Hőszigetelném a tetőmet! Nem új ötlet, már kivitelezőt keresek, így látogattam meg a PURMesteréket!

  Рет қаралды 154,195

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

Күн бұрын

Пікірлер: 382
@diyferi
@diyferi 2 жыл бұрын
Kedves Péter! Kérlek alaposan járd körbe ezt a témát. Nem szeretnék vészmadárkodni de mielőtt bárki ilyen anyagot fujat a tető alá, alaposan nézzen utána a technológiának és legyen tisztában a rizikóival is. Magyarországon főleg kivitelezők általi információk érhetőek el, ebből kifolyólag természetesen a pozitivumok emelődnek ki. Az Egyesült Királyságban a hitelező bank által kiküldött szakellenőr (RICS surveyor) minden esetben felnéz a padlásra és ha illyet lát akkor megáll a hitelezési folyamat. Angliában jelenleg az ilyen technológiával szigetelt tetővel rendelkező házak gyakorlatilag hitelezhetetlenek,és emiatt eladhatatlanok, jelentős kockázati tényezőnek számit, jelentősen károsodhat a tetőszerkezet (különösen a zárt cellás rendszernél ami ugye az olcsóbb variáció) sok esetben csak a teljes szigetelés eltávolitása után lesz a ház ujra eladható. Hosszu évek óta boldog-boldogtalan fujta ezt az anyagot, mivel relative olcsó és gyors megoldást kinált, bravó barkács cégek alakultak erre gomba módra, még kormányzati támogatás is létezett rá. Szerintem ez a probléma nálunk csak évek mulva fog jelentkezni amikor kiderülnek a pára zárásból/nem zárásból és/vagy szakszerűtlen kivitelezésből eredeztethető faanyag károsodások, penészesedés, rothadás és ebből következő statikai változások a tetőszerkezetben, angol nyelven rengeteg információ elérhető erről a témáról, csodálkozom hogy mélyebbre ható háttérinformációk nélkűl a szakellenőr promótál egy több szempontból is bizonyitottan problémás technológiát, külföldi tapasztalatokból a továbbiakban valószinűsithető hogy csináld magad kit-ek is hamarosan megjelennek a magyar piacon is amivel pár százezer forintért bárki saját maga is kivitelezhet kisebb szigetelési munkákat mit sem tudva az ezzel járó esetleges egészségügyi és épitészeti kockázatokról, www.researchgate.net/publication/336747319_An_experimental_study_of_spray_foam_insulation_products-evidence_of_12-dichloropropane_and_14-dioxane_emissions kzbin.info/www/bejne/eZWspaappJioqJI
@SuperLofaszjoska
@SuperLofaszjoska 2 жыл бұрын
Ezt én is igazolom, így megy ez itt nálunk.
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
Ez olyan mint az EPS - XPS vita. Nyugaton az EPS-re 1-életnyi 1x tovább adható jótállás is van, XPS-re csak 20 év max. XPS az oda való, ahová nem fér le a beton, és mindenképpen csak szellőztethető helyre, ellentétben az elmaradott kelet Európához, ahol meg úgy látszik hogy mindenhová csak az a jó - föld alatt, beton alá ("mé attó bezzeg jó erős lecc, immár 40 éve ezt csinálom, mást nem is tennék, senki nem panaszkodott"). "Dehát ezeknek a tanulatlan Borat-oknak ez is jó, majd később atépíttetjük velük mikor elfogy itthon a jobb anyagra a kereslet." Amúgy én is csodálom hogy most nem volt baj hogy ezzel el lett takarva a biztosan hiányos tető fólia, meg hogy most nem óhajt tipli+fa ragasztó pontosságot mint az ács szerkezetnél (bár aláírom, azt én sem értettem soha, hogy a tetőszerkezethez miért nem kell olyan pontos kötés mint a kis komódhoz, szóval nem is ez a kritika, inkább az egyenlő bánásmód az anyagokkal 😂). Ja, és a diffúziós tető fólia nem UV záró! A tetőfedő alatti szellőztetett tér sem UV záró...
@jonatanrobertnemeth2790
@jonatanrobertnemeth2790 Жыл бұрын
Igen...itt angliaban mindenki uvolti,h soha ne hasznald....
@BK-tm8ps
@BK-tm8ps Жыл бұрын
Zártcellás a drágább, miről tetszik beszélni? 😂
@broskow5
@broskow5 Жыл бұрын
De valami konkrétum, hogy milyen károsodás, penészedés, pára zárás/nem zárás? Mitől károsodhat a tetőszerkezet, pláne a zárt cellásnál? Amiről azt írod, hogy az az olcsóbb, de valójában az a drágább. Ebből kifolyólag megkérdőjeleződik bennem, hogy ha már ezt is hibásan írod le, akkor vajon a többi infó mennyire állja meg a helyét, amit írsz. Nem azért, mert rosszat akarsz, csak tévesek esetleg az információid.
@langelaszlo
@langelaszlo 2 жыл бұрын
Kedves Szakiellenőr, gratulálok a videókhoz, a munkádhoz. Nem ide tartozik, de egy vicces sztorit elmondanék veled kapcsolatban. 5 éves kisfiam néha nézte velem a KZbin csatornádat, a Szakiellenőrt. Tegnap délután egy ágyat állítottam össze otthon. Fiam odaült és kijelentette komoly tekintettel, hogy "ő most Szakiellenőr, megnézi, hogyan dolgozom". Leizzadtam... :) Amikor készen lett az ágy, fiam rámnézett nagyon szigorúan: "Én vagyok a Szakiellenőr, Apa, nem, nem jól csináltad! :D " Egy nagyot nevetett és elrohant. ;)
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 2 жыл бұрын
Kedves.
@gaborpalanki7070
@gaborpalanki7070 2 жыл бұрын
Kiváló megoldás. A technikai leírásában a nyitott cellásnak ugyanaz a rétegrend van, mint mondjuk egy szálas szigetelésnél. Előnye, hogy mindenhová bedagad, a légmozgást teljesen megakadályozza. Nincs sípolás, itt-ott szelelő rések. Tetőtérben a gipszkarton váz felépítése után fújták nálam 20 cm vastagon, a fémvázba is beledagadt. A fémváz síkjában levágram, erre került a párazáró fólia és a gipszkarton. Éjszaka szellőztetve 28 fok volt a maximum a tetőtérben, de ahhoz durva meleg kell kinn. Tetőablakok árnyékolása fontos. Fűtés? 130 nm családi ház múlt téli fogyasztása kb. 1000 köbm gáz melegvíz nélkül, plussz kb 1,5 köbm tűzifa a kandallóba. Homlokzatszigetelés most volt, a fogyasztásnak csökkennie kellene. A tető átszellőztetése nálam sem tökéletes, ez javítandó lesz, ha a héjazathoz hozzá kell nyúlnom. Szerintem nem kell tőle idegenkedni. Nem új technológia, csak nálunk kevésbé elterjedt.
@zsoltlaczko9562
@zsoltlaczko9562 2 жыл бұрын
Hú..... Én láttam ilyet élőben, de nem lakó épületben, hanem lakóautónak készülő tgk-ban. Ugyan ez a 2 komponenses hab. Állítólag a svédek nagyon rég használják autók szigetelésére, egy olyan ismerősöm mondta akik éveket dolgozott Svédországban az autó iparban. Még annyi, hogy akiket én láttam élőbwn azok sem fújták ki ezt a habot szépen, akik a fenti videóban fújnak az meg botrányosan gyenge minőség... ezt ki lehet úgy fújni, hogy nem lesz utána ekkora szinteltérés a végső felületen.... Az autónál is ugyan az a probléma mit a házaknál, ha törik, sérül a bódé, javíthatatlan a hab miatt... A munkavedlemi ruha amit magára vett 1x használatos.... Abba munka díjba amiért felfújják ennek bele kellene férni... Arra is kíváncsi lennék, hogy a maszkban milyen és mennyi idős szűrőbetét volt...
@rnemeth3088
@rnemeth3088 2 жыл бұрын
Nekem fura ez az anyag. Lenne pár kérdésem. Ha a tetőt fel kell újítani esetleg alakítani rajta nem gond h mindenre rá van tapadva? Mennyi idő után porhad szét? Egészségre nem káros?
@csehtomi88
@csehtomi88 2 жыл бұрын
Nekem másfél éve fújták (nem a videóban szereplő vállalkozók), minden rendben van eddig vele. A szarufákról lekapartam óvatosan, csavaroztam még 1-2 sor cseréplécet rájuk, mert bőven túlfújták az eredeti méretet (17cm), kialakítottam a vázat, raktam rá hőtükrös fóliát, és arra a kartont. 6x uj, tetőtéri, és 2x régi homlokzati nyílászáróm van (egyik erkélyes), emeletes ház, 0 sötétítés, 1 sor ellenléc(bramac) kívül a párazáró fólián, + 5x szellőzőcserép 14méteren, és 32.8 fok volt a maximum hőmérséklet, a napsütőtte oldalon, most a legnagyobb hőhullámok közepén, úgy, hogy ott dolgoztam egész nap. (Belső szellőztetés nélkül, sok volt a bogár és nem akartam beinvitálni mindenkit.) Télen amikor 1x-1x felmentem valami szerszámért, még pulóver sem kellett, pólóban kellemes volt a hőmérséklet. Ha egyszer eljutok odáig, cserélem a régi nyílászárókat, felrakom a hővédő rolókat, belülre árnyékolókat, (+szúnyoghálót!) biztos vagyok benne, hogy ennél is lényegesen jobb lesz a helyzet.
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 2 жыл бұрын
Legyen szíves 5, 10, 15, 20 év múlva is jelezni mi a helyzet. Éljen egészségben addig! Minimum.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
azért manapság elég szigorú bármilyen termék bevezetése, nem úgy, mint 20-30-50 éve! Éppen az általad is ismertetett okok miatt. DE pl jobb, ha tudod, a talajból IS jöhet fel rákkeltő gáz! Szóval, szellőztetés mindenképpen javasolt!
@kavicsos6428
@kavicsos6428 2 жыл бұрын
Akkor meg vagyok nyugodva itt antracit bramakkal 36 fokot mértünk de a fal is annyi volt a tetőtérben !
