Smekám před vaší badatelskou činností. 👍 Skutečně mimořádně zajímavé téma a zjištěné skutečnosti.
@matejstvrtna60243 жыл бұрын
Luxusní práce Pane Mareši... Držím vám palce ať to doklepnete do konce 👍👍
@jirinaingrova68978 күн бұрын
Děkuji za zajímavé video. Přála Bych vam i sobě abyste našel nějaký poklad. Přeji vám krásný Víkend. Jste úžasné pracovitý. Musite i odpočívat. Opatrujte se. ❤😂❤😂😂.zdravim z Luhačovic. Ahoj
@vlaidekohta33272 жыл бұрын
Pozdravujem Vás, pán Mareš. Dlhodobejšie sledujem Váš kanál a viaceré dokumenty z Vašej produkcie. Teší ma to, že Ste tak pragmatický a vecný, nesnažíte sa za každú cenu dokazovať mnohé mýty, legendy a príbehy, a vždy tie nepravdivé po dostatočnom overovaní-výskume "bádaní" z racionálnym pokojom poctivo vyvrátite. Idem teda k veci. Ja osobne sa zaoberám nemeckými tajnými projektami v oblasti elektrotechniky, raketovej techniky, pohonov a zbraní viac ako 15 rokov (pôvodne len tými z vesmírno-leteckej oblasti). Vzdelaním a zameraním som mechatronický inžinier, s praktickým ťažiskom na elektrotechnické a energetické technológie, ako aj výrobno-materiálové technológie/postupy a na inžiniersku a kvantovú fyziku. Čiže celkom dobre si viem veci zanalyzovať z fyzikálneho a technologického hľadiska. Poznám stránku a činnosť nadácie Dr. Todda Ridera, priebežne som si preštudoval aktuálne verzie celej publikácie z mája 2021 a tej najaktuálnejšej z 31. 12. 2021 (má 2823 strán vrátane príloh). Chcel by som Vám dať pozornosti, že by bolo vhodné si do Vášho doterajšieho výskumu témy doplniť viaceré menšie spojitosti a informácie, ktoré sa nachádzajú v kapitolách o raketovom výskume, o elektrotechnike, o výskume v oblasti jadrových technológií a hlavne si v publikácii vyhľadať všetky spomenuté zmienky k heslu: Rolf Engel (prípadne Himmler, a aj Kammler) a prepojiť ich bližšie s už Vami nájdenými zisteniami (ak sa tak nestalo už dávnejšie). Mám pre Vás a iných na zdieľanie ešte jeden dokument-možný zdroj informácií, ktorý som našiel okolo roku 2010+-. Ak ho už poznáte a máte, odpíšte a dajte mi vedieť nejakú odpoveď. Je možné, že mám ešte prípadne nejaké nové informácie k téme, na ktoré som prišiel keď som podrobnejšie skúmal pokroky nemeckých vedcov vo výskume raketovej techniky na kvapalné aj tuhé palivá (pohonné zmesi) a sú obsiahnuté v iných archívnych-odtajnených dokumentoch. Zdieľam tu teda pre Vás aj ostatných ten doplnkový dokument o Rolfovi Engelovi (z roku 1996): www.mediafire.com/file/f75z4wzn6x5wyww/Rolf_Engel_vs._The_German_Army_A_Nazi_Career_In_Rocketry_and_Repression_%25281996%2529.pdf/file. Ďakujem a znova Vás pozdravujem, teším sa na Vašu odpoveď, prípadne kontaktovanie prostredníctvom mailu.
