Üdvözlöm Uram, Ma csináltam meg életem első normális fúróhegy köszörülését. Zseniális. Úgy harapta a vasat mint forró kés a vajat:))) és még csak elő sem fúrtam. Köszönöm a segítséget, ez a videó már megérte. Kevés már az ilyen szakember sajnos:(
@ForgacsolasGyakorlata9 ай бұрын
Kedves Tamás, Nagyon örülök! Üdvözlettel: Huszár József
@petispeti41903 жыл бұрын
Nagyon jó minden videó,tartsa meg a jóisten jó egészségben a tanár urat!Lelkes nézője vagyok a kezdetektől.
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
Köszönöm, nagyon örülök! HJ.
@attilaszanto42795 ай бұрын
Jó látni gyakorlati mestereket. Köszönjük. A csigafúró szikraképe is árulkodik az anyagáról. Vannak fúrósablonok is ellenőrizni a szögeket köszörülés után.
@ForgacsolasGyakorlata5 ай бұрын
Kedves Attila, Köszönöm hozzászólását. Ma már szénacél csigafúrót legfeljebb barkácsáruházakban lehet vásárolni, az iparban a gyorsacél használata terjedt el. Természetesen a CNC gépeken használt tömör keményfém csigafúrókat nem élezzük állványos köszörűgépen, kézből - azokat CNC szerszámköszörűn élezik után, gyémánt köszörű koronggal. Üdvözlettel: Huszár József
@attilaszanto42795 ай бұрын
Kedves József tanárúr, Igen ma már minden a múlté sajnos,de megnyugtatásként említeném,hogy vannak még régi típusú megmunkáló üzemek én is egy ilyenben dolgozok 16 éve szívemhez közel van. Nálunk többféle gyorsacél van használatban, a gyengébb minőségűn látszódik köszörülésnél.
@zsoltkorodi-juhasz64026 ай бұрын
Tisztelt Tanár úr! Hálásan köszönöm a videót. Ma nagyon nagy segítségemre volt, egy makacs, betört csavar kifúrása ugyanis sorban vitte el a fúrószáraim élét. Szerencsére ráakadtam a videójára, aminek a segítségével eljöttek a fémipari alapismeretek tárgy keretében tanult ismeretek és tökéletesen sikerült megköszörülni a fúrószáraimat, ezáltal pedig már a betört csavar is a múlté, sőt azóta a menet is megújult. Be is követtem a csatornát és a like is ment. Még egyszer köszönöm!
@ForgacsolasGyakorlata6 ай бұрын
Kedves Zsolt, Nagyon örülök, hogy a videó elérte a célját, és hasznára lehetett. További jó munkát kívánok: Huszár József
@zoli85682 жыл бұрын
Szép munka , a durva korong határozottan “üt” !
@petyaurАй бұрын
Ütős cucc :)
@rolandpinter42922 жыл бұрын
Micsoda 🐌 fùrò ! Klassz gyakorlat.Megint csak egy klassz kis videò ! Köszönjük !
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Kedves Roland, örülök hogy tetszik; a következő videóban egy kis meglepetést tartogatok. Üdvözlettel: Huszár József
@SirDrakeNewcanon2 жыл бұрын
Nagyon jó kis anyag, szép eredmény, pedig a piros kő nagyon ütött!
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Kedves Uram! Köszönöm; de hát az életben sem mindig tökéletes mindig minden! A lényeg, hogy jól működjön. Itt "harapott" a kő. Aztán leszabályoztam, és most kínlódok vele, mivel kicsit keményebb kötésű a szükségesnél, így nem önélező. Érdekes dilemma. Köszönöm hozzászólását; üdv: HJ.
@fbalazs822 жыл бұрын
Koszoru ko elezo csillag szabalyozas utan csodakat tesz. Mi anno vizuvegbe aztattuk a kovet, igy nem lett onelezo, viszont tartos lett pl. Fureszlap elezesnel ez fontos szempont. Mikor mar kezdett egetni a ko, a csillag mindig segitett.
