Az a legjobb és legbiztosabb megoldás, ha nincs is vápa...
2 жыл бұрын
🤣👍
@fiokkozos8233 ай бұрын
Hallatlan értelmes videó! Grat!
2 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm! ☺️🤝
@refse22 жыл бұрын
Szerintem nagyon korrekt megoldás. Én lehet hogy a ferde ellen léc alá csak a szarufánál tennék szegtömítő szalagot, így maradna máshol a 3mm hézag, amin a víz le tud folyni és a léc könnyebben ki tud száradni. De ez csak szőrszál hasogatás :)
@refse22 жыл бұрын
És külön jó pont jár azért, hogy a vápalemez a léc síkja alá kerül, így nem dobja meg a visszahajtás a cserepet.
2 жыл бұрын
Ez nem rossz ötlet! 👍 Köszi!!! 😁😉
@gergozelovics85852 жыл бұрын
Igazad van ,ettől szakszerűbben nemlehet màr :) szerintem ott soha nem lesz viz, főleg cserèp alatt. Kicsit nemèrtem ezt a billegès dolgot, Nem szoktatok a vàpàba szivacsot tenni? Ugye akkor pont megvan a cserépvastagsàg,hogy ne bukjon be.
@janosgalfi43712 жыл бұрын
Tökéletes megoldás 👍
2 жыл бұрын
Köszi
@ToM-jm6ti2 жыл бұрын
Érdemes megnézni BMI Akadémia oldalát. Egy regisztráció után 23 videót lehet megnézni. A BMI Akadémia célja, hogy átfogó és naprakész ismereteket nyújtson a tetőfedő és vízszigetelő szakembereknek.
2 жыл бұрын
👍
@viktormolnar Жыл бұрын
Az lenne még az érdekes hogy a fólia alatt vajon mi van? Ott is egy Osb?
@jozsefnemeth62942 жыл бұрын
Üdv. A megoldás jó csak egy kérdésem lenne, a lemez és az osb közé raktok valami elválasztó réteget? Fólia, alátétlemez? Köszi a feltöltést.
2 жыл бұрын
Igen! 😉
@jozsefnemeth62942 жыл бұрын
@ Üdv. Köszönöm a gyors és minden részletre kiterjedő választ.
@levipogo84382 жыл бұрын
Szia Dani! Nekem nagyon tetszett az ötlet legközelebb én is kipróbálom Köszönöm szépen
2 жыл бұрын
Hello, remelem beválik. Majd írd meg! 😉
@levipogo84382 жыл бұрын
@ persze természetesen még írom köszönöm szépen az ötletet
@gameepic146 ай бұрын
👌💪👍👍👍👍
@3house3252 жыл бұрын
Felénk ugyanígy készül. Külön öröm, hogy van 1-1 ilyen ötlet, így nem kell elmagyaráznom azoknak, akiknek kétségei lennének, csak linkelem a videódat és megnyugszik mindenki. Tudom, hogy az ilyen tartalom elkészítése sok idővel és plusz munkával jár, hálás köszönet Dani, hogy önzetlenül elkészíted és feltöltöd ezeket.
2 жыл бұрын
👍😁
@jozsefbogdanyi20662 жыл бұрын
Szuper kis videó lett👍✌🙂
2 жыл бұрын
Köszönöm József! 😉
@peterbodnar24502 жыл бұрын
Szia Dani, csak egy kérdés: ezeket az előre gyártott színezett vápalemezeket hogyan kell toldani? ragasztással?
2 жыл бұрын
Hello, ezeket általában mi készítjük, vagy a bádogos. PREFA Alu lemezből készül. A toldást nem kell ragasztani. Ha megfelelő átfedése van akkor nem lehet vele gond. 😉
@zsocatorincsizsolt84412 жыл бұрын
Jó !!! Kár belekötni !
