Добрий день, а шини для с/г техніки, чи спецтехніки таким же способом можна списувати, прямо на витрати. Тобто якщо це не автотранспот, а інші машини чи обладнання, то методи списання ті самі. Таким же чином можна списувати акумулятори, мастило, тощо, оминаючи рахунок 235, це рахується як техобслуговування а не ремонт?
@bas.it-centr16 күн бұрын
Добрий день! Порядок обліку витрат, пов'язаних з ремонтом основних засобів, регламентований пунктом 15 НП(с)БО 7 "Основні засоби", а саме "Витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат". Тому відразу списати на рахунок витрат, "оминаючи рахунок 235" - Ви зможете, але втратите аналітичний облік за об'єктами експлуатації. Використання рахунку 235 надає змогу за будь-який період проаналізувати за кожним об’єктом основного засобу суму витрат на проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо. Примітка. У навчальному відео "Поточний ремонт ОЗ: накопичення витрат з використанням рахунку обліку 235" розглянули перевагу використання рахунку 235: kzbin.info/www/bejne/fp6qp3eInZ2CnNU
@bas.it-centr16 күн бұрын
@evgeny_2388 Вірно, шини - це не ремонт основних засобів. Тому і пропонуємо два варіанти роботи (без використання 235 рахунку): • Облік шин: купівля, списання. Варіант 1: витрати на дату передачі в експлуатацію. kzbin.info/www/bejne/i5m5g5VjbKyqntE • Облік шин: купівля, списання. Варіант 2: витрати на дату списання з балансу. kzbin.info/www/bejne/ZmTUd4qAYtCDocU
@bas.it-centr16 күн бұрын
Користувач @evgeny_2388 вірно зауважив, що "шини це не ремонт", і звернув увагу на формування друкованої форми. Тому потрібно чітко розділяти, що йде на ремонт, а що на технічне обслуговування.
@vlad_ua_777Күн бұрын
Доброго дня, допоможіть будь ласка з таким питанням. Якщо списувати матеріали вимогою накладною наприклад один раз у місяць, це не буде помилкою. Наприклад ми списуємо матеріали на 92 рахунок, але як би беремо їх зі складу практично кожен день, і щоб не складати вимогу накладну кожен день, бо їх тоді вийде дуже велика кількість за рік, ми складаємо одну на кінець місяця. Це взагалі принципово, чи це повинно бути на наш розсуд.
@bas.it-centrКүн бұрын
Доброго дня! Звісно, у програмі можна відображати списання матеріалів (наприклад, канцтовари, питна вода тощо) один раз на місяць, і друкувати одну форму на кінець місяця. У будь-якому випадку, накопичені витрати на 92 рахунку (витрати поточного періоду) закриваються на 79 рахунок при визначенні фінансових результатів. Звертаємо увагу, але при цьому варіанті списання будуть недостовірні залишки по складу (берете матеріали зі складу практично кожен день). Якщо працюєте у програмі "BAS КУП", то можна організувати видачу матеріалів через ордерний склад, і контролювати звітами щодня оперативні залишки.
@vlad_ua_777Күн бұрын
@bas.it-centr для нас головне - це залишки на кінець місяця, і якщо при складанні однієї вимоги на місяць це не помилка, тоді все добре.
@bas.it-centrКүн бұрын
Мова не йде про паливно-мастильні матеріали?
@vlad_ua_777Күн бұрын
@@bas.it-centr ні це не паливо. Але це олива, мастило для технічного обслуговування техніки, запчастини для технічного обслуговування техніки, інші допоміжні загальновиробничі матеріали. А що паливо не можна списувати вимогою накладною?
@bas.it-centr14 сағат бұрын
Паливо списуємо за допомогою документа "Вимога-накладна". Але списувати пальне потрібно на підставі первинного документа, який підтверджуватиме фактичне витрачання. Факт використання пального потрібно фіксувати окремим первинним документом (подорожній лист). Примітка. Типова форма подорожнього листа скасована, але підприємство самостійно може розробити форму, яку потім буде використовувати в обліку.