Czy wykonując zabieg trzeba za każdym przejazdem zadbać o to aby palce robocze były ustawione na międzyrzędzia, aby zminimalizować uszkodzenia rośliny głównej czy nie ma to znaczenia i wjeżdżamy ''jak leci'' ?
@OrganicCenterPL3 жыл бұрын
Witaj Jano 1312, to wszystko zależy w jakiej uprawie i w jakiej fazie wzrostu rośliny, np. w zbożu typu pszenica orkisz można pracować równolegle do kierunku siewu jak i nierównolegle ("wjeżdżamy jak leci"). W warzywnictwie przeważnie pracuje się równolegle do kierunku siewu i ważne jest aby jedna sekcja (150cm szerokości roboczej) pracowała na jednym zagonie. Czyli unika się pracy gdy sekcja pracuje na dwóch zagonach. AEROSTAR możemy ustawić z dużą precyzją i dzięki temu możemy minimalizować straty. Zapraszamy na stronę internetową organiccenter.pl/einboeck/einboeck-ekologiczna-pielegnacja-upraw/einboeck-brona-chwastownik/einboeck-aerostar/
@OrkiszowaPasieka3 жыл бұрын
Kolega kupił chwastownik. jak ustawiliśmy agresywność na małą i średnią to nie niszczył skorupy, a jak na dużą to tylko przednie zęby pracowały a tylne były w powietrzu. Podobny efekt widać na filmie ale w miejszej skali. jak temu zaradzić jak ustawiać?
@OrganicCenterPL3 жыл бұрын
Witaj Pajej, podejrzewamy że Pana kolega kupił bronę, która posiada łańcuchowe mocowanie sekcji i to dlatego powstaje taki niekorzystny rezultat. Na naszym filmie może wydawać się że efekt jest podobny do tego co Pan opisuje lecz jak widać w dalszej części filmu - brona pracowała na całej swojej szerokości roboczej i każdy ząb spełnił swoje zadanie. Brona Einbock AEROSTAR ma unikatowe mocowanie sekcji oraz jeszcze jeden szczegół (stopniowane rzędy zębów), który nie dopuszcza do takiej sytuacji. "Diabeł tkwi w szczegółach" ;)
@ryszardrus53073 жыл бұрын
Cześć, witam kolegę poznanego w Niemczech. Na ile wycenisz mi taką bronę
@dariuszk59393 жыл бұрын
Dlaczego maszyna nie jest ustawiona równolegle? Tył jest wyżej niż przód. Przypadek, czy tak miało być?
@OrganicCenterPL3 жыл бұрын
Wydaje nam się że wystąpiło jakieś złudzenie optyczne :) Rama ustawiona była równolegle do ziemi. W każdym bądź razie słuszna uwaga. Dziękujemy i Pozdrawiamy :)
@maniekmaniekyo97373 жыл бұрын
Sory ale pszenicy nie posiejesz w ekologi odrazu habrami przytula miotla i innymi zarosnie i tylko pod talerzowke.przenica to taka roslina ze zadne pielenie nic nie da pryskasz najlepszymi srodkami i ciezko sie pozbyc a wes popryskaj jakims szajsem to zadnego klosa nie zobaczysz tylko sam chwast
@OrganicCenterPL3 жыл бұрын
W rolnictwie ekologicznym zabiegami mechanicznymi ograniczamy ilość chwastów, pobudzamy rośliny do wzrostu, zapewniamy lepsze wchłanianie wody do gleby (przerwanie parowania). Stare odmiany pszenicy takie jak np. orkisz o wiele lepiej radzą sobie z chwastami. Ciężko jest oczekiwać od rolnictwa ekologicznego identycznych rezultatów jak w rolnictwie konwencjonalnym. Oczywiście nie jest to niemożliwe aby uprawa ekologiczna była lepsza od konwencjonalnej lecz wymaga to więcej pracy i jest uzależnione w dużej mierze od lat poprzednich (płodozmian, dbałość o glebę itp.) jak i doboru gleby pod konkretną uprawę.
@Comrade_21373 жыл бұрын
walka z chwastami odbywa sie caly czas a nie tylko podczas uprawy danej rośliny. pamietaj o poplonach i zasadzie ze pole ma byc caly czas zielone. sa rosliny takie jak gryka, facelia błękitna, rzodkiew oleista, gorczyca które nie dosc ze sa fitosanitarne to hamuja kielkowanie chwastów. wiadomo ze jakas tam pojedyncza roslinka zawsze sie przebije..aczkolwiek uwazam ze nie ma to znaczenia dla plonu. Podsumowujac aby ekologicznie walczyc z chwastami nalezy pamietac o chwastownikowaniu, prawidlowym plodozmianie, dobrym doborem roslin na poplon, prawidlowej uprawie roli. warto tez przy siewie stosowac sie do kalendarza faz księżyca..brzmi jak jakies bajki ale działa i polecam sprawdzic. przeprowadzić eksperyment na małym areale 😀