Hallo Balázs szuperek a videók, már jó ideje nézem. És gyűjtöm az információt ja meg a pénzt. És tanulok. Köszi a segítséget! LG Zsolt
@szabolcstrucz22204 ай бұрын
Legjobb ha anyadék adnak vagy orokolsz
@pinterc2 жыл бұрын
Egy két három millával hogy érdemes elindulni? Próbáltam már CFD-zni, Cryptozni, de az eredmény nem volt profitábilis - nem értek hozzá, hiába tűnt egyszerűnek. Tudnál pár tippet adni? köszönöm!
@ThEwOrLdIsJuStYoUrS4 жыл бұрын
Hello.Tudnal infot adni adozassal kapcsoltaban?Nem elek otthon es folyamatosan koltozom egyik orszagbol a masikba.Td ameritraden nyitottam szamlat 2 eve.20-25 evre akarom bent hagyni.Egyenlore csak Apple reszvenyeim vannak.A kerdesem tehat ha 25 ev mulva ugy dontok kiveszem a penzt.Akkor az adott orszagban ahol elek kell majd a tiszta profitbol adoznom?Az ado merteke gondolom orszagonkent valtozik.Koszi.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Nem vagyok nemzetközi adoszakerto, nem tudom. 25 év múlva legyél ott, ahol nincs árfolyam nyereség adó😃, vagy tedd a penzt valami hosszú távú megtakarítást támogató, adokedvezmenyes számlára. Ilyen majdnem mindenhol van.
@ThEwOrLdIsJuStYoUrS4 жыл бұрын
Bence Balázs Jah erre èn is gondoltam már:)Tudnal par ilyen adokedvezmenyes megtakaritasi szamlat mondani?Gondolom akkor td ameritrade nem az.
@krisztianjonas68504 жыл бұрын
Helló! az snp500 és a dax csak,hogy értsem most magába fektetti az osztalékot? Akkor ez pl nem olyan mint ha én apple,vagy mc'donalds reszvenyeket veszek és akkor peldaul én döntöm el,hogy ujra be fektettem-e vagy inkább elköltöm e a pénzt? Szoval ha en snp500 ba rakom akkor az osztalekot ki se tudom venni elkölteni ugy mond mert automatikusan vissza forgatja a rendszer,mert szerintem az jobb ha en döntöm el,most el akarom e költeni vagy vissza forgatom e
@bencebalazs4 жыл бұрын
Van olyan sP500 es DAX indexet követő ETF ami magába fekteti az osztalékot. Igen, utóbbki etf esetében az osztalékot nem tudod elkölteni, a mcDonalds esetében igen. Van olyan etf, ami kifizeti az osztalékot amúgy.
@zsozsek915 жыл бұрын
Nekem az a problémám, hogy a kapott osztalékot nem lehet újra befektetni, mert mondjuk nem olyan magas összeg érkezik a számlára, főleg, ha az adott részvény TBSz-en van, ahol még kiegészítő befizetéssel sem lehet megtolni, hogy így lehessen új részvényeket venni.
@bencebalazs5 жыл бұрын
Igen, ez jogos észrevétel, kisebb összegnél az elején ez kihívás.
@horvathzoltan41085 жыл бұрын
Tbsz-re emiatt nagyon elgondolkodtató az osztalék akkumuláló etf
@istvanvancsura74055 жыл бұрын
Kíváncsi lennék, hogy a gyakorlatban mennyi osztalékot lehet kapni. Tehát ha vennék 10 darab apple részvényt, ami ugye jelenleg 1700 dollár lenne, milyen osztalékra számíthatnék?
@horvathzoltan41085 жыл бұрын
google a barátod :) dividend.com, jelenleg 1 részvény után az osztalék 73 cent negyedévente - 15% adó. 10 részvényre költesz 1750dollárt és kapsz évi bruttó 29dollárt. Nettó 25dollár. ez kemény 1,4%-os osztalékhozam hozam. Ha járul mellé egy 5%-os részvényáremelkedés, akkor összességében már 6,5%, ami jobb, mint a PMÁK. Ha sokkal kevesebb az évi részvény ármelekedés az szívás.
@bencebalazs5 жыл бұрын
A google sokat segíthet ám:) 2,92 USd az egy részvényre jutó osztalék. Emelik amúgy folyamatosan.
@tiborfazekas9285 жыл бұрын
Kedves Balázs! Mekkora a minimum összeg amivel be lehet ezekbe az indexkövető ETF-ekbe szálni? Köszönöm.
