Nagyon jó! Imádom a téma megközelítését. Amúgy pedig mindenkinek kötelezővé tenném a megtekintését!
@hauchtomi6 ай бұрын
Köszönöm!
@janosdeli188811 ай бұрын
Tomi, nagyon jó kortörténeti/evolúciós áttekintést hoztál össze. Várom a folytatást 🙂!
@adriankosa675111 ай бұрын
Bocsánat a szóért, de kibxszott nagy tudásod van, az előadásmódod pedig fantasztikus, öröm volt minden percét hallgatni és újra átismételni az eszközök fejlődését.
@hauchtomi11 ай бұрын
Köszönöm!
@waycro422011 ай бұрын
A videó hosszáról csak annyit, hogy leültem kávézni, lement egyben. :) Köszi a feltöltést!
@hauchtomi11 ай бұрын
Igy voltam a keszitessel. Leultem es felmondtam :) Koszi
11 ай бұрын
Köszönjük, nagyon jó volt a tartalom. Nekem van még egy sárga színű evig fúrógépem, már kétszer kellett csapágyakat cserélnem benne, de még mindig működik. a tokmányt is cserélnem kellett párszor. A kapcsolója egyszer lett cserélve, egy leégett evigben már fordulatszám szabájzós kapcsoló volt, azt kibányásztam belőle, és beleraktam a régi gépembe és jól müködik az is. A gépem emlékeim szerint 1980-ban vásároltam. A mai gépek közelébe nincsenek tartósságban.
@hauchtomi11 ай бұрын
Szia, nekem voltak adapterek hozzá. A legdurvább a körfűrész volt. Ki is végezte a 320 W-os gépet :) Emlékszek amikor Apám vette, milyen boldog volt. Aztán lett egy kis kommutátor hibája. Megjavították a szövetkezetben és elrakta. Aztán 14 évesen rátaláltam. Azt hiszem sokmindent megalapozott akkor...
11 ай бұрын
@@hauchtomiNekem még megvan valahol a köszörűgép adaptere és az esztergapad adapter is megvan és használni is szoktam néha. Annyi a válltozás az esztergánál, hogy már nem a fúrógép hajtja mert túl hangos volt, ezért egy erősebb mosógép motor hajtja egy 2*5 lépcsős áttételen keresztül szíjhajtással. A legkisebb fordulatszám kb 200 fordulat/perc, a legnagyobb meg kb 25.000 fordulat/perc. Na ott már tud visítani ez is. :) Persze a legnagyobb fordulaton nem nagyon használom, mert rá kell segíteni, hogy el tudjon indulni a motor mert kicsit gyenge hozzá. De ilyen ékszíjtárcsáim voltak akkoriban ezért kerültek ezek rá. Egy nagy vas vázú asztalt csináltam a gépnek, arra van fixen felszerelve. Azért az még ma is kurriózumnak számítana, ha egy fúrógéphez esztergagép adaptert is gyártanának.
@hauchtomi11 ай бұрын
@ Az első esztergámat tetőlécből és fúrógépből építettem 14 évesen egy könyv alapján. Ennek lett egy másik verziója, aztán egy harmadik a bukótalpas mosógépmotorral. Apámék látva a kitartást 15 éves koromra vettek egy épített faesztergát. Aztán egy csavartoszlopmarós következett. Akkor még volt időm esztergálni, ma már egyik sincs meg sajnos. Viszont van egy E3N műszerészesztergám :)
@rezgaras46282 ай бұрын
30 évvel ezelőtt még nem volt fúrókalapács (csak az iparban). Akkor raktam fel a szatellit antennát a ház betonkoszorújára, 12mm-es dübellel. A 12mm-es lyukakat SKIL ütvefúróval fúrtam ki (a SKIL akkor még minőség volt). Amikor kavicsra ment, egy hegyesre köszörült marószárat ütöttem be nagy kalapáccsal, az szétrepesztette a kavicsot. A 4 furat kifúrása egész napos munka volt. Utána a söröskorsót sem tudtam felemelni. De mai napig ott van az antenna.
@sandorsuto767311 ай бұрын
Nagyon jó oktató videó köszönöm szépen.
