani a Z offsetet, a többi pont esetén pedig nincs ilyen lehetőség. Sőt előtte még manuálisan is szinteztem nagyjából, hogy mégse lejtsen milimétereket.
@horvathtamas2336
@horvathtamas2336 Жыл бұрын
M420 s1 ott van a start kódban? Mert enélkül nem használja. Ender 3v2 okosításnál én is bele futottam ebbe. Illetve az extruder motor kábel bele zavarhat a bltouch jelbe ezért ezt érdemes leárnyékolni. Nem tudom hogy gondolt-e erre a gyártó.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Жыл бұрын
@@horvathtamas2336 Bizony! A G28 (home) gcode parancs kikapcsolja az ágyszintezést és az M420 -al kell bekapcsolni ismét. Azt is sokan elfelejtik, hogy a szintezési adatokat el kell menteni az EEpromba menüből, vagy parancssorbol az M500 paranccsal.
@Jancheeta876
@Jancheeta876 Жыл бұрын
Ez a bolygóműves teszt felkeltette az érdeklődésem. Egy ilyet ezekszerint nem alkotórészenként kell legyártani, hanem a modellt egyben, "összeszerelve" kell a platformra tenni. Ezt te tervezted vagy valahol elérhető?
@reebwalter1
@reebwalter1 Жыл бұрын
Ha jól emlészem ez az a modell www.thingiverse.com/thing:53451 , bár már régebben letöltöttem. A fogak kialakítása miatt csak egyben nyomtatható és jóesetben kézzel megroppantható utána pedig forgatható.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Жыл бұрын
Rengeteg olyan dolog van, amit egyben kell kinyomtatni. Az ilyet hívják "print in place" modelleknek. Vannak dobozok amelyeket zsanérral eggyütt, egyben nyomtathatsz. A 3D nyomtatásban ez a szép.
@Killer1981y
@Killer1981y Жыл бұрын
Köszönjük a tesztet. Flow kicsit túl van tolva rajta szerintem. Kalibrálás javíthatja.
@tomi8821
@tomi8821 Жыл бұрын
Áramszünet esetén folyamatosan ír a kártyára, na azt ki kell kapcsolni
@adriankosa6751
@adriankosa6751 Жыл бұрын
Én elsőre Brüsszelt olvastam, egye meg a fene azt a sok politikai reklámot, amit belénkégettek :(
@macskea
@macskea Жыл бұрын
Hallod én is. Csóváltam is a fejem, hogy egyrészt rettenetesen utálom és unom már ezt az ideológiai tukmálást, másrészt meg basszus, valahol működik. Szépen mosódik az ember agya. 🤷‍♂️
@haziszappan
@haziszappan Жыл бұрын
Nekem is van 3d nyomtatóm kb 6 éve. Tapasztalatom: lakossági szinten ez egész csak bohóckodásra, a népek hülyítésére jó ... Ön is csak az idejét vesztegeti a hasznos kétkezi munkák helyett, és itt szédíti a jónépet. Borzalom.
@retromania1
@retromania1 Жыл бұрын
Hat év alatt nem sikerült megatulni nyomtatni? És akkor le kell húzni mást mert nem megy? Nagyon jól jön egy 3d nyomtató otthonra. Sokszor kihuz a szarból. Meg kell tanulni használni!!!
How Much Tape To Stop A Lamborghini?
00:15
MrBeast
Рет қаралды 259 МЛН
Миллионер | 3 - серия
36:09
Million Show
Рет қаралды 2,2 МЛН
Twin Telepathy Challenge!
00:23
Stokes Twins
Рет қаралды 137 МЛН
Ezt nem fogod győzni filamenttel! | FLSUN V400 ◆ Eszközteszt
20:28
Sovol SV06 Plus 3D nyomtató bemutatása
19:04
MyTechFun - 3D nyomtatás
Рет қаралды 3,6 М.
The 3D Printer I'd buy if I started over
12:56
Shop Nation
Рет қаралды 2,6 МЛН
3D nyomtató filamentek - alapismeretek: PLA, PETG, ABS, ASA, Nylon, PC, TPU, karbon...
17:19
How Much Tape To Stop A Lamborghini?
00:15
MrBeast
Рет қаралды 259 МЛН