@vlajis86582 жыл бұрын
Super klobouk dolů teším se na další odhalení. Díky za Vaší práci a odhodlání
@frantahorak33302 жыл бұрын
Suprr detektivka. 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
@4x4adventurecz2 жыл бұрын
to je opravdu krásná práce
@tomascrhonek3 жыл бұрын
Jen několik poznámek. Pokud je známo místo testů té německé atomovky, lze to prohledat a detekovat rozpadovou řadu. Tedy potvrzení jaderného výbuchu na daném místě je realizovatelné. Těžkou vodu nepotřebujete jen pro výrobu materiálu pro atomovku. Těžká voda se používá v některých typech energetických reaktorů. Například Kanadské CANDU. Pokusných reaktorů používají těžkou vodu je více, mezi nimi například i československá A1 (o které jste točil). Z toho, co je oficiálně známo je to, že Němci chtěli mít energetický atomprojekt a od počátku pracovali na vývoji reaktorů pro energetiku. Dokonce se traduje, že někdo špatně spočítal (nebo ne špatně, byl to prostě výzkum a něco asi nevěděli.) množství materiálu pro možnou bombu a že by ji nebylo možno dopravit, protože by byla moc velká. Snad ti vědci byli i překvapeni, když se to Američanům podařilo. Cyklotrony a další urychlovače se používají běžně. To, že někdo vyrábí komponenty nic neznamená. Transmutace (například použitého paliva) je stále věcí výzkumu a zatím je to příliš drahé. Ale snad se jednou dočkáme reaktorů spojených s transmutory a bude možné využít všechno to uskladněné palivo.
@MrToradragon3 жыл бұрын
Ano, je to i v jedné rozhlasové hře, myslím to byl právě Heisenberg, kdo to počítal na přírodní a ne na obohacený uran. Tak mne napadá, vzhledem k tomu že Československo bylo jednou z prvních zemí která se do jaderného výzkumu pustila (8. na světě) a plánům Němců na energetický megakomplex v Ervěnicích, KS 150 založený na německých plánech? A jinak, pokud Němci zvládli mít elektronický neutronový zdroj, tak na transmutačních zařízeních nemáte moc co zkoumat, přecházíte do fáze inženýringu. A jestli to zařízení byli s to nějak uregulovat s elektronkami, tak je velmi nešťastné že s dnešní technikou se pořád spoléháme na v podstatě neskutečně primitivní jadernou technologii, která je nasazena v současných elektrárnách. at jejich trubice totiž umožňuje výrobu podkritických reaktorů a pravděpodobně i téměř dokonalé spálení izotopů.
@richarddrahorad28673 жыл бұрын
Supr video!!
@fedyfedy10173 жыл бұрын
To je bomba ! Dokonce atomova ! Ziju v Pribrami, o to vic je to pro me zajimave. Dekuji pane Maresi.
@pavlinajuricova1233 жыл бұрын
Skvělý stream děkuju za Vaši práci
@josefilavsky4852 жыл бұрын
Egg G
@michaljungwirth49822 жыл бұрын
Dobrý den, moc Vám fandím, VN vedení hledám v turistické mapě, toto vedení stále existuje mezi Vraným n.Vlt. a Slapy (dnes 110kV), kolem Štěchovic jde v přímé trase, ale u Š. přehrady je přerušené a svedené k elektrárně, což asi vzniklo po zprovoznění elektrárny Štěchovice (moje domněnka)zdravím M.J.
@sokolik2083 жыл бұрын
Naprostá paráda! Hltal jsem každou informaci. Vás bych navrhl na státní vyznamenání. Jen tak dál!
@pattonpatton70863 жыл бұрын
Parádní práce, smekám klobouk před Vaší prací. Jen tak dál 👍
@karelventil26473 жыл бұрын
Výborná práce. Díky za stream.
@76Mafis3 жыл бұрын
Odpověď pro tazatele, ne nevědělo se, že v Rálsku je uran. Ten byl objeven na základě průzkumu v roce 1958, na objednání průzkumu na území ČSSR od Dolů Jáchymov.