@tiboranda737411 ай бұрын
Szia Tomi nagyon csipázom a humorod tökéletes videó csak így tovább
@balazsszucs60206 ай бұрын
Szia Tomi w videó egyszerűen kiváló volt . A vázkerámiás téglához szeretném ajánlani a rezgő fúrós behajtót . Közel olyan gyors mint az ütve fúró viszont nincsen vele az a probléma amit említettél hogy a dübel nem fog a furatban.
@CsabiNemeth11 ай бұрын
Igazi hiánypótló kontent! Ez meg egy algoritmusetető komment :)
@lacza8711 ай бұрын
Köszönöm, hasznos! Bár megvoltak az infók nagyrészt, de egy jó ellenőrzés és összefoglaló volt. Érdekességképpen: 2013 környéki GSB 16 RE-m az made in Russia. Na olyan is , amilyen sztereotípiákat oda társítunk :)
@hauchtomi11 ай бұрын
Az alap ruszki sztereotípia azaz, hogy mindenhol elmegy.... Bár sejtem mire gondolsz. Az enyém ezzel szemben, amikor még nem volt "nyugdíjas", tette a dolgát rendesen.
@lacza8711 ай бұрын
@@hauchtomi Arra gondoltam, hogy erős, de kicsit pontatlan.
@laszlogaal514111 ай бұрын
Az SDS és SDS plus befogású fúrókat egy 10x1,0-1,5 hasított csőhüvely segítségével befogható a 3 pofás fúrótokmányban jobb lehetőség hiányában. Szükség esetén én így szoktam használni, igaz ez egy nagyon szükség megoldás.
@Christian-z6x11 ай бұрын
Én 50-est, 110-est és 150-est használunk. Ütvefúró csavarozók verzióban. 18 v akkus mind, a reflektorok, kis és nagy fúrókalapácsok, sarokcsiszolók ( 180, 15 sc birurbo és ennek X lock- os változatai ). Verhetetlen a Bosch Professional.
@bareszsopte11 ай бұрын
Attól én is meg tudok őrülni, mikor ezeket a kifejezéseket összekeverik. A régi 12 V-os Hitachi fúró-csavarozóm 26 Nm-t tudott, meg 350/1050-es fordulatot. A 2-es fokozaton lehetett vele csavarozni ez még az a fordulatszám tartomány volt, ami nem szedte szét őket, meg gyorsan bevitte. A Parkside-om (PSBSA 20 li-C3) már ütni is tud. 45 Nm a nyomatéka, a fordulata 440/1650. Na ott csak az első fokozat alkalmas csavarozásra, de majdnem lassú, a 2-es fokozaton letöri a csavarok fejét. Viszont a 182-es tokrögzítőt 6-os előfúrással simán bevitte, amit a 2 fokozatú 1050W-os Kinzo fúrógép csak lendülettel tudott belekapaszkodva, a Hitachi meg nem bírt vele. Az SDS-nél minden méretben azonos a forma-befogás, csak meg kell húzni a tokmányt, nem kell tekeréssel beállítani. Utána a bika véső-gépekhez találták ki a MAX-ot. Meg ahogy a végén mondtad más szakmákat is tudnunk kell.
@hauchtomi11 ай бұрын
Azt a Hutachit szerettem. Konnyu volt, eros, de a cadmiumos akku megnyekkent. Igazabol addigra romma lett hasznalva. Gipszkartonozni is jo volt. De valtoznak az idok, sokkal jobb, kompaktabb gepek vannak
@AkosLukacs4211 ай бұрын
Minőségi infó: Gyerekeim pár éve ütvecsavarozót elnevezték pukizós gépnek 😂
@hauchtomi11 ай бұрын
😆
@janoskarszt502011 ай бұрын
Nagyon jó előadás! Jó a stílus, nagyon egyedi. Nekem a teljességhez a valamikori nagy ikon hiányzott a HILTI. Habár jól látszott a logó. Tőled jobbra.😂
@hauchtomi11 ай бұрын
Sajnos sosem volt Hilti gépem. Fél évvel ezelőttig azt se tudtam, hogy a Hilti lichtensteini alapítású cég volt :) A videó apropóját az adta - ahogyan említettem -, hogy rengetegen keverik a dolgokat. Mivel ezek a gépek több hónapja nálam voltak tesztelésen és párat több éve használok, adta magát, hogy egységes legyen az összkép!