@bencebalazs5 жыл бұрын
Nincs minimum összeg, a tőzsdei jutalék adja meg az értelmes minimális méretet. a legtöbb magyar cégnél 7 USD a min jutalék. Ha 500 dollárárt veszel akkor az 1,4% jutalékot jelent pl. 1000 USd esetén a fele.
@bencebalazs5 жыл бұрын
Ja, van a magyar tőzsdére is hasonló bevezetve, ott akár 70 000 Ft befektetés is már költséghatékony.
@Domini942 жыл бұрын
Én 26 évesen keztem el a finax ba fektetni vagyis egy éve most 27 éves vagyok nekem 50 éves koromban fog kelleni a pénz. Balázs az lenne a kérdésem hogy 26 évesen elkeztem igy még időben vagyok vagy sokkal hamarabb kellet volna elkezdeni ? Előre is köszi a választ havi 10e ft keztem most olyan 20500 ft fizetek be havonta
@csabacindel16184 жыл бұрын
Kedves Balázs, egy információt sehogy sem sikerül találnom (akár az említett) osztalékot újrabefektető ETF-ekkel kapcsolatban. Mi történik akkor, ha az ETF által fizetett éves osztalák mondjuk 2000 forint, ami nem elég ahhoz, hogy kapjak egy teljes "share"-t az ETF-ből (mert hogy egy share mondjuk 90.000 forintba kerül). Ilyenkor hogy tudja egy ilyen "accumulating" ETF ezt befektetni úgy, hogy a nekem járó osztalék nekem dolgozzon? Az adott ETF-ből egy "share" törtrészét megvásárolni nem tudtam (próbaképpen..), tehát nem tudom, adhatnak-e belőle mondjuk 0.015-öt.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Az osztalekbol megveszik az etf-et alkotó részvényeket. Nem egy emberke osztalékból, hanem az alapba lévő sok milliárd euróból, dollárból, aztán ezt osztják szét az ügyfelek között.
@csabacindel16184 жыл бұрын
@@bencebalazs Köszönöm, ezt a részét értettem - amit viszont nem, hogy ettől személy szerint az én vagyonom hogy lesz nagyobb. Valószínűleg én értem félre, vagy teszem fel a kérdést rosszul. Az "osztják szét az ügyfelek között" része a nem világos. Hol jelenik ez meg? Nekem ugyanúgy 1 db share-m lesz az ETF-ből, ha jól értem, és pénzt sem kapok (hiszen accumulating az ETF). Arra számítottam volna, hogy nem 1 db share-m lesz újrabefektetés után, hanem mondjuk 1.02 (a 2% osztalék miatt), de nem hiszem, hogy lehetséges nem egész share-t birtokolni.
@bencebalazs4 жыл бұрын
@@csabacindel1618 kapsz az etf-ben lévő cégek után penzt, és azt automatikusan újra befektetik, no a vagyonos értéke. Nem érzékelés, mert az árfolyamba épül be negyedévenként, de beépül.
@csabacindel16184 жыл бұрын
@@bencebalazs Értem, tehát az 1 db share-m negyedévente mondjuk 2000 forinttal drágább lesz. Nem gondoltam ilyen megoldásra. Köszönöm szépen a magyarázatot!
@janoslazar77905 жыл бұрын
Ez a két ETF termék milyen pénzügyi szolgaltatónál található meg? Illetve nem tanácsos megvárni a következő pénzügyi válságot, amikor a legtöbb tőzsdei index amúgy is bezuhan?
@bencebalazs5 жыл бұрын
Minden magyar befszolg megtudja venni. A portfolio online tőzsdén akár te magad is. Mi van, ha 3 évig mennek a tőzsdék még felfelé? Ha folyamatos a megtakarítás, én ezzel nem foglalkoznék.
@janoslazar77905 жыл бұрын
@@bencebalazs Köszönöm szépen a válaszodat!
@penz-befektetes-fejlodes5 жыл бұрын
Én foglalkoznék a következő válsággal. Ha van egy nagyobb összeged és tervezed befektetni akkor ne egyszerre tedd be hanem lassan, jó ha marad kp is arra ha megint úgy visszaesik a tőzsde mint Decemberben. Akkor 20-30%-os kedvezménnyel lehetett vásárolni.
