Budowa portfela inwestycyjnego w 3 krokach (+KONKURS)

  Рет қаралды 14,486

DoradcaTV

DoradcaTV

4 жыл бұрын

Partnerem video jest Biuro maklerskie mBanku. Zapoznaj się z ich ofertą dla inwestorów: www.doradca.tv/emakler
Tekst od Equity Magazine przeczytacie tutaj:
www.equitymagazine.pl/budowa-...
Konkurs jest bajecznie prosty, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu do 22 czerwca 2020 (do północy), a ja wybiorę 10 najciekawszych moim zdaniem odpowiedzi i nagrodzę je ebookami z książką "Śladami Warrena Buffetta" (sladamibuffetta.pl/ksiazka/)
Regulamin konkursu:
sladamibuffetta.pl/wp-content...
DARMOWY EBOOK o oszczędzaniu ► malypodrecznikoszczedzania.gr8...
Facebook ► / doradcatv
Twitter ► / tomaszjaroszek
Kontakt (Pytania/propozycje współpracy) ► kontakt@doradca.tv
Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora filmu i nie muszą reprezentować poglądów mBank S.A.
Pamiętaj, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Powinieneś liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków. Musisz wiedzieć, że mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje klientów związane z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
Wartość zakupionych instrumentów finansowych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a w przypadku instrumentów pochodnych strata może przekroczyć wysokość zainwestowanego kapitału. W przypadku instrumentów finansowych notowanych w innej walucie niż polski złoty, wartość Twoich inwestycji może ulec zmianie wskutek zmian kursu walutowego. Potencjalne korzyści z Twoich inwestycji pomniejszą się o pobierane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat i prowizji oraz regulaminów. Gdy podejmujesz jakąkolwiek decyzję inwestycyjną, powinieneś kierować się własną oceną sytuacji faktycznej i prawnej. Pamiętaj, aby szczegółowo zapoznać się z opisem czynników ryzyka, specyfikacją danego instrumentu, regulaminami, opłatami i informacjami zawartymi w innych dokumentach związanych ze świadczeniem usług maklerskich przez mBank S.A. znajdujących się na stronie internetowej: www.mbank.pl/indywidualny/inw... oraz rozważyć, czy dany instrument jest dla Ciebie odpowiedni zgodnie z własną wiedzą, doświadczeniem w inwestowaniu oraz sytuacją finansową.
To nie jest oferta.

Пікірлер: 140
@alihakim6975
@alihakim6975 Жыл бұрын
Nie wiem, kto naprawdę powinien to usłyszeć, przestań oszczędzać pieniądze. Zainwestuj trochę, jeśli naprawdę chcesz wolności finansowej
@aprildamian6537
@aprildamian6537 Жыл бұрын
Bitcoin to przyszłość cyfrowego świata, inwestowanie w Bitcoin zapewniło mi stabilność finansową. Szkoda, że ​​wiele osób, które przeżywają intensywne trudności, zignorowało bitcoiny, kiedy bitcoin może poprawić ich sytuację finansową.
@kendrickmason2577
@kendrickmason2577 Жыл бұрын
@@anapepe9905 Polecę ci pana Christopher George, jego przenikliwość handlowa działa teraz dla mnie i osiągam dobre zyski z handlu bitcoinami
@kendrickmason2577
@kendrickmason2577 Жыл бұрын
@@anapepe9905 Zarobiłem dużo na handlu bitcoinami, który był moim głównym źródłem dochodu.
@sidi4496
@sidi4496 Жыл бұрын
Handel bitcoinami to prawdziwa zmiana gry, będzie to lukratywna decyzja o wykorzystaniu bitcoinów, ponieważ z czasem będzie to bardzo opłacalne
@clarke771
@clarke771 Жыл бұрын
@@kendrickmason2577 Wow, tak zaskoczony, że wspomniałeś i poleciłeś pana Christopher George, myślałem, że ludzie go nie znają, jest naprawdę dobry w tym, co robi
@koster1110
@koster1110 4 жыл бұрын
Moja zasada to: Nigdy nie kupuję nic na siłę, czasami czekam nawet pół roku na prawdziwą okazję, jak się trafi, ale są to tak wysokie zyski że warto odczekać dłuższy czas.
@artikondziela9865
@artikondziela9865 4 жыл бұрын
Mam znajomego Piotrka, który nigdy nie trafia w inwestycje, np. kupił Taurona na górce i sprzedał przed jego aktualnym wybiciem, Nintendo przy nieprawdziwych informacjach o premierze Pokemonów czy VW dwa razy na górce, żeby sprzedać niedługo na dołku. Jeśli coś kupuje, wtedy firma ta leci na łeb, a kiedy sprzedaje, nagle zaczyna rosnąc po kilka procent dziennie. Tak więc moją strategią inwestycyjną jest wykonywanie dokładnie odwrotnych ruchów do niego. Na szczęście informuje mnie o swoich posunięciach. :D
@piotrpietrucha4070
@piotrpietrucha4070 4 жыл бұрын
Niestety to prawda.... Dobrze, że inwestuje mniejsze kwoty, ale chyba powinienem tu ustalić jakiś procent dla mnie z zysku;D
@artikondziela9865
@artikondziela9865 4 жыл бұрын
@@piotrpietrucha4070 jesteś odwrotną wyrocznią z Omahy :P
@oizdar0
@oizdar0 4 жыл бұрын
Moje główne zasady to: Zdobywanie wiedzy i cierpliwość. Od paru miesięcy zgłębiam wiedzę na temat szeroko pojętego inwestowania. Mój portfel jak i strategia w tym czasie już parokrotnie się zmieniały - głównie na kartce. Dlatego też cierpliwie szukam instrumentów które będą odpowiadać moim potrzebom i zostawiam sobie większą część portfela w gotówce i stopniowo po kilka procent miesięcznie ją zmniejszam zbliżając się do ustalonej strategi - tej z kartki. W aktualnej niepewnej sytuacji gospodarczej kiedy większość osób boi się gotówki cierpliwość stanowi ważną składową.
@piotrszewczyk9329
@piotrszewczyk9329 4 жыл бұрын
Nie ulegaj emocjom i trzymaj się swojego planu - kupuj aktywa, która pozwolą spać spokojnie.
@powersroyale837
@powersroyale837 4 жыл бұрын
Moja zasada to: Inwestuję w przedmioty, na które jest ogromne zapotrzebowanie na rynku, natomiast muszą być one produkowane do pewnego czasu, aby nie były cały czas w produkcji. Zapotrzebowanie rośnie a ilość przedmiotu maleje. Pozdrawiam
@powersroyale837
@powersroyale837 4 жыл бұрын
głównie są to przedmioty kolekcjonerskie
@METUSDOLOR
@METUSDOLOR 4 жыл бұрын
Najważniejsza zasada przy budowie potrfela i zakupie spółek: zrozumieć to co robię, po co to robię i czy wiem, ile mnie będzie kosztowało popełnienie błędu, a ile zyskam, kiedy będę miał rację. Tak określam czy jest warto
@justyna894
@justyna894 4 жыл бұрын
Patrzę czy biznes danej spółki ma szansę istnieć i dalej być atrakcyjny za 10, 20 lat. Obserwuje również rotację zarządu i pracowników, na ile ma stabilne zatrudnienie na kluczowych stanowiskach i czy zachowuję zdrowy poziom rotacji wśród specjalistów.
