BLASKI I CIENIE pracy pedagoga specjalnego- zachowania trudne

  Рет қаралды 2,095

Tola centrum rozwoju

3 жыл бұрын

Pytaliście się czy moje dzieci przejawiają zachowania trudne. Otóż tak! Dlaczego o tym nie opowiadam w moich social media? Zobaczcie sami

Пікірлер: 8
@aleksandraaleksandra9919
@aleksandraaleksandra9919 3 жыл бұрын
A czy mogłaby pani zrobić odcinek o specjalnościach jakie można podjąć po pedagogice Specjalnej? Które są najciekawsze i najbardziej obecnie potrzebne, oczywiście z Pani perspektywy :)?
@dominikagraziel2571
@dominikagraziel2571 2 жыл бұрын
Dziękuję za ten film!
@magorzataduda4539
@magorzataduda4539 2 жыл бұрын
Wykonujesz świetną pracę, również działając w mediach społecznościowych. Obserwuję Cię od ponad roku i cieszę się, że cały czas masz siłę do działania i nowe pomysły. Oby tak dalej. Pozdrawiam ciepło!:-)
@Aniapreiss
@Aniapreiss Жыл бұрын
Świetny jest ten kanał. O wiele więcej wiem od Ciebie niż ze studiów. :) Dziękuję:)
@andrzejurbanski6074
@andrzejurbanski6074 Жыл бұрын
@magdalena6751
@magdalena6751 3 жыл бұрын
Tu nie chodzi o to, aby opowiadać o każdym dziecku (że dziś było to i to złe), tylko ogólnie sygnalizować jakie zachowania agresywne i trudne występują (to jest nieunikniona część ich życia). Przygotować rodzica z czym się będzie mierzył w czasie dojrzewania i w przyszłości. Każda z nas ma inne doświadczenia na bazie autyzmu pracując w szkole. Kiedy dochodzi duża NI, to zdecydowanie sprawia, że autyzm jest ogromną barierą w funkcjonowaniu w grupie klasowej, która liczy łącznie 5 ludzi (agresja fizyczna każdego dnia stanowi zagrożenie dla każdej z tych osób). Poziom edukacyjny dzieci jest najmniejszym problemem tutaj do ogarnięcia :) Laminowanie? Znam ten "ból" :)
@tolaterapia
@tolaterapia 3 жыл бұрын
Ciężko przygotować rodzica na to z czym będzie się mierzył w czasie dojrzewania bo dojrzewanie nie oznacza agresji. Ogólnie wszystkie dzieciaki źle przechodzą dojrzewanie,pelnospeawne też. Ale to że dziecko na autyzm nie znaczę, że w czasie dojrzewania przyjdzie agresja. A jakie zachowania trudne występują? Tak jak powiedziałam w filmie-od buntu po krew.
@@tolaterapia O tym mówię, mamy inne doświadczenia- jednak bunt i krew jest tu i tu. Wg "moich" dzieci autyzm tylko odbiera i utrudnia szczególnie z zaburzeniami i z NI... nie ma tu kolorowych barw. Pojawiają się jak jest postęp jakikolwiek i to baaardzo cieszy! Tu szukam pozytywów tej całej codzienności. Agresja rośnie razem z nimi, co widzę i czuje każdego dnia. Dzieci, które to obserwują trzymają się z daleka, nie bez powodu. Ps. to nie jest uderzenie w Ciebie. Cenie Twoje podejście do dzieciaków, do terapii jaką przedstawiasz :). Oby było jak najmniej dzieci z takimi zaburzeniami jak ja poznałam, bo rodzice mają ciężki orzech.
Matematyka nie boli- dzieci o spe- pedagog specjalny
1:38:49
Рет қаралды 2 М.
Son ❤️ #shorts by Leisi Show
00:41
Leisi Show
Рет қаралды 8 МЛН
ПРОВЕРИЛ АРБУЗЫ #shorts
00:34
Паша Осадчий
Рет қаралды 7 МЛН
Realizacja zadań pedagoga specjalnego w praktyce
1:37:45
Głos Pedagogiczny
Рет қаралды 6 М.
ODC. 33 Trudne początki w pracy nauczyciela.
16:51
Pogaduchy Belfrów
Рет қаралды 27 М.
Pedagog specjalny - wszystko co musisz wiedzieć
1:17:18
Platforma Edukacyjna Nauczycieli
Рет қаралды 3,5 М.
Zawód: Pedagog Specjalny.  Wywiad z dr Dorotą Wiercińską
19:38