@dominikhriczu11215 жыл бұрын
Szia ! 3-4 év rally után ez lenne az a szint,ahol piacra érdemes lépni ? Microsoft 41-42 USA Dollár volt 3-4 éve, most 112 … Persze értem, hogy egy 5-10 éves idősikon , valahol piacra kell lépni … Adott esetben egy árfolyam vesteség , jócskán befolyásolhatja egy osztalék befektetés későbbi hozamát , mit javasolsz lőjjünk be egy szintet ahol piacra léphetünk ? Köszönöm ! Jók a videók !!,👍😄
@GHetenyi5 жыл бұрын
Szia Balázs! Én a kbc-nél vagyok, de ott sehol sem találom a két ETF-et, lehetséges, hogy ők nem forgalmazzák?
@istvanvancsura74055 жыл бұрын
De az infláció követő 4,5% tulajdonképpen 7,5%?
@bencebalazs5 жыл бұрын
Nem. Ha 4.5%van odaírva, akkor abba már benne van minden. De ha nő az infláció, nő majd a kamat is.
@jembory5 жыл бұрын
Kedves Balázs milyen platformot ajánlasz a kereskedésre? erste, forex, portfolio trader?
@bencebalazs5 жыл бұрын
Én elfogult vagyok: trader.portfolio.hu
@jembory5 жыл бұрын
szuper!, köszönöm!@@bencebalazs
@danielhetyei5065 жыл бұрын
Láttam a youtubos pénzkeresős videódat ez hogy van videóként kapod a pénzt? Vagy én mikor kapok egy videó után pénzt? Tényleg 2feliratkozó után kapok 5ft? Légyszíves leírod hogy hogy van ez vagy csinálsz mostis videjót. Köszi🙂
@bencebalazs5 жыл бұрын
Hát, inkább olyat kérdezz, aki velem szemben pénzt keres a youtube-on:) megtekintések, megnézett reklámok alapján kapsz pénzt, nem a feliratkozók után.
@gkerekes5 жыл бұрын
Balazs, mi a velemenyed a peer-to-peer lending-rol? Egyre tobb befektetotol hallom, hogy 8-12%-ot viszonylag biztonsagosan el lehet erni.
@bencebalazs5 жыл бұрын
Megmondom őszintén nem ismerem. Kérdés, hogy mi garantálja, hogy visszakapod a pénzed?
@gkerekes5 жыл бұрын
Sokfelevel talakoztam, altalaban ha valami ingosagra vagy ingatlanra adod a hitelt, akkor a megvasarolt ingatlan vagy ingosag a biztositek. De ami szerintem erdekes, az a rovid tavu, szabad felhasznalasu hitel. A kockazatot azzal tudod csokkenteni, hogy a befektetett osszeget egyszeruen szet tudod szorni tobb szaz vagy ezer hitelkerelemzo kozott, igy ha nehany be is csodol, nem lesz nagy hatasa a teljes befektetesedre. Egyebkent sok hitelre vallalnak visszaveteli garanciat nemfizetes esetere, igy bukod a kamatot, meg mondjuk 5% "penalty rate"-et, de a toked nagy resze nem veszik el (gondolom valami biztositast kotnek, es ezzel fedezik az esetleges nemfizetest). Egyebkent a legtobb ezzel foglalkozo oldalon elore lathatod, hogy varhatoan mennyi nemfizeto lesz a portfoliodban, es ez hogyan befolyasolja a hozamod. Ez az egesz csak arrol jutott eszembe, hogy az ilyen peer-to-peer befekteteseknel lehet gyonyoruen kamatos kamattal szamolni, mert altalaban van egy "auto invest" lehetoseg, ahol megadod, hogy milyen parameterekkel szeretnel hitelt adni (max 3 honap, 10-12% kamat, melyik orszagban, milyen jellegu hiteleket finansziroznal, milyen hitelbesorolasu szemelyeknek adnal, es max 25 eurot fektetsz egy szerzodesbe stb.), a kamatokat havonta kapod, a toked a lejarat vegen, es a lejarat utan automatikusan ujra be lesz fektetve a toke + kamat a megadott parametereid alapjan. Egyebkent nem az amerikai, hanem az europai lehetosegeket nezem. Altalaban a balti allamokban bejegyzett cegek allnak ezek mogott, ami szerintem teljesen rendben van. Gondolkodom, hogy a befekteteseim 10-15 szazalekat atcsoportositanam, jelenleg eppen "tesztelem a rendszert" meg 1-2 hetig.
@volderain5 жыл бұрын
@@gkerekes A kockazat szetosztasaba vetett hit okozta a 2008as penzugyi valsagot. Leiras alapjan en messzirol kerulnem.