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
​​@@SzakiEllenor mi szigorú? Ugyanmár! Kínában gyártják, mi kezünk tiszta, van bűnbak + majd rá írjuk "American Brand", hogy ne gondolják hogy a miénk is "olyan". Hány koszos kontárosban futkározó mini gazember járkál szabadon? Most egy pénzszagú nagy vállalatnál mekkora az esélye hogy valaki felelősségre lesz vonva "enyhe" ferdítésért? A zöldfülű rendőrt hagyják térni egyet a Lambóval a parkolóban, aztán azt is elfelejti hogy ki fia. Meg amúgyis, kit érdekel ez a Grétás izé - csak a hosszú hajú mariskát belövő aktivisták gazdagodnak a jóravalóan dolgozó olajmágnás rovására, még nemmarad kenőpénzre sem neki, aztán majd velünk mi lesz? Még a normákat is méretre irassák. És igen, van különbség a gyári és a helyszíni PUR között - pont a norma szigorúsága - az egyik korlátlan anyagot bocsáthat ki, mert "hát nehéz volna másképp meg melyik ellenőr akarna olyan helyre járni, inkább csináljunk egy spórold a villanyt féle reklámot".
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
​@@kavicsos6428 piros plé tető, komplett elbarmolt fóliával, ezek meg a 33 foknak örülnek annyi pénzért? Hát lakjanak is benne!
@kaplarpeter399
@kaplarpeter399 2 жыл бұрын
Valóban jól kitölthetők vele a legkisebb rések is, és gyorsan kész van. Ezzel viszont el is mondtam minden előnyét. Éghető, mérgező, környezetre káros. Nálunk nem túl rég óta használják ezt a technológiát. USA-ban nagyon népszerű volt, de elkezdtek leszokni róla. Talán nem véletlenül.
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
Zárt cellást kell használni. Nem mérgező, önkioltó, környezetre nem káros. Fele olyan vastagságban elég, mint a hagyományos
@zooleeka22
@zooleeka22 2 жыл бұрын
​@@broskow5 De ha önkioltó, akkor miért ég? :) És ha izocianátból van, miért nem mérgező? :)
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
@@zooleeka22 ha kazánba dobog biztos ég... Én arról tudok nyilatkozni, ami nálunk van. Kb 1 hónapja fújták be a tetőt, sok helyen kellett lekaparni belőle, öngyújtóval próbáltam begyújtani, de elaludt. Nem lobban be, nem kap hirtelen lángra, jobb, mint az üveggyapot. Ha megeszed, nyilván mérgező, de ha üveggyapotot eszel, azzal sem jársz jobban. A szigetelés, amit tud az brutális, semmi más szigetelőanyag nem éri el ezt a szintet és ezeket a tulajdonságokat. Nekem pont erre kellett, szigetelni és arra tökéletes és árban sem volt több, mint ha a hagyományos módon szigeteltem volna. És fele olyan vastagon kell csak, így nagyobb beltér is marad a tetőtérben.
@Hazardteam
@Hazardteam 2 жыл бұрын
@@zooleeka22 Tudod mi az a funkcionális analfabatka manó?
@lajosbarath1034
@lajosbarath1034 2 жыл бұрын
@@broskow5 Fára zárt cellást nem lehet, mert szétrohad a fa alatta.
@imibihari9257
@imibihari9257 2 жыл бұрын
Üdvözlöm Péter szálas szigetelő fujását is megnézném videóban és kikérném véleményét ez ügyben ,hogy hagyományos közetgyapotot rakasak ami olcsóbb ,több réteges eltolásoss technikával készülne vagy szarufák közé fújt fujható szálas gyapotot érdemes tervezni.30 cm tervezett vastagság padlastér beépítése. Hozzá értők válaszát is megköszönöm.Köszönöm válaszokat.
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
Ha a "hagyományos" alatt a merev lemez kivitelt érti, az hosszú távon megbízható, de nem kompromisszum mentes a beszerelés (habszalag kell az éleire a pontos illesztéshez). A tekercselt paplan... tán picit jobb lenne mint a "még hagyományosabb" üveggyapot, ami idővel megülhet, de egész jól illeszkedik. Mindkettőhöz pontos távolság kell a fa között, hogy könnyen szerelhető legyen. Aztán van a PIR panel és a hasonló megoldások. Fújatott kőzet gyapotnál most kell-e rés a fólia alá és ha igen, hogyan lesz biztosítva... és elég biztos hogy később után kell tölteni a gerinctől lefelé (nem gond, csak be kell tervezni). A tetőfóliának kifogástalanul légmentesen kell zárni (ezek közül csak a merev lemez bír lényegesebb légzáró tulajdonságokkal). Ha az egész elölről épül, szarufa fölötti homogén szigetelést is figyelembe venném (a fa az nem olyan túl jó szigetelés, és még stílusos beltér is lehetne fedetlen szarufákkal, könnyebb ezeket a paneleket légmentesíteni mint a libegő fóliát). A tervezőnek kéne tudni azt is hogy még mi kell hozzá, segítséget nyújt az anyag forgalmazója is. Most ilyen fújjunk mi is barkács cégről van-e szó vagy olyanról, amely faszerkezetű házakat is kivitelez... van e raktáron kiegészítő, vagy legalábbis tudják-e mi kell hozzá vagy csak "ezt befújjuk gyorsan, aztán minden jó lesz, nem kell semmi hozzá, este meg már vár az anyós"... így főleg kérdésekkel lehet szolgálni, válaszokkal kevésbé...
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 2 жыл бұрын
Tetőtérbe belülre csak éghetetlen anyagot raknék, mert a purhab ég mint a parancsolat. A befújt cellulóz szigetelést jobbnak tartom (kezelik borax és más vegyülettel a tűzállóság miatt), az sem tökéletes mert parázslik, de nem nyílt lánggal ég. Az ára is érdekes, a szálas szigetelők ára emelkedik és éppen ezért növekedett meg a kereslet a befújt szigetelések iránt, a cellulóz sokkal olcsóbb, viszont az nem terhelhető. A legnagyobb előnye a Pur szigetelésnek, a keménysége(járható felület), a zárt cellás verzióban a vízszigetelő képessége és a párazárása(gépészeti csövek), és hogy gyakorlatilag szinte mindenhez tapad.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Hát, B2 besorolású, azaz önoltó.
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 2 жыл бұрын
​@@SzakiEllenor Egyszer láttam bemutatót erről, de az olyan purhab volt amit autószigetelésben használnak, vagyis zárt cellás. A láng hatására először füstől majd lángra kap, majd a felületén kialakul a fekete réteg ami elfojtja a lángot, de még parázslik(erre hívták fel a tűzoltók figyelmét) , majd idővel kialszik. Ha a parázsra ráfújsz, többlet oxigént adsz az égésnek, akkor megint lánggal ég majd ha abbahagyod az oxigén adagolást akkor kialszik, ezért önoltó. Értem én, hogy nehezen éghető kategória, de ami nyílt lánggal képes égni annak semmi keresnivalója egy épületben, az EPS-t is alapból elutasítom emiatt(annak is van "B" változata) . A cellulóz szigetelés nem ég lánggal csak füstöl, azért az nem mindegy szerintem, de Neked kell döntened. A Cellulóz szigetelést úgy tudom hogy jóval olcsóbban csinálják.....
@zooleeka22
@zooleeka22 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor kzbin.info/www/bejne/mp-ThZeMidhkrpI A lemez közé fújt PIRhab méginkább önoltó. De attól szépen ég.
@laszlosalamon3948
@laszlosalamon3948 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Ha nem az MSZ EN 13501 szerinti tűzvédelmi osztályt adják meg, az már eleve gyanús. Ami a régi szabvány szerint B2, az most kb. E osztály. A PIR, PUR és EPS gyártók persze bizonygatják, hogy az anyagaik mennyire nem égnek, és látványos bemutatókon mutogatják, hogy egy kb. bunsen-égő nagyságú láng valóban nem gyújtja meg. Egy tisztességes tűzben viszont tényleg túlzás nélkül fáklyaként lobog.
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
A zárt cellás purhabról azt írják, h vízálló, de páraáteresztő képességű.
@viktorjuhasz2427
@viktorjuhasz2427 2 жыл бұрын
Nézegettem én is anno! De a fa hogy fog tudni mozogni a tetőnél? Nekem födémet kellett szigetelni de végül a Kontak Bau-t választottam. Knauf által forgalmazott gyapotot fújtak be 18-20 cm vastagon.Érezhetően nagyon jól működik.
@videomindenkinek
@videomindenkinek 2 жыл бұрын
Nyugi a szakiellenőr a legokosabb,kőbe van vèsve! 😂😂😂😂
@gabormolcsanyi1294
@gabormolcsanyi1294 2 жыл бұрын
Jobb választás volt, mint a PU👍😀
@QuickBrownFoux
@QuickBrownFoux 2 жыл бұрын
Gyapot akkor jó, ha a cserép alatti fólia zár. Nálunk nem ez volt a helyzet is átfújta a gyapotot a szél. Ezért lett PIR tábla (nem fúj PUR).
@videomindenkinek
@videomindenkinek 2 жыл бұрын
@@QuickBrownFoux Szarul volt megcsinálva,nálunk beváltak
@gabormolcsanyi1294
@gabormolcsanyi1294 2 жыл бұрын
@@QuickBrownFoux A cserép alatti fóliát ki kell utólag cserélni. Szarufa közönként haladva a szarufák oldalához takkerelve pár óra alatt megoldható és azután üveggyapottal kifújható.
@zoltanszacsko6318
@zoltanszacsko6318 2 жыл бұрын
Kb 1 év, mire rendesen kikeményedik. Szuper anyag, az összes általm épített házban kifújatom. Csütörtökön jönnek a srácok, 2 házat fújnak nekem!🙂 Megdöbbentő hatásfoka van! Nem a videóban szereplő céggel dolgoztatok.
@CNCVelMart
@CNCVelMart 2 жыл бұрын
Általában mennyi az ára az ilyennek? Nem az elvetemült indokolatlan "háborús" ár érdekel.