@univerzum983011 ай бұрын
Köszönöm a videót😊
@benyiczkibalazs16077 ай бұрын
Tangencionális Ütve Csavarozózó
@tiboranda737411 ай бұрын
Nagyon tetszik ez a videó
@hauchtomi11 ай бұрын
Lesz még! Köszönöm
@janosjozsa28611 ай бұрын
Fúrmányos!
@GIBBGalek11 ай бұрын
Ja, sok ilyent még! Kellenek az alapok is, ha már nem ülhet be ismét az iskolapadba az emberfia.
@polgartibor195811 ай бұрын
- Master Blaster - köszi a videot , szenzácios volt köszi !!!!--Master Blaster !!!
@highdyno11 ай бұрын
Igaz :)
@benyiczkibalazs16077 ай бұрын
Tomi érti a fúrást👍
@vajdaish11 ай бұрын
Üdv ! Terméskőbe (ember nagyságú ) kellene tizenkettes furatotokat készítenem , milyen fúrószerszámmal induljak neki ? választék van a boltba , viszont nem értek hozzá.
@hauchtomi11 ай бұрын
Szia, Bosch SDS 7X! 1000 fokig birja a kemenyfem
@vajdaish11 ай бұрын
@@hauchtomi Köszönöm !
@harangx211 ай бұрын
A karátfúróról vázkerámiához mi a véleményed?
@hauchtomi11 ай бұрын
Abszolút jó választás
@zoltan272811 ай бұрын
Mi az a karátfúró? 😳
@hauchtomi11 ай бұрын
@@zoltan2728 Olyan forrasztott lapkás kőzetfúró, amelynek konkrétan éle van. Jövő héten lesz róla videó, csak a Bosch máshogy hívja
A vázkerámiánál a külső, és általában vastagabb anyagot még fúrja, a belsőket meg gyakorlatilag áttöri. Ezért lesz egy furatnak látszó lyuk, amiben aztán semmi nem áll meg, maximum a terpesztős gipszkarton tipli.
@zoltan272811 ай бұрын
Meg a vegyidübel! 😎 Ha a nagyméretű lyukacsos falazótéglára gondolsz, nem olyam régen kellett feltennünk olyan falra egy rack szekrényt, persze 3 sarkán csavarozva mert a 4. sarka alatt fene tudja hol mentek a kábelek a falban, nem mertük megfúrni. Első próbára csavar+tipli kombinációval. Másodjára ment a lyukba szitahüvely, betonragasztó/vegyidübel utána meg menetes szár… Na azzal úgy fent maradt, hogy 70 kilót ráakasztottunk a rack súlyára es meg sem moccant…
@ViLLaMVaDaS211 ай бұрын
@@zoltan2728 igen, az még mentheti a szituációt! Zseniális találmány, a héten nyomtam ki én is négy tubussal. A rack szekrénynél én a "Tarzan erős, fúr másikat" elvet szoktam követni, főleg akkor, ha valamelyik fönti csavarhelyet kellene pótolni. Az alsó kevésbé lényeges! Csak arra kell figyelni, hogy a megerősített területre essen az új furat.
@zoltan272811 ай бұрын
@@ViLLaMVaDaS2 Felújítás után volt közvetlenül, Tarzant agyonverték volna ha összefurkálja a frissen befejezett falat! 😂😂😂
@hauchtomi11 ай бұрын
@@zoltan2728 Vegyinél is fontos, hogy ne tőrjük úgy rommá a bordát, hogy utána a szitahüvelyt ne tudjuk betolni. Igaz én a 20-as szitához 22-es furatot készítek, mert voltak már meglepetések a hüvely alakisága miatt.
