Ходила съл в "Музея на селото" и бях зашеметена! Благодаря, че споделяте преживяното с нас!
@HodiSmotri4 ай бұрын
И аз благодаря, че гледате и пишете!
@dorinsarbu27244 ай бұрын
👍👍👍
@veselindonchev50584 ай бұрын
Румъния е по на Север, предполага се по-голям снеговалеж с по-дълго задържане отколкото в България затова покривите са по-стръмни, в Алпите например са изключително стръмни, там керемидите ги връзват към конструкцията защото могат да свлекат.
@HodiSmotri4 ай бұрын
И пак благодаря :)
@Sancho_travel25 күн бұрын
Класс! Румыния тоже очень красивая и интересная. Ольга, спасибо большое за эту экскурсию.
@HodiSmotri25 күн бұрын
Румыния оказалась такой интересной, ващееее!
@lubomirteoharov76764 ай бұрын
Румьlния более развитая чем Болгария. Сразу чувствуется. Бьlл несколько раз, от опьlта говорю.
@HodiSmotri4 ай бұрын
С точки зрения техники - может быть, Румыния более развитая. Но это только одна точка.
@PaulKalak4 ай бұрын
При всей моей любви к Болгарии, Румыния улетела уже по всем показателям вперёд, начиная от политической жизни, уровня и качества реформ (юстиции в первую очередь!), которые в Болгарии просто отсутствуют до сих пор. Про уровень инфраструктуры вообще молчу. Да и сами румыны, в целом, представляют собой хоть какое никакое гражданское общество, народ, сплоченный какой-то национальной идеей. У болгар и этого, увы, нет.
@veselindonchev50584 ай бұрын
Това извън къщата не е печка, това е пещ за печене на хляб. И във България така са правели обикновено е под навесче и пред пеща за да може ако завали да се обслужва пеща. Правили са го така защото в бедните фамилий обикновено са печали хляб един път на седмица, и пеща да заема място в къщата е много неудобно, а и лятото и без това е жега и да разпалиш пещ за да опечеш хляб някак си не става а трябва да се яде.
@HodiSmotri4 ай бұрын
Точно е. Как да се пече хлябът по горещниците без тези пещи!
@KanasAudan4 ай бұрын
А напролет в такава пещ какви козунаци стават... Пък и агънце, на бавен огън, 7 часа...
@veselindonchev50584 ай бұрын
На хамбара тези неща отвън са за укрепване на стените. Зърното в хамбара указва доста голямо налягане на стените, за да се предотврати счупване на дъска тези подсилвания отвън имат от вътре нещо във вид на халка, и с помощта на железни пръти от вътре са закопчавали две срещуположни стени една за друга. В съвременните цистерни също се слагат такива разпорки.
@HodiSmotri4 ай бұрын
О, благодаря ви за прояснението.
@veselindonchev50584 ай бұрын
Тези пейки и маси със сгъваеми крака са немско изобретение. Навремето преди 30г правехме хиляди за Германия за бирените фестове, така и ги наричахме бир комплекти 1 маса и две пейки.