@zoltanszacsko6318
@zoltanszacsko6318 2 жыл бұрын
@@CNCVelMart 1 hete fújtak nekem, 15 cm vastagon bruttó 7600ft volt /nm. Nem a videóban látható cég volt!
@vinibali
@vinibali 2 жыл бұрын
@@zoltanszacsko6318 jol gondolom, hogy nyilt cellas?
@zoltanszacsko6318
@zoltanszacsko6318 2 жыл бұрын
@@vinibali igen Kellemes ünnepeket!🙂
@pakozdiattila
@pakozdiattila 2 жыл бұрын
😎 első...😉🤣 Na de félre a tréfával... nekem egy nagy bajom van ezzel a technológiával, hogy természetellenes, műanyaggal történik a szigetelés.😑
@lajosvarga7992
@lajosvarga7992 2 жыл бұрын
Ha egyszer hozzá akarnak nyúlni a tetőhöz, akkor katasztrofális. Nem családi házhoz találták ki.
@hrkjanos1728
@hrkjanos1728 2 жыл бұрын
@@lajosvarga7992 miért kéne hozzányúlni egy tetőhöz? talán meg kéne csináltatni normálisan a tetőt és akkor 100 évig nem kell piszkálni :)
@Kokusz-k4j
@Kokusz-k4j 2 жыл бұрын
@@hrkjanos1728 Egy tető (mai) sem bír ki száz évet, komolyabb felújítás nélkül. Különösen egy lakott tetőtéri. 50-et sem. Sajnos. Lehet drágább és munkaigényesebb, de hosszabb távon jobb és olcsóbb a szálas szigetelés.
@videomindenkinek
@videomindenkinek 2 жыл бұрын
@@hrkjanos1728 Ostobák tanuljanak!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Télen a meleg is természetellenes ! Legyen hideg, mint a barlangban ?
@gaborvisnyei8528
@gaborvisnyei8528 2 жыл бұрын
Maglódi körforgó :)
@peterpiedl3312
@peterpiedl3312 2 жыл бұрын
Sziasztok! Igazán laikusként kérdezem, ha nyitottcellás és feltudja venni a vizet, még ha csekély mértékben is. Ezt teszi ezt úgy, hogy körbe öleli a tetőszerkezetet is helyenként, akkor nem tudja megrohasztani a fát idővel? Persze a zártcellás más tészta... csak kérdezem. P.P.
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
Mindkettő csak a lustaság kompromisszuma, van jobb anyag!
@JoDa601
@JoDa601 2 жыл бұрын
De szép lesz majd egy háztűz ha mindenki rászokik erre :) Gyönyörűen tud égni.
@arpadnyilas1980
@arpadnyilas1980 2 жыл бұрын
Monjuk egy tető így is úgy is ég.
@JoDa601
@JoDa601 2 жыл бұрын
@@arpadnyilas1980 Csak nem min1 hogy a felét megmentik vagy a PU hab miatt 2 perc alatt porig ég
@arpadnyilas1980
@arpadnyilas1980 2 жыл бұрын
@@JoDa601 Valóban, de azért a hazai szabályozás elég szigorú gondolom itt is van valami szabály, hogy kell bele valami tűzgátló lötyi. Másrészt egy beépített tetőtér azért általában fullra van éghető anyagokkal, az emberek nem gondolnak a tűzvédelemre amíg meg nem történik a baj. Ha valaki ebben tudatos akkor, van értelme ezen aggódni, és eszerint választani szigetelő anyagot. Pl fújható üveggyapot, kőzet gyapot stb. De pl az a kedves szomszédunk aki üzemannyaggal csencselt és hordókban ált otthon a cucc neki, annak nem a puron fog múlni.
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 2 жыл бұрын
Dohányosok ne szigeteljenek ilyennel!
@norbertszanto3638
@norbertszanto3638 2 жыл бұрын
Egy vicces eset jut eszembe mikor az egyik ismerősnek ajánlották a kőzettgyapot szigetelést mondván h menyire tűzálló. Mire a haver igy kapasbol rakerdez az eladóra, "szóval ha leég a házam akor azt akarod mondani h ezt csak ugy ösze szedem es hasznalhatom is az uj tetőm alá? " A választ gondolom tudjatok :-))
@kalmankovacs3119
@kalmankovacs3119 2 жыл бұрын
Üdvözlöm! SzakiEllnőr Egy 80 években épült háznál gondoltam, hogy kifújatom a tetőteret vagyis padlást ,de a tető alatt nincs semmi még fólia sem. A kérdés az lenne ,hogy ez előtt érdemes fóliát felrakni a tetőcserép alá. Tudom nagyon laikus kérdés :) Válaszát köszönöm
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Nem maszatolnám össze a cserepeket .tennék fóliát.
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
Én ehhez annyit fűznék hozzá, hogy nálunk közvetlenül a cserépre fújtak zárt cellás purhabot, aminek szerintem meg van az előnye és a hátránya is. Nyilván cserepet innentől kezdve nagyon macerás cserélni. De ha fóliára fújnak, akkor viszont a szarufa külső oldalára (a cserép és a szarufa közé) nem jut be a hab, így a szarufa hőhídként funkcionál majd, nem lesz egybefüggő a szigetelés. Így igazából csak ott nincs purhab a külső oldalon, ahol a tetőléc és a azarufa találkozik, ami hőszigetelés szempontjából jobb, mint ha fóliára fújták volna.
@BK-tm8ps
@BK-tm8ps 2 жыл бұрын
Meg a napelem felhelyezes is macerás lesz
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
​@@broskow5 Hát ha te nem pur fújó kisvállalkozó vagy... Egyszerűbb akkor már rendesen megcsinálni. Akinek meg nem futja rá, vegyen szigetelést a födémre, szerszámat és rakja le maga.
@nagushop
@nagushop 2 жыл бұрын
Lapostetős szigeteléshez kértem árajánlatot több cégtől, jobb mint a hagyományos hungarocell azonos vastagság esetén. UV fény nem érheti, mert ugyanúgy elporlad, mint a Purhabnál. Van hozzá speciális UV gátló spray, elég borsos áron, de csak 4-5 évente kell átfújni. Megoldás lehet még, hogy rábetonozunk és soha nem éri UV. Zárt cellást javasoltak lapostetőre.
@petsol
@petsol 2 жыл бұрын
Ha kijönnek, mert kisebb lapostetőket ~60-90nm sok cég el sem vállal, vagy 3 fázis kell nekik stb. Tetőre zártcellás (~ XPS) jellegű kell, azt mondjuk nem tudtam, hogy UV réteget 4-5 évente újra kell csinálni, mennyit mondtak az UV szigetelés nm árra, ha szabad kérdezni?
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
​@@petsol XPS az az extrudált polisztirol hab és semmiképp sem beton alá való, oda EPS megy, tetőre beton alá elég a 70-es teherbírás (100-as, ha parkoló lesz a tetőn).
@Peti4973
@Peti4973 5 ай бұрын
Kedves @SzakiEllenőr a PIR szigetelés nem jött annak idején szóba?
@andrasgyorgydekany3333
@andrasgyorgydekany3333 2 жыл бұрын
Öt éve szigeteltettük a 100 m2 bruttó alapterületű padlásterünket, ami kb. 250 m2 tetőfelületnek felelt meg (azóta be lett építve), a PurMester céggel. Ami a videóban látható és a SzakiEllenőr elmondott, alá tudom támasztani. Vagy 4 cégtől kértünk árajánlatot, és alaposan utánanézve, referenciákat is megnézve választottuk a PurMestert. Megbízható cég. A technológiának is igyekeztünk jól utánanézni. Igen, más szigetelésfajtáknak is vannak előnyei és hátrányai, ahogy ennek is. Azonban semmilyen szálas anyaggal, vagy fújt szigeteléssel sem lehet elérni tökéletes légzárást. A fújt szigeteléseken is pl. szeles időben átfúj a szél (áthűl), ezen nem (nálunk zárt cellás réteg is van), és igenis vesznek fel nedvességet a fújt üveggyapot és papír szigetelések is, valamint az üveggyapot/baritált papír is összeesik idővel. A tetőnk kb. 8 éves - szinte új volt a szigeteléskor, a tetőfóliát viszont "megette" az a néhány év is. Erre a helyenként szakadozott, de kijavított fóliára került 3-4 cm zárt cellás hab a tetőtér felől, majd erre 12-15 cm nyitott cellás, a szarufák alatt kb. 5 cm-ig (összesen 20 cm zárt és nyitott cellás hab). A tetőfedés amúgy Tondah cserép. A habra alulról nem került párazáró fólia, olyan megfontolásból, hogy a zárt cellás hab teljes víz-és párazárást biztosÍt. (A pincénk mennyezetét és oldalfalait is ugyanekkor szigeteltettük le belülről 7 cm. zárt cellás habbal.) Ez alá került a tetőtér beépítésekor a gipszkartonozás (illetve közvetlenűl a szigetelés alá a fűtéspanelek és fütéscsövezés, mert fal/mennyezetfűtés lett beépÍtve). Az egész szigetelés ára akkor kb. 15%-al volt magasabb, mintha szálas anyaggal szigeteltünk volna, viszont 1 nap alatt megvolt a 17 m2 alapterületű pincével együtt. A tapasztalataink: a beépítetlen, de szigetelt padlástérben -10 fokban is 15-17 fok volt fűtés nélkül. A 2 éve beépített tetőtér gyenge pontja az ablakok, amiken nyáron dől be a meleg árnyékolással együtt is, de 30-32 foknál nem volt melegebb. Az éves gázfogyasztásunk a 100 m2-es, kívülről rendesen leszigetelt házra (földszint) a tetőtér szigetelés előtt 2500 m3 volt, a szigetelés után a teljes házé tetőtérrel együtt (összesen 180 m2 alapterület) melegvízzel, főzéssel együtt, télen 23 fokra fűtve 1500 m3. Egyelőre semmi probléma, beázás, penész stb. nincs, meg vagyunk elégedve. Szagok nincsenek, pár hét alatt kiszellőzött a szigetelés után és nem érezni semmit.