@michajanuszewski2050
@michajanuszewski2050 4 жыл бұрын
Moją podstawowa zasada budowania portfela jest w sumie mało oryginalna i "ściągnięta" od Warrena Buffeta, ale pasuje idealnie do mojej osobowości: inwestuj tylko w takie spółki, których działanie rozumiesz. Omijam szerokim łukiem biznesy, które mają za dużo pod-działalności, albo są niedokładne w raportowaniu zysków, bo tracę wtedy tą namiastkę "kontroli", którą dostaję wraz ze zrozumieniem profilu firmy. Pomaga mi to tez inwestować z myślą o dłuższym terminie, bo skoro spędziłem x godzin nad analizą, to głupotą byłoby wyjść z rynku po dniu czy tygodniu.
@andrzejpawlak2520
@andrzejpawlak2520 4 жыл бұрын
Inwestuję 25 % kapitału czyli 75% gotówka (to od testu z prawdopodobieństwa rzutu monetą). Duży kapitał to w tych 25%: 50 % obligacje, 50% akcje. Ale mam mały kapitał więc całe 25 % to akcje, ale w tym 50% akcje stabilne podparte fundamentalnie a 50 % to ryzykowne jak to się mówi rokujące, ETF-y zagraniczne, raczej agresywnie bo ryzyko jest ograniczane w pierwszym kroku.
@piotrrosciszewski5434
@piotrrosciszewski5434 4 жыл бұрын
Ja wychodzę z założenia że skuteczne inwestowanie musi opierać się na skutecznym myśleniu, logicznym rozumowaniu i umiejętnościach poznawczych. Wiedza o samym inwestowaniu jest oczywiście bardzo ważna, jednak całkiem bezużyteczna jeżeli nie potrafimy tą wiedzą się posługiwać. Dlatego moją najważniejszą zasadą jest doskonalenie się w dziedzinie psychologii poznawczej, zauważanie swoich błędów rozumowania wynikających z psychologii i emocji. Tomkowi oraz wszystkim czytającym ten komentarz polecam na początek książkę Pułapki myślenia, Daniela Kahnemana. Pozdrawiam !
@samociukadrian
@samociukadrian 4 жыл бұрын
Najważniejsza zasada to: "make it simple". Branie pod uwagę zbyt wielu elementów może prowadzić do paraliżu decyzyjnego. Tak jak tworzenie zbyt skomplikowanych systemów inwestycyjnych może skutować tym, że stracimy z oczu nasz prawdziwy cel inwestycyjny. Inwestowanie powinno być proste a przez to jednocześnie nudne powinniśmy unikać ciągłego zaglądania w wykresy bo to często prowadzi do podejmowania decyzji na podstawie emocji a nie chłodnej kalkulacji.
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@basoek321
@basoek321 4 жыл бұрын
Po analizie spółek mnie interesujących ( głównie dywidendowych ) staram się je kupić jak najtaniej ale wiadomo, że zawsze warto dokupić akcji gdy mamy za dużo wolnej gotówki, wiec - uśrednianie moim zdaniem to sposób na wygrana
@dwaynejohnson7335
@dwaynejohnson7335 4 жыл бұрын
Ja z założenia inwestuję długoterminowo. Wciąż uczę się inwestować, więc nie szaleją z sumą pieniędzy na to przeznaczaną. Są to oczywiście nadwyżki, których strata w żaden sposób nie wpłynęłaby na moje normalne życie. Obecnie kieruję się następującymi zasadni: - Dywersyfikacja Spółek i gałęzi gospodarczych spółek - Nie inwestuję w polskie spółki skarbu państwa - Sporo inwestuję w firmy z sektora informatycznego - Spółki tworzące rozwiązania "jutra" - Firmy, z produktów których korzystam i jestem zadowolony Dodatkowo obecnie rozważam inwestycje w małe miejskie nieruchomości, takie jak garaże czy ogródki działkowe, ale jest to bardzo trudny rynek w którym bardzo brakuje mi doświadczenia.
@dawidandrzejewski1295
@dawidandrzejewski1295 4 жыл бұрын
Moja najważniejsza zasada - trzymaj się zasad !!!! byka za rogi , niedźwiedzia za uszy a gar pełen złota ci się naprószy !!!
@marcinpiwinski2519
@marcinpiwinski2519 4 жыл бұрын
Moją najważniejszą zasadą w budowie portfela inwestycyjnego jest poczucie bezpieczeństwa, więc inwestowanie w takie narzędzia, które będę minimalizować ryzyko strat, a jeśli już to nastąpi to strata nie będzie dotkliwa
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Proste pytanie konkursowe znajdziecie na końcu video - warto wziąć udział, bo 10 ebooków do wygrania! EDIT: już mi się podoba Wasza aktywność, a dopiero godzina od publikacji filmu - chyba będę miał w czym wybierać :D EDIT 2: Komentarze nagrodzone książkami zostały oznaczone, a wyłonieni laueraci to (nazwy nicków) TSD Twój Sprawdzony Doradca Alek Malaszkiewicz Paweł Majewski Karol Lipski lukashao samociukadrian Radosław Wójcik Łukasz Łapiński Piotr Fic Kacper Kacperczyk
@snowjuzek8086
@snowjuzek8086 4 жыл бұрын
Moja najwazniejsza zasada to "chroń kapitał". Dzieki temu analizuję spółki i kupuję z rozwagą, starając się minimalizować ryzyko. Pamiętając o kapitale mogę go pomnażać nie bojąc się o jego utratę a to przecież kapitał doje mi możliwość zarabiania.
@Mateusz-fg8ku
@Mateusz-fg8ku 4 жыл бұрын
Najważniejszą zasadą w inwestowaniu jest inwestowanie w wiedzę. Następnie zdobytą wiedzę wykorzystywać w swoich inwestycjach i analizować czy strategia opracowana na jej podstawie działa. Niezależnie od uzyskiwanych wyników bezustannie inwestować w swoją wiedzę.
@MrCrysisPL
@MrCrysisPL 4 жыл бұрын
Witaj, świetna książka- czekam na kolejna część. Mocno mnie uświadomiła i zmotywowala do działania- zakupilem 3 polskie spółki z WIG 20 z mysla o trzymaniu ich w portfelu min 10lat pod dywidendy. Jako platforme wybrałem XTB, myślisz, że mój wybór był słuszny? Pozdrawiam.