@myrra105 жыл бұрын
azt mar elfelejtettuk
@gaborsebestyen85335 жыл бұрын
Tudnál linket küldeni,hogy hol lehet utána nézni ezeknek a peer-to-peer lending befektetéseknek?
@kovacsadam36455 жыл бұрын
Új kamera,vagy csak én látom úgy, hogy sokkal jobb lett a képminőség?
@bencebalazs5 жыл бұрын
Új objektív. A kamera a régi. Az is segített, hogy elolvastam a felhasználói útmutatót. 😊
@cs60344 жыл бұрын
@@bencebalazs 🤣
@xdxdxdxd45755 жыл бұрын
Az lehet, hogy évekig nő a befektetett pénz a kamatokkal, csak ugye közben az infláció elviszi a "nyereséget". Nem véletlenül nyergelnek át sokan az ingatlan bizniszbe, hiszen sokkal magasabb a "hozam".
@bencebalazs5 жыл бұрын
A tőzsdei hozamok az elmúlt 100 évben az inflációval korrigáltan is nagyot durrantak. kzbin.info/www/bejne/h5mnmYaheraEaqc
@xdxdxdxd45755 жыл бұрын
@@bencebalazs Én a banki befektetésről írtam, ezért is volt idézőjelben a "nyereség" szó. Nem voltam egyértelmű, sajnálom. Tőzsdénél hosszabb intervallumban nézve a trendvonal mindig emelkedő tendenciát mutat.
@myrra105 жыл бұрын
akkor kamatot celszerubb lett volna irni. inflacioval korrigaltan is erdemes rovidebb szakaszt nezni,mert nem elunk100 evig. ill a jellemzo aktiv idoszak munkaugyileg 35 ev. azt is erdemes megfigyelni h ingatlannal sok kiegeszito elem valik alapelvarassa igy ezek a lakhatasi koltseget emelik egyre inkabb. 70es evekhez kepest pl huto,fagyaszto,szines tv,mosogep,mikro,grill,hoszigetelt falak, napelemes rasegites,klima,okosbiszbaszok.egy csomo minden mas eletszinvonal inflaciojat okozo dolog,pl auto, de meg ilyenek is mint a youtube premium elofizetes, ergo ha van pl most infacion feluli 3millio hozamod mondjuk 100 millio tokebol, akkor nem biztos h 20 evmulva eleg lesz az akkori hozam h egy atlag szinten megelj ugy hogy nem tettel hozza,foleg ugy h valszeg egeszsegugyi ellatasra megtobb kell majd. persze az oke h annal akinek ennyi sincs elorebb vagy de nehez elore latni
@Helosz19915 жыл бұрын
Maga az elgondolás nem rossz. Viszont nekem kicsitt másabb az elképzelésem. Erről a módszerről a mi a véleményetek? Mi lehet a buktató szerintetek, amire nagyon figyelni kellene. 1) LTP megtakarítasi idő fut (havi 60e / régebbi 30÷-os ÁT) 2) Megtakarítási idő végén albérletnek való ingatlanba be kell fektetni a tőkét 3) A berleti díj fedezi az esetleges felvett hitel kiadásait, adót, tiszta hozama is lehet 4) Mostmár a felszabadult saját tőkét, amit eddig megtakarításra fordítottam + az albérleti tiszta hasznot betudom fektetni másik megtakarításba VAGY hitellel megterhelve indítani lehet a második albérleti beruházást. 5) A második albérletet is úgy adomki, hogy fedezze a hitelt + adó + egyéb ingatlan kiadásoat. 6) Megmaradt a tökém és az ingatlan érték növekedése a hasznom. Illetve a hitelek után tiszta bevétel a nyugdíjas időszakban. Eredmény: - 2db ingatlan befektetés, aminek nő az érteke folyamatosan - 2db bérlővel folyamatos bevétel forrás - Amikor mind a két ingatlan ki van adva ,akkor a megmaradt tőke újra befektethető.
