nagyon érdekesek a videok. Csak igy tovább. congrats
@anikomagyar2 жыл бұрын
Köszönöm.
@emeseh9932 жыл бұрын
Én nem gondolom, hogy a pszichológia ès a párterápia azt kommunikálja, hogy változz meg - ez inkább egy közkeletü sztereotípia. A pszichológia lényege az, hogy az önismeret útján természetes változások állnak be az életünkben azáltal, hogy megértjük a viselkedéseink gyökerét. Tehát ha én a gyerekkori traumámmal érzelmileg tudok kapcsolódni és empátiát gyakorolni önmagammal, akkor azok a belsö frusztrációk, kilengések elcsitulnak, ezáltal a külsö világgal és másokkal is elfogadásba tudok kerülni, miután magamban elértem a békét. A párterápia sem arról szól, hogy változz meg, hanem a megértésröl, önmagunk és a másik ember motivációinak èrtelmezéséröl és ezáltal egy kommunikációs híd felépítéséröl. Pl.: én azt érzem, mikor te veszekszel velem, hogy elvesztem a biztonságérzetem, mert a családomban ezt éltem meg gyerekként, mikor a szüleim kiabáltak egymással. Te meg kiabálsz mert ez egy védekezési tanult mechanizmus amit a szülödnél tanultál meg, amikor féltél. Tehát amikor konfliktus van, akkor tudjuk, hogy mi triggerel minket mire és meg tudjuk érteni a másik motivációját és ezáltal tudunk eröszakmentes kommunikációt építeni egymás közt. Én nem látok nagy különbsèget a buddhizmustól ebben.
@zsuzsannakurucz84352 жыл бұрын
Szerintem itt Zoli arra a tendenciára célzott, hogy valójában sok olyan pszichológiai elképzelés van, hogy egy problémának "neki kell menni", vagy "a félelmekkel szembe kell nézni" Sok ilyen szlogen van, pl coach októl is....ami olyasmit sugall(hat), hogy mindenre képes vagy, csak meg kell változtatni a (gondolkodásod, a sémáid, elengedni a rossz mintáid, csak akarni kell....stb) , vagy a szüleiddel való kapcsolatod átalakítani...... De persze lehet én tévedek, és majd ezt Zoltán válaszolja meg. :) (végülis Neki szól... Lehet, hogy érdemes lenne konkrétan egy terápiás módszert megnevezve ezt újra átvenni....Peace & Love
@agnesmarkus49982 жыл бұрын
Kedves Zoltán? Az Integrál akadémiának mennyiben van köze ehhez a témához?
@annabellquinlivan32842 жыл бұрын
Gyanus vagy te nekem Cser Zoli. Latlak!
@laoc32 жыл бұрын
:DDD
@nonkonform1st2 жыл бұрын
Amikor Zoli azt mondta, hogy a Buddha azt mondta, hogy "nem tudsz megvaltozni"... Ez uj. Jol ertettem, vagy rosszul ertettem? Azt hittem meg tudunk valtozni... Azert nem tudunk megvaltozni mert mar tele a (karma)pendrive amikor megszuletunk?
@holyvoid6 ай бұрын
✌👍
@susanwaver2 жыл бұрын
❤️
@saracsibi12412 жыл бұрын
Ha a lélek, a test és szellem is múlandóak akkor mi az ami nem múlandó? ... A Buddha sohasem állította, hogy nincs lélek, hanem csupán azt állapította meg, hogy nincs örök, változatlan lélek. Tehát a lélek'ző változik de lelke az így is úgyis van. Szerintem nem múlandó hanem változó a lélek. Nem összekeverendő e két fogalom. Attól hogy valami nem múlandó attól változhat. Mert a változás nem csak elmúlást jelenthet hanem jelenthet betelljesülést vagy fejlődést (aminek része lehet az elmúlás de nem egyenlő a kettő mivel ami nem múlik el az elmúlásban hanem szintje növekszik pont az a Lélek). A lélek nem múlandó. A test a múlandó, mert az él és meghal. A lélek fejlődik. Tudtommal. Sosem hallottam még olyat hogy a lélek múlandó. Nem is értek egyet ezzel. Ha minden múlandó lenne akkor semmi értelme nem lenne a létezésnek. Szerintem káosz keletkezett a fogalmak és értelmezésben.
@varhelyiadrian1092 жыл бұрын
Mi a lélek? A lélek kifelyezést nem Jézus vetette be? Aki Buddha után született, akkor, hogy beszélhetett a Buddha lélekről?
@Fehérbotod2 жыл бұрын
@@varhelyiadrian109 Nem. Már a védákban - upanisadokban is van. Ez megelőzte Buddhát,bőven.A bibliai fordításokban gyakran tévesen szerepel, ugyanis a magyar nyelv nem ismerte a szellem szót, így léleknek fordították. Stb, stb,stb."Minden lélek megízleli a halált." (Quran). A tradícionalisták szerint a lélek egy közeg, melyben a jó vívja harcát a rosszal, lelki vívódás, stb, stb.
@AdamFiregate Жыл бұрын
Máshogy működik a lélek a kereszténységben, más vallásokban és a buddhizmusban. "A buddhizmus tanítása elutasítja az örökkévaló lélek létezésének gondolatát, itt a „lélek nélküli újjászületés tana” jelenik meg (lásd: anatta). Eszerint nem léteznek egyes lelkek elkülönülve egymástól, a dolgok és jelenségek csak más dolgok és jelenségek függvényében léteznek. Amint a dolgok és jelenségek létezését fenntartó okok elmúlnak, a dolgok és a jelenségek is velük múlnak. Ez a függő keletkezés elmélete." Forrás: magyar Wikipédia / Lélek szócikk / Buddhizmus bekezdés
@nemszamit2990 Жыл бұрын
Az emberi lélek változó, vagy akár nevezhető fejlődnek is, viszont mulandó is mivel csak idő kérdése (legyen az milliárdnyi év is), és visszatér a forrásahoz és feloldodik benne. Az egyéni lélek illúzió, viszont a forrása a végső igazság része. (Az én tapasztalataim és felismeréseim szerint)