@NieWidzialny749
@NieWidzialny749 4 жыл бұрын
Zgodnie z tym co mówisz jestem nowicjuszem i uczę się na razie podstaw inwestując tylko na polskiej giełdzie. Totalnych podstaw uczyłem się na Twojej serii portwel 10k, super material. 1. Dywersyfikacja - Staram się szukać perełek w różnych branżach. 2. Kupuje stopniowo minimum w dwóch transzach. 3. Zawsze zostawiam 10-15% w gotówce na specjalne okazje lub wszelki wypadek. 4. Staram się mieć przynajmniej dwa uzasadnienia dlaczego chcę coś kupić/sprzedać. (Na początku zdarzało mi się podejmować decyzje bez zastanowienia, stąd taka strategia).
@arturs5946
@arturs5946 4 жыл бұрын
Moja jedyna zasada w inwestycjach jakichkolwiek to, naucz się czekać na zyski i później je łap.
@damian2204
@damian2204 4 жыл бұрын
Moja zasada: Jestem początkującym od marca, więc kieruję się zdrowym rozsądkiem i wiedzą jaką dotychczas nabyłem, nie wybiegając w nieznane rejony, które na chwile obecną byłyby dla mnie czystym hazardem i tak małymi krokami, ale do przodu :)
@mateuszplacek6802
@mateuszplacek6802 4 жыл бұрын
Mam kilka zasada do tego jak tworze swój portfel inwestycyjn: 1. Mam 21 lat więc mogę skupić się na kupowaniu akcji i buduje portfel bardzo agresywny 2. Spółki które dobieram muszą mieć kapitalizacje mniejszą niż 100milinów złotych 3. Cena akcji w czasie zakupu musi być minimum poniżej rocznego ath 4. Kupuje tylko spółki dywidendowe, które wypłacały dywidende minimum 2 lata wstecz. 5. Maksimum trzy spółki z tego samego sektora gospodarczego. 6. Jeśli spółka spadła 20% i więcej dokupuje jej akcje, tak by uśrednić cene 7. Minimum 20% maksimum 30% całego portfela to gotówka za którą w razie potrzeby mogę dokupić spółki po spadkach. Plan jest taki że co miesiąc dopłacam taką samą ilość gotówki do portfela inwestycyjnego. Ilość gotówki jest równa ilości pieniędzy którą mogę wrzucić do kominka, spalić i nie wpłynie to nijak na moje życie, czyli po prostu nadwyżki gotówki. Jako że jestem studentem, a aktualnie mieszkam u rodziców przez nauczanie zdalne to mam bardzo niskie koszty życia i mogę sobie pozwolić na bardzo agresywny portfel inwestycyjny. Za dywidendy które płacą mi spółki kupuje kolejne akcje tych spółek. Pozdrawiam Mateusz
@PiotrDudkiewicz
@PiotrDudkiewicz 4 жыл бұрын
@Mateusz duży szacun za konkretną strategię w tak młodym wieku. Chciałbym być tak ogarnięty w kwestiach inwestycji gdy miałem tyle lat co Ty :)
@peterch766
@peterch766 4 жыл бұрын
Kapitalizacje MNIEJSZA niż 100 mln zł, a jednocześnie placace dywidendy? Trochę nietypowe podejście...
@mateuszplacek6802
@mateuszplacek6802 4 жыл бұрын
@@peterch766 bardzo wierzę w spółki które są relatywnie małe a płaca dywidendy, że mogą w czasie ~10-15 lat wzrosnąć a przy okazji cały czas wypłacać mi dywidende za to że po prostu trzymam ich akcje. Może nietypowe podejście, ale może właściwe? Rynek zweryfikuje
@_bartek3214
@_bartek3214 4 жыл бұрын
Moja zasada to: Nigdy nie podejmuje wysokiego ryzyka, podejmuję zawsze tylko pewny zysk. Jest on często długo-terminowy bo długo trzeba czekać na zysk, ale jest on na tyle duży i stabilny, że warto poczekać. ;)
@SzczypiorUSA
@SzczypiorUSA 4 жыл бұрын
Moją najważniejszą zasadą jest nie tracić pieniędzy; druga to pamiętać o zasadzie nr 1. Często mam ochotę kupić spekulacyjnie spółkę która wygląda na ten moment fajnie, jednak koniec końców tego nie robię ponieważ swój portfel opieram na spółkach dywidendowych. Skupiam się na tym, żeby budować swój portfel z myślą o kolejnym cyklu (migracja kapitału). Mam dużą tolerancję ryzyka, ale skupiam się przede wszystkim na akcjach. Posiadam trochę złota, sporo srebra, garaże na wynajem oraz przymierzam się do kupna mieszkania lub lokalu pod wynajem; cena nieruchomości mnie jednak odrzuca, dlatego ponad 29% mojego portfela w tym momencie stanowi gotówka.
@hikuxpompa4761
@hikuxpompa4761 4 жыл бұрын
Moja zasada to: Zwykłe spekulacyjne podejście a mianowicie: "Kup tanio sprzedaj drogo", jak się zaczynają wahania na rynku, od razu zaczynam go dokładnie śledzić i analizować. W momencie gdy zysk mnie zadowala od razu sprzedaję, Pozdrawiam.
@piotrrosciszewski5434
@piotrrosciszewski5434 4 жыл бұрын
Jak określasz kiedy jest tanio s kiedy drogo ?
@hikuxpompa4761
@hikuxpompa4761 4 жыл бұрын
Piotr Rościszewski patrząc na mediane kupna/sprzedaży danego produktu i ilości sprzedanych sztuk w ostatnich 24h. Głównie Kupuje popularne przedmioty kolekcjonerskie na które jest największe zainteresowanie. Skupuję często po pare groszy przedmioty kolekcjonerskie w tysiącach sztuk a po paru latach sprzedaje po 2-3 zł. Zysk jest wysoki ;) bo nawet 2000% ceny w góre zyskują przedmioty
@HubertSwierczewski
@HubertSwierczewski 4 жыл бұрын
"Tanio kup i drogo sprzedaj" :D Trochę humorystycznie, bo za wiele ta zasada nie podpowiada - trudno jednak zaprzeczyć, że jest podstawą. Raczej wszystko trzymam longterm, a spekuluję jedynie ułamkiem portfela, ale w obu przypadkach zasada ma zastosowanie ;)
@aero6852
@aero6852 4 жыл бұрын
"Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" to zasada, która ma odzwierciedlenie w moim portfelu, aczkolwiek jestem młodym inwestorem i zagrania bardziej agresywne też mają u mnie miejsce. Oczywiście te ryzykowne z założeniem, że mogę stracić 100%.
@kacpergrzegorz
@kacpergrzegorz 4 жыл бұрын
W moim przypadku najważniejszy jest jasno sformułowany proces decyzyjny, tak żeby wybierać do portfela takie aktywa, które wpisują się we wczesniej obraną strategię co pozwala pozbyć się najgorszego doradcy - emocji.