@pinteristvan2 жыл бұрын
Köszönöm a videót. Megpróbáltam és sikerült megéleznem a fúrószáramat.
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Nagyon örülök! Üdvözlettel: HJ.
@davidnagy98556 ай бұрын
Legalább valaki értelmesen elmagyarázta. Mondták meg láttam is meg hallottam is dolgokat róla,de még ilyen érthető normális választ és oktatást nem kaptam. Köszönöm.
@ForgacsolasGyakorlata6 ай бұрын
Kedves Dávid, Én is köszönöm a visszajelzést, hiszen ezekből tudhatom meg, hogy az oktatóvideó elérte-e a célját? Üdvözlettel: Huszár József
@tamasszakszon10 ай бұрын
Ilyen egy igazi szaki, még az ütős korongon is megoldott. Elképesztő, köszönöm, megpróbálom így én is.
@ForgacsolasGyakorlata10 ай бұрын
Kedves Tamás, Hát igen, a körülmények nem mindig optimálisak... Ehhez kell alkalmazkodni, itt is helyt kell állni. Üdvözlettel: Huszár József
@t_petya9382 Жыл бұрын
Köszönöm szépen!
@bencekiss25153 жыл бұрын
Üdvözletem ! Ez is szintén nagyon jó kis videó , szemléletes, érdekes, mint a többi is . Viszont élnék egy kis kritikával... Az a bakköszörű borzasztóan oda van, nagyon remeg (valószínűleg nem csak a kő miatt) és a kő is nagyon üt rajta. Nem tudom ennek a típusnak mekkora a gyári köve, de ez szemmel láthatóan nagyobb, mint a másik oldalon, szóval itt a kerületi sebesség is nagyobb, minden bizonnyal ezért "ég" meg egy kicsit a szerszám rajta. Mindenképp szétszedném és átnézném na meg persze gyárilag meghatározott azonos átmérőjű kövekkel használnám a kerületi sebesség miatt, természetesen alaposan felszabályozva. Szerintem megérné, mert ezek még az örökkévalóságnak készültek :) Jó egészséget és további tartalmas videókat kívánok ! :)
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
Kedves Bence, örülök hogy szemléletesnek találtad a videót - végül is: ez volt a cél. A kritikát is köszönöm, alaposan körüljárom majd a témát. (Az a Kiss Bence vagy, akinek osztályfőnöke voltam?) Üdvözlettel: Huszár József
@bencekiss25153 жыл бұрын
@@ForgacsolasGyakorlata Nem az a Bence vagyok :) Nekem Kiss Bence János a tisztes teljes nevem :) A köszörűt meg mindenképp érdemes kipofozni , sokkal kellemesebb és egyszerűbb lesz rajta dolgozni na meg persze pontosabb is lesz ha nem akarja kiütni az ember kezéből a munkadarabot :) Egyébként gratulálok a gépműhelyhez, igazán impozáns szerszámgépeket láttam eddig és mindig példás a tisztaság is ! :)
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
Kedves Bence, köszönöm az észrevételeket; a későbbiekben feldolgozzuk a témát. Amint az avatott szem látja, csakugyan átépítettem ezt a gépet is; most kísérleti üzemmódban használom. Megfigyelés alatt áll, és a tapasztalatok begyűjtése után folytatom a fejlesztését. A 600-as korong mindenképpen marad rajta, mivel már most megtapasztaltam a nagyobb és keskenyebb köszörűkorong előnyeit: számomra sokkal jobban használható. Természetesen a köszörűorsó fordulatszámát arányosan csökkentettem - ami körülbelül megfelelő is; de ha kicsit kopik a korong átmérője, akkor teljes lesz a harmónia a vágósebesség; a szemcseméret és a kötéskeménység között gyorsacél köszörülésénél. Mivel a fordulatszám csökkentett, ez kifejezetten előnyös a sziliciumkarbid kőnél, amit elsősorban keményfém köszörülésére használok. A keményfém szereti a kisebb vágósebességet. Még további lépéseket tervezek a fejlesztésben, ahogy a szükség megkívánja. Üdvözlettel: Huszár József
@bencekiss25153 жыл бұрын
@@ForgacsolasGyakorlata Azt néztem is, hogy ahhoz képest mekkora kő egyáltalán nem tűnik gyorsnak. Lehet egy alapos felszabályozás már nagyon lényeges javulást fog hozni , de nekem az a gyanúm hogy nem árt még bekukkantani a belsejébe, mert ha jól emlékszem ez a típus még ékszíjjal hajt, aztán az vihet a rendszerbe egyéb rezgéseket ami egy olyan kővel ami nem keveset üt, együttesen adja ezt az instabil érzést. Egyébként, ha van rá keret még érdemes lehet vadászni különböző adás-vétel oldalakon Dynamo, vagy mondjuk egy EVIG K-352-est, nagyon stabil, jó futású erős gépek. Szebb napokat látott külsővel, de műszakilag rendben lévő darabokat meg lehet csípni sokszor egy barkácsbolti csili-vili játékszer árán (amik valljuk be, nem sokat érnek ) .