@76Mafis3 жыл бұрын
Pěkné
@Petrsch-sf9pl6 ай бұрын
Dobrý den.Sleduji vaši práci a líbí se mi.Chtěl jsem se zeptat,jestli jste se zajímal o Die Glocke-Nacistický zvon?Děkuji
@richardkozlna910 ай бұрын
Na internetu jsou mapy na kterých se můžete podívat na úroveň radiace ,třeba u vás ve městě, nebo v Japonsku v jaderné elektrárně kterou smetla vlna , nebo Černobilu.
@jankrmencik6443 жыл бұрын
Skvělá práce pane Mareši!
@plesaakuba49203 жыл бұрын
My chceme lahodného pána
@xb1t2mm3ujf23 жыл бұрын
Dost dobrá práce. Velice zajímavé...
@radekflorian65482 жыл бұрын
Dobrý den pane Mareši,moc pěkná práce a já jsem si v této souvislosti vzpomněl co mi vyprávěl můj táta.Ono mu bylo v té době 6let a bydleli na Antonínově výšině u Františkových lázní kde můj děda provozoval hostinec a to byl rok 45-46.A on vzpomíná na to jak v noci přijela Americká jednotka-nákladní auto a jeep,prý byly dost ozbrojený,to se odehrálo za tím hostincem a táta to pozoroval zkrz díru v okenici.Z rodiny se nikdo neodvážil vystrčit ani nos.Ráno po američanech nebylo ani vidu ani slechu jenom po nich zůstala ohromná díra za hospodou.No z Výšiny je to jen kousek do Německa. Tak jenom něco pro zajímavost co se tu dělo po válce. Florián
@nellaskuhrovcova25323 жыл бұрын
Hodně štěstí při objevování a potvrzování skutečností toho příběhu. Držím vám palce.
@JirkaMaradaCitrusyVlarskaDraha2 жыл бұрын
Doufám, že ta druhá kniha Štěchovice bude mít stránek aspoň 800 stran a za pořádně nadupanou cenu. 🙂
@jaromirmoravek2512 жыл бұрын
Chtěl bych vám popřát hodně štěstí do nového roku a spoustu badatelských úspěchů. Měl bych dotaz, zda-li jste se zabýval podzemními komplexy nácházející se v Chebu, které byly vybudovány nacisty za druhé světové války a kde údajně vznikal projekt Haunebu, neboli antigravitačního stroje. Plánujete o tom někdy udělat video?
@jitkaneuwirthova8163 жыл бұрын
Moc pěkné děkuji 😉
@ezvezv3 жыл бұрын
Práci Tino Struckmanna sleduji již delší dobu a velmi dobře mi pasuje dohromady s tím, co zde bylo prezentováno panem Marešem. kzbin.info/www/bejne/aILbqJidiZ51i6M Tino okolo toho taky chodí a možná že hodně blízko, třeba tady… kzbin.info/www/bejne/en7TlYajncyIl5o Badatelé všech zemí, spojte se! :-)
@ladislavcerny75793 жыл бұрын
Zase jak jinak krásné povídání jen tak dál. A spousta odhalených nejastností co říkáte je i můj názor o Štěchovicích.
@dadazizala52712 жыл бұрын
Tady je týdeník z roku 1948 kzbin.info/www/bejne/pX_Fq6BoqZqcq9km6s když se spouštěla Štěchovická elektrárna, tvrdí tam, že přes den měli pražané elektřiny málo, takže ta přečerpávačka byla čistě akumulace 😮
@petrtruksa70972 жыл бұрын
Super prace a povídaní👍👍👍
@cervinkapetr Жыл бұрын
Dobrý den, prosím Vás, nejde o sloupy VN, ale o stožáry VN.