@diyferi
@diyferi 2 жыл бұрын
elhűlve olvasom a magabiztosnak tűnő kommenteket ezzel a nálunk még gyermekcipőben járó technológiával kapcsolatosan, leirásodból ugy tűnik hogy jól megfontoltan döntöttél ez mellett, kérdésem a párazárás megoldására vonatkozik ami ugye egyben előnye de nagy hátránya is, mi történik ha a már megevődött párazáró fólia és az erre fujt zart cellás hab közé nedvesség kerűl ? A kérdés költői és mivel a zárt cellás légzáró is, inkább az az érdekes hogy erre az esetre van-e megoldási terved, megakadályozandó hogy a faszerkezet szétrohadjon miután megette a penész ? Ugye amint irod már be lett épitve a tetőtér tehát bárminemű esetleges ellenőrzés vagy javitás szerintem csak a cserépfedés külső megbontásával lehetséges
@andrasgyorgydekany3333
@andrasgyorgydekany3333 2 жыл бұрын
@@diyferi Most tudok csak válaszolni. A szigetelés 2017 nyarán történt. 1 évet volt ebben az állapotban (látszó volt belülről a szigetelés), utána építtettük be a tetőteret. A tetőtérbeépítés óta sem penész, sem vizesedés-beázás nem tapasztalható. A szigetelés rétegrendje: Cserép - (lécek, ellenléc kiszellőztetett módon stb.), tetőfólia - erre 2-3 cm. zárt cellás hab (vízzáró) - 15 cm. nyitott cellás hab - falfűtés panelek (vízcsöves rendszer, gázcirkóról megy) - gipszkarton borítás. A párazáró fóliát elhagytuk a szigetelés / gipszkarton alól, hogy ha mégis nedvesség kerülne be, kiszellőzzőn. Igaz, hogy ha probléma lenne, bontani kell, ez tényleg hátrány. Mi bevállaltuk a kockázatot, idáig jónak tűnik a rendszer. Van egy másik rétegrend, zárt cellás hab nélkül: a tetőfóliára kívűlről fújni a nitott cellás habot (szarufák feletti szigetelés, hasonlóan pl. a Bachl PIR-lapos rendszeréhez - csak az sokkal drágább és nem teljesen hőhídmentes), ebben az esetben viszont a cserépfedést le kell szedni, új lécezés kell, majd szigetelés után visszarakni, és belülről párazáró fólia is szükséges a szigetelés alá. Remélem, válaszom kielégítő volt!
@sandorborda5461
@sandorborda5461 Жыл бұрын
Azt szeretném kérdezni, hogy csak a padlásteret lehet e ilyen módon szigetelni ? Tégla Kádár kocka , gombos gerenda székein holcsik , a többi boltíves kistégla kohósalak feltöltés sárfedés ! 66 bán épült !?
@istenkan8555
@istenkan8555 11 күн бұрын
Én befujom az egész padlasteret az ajtóbol hátha csak jo lesz 2 m magasan ...
@nitrogto
@nitrogto 2 жыл бұрын
Üdvözlöm! SzakiEllnőr, Szakik off topic: házépítésben vagyok benne és arra lennék kiváncsi, hogy a gipszkarton szerkezetett vakolás után vagy előtt érdemes szerelni vagy ez különösebben mindegy? Szakemerektől akik fogják csinálni én azt a választ kaptam, hogy igazából mindegy, de furcsálom , hogy a fémszerkezet menyezetnek meglesz építve és és utána vakolnak rá. Kérdésem ez így szakszerű? (itt sem így láttom)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
A vakolás után jobb, ugyanis ha elobb szerelik , sok esetben a profil maga is eltűnik!
@Bishop-dog
@Bishop-dog 2 жыл бұрын
arról nem is beszélve hogy ha utólag vakolod a karton felszedi a vizet a vakolatból ezzel megdagad,szerkezete gyengül,a jukacsos téglába vakolat nélkül amúgy is szarul fog a dübel,csak elmozdul utólag bonthatatlan csak saját magad szivatnád vele.Vakold le a falakat,várd meg míg kiszárad utána mehet a kartonozás.
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
Az is lehet hogy úgy gondolják, hogy gyorsan feldobják a kartont amíg el vagy, aztán majd guilt-trippelnek hogy nemá, főnök, nemhiszel nekünk? Most képes lennél leszedetni ha ilyen szépen megcsináltuk? Aztán ha leszeded MAGAD és nincs vakolva, akkor jön, nem is kell ez ide, a karton majd eltakarja, pénzt akartunk spórolni neked (közben meg már a pucc valamelyiknél otthon van) 😅 + Ha egyszer le kell a kartont szedni, akkor több meló lesz alatta, több pénzért, meg már nincs kedvük leszedni a rácsot ha már fönt van és csak minden 4. csavar laza...
@bacsibubi7199
@bacsibubi7199 2 жыл бұрын
Miért is mondtad a szigetelő srácnak ,hogy kolléga? mivel műanyag alapú a nitro oldja és az uvb és miegymás .......
@zsoltcsaba3086
@zsoltcsaba3086 7 күн бұрын
Nem arról volt szó, hogy lakóháznál nem használható a tűzveszélyessége végett?
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
Tiszteletem! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy nálunk 10 cm-es zárt cellás poliuretán habbal lett befújva a tető, közvetlenül a cserépre (nyilván a belső oldalról). Már fel van téve a gipszkarton profil, ami tetőlécből van, és mivel van megmaradva rengeteg üveggyapotom a korábbi szigetelésből, arra gondoltam, hogy még beraknám a szarufák közé, rá a purhabra, és így menne rá majd a gipszkarton burkolat. Párazáró fólia nem lenne már. Jó ötlet ez így, vagy kár betenni az üveggyapotot?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Nyugodtan mehet bele
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Nagyon köszönöm a választ! 🙂
@BK-tm8ps
@BK-tm8ps 2 жыл бұрын
Szia, tervezel napelemet tenni a tetőre? Hogyan lehet igy kivitelezni?
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
@@BK-tm8ps Üdv! Elvileg lehet így is, átfúrják a megfelelő helyen a tetőt, és a szarufához rögzítik, valahogy így, mint ebben a videóban: kzbin.info/www/bejne/jZ_Pqa2mmr2fpMU
@BK-tm8ps
@BK-tm8ps 2 жыл бұрын
@@broskow5 Én is ilyesmire gondoltam, ászok csavarral, csak talán jobb lenne a hullám tetején megfurni. Na meg melyik napelemes cég vállalkozik beton cserepet fúrkálni, sokkal több meló.
@evijuhasz4262
@evijuhasz4262 10 ай бұрын
Kedves Péter! Sikerült azóta kivitelezőt találni? köszönöm ! Köszönöm a videót, nagyon tetszik !
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 10 ай бұрын
Igen, el is készült! Keress rá: Tetőmprojekt
@Thermohu
@Thermohu 2 жыл бұрын
Kedves Szaki Ellenőr! Érdekelne a videó első részében lévő tetőtér beépítés befejezése. A fogópárok láthatóak lesznek azért csomagolták be? Ugyanilyen szerkezetű tetőnk van amit szeretnék beépíteni. Ha a fogópar alá teszem a gipszkarton szerelést akkor nagyon alacsony lesz a belmagasság.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
igen, láthatóak lesznek
@ytgyuszko
@ytgyuszko 2 жыл бұрын
mennyibe kerül egy Graco Reactor E-20 habszóró gép kft-nek? köszönöm
@robertnagy2456
@robertnagy2456 2 жыл бұрын
Kíváncsi lennék, 30 év után hogy fog ez kinézni ill. működni?
@hrkjanos1728
@hrkjanos1728 2 жыл бұрын
ha nem éri napsugárzás akkor örök életű.
@videomindenkinek
@videomindenkinek 2 жыл бұрын
@@hrkjanos1728 Csak azt hiszed!
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 2 жыл бұрын
@@videomindenkinek Ha abból indulok ki, hogy egy szekcionált garázskapu elem, ami már ott rohad 20-on éve éri az eső meg minden, de magát a purhabot nem, meg UV se, és semmi baja, akkor itt is jónak kell lennie, a két anyag ugyanaz, az is kétkomponensű.
@videomindenkinek
@videomindenkinek 2 жыл бұрын
@@zsoltzombory8553 Nem támogatom,veszèlyes,dràga! Mi a baj a gyapottal???
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
nem is kérte senki, hogy támogasd. ez egy lehetőség, egy a sok közül!
@tibormolnar884
@tibormolnar884 4 ай бұрын
Most szabadítottam meg a tetőmet ettől az anyagtól, iszonyat munka volt. Ennek a habnak se hanggátlása se egy minimális hőcsillapítása nincs, ami egy tetőtérbeépítésnél nem túl nagy előny. Viszont jó hír, hogy az egerek nagyon szeretik.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 4 ай бұрын
Nem gondolnám, hogy ilyen anyag volt
@tibormolnar884
@tibormolnar884 4 ай бұрын
@@SzakiEllenor Nyíltcellás fújt purhab, még az előző tulajdonos csináltatta 5 éve. Természetesen kőzetgyapot váltja majd.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 4 ай бұрын
Hát látod, ez az! Itt zártcellás készült! Nem ugyanaz!
@istenkan8555
@istenkan8555 11 күн бұрын
​@@SzakiEllenor 2 percnél mondod hogy nyitott cellás😂 aztán a munkás is elmondja hogy a zártat szarabb fújni
@gyulakovacs9211
@gyulakovacs9211 2 жыл бұрын
Mi is gondolkodtunk rajta. De inkább maradunk a kőzetgyapotnál. Úgy is túl rendeltem. 😊
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Az is jó. Legyen ami berakja …
@varazslajos
@varazslajos 2 жыл бұрын
Ez a hab szerintem a 21. század egyik legnagyobb csodája. Elképesztő hogy milyen gyorsan megkeményedik. Még a videón is 3-4 másodperc után töri le ami túllóg :D
@istenkan8555
@istenkan8555 11 күн бұрын
Mint anno az azbeszt 😂
@Gy_G
@Gy_G 2 жыл бұрын
Az lenne a kèrdèsem, hogy amikor le kell bontani a házat mekkora plusz költsèggel ès környezet szennyezèssel jár? Nekem biztos, hogy nem kellene ilyen megoldás, nem mellesleg nagyon bizarul nèz ki.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Hat akkor ne így csináld!
