Budowa dachu: Jak wykonać obróbki obwodowe aby zdobiły dach i go zabezpieczały.

  Рет қаралды 2,340

Balex Metal Polska

Жыл бұрын

W tym odcinku Paweł i Maciek pokażą jak zamontować wiatrownice i gąsiory.
Po wykonaniu kątowania i przycięciu łat przy krawędzi, trzeba:
- zamocować folię wstępnego krycia
- zainstalować podbudowę z płyty.
Na podbudowie będą montowane kolejne elementy - a krawędź dachu można obrobić naprawdę różnymi materiałami.
Pierwszym etapem montażu pasa podrynnowego jest instalacja listwy startowej, do której będą wczepiane kolejne panele. Następnie zostanie zamontowany panel na rąbek. W przypadku naszego dachu, również obróbki obwodowe wykonujemy z panela Elegant 2.0, dlaczego? - Ponieważ zależy nam na dachu, który będzie wyglądał spójnie, efektownie, ale bez wykorzystywania wielu różnych materiałów. Dach ma być efektowny, ale też nie dominować w stosunku do reszty domu, tylko współgrać z bryłą całego budynku.
Trzeba pamiętać aby zachować liniowość górnego panela z dolnym panelem. A do montażu ostatniego panela pasa podrynnowego używamy haftr - trzeba przyciąć je nożycami, żeby zablokować ewentualne zsuwanie się panela.
Obróbka krawędzi dachu jest niezbędna aby zabezpieczyć zewnętrzną krokiew przed warunkami atmosferycznymi, ale również ze względu na wygląd dachu, ponieważ jest to dopełnienie jego kompletnego i estetycznego wyglądu. W tym przypadku również można wykonać obróbkę z innych materiałów, jednak panel na rąbek stojący Elegant 2.0 nadaje się do tego doskonale i zapewni pożądaną estetykę. Trzeba pamiętać, aby pierwsze panele zostały rozplanowane w taki sposób, aby w szczycie powstało symetryczne odbicie. Następnie montujemy listwę startową, do której zostanie zamontowana wiatrownica.
Na samej górze dwóch połaci montujemy gąsior. Zaczynamy montaż od listwy wentylacyjnej, do której zostanie zainstalowany gąsior. Listwy nie mogą zostać zamontowane bezpośrednio do łaty, tylko do samego panelu. Listwa ta jest bardzo ważnym elementem, zapewniającym odpowiednią wentylację dachu.
To już koniec naszej pracy na dachu, który jest skończony i kompletny. Naszym zdaniem prezentuje się świetnie dzięki doskonałym umiejętnościom Pawła i Maćka Roszmana oraz całej ich ekipy. Jednak trzeba przyznać, że sam rąbek też „robi robotę”. Wiele możliwości montażowych, które daje panel pozwala na jego wykorzystanie właśnie do tak ważnych i efektownych detali jak obróbki. Obróbki jak i cały dach będą też prezentować się zupełnie inaczej, w zależności od profilacji w jakiej wybierzecie panel na rąbek Elegant 2.0 - w tej inwestycji zastosowano mikroprofilację czyli mikrofalę, ale są dostępne również:
- profilowanie liniowe
- profilowanie gładkie
- rowkowanie podwójne
Pamiętajcie również, że Elegant 2.0 może być montowany na elewacji. Więcej szczegółów na temat naszego panela znajdziecie tutaj balex.eu/produkty/pokrycia-dachowe/elegant-2-0-nowoczesnosc-w-parze-z-tradycja
Zapraszamy Was również do obejrzenia wideo, w którym Jacek Łazuka opowiada o wszystkich korzyściach z zastosowania panela na rąbek stojący Elegant 2.0 kzbin.info/www/bejne/j3jaqppmeJyFmNE
Dziękujemy Wam za oglądanie #BalexPraktycznie. Do zobaczenia na kolejnych dachach!
#balexmetal #elegant2 #obróbkiblacharskie
#oknodachowe #obróbkaokna #obróbka #dach #balex #BalexPraktycznie #BalexMetalPraktycznie #dachskośny #panelnarąbek #blachanadach #dekarz #poradnikbudowlany #jakzbudowaćdom #lukarna #komin #obróbkidachowe

Пікірлер: 1
@grzegorzswiatek7519
@grzegorzswiatek7519 Ай бұрын
Szanowni Panstwo, Jak juz pokazujecie - chcecie pokazac - profesjonalizm pracy to prosze zweryfikowac film przed emisja. Zero bezpieczenstwa - rusztowania niekompletne, pordzewiale, dziurawe deskowania, bez kompletnych barier, wchodzenie na stolek na ostatnim poziomie bez zabezpieczen, koledzy z uprzezami chyba wyjetymi z workow, bo widac, ze ich nie uzywaja czego najlepszym przykladem sa ostatnie ujecia "mistrza" siedzacego bez zadnego zabezpieczenia na dachu... I to sie powiela niestety na innych filmach.