2 жыл бұрын
👍😊
@alfonzsenki19052 жыл бұрын
Mondd ezt a szakiellenőrnek.... :DDD
@zsocatorincsizsolt84412 жыл бұрын
@@alfonzsenki1905 Már többször "kijavítottam" őt is, illetve 33 éven át az építőiparban tevékenykedve nekem is lett egy kis tapasztalatom. Meg vagyok róla győződve, hogy pl. az ács szakmában a "szaki" csak alap dolgokat tud és a tudása messze elmarad pl. ezektől az ács szakemberekétől, akik napi szinten a tetőkkel foglalkoznak . Azt olvasom, hogy a szaki ellenőr tudása inkább elméleti és a tananyagokból jött létre... Esetleg építkezéseken szed magára ezt-azt és a netről is sok információt begyűjt, mivel nyitott és tudásra éhes embernek látom. Más az ,amikor a kétkezi munkával kell eredményt felmutatni: lásd, amikor hajópadlózta a fia szobáit, ami nem lett ötcsillagos, mivel életében még sohasem csinált olyat. Ezek a srácok gyönyörű tetőket alkotnak . Szaki ellenőrünket elhozni egy hasonló épülethez és odarakni, hogy kezdjen egy tetőszerkezetet megszerkeszteni, anyagokat hozzá megrendelni ,a rendelést leadni ,hát.... Talán a talpszelemenek lecsavarozásáig eljutna, de aztán maga a szerkezet, a szarufák ,vápák ,kutyaólak szakszerű pontos kialakítása saját kezüleg már nem menne, mivel nem szokott egyáltalán ilyesmit csinálni. A kész szerkezet esetében valószínűleg volnának meglátásai, de pl. ebben a videóban a vápa kialakítási módszere neki is új volna. Persze mindez nem szégyen, ő sem tudhat mindent, sőt... Egyébként nincs vele különösebb bajom, gondolom ,folyamatosan képzi magát, tanfolyamokat végez el, de kell is, mert napi szinten jelennek meg új anyagok és módszerek ,amikkel lépést kell tartania . Elég dörzsölt, hogy megállja a helyét a hívatásában. Ugyanakkor nem tud úgy vakolni, vagy betonozni , vagy bármiféle kétkezi építőipari tevékenységet elvégezni ( esetleg teljesítményben), mint egy képzett szakember ( hangsúlyozom : képzett) , de nem is kell tudnia, nem az a területe. Elméleti tudása van, de arra van szükség az ő esetében . Félhosszan ennyi.
@alfonzsenki19052 жыл бұрын
@@zsocatorincsizsolt8441 Teljesen egyetértek veled! Amit írtam azt viccnek szántam ;)
@zsocatorincsizsolt84412 жыл бұрын
@@alfonzsenki1905 Persze, gondoltam.
@tamasbalogh39412 жыл бұрын
Szevasz Dani! Szerintem teljesen jó megoldás! Ettől jobb nem kell. Nekem tetszik! Így tovább!
2 жыл бұрын
👍👍
@bajorcsaba57492 жыл бұрын
Szia Dani, mutathatnál egy olyan vápakialakitást ahol nincs teljesen aládeszkázva a felület
2 жыл бұрын
Hello! Nagyon szívesen, csak az a baj, h nem nagyon csinálunk olyat. 🫤 De ha lesz akkor mindenképpen! 😉
@zsolttorocsik61972 жыл бұрын
Nagyon jo :) velem velünk ugy csinaltasák a vápát hogy folia elött be kell rakni ön tapados bitumenes nehéz lemezt foliákatátt lapolni összeragasztani vápa közepétol mérve 10cm be kell rakni ellen lécet 5x8 lécezés kor süriteseket tenni 2 szarufa szeleségig
2 жыл бұрын
👍
@petertoth1237 Жыл бұрын
Szia! Olyan videót csinálsz amiben megmutatod, hogy kell kiszerkeszteni a szarufák "gerinc" felőli végét ha több szarufa megy egy csomópontba?
Жыл бұрын
Hello, szívesen. Ha tudod, meg írod, h pontosan mire gondolsz? 2 él és egy szarufa? 1 pár szarufa 2 élszarufával? ……stb.
@petertoth1237 Жыл бұрын
@ @JakubACSDani2021 leginkább mind kettő. Videók szoktak lenni az elrontott csomópontokról. És emlegetnek valami "próbálgatós" módszert. Gondolom nem tudják kiszámolni, és addig faragják amíg hellyel közzel jó nem lesz. De nem tudom megmondani hány darab és milyen szarufák. Most persze képes sem találok rólunk. Ami biztos egy csomópontba több szarufa érkezik és pontatlan szokott lenni az összevágás.
@janosnagy74232 жыл бұрын
szia Dani! nálam ez ázik be évek óta.. mi lehet a hiba?
2 жыл бұрын
Hello, nagyo sok minden lehet. Írj rám. Ha esetleg tudsz képet küldeni az lehet , hogy segíthet. jakubacsteto@gmail.com
@janosnagy74232 жыл бұрын
@ írtam emailt
@janosnagy74232 жыл бұрын
@ szia Dani!tudom hogy sok dolgod van még sok a meló, de légyszíves írj rám, írtam emailt is. Előre is köszönöm.
@erikakiraly8762 жыл бұрын
Szia Dani! Örülök, hogy megtaláltam a videóidat! Szeretnék kérdezni, hol vagy elérhető? Nyeregtető+ sok ideg és eső...🙃🙄😨
2 жыл бұрын
Hello, ha még aktuális akkor a jakubacs.daniel@gmail.com. 😉
@tbeebacsi10 ай бұрын
Jó, jó, de az OSB alatt nincs kiszellőzés!
9 ай бұрын
Ez igaz! 👍 csak alul van szellőző rés kb 5 cm
@gyorgykis22852 жыл бұрын
ez tökéletes megoldás szerintem
2 жыл бұрын
👍😁
@zoltantoth19282 жыл бұрын
Szia Dani ez nagyon jó mi is így csináltuk mindig csak OSB lapot nem raktunk rá de ezt most àtveszem és ezután így fogjuk mi is csinálni.És ha az ellenléchez annyi víz jutna akkor ott kivitelezési probléma van,vagy eltört cserép különben nem kerülhet oda nagymennyiségű csapadék. További jó munkát!Üdv Tozo
2 жыл бұрын
Utak, azt mondjátok meg, hogy az osb helyett egy deszka már nagyon túlzás lenne? Ugye Ausztriában minden gyalult fa, azért gondolnám, hogy ez is lehetne. Az osb könnyebben tönkremegy kezeletlenül, igaz?