@imrebalazskomendat5432
@imrebalazskomendat5432 2 жыл бұрын
Jó estét Péter! Nem ehez a videóhoz tartozik, de lenne egy gyors kérdésem. Padlásfödém utószigetelést mivel érdemes kivitelezni, hogy járható is legyen? ( beton födémről lenne szó) viszont a tulaj nem akarja bepadlóztatni a födémet, hogy gyapot szigetelés járható legyen. Mondtam neki hogy akkor legyen “padlap” szigetelés, de annak az arát sokalja viszont én annyira nem vagyok annak a híve , hogy a födémre lépésálló eps legyen rakva, inkább a gyapot. Kérdés az lenne, hogy érdemes-e eps tenni rá vagy van e olyan gyapot szigetelés , ami járható vagy esetleg ez a “ padlap” mennyire lehet jó?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Mimdent is, de ne Kerüljön pénzbe sem…ez nehéz…a szarazpadlo jó lehet, de az ára is megvan
2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Azt szeretném kérdezni, hogy ez a szigetelés a padlásra kijuttatva ellenáll a rágcsálóknak illetve a rovaroknak? Köszönöm szépen a választ!
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
A gyapot lapokra gipszkartont lehet helyezni, nem tökéletes, de így lépésálló, csak ne a lapok szélére lépkedjen. Meg, gondolom, nem kell az egész felületet betakarni, csak lehelyezni pár járó sávot és egy rakteret, így is kevesebb lehet. Legjobban úgy lehet spórolni, ha a ház akkora, amit az ember meg is engedhet karban tartani...nem hogy maximum beton, ami csak kijön, többit majd valahogyan valamikor hozzátákoljuk...
@bobybull
@bobybull 2 жыл бұрын
Ennek azért mindenki nézzen utána, mert az USA-ban és a UK-ban is rengeteg pereskedés megy az ilyen szigetelések miatt. Folyamatosan párolog belőle valami mérgező gáz évekig. Hálószobáknál például már az óceánon túl nem is használják. Levegő szennyezettséget mérnek és nagyon magasak a toxikus értékek. Van róla sok YT videó is
@tonesz7575
@tonesz7575 2 жыл бұрын
Tudsz YT videót linkelni? Köszi
@Fesztusz
@Fesztusz 2 жыл бұрын
Vannak negatív vélemények de miről nincsenek? Nagyon sok pozitív videót látni én mergezesrol még ilyenekrol nem hallottam. Küldj videót vagy leírást kérlek.
@arpadbrecska8178
@arpadbrecska8178 2 жыл бұрын
@@Fesztusz mérgezésről nem tudok, de a SkillBuilder csatorna foglalkozott ezzel, hogy Angliában a biztosítók nem kötnek biztosítást a használt házakra, amiket a régi tulaj szigetelt. Az ok nagyon egyszerű és jogos. Nem lehet látni mi van alatta! Bármilyen állapotban lévő tetőt befújhatnak és innentől zsákbamacska.
@sanyabtd
@sanyabtd 2 жыл бұрын
@@arpadbrecska8178 De itt a lényeg akkor nem magával az anyaggal van a probléma hanem azzal hogy tökéletesen befedi a területet és nem látszik hogy mi van alatta nem azzal hogy Milyen anyagból van a szigetelés maga
@arpadbrecska8178
@arpadbrecska8178 2 жыл бұрын
@@sanyabtd az anyag ugyanolyan fontos, mert szórt purhabról van szó. Annak a hozzászólására reagáltam, aki a negatív véleményekre volt kíváncsi. Kért videót vagy leírást ezért megadtam a csatorna nevét ahol ezzel komolyan foglalkoztak. Mérgezésről még mindig nem tudok, de ház tetőszerkezetének a teljes lebontásáról már láttam dokumentum(szerű) filmet szintén itt YT-on, mert elviselhetetlen volt a szag, amit a rosszul felhordott/kevert anyag okozott.
@timeatakacs7276
@timeatakacs7276 8 ай бұрын
Családi ház falainak szigetelésére is jó lehet a hab?
@sandorgadoczi3264
@sandorgadoczi3264 2 жыл бұрын
Szia, régi 80as években épült háznál ahol a födém alulról haladva vakolat,nád,deszka,gerenda,padlásdeszka, akkor ebben az esetben vissza kell bontani a vakolatot,nádat,deszkát és úgy befújni majd mehet a gipszkarton? (Falaim kisméretű tégla három szélesbe van forgatva 40-45cm vakolattal, egyenlőre nem tervezem szigetleni, födemet fontosabbnak gondolom)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Isten őrozzen! Felül kell megnyitni, és onnan befújni, majd visszazárni, saralni!
@a.t.8708
@a.t.8708 2 жыл бұрын
A fóliát nem nyomja neki a cserépnek? A gyenge fólia milyen gyártmány?
@ispapp
@ispapp 2 жыл бұрын
A videó elején lévő háznál elmondtad, hogy ott gipszkaron megy rá. Azt hogy tudják a habra szerelni? (Nem szeretnék ilyet csináltatni, de kíváncsi vagyok technikailag hogy oldják meg) Ha esetleg vannak kulcsszavak ahogy rá lehet keresni, azt is megköszönöm (angol nem az erősségem, német nyelven meg még nem találtam ilyet)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Kengyelek,majd fem profilozas
@ispapp
@ispapp 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor A kengyelek nem okoznak hőhidat?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@ispapp de igen, természetesen, de az olyan elenyésző, hogy nem számolunk vele alapesetben.
@ispapp
@ispapp 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Köszönöm
@Bishop-dog
@Bishop-dog 2 жыл бұрын
igazából eszt cekászal vissza szokás vágni síkba.
@gabornovak1498
@gabornovak1498 Жыл бұрын
Íme a jövő veszélyes hulladéka az unokaink se fogják látni!
@peterdunai4073
@peterdunai4073 2 жыл бұрын
8:17 a munkavédelmi öööö.... tanga papucs?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
mikor beöltüzik, cipót vesz. Szakadt róla a víz...
@zoltanm6034
@zoltanm6034 2 жыл бұрын
Kedves Péter! (beton falú) szuterént szigetelnék. Mit tanácsolsz, ássak le a szuterén padlójáig (-60 cm)? Logikusnak tűnik, de több helyen láttam, hogy csak a járda szintjétől szigetelnek. Esélyes, hogy a fal külső, talajszint alatti része csak belső oldalon volt zsaluzva (1980). Van ebből a fújható purhabból zárt cellás?
@a.t.8708
@a.t.8708 2 жыл бұрын
ha más nincs homokkal vedd körbe a betont, amelyet kavics ágyra helyezel. A kavicsot geotextillel válaszd el a homoktól, hogy a víz el tudjon menni lefelé. A geotextilt hozd fel a talajszintig így a föld és homok nem.keveredik.
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
Vagy liaporral (+geotextil) beszórni, semmiképp sem betonozz járdát a ház falának, mint a régi "jó" szokás, mert az szokás (vagy valami ilyesmi)!
@kazmerkozmikus
@kazmerkozmikus 14 күн бұрын
A harmatpont a fa gerendába esik, az osb zárja, szerintem így hamarabb elrohad mint ha az osb másik oldalára fújták volna a habot.
@joseftamas6582
@joseftamas6582 2 жыл бұрын
Hö híd mentes de a fa nem nagyon szereti voltam több olyan házban ahol panyaszkottak hogy nyikorog megy ha a fa nedves akkor jönnek a gombák meg egyebek a ápolt fa is tud rohadni
@ndrac
@ndrac 2 жыл бұрын
Mit csinálok akkor ha szerkezet javitásra van szükség ...........szívás ?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
mit kellene javítani? közel 30 éves a tető, és most, hogy beázott, most is csak lécet kellett cserélni, a szerkezet ok!
@ararra
@ararra 2 жыл бұрын
Erre a dimbes-dombos felületre mégis hogy rakják fel a gipszkartont ?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
állitható függesztő+ fémváz
@danilg4486
@danilg4486 2 жыл бұрын
Igazán környezetbarát és egészséges...
@bjoco
@bjoco 2 жыл бұрын
Kedves Péter! betonfödém utólagos szigetlelésnél 15cm vagy 20cm szórt nyitott cellás habszigetelés ajánlott? van akkora haszna, hogy megérje a különbséget? anyagilag ~40% a különbség. válaszát előre is köszönöm.
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
Én pedig autóra akarok gumit venni. De az r17 nem tudom kell-e, viszont az r14 olcsóbb is és pont olyan kerek. Melyik fér be a kerékjáratba? És ha mindkettő, vajon melyik lesz a jó? Ezt a ritka sz*-t viszont nem ajánlanám - mi van akkor ha csöpög a tetőfólia? Napfény mennyi van a tetőtérben? Könnyen eltávolítható UV álló megoldás jobb lenne, nem? Pl. 10-15-20 cm EPS, aztán később mehet még egy réteg kereszt irányban...
@PB-qy9nh
@PB-qy9nh 2 жыл бұрын
Hát,ez jó béna lett, de legalább hosszú. 😂
@programmer85
@programmer85 2 жыл бұрын
Amerikában nagyon népszerű, de találni bőven rossz példát is. Ahol katasztrófális vége lett ott azzal magyarázták, hogy a két komponensnek vagy nem volt tökéletes az aránya vagy a hőmérséklet nem volt ideális a kötéshez. De mivel emberek dolgoznak vele, az elvi lehetősége adott a problémának. Az eredmény a házat hónapokon keresztül ellepő szag, eltávolítását nem vállalta senki... véleményem szerint nem tud annyira olcsó lenni, hogy megérje a kockázatot.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ez itt percek alatt kiszellőzött.