@marekmakola1780
@marekmakola1780 4 жыл бұрын
Aktualnie moją główną zasadą inwestycyjną jest koncentrowanie się na zdrowych spółkach z niskim zadłużeniem kapitału własnego. Wychodzę z założenia, że firmy wolne od długów lepiej sobie poradzą w kryzysie czy spowolnieniu gospodarczym, co bezpośrednio przełoży się na ich większą efektywność i szybszy przyrost na wartości. Ta zasada wynika również z mojego życiowego motto polegającego na unikaniu kredytów, co jak do tej pory się udaje i bardzo procentuje w postaci stale rosnących oszczędności :)
@MrCrysisPL
@MrCrysisPL 4 жыл бұрын
Co do pytania konkursowego: po pierwsze i najważniejsze- nie trać pieniędzy
@anatys
@anatys 4 жыл бұрын
Moja zasada: "dywersyfikacja kapitału oraz zdrowy rozsądek" - najpierw oszczędności w postaci finansowej poduszki bezpieczeństwa oraz ubezpieczenia, potem emerytura: IKE i IKZE, potem przyszłość swoja i dzieci: inwestycje niskiego ryzyka - obligacje i papiery dłużne, i dopiero potem inwestycje podwyższonego ryzyka, w tym inwestycje spekulacyjne - akcje itp.
@imnivek5718
@imnivek5718 4 жыл бұрын
ogólnie dywersyfikacja to moim zdainem najlepsze zabezpieczenie - "nie umieszczaj wszystkich jajek w jednym koszyku" jednakże dla wyższych kapitałów na pewno granie "przeciwko sobie" - hedging przez futuresy/zagranie na dwa produkty, które po analizie wydają się reagować odwrotnie proporcjonalnie :), odkąd odkryłem kiedyś w pracy te ładne wykresy 'nożycowe' to stwierdziłem, że to genialne, pomimo mniejszych zysków, możemy zagwarantować sobie bezpieczeństwo niższych strat i zwiększyć procentarz szansy zysku :)
@morph4065
@morph4065 4 жыл бұрын
Moja zasada/y: -Kupuj wartościowe spółki (analiza fundamentalna), w sektorach które mogą zwiększyć swoje znaczenie w horyzoncie 2-5 lat, -posiadaj w portfelu przynajmniej 1 spółkę, którą bardzo lubisz bądź po prostu chcesz wesprzeć inicjatywę (np. jako mieszkaniec śląska inwestuję w spółkę która działa w green energy), -zawsze miej gotówkę na wsparcie swojej inwestycji (uśrednianie) oraz na inwestycję ciekawy projekt lub debiut. -Unikaj wspierania zbyt wpływowych korporacji oraz firm mocno inwestujących w krajach gdzie łamane są prawa człowieka.
@justynatomaszewska3099
@justynatomaszewska3099 4 жыл бұрын
Inwestuj zgodnie ze swoimi założeniami i nie daj się ponieść emocjom (nim zainwestujesz kilkakrotnie przemyśl swój ruch) - 3 razy obejrzyj każda złotówkę zanim ją wydasz! Pozdrawiam!
@kamillesiak2974
@kamillesiak2974 4 жыл бұрын
Ciężko wybrać jedna zasadę, stad kilka: 1. Inwestycja, nie spekulacja (zrozum co kupujesz) 2. Czerwone nie zawsze złe, zielone nie zawsze dobre ( na spadkach pomyśl o dokupieniu, gdy coś jest bardzo na zielono to 2 razy policz, czy nie za drogie) 3. Czytaj i postaraj się poznawać nowe rzeczy (od wczoraj pierwszy ETF kupiony) I ostatnia bez numeru: Ponieważ zacząłem inwestować bardzo niedawno to ZAWSZE przy składaniu zlecenia spojrzę na kwotę i zastanawiam się co sie stanie jak strace 100% (np. czy pozostała poduszka pozwoli bez konsekwencji zyć dalej, itp.). Jak wszystko ma przemyslane to klikam "Wyślij". PS. Bardzo fajny odcinek Pozdrawiam
@tomasz1528
@tomasz1528 4 жыл бұрын
Witam, Potwierdzoną przez W. Buffett'a i B.Grahama, najważniejszą zasadą według mnie jest: - kapitał płynie od aktywnych do cierpliwych. Pozdrawiam!
@peterch766
@peterch766 4 жыл бұрын
Buffett jest przereklamowany, od wielu lat nie potrafi pobić SP 500. Przegapił hosse na FANG, na Visie.
@leonessadeargentum4325
@leonessadeargentum4325 4 жыл бұрын
Moja zasada: Przeczekać skok adrenaliny poza giełdą i kupić potem to, co lubię. Mam dwadzieścia kilka lat, jestem optymistką i osobą podejmującą szybkie decyzje na podstawie kilku faktów. Inwestuję w średnim terminie i ważne jest aby przed podjęciem decyzji, a zakupem minęło trochę czasu, taka walka z moim instynktem robienia wszystkiego tu i teraz, co się opłaca, bo często, po kilku dniach, tygodniach nagle dostrzegam, że decyzja, którą podjęłam nie była taka dobra. Dodatkowo jeśli chcę kupić jakąś spółkę muszę ją także lubić: wizerunkowo i to, co robią. Jest to tak samo ważne jak fundamenty i pozwala mi być odporną na wahania kursu akcji. Głównie inwestuję w sektor biotechnologiczny, bo studiuję bioinformatykę i rozumiem raporty z działań spółek, a ponadto personalnie uważam, że kiedy badania są ciekawe i interesujące dla mnie, lepiej rozumiem potencjał i jestem zadowolona z jakiejś spółki w portfelu, a nie tylko ona sobie tam jest i patrzę sucho na jej działania.
@JohnCena9842
@JohnCena9842 4 жыл бұрын
moja zasada "oszczędzaj i nieustannie się ucz, reszta przyjdzie sama"
@sebastiank.1637
@sebastiank.1637 4 жыл бұрын
Moja zasada, jedna z wielu: Etf i do zobaczenia za 30 lat. Pozdrawiam :)
@adamopata8391
@adamopata8391 4 жыл бұрын
Dopiero ogladam pierwsze filmy o inwestowaniu, co masz na mysli? 😀
@sebastiank.1637
@sebastiank.1637 4 жыл бұрын
@@adamopata8391 Adam to obszerny temat, poszukaj filmow Tomka na ten temat. Polecam.