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
Köszönöm a hozzászólást, utánanézek felvetéseinek. HJ.
@istvanhangay16433 жыл бұрын
Szuper videó! Tudom, nem kívánságlista, ám egy törött fúró újraélezése is érdekes lehetne. Nem üt túlságosan az s kő?
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
Kedves István, köszönöm a hozzászólást, igyekszem teljesíteni mindkét témát. Remélem a csigafúró élezését sikerült jól érthetően bemutatni, és így a tanítványok könnyen be tudják gyakorolni a mozdulatokat. Kedves tanítványok, biztatlak benneteket: szóljatok hozzá, kérdezzetek bátran - hiszen ebből tudom meg, mi az ami iránt igazán érdekelődtök. HJ.
@istvanhangay16433 жыл бұрын
@@ForgacsolasGyakorlata Igen, a videó nagyon szemléletes. A nagy átmérőjű fúróval jól láthatók a mozdulatok. És hamar köszörülés! Néha még jól jön a gyorsacél kés. Néhány kés- geometria köszörülésének bemutatása, szerintem hasznos lenne.
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
@@istvanhangay1643 OK. Meglesz!
@rakosipeter744611 ай бұрын
Azt a követ bizony illene normálisan leszabályozni. Ilyen állapotában, semmi képen nem lenne szabad dolgozni vele!
@ForgacsolasGyakorlata11 ай бұрын
Kedves Péter, Már rég megtörtént! Üdv: HJ.
@gipszjakab2078 Жыл бұрын
Az mitől van, hogy megköszörülöm, jól is néz ki, vagy annak tűnik, faszán fog is, de üt miközbe fúrom az anyagot, vagy előfurás után is üt, fúrás közbe, akkor mi az amit rosszul csinálok?
@ForgacsolasGyakorlata Жыл бұрын
Kedves Jakab, Valószínűleg az egyik él hosszabbra sikerült, mint a másik. Mindkét élnek azonos hosszúságúnak kell lenni. Üdv: HJ.
@sandprigazi35583 жыл бұрын
Minket úgy tanitottak,hogy a billentés közbe kicsit jobbra csavaró mozdulattal köszörüljük a fúrót.
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
Kedves Sándor, én a nálam bevált jó gyakorlatot tanítom. "Ahány ház, annyi szokás". Láttam már több síklappal aláköszörült hátlapot is.
@Gyuluskaaaa Жыл бұрын
Kedves Tanárúr! Rendkívül jóhiszemű, kedves embert ismerhetünk meg a videókon keresztül, hiánypótló a tananyag, főleg ebben a formában. Egy kis kiegészítést, ha megenged: Jó lett volna (akár egy másik videóban) kitérni a csúcsszögekre (műanyag, acél, réz, könnyűfémek stb esetén), illetve egy próbafúráson ellenőrizni az átmérőt, illetve, hogy mindkét éle visz-e. Én úgy tanultam, hogy az a befejező művelet. Jó egészséget! Üdv!