@jarluska
@jarluska 2 жыл бұрын
nálam kb. egy napig volt érzehető úgy, hogy a tetőablakok utólag lettek kivágva ebből (is). Baromi jó cucc, 40 nm kb 2 óra alatt megvolt (mivel télen, ezért a plusz 1-1 óra melegedési időt most nem számolom). Amúgy annyit érdemes tudni, hogy tényleg baromira tapad meg száll a levelgőben, nekem a srácok szóltak is, hogy mobilt, fényképeződ stb. vigyem be, és milyen határon belül, mert annyi lesz az üvegnek.. szóval érdemes előtte x méteres körön belül (ahol mondjuk leendő ajtó, ablak lyukon ki tud szállni, elvinni minden olyat, ami még kell sárga pöttyözés nélkül... :) Amúgy baormi jó cucc, örülök, hogy meggyőztek az építő srácok, hogy ezt rendeljem.
@gyurxi551
@gyurxi551 2 жыл бұрын
+100. És ha egyszer beleköltöznek a bogarak (láttam ilyet) akkor vége. Ha bontani kell, mert tennél bele üveggyapotot vagy bármit, akkor lesz kb 30 köbméter habszemeted amivel semmit nem tudsz mit kezdeni (persze 5-6 konténer, csak fizesd ki + környezetszennyezés level 1000). Mi inkább vártunk még és lett rendes hőszigetelés. Ha meg gipszkarton alá fújják (ott még lenne értelme, hogy ne kelljen bontani) ott az lesz, hogy helyenként 4cm hab leszm máshol meg 20.
@SuperLofaszjoska
@SuperLofaszjoska 2 жыл бұрын
Angliában meg nem kapsz hitelt a házra ha ezzel van kifujva. Rosszul kivitelezve fasza hőhid és már rohad is a tető.
@jozsefbuda
@jozsefbuda 2 жыл бұрын
Vályog háznál én is gondolkodok teljes födémet szigetelni vele . A kérdés zárt vagy nyitott cellás legyen és milyen vastagságban ? 20cm es gerenda van De el fér akár 40 cm is .
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Oda nem tennék habot, mert minek?
@jozsefbuda
@jozsefbuda 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor most teljesen csupasz. 3 szoba az beton födém 4 szoba pedig gipszkarton nincs felette semmi jelenleg.Mi a javaslat milyen szigetelés lenne jó ?
@jozsefbuda
@jozsefbuda 2 жыл бұрын
@@janosnagy4382 Nem én raktam rá . Már igy vettem .
@szpl
@szpl 2 жыл бұрын
Inkább fújható cellulóz. A födémed nem lehet tapasztott agyag ?
@zsoltpaulik4039
@zsoltpaulik4039 2 жыл бұрын
@@janosnagy4382 Szia! Én is azt raktam a vertfalra.Kiegyenlítő beton,betongerenda béléstest. Miért ne?
@csaszarherczeg4346
@csaszarherczeg4346 2 жыл бұрын
Ha ezt valamikor elbontják, hova teszik ezt a sok műanyagot?
@bivajbacsi632
@bivajbacsi632 2 жыл бұрын
kitudja, annak idején gondolom az azbesztet is dicsérték mikor még új volt M.országon.
@engelhardseifert439
@engelhardseifert439 2 жыл бұрын
Legtöbb műanyag olajszármazék és azt elég sok dologra fel lehet használni. Visszafejteni és elégetni.
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
​@@engelhardseifert439 igen? Pontosan hogyan. Ki kivitelezi a környéken? El is szállítják?
@str4tegix
@str4tegix Ай бұрын
oda ahová a hungarocellt, nikecelt, üveggyapotot, kőzetgyapotot stb.
@istvanvalyiceausecu
@istvanvalyiceausecu 14 күн бұрын
Az elégetik te hülyegxerek​@@engelhardseifert439
@gyongyipedersen9264
@gyongyipedersen9264 Жыл бұрын
Tudatlanul ket dolgon tunodok: 1. A pára záró fólia hány évig tartja minőségét, menyi idő alatt "avul" el? 2. Ha kívül a jégeső betör pár cserepet, azt hogyan javítják utólag? Ha a cserepet betöri a jégeső
@robertfeher3409
@robertfeher3409 2 жыл бұрын
Üdv Péter!a fa gerendázat idővel nem fog elrohadni?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
miért rohadna? Ha jó a hőszigetelés, nem lehet páralecsapódás, így penész, korhadás sem, szerintem.
@linsgream9889
@linsgream9889 2 жыл бұрын
Ennyi enyhe telek mellett van egyáltalán értelme ennyire szigetelni?
@csinaldmagad1053
@csinaldmagad1053 2 жыл бұрын
Pont így készülök szigetelni a műhelyemen a hullámpalát. Meg van már minden csak ki kell pakolni. Jó cucc amugy
@andrasmolnar3802
@andrasmolnar3802 2 жыл бұрын
két kérdésem van csak, az egyik techniaki a másik az életről szól: 1.)mennyivel csökken a kiszellőztető légrés a fólia és a cserépléc között, mikozben a dagadó hab keresi a helyét? 2.) az autóiparban már 15 éve téma, hogy egy jármű újrahasznosítható elemire bontása mennyi időt, energiát vesz igénybe, eközben az épületeket tele betonozzuk és az egyébként újrahasznosítható fém részeket is jól telefújjuk habbal, hogy majd amikor jön a bontás, ne lehessen szelektíven hulladékkezelni
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
Hát igen, de a környezetbarátság le lett zsugorítva az egyetlen ártalmatlan összetevő csökkentésére: CO2, majd a többit a következő ötévesben, vagy aztán...
@KriszPowerChannel
@KriszPowerChannel 2 жыл бұрын
Meg néztem volna hogy utólag az anyagot hogy vágják le vagy hogyan távolítják el a felesleget utólag
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Sehogy, sőt jobb nem levágni. Elfér mindkét esetben.
@KriszPowerChannel
@KriszPowerChannel 2 жыл бұрын
Rá fújtak a tetőtérben a fára mindenre. Akkor simán a gipszkaton vázat ráépítik?
@gabortoth6023
@gabortoth6023 2 жыл бұрын
@@KriszPowerChannel azt már meg kellett volna. Vagy legalább a távtartókat felrakni. Így élvezet lesz függeszteni.
@KriszPowerChannel
@KriszPowerChannel 2 жыл бұрын
@@gabortoth6023 ezért kérdezem mert nem látni a szarufát sehol.
@droneview6321
@droneview6321 2 жыл бұрын
Nekem is így csinálták és kivehető a szarufa.Arra csak rá kell nyomni egy gipszkartonprofilt pár csavarral,és lehet is rá burkolni.De ha nem is látnád,egy darabb dróttal böködve simán megtalálod.
@crustydemon6224
@crustydemon6224 2 жыл бұрын
Én is így csináltam a garázst,csak flakonossal...12 doboz kellett hozzá.
@kupak3216
@kupak3216 Жыл бұрын
szia belinkelned melyik volt,és a véleményedre is kiváncsi lennék az eredményről
@zendrei9412
@zendrei9412 2 жыл бұрын
Üdv! Érdeklődni szeretnék hogy maga a gépnek amivel fújnak, mi a neve? Vagy márkát esetleg valaki tud mondani? Nagyon gyerek cipőbe járok ez ügyben. Kősziii előre is :) szépnapot nektek!
@dushk0
@dushk0 Жыл бұрын
2 ilyen ház, oszt lesz a Sziszinek ajak feltöltés, harmadik után már elvégezik a melót ilyen pisis inasok is és nincs többé gond 😂
@MrBalintka01
@MrBalintka01 2 жыл бұрын
Szep jo napot egy emailt lehet kerni?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
mail@szaki-ellenor.hu
@KodajAndras
@KodajAndras 2 ай бұрын
Nekem PIR táblás külső oldali szigetelés lett végül ehelyett. Azt én jobbnak gondolom és biztonságosabbnak. Totál nem éghető.
@attilagaspar3730
@attilagaspar3730 2 жыл бұрын
Saját családi házadat kell utólagosan szigetelni? Szarul csináltátok meg?🤔 Elgondolkodtató!!🤔🤔
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Így van! Majd 30 éve! Akkor sajnos nem tudtam, hogy egy percre sem vehetem le a szemem a szakikrol, és a tizedét sem tudtam annak, amit ma!
@mrpupuka7706
@mrpupuka7706 2 жыл бұрын
a darált eps is jó hőszigetelő konnyuszerkezetes falba?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Szerintem igen.
@reuvenbrooks7943
@reuvenbrooks7943 2 жыл бұрын
A "babzsák" fotel töltelékének jó vagy a felületkezelt változata a beton könnyítésére... hőszigetelésnek inkább a cellulóz
@profemeritus534
@profemeritus534 2 жыл бұрын
Fontos, hogy bankok nem finanszíroznak ilyen tetőszigetelésű épületeket, mivel nem ellenőrizhető, hogy mi van a hab alatt, milyen a fa állapota, nem-e penészes, korhadt. Tehát ha egyszer eladásra kerül az ingatlan akkor erős hátránnyal indul a piacon vagy akár kvázi eladhatatlan lesz.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
És ezt miből szamoltad ki?? Kuldenel egy linket? Mail@szaki-ellenor.hu
@Fesztusz
@Fesztusz 2 жыл бұрын
Ez mekkora marhaság. A bank az energetikai értékeket nézi!
@arpadbrecska8178
@arpadbrecska8178 2 жыл бұрын
Ezt már egy másik posztnál leírtam, de Angliában a biztosítók nem kötnek biztosítást a fent említett okok miatt.
@piridede6604
@piridede6604 2 жыл бұрын
@@Fesztusz abszolute nem marhasag. uk-ben nem adnak hitelt az ilyen szigetelesu hazak vasarlasahoz. Itt elek,tapasztalatbol tudom.
@hondagergo160
@hondagergo160 Жыл бұрын
Még írjátok le 100 komment alatt hogy Angliában ahol még a kormány is masik oldalon van az autókban nem adnak hitelt... Akkor ennyiből ne betonozz a vízszigetelésedre mert nem látja a bank hogy jól lesütötted e. Ha nagyoneg akarja nézni vág egy 10x10 ablakot megnézi magának a szarufajat a bank és visszafújja mezei purhabbal.