2 жыл бұрын
Egyetértek! 👍😉
2 жыл бұрын
Osb-t egyszerűbb felrakni. De jó lenne a deszka is, ha nem vastagabb 20 mm-nél!
@tamasvarga88392 жыл бұрын
6,29-nál az milyen kalapács?
2 жыл бұрын
🤣 10€ a Lagerhausban. Elég vacak!🤪
@MrKeropapa2 жыл бұрын
Helló Dani! Van egyetlen csomópont amivel mindig sokat szenvedek, az pont ez, amikor a vápa nem taréjba érkezik, esetleg az épulet L alakúl, és a két épületrész taréj magassága is eltérő, ekkor pedig a vápa csúcsából egy éllel folytatódunk a főtető gerince irányába. Valamikor egy kis mintaanyagon tudnál ilyet is mutatni, hogyan szerkeszted ki? Nagyon köszönöm az eddigi segitséget is, még mindíg hiánypótló szakmai tartalmakat gyártasz. Üdv Szilárd
2 жыл бұрын
Hello, tetőszerkezetre gondolsz? 😁
@MrKeropapa2 жыл бұрын
@ igen igen, a vápaszaru hogyan csatlakozik a csomopontba, illetve hogyan folytatódik tovább az élszaru.
2 жыл бұрын
@@MrKeropapa oké!, rajta leszek! Egyszerűbb mint hinnéd! 😊😉
@MrKeropapa2 жыл бұрын
@ nagyon köszi, várom, jó munkát.
@gaborhorvath54992 жыл бұрын
🌲 sza te... Bravó
2 жыл бұрын
👍😁
@acsrichard6402 жыл бұрын
Szia Dani. Szerintem ez egy nagyon jó megoldás és csak így tovább! Minden videóban precíz szép munkát végeztek, ha esetleg hibáztok nem szégyellitek azt nekünk nézőknek elmondani és a kijavítását is megmutatni. Nagyon sok jó dolgot el lehet lesni a videóidból, mind a számítás, mind a szabás és szerkezet állítás terén! Ha egyet kérhetnék, esetleg egy közeli videót tudnál mutatni a vápa lemezek felső összedolgozásáról? Sokat segítene! Szép napot!
2 жыл бұрын
Köszönöm! Rajta leszek a vápás témán! 😉
@csabaszocs94832 жыл бұрын
Nagyon jo
2 жыл бұрын
🤜🤛😉
@korneliaglibaneszekelyhidi46302 жыл бұрын
Csak egy szó!profi ennyi!
2 жыл бұрын
Köszönöm, 🤗😉
@TamàsHepp5 ай бұрын
Ott kezdőnek a bajok, amikor meghallja az ember azokat a szavakat, hogy így szoktuk, ráadásul ki van mondva, hogy azért nem úgy csináljuk, ahogy a gyártó előírja, mert az sokkal több munka. A szegtömítő szalag nem vezet el vizet, szegtömítésre való, az OSB használata akár könnyű szerkezetes falaknál külső oldalon, akár tetőnél lemez, vagy fólia alá deszka helyett, katasztrófális megoldás! Az OSB felvenni felveszi a nedvességet, de ellentétben a deszkával nem adja le, megszívja magát a szerkezete fellazul, rohadni kezd! Szerintem ne posztolj többet, mert már így is fel van hígulva a szakma, már a szar lett a jó, megrendelők sokasága kényszerült 5-10-15 millió Ft-os tetőt 5-10 évvel a kivitelezés után komplett cserélni az ehhez hasonló megoldások végett. A tető pont annyira jó, mint a leggyengébb pontja, és itt pont a vápa az! A baj sokszor az, hogy ezek a problémák csak akkor derülnek ki, amikor már nagy a baj, és egy két napos időspórolásból 1-2- 4-5 milliós javítási költség lesz, vagy komplett tető csere. Sok már a román cukrász az építőiparban, ne reklámozzuk már sufni megoldásokat!
@AndrásSörös-g9nАй бұрын
Üdvözlet! A tetőzsindely gyártok ajánlják az osb-t fogadó felületnek. Ott van mindjárt az egyik legnagyobb, az Iko is. Sík lemez esetében sincs gond az osb-vel. Síklemez gyártok közül is vegyük az egyik legnagyobbat, például a Lindabot. A Lindab gyár szellőzőszőnyeget ajánl az osb felületre, a síklemez fedése alá. Zsindely, vagy síklemez fedés esetében is, az osb alulról keringetett légréssel van ellátva, ahogy ebben a videóban is. Ha pedig fedési hibából, állandó beázásból kapna vizet az osb, az a beázás a deszkát is tönkreteszi.