@jannowak4266
@jannowak4266 4 жыл бұрын
"ZAPOMNIJ o pieniądzach które zainwestowałeś" wyjaśnienie zasady: nie chodzi mi o to aby wpłacić na np. lokatę lub kupić akcje i nic nie robić , trzeba mieć komfort psychiczny inwestowania, znaczy to że te pieniądze pracują dla Ciebie na emeryturę albo i dłużej czego życzę wszystkim inwestorom
@ukaszapinski4085
@ukaszapinski4085 4 жыл бұрын
Najważniejsza zasada to pozwolenie rosnąć akcjom i szybko ciąć straty :) Do tego dochodzi wybór kluczowych i perspektywicznych branż w najbliższych latach
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@radosawwojcik9231
@radosawwojcik9231 4 жыл бұрын
Inwestuję od wielu lat, z różnymi efektami na początku a całkiem dobrymi aktualnie. Według mnie najważniejszą rzeczą w budowaniu i zarządzaniu portfelem inwestycji jest stosowanie "strategii na gęś". A teraz krótko czym jest tajemnicza tak żartobliwie nazwana strategia? Wyobraźmy sobie, że jesteśmy kierowcą auta przejeżdżającego przez wieś. Zdarzyć się może, że przed nasze auto wyskoczy na drogę kurczak który w panice będzie podskakiwał na drodze we wszystkich kierunkach, w prawo, w lewo i ... najczęściej skończy pod kołami auta. Z kolei gdy na drogę wyjdzie nam gęś to pomimo ogarniającego ją strachu, sytuacji która zagraża jej życiu gęś będzie konsekwentnie podążała konsekwentnie w obranym kierunku w swym tempie i .... najczęściej uratuje swe życie bo kierowcy uda się ją ominąć. Wobec czego inwestorzy: nie panikujcie, nie zmieniajcie strategii, po prostu obierzcie kierunek i pomimo przeciwności otoczenia systematycznie i konsekwentnie podążajcie do celu. Bądźcie jak gęś!
@peterch766
@peterch766 4 жыл бұрын
I to jest właśnie ta najważniejsza rzecz!
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@gastronomia8143
@gastronomia8143 4 жыл бұрын
[konkurs] Przyznam, że jestem początkującym inwestorem, który wszedł na rynek akcji w czasie ostatnich spadków. Najważniejsza zasada w mojej opinii to: inwestowanie wyłącznie w aktywa które rozumiemy, co bezwzględnie wiąże się z ciągła edukacją. Ta zasada nie sprawiła, że znacząco zwiększyłem kapitał, ale zachowała mnie od niechybnej utraty części środków.
@peterch766
@peterch766 4 жыл бұрын
To nie zawsze się sprawdza. Na początku marca kupiłem za kilkanaście procent portfela Biomaxime po 7,20, a kilka dni później... oddałem po 6,90 😞 Przeczytałem, że te testy co mają to są jakieś inne niż zalecane przez WHO, a te zalecane to nie wiadomo, czy będą mieć. Gdybym nie czytał tyle, to stan rachunku byłby zdecydowanie lepszy 😁
@grzegorzpiwowarek3462
@grzegorzpiwowarek3462 4 жыл бұрын
Osobiście buduję portfel głównie z tanich, niechcianych i przede wszystkim niesłusznie przecenionych aktywów, których nie strach trzymać w portfelu dłużej. A reszta to już tylko kwestia czasu i cierpliwości :)
@rafapogorzelski7890
@rafapogorzelski7890 4 жыл бұрын
Konstruując portfel staram się zainwestować w: 1. Spółki, które są w długoterminowym trendzie wzrostowym, a ich cena jest mniejsza niż przez 50% ostatniego roku. Traktuję to jako inwestycję w spółki pro-wzrostowe. 2. Sektory w które wierzę i które chcę wspierać z uwagi na moje przekonania i poglądy. Przykładem są np. ETFy w firmy zajmujące się biznesem wodnym czy też energią odnawialną. 3. Na IKE większość swoich środków umieszczam w spółkach dywidendowych mając z tyłu głowy inwestycję na najbliższe 27 - 37 lat (zależy jak mi się w życiu ułoży), a dywidendy mam w planach reinwestować gdy tylko spółki osiągną pożądaną przeze mnie cenę. 4. Pozostawiam także miejsce na spekulację, która odbywa się w kilku sektorach, które obecnie nie są w najlepszej sytuacji lub odwrotnie - których popularność rośnie. 5. Choć część środków staram się inwestować globalnie w wymienione wcześniej ETFy oraz w ETF dywidendowych arystokratów czy w pojedyncze spółki amerykańskie. 6. Jedną czwartą swoich aktywów trzymam w funduszach obligacji z niskimi opłatami. 7. Małą część swoich aktywów trzymam w surowcach (mniej niż 10%). 8. Trzymam także gotówkę, choć nie jest to obecnie ogromna pozycja w moim portfelu (choć oczywiście "to zależy" bo jak są chude czasy to gotówka jest święta). 9. Zasada święta dla mnie czyli - historia spółki, jej polityka, traktowanie kontrahentów i klientów czy też wielkość (kolosy rzadziej upadają) są także dla mnie wyznacznikiem tego czy warto w coś zainwestować. Nie inwestuję w firmy, co do których nie jestem przekonany, że "to ma sens". A za najważniejszą z nich uważam zasadę nr 9 :) Podane zestawienie nie zostało skonstruowane na zasadzie uporządkowania udziału w portfelu, a jedynie w celu przedstawienia tym co kieruje mną w doborze aktywów. Portfel jest dość agresywny choć i z elementami defensywnymi, ale w wieku 23 lat wahania na kapitale przy stabilnej sytuacji życiowej jestem gotowy znieść :)
@MegaAfiss
@MegaAfiss 4 жыл бұрын
Żeby wygrać, trzeba grać! A raczej kupować. Gorzej jak portfel jest pusty. Wtedy pozostaje udać się do sklepu i... kupić sobie ładniejszy pusty portfel, dla pocieszenia :)
@qbakuba2057
@qbakuba2057 4 жыл бұрын
Moja zasada to: Zawsze miej gotówke by móc uśrednić cenę aktywów i mieć kapitał na kupno okazji
@SuperMcRR
@SuperMcRR 4 жыл бұрын
Moja zasada to: elastyczność portfela, ukierunkowana na rozsądną balans pomiędzy spokojem a ostrożnością inwestycyjną
@bartal9
@bartal9 4 жыл бұрын
Moja zasada - Co miesiąc odliczony podatek belki zostaje odłożony bezpiecznie w kopercie.
@julijuli3369
@julijuli3369 4 жыл бұрын
Inwestowanie to kostka Rubika w wersji hyper. Niby masz ułożone boki ale czasem ktoś odkleja i zmienia kolory = emocje i psychologia
@badog0168
@badog0168 4 жыл бұрын
Oprócz analizy fundamentalnej spółek, oceny wskaźników globalnej makroekonomii, obserwacji sentymentu na rynku oraz stosowania dywersyfikacji, najważniejsze dla mnie jest to, aby nieustannie dążyć do spokojnego i szczęśliwego życia. Jeśli nie muszę martwić się o utratę pracy, zdrowie pozwala mi czerpać z życia pełnymi garściami, otaczają mnie życzliwi ludzie i mam sporo czasu na edukację i rozrywkę, jestem w stanie stracić cały zainwestowany kapitał. A jeśli potrafię stracić (bez emocji) zainwestowane pieniądze to znaczy, że jestem gotów wejść do gry.