@TheG4nDaLF
@TheG4nDaLF 2 жыл бұрын
Négyzetméter ára mennyi volt ? Mert én is gondolkozok rajta
2 жыл бұрын
3 napja beszéltem egy céggel, de ez csak egy hozzávetőleges árnak vegyük: nyitott cellás 500 Ft/cm/nm, zárt cellás 1700 Ft/cm/nm. Nem tudom, hogy ez mennyire általános ár, de egy viszonyításhoz talán elég :)
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
Nálunk zárt cellással fújták a tetőteret. 180nm, 10cm vastagon, 2.1 millio volt.
@expamandro
@expamandro 2 жыл бұрын
Nekünk is így van a 100m2-es tetőnk lefújva :)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Milyen vastagon?
@expamandro
@expamandro 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Nálunk kb 14cm a fújt felület.. De alatta van még 25cm EPS Tehát a födőm szigetelésünk úgy 40cm :D
@jacektomaszlepczynski6075
@jacektomaszlepczynski6075 2 жыл бұрын
NEM MÉRGEZŐ?Lélegzik azért a helység?
@varazs
@varazs Жыл бұрын
nem kéne feltüntetni, hogy fizetett promóció?
@duty425
@duty425 2 жыл бұрын
A szigeteléshez használt termék tűzálló?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Egyik ilyen termek sem tűzálló , legfeljebb önoltó, azaz nem táplálja a tüzet . Az uveggyapot ragasztója is ég.
@gabor.nadudvari
@gabor.nadudvari 2 жыл бұрын
Sima PUR az E, kasírozott D, a kőzetgyapot A1-A2
@duty425
@duty425 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor. kzbin.info/www/bejne/eX-yfWBqd5ibl8U itt égetik rendesen
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 2 жыл бұрын
Laikus vagyok!!! Láttam purhabot égni! Mint a zsír! Nem is a legnagyobb gond. Mérgező a füstje. Azt hiszik a laikusok, hogy ha nem szippantja be bemehet egy ilyen füstbe. Ezért halnak meg a felelőtlen menteni akarók is. Be sem kell szippantanod! Maga a legútakba került füst ún. glottisgörcsöt okoz (bezáródik a légutakat fedő védőfunkció ami véd, hogy evésnél-ivásnál meg ne fulladj) és két lépés után összeesik az ember és menthetetlenül meghal. Az ilyen épülettüzeknél nem az égésbe halnak meg. Megfulladnak. Azonnal. Légvétel nélkül!
@FZsoci
@FZsoci Жыл бұрын
@@duty425 Meg is nézted a videót , amit linkeltél ? Csak mert a felülete valóban megégett, amikor egy dupla perzselővel égették, de aztán pár másodpercen belül el is aludt ( 1:40-től -2-00-ig ) , kivágták azt a részt és fél centivel a felület alatt már a hófehér , sértetlen szigetelést látni csak....
@krisztinawien
@krisztinawien 2 жыл бұрын
Nem ismerem Péter házát, de ilyen "befújt" utólagos hőszigetelésre én inkább cellulózt választanék a helyében. A műanyag szigetelés mérgező és nem természetbarát. Árban szerintem hasonló lehet, mint ez a befújt PUR.
@ferencnagy5502
@ferencnagy5502 2 жыл бұрын
Mostantól műanyag házakban fogunk lakni.
@zoltannemeth7789
@zoltannemeth7789 2 жыл бұрын
👍👌
@nandorbalogh2992
@nandorbalogh2992 2 жыл бұрын
Jónak jó, de nem kerül 5x 10x többe, mint a közetgyapot?
@gyulanemes6721
@gyulanemes6721 2 жыл бұрын
De.
@monikakiss7067
@monikakiss7067 2 жыл бұрын
Nalam is ugyan ez a cég csinálta . Most a videó megtekintése után jöttem rá, hogy nálam kimaradtak a szarufák 😢
@szekreny0
@szekreny0 Жыл бұрын
Azért mert nem rendelted olyan vastagságban ami a szarufát is fedi ☝️😌
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 2 жыл бұрын
Ezt én semmiért sem tenném fel! Ha ég tuti meghalsz mire észrevennéd. Épp megnéztem az 5 éve kifújt purhabot...hát! Tiszta barna volt és porzott. Tartása semmi. Ha megszakad a két összetartó réteg között a szigetelés annyi neki. Ez egy új technika. Az idő eldönti mire lesz jó. Én a hagyományos mellett döntenék. Laikus vagyok!!!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
hát már nem annyira új! Van vele bőven tapasztalat. Itt el lesz zárva a naptól, elég jó körülmények között lesz!
@BK-tm8ps
@BK-tm8ps 2 жыл бұрын
Ha laikus vagy, miért osztod az észt?
@droneview6321
@droneview6321 2 жыл бұрын
Nekem is ők csináltàk Vértesacsán a konténerhàzamat.A tetőtèr nyizottcellàs,míg a lakótér zàrtcellást kapott.
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
Miért kapott nyitott cellást a tetőtér?
@droneview6321
@droneview6321 2 жыл бұрын
@@broskow5 mert az előírás minimum20cm.
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
@@droneview6321 értem, köszönöm. Ezek szerint csak a vastagság a lényeg, és az nem is számít annyira, hogy milyen típusú.
@ndrac
@ndrac 2 жыл бұрын
K tényező ide vagy oda maradok a kőzet gyapotnál.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
ez nem a k tényező miatt van, ami manapság már U, hanem azért ,mert ezzel esőben kevésbbé szívom meg!
@davidmate9502
@davidmate9502 2 жыл бұрын
Mondjuk én a gerendákat nem engedtem volna befújni, hogy fogják erre a habfelületre ráépíteni a gipszkarton vázszerkezetet? Annyira azért nem kemény egy anyag ez + nem is egyenes.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ez a megrendelő dolga. Előtte kellett volna a direkt függesztőket feltenni, de most sem késő . Ha nem fújod le, az hőhíd lesz.
@gabor.nadudvari
@gabor.nadudvari 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Levágják síkra, párazáró fólia, onnantól, hagyományos laptartós, vagy főtartós szerkezet.
@reuvenbrooks7943
@reuvenbrooks7943 2 жыл бұрын
Ezért is készültek el pár óra alatt, mert mindent is lefújtak. Minden második közt (nem a fát) szokás lefújni, majd síkra levágni egy hosszú pengés késsel, utána jöhetnek a kihagyott közök és azt is síkra vágni.
@richardvincze6451
@richardvincze6451 2 жыл бұрын
Tetőtérben direktrögzitő helyet inkább akusztikus kengyel
@gabortoth6023
@gabortoth6023 2 жыл бұрын
@@gabor.nadudvari aztán lesz 15 centi szigetelés. Az lófasz. Mondjuk a 17 sem sokkal jobb. Ráadásul akkor a szarufáknál hőhidas lesz.
@embernormalis392
@embernormalis392 2 жыл бұрын
Nekem tavaly szigetelték ki ugyan ezzel a technikával a tetőteret és hát csalódás lett a vége most nyáron kint 36 fok bent 32....
@videomindenkinek
@videomindenkinek 2 жыл бұрын
Kőzetgyapot,üveggyapot!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Igen, olyan is van!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Mekkora az atszelloztetett légrés vastagsága a cserép alatt? Ki és beszellozes rendben?
@Surmoka
@Surmoka 2 жыл бұрын
A hőszigetelés nem védi meg a hőmérséklettől a házat. Csak annyit ér el, hogy pár napig eltart, mire a falak átmelegednek. De ha belül nincs hűtés, semmi sem akadályozza meg, hogy a beltér is átmelegedjen.
@embernormalis392
@embernormalis392 2 жыл бұрын
@@Surmoka ez való igaz de mielőtt megtörten volna a szigetelés lambéria+üveggyapot volt 25 éves elavult módszer, na az jobban szigetelt mint a purhab pont azért szigeteltettük le mert azt ígérték hogy még klíma sem kell.....
@pacsutapeter
@pacsutapeter 2 жыл бұрын
Bé, bé, bé, bé 🤣👌
@ndrac
@ndrac 2 жыл бұрын
Tűzvédelem ?.........szívás ?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
semmi gond a tűzvédelemmel!
@my.name.is.realist
@my.name.is.realist 2 жыл бұрын
Egyre több szemetet épitenek be az emberek az otthonaikba(videóban szereplő anyag csak 1 a sok közül). Fel nem tudom fogni,hogy tudtak élni az elődeink,ezek a dolgok nélkül.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
mondjuk úgy, hogy délután fűtötték fel a lakás egyetlen helyiségét 16 -18 fokra. Érdekel?
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 2 жыл бұрын
Régen együtt kellett élni a környezetükkel. Ezért volt nyárikonyha. Ezért volt szépszoba. Ezért volt egyetlen egy fűtött szoba. Ezért volt külön betegszoba. Nem volt lakótér a ház! Aludtak benne. Nem számítógép előtt görnyedtek meg nyomogatták a telefont hanem hajnaltól késő estig kinn dolgoztak.
@alfonzsenki1905
@alfonzsenki1905 2 жыл бұрын
@@jozsefantal4769 Jobb volt akkor vagy most jobb?
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 2 жыл бұрын
@@alfonzsenki1905 Ez egy demagóg kérdés. Mi jobb?: a húsleves vagy a citromos torta?
@balazstotfalusi7845
@balazstotfalusi7845 27 күн бұрын
Alig 200 éve még az ország többsége füstös házban lakott. nem volt kémény sem, a füst a konyhába távozott. Abban a helységben élt az egész család. Szívták a füstöt, minden csupa korom volt. Az ajtó felett volt egy kis lyuk, azon távozott a füst a helyiségből. Az ablakok akkorák voltak mint egy kifeszített valamilyen állati belsőség (hártya). Érdemes ellátogatni egy skanzenba.
@laszlogalambos3742
@laszlogalambos3742 2 жыл бұрын
Miből gondolod hogy a purhabot nem fogja megenni a nagy meleg és nem fog elporladni 30 év alatt??? Szerintem a kőzetgyapot örök darab. Csak a műanyag fóliák porladnak el.