@ForgacsolasGyakorlata Жыл бұрын
Köszönöm kiegészítését! Üdv: Huszár József
@norberthajzer87223 жыл бұрын
Én is így tanultam a csigafúró élezését.
@csinaldmagad10532 жыл бұрын
Suliba is mindegyik köszörűkő ugyan így ütött. Használhatatlanok voltak
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Kedves Bence, lehet hogy csak gyakorolni kellett volna? Üdv: HJ.
@csinaldmagad10532 жыл бұрын
@@ForgacsolasGyakorlata nem! Egy köszörűkorong szabályozó kellett volna.
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Hát igen, akkor a korongszabályozást lehetett volna gyakorolni...
@borsidavid8358 ай бұрын
Nekünk a suliban volt köszörű de nem tanították a csigafúró szár élezést pedig volt fémipari alap képzés de a köszörű az csak mutatóba volt a suliban😢.Villanyszerelőnek tanultam és úgy vélem hogy az alap fémipari dolgokat meg kellene tanítani pl a hegesztés és a csigafúró szár élezés meg egyéb ilyen alap dolgokat persze ha van szerszámra és anyagra pénze az iskolának (villanyszerelőként az iparban gépek összerakásakor vagy modernizálásakor és a vezérlő szekrény összerakása közben sok lyukat kell fúrni, annak mindig kellet valami tartót gyártani és össze hegeszteni pl ilyenekkel is találkozhat egy villanyszerelő stb.
@borsidavid8358 ай бұрын
@@csinaldmagad1053nekem sikerült köszörűkorong darabbal felszabályozni de a boltban vásárolható szabályzórúd hoz sem árt a gyakorlat
@Amper7122 жыл бұрын
Sokkal kényelmesebb és pontosabb lesz a köszörülés hogyha nem üt a korong mint a csapágyas camping bicikli
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Kedves Laci, ez a kő nem üt, hanem kiegyensúlyozatlan. Ezért tűnik úgy, "mintha" ütne, mivel a kiegyensúlyozatlanság bemozgatja az állványos köszörűt, ami nincs lecsavarozva az aljzatbetonhoz a mobilitás miatt, valamint a lemez burkolatot. Miután leszabályoztam a korongot, ugyanúgy fellépett a jelenség. Tehát összetettebb a probléma; és mivel kicsit kemény a korong kötése, ezért szabályozás után nem tudtam kellő hatékonysággal köszörülni vele. Valószínűleg a fordulatszám -és ezáltal a vágósebesség- csökkentése megoldaná a problémát: 1, A kiegyensúlyozatlanság nem jelentkezne ennyire élesen; 2, A korong úgy viselkedne, "mintha" lágyabb kenne a kötéskeménysége, tehát önélezővé válna. De azért köszönöm, hogy felhívta a problémára a figyelmemet! Üdvözlettel: HJ.
@Amper7122 жыл бұрын
@@ForgacsolasGyakorlata rendben akkor én tévedtem és elnézést kérek de azért azt hozzátenném hogy le a kalappal a szakmai tudás előtt És ezentúl is hű nézője leszek
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Köszönöm segítő szándékát. Üdv: HJ.
@LaszloLeveleki11 ай бұрын
Ebből a videókból a nem szakmabeli is sokat tanulhat nagyon egyértelmüm minden
@ForgacsolasGyakorlata11 ай бұрын
Kedves László, Köszönöm a visszaigazolást. Üdvözlettel: Huszár József
@evawalter662 жыл бұрын
Azért a köszörükövet nem ártott volna leszabályozni,ugy üt mint a taligakerék,egyébként a levezetés a köszörülésröl nagyon korrekt és érthetö.
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Kedves Éva, a szabályozást megnézheti a kzbin.info/www/bejne/j5Wao3l9nblrgbc videón! Egyébként érdekes, hogy ez a kő jobban szereti, ha kicsit "üt", ilyenkor lehet vele igazán jól köszörülni, mert "harap". Szabályozás után mindig szenvedek vele egy bizonyos ideig, de aztán bejáródik. Talán egy kicsit keményebb a kötése a szükségesnél. Üdvözlettel: Huszár József
@tomasvrkoslav53642 жыл бұрын
Teorii máš za jedna. Ale bruska za pět. To si ten brus nemůžeš srovnat?
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Vážený pane kolego, mohl byste to vysvětlit podrobněji? HJ.
@tomasvrkoslav53642 жыл бұрын
@@ForgacsolasGyakorlata koukám jak ten brus hází a kope do vrtáku. Takže výsledek bude nevalný.
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Chápu problém. Odpověď najdete v následujícím videu. S pozdravem HJ. kzbin.info/www/bejne/j5Wao3l9nblrgbc
@lajosbalogh78672 жыл бұрын
@@ForgacsolasGyakorlata Bocsánat, de 1 probléma volt, még pedig , hogy az oktató nem szabályozta le rendesen a köszörűkövet. Csak meg mutatta , hogy előszőr szabályozzuk le a köszörűkövet . + 1 észre vétel: nem jelezte , hogy KB. 110 fok kell lenni a bezáró szögnek.
@ForgacsolasGyakorlata2 жыл бұрын
Drahý kolego, Problém je v tom, že disk je nevyvážený. Chci na něj nainstalovat automatický vyvažovač, ale zatím jsem nenašel tu správnou konstrukci. Děkuji za komentář, s pozdravem HJ.
@istvanbardi86313 жыл бұрын
Kedvestanár úr Szívesen nézem a videóit és a 11. videóhoz vn egy hozzá szóllásom mégpedig hogy a tos sv18ra eszterga gép menetvágó funkciója teljesen jól működik csak ki kell várni még a fogaskerék elfordul a foghegyről és akor akadáj mentesen kapcsol Kérem hogy a következő videóban próbálja ki HHagy lássák a diákok is hogy milyen jó gép is az sv18ra eszterga Tistelettel BárdiIstván
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
Kedves István, igen erre én is rájöttem amikor végiggondoltam hogyan is működhet ez az irányváltó berendezés. A" Vésés SV18RA esztergagépen (e-Gyakorlat #51)" videómban rögtön ki is próbáltam, és meg kell mondjam" világklasszis". Köszönöm hozzászólását, üdvözlettel: Huszár József ui: ha föliratkozik a csatornára, a közzétett 79 videó közül bármelyiket könnyen megtalálja.
@ForgacsolasGyakorlata3 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/lZysk2qXg9SDgM0
@ErvinNema-ql5heАй бұрын
Nagyon nagy szaki a bácsi
@ForgacsolasGyakorlataАй бұрын
Kedves Ervin, Köszönöm az elismerést, megkérdezhetem hogy hol laksz? Üdvözlettel: Huszár József
@ErvinNema-ql5heАй бұрын
@ForgacsolasGyakorlata felvidéken Gúta város. Komáromtól 20 km
@ForgacsolasGyakorlataАй бұрын
Köszönöm, sokszor jártam arra, útban Zsolnára. Jó fúró élezést kívánok! Üdvözlettel: HJ.
@ErvinNema-ql5heАй бұрын
@@ForgacsolasGyakorlata köszönöm. Sokat lehet öntől tanulni. Üdv Ervin
@ferencbaku6198 Жыл бұрын
ügyes.de a köszörű követ le kellene szabályozni.
@SandorDobis4 ай бұрын
Szeretném én is megtanulni a fúró szárt megélezni.
@whistle1944 ай бұрын
3-400 élezés után már menni fog, 3mm alattiakat nehéz, azok már elég kicsik. legjönnyebben a 7-10mm-es méretet lehet.
@ForgacsolasGyakorlata4 ай бұрын
Kedves Sándor, Mindig az első lépés megtétele a legnehezebb... Csak el kell kezdeni köszörülni, aztán megy magától! Jó gyakorlást kívánok: Huszár József