@tiborfazekas9285 жыл бұрын
Szia Tibor! Az ötlet jó, de ha lesz hitel is felvéve akkor már nem nem szabad ilyet csinálni. Ha a lakásokat hitel nélkül meg tudod venni , akkor csináld. Ha vannak hitelek, akkor a válsággal nagyon megütheted a bokád. Albérlők felmondanak , vagy csak egyszerűen a hitel törlesztőd felemelkedik. Amit már nem tudsz fizetni és már vitte is a bank a lakásokat. Válságban kirúgják az embereket, akik ezután nem tudják fizetni az albérleteket. Hazánkban sok az autóiparral kapcsolatos munkahely, amelyek a következő válságban nagyon meg fognak ingani. Ajánlom a figyelmedbe a Kiszámoló.hu oldalt és a videókat. A lakás helyett vegyél inkább garázst+az itt elhangzott ETF-eket+Bitcoin+Egészségpénztár+Ezüst+NAPELEM+de legjobb ha magadat képezed, fejleszted, hogy többet érj a munkaerő piacon! Üdv: Tibi
@hotgirlsfromtiktok5 жыл бұрын
Ezen már én is gondolkodtam. Több lakást is venni minél nagyobb önerővel kiszámítható fix kamatozású hitellel kombinálva. Úgy , ahogy írtad ,előszer persze csak egyet majd kiadni...stb De vedd figyelembe, hogy ez nem passzív befektetés: foglalkoznod kella bérlővel , kifoghatsz egy szélhámost (nekem sikerült) : későn fizet, kevesebbet vagy egyáltalán nem fizet. Valami mindig elromlik, vagy az ingatlan beázik stb. Mellette adóznod is kell a bevételeid után és persze az ingatlan amortizálódik is. (5-8évente min. egy tisztasági festét, bútor csere) . Egy bérlő átlagosan mondjuk kb 1,5 évig van a lakásban, után kezdheted újra előlről: keresni kell egyet, leszerződni, reménykedni, hogy nem egy újabb szélhámos...stb. Ingatlannál minidg ott kell lenni, ha meg több van , akkor ez hatványozottabban igaz. És persze az árak eshetnek is, vagy ha jön egy nagyobb társasházat érintő felújítás, azok újabb költségeket jelentenek. Ha AirBnBznél 2 ingatlannál, akkor ott már más lenne a helyzet. De ott már vagy főállásban csinálnád vagy már erre is vannak külön cégek a nyereséged egy részéért átvállalják a teljes ingatlan managementet! Ezzel szemben ha tőzsdén TBSZre osztalékportfóliót építesz ,megfelelően diverzifikálsz, akkor szerintem azzal minimalizálhatod a kockázatod és nyugodtabban is alszol vagy éppen mész szabadságra. Na meg a pénzed szinte azonnal hozzáférhető ha kell , ellentétben az ingatlanokkal.
@turakcicakesegyebek.18555 жыл бұрын
Én is csak az előttem szólókhoz, (Tiborhoz és feluccsihoz) tudnék csatlakozni a véleményemmel : hitelből ne! Ebbe már sokan belebuktak válság idején, vitte a házat a bank, és van aki még most is törleszt. De ha nem is lesz válság, akkor is kockázatos a dolog. Lelakják az albérletet, lelépnek fizetés nélkül, nagy közüzemi számlát csinálnak, amit nem fizetnek ki, nem tudod őket kitenni...stb. Vegyél inkább a pénzeden egy garázst, azt nem tudják lelakni, és nagy közüzemi számlát sem tunak csinálni. Innen kidobni is könnyebb a bérlőt, mert nem tud egy garázsba bejelentkezni, míg ellenben egy lakásba igen. Amellett egy garázs olcsóbb. Azt vegyél inkább de azt sem hitelből. De én úgy számolom, hogy ha veszel egy garázst és kiadod, ezt az éves hozamot a részvények is hozzák kb, ha annyit költesz rájuk, amennyiért a garázst vetted. Mondjuk én egy vidéki kisvárosi árat vettem figyelembe, a fővárosban, és a nagyvárosokban lehet más a helyzet... A részvényekre 6% körüli hozamot számoltam. Ha meg nincs egyben annyi kp-d, hogy vegyél egy garázst, akkor fektess inkább részvényekbe, és állampapírba, így gyűjtsd rá össze az összeget. Azután vagy megmaradsz a tőzsdei kereskeésnél, vagy mikor összegyült a pénz a garázsra, túladsz a részvényeiden, és buszke garázstulajdonos leszel. De a hitelből ingatlant semmi esetre sem javasolnám.
@JustLazloOfficial5 жыл бұрын
2019 és 1991 között 28 év telt el, ezalatt a 28 év alatt a pénz romlott, nem is keveset ami akkor volt 100 forint az ma kb 1,800 ft, szóval nem hiszem, hogy ez a befektetés annyira jó buli lenne, bár ki tudja :-) Annál mindenképpen jobb, ha csak a bankban tartom.