@jirilipsky91493 жыл бұрын
Výborný pořad, jen si pan Mareš asi plete urychlovač částic neboli Cyklotron a separátor částic neboli Calutron . Calutron ,mimo jiné, použili v USA v Oak Ridge. Myslím, že pokud by byl použit Cyklotron k vývoji atomové bomby, tak by se to dozvěděl celý svět a to velmi urychleně :-))
@jendavid68863 жыл бұрын
Skvela prace :)
@oznog47913 жыл бұрын
Pane Mareši, neuvěřitelná práce! Sepište něco ve smyslu dnešního úvodního referátu v angličtině a zkuste zaslat do "prestižnější" redakce. Vím že ještě nemáte s bádáním zdaleka hotovo, ale byla by škoda s takovou "bombou" zůstat jen v lokálním měřítku.
@MrToradragon3 жыл бұрын
Přesně! To je taková bomba že ta bomba je menší bomba než tato.
@garfieldkocur29112 жыл бұрын
Super objev, ten návod na atomovku. Možná to nevymysleli Američani, ale prostě zajali Německé vědce i s bombou 🤔
@hansthor53652 жыл бұрын
Ono spíše němci měli informace o postupu v USA a to přes sověty, kteří měli v USA špionážní agenturu. Sověti posílali své výsledky do Moskvy a jejich depeše zachytávali v německu. Tím jak těch depeší bylo hodně, tak sověti dělali chyby v šifrovaní a používali šifrovací klíče vícekrat. Němci se na začátku války dostali k šifrovacím sadám ve Smolensku. Tak dokázali část šifer rozluštit a sledovat postup prací na A bombě v USA... Spíše odvezli uran atd. do USA kde se mohl použít pro výrobu A bomby...
@vitprokop23532 жыл бұрын
Tak oni měli na výrobu bomby německé vědce....
@ruzicka502 жыл бұрын
Jsem rád, jakým směrem jde vaše pátrání. Bylo by dost zněklidňujicí kdyby jsme měli na Prahou něco na způsob hrobky Čínského císaře s terakotovou armádou.
@DavidWolf-w9y3 ай бұрын
😮😮😮
@76Mafis3 жыл бұрын
Němci neměli dostatek Uranu 235 pro jednu skupinu, natož pro několik skupin. A ani ta hlavní skupina W.H neměla dostatek U 235 aby rozeběhla reakci. Potřebovali zhruba 2* tolik. Takže by jste v první řadě musel mít v Štěchovicích reaktor a dostatek U 235. 40tun je fakt málo. Navíc neznáme koncentraci, uranové rudy může být taky 40t horniny s nicotným množstvím.
@badatele2 жыл бұрын
Koncentraci známe, 58 procent.
@Cestovatelix2 жыл бұрын
36:51 jestli je ještě nějaká bomba v nějaké bývalé továrně, třeba v objektu Richard, tak jsme hypoteticky ve vážném nebezpečí.
@frantiseknovak44842 жыл бұрын
Leda že by utekl radioaktivní materiál a zamořil třeba vodu. Bouchnout by to nemělo být schopné. Tuplem, pokud by se to odpalovalo tak, jak to popisují zprávy.
@radascz3 жыл бұрын
místa původních výbuchu v Nemecku a jaderných reaktoru na YT publikuje TINO STRUCKMANN, přítel Andrease Sulcera ... a v posledním videu naznačil, že se chystá i do Čech
@michalsuma38542 жыл бұрын
Díky za vaší práci zajímavé poznatky, není souvislost s tím že poslední výstřely padli v Milíně? Vše je kolem Příbram, Štěchovice, Lety, Výcvikové středisko SS
@Rasam32 жыл бұрын
Badatelé živě: Štěchovický poklad - Jak to doopravdy bylo? Jsem přesvědčen, že pan Mareš neví jak to bylo, ale to není důležité.🦆
@vladimirtodt64602 жыл бұрын
Přednáška na spojovací téma: kzbin.info/www/bejne/jmO3mpmnhtuMZrs
@peterkostal23982 жыл бұрын
Pán Mareš. Bol prosím vás merať niekto rádioakivitu v Durinskom lese? Nemala by sa dať namerať? Druhá vec neplatí v tomto poučka, že by sa to vykecalo ako zvyknete vravieť? Otázky nie sú vôbec myslené útočne. Len mi to príde extrémne senzačné a pár vecí mi v tom nevychádza.(Aj keď poznám hlavnú tézu Sherlocka Holmesa.)