@Hazardteam
@Hazardteam 2 жыл бұрын
Na ilyet még nem láttam azis ziher
@traube79
@traube79 2 жыл бұрын
Na, az iparból 50 évvel később elérhető a magánembereknek is.
@mi1r2
@mi1r2 Жыл бұрын
Szép környezetbarát megoldás a szigetelésre. 🤡
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
30%-kal csökkent a gázfogyasztás . Érdekel?
@Gabeszg87
@Gabeszg87 2 жыл бұрын
Jó ez biztos, de mennyire kell ennél a technológiánál kinyitni négyzetméterenként a bukszát? Állítólag qrvadrága...
@surpluselectronics
@surpluselectronics Жыл бұрын
Amig állarcban fújják. Addig be nem raknám a házamba. Ezek az anyagok egész élettartamuk alatt engednek ki gázokat! Soha nem áll le off-gassing amines, isocyanates and other chemical fumes. Mindig szelőztetni kell. Nem szabad hagyni hogy felgyűljön.
@aladarnemeth8269
@aladarnemeth8269 2 жыл бұрын
"Szigetelteti", már akinek van pénze rá. :(
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Sajnos, az elet nem olcsó! Valamit kell csinálni!
@sudoer2317
@sudoer2317 12 күн бұрын
Kömkel szerint ez nagyon nem jó szigetelés. Téged is nagyra becsüllek és őt is. Most akkor kinek van igaza?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 10 күн бұрын
Lakásba nem tenném, de itt a párazárón kívül van. ennek köszönhetem, hogy a 3 hétig tartó esőben nem ázott pacallá a házam
@martonsc2226
@martonsc2226 2 жыл бұрын
Ehelyett jobb megoldásnak tűnik a cellulóz, mi kézzel raktuk a tetőre, de fújni is lehet, minden kis rést ki lehet tölteni vele, jóval természetesebb(ok, nem 1 nap volt), mint a purhab. Ezt inkább nagy hangárok, fém garázsok szigetelésénél tudom elképzelni, nem a lakótérben.
@hun1222
@hun1222 2 жыл бұрын
sajnos a cellulózt (összetépett újságpapírt) is boraxxal kezelik ami egy méreg.
@martonsc2226
@martonsc2226 2 жыл бұрын
@@hun1222 tudsz venni az nélkül is, ha jól emlékszem konyhasóval vagy valami hasonlóval kezelik. Emiatt romlik a tűzállósága, de semmivel se rosszabb, mint a polisztirolnak.
@lajosgulya7180
@lajosgulya7180 2 жыл бұрын
Nem értem az embereket hogy miért szopatják egymást s magukat is:)Gondolok itt:Szerkezet minek a fújás előtt??:)Az embernek meg vegyetek már egy fokkal nagyobb létrát hogy ne ugráljon szegényem le föl!!!!😃De ez csak az én meg látásom !🤓🤓
@zsoltboros7989
@zsoltboros7989 2 жыл бұрын
Csináltak nálunk is 5 cm zárt celas arra 15 cm nyitott hát nem jobb mint a gyapot nagyon bejut a meleg és még drága is nagyon
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Mennyi az atszellozes vastagsága?
@robertberkes9430
@robertberkes9430 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor az meg mi? Az atszelozses vstagsaga?
@nagylaszlo137
@nagylaszlo137 2 жыл бұрын
@@robertberkes9430az ellenlec vastagsagara ertette Peter
@robertberkes9430
@robertberkes9430 2 жыл бұрын
@@nagylaszlo137 köszönöm a választ
@adamarato4662
@adamarato4662 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Nálunk zsindely fedés van és ott semmilyen átszellőzés nincs. Ha meg is lett volna a szándék anno, akkor is a cseppentő lemez miatt nem tud szellőzni. 15cm kőzetgyapot van a tetőtérben (manzárd), de még egyszer ennyit elbírna simán… Apropó, a tető külső oldaláról is lehet szigetelni? Persze csak ha rendben vannak az illesztések
@jozseffuzes3950
@jozseffuzes3950 2 жыл бұрын
A tetőablak maradt a gyenge pont,ott fog folyni a pára...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Amennyiben jól kartonoznak, úgy kisebb az esély rá. Egyébként ide kellett volna egy szarufa Kiváltás, és nem lenne semmi gond!
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 2 жыл бұрын
Jól látod a helyzetet. A tetőtéri ablakok zöme borzasztóan hőhidas, jó ha 2 rétegű üvegezéssel készül és a tokvastagság is 7-10cm. A tetőbe szinte már indokolatlan vastagságot terveznek miközben 1 ablakon több hő távozik és szűrődik be mint az egész tetőfelületen.
@legyes
@legyes 2 жыл бұрын
Én azért nem ezt választanám, mert nagyon könnyen gyullad, rendkívül hevesen és sokáig ég, valamint a füstje is erősen egészségtelen.
@petsol
@petsol 2 жыл бұрын
USA-ban néhány háznál előfordult, hogy nem jól fújták/keverték az anyagot, amitől elviselhetetlen szag maradt (az anyag kikeményedése permanensen elhúzódott), és rohadtul egészségtelen lett. Ilyenkor a ház kuka, legalábbis a tetőt kompletten cserélni kell. OK, hogy ez 100-ból egyszer fordul elő, mindenki döntse el, hogy megéri -e ez neki. Legyen inkább vastagabb én maradok a kőzetgyapotnál...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
ez is egy szempont, köszi!
@broskow5
@broskow5 2 жыл бұрын
Zart cellást kell fújni
@retekfekete7807
@retekfekete7807 2 жыл бұрын
Másfél-két milla lehet ez itt a videón az alapján amilyen ajânlatokat én kaptam... Ja a tulaj becsomagolta mert tudja hogy a melós úgyse fogja...
@droneview6321
@droneview6321 2 жыл бұрын
Ez baromira nem igaz!Én is velük csináltattam és szépen kimaszkoltak,és lefóliáztak mindent!Szépen,precizen dolgoznak!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ahogy látszik a következő videón is! Ez volt a látogatáson fő célja!
@janostolly8756
@janostolly8756 Жыл бұрын
Hát elég fura cucc.. Egyrészt ha ez tüzet fog, gyakorlatilag lelobban a tető... 2. Nem látsz és nem férsz hozzá többet a saját tetődhöz, max ha előtte 2 hétig bontod ezt a szart. 3. Ha 10 év múlva mondjuk esedékessé válik egy tető felújítás, akkor meg giga szívás lesz ezt lekaparni és elszállítani! 4. Szerintem a párát is össze fogja szedni, és szétrohasztja az összes lécet, deszkát mindent... Plusz ha véletlenül megsérül a tető és valahol beázik, esélyed sincs hogy észrevedd, csak ha már nagy a baj.. Szóval szerintem ez egy rakás kaka.. De lehet hogy csak én látom így.. Mindenesetre tutira nem fújnék össze vele mindent. A hagyományos szigetelés bontható, javítható, átlátható..
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Szerintem meg tájékozódj kicsit! Az anyag nem táplálja az égést, szó nincs Ellobbanásrol! . Állításokkal nem vitatkozom, csak kérdésekre vagyok hajlandó válaszolni! Ok?
@tiliczki
@tiliczki 2 жыл бұрын
Hát nem tudom, valahogy ez nekem nem tetszik. Maradok a kőzetgyapotnál.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ez nem tetszés kérdése. Találj embert, aki rendesen megcsinalja. A másik, hogy nekem nem Lehet napokig nyitva a tetom. Seperc alatt vissza kell zárnom a tetőt.
@Fesztusz
@Fesztusz 2 жыл бұрын
Iszonyú nagy meló a kozetgyapotos tetoszigeteles, nem.lesz olcsóbb mint ezzel a technikával. Mindkettőt láttam szakiktol ...
@droneview6321
@droneview6321 2 жыл бұрын
Augusztusban kértem árajánlatot kőzetgyapotra akkor 1.1milla lett volna,és úgy hogy januárban tudnak szállítani!Plusz még fel is kellett volna rakni!Purhabbal 1millában volt a tetőterem és 2héten belül kész volt!Ja és hőhídmentes legalább!
@tiliczki
@tiliczki 2 жыл бұрын
Tudom, hogy ez gyors meg elvileg kisebb vastagságban is elég, mint a gyapot, de konkrétan kiszámoltam a saját házamra: kb. 25 %-kal olcsóbb a gyapotos szigetelés. Nálam az időtényező annyira nem játszik, mint Péternél, és egy korrekt emberem van is a munkára. De ami számomra igazán izgalmas ebben, az a tűzvédelem.
@andraskocsis4314
@andraskocsis4314 2 жыл бұрын
Mi a nagy meló a kőzetgyapotban? Tényleg nem értem, eddig 3x csináltam magamnak 3 kis tetőn. De lehet valamit nem tudok.
@angolpuska1359
@angolpuska1359 2 ай бұрын
Miért keversz politikát a videódba? Lehetőleg valós tényekről tudósíts. Miért ajánlasz olyan megoldásokat , amit több országban nem hitelezhető?
@A_samsoni
@A_samsoni 15 күн бұрын
Szopod Orbánt te nyomi?
@elodrev7093
@elodrev7093 2 жыл бұрын
Dobott már valaki PUR habot a tűzbe? Ha nem, tegye meg! El fog menni a kedve a PUR hab szigeteléstől.
We Attempted The Impossible 😱
00:54
Topper Guild
Рет қаралды 56 МЛН
Beat Ronaldo, Win $1,000,000
22:45
MrBeast
Рет қаралды 158 МЛН
Szarufaköz szigetelés Nyitott cellás purhabbal
3:26
PurhabGuru
Рет қаралды 176
Alulról nedvesedő falazatok kezelése egyszerűen
6:56
MAPEIHungary
Рет қаралды 289 М.
6.2 HÜLYETANÁCSOK: miért nem jó az elektromos fűtés?
16:18
Kömkel: minden, ami családi ház
Рет қаралды 78 М.
Hő és hangszigetelő flakonos purhab
4:47
Poliuretán hab technológia - Eupor
Рет қаралды 142 М.
We Attempted The Impossible 😱
00:54
Topper Guild
Рет қаралды 56 МЛН