@zoltan272811 ай бұрын
Igazán erős csavarbehajtó még nem volt a kezemben de a 60Nm Ferrex Pro sem viccel. Párszor tekerte meg már a kezemet úgy, hogy úgy nézett ki az alkarom mint egy dugóhúzó. 😂 Mondjuk került mellé egy 180Nm Parkside akkus ütvecsavarozó, vele szoktam a combosabb dolgoknak nekiállni. Mellesleg ez utóbbi a 2Ah akksival simán eltépi a 6x100-as hatlapfejű állványcsavart. Kemény cuccok ezek és ez még csak a “legalja”…
@hauchtomi11 ай бұрын
Így van, ahogy írod! Viszont az állványcsavarok kora leáldozott. Javaslom, hogy térj át más kötőelemre, mert sajnos azoknak a fejét egy CrVa-val is meglehet szabni. De adtál egy videóötletet :)
@zoltan272811 ай бұрын
@@hauchtomi Köszi az infót! 😊 Állványcsavar helyett mondjuk konyhaszekrényt feltenni 100 éves téglafalra mivel ajánlott? Én erre használtam az 6x100-as állványcsavart tiplivel meg vegyidübellel megerősítve, nehogy leessen! 😅
@hauchtomi11 ай бұрын
@@zoltan2728A konyhaszekrény különböző falazotokra történő rögzítésére az említett kötőelem, egy Fischer SX, vagy Blau 10x70-es dűbellel megfelelő. Én azonban a szerkezetépítő csavarokat javaslom. Ezek jelenleg 90%-ban minden rögzítést megfelelő szilárdsággal képes megvalósítani. Itt a csavaró és nyíró igénybevételt is beleértve
@zoltan272811 ай бұрын
@@hauchtomi Köszönöm! 😊😎 A “ráakasztós” vasalatnál nem zavar be a szerkép csavar nagy feje? Szerk.: Megnéztem az említett dűbeleket, a Blau-t használtam hozzá. Illetve itthon a polcok meg a karnisok Fischerrel vannak feltéve, de nem ezzel hanem a szürke-piros fajtával azt hiszem DUOPOWER talán(?).
@hauchtomi11 ай бұрын
@@zoltan2728 szerkwzetepitobol van sullyesztettfeju. A Duo kicsit draga, az SX, viszont gipszkartonon kivul gyakorlatilag mindenbe jo
@GIBBGalek11 ай бұрын
A népesség nő, de az össz IQ állandó... :)
@ZoZo-gs5ss11 ай бұрын
6:57-ig bírtam ! Ennyi sületlenség elég volt !! Itt az idő hogy valami mással foglalkozz mondjuk burgonya termesztéssel !!! Nem baj az ha nem értesz hozzá csak legalább ne készíts róla videót !!!
@Tejfehercsend11 ай бұрын
Majd 7 percet megnéztél egy 39 perces videóból? Nem Te vagy a legélesebb kés a fiókban az zicher... Gondolom a Tenetről is 20 perc után kimentél! Írd meg mi a bajod Tomi videójával! Ja, 7 perc után nehéz lesz!
@hauchtomi11 ай бұрын
7 perc? Ez komoly? Valamikor 19' környékén kiment egy hasonló anyag. Ott is volt egy hasonló figura. Ő vette a fáradtságot, végig nézte és bocsánatot kért! Köszi, hogy megírtad a véleményed!
@ZoZo-gs5ss11 ай бұрын
@@hauchtomi Figura ??? Mennyi is 1 Joule ???????? Mekkora a maximális megengedett torkolati energiája a festéklövő fegyvernek nálunk ???????? Ja nem volt kedved utánanézni csak duma van ! Más legalább veszi a fáradtságot és utána néz a google-n mielőtt videót készít róla !!! Valaki más ! Te nem ,de valaki biztos ugye ? Kicsit gondolkodj el rajta egyszer :D Nincs miért bocsánatot kérnem az építő kritikát meg szívesen !!!
@ZoZo-gs5ss11 ай бұрын
@@Tejfehercsend Úgy látom mégsem volt olyan nehéz megírnom, hogy mi nem tetszett. Esetleg ha befejezted a helyesírás leckéket és sikeresen rátértél az olvasásra próbáld meg elolvasni a válaszomat . Még az is lehet, hogy sikerül :DDDDDD Ki tudja ?! Hátha fejlődőképes organizmus vagy :DDDDD Majd legközelebb azt is megbeszéljük , hogy mi a különbség a WC és a bili közt mert hát ugye nem lenne tőlem szép dolog, ha durván túlterhelném mások alig alig működő szürkeállomány kezdeményét :DDDDD Beszív-pislog-kifúj :DDD Gyakorold csak el ne ájulj éles kések legkiválóbb darabja :D