@badatele2 жыл бұрын
A když je durynský les dodnes součástí uzavřeného vojenského prostoru?
@KorbenDalasCZ3 жыл бұрын
Tu rozvodnu znám občas kolem ní jezdím je to kousek od letovský křižovatky a je tam (nevim jestli funkční) RESTAURACE A PENZION "POD PROUDEM" :-) ani sem nečekal že štechovická záhada se dostane tak blízko Písku kde bydlím :)
@romanjaburek46682 жыл бұрын
35:06 tak na to misto kde to zkoušeli zajedte a zaměřte úroveň radiace
@michalturb93743 жыл бұрын
Padá tedy i teorie o tom, že ve Štěchovicích se měla vyrábět těžká voda?
@badatele3 жыл бұрын
Nepadá, zatím se ale nepotvrzuje.
@76Mafis3 жыл бұрын
Pořád bohužel platí, že bez těžké vody, reakci nelze spustit. A té měli němci tragicky málo, po potopení lodi nory žádné zásoby. Ne opravdu v Čechách nevyráběli Němci atomovku, a neměli ji, protože neměli ani dostatečně funkční reaktor pro její výrobu.
@kingsglans16922 жыл бұрын
A co grafit?
@petrzivny9272 жыл бұрын
Dobrý den omlouvám se že takhle pozdě ale včera jsem si teprve pouštěl Štěchovice tu knížku mám tu jsem přečetl dávno ale ale na vaší reportáži mě zaujaly dva mírné mám své dny nedostatky hned ze začátku a to ten elektrický Sloup který
@temporegloria21333 жыл бұрын
Ta místa pokusných jaderných výbuchů, by šla přece dohledat podle mírně zvýšené, zbytkové radiace i po těch letech, ně?
@hansthor53652 жыл бұрын
Pokud se nepletu, tak je ta oblast stále pod kontrolou armády, myslim že výcvikové centrum, nebo kasárna.
@hansthor53652 жыл бұрын
Standortübungsplatz Vojenská základna v Ohrdruf, Německo
@creativthings58422 жыл бұрын
Letecké snímky z té doby by to odhalili popadané stromy v okruhu 9km by šli krásně vidět.
@RG69103 жыл бұрын
Neskutečně mravenčí práce, nečekal jsem, že území ČR by mohla být jednou ze základen pro atomovku III. říše.
@DreitTheDarkDragon3 жыл бұрын
Poslední roky mi přijde, že snad všechno co udělalo nějakou díru do světa (tady doslova) má nějakou spojitost s ČR.
@dafing1003 жыл бұрын
33:04 příjde mi to nebo si pan Mareš ulevil a prdnul si v živém vstupu? :D Jinak díky moc za to co děláte, jen tak dál :)
@vladimirtodt64603 жыл бұрын
Takže Mužík až najde tu 2tunovou kouli, tak aby si dával drobet majzla. :O
@badatele3 жыл бұрын
No, to teda :)
@Cestovatelix2 жыл бұрын
Američani jen kopírovali.
