Цікавинки Самбора музей Бойківщина. Що тут цікавого?

  Рет қаралды 259

Два Городки

Два Городки

Күн бұрын

Кінець XIX - початок XX ст. на Галичині позначився помітним пожвавленням національного руху передової інтелігенції. Ідея національної самостійності набула реальної форми - стремління до крайової автономії. Галицька інтелігенція поставилася рішуче проти намагань поляків втягнути Галичину до польської держави, винищенню матеріальних пам'яток культури та привласнення духовних цінностей українського народу, збереження яких означало зберегти себе як націю. Тому створення музею "Бойківщина" в Самборі є одним із векторів закономірного процесу духовного відродження українського народу на теренах довоєнної Галичини.
Ентузіастами-організаторами створення в серпні 1927 року Товариства "Бойківщина", а згодом і однойменного музею були викладачі місцевої гімназії, юристи, лікарі. Це насамперед Іван Фипинчак - педагог, письменник і музеєзнавець; Володимир Гуркевич - адвокат і громадський діяч: Володимир Кобільник - лікар, етнограф, археолог і публіцист; Антін Княжинський - педагог, музеєзнавець і письменник; Михайло Скорик - педагог, публіцист і науковець; Володимир Кордуба - інженер, картограф, культурно-громадський діяч.
Попри активну культурно-просвітницьку роботу, яку провадило Товариство "Бойківщина" та музей у Самборі, було започатковано науково-видавничу діяльність. З цією метою вчений провід Товариства "Бойківщина" заснував періодичне видання "Літопис Бойківщини", на сторінках якого висвітлювалась історія рідного краю, життя й побут західноукраїнського населення. У зв'язку з повоєнними репресіями на теренах Західної України, які зачепили сподвижників "Бойківщини" Івана Филипчака, Антіна Княжинського та інших, доля музею була вирішена жорстоким наказом Міністерства культури УРСР - ліквідувати.
Відродження музею співпало зі створенням Незалежної Української держави. У грудні 1990 р. відновлений історико-етнографічний музей "Бойківщина" розмістився у будівлі XVII ст. на фундаментах XVI ст. колишньої парафіяльної школи. Музей відновив свою діяльність у як філія Національного музею у Львові. З 2001 р. музей "Бойківщина" перебуває у підпорядкуванні Управління культури облдержадміністрації. З кожним роком його фонди поповнюються завдяки копіткої роботи працівників музею, а також жертовністю жителів Самбора і самбірської діаспори. На сьогодні фонди музею нараховують понад 17 тис. експонатів та близько 8 тис. бібліотечного фонду (книжок, журналів та газетної періодики). У музеї функціонують дві постійнодіючі експозиції: "Господарсько-матеріальна культура бойків" та кімната "Родини Козакевичів".
Метою діяльності музею "Бойківщини" є комплектування, збереження, реставрація, дослідження, експонування та популяризація історико-мистецьких та інших пам'яток матеріальної й духовної культури українського народу, служіння розвитку культури. Музеєм "Бойківщина" зібрано велику кількість експонатів, серед яких відповідну частину використано для створення експозиції національно-визвольних змагань України(drymba.com/uk/1036579-istoryk...)
Якщо Тобі таке подобається - тисни кнопку ПІДПИСАТИСЯ і давай знайомитися! Дякую! (:
Інформацію про наші подорожі можна також знайти за посиланнями нижче:
Instagram - / ​
Blogger - twohorodok.blogspot.com/​
Facebook - / twohorodok​
Telegram - t.me/twohorodoks
✔ Став лайк! - Це найкраща подяка автору.
✔ Жми ДЗВІНОЧОК! - І не пропустиш наступне відео.
✔ Залишилися питання? Є думка? Напиши в КОМЕНТАРЯХ! - Ми обов'язково відповімо)
✔ Підпишись на канал - це допоможе нам розвиватися, і бачити, що працюємо не даремно)
0:00​​ Мокнем біля музею
0:33 Перед музеєм
1:12 Вйо до експозицій
0:52 Неймовірні розписи
2:00 Про засновників музею
2:33 Кімната ремесел
4:15​​ Трошки про побут
5:17 Дякую за увагу)

Пікірлер: 14
@twohorodoks
@twohorodoks 10 ай бұрын
Не забудьте підписатись на канал, а також на наші спільноти в Tелеграм - t.me/twohorodoks Instagram - instagram.com/twohorodok/​ та Facebook - facebook.com/twohorodok​ Відповісти
@tripimpressions
@tripimpressions 7 ай бұрын
Одна з найдавніших будівель Самбора. Потребує реставрації.
@twohorodoks
@twohorodoks 7 ай бұрын
кажуть після війни
@yalinkagorodok1282
@yalinkagorodok1282 10 ай бұрын
що не відео то все Бойківщина?)
@twohorodoks
@twohorodoks 10 ай бұрын
бо вона прекрасна))
@dykistejky
@dykistejky 10 ай бұрын
Цікавий музей, але , нажаль,як і більшість інших, потребує радикальної реконструкції. Знайомий недавно був у церкві Всіх Святих у Годовиці під Львовом, там просто жах.((
@twohorodoks
@twohorodoks 10 ай бұрын
Годовиця хоч шанс має...
@dykistejky
@dykistejky 10 ай бұрын
@@twohorodoks кажуть що обіцяли обновити, але зрозуміло що поки війна нічого не буде, а воно там в такому плачевному стані, опади мені здається його скоро добʼють :(
@aliexpres8300
@aliexpres8300 10 ай бұрын
Нта...будинок музею точно показує що культура не на часі((((
@twohorodoks
@twohorodoks 10 ай бұрын
то є так
@user-zj6xh4il2i
@user-zj6xh4il2i 10 ай бұрын
Цікавий музей але мало...дві кімнати і все?
@twohorodoks
@twohorodoks 10 ай бұрын
сховане все було
@interestingmoments4976
@interestingmoments4976 10 ай бұрын
Ну таке...звичайний провінційний музейчик
@twohorodoks
@twohorodoks 10 ай бұрын
зараз він змінився в кращу сторону
Україна, Самбір | Феєрія Мандрів
20:40
Феєрія мандрів
Рет қаралды 11 М.
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 116 МЛН
LOVE LETTER - POPPY PLAYTIME CHAPTER 3 | GH'S ANIMATION
00:15
Smart Sigma Kid #funny #sigma #comedy
00:25
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 25 МЛН
Germans of Ukraine. Who are they?  · Ukraїner
18:29
Ukraїner
Рет қаралды 98 М.