@tomaszjanas
@tomaszjanas 4 жыл бұрын
1. Ucz się! Czytaj literaturę branżową, poznaj rynek na którym grasz, ucz się dyscypliny. 2. Dostosuj sposób gry do swojej osobowości. 3. Zanim zajmiesz pozycję - zrób plan gry. 3. Nie trać pieniędzy. 4. Tnij straty. To nie rynek jest winny stratom tylko Ty sam. Ale pamiętaj że straty są częścią gry. 5. Pozwól zyskom rosnąć
@djluqas
@djluqas 4 жыл бұрын
Inwestuje tylko wolne środki które jest wstanie poświęcić wrazie ewentualnej straty, kieruje się głównie 60 % analiza techniczna. I nigdy nie dokładam do stratnych pozycji jeśli rynek nie idzie w moim kierunku zamykam pozycje.
@pawemajewski9208
@pawemajewski9208 4 жыл бұрын
Moja zasada to: inwestuj tak, żeby potem miały co inwestować Twoje dzieci a w miedzy czasie przygotuj je do tego. Pozdrawiam
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@radiowizja6565
@radiowizja6565 4 жыл бұрын
Moja najważniejsza zasada. Kupuj gdy leje się krew, sprzedaj gdy stoisz nad przepaścią.
@arturw.7022
@arturw.7022 4 жыл бұрын
Hej moj plan inwestycyjny sklada sie z napisanej strategii ktorą co miesiac realizuje. Portlef w 80% sklada sie ze spolek dywidendowych i 20% spolek wzrostowych. Co miesiac wplacam na rachunek taka sama kwote i usredniam ceny akcji ( 8-10 spolek w portfelu) Przy zakupie sugeruje sie analiza fundamentalna oraz wkaznikami , C/Z, C/WK. , spolka powinna miec tez niskie zadluzenie i wyskoka plynnosc akcji. jak w danym miesiacu akcje sa za drogie to kasa przechodzi w pozycje gotowkowa. Pozycje gotowkowa wykorzystuje wg mysli WB kupuj gdzy leje sie krew :P
@piotrfic6578
@piotrfic6578 4 жыл бұрын
“Czasami twoja najlepsza inwestycje to ta, do której nie doszło.” - D. Trump ;) Nic nie kupuję "na siłę" czy pod wpływem impulsu. Lepiej nie zarobić niż stracić!
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@hikuxpompa4761
@hikuxpompa4761 4 жыл бұрын
Pozwolę sobie napisać drugi komentarz z drugą moją osobistą zasadą: patrzę na mediane kupna/sprzedaży danego produktu i ilości sprzedanych sztuk w ostatnich 24h. Wybieram najbardziej popularny i pożądany przedmiot kolekcjonerski. Skupuję po pare groszy przedmioty kolekcjonerskie w tysiącach sztuk a po paru latach sprzedaje po 2-5zł. Zysk jest wysoki ;) bo nawet 2000% ceny w góre zyskuje pojedyńczy przedmiot, a ja mam ich przy sobie pare tysięcy sztuk pozdrawiam.
@didnotlisten8793
@didnotlisten8793 4 жыл бұрын
Moja zasada to: "Kapitału nie zarobiłaś wczoraj, ale na giełdzie możesz go jutro stracić"
@kacperkacperczyk55
@kacperkacperczyk55 4 жыл бұрын
Moja najważniejsza zasada to: czasu, którego poświęciłeś na ciężkie zarobienie pieniędzy nie odzyskasz nigdy więc postaraj się aby one pracowały tak abyś Ty mógł poświęcić czas na rzeczy dla Ciebie najważniejsze.
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@kacperkacperczyk55
@kacperkacperczyk55 4 жыл бұрын
@@DoradcaTV bardzo dziękuję! ☺
@lukashao
@lukashao 4 жыл бұрын
Najważniejsza zasada to nie słuchać internetowych GURU :] A na poważnie to dla mnie najważniejsze jest to, żeby mieć otwarty umysł, analizować sytuację rynkową, wyłączyć emocje, dywersyfikować swój portfel, korzystać z okazji (pamiętając o poprzednich punktach) i przede wszystkim ustawić realne cele. Nie należy zakładać milionów na koncie po kilku miesiącach czy latach - takie rzeczy tylko w spekulacji :)
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@mariolamingin
@mariolamingin 4 жыл бұрын
Moja zasada w budowaniu portfela - bądź cierpliwy.
@michal205
@michal205 4 жыл бұрын
Musisz dobrze czuć się z tym co kupiłeś
@peterch766
@peterch766 4 жыл бұрын
Też prawda! ☺
@BR-nl2fu
@BR-nl2fu 4 жыл бұрын
Minimalizacja strat
@michaniezgoda2349
@michaniezgoda2349 4 жыл бұрын
Moja zasada, to robić biznes gdzieś, gdzie mam więcej zarobku, niż na giełdzie, a na giełde wkładam tylko te pieniądze, do których nie mam żadnego sentymentu. Jeśli stracę, to się tym w ogóle nie przejmę. Jeśli zarobię, to będzie to miła niespodzianka. Jestem wolny od stresu, paniki, euforii, nagłych niepopartych logika ruchów.
@ERKAEN
@ERKAEN 4 жыл бұрын
Najważniejsza zasada to ochrona kapitału. Max. 10% kapitału na akcje danej spółki, a później stop loss na te akcje ustawiony na max 2% straty całego kapitału.
@rafaszawlinski6316
@rafaszawlinski6316 4 жыл бұрын
Moja najważniejsza zasada to przed zakupem spółki pytanie do żony czy ją ta spółka przekonuje i czy np. spółka produkująca panele podłogowe wg. jej kobiecej intuicji jest godna zainteresowania i dołożenia jej do portfela. Jak na razie w większości żona studzi moje zakupowe zapały.