@76Mafis3 жыл бұрын
Ale jste dobrý, taky by mě to bavilo, co děláte
@salvatormundi30153 жыл бұрын
Uváděný údaj 38 516 kg materiálu s radioaktivními prvky z Příbrami, se automaticky nerovná 38 516 kg uranu. Ten by se přece musel z této hmoty teprve pracně a nákladně vyrobit. Uměl by to u nás v tehdejším ČSR v r. 1945, vůbec někdo? Kolik by se z takovéto hmoty cca 40 tun pouze s obsahem radioaktivních prvků, asi tak získalo izotopu235U? Nejspíš jen velmi malé množství, a to by zcela jistě nepostačovalo ani na výzkum. Vždyť vy vůbec nevíte kolik by se z takového množství dalo získat uranu, natož pak izotopu 235U. Hlavním produktem těžby není uranová ruda, nýbrž z ní vyráběný uran a zejména jeho izotop 235U. Uran jako prvek obsahuje tři izotopy, z nichž lehce štěpitelný uran 235 tvoří jen malou část z celkového uranu (0,7 %). To znamená, že z 1 tuny uranu lze teoreticky získat jen 7 kg izotopu 235U. K výrobě jedné rozbušky termonukleární jaderné hlavice je zapotřebí přibližně 20 kg takto obohaceného uranu.
@jiso52323 жыл бұрын
Přednáška je to pěkná, ale nechápu, v čem má rozporovat údaje pana Mareše. „Kolik by se z takovéto hmoty cca 40 tun pouze s obsahem radioaktivních prvků, asi tak získalo izotopu235U? Nejspíš jen velmi malé množství.“ Jak nejspíš? To lze zjistit poměrně snadno. Uvedený materiál, s ohledem na záměr, jaký s ním byl, by rozhodně nebyl hrubý vytěžený materiál, ale minimálně již hrubě vyčištěná ruda, smolinec. Ten obsahuje hmotnostně přes 88 % uranu. I kdyby nebyl úplně čistý (rozemlít materiál a separovat smolinec od hlušiny a jiných rud na základě rozdílů hustoty, je jednoduchý proces) a z daného množství se získalo jen 75-80 % uranu, máte pořád ~30 tun čistého uranu, z toho tedy kolem 213 kilogramů U235. Obohacený uran ovšem v kontextu jaderných hlavic neznamená čistý U235, ale ≥85 % U235, což dává asi 250 kg obohaceného uranu z těchto ~40 tun. Nevím, jak jste dospěl k závěru, že by takové množství nestačilo ani na výzkum. Krom toho tu stále mluvíme pouze o množství, které v protektorátu leželo v podobě vyčištěné, ovšem ještě nezpracované rudy. Někteří autoři zastávají názor, že (již) čistý uran pocházející z Jáchymova odvezli z protektorátu Američané. Pokud Němci řešili proces obohacení (separace), museli mít rozhodně zvládnutý proces výroby uranu z přírodního oxidu.
@badatele3 жыл бұрын
Byl to oxid triuraničitý, koncentrovaný na 58 procent.
@MrToradragon3 жыл бұрын
V Československu byla továrna na uranové barvy, jedna z mála na světě, takže Československo bylo jednou ze zemí kde jste právě uran mohl celkem snadno zpracovávat, protože jste tu na to měl lidi.
@DreitTheDarkDragon3 жыл бұрын
VF generátory, to mi zní trochu jako indukční ohřev kovů :)
@Rosi20012 жыл бұрын
Ty informace dohromady mi nedávají smysl. Spoustu věcí tu nesouvisí.
@76Mafis3 жыл бұрын
Určitě mi ale odpovíte, kde v té oblasti stál ten reaktor? Protože bez něj prostě tu atomovku nevyrobíte, ani malou.
@michalnovotny82673 жыл бұрын
umí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@jablct3 жыл бұрын
Není to trochu blbost? Štěchovická elektrárna byla projektovaná před 2.WW, stejně tak 100k elektrické vedení.
@badatele3 жыл бұрын
Ano, byla plánovaná před válkou. To se ale přeci nevylučuje s tím, že jí dali nejvyšší prioritu kvůli novému využití. A to 100 kV vedení bylo projektováno. Ne však do Mirovic, ale do Zvírotic, kde měla být další přehrada.
@jirikrocak3132 жыл бұрын
Koukám počtvrté 👍🏻👏
@doggorkraken17622 жыл бұрын
1:02:21 to mal byt nejaky citat alebo sa pokladate za diabla ?? :DD