Prezentowanemu przez Ciebie modelowi bliżej do eap610 z racji kanału 80 MHz i przepustowości. Miłe zaskoczenie że w cisco jest poe injector i patchord Czekałem na test prędkości w porównaniu z ubi lub tplnikiem i się zawiodłem. Film bardziej przypomina reklamę niż prezentację sprzętu
@marcelguzenda4 ай бұрын
może bedzie okazja do dokładniejszych testów. zobaczymy
@polandlp59654 ай бұрын
Porównałeś Cisco 150AX do mikrotika cap ax są to dwa dość mocno różniące się modele. Mikrotik ma lepsze anteny(2.4 aż o 2 dBi, 5 o 0.5 dBi),ma drugi port 1Gbps z poe out i o wiele lepszy procesor który może służyć nawet za wydajny router. Temu cisco jest bliżej do Hap ax2(mają podobne radia z przewagą dla cisco w 5Ghz o 0.5 dBi) i tak wiem jest do router domowy ale również ma poe in i może być używany jako AP, a kosztuje około 380 zł
@marcelguzenda4 ай бұрын
Oczywiście kwestia radia w AP jest ważna, ale to tylko jeden z czynników. Każdy z nich ma swoje + i - oraz zbliżoną do siebie cenę.
@zorzyk19814 ай бұрын
Mając jakiś komputer w domu nie ma potrzeby kupowania kontrolera do ubi. PS. Mając jeden ap od ubi można z smartfona ogarnąć konfigurację.
@marcelguzenda4 ай бұрын
Tak tak, ale nadal nie jest to rozwiązanie standalone. Czy przy konfiguracji 1 AP z tel będzie miał wszystkie funkcjonalności tak, jak przy kontrolerze?
@zorzyk19814 ай бұрын
@@marcelguzenda pełnej funkcjonalności mieć nie będzie. Dlatego nawet na malinie lub lapku można kontroler uruchomić i będzie OK. Posiadam parę ap od unifi. 2x uap-ac-pro i u7-pro. Zasilane z 3750x router udm-pro. Działa to dobrze na domowe potrzeby. Jednak bez vlan ów. 20 urządzeń w tym 4 kamery do qnapa.
@bobik884 ай бұрын
@@marcelguzenda Co do telefonu nie wiem :) Ale z co wiem to opcji jest dużo postawienia unifi kontrolera. 1 - unifi key - mini kontroler na lan (nie pamietam dokładnie jak się nazywa) 2 - udm - router i firewall w jednym i kontroler unifi 3 - Zainstalowanie na windowsie kontrolera unifi 4 - zainstalowanie kontrolera na linuksie respberry / lub jakims małym komputerku /wirtualce Co do opcji 3/4 - Jak masz 1 talerz i ci nie zależy na opcji zbierania danych to wystarczy uruchomić unifi kontroler i ustawić talerz i póżniej go wyłączyći co aktualizacje np. włączać ten kontroler, Jak ci zależy na danych + Masz parę talerzy unifi i potrzebujesz automatyczne przełączanie miedzy talerzami to musisz mieć go cały czas włączony.
@robertkubiak7124 ай бұрын
A ja mam testowo jakieś 9000 ;) z WLC na nim hahaha ! Ale to już nie jest około 500 zeta :(
@Andy-w9y3v4 ай бұрын
Użytkuję w domu 2 x 150AX i 2 x 151AXM podpięte do C1101-4P i SBS110-8PP. Te pierwsze AP nie sprawiają problemu i spisują się raczej dobrze. Natomiast 151AXM mają swoje humory i potrafią bez przyczyny obrazić się na kilka godzin. Najczęściej objawia się to w braku łączności z głównym AP. Dodatkowo port LAN jest w nich zablokowany. Wcześniej, zarówno w domu, jak i w firmie korzystałem z Mikrotika (różne routery i AP). Warto wspomnieć, że 150AX po montażu nie przylega do powierzchni ściany lub sufitu (do czego przyzwyczajony byłem w przypadku AP MT). Z początku uważałem to za mało estetyczne. Matalowa ramka przykręcona do powierzchni, do której wpina się AP jest widoczna. Później dotarło do mnie, że takie rozwiązaniu ma dużą zaletę. Ściana/sufit po dłuższym użytkowaniu pod urządzeniem pozostaje czyste (lepszy przepływ powietrza).
@marcelguzenda4 ай бұрын
Dzięki za podzieleniem się informacją z “placu boju”. Ja krótko używam i jeszcze nie zauważyłem problemu z extenderem. Może to kwestia softu?
@Andy-w9y3v4 ай бұрын
@@marcelguzenda Firmware jest najnowszy, więc to raczej nie to. Nie jest to dla mnie na tyle uciążliwe, aby nad tym dłużej pochylać. Czas nieaktywności jest bardzo fajnie przedstawiony w CBD (szkoda tylko, że nie obsługuje on C1101-4P).
@bogusawmisztal99532 ай бұрын
👍
@ukasz85404 ай бұрын
w unifi już nie dają zasilacza PoE - trzeba sobie dokupić.
@marcelguzenda4 ай бұрын
w firmach i tak prawie zawsze zasilanie idzie ze switchy PoE… no ale do domu, mniejszego biura czy oddziałów może przydać się PI
@marcin.kuskiewicz4 ай бұрын
AP Ubiquiti będzie działał samodzielnie - wystarczy uruchomić Unifi Network Server na swoim komputerze
@marcelguzenda4 ай бұрын
czyli nie samodzielnie ;)
@marcin.kuskiewicz4 ай бұрын
@@marcelguzenda ale nie trzeba kupować kolejnego urządzenia
@Kaczka1234 ай бұрын
@@marcelguzenda Może działać samodzielnie ale ogranicza to niektóre funkcje
@marcin.kuskiewicz3 ай бұрын
@@marcelguzenda urządzenia z dopiskiem Cloud, np. zaprezentowany wczoraj Cloud Gateway Max, są samodzielne :)
@prawdziwyfullАй бұрын
ale to tylko 1gb/s i po za tym tylko wifi 6 lepiej isc juz cos z 2.5gb/s i z 6e ew wifi7 ale o dziwo cisco i dość tanie urządzenie heh jak wspomniałeś to jakiś oksymoron
@qskocz2883Ай бұрын
Czlowiecze, przecież to kosztuje worek pieniędzy !
@marcelguzendaАй бұрын
Ale taki mały worek!
@kondzio20034 ай бұрын
Aktualizacja softu na tym cisco to jakąaś amatorka 😂😂😂
@marcelguzenda4 ай бұрын
jaką profesjonalną formę wolisz?
@kondzio20034 ай бұрын
@@marcelguzenda klikam i się pobiera samo. A następnie automatycznie reboot. Tak mam w mietku 😁😁
@marcelguzenda4 ай бұрын
czyli nie sprawdzasz sumy md5 czy sha przed aktualizacją? w produkcyjnym środowisku enterprise mogłoby nie przejść ;)
@janektrol83273 ай бұрын
@@marcelguzenda Po pobraniu - nie wiem, ale jak wrzuci się uszkodzoną paczkę i zrobi reboota to RouterOS ją odrzuci, nie zrobi aktualizacji i ją skasuje
@mmarkowskiАй бұрын
Wręcz przeciwnie. Dobrą praktyką jest umieszczanie interfejsów managementowych urządzeń sieciowych w vlanie z mocno ograniczonym dostępem - w tym do Internetu. A właśnie w rozwiązaniach amatorskich dla wygody możesz sobie pobierać bezpośrednio na urządzenie.