@peterch766
@peterch766 4 жыл бұрын
To jesteś trochę jak detektyw Columbo 😀
@pasiu997
@pasiu997 4 жыл бұрын
„Nie sprzedawaj spółki pod wpływem impulsu jeśli dobrze ja przeanalizowałeś” ostatnio dzień po sprzedaży , kiedy spodziewałem się realizacji zysków spółka urosła 20% :|
@Scflatroon
@Scflatroon 4 жыл бұрын
Najważniejsza zasada: "inwestuj najszerszej jak to możliwe" bez specjalistycznej wiedzy i setek godzin pracy ciężko pobić rynek małemu inwestorowi prywatnemu. Dlatego lepiej płynąć razem z Rynkiem maksymalnie ciąć koszty transakcji. Stosowanie strategii Global Equity Mometum z wykorzystaniem ETF w długiej perspektywie powinien pozwolić minimalizować ryzyka przy jednoczesnym korzystaniu z hossy zarowno na rynku US i EM
@peterch766
@peterch766 4 жыл бұрын
O, widzę że jakiś bywalec bloga SystemTrader. Sciagnales już program? Inwestujesz całą kwotę wg sygnałów w określonym dniu miesiąca, czy transzujesz (np. cztery porcje kapitału i sprawdzanie sygnału na początku/końcu tygodnia dla każdej z nich)? Ktoś na blogu rzucił też pomysł, że mniejsza liczba transakcji i wyższa stopa zwrotu (ale też wyższe obsuniecie kapitału) będzie przy inwestowaniu tylko w US i EM. Selekcja spółek też może być skuteczna. Ja zacząłem inwestowac w styczniu tego roku. Kupiłem trzy spółki i gdybym je cały czas trzymał, byłbym teraz jakieś 70 % na plusie. Niestety w panice sprzedałem w połowie marca ze stratą 40 % i zacząłem kombinować (daytrading itp), skutkiem czego ciągle mam ok. 10,5 % straty. Ale wróciłem do swoich pierwotnych trzech spółek, zamierzam jedynie rebalansowac jak proporcje zmienią się za bardzo, a sprzedać jedynie po mega wzrostach jakie mam nadzieję kiedyś nastąpią. Ale to niewielka część moich oszczędności, wpłaciłem dwa roczne limity na IKE i zamierzam dopłacać, natomiast ciągle poszukuje sensownej strategii dla swoich głównych oszczędności. GEM też mi się podoba, muszę kupić kompa na Windowsie, ściągnąć oprogramowanie od Jacka Lemparta i sprawdzić strategie. Ale obczaje też strategie momentum akcji indywidualnych.
@cezy1008
@cezy1008 4 жыл бұрын
Inwestuję w akcje...W portfelu mam spółki z wig20 ...zeby byla duza plynność...nazywam je lokomotywy...że jak rosna to ciągną w górę cały sektor...I są to spółki co nie upadną....omijam małe i NC
@peterch766
@peterch766 4 жыл бұрын
Ale tam właśnie prawdziwe perełki są 😀
@marcinpietruch4952
@marcinpietruch4952 4 жыл бұрын
Moja zasada- nigdy nie trać kapitału !!!
@takzetak6031
@takzetak6031 4 жыл бұрын
Dla Zasięgów
@karollipski5865
@karollipski5865 4 жыл бұрын
Brak pozycji to też pozycja. Innymi słowy nie inwestuj na siłę.
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@pawel_olek
@pawel_olek 4 жыл бұрын
Kupować nudne spółki dywidendowe na korektach .
@qrdebele632
@qrdebele632 4 жыл бұрын
Moje zasady inwestowania to: Nie inwestuje więcej niż mogę stracić. Dywersyfikacja portfela., czyli nie stawiania wszystkiego na jedną kartę. Minimalizować potencjalne straty, przy użyciu stop loss. Realizować założone wcześniej zyski, nie czekać ,że jeszcze urośnie. Pamiętać o zasadzie, że nie cały kapitał, który mam na giełdzie, muszę od razu wykorzystać. Warto czekać na okazje, bez konieczności wychodzenia z innych pozycji i rozwalania całego planu. Pieniądze pochodzą z pracy lub biznesu, inwestowanie to dla mnie ochrona przed inflacją, przy użyciu nadwyżki pieniędzy.
@TheWojak
@TheWojak 4 жыл бұрын
Przede wszystkim chronić kapitał.
@tomaszjanas
@tomaszjanas 4 жыл бұрын
Najważniejsza zasada: nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka :) pozdrawiam serdecznie
@spiders84
@spiders84 2 жыл бұрын
Ojj chyba początkujący :-)
@grzegorzwaldii831
@grzegorzwaldii831 4 жыл бұрын
Boże , gadasz jak babcia która prawi dobre rady :) oczywiście szacun za wiedzę ale .... każdy chce kase :) wiec inwestować ;)
@grzegorzwaldii831
@grzegorzwaldii831 4 жыл бұрын
moja odpowiedz na pytanie konkursowe :) w portfelu mam 4 spółki, z czego 3 wybrałem po jakimś tam przeanalizowaniu a czwartą total spontan :) i żałuje :) ale na razie trzymam, a jak dobierałem ? to proste, wyszedłem z założenia że mamy kryzys, a z Twoich lekcji (portfel 10K) i nie tylko, wiadomo, że jeśli zacznie się hossa to w pierwszej kolejności idą do góry banki, bo mają największy udział w WIG, który wybrałem ?? ....... druga spółka to dalej uczepiłem się kryzysu , skoro kryzys to każdemu ubywa w portfelu kasy (zwłaszcza firmom) a że sam mam małą firemkę to wiem, że nie każdy płaci terminowo i co wtedy ?? najlepiej dać do windykacji :) więc spółka z tego portfela :) wiadomo jaka :) a trzecią spółkę wybrałem kierując się patriotyzmem prawie lokalnym, patrząc się na wykres, cena akcji spadła znacząco (5 krotnie) firma działa na rynku krajowym i zagranicznym więc nie jest mała, ostatnio rozwija się też online , czekam aż zacznie odbijać i nie żałuję. A czwarta ? zaryzykowałem i dobrałem bank i żałuje , sam nie wiem czemu to zrobiłem (nie jest z WIG) :) czekam aż wyjdę na 0 i spadam z niej :) ale jak tylko wyjdę z niej to chce wejść w jakąś spółkę spekulacyjną :) trzeba postawić troszkę gotówki na taką, bo może się opłacić a i jest frajda z GRANIA na giełdzie :) dowodem jest ilość otworzonych kont maklerskich w ostatnich miesiącach. Pozdrawiam wszystkich i kupujcie bo to dołek a nasz rząd robi wszystko by pobudzić nasz rynek. Robi to może nie koniecznie dla naszych interesów ale nam powinno to sprzyjać .
@rafawasik314
@rafawasik314 4 жыл бұрын
Moja zasada: Zwiekszaj wiedzę , zmniejszaj ryzyko oraz bezpieczeństwo finansowe > bogactwo.
@Bart_Bart
@Bart_Bart 4 жыл бұрын
Drogi Tomku. Czy mógłbyś zrobić odcinek o botach inwestycyjnych? Chodzi mi dokładnie o przegląd tych, które ewentualnie mogą być warte zachodu. Spotkałem się już kilka razy z informacjami w internecie na ten temat ale nie udało mi się znaleźć żadnych konkretnych a jeśli już, to takie, które miały podzielone opinie. Mam na myśli boty funkcjonujące na podstawie algorytmów, które działają na krótkich pozycjach w oparciu o dane historyczne z wykresów (głównie kryptowalut). Jeśli bujam w obłokach to proszę zarówno Ciebie jak i innych czytających mój komentarz o sprowadzenie mnie na ziemię (dopiero zaczynam moją przygodę z nauką o giełdzie i jedynie gdzie na chwilę obecną mam ulokowane środki to słowacki broker "Finax", o którym również niedawno mówiłeś w jednym ze swoich odcinków. Jeśli natomiast ktoś poza mną byłby również zainteresowany tematem to proszę o podbicie w łapkach lub w osobnych komentarzach. Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;)
@user-iu4bc2sr4x
@user-iu4bc2sr4x 4 жыл бұрын
Zasada? "Dywersyfikacja i płynność głupcze!" - proszę się nie obrażać, mówię o sobie ;)
@damianfcb1
@damianfcb1 4 жыл бұрын
Moja żelazna zasada to ZASADA CZETERECH ĆWIARTEK. Prosta, znana, ale dająca bezpieczeństwo i spokojną głowę. W Moim przypadku to: 1/4 - akcje 1/4 - obligacje rządowe 4-letnie 1/4 - bardziej ryzykowne instrumenty (np. inwestowanie w pożyczki społecznościowe - Mintos) 1/4 gotówka, która ma być zawsze do dyspozycji
@krzysztofwisniewski4915
@krzysztofwisniewski4915 4 жыл бұрын
Najważniejsza zasada to dywersyfikacja portfela :)
@Torquemadoful
@Torquemadoful 4 жыл бұрын
Tomku, w opisie jest informacja, że zgłoszenia można przesyłać do 17.06, a w regulaminie, że do 22.06 :)
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
aaa dziękuję za czujne oko - oczywiście data z regulaminu jest prawidłowa - 22.06, już poprawiam :)
@radosawadamski7689
@radosawadamski7689 4 жыл бұрын
Dopóki nie sprzedałeś akcji, nie masz ani strat, ani zysków. Giełda to nie jest kasyno. Na giełdzie nie jest określona skończona pula pieniędzy która rotuje między ludźmi. Każda spółka dąży do jak najlepszego wyniku ekonomicznego, a jest to możliwe dzięki ciężkiej pracy zatrudnionych ludzi. Można wytworzyć coś droższego z tanich materiałów (zrobić spinacze z rolki drutu) - dlatego w dalekim okresie ogólny wynik ekonomiczny świata jest coraz wyższy i ciągle będzie rósł. Jeżeli z jakiegoś powodu postęp światowy zacznie się cofać (np wirus który unicestwi 90% ludności w tydzień), to żadne dotychczasowe pieniądze i tak nie będą miały znaczenia gdziekolwiek byśmy je przechowywali. Dlatego moja zasada jest taka, że dopóki nie sprzedałeś akcji, nie masz ani strat, ani zysków. Nawet jak jest źle, to za kilka lat i tak pewnie będzie lepiej. Nigdy nie sprzedawać gdy będę stratny. Chyba że nie mam innej możliwości i potrzebuję gotówki, lub wtedy, gdy jestem pewien, że spółka nie ma żadnych szans na wzrost. Jeżeli ten wzrost jest możliwy, to albo dokupić akcje, albo poczekać z tym co mam nawet kilkanaście lat.
@tsdtwojsprawdzonydoradca1737
@tsdtwojsprawdzonydoradca1737 4 жыл бұрын
Pamiętaj ile pracy włożyłeś by odłożyć te pieniądze - inwestuj z głową i NIE TRAĆ!
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@tsdtwojsprawdzonydoradca1737
@tsdtwojsprawdzonydoradca1737 4 жыл бұрын
@@DoradcaTV dziękuję bardzo!
@pawemotyka432
@pawemotyka432 4 жыл бұрын
Moja zasada - systematycznie "dorzucać" coś do portfela inwestycyjnego. Akurat ja jestem na początku budowania mojego portfela inwestycji. Zbudowałem sobie poduszkę finansową, dzięki której nie boję się nieprzewidzianych wydatków i sytuacji życiowych. A dodatkowe środki inwestuję, co pobudza mnie do poszerzania wiedzy. Portfel stanowi nieduży procent całego majątku, a dorzucając do niego miesiąc w miesiąc małe kwoty mogę próbować instrumentów o różnym stopniu ryzyka. Przez to uczę się, zdobywam doświadczenie, by w przyszłości efektywniej dywersyfikować swój kapitał.
@AlekMalaszkiewicz
@AlekMalaszkiewicz 4 жыл бұрын
Na pierwszy rzut oka programowanie i inwestowanie mają mało ze sobą wspólnego. Ale ja staram się niektóre zasady z jednej dziedziny przenosić do tej drugiej. Donald Knuth, autor wielu książek IT, powiedział kiedyś "Przedwczesna optymalizacja to źródło wszelkiego zła". To jest zasada, która sprawdza się również w inwestowaniu. Rozumiem ją tak, że mądry inwestor nie będzie działał emocjonalnie i poczeka na odpowiedni moment, ponieważ to właśnie działania nieprzemyślane prowadzą do złych decyzji.
@DoradcaTV
@DoradcaTV 4 жыл бұрын
Moje gratulacje, Twój komentarz zostaje nagrodzony ebookiem „Śladami Warrena Buffetta”. Mam wielką prośbę o przysłanie do mnie wiadomości na adres kontakt@doradca.tv w celu odebrania nagrody ;)
@m_fibo5198
@m_fibo5198 4 жыл бұрын
Zasada brzmi: nie podążam za trendami/modnymi aktywami i najpierw inwestycję w edukację i zdobycie informacji o danym aktywie, które potencjalnie ma mi przynieść zysk w przyszłości.
@tomaszb.2720
@tomaszb.2720 4 жыл бұрын
Moja zasada - "Bądź chciwy gdy inni się boją, bój się gdy inni są chciwi"
@vlodario
@vlodario 4 жыл бұрын
Kieruje sie zdrowym rozsadkiem. Staram sie miec zdywersyfikowany portfel. Mam polskie akcje, etfy, metale szlachetne i kryptowaluty w odpowiednich proporcjach :-) moze po przeczytaniu "Sladami Warrena Buffetta" zainteresuja sie gielda amerykanska ;-)
@irekkarcz2454
@irekkarcz2454 4 жыл бұрын
,
@gagaadzibum
@gagaadzibum 4 жыл бұрын
„Zabrać bogatym i odebrać biednym”
Jak Zbudować Super-Portfel Inwestycyjny? Moje Podejście!
9:47
Piotr Cymcyk - Merytorycznie o Finansach
Рет қаралды 12 М.
Alex hid in the closet #shorts
00:14
Mihdens
Рет қаралды 14 МЛН
КАК ДУМАЕТЕ КТО ВЫЙГРАЕТ😂
00:29
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 10 МЛН
World’s Largest Jello Pool
01:00
Mark Rober
Рет қаралды 63 МЛН
Robo-doradca i pasywne inwestowanie od Finax [recenzja]
21:17
DoradcaTV
Рет қаралды 18 М.
Jak uczyć się inwestować? Wykład z "Blogerzy na Giełdzie"
45:29
Jak wybrać KONTO MAKLERSKIE? / #PortfelDTV  odc. 7
52:02
DoradcaTV
Рет қаралды 38 М.
[vlog #67] INWESTYCJA TYLKO W AKCJE S&P 500?
13:16
System Trader
Рет қаралды 15 М.
W co inwestować 100 zł miesięcznie? Konkrety.
7:01
Marcin Iwuć
